PDA

View Full Version : Заседнал диск в чейнджъра?!156



Satanism
05-09-2010, 12:42
Колеги, един диск ми е заседнал в чейнджъра и на никъде....не може да го изплюе, не плюе и другите дискове по тоя повод...не го чете, нещо се мъчи там, ама нищо.
Пробвах да извадя самия чейнждър ама кабелите отзад го дърпат, а не мога да си напъхам ръката да ги изключа...
Някакви идеи как да го разкарам от там?

Колата е 156-ца, чейнджъра е блаупункт

Jivko7777
05-09-2010, 13:11
Същия проблем имах :)
Вадиш отзад кабелите и ги вкарай пак може и да се оправи, ама няма да е за дълго, ама поне ще пусне диска, после го водиш на ремонт, да се почисти и да се сложи една смазка, която веднъж в годината трябвало да се слага, за да няма точно такива засядания на дискове!
Цялата е работа е 20-30лв, но както и хората които ми го правиха ми казаха вземи си CD и не се занимавай, така и направих и сега си ми стои Чейнджъра почистен, омаслен и си работи перфектно само че у нас, не в колата :grin:

Satanism
05-09-2010, 19:24
Същия проблем имах :)
Вадиш отзад кабелите и ги вкарай пак може и да се оправи, ама няма да е за дълго, ама поне ще пусне диска, после го водиш на ремонт, да се почисти и да се сложи една смазка, която веднъж в годината трябвало да се слага, за да няма точно такива засядания на дискове!
Цялата е работа е 20-30лв, но както и хората които ми го правиха ми казаха вземи си CD и не се занимавай, така и направих и сега си ми стои Чейнджъра почистен, омаслен и си работи перфектно само че у нас, не в колата :grin:

Тцъ...на моя му е забил четеца, не ще да мърда нагоре-надолу.Аз го отворих, извадих всичките дискове...ама тва е положението.Ще пробвам да го ремонтирам и да го връщам обратно