PDA

View Full Version : "Хотел Рай" - Ямбол...



bager
16-09-2010, 12:30
"Темата се изчерпа"...написа Pr00f-а в предишната тема и я заключи!
Баце, не съм съгласен, темата сега започва! В Европа става все по-остър проблема с циганите, тук отдавна е така и не виждам защо да не можем да коментираме това?
Напоследък често се говори за това в България, а и в Европа, даже и щатите се намесиха, както винаги правят без да им е работа!
В тоя блок стана мазало, но това само следва да покаже какво би могло да стане навсякъде, където въпросното малцинство се нанесе.
Затова решението според мен са гетата! Интеграция може да има само на отделни индивиди, желаещи да живеят като нормални хора -да плащат и да получават.

Pinky
16-09-2010, 12:34
Да ти се чуди човек - ще го кажа - какви глупости говориш. Поради омраза да страдаме всички.
Докато тези хора не бъдат интегрирани, ще им плащаме.

И най-много ме е яд, когато умни хора изпитват такава заслепяваща омраза.

koolio
16-09-2010, 13:46
Да ти се чуди човек - ще го кажа - какви глупости говориш. Поради омраза да страдаме всички.
Докато тези хора не бъдат интегрирани, ще им плащаме.

И най-много ме е яд, когато умни хора изпитват такава заслепяваща омраза.

Не ги мразя. Искам да се интегрират, да работят, да се образоват, да си плащат данъците и сметките. И когато не си плащат данъците и сметките да им се случва същото, което ще се случи и на мен и на теб ако не ги плащаме. Това е.

bager
16-09-2010, 15:09
Да ти се чуди човек - ще го кажа - какви глупости говориш. Поради омраза да страдаме всички.
Докато тези хора не бъдат интегрирани, ще им плащаме.

И най-много ме е яд, когато умни хора изпитват такава заслепяваща омраза.

Омраза?!? Къде видя омраза в мнението ми?
Пак казвам - Не Ги Мразя! Просто ми пречат, дразнят, досаждат и какво ли още не.
"Да страдаме всички"!!! Ами ние в момента страдаме всички, благодарение на тях!
Ако искат да живеят като ме- да си намерят работа, да си плащат данъците и да живеят където искат. Ако не искат всичко това - да живеят в гета, това е моето мнение. Там да си спазват каквито искат закони, но излезнат ли от гетото да се третират като всеки гражданин на тая държава.
Едва тогава могат да се направят действащи програми за интегриране. Те сега са си ИНТЕГРИРАНИ, но по удобен за тях начин т.е. те са сред нас, но като паразити!

Pinky
16-09-2010, 15:31
Ти ебати решението измисли - гета. Абе Ники, стига, казвам ти, говориш глупости. Позволявам си да ти го кажа "право куме в очи", щото знам, че иначе раздъждаваш логично.
Докато е такова положението, ще си плащаме по един или друг начин - дали ще е пряко или поради престъпност (опазване от такава, на милиционери да плащаме), няма значение. Няма как да се създаде вакуум.
Подтискането на дадена социална група никога не е водила до нищо добро, защото по смисъл и идея е малоумна.
Научи го да лови риба и защо така е добре.

Stoyan Georgiev
16-09-2010, 19:27
пинки, повечето обаче нито искат да се научат, или като се научат на първия ден без контрол - крадат въдицата :( (продължавам метафората)

не съм расист, всеки който смуче от системата без да връща нещо в нея за мен е неприятен...

Pinky
16-09-2010, 19:31
Аз не се кефя също. Но единствения начин, за справяне с проблема, е чрез много работа с тези хора. Обясняване и търпение. Иначе ще си плащаме вечно.

fred
16-09-2010, 19:39
И на първо място работещи закони, защото, когато не работят, тия, които са влияят най лесно, пръв напускат правия път

bager
16-09-2010, 19:48
Ти ебати решението измисли - гета. Абе Ники, стига, казвам ти, говориш глупости. Позволявам си да ти го кажа "право куме в очи", щото знам, че иначе раздъждаваш логично.
Докато е такова положението, ще си плащаме по един или друг начин - дали ще е пряко или поради престъпност (опазване от такава, на милиционери да плащаме), няма значение. Няма как да се създаде вакуум.
Подтискането на дадена социална група никога не е водила до нищо добро, защото по смисъл и идея е малоумна.
Научи го да лови риба и защо така е добре.

Добре де, аз такова съм измислил, дай друго!
Тия приказки за интеграция леко ми писнаха вече. Конкретни действия и решения чакам. Иначе говориш с езика на политиците, а този език аз не разбирам!

Ramsezsh
16-09-2010, 19:55
Стоян е прав. Проблема е, че те наистина не искат да се научат. За да се научат трябва не просто работа и търпение, а доста по-силови методи. Ако загледаме случилото се в Ямбол (преди малко гледах новините) - да ще разрушат блок 20, но сега щяли да ги запишат като крайно нуждаещи се и кандидатстват за общински жилища. Така след 15-20 години ще има още общински жилища за разрушаване, а на същите тия цигани ще им се търсят нови. Когато получават всичко наготово - така ще е! Факт е, че циганите навсякъде по света са едни и същи. Те не се интегрират. За да може да стане още като малки трябва да се отделят от масата цигани, за да не приемат техния начин на живот като еталон за подражание. Дали обаче държавата ни и е в състояние да направи такова нещо и дали някой би допуснал нещо подобно!?!
Преди време гледах едно предаване, в което участваше Емил..... (не си спомням точно името му) от български хелзингски комитет. Ами на този човек всяка втора дума му беше как трябва "да им се даде". Не "да се научат", а "да им се даде". Е това е проблема - те свикнаха да им се дава без каквото и да е усилие - харесва им да си мизерстват, но да не правят нищо.

koolio
16-09-2010, 20:15
Аз не се кефя също. Но единствения начин, за справяне с проблема, е чрез много работа с тези хора. Обясняване и търпение. Иначе ще си плащаме вечно.

Само не казваш какво да обясняваме и на кого? Единственият начин е откъсване от средата, което 95% от циганите не желаят. Другото са празни популистки приказки.

PEPI-2ALFA
16-09-2010, 21:45
На мен ми е чудно къде е властта (разбирай полиция и прокуратура), когато някой пред камерите на телевизия и пред очите на охраняващите полицаи, руши чуждо имушество. Защо няма задържан за нанасяне на телесна повреда или дори опит за убийство (не дай боже детето да умре)? Къде са представителите на многото неправителствени организации, защитаващи правата на малцинствата? Защо досега не са обяснили на незаконно нанеслите се техни събратя, че това е незаконно и временно решение?
Май не питам където трябва.:director:

spe4elist
16-09-2010, 21:50
А какво ще кажете за "интегриране със силови методи"?!? По време на социализма нямаше безработица, всички бяха на работа, а чаветата бяха на училище. Помните ли? Аз съм съвременник на този период и имам наблюдения...

Мисля си, че на някои политически сили им е угодно, в наше време, да има бедни прослойки, били те и етнически, за да бъдат по-лесно манипулирани. Минат-неминат 4 години и хоп - избори ... Малко кебапчета, 10-15 лева и Гласоподавателя е готов! Но ако бедните прослойки станат задоволени, ще бъдат по-трудни за манипулиране. Още, ако няма нуждаещи се, няма да има толкова фондове за подпомагане, които да бъдат опразвани ...

Според мен, управляващите нямат желание да решат проблема. Могат да го направят, с икономически лостове и похвати, а ако не го решат напълно - поне да го сведат до минимални размери ...

Pinky
17-09-2010, 01:38
Хм. Бях написал един пост, но вероятно не съм го постнал. Ще го напиша отново, но сигурно ще отиде след феста.

BLUE1
17-09-2010, 08:24
А какво ще кажете за "интегриране със силови методи"?!? По време на социализма нямаше безработица, всички бяха на работа, а чаветата бяха на училище. Помните ли? Аз съм съвременник на този период и имам наблюдения...

Мисля си, че на някои политически сили им е угодно, в наше време, да има бедни прослойки, били те и етнически, за да бъдат по-лесно манипулирани. Минат-неминат 4 години и хоп - избори ... Малко кебапчета, 10-15 лева и Гласоподавателя е готов! Но ако бедните прослойки станат задоволени, ще бъдат по-трудни за манипулиране. Още, ако няма нуждаещи се, няма да има толкова фондове за подпомагане, които да бъдат опразвани ...

Според мен, управляващите нямат желание да решат проблема. Могат да го направят, с икономически лостове и похвати, а ако не го решат напълно - поне да го сведат до минимални размери ...

Колега отговора на въпроса ти е в самият него. И през социализма силовите методи очевидно не ги интегрираха. Няма какво да се лъжем циганите никъде по света не са интегрирани.

Pinky
17-09-2010, 09:58
Не е точно така. В Испания, може и да е по случайност, но в голяма степен СА интегрирани.
Друг е въпроса, че ние нямаме много избор. България, според някои статистики е на първо място като процент цигани, в други е в челните места.
Не е проста работа, както и да го погледнеш. Аз мисля, че можем.

pent
17-09-2010, 12:29
Капитал имат 2-3 мисли по въпроса+видео:

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/09/16/961751_bez_zabludi/


Няма човек, който да иска да живее в гето, ако му бъде дадена истинска възможност да живее по-добре. Но тя включва повече от просто помощ на парче и иска дългосрочен ангажимент.

Малко данъци плащаме колеги! Още трябва :)

PEPI-2ALFA
17-09-2010, 23:38
... Защо няма задържан за нанасяне на телесна повреда или дори опит за убийство (не дай боже детето да умре)?
Днеска съобщиха, че има двама задържани по случая.

П.П. Ново развитие:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3623431