PDA

View Full Version : Измислиха етнос ”българо-мохамедани” !!!



pent
02-09-2010, 11:09
Яко а :) ето какво пишат в медиите :)


Куп грешки и фрапиращи гафове има в анкетните карти за пробното преброяване на населението, които са активни от вчера на интернет страницата на Националния статистически институт (НСИ).

http://dnes.dir.bg/news/nsi-prebrojavane-7013121?nt=4


Така например според националната ни статистика у нас би трябвало да има “българо-мохамеданска” етническа група. “Mохамеданин” е религиозен, а не етнически признак.

В анкетата съществуват също “американски” и “африкански” етнос. Тук наистина е доста трудно да се разбере какво точно се има предвид и защо тогава от НСИ не са посочили като възможни отговори “европейски”, “азиатски” или “океански”.

А ето едно друго мнение, копирам го без промени(източник тук (http://www.facebook.com/#!/note.php?note_id=466373116286&id=667629896&ref=mf)):

Това ми хрумва като гледам електронните анкетни карти на Националния статистически институт, посветени на „пробното” преброяване на населението в България. Преди истинското такова догодина. Доказателствата за горното твърдение са в графите „етнос” и „език”. Подминавам екзотичните „етноси”, предвидени от НСИ, като „китайски”, „виетнамски” и „кубински”. (От последния всъщност познавам двама ярки представители – господата Контрера и Нориега, родени в Перник, убедени български националисти, носещи всички отличителни белези на пернишкия произход в стил „винкело” и „голфо”). Оставяме настрана и откровената историческа неграмотност да предположиш съществуването на „херцеговски” етнос. Интересни са и „африканския” и „американския” етнос, също предвидени от НСИ.
Дотук с малоумието на чиновника. Сега за националното предателство. Два от предположените „етноса”, именно „македонски” и „българомохамедански” прехвърлят границите на безотговорността, неграмотността и малоумието на авторите на „анкетните карти”. Тук сервилният стремеж на ултралибералния чиновник да представи българската нация като пъстър етнически „букет” или по-точно сбирщина от африканци, „американци/индианци”, китайци, виетнамци, конгоанци, марсианци, „херцеговци” е прерастнал в чисто национално предателство.
Повторението е нарочно. Предположението, че българо-мохамеданите са отделен „етнос” за пореден път разделя българската нация и то по религиозен признак. В края на краищата ислямът е религия, не е белег за етническа принадлежност. Особено на фона на историческата грешка, направена от Тито в някогашната СФРЮ, който „призна” наличието на „мюсюлманска” нация на територията на Босна, за да спре споровете между сърби и хървати за произхода на босненските мюсюлмани. Грешка, която беше платена с цената на стотици хиляди човешки животи и едно почти сто километрово гробище покрай пътищата от Бихач до Сараево. Да не говорим за материалните щети и безкрайните колони бежанци, белязали историята на Балканите в началото на 90-те.
Българите-мохамедани са наши братя-българи. Братя-българи, чиито предци са избрали исляма пред ятагана. Братя българи, които днес изповядват исляма. Както има българи, които изповядват будизма или дори юдаизма, примерно. Или като българите атеисти. Значи, трябва да има и „будистки” или „атеистки” етнос примерно… гротескно и чудовищно повторение на Коминтерновските социално-инженерни опити българската нация да бъде „разпадната” на „шопска”, „македонска”, „тракийска”, „добруджанска” и прочее. Невероятно съвпадение на усилията да бъде заличена българската нация последователно и от болшевизма, и от глобализма …
Няма да участвам в подобно национално унижение. Искам да знам, кой идиот одобри тази „анкета” и за колко сребърника. И кога ще бъде уволнен.

Ramsezsh
02-09-2010, 11:47
Ами скоро имаше една тема, в която обсъждахме македонския въпрос. Ето типичен пример как не трябва да се държи държавата ни (в лицето на своите институции) - присъствието на определения като българо-мохамеданин и македонец, в официален документ на на българска институция дефакто признава съществуването на такива етноси (колкото и исторически невярно да е). Този начин на поведение е опасен. Неграмотността на служителя или служителите не е оправдание за подобно безумие. В коментара човека много точно го е казал - това не национално предателство.
П.С.: Обмислям да се самоопределя като Българо-металист бираджия. Ще претендирам , че съм малцинство и ще искам облаги от това.

pent
02-09-2010, 11:52
Интересно е за език дали вече признаваме македонският? :unsure::unsure::unsure:

Tonimir
02-09-2010, 11:56
Да направят етнос: "Българо-Алфистиии" :punk::roll2: :bouncing_smiley:

По темата само ще кажа: "Българска му работа".

Коки
02-09-2010, 12:06
...Ето типичен пример как не трябва да се държи държавата ни (в лицето на своите институции) ...

Че то само такива примери бе... Скоро не съм виждал пример как трябва да се държи държавата.

jzonkom
02-09-2010, 12:17
В повечето случаи като "българо-мохамедани " се определят турско говорящите граждани на България които изповядат исляма които сами определят себеси като ТУРЦИ. Но има и много такива търско говорящи граждани които определят себеси като ТУРЦИ но изповядат християнството!Та тях към кой етнос ще ги причислим??? Предлагам нов етнос Турко-християни.

И аз съм ЗА уволнението на въпросният служител изготвил анкетата а за онзи който я е удобрил може и затвор!

PEPI-2ALFA
02-09-2010, 12:26
...И аз съм ЗА уволнението на въпросният служител изготвил анкетата а за онзи който я е удобрил може и затвор!
И аз, но едва ли. По-скоро "екипът" по "проекта" ще получи премии за добре свършена работа.

Mind_Control
02-09-2010, 14:46
А според мене тия грешки никак не са случайни, а съвсем целенасочени.

Pinky
02-09-2010, 15:56
Ще ми е интересно да чуя разсъжденията и аргументите ти, дай по-подробно.

Mind_Control
02-09-2010, 16:40
Ще ми е интересно да чуя разсъжденията и аргументите ти, дай по-подробно.

Аз нямам достатъчно знания в областта, за да дам смислени аргументи. Мнението ми се основава на базата на турската пропаганда, която съществува в България.

nhg
02-09-2010, 17:29
А според мене тия грешки никак не са случайни, а съвсем целенасочени.

Хм, склонен съм да се съглася.
Представям си как звучи по новините: еди-колко-си български граждани се самоопределят като еди-какви-си (точно подбран термин от въпросният екип, вероятно 'поръчан' отнякъде)
Примерно може да се отпуснат едни пари за българо-мохамеданската общност, а за турската такава да няма... Не знам, само разсъждавам.

Pinky
02-09-2010, 17:33
Не мисля, че в днешно време може да има такава пропаганда. Прехвърляне на територии между държави в ЕС не е имало, а още повече територия да се откъсне от ЕС. Ако това имате предвид де.
Според мен, става въпрос за невежество, което пък е нещо, пропагандирано от новата администрация/изпълнителна власт.

nhg
02-09-2010, 17:38
Турция (респективно турците) не е в ЕС (поне засега), та пари за там йок; от друга страна БГ е вече членка, та гражданите й трябва да бъдат подпомагани - примерно "интеграция на българо-мохамеданите"
Пак казвам: нищо конкретно не знам, просто разсъждавам.

Zarini
02-09-2010, 18:41
Четейки темата, и аз "изумявам" от невежеството и чуждопоклонническата сервилност на Чиновника, омешал яко в едно расова, национална, етническа, религиозна, социална и к`ва ли не принадлежност! Възможно е и политическата поръчка силно да надхвърля скромните Му познания по обществознание и история, съдейки по предложените от Него квалификации/графи.
Народът ни наистина е сложна, исторически обусловена смесица от етноси и религии, но нима наистина е толкова сложно всеки от нас да се самоопредели едновременно в няколко научнообосновани графи, подобно например, на племенника ми, който преди време се самоопредели като 3 в 1 - невероятно добра комбинация: невероятно умен, красив и мързелив :crazy:

jzonkom
02-09-2010, 19:03
Реално погледнато повечето селски раьони които са по-далече от големите градове се нуждаят от интеграция, защото жителите им живеят всеоще като в средата на миналият век.
Интеграцията на етносите е само параван за крадене на събсидий!
За да се интегрират тези хора независимо дали са от някой етнос или са обикновенни селяни е нужно да им се даде добро образование и да се инвестира в комуникации за въпросните раьони а не да им се дават по-големи социални помощи!

fred
02-09-2010, 19:46
Българо-мохамедани има още от времето на турското робство, най вече в Родопите и Гоце Делчевско, не знам кой го е измислил, но преди 600 години най грубо казано.Това са помохамеданчени християни.

Коки
03-09-2010, 23:53
Да де, ама това следва да е в графата "вероизповедание", а не в графата "етнос".

Stoyan Georgiev
04-09-2010, 00:33
Да де, ама това следва да е в графата "вероизповедание", а не в графата "етнос".

именно

Perdaha
04-09-2010, 00:55
мм пичове просто гледайте и можеби мн неща ще ви се избистрят аз "НЯМА ДУМИ" говорил псувал и каквото се сетите но е много поучително и да се избистрят нещата моята коса като ги гледам настръхва и...НЕЗНАМ....Гледайте всичките серии мисля че са 6... http://vbox7.com/play:5d89d21b

търтей
04-09-2010, 19:00
Всъщност, ислямът не е само религия, той си е националност.
Дълго е за обясняване и не ми се пише.
Дали е правилно написано в преброяването е трети въпрос.

mordohy
06-09-2010, 11:08
Всъщност, ислямът не е само религия, той си е националност.
Дълго е за обясняване и не ми се пише.
Дали е правилно написано в преброяването е трети въпрос.
Така е!
В исляма няма лице!
Това не го разбират мнозина!
Обещавам да пиша в темата, ама имам 6 нощни дежурства и съм труп!
Търтея обаче, закова пирона в темата!
От там тръгнете и велможите в БГ!
Лека нощ!

Коки
08-09-2010, 10:28
Всъщност, ислямът не е само религия, той си е националност...

Това кой какво си мисли, че е и за какво претендира е съвсем отделен въпрос от националната политика на една държава. И евреите се смятат за Божия народ, ама колкото лични карти на евреи съм видял - вътре не пише такова нещо. Та да не отклоняваме темата ;)

Коки
08-09-2010, 18:14
Ето, има развитие по темата:

Председателят на НСИ подаде оставка (http://www.investor.bg/news/article/105266/332.html)

Смятам, че постъпката е достойна, а изхвърляния от сорта:
...а за онзи който я е удобрил може и затвор!са прекалени и излишни.

Друг е въпросът, че Биби може и да не приеме оставката.

Ramsezsh
08-09-2010, 19:44
Похвално е когато някой поеме отговорност за делата си. Според мен е важно тая глупост да се коригира.
А колкото до ББ не смятам че ще приеме такава оставка! То ако той и екипът му си пишеха отставка за всеки гаф и простотия, досега за хартия трябваше цялата джунгла по Амазонка да са изсекли.

fred
09-09-2010, 09:30
Абе така погледнато оставката е правилна, /в началото на темата за друо мислех/, но да се слагат такива въпроси в официални преброителни анкети не е правилно.

Коки
09-09-2010, 13:00
...Друг е въпросът, че Биби може и да не приеме оставката.


...А колкото до ББ не смятам че ще приеме такава оставка!...

Борисов не прие оставката на председателя на НСИ (http://www.investor.bg/news/article/105311/332.html)

Ами как ще я приеме, нали той поведе хорото с "лошия матрял", после само се разсърди на Б. Димитров за "шибания народ"...

PEPI-2ALFA
10-09-2010, 00:31
Борисов не прие оставката на председателя на НСИ (http://www.investor.bg/news/article/105311/332.html)
Цитат: "По време на разговора министър-председателят е възложил на доц. Коцева цялостна проверка за причините, довели до създалото се напрежение около пробното преброяване на населението и жилищния фонд, както и за допусналите това длъжностни лица.
Разпоредил съм проверката да обхване всички нива, включително и заместник-председателите на НСИ, е добавил Бойко Борисов."

На по-ниските нива вече трябва да има уволнени. Разни чиновници (дали геграмотни, дали корумпирани) оплескат нещата и хоп - на началника за подпис. И после друг носи отговорността.

Коки
10-09-2010, 17:45
...На по-ниските нива вече трябва да има уволнени. Разни чиновници (дали геграмотни, дали корумпирани) оплескат нещата и хоп - на началника за подпис. И после друг носи отговорността.

БиБи иска нещата да изглеждат така. Това преброяване е може би най-сериозният проект на институцията в момента, така че редно е шефката да е напълно в течение на нещата. Едва ли е станало точно така "оплескат нещата и хоп - на началника за подпис". Тя това го осъзнава и затова си подаде оставката, за което: евала.

Просто трябваше да се обърнат или към БАН, или към СУ, за да съставят този списък с етносите. Нали и без това все ги дъвчат банските старци, че нищо не правели :) Ето, можеха да им възложат една такава задача.

търтей
10-09-2010, 17:54
http://en.wikipedia.org/wiki/Jedi_census_phenomenon

PEPI-2ALFA
10-09-2010, 18:01
...Просто трябваше да се обърнат или към БАН, или към СУ, за да съставят този списък с етносите...
А сега хвърлят вината върху ай-ти специалистите.

Коки
10-09-2010, 18:15
А сега хвърлят вината върху ай-ти специалистите.

Ми не са виновни ай-ти-тата. Нали някой им е дал списъка, който да сложат в падащото меню. Отговорен си е шефът и това е. Каквото ще да разправят.