PDA

View Full Version : На колко ви заминаха накладките ?



Stoyan Georgiev
23-09-2010, 12:38
на 30 хиляди съм вече за смяна :guillotine:

спира си идеално, ама това цвилене ме влудява....


най-интересното е, че не винаги се чува, примерно като са студени цвилят яко, ама като позагреят и са ок

и въпреки това, не всеки път като са студени цвилят...

AR147
23-09-2010, 13:00
При леко натискане на спирачката ли цвилят,или като скочиш на нея ?
Относно накладките,аз зная че предни средно на 40к се сменят,освен ако не са от бетон :D

bouncer
23-09-2010, 13:13
именно, зависи от типа накладки и стила на каране. може и на 15 000 да заминат. Аз съм на 36 000 и има още животец в тях ама не е много :)

Mury
23-09-2010, 13:28
Мойта е на 71000,и мисля че това са и вторите накладки,обаче имат още доста живот,но на следващата смяна трябва и дискове да сменям.Мойте са Феродо/сега такива идват в кутииките Рикамби/,и леко цвилват при леко натискане,иначе колата спира уникално,и цапат доста джантата:th_up::th_up::th_up:

boian
23-09-2010, 13:34
Цапат и цвилят. Не знам кои накладки са поред, но на 70000км смених дисковете.

Stoyan Georgiev
23-09-2010, 13:39
начи цвилят като ги натисна леко, лекувам го по следния начин проблема


натискам лекичко да цвилнат, отпускам и пак натискам - тогава не цвилят


иначе колата спира болезнено добре, даже един момък с Хауди(с 1 година по-ново от алфонс), което явно не спираше толкова добре се подведе по моят начин на каране и спря на средата на едно кръстовище преди няколко дни :tooth:

Mury
23-09-2010, 13:56
начи цвилят като ги натисна леко, лекувам го по следния начин проблема


натискам лекичко да цвилнат, отпускам и пак натискам - тогава не цвилят


иначе колата спира болезнено добре, даже един момък с Хауди(с 1 година по-ново от алфонс), което явно не спираше толкова добре се подведе по моят начин на каране и спря на средата на едно кръстовище преди няколко дни :tooth:

Аз мисля че всички нови модели накладки,цвилят по малко,това е от новите материали във феродото:calc::calc::calc:

AR147
23-09-2010, 14:28
Аз мисля че всички нови модели накладки,цвилят по малко,това е от новите материали във феродото:calc::calc::calc:
Да спрели са им азбеста :)
Затова много справочници препоръчват мазане с медна грес между буталцето и задната част на накладката,тоест свиренето идва от вибрациите създадени там....

Guzzi
23-09-2010, 15:13
Да спрели са им азбеста :)
Затова много справочници препоръчват мазане с медна грес между буталцето и задната част на накладката,тоест свиренето идва от вибрациите създадени там....

Аз като съм с Брембо и 4-те цилиндъра ли трябва да мажа,или с неква друга грес:innocent::innocent::innocent::innocent:

Stoyan Georgiev
23-09-2010, 15:37
а как става целия фокус...

мислех си да взимам направо нови накладки с рязани дискове, да може феродото да си бяга където трябва

AR147
23-09-2010, 16:43
http://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_rear_brake.shtml

Mury
23-09-2010, 17:22
http://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_rear_brake.shtml

А случйано да забеляза че това са задни накладки:lol::lol::lol:

koolio
23-09-2010, 18:16
Малко оф, ама на 155-цата накладките ги смених преди 38000 км и още не са за смяна. Кво ги праите тия накладки не знам ...

Mury
23-09-2010, 18:21
Малко оф, ама на 155-цата накладките ги смених преди 38000 км и още не са за смяна. Кво ги праите тия накладки не знам ...

Батка твойта кола тежи 1300 кг,не 1600-1700 кг.:clapping::clapping::clapping:

koolio
23-09-2010, 22:16
Батка твойта кола тежи 1300 кг,не 1600-1700 кг.:clapping::clapping::clapping:

Ама и накладките не са от завода на Алфа а от незнайно къде ;).
Или пък съм уцелил наистина оригинални "Феродо"?

dilian alfa gtv
23-09-2010, 22:51
на 30 хиляди съм вече за смяна :guillotine:

спира си идеално, ама това цвилене ме влудява....


най-интересното е, че не винаги се чува, примерно като са студени цвилят яко, ама като позагреят и са ок

и въпреки това, не всеки път като са студени цвилят...
Същата работа абсолютно и при мен даже мислех да задам същия въпрос и аз..!?Моята кола е на 60х км и това мисля че са и вторите накладки но като гледам свършват а със тях си отиват и дисковете не е фатално но имат ръб вече и ще подменям наред.

kgs159
23-09-2010, 23:15
На 45000км смених дискове+накладки предни,на 75000км накладки задни.Както за 750000км съм с трети комплект гуми гуми летни.

Stoyan Georgiev
24-09-2010, 01:45
най-интересното, че семейните фолксвагени и тойотата явно са с по-качествени спирачки


туран-а, който е блъскан два пъти, спирачките му са ковани МНОГО повече от на алфата и е на близо 4 пъти повече километри, а тежи 2.2 тона спирачките му не са мръднали, не хъркат, не скърцат... абе идеални са за сега :)

като нищо още 50-60 хилядарки ще изкарат

AR147
24-09-2010, 09:46
А случйано да забеляза че това са задни накладки:lol::lol::lol:
Забелязах но какво от това ?Показателното тук са последните 2 снимки......

gigi
24-09-2010, 10:07
Аз като съм с Брембо и 4-те цилиндъра ли трябва да мажа,или с неква друга грес:innocent::innocent::innocent::innocent:
Батка ти намажи феродото и със сигурност няма да скърцат:crazy:

А иначе аз на 166-цата ги сменям на 20 000 и както колегата писа предните гуми заминават за 25 000км На БМВ-то за 45000 не са мръднали като никога не са скърцали, а гумите за 30 000 са мръднали 1мм. Имам познат с чисто ново Ауди А6 на което му дават смяна на 150 000км. Мисля че на Алфите нещо не е сметнато и си яде предните гуми и накладки.:not-fair:

Mury
24-09-2010, 10:38
най-интересното, че семейните фолксвагени и тойотата явно са с по-качествени спирачки


туран-а, който е блъскан два пъти, спирачките му са ковани МНОГО повече от на алфата и е на близо 4 пъти повече километри, а тежи 2.2 тона спирачките му не са мръднали, не хъркат, не скърцат... абе идеални са за сега :)

като нищо още 50-60 хилядарки ще изкарат

Тея накладки дето карат по 80-100 000 км.ич не ми ги фали,моля те,това е показател само и единствено за лошо качество,една накладка ако е добра свършва сравнително бързо:crazy::crazy::crazy::crazy:

П.С.Къде го виде тоя Туран 2.2 тона:crazy::crazy::crazy:най-тежкия според мен Туран 2.0 ТДИ с ДСГ кутия тежи 1561 кг.

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/37809.html

---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:38 ----------


Батка ти намажи феродото и със сигурност няма да скърцат:crazy:

А иначе аз на 166-цата ги сменям на 20 000 и както колегата писа предните гуми заминават за 25 000км На БМВ-то за 45000 не са мръднали като никога не са скърцали, а гумите за 30 000 са мръднали 1мм. Имам познат с чисто ново Ауди А6 на което му дават смяна на 150 000км. Мисля че на Алфите нещо не е сметнато и си яде предните гуми и накладки.:not-fair:

Аз биха казал че само 166 си яде гумите:crazy::crazy::crazy::crazy:

Stoyan Georgiev
24-09-2010, 11:49
П.С.Къде го виде тоя Туран 2.2 тона:crazy::crazy::crazy:най-тежкия според мен Туран 2.0 ТДИ с ДСГ кутия тежи 1561 кг.



хо хо хо, бъркаш ужасно :)


плюс това е еко фюъл - демек слагаш още към 100 кила метанови бутилки

а иначе относно качеството на накладките... искам да ти кажа, че колата спира завидно добре :)

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

предните ми гуми са за смяна също... и едната задна хахахах

Mury
24-09-2010, 11:57
хо хо хо, бъркаш ужасно :)


плюс това е еко фюъл - демек слагаш още към 100 кила метанови бутилки

а иначе относно качеството на накладките... искам да ти кажа, че колата спира завидно добре :)

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

предните ми гуми са за смяна също... и едната задна хахахах

чети линка брато:prison::prison:

Stoyan Georgiev
24-09-2010, 12:15
чети линка брато:prison::prison:

без товар тежи 1800 кг, с 3ма души и товар - 2.2-2.3

казвам ти какво пише на планката на вратата, не в ХинтЬорнетът :P

същото пише и на сервизната книжка, а на кантара в сервиза с мен само вътре + около 50-60 кила багаж беше 2.0 тона точно

Stoyan Georgiev
24-09-2010, 14:56
искаш да кажеш че тежиш 140 кила:devil::devil::devil::devil:

100, другите 40 предполагам че са дошли от резервната гума (която заема 1/4 от багажника, тъй като е метанова колата със допълнителни седалки отзад и място за резервна няма) и другото да са били бутилките вода (винаги има поне 9-10 литра вода в колата :) )

Abar7h
24-09-2010, 15:14
Моите не знам какви са, но като взимах колата бяха почти нови, а сега след 11 000км вече са за смяна...

pr_00f
25-09-2010, 00:06
Ама тези километри за нищо ги нямате.
А всъщност нещата зависят ( при новите коли с нови накладки и дискове където се предполага че фирмата производител е влагала качествени елементи) основно от 2 неща:
Режим на каране - градско или извънградско
Стил на каране - мисля че е ясно.
На драг дея стана дума и гледахем предните ми накладки - на 25к км - ако съм изтрил и 1.5 мм.... :)
Ама предимно извънградско каране и спирачките се използват от дъжд на вятър.
С тези накладки ( дисковете бяха почти нови като взех колата) и с моето каране съвсем спокойно мога да мина едно 150к км преди смяна.

Bottata
25-09-2010, 09:09
Pro-of тука мога да те конкурирам :)
Моите предни накладки са на 50к км и разликата им спрямо задните които са на 5к е НЕЗАБЕЛЕЖИМА.
Имам само едно правило - карам така че да не ползвам спирачки, естествено където е възможно.

Dodo 155
25-09-2010, 10:07
Ама тези километри за нищо ги нямате.
А всъщност нещата зависят ( при новите коли с нови накладки и дискове където се предполага че фирмата производител е влагала качествени елементи) основно от 2 неща:
Режим на каране - градско или извънградско
Стил на каране - мисля че е ясно.
На драг дея стана дума и гледахем предните ми накладки - на 25к км - ако съм изтрил и 1.5 мм.... :)
Ама предимно извънградско каране и спирачките се използват от дъжд на вятър.
С тези накладки ( дисковете бяха почти нови като взех колата) и с моето каране съвсем спокойно мога да мина едно 150к км преди смяна.
Подкрепям те и съм съгласен на 100% с теб!
Купих колата на 43К км и дисковете бяха криви и за смяна.
Сложих нови + някакви испански накладки, които ми ги препоръчаха като доста меки, за да щадя дисковете.
След 20К км положението е следното - видимо накладките изглеждат нови, дисковете нямат ръб (преди това бяха с 2,5мм ръб) и си цапат постоянно. Не свирят и т.н., но заради нарезите на диска (никога повече няма да сложа подобни измишльотини) леко бръмчат на студено. На топло са 6+ :grin:
Но аз и жена ми използваме спирачката само, за да докараме колата в покой :grin:

п.с. Заради такива като нас ще фалират магазини и заводи :grin:

п.п.с. Колата ми тежи малко над 1500 кг, аз съм 100 и винаги има поне 30л. гориво така, че не е само от тежкото купе, предно предаване или дизеловия двигател ;)

RPWWD
26-09-2010, 15:00
Колега, 1.89м, 100 кг и горе-долу тренирано тяло ... не мисля, че Емилова трябва да ми докара някой диабет, нефрит или язва ;)
Тия дето са 1.60 и тежат х 120 кг, тях ги пращай в дебелариума :naughty:

11 кила над нормата си, млад мъж си вземи се в ръце ;-)
Колкото до спирачките не мисля, че нашите коли позволяват пенсионерско каране особено пък дизеловите, които така да се каже сами си набират обороти. За пример, за да спазвам малоумното 50 километрово градско ограничение, трябва да карам нон стоп на 3-та предавка, а познайте дали си мъча колата ;-) Съответно се налага ползване и на спирачките заради такива, чиито коли го позволяват. Интересното е, че и на извънградско си ги ползвам, щото пак не обичам да се движа с трафика и обикновено съм по-бърз от 95% от колите в моята посока. В резултат вече веднъж съм сменял предни(преди 25 000 км и още действат) и задни (преди 15 000 км). Мисля, че независимо от цената на която се купуват едни накладки и колата за която са предназначени, нормалният им експлоатационен период е максимум 50 000 км. , другото е или много спокойно каране или кофти накладки, които на практика не действат добре.

koolio
26-09-2010, 16:22
Има и други начини да си бърз и да не караш на газ-спирачки - примерно да ползваш моторната спирачка. Не че се хваля, ама оня ден слязох от Самоков до София за 35 минути почти без да ползвам спирачки ;).

Dodo 155
26-09-2010, 20:21
11 кила над нормата си, млад мъж си вземи се в ръце ;-)
Колкото до спирачките не мисля, че нашите коли позволяват пенсионерско каране особено пък дизеловите, които така да се каже сами си набират обороти. За пример, за да спазвам малоумното 50 километрово градско ограничение, трябва да карам нон стоп на 3-та предавка, а познайте дали си мъча колата ;-) Съответно се налага ползване и на спирачките заради такива, чиито коли го позволяват. Интересното е, че и на извънградско си ги ползвам, щото пак не обичам да се движа с трафика и обикновено съм по-бърз от 95% от колите в моята посока. В резултат вече веднъж съм сменял предни(преди 25 000 км и още действат) и задни (преди 15 000 км). Мисля, че независимо от цената на която се купуват едни накладки и колата за която са предназначени, нормалният им експлоатационен период е максимум 50 000 км. , другото е или много спокойно каране или кофти накладки, които на практика не действат добре.
Не смятам, че си заслужава да споря с теб кой боди мас индекс гледаш, а и не ми пълниш хладилника, за да ме пращаш при Емилова ;)
Не смятам, че 50 км/ч е малоумно ограничение, защото такива хора като с твоето мислене заслужават 25 км/ч :D
Това, че 95% от водачите карат разумно и спазват правилата не означава, че караш супер бърз и спортен автомобил ;)
Аз лично съм минавал пътя София - Бургас за малко над 3 часа и само 4-5 коли са ме минавали, с автомобил 70 к.с., но въобще не се гордея с това си изпълнение ... работата го налагаше :hmm:
Специално дизелът не е състезателен двигател, но това е друга тема ;)

По темата ... както казаха колегите, а и аз самият смятам, всичко зависи от начина на каране повече отколкото от тежестта на колата и предаването. Да, те имат значение и оказват влияние, но аз лично съм стопявал накладки за 15К км на кола с предно, която беше 1.0 сс (60 к.с.) и тежеше 700 кг и не мога да намаля видимо ресурса на настоящата за 20К км, която тежи 1500 кг и е доста по-мощна 8-)

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:20 ----------


Има и други начини да си бърз и да не караш на газ-спирачки - примерно да ползваш моторната спирачка. Не че се хваля, ама оня ден слязох от Самоков до София за 35 минути почти без да ползвам спирачки ;).
Съгласен съм с теб :thumbup:
Изисква се опит, за да се кара по този начин, а не спортни коли 8-)

Stoyan Georgiev
26-09-2010, 20:58
изисква се желание, да и аз карам когато съм в настроение без спирачка, пробвайте отсечката ст.загора - бургас без спирачка, тогава да кажете майсторлък

от голямо значение е и диаметърът на колелото, по-голям диаметър - по-дълъг лост и т.н.

не са само килограмите и скоростта ;)

koolio
26-09-2010, 20:59
Абе опитът си е опит, ама и колата не е без значение. С Поло или Пунто примерно трудно ще се придвижа по споменатия начин ;).

Mury
27-09-2010, 10:37
Има и други начини да си бърз и да не караш на газ-спирачки - примерно да ползваш моторната спирачка. Не че се хваля, ама оня ден слязох от Самоков до София за 35 минути почти без да ползвам спирачки ;).

Коле тва ич не е за фалене,ма аз преди месец отидох до Говедарци за 15 мин.:devil::devil::devil::devil:Ма за първи път си карах сам колата по тоя път,и умрях от кеф:devil::devil::devil:

То е ясно че накладките се износват според стила на каране,има хора дет сменят накладки и на 10 000 км.,ам те са рядкост,повечето са като нас 25 000-50 000,това да изкарат повече от 50,ми е малко множко,в смисъл тук не говорим само за шофиране щадящо накладките,а и за некачествени накладки

Stoyan Georgiev
27-09-2010, 10:58
абе не знам колко да са некачествени... и дисковете и накладките са ок на турана, а спира баш добре дори като ги закова до долу

koolio
27-09-2010, 13:05
Коле тва ич не е за фалене,ма аз преди месец отидох до Говедарци за 15 мин.:devil::devil::devil::devil:Ма за първи път си карах сам колата по тоя път,и умрях от кеф:devil::devil::devil:

То е ясно че накладките се износват според стила на каране,има хора дет сменят накладки и на 10 000 км.,ам те са рядкост,повечето са като нас 25 000-50 000,това да изкарат повече от 50,ми е малко множко,в смисъл тук не говорим само за шофиране щадящо накладките,а и за некачествени накладки

Ибааааа, средна скорост 240! А посмали малко ;).

Mury
27-09-2010, 13:22
Ибааааа, средна скорост 240! А посмали малко ;).

Аз говоря от Панчарево до Говедарци,не броим излизането от София,и нямаше почти никакъв трафик,ае не 15,ама 25 мин.макс:devil::devil::devil:


П.С.Ти незнаеш ли мойта има космическа скорост

pr_00f
22-10-2010, 10:13
Надявам се че спама с дебелариумите няма да продължи.

Та по темата
Ето снимки на предните накладки правени преди 2 седмици като сменях гумите.
Не мога да кажа точно на колко км са, но приблизително 27-29 хиляди.