PDA

View Full Version : Питане за един "проблем" при 146



mainframe
29-10-2004, 13:52
Привет.
Отскоро се радвам на една 146-ца 1.6 боксер.
Обаче стана една "ситуация" която ме учуди доста и затова реших да попитам,може някои да знае за какво става дума.
Спирам колата,изключвам двигателя и както си е реда включвам на първа и съм готов да излезна от колата.Но при отпуснат съединител (т.е. не съм го натискал) бутнах скоростният лост по невнимание и колата изключи от скорост.Доста се учудих,че това става.Реших да пробвам да я включа без съединител и взе,че включи на първа без съединител.
Това е при изключен двигател и при покой,т.е. не се движи и т.н.
Това нормално ли е ? Защото аз доста се учудих,да не кажа уплаших от това...

alf
29-10-2004, 14:46
споко колега нормално е също е нормално и да не можеш да изключиш при същото положение. зависи как са се зацепили колелата в ск.кутия
ПС Честито за придобивката, приятно и безаварийно ползване! :wink:

snow
29-10-2004, 16:46
Няма проблем! И на мен ми е ставало така. Това си е в реда на нещата.

V_G_Z
29-10-2004, 19:48
напълно нормално е :) .. аз даже имам навик да вкарвам първа след като изключа двг.. без съединител .... пове4ето скорости влизат без съединител ....даже и в движение :wink: ама трябва да усе6та6 кутията... скоростите са постоянно зацепени .. и в покой и по време на движение ... превклю4ват се муфите на скоростите :wink:

mladej_it
29-10-2004, 20:29
Абре според мен можеш да ги изкарваш без саединител ама да ги вкарваш :shock: тва да не ти е вартбург :) по моемо можеш да ги вкарваш само на обороти без саединител(нали говорим за работещ двигател)

V_G_Z
30-10-2004, 21:35
абе при определени обороти става в движение и без съединител ...ама не е хубаво ... на лада много лесно става :D
ма на моята 75-ца втората ве4е от ръгане по4на и със съединител да не6те да влиза :?

PG
30-10-2004, 22:11
споко колега нормално е също е нормално и да не можеш да изключиш при същото положение. зависи как са се зацепили колелата в ск.кутия


Ако е под наклон малко по-трудно ще излезне а не как е зацепила :D



ма на моята 75-ца втората ве4е от ръгане по4на и със съединител да не6те да влиза


злобен спортен тип си ти колега
:D

mladej_it
01-11-2004, 23:18
Значи V_G_Z си горд собственик на една Яка но много Яка машина която по моему е една от най-добрите алфи!!!

75 2.0 turbo
01-11-2004, 23:37
ami na V_G_Z e nai qkata ako pitate mene ima i po qki naprimer edno gtv 3.8 v6 24v twin turbo po qko a V_G_Z :lol: :lol: :lol: