PDA

View Full Version : 'Да живееш, сякаш няма бъдеще'



pinkmousy
28-09-2010, 11:39
Днес ми изпратиха тази статия http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3290131. Намирам я за уникална - защото напоследък никой не си е позволявал да нарече нещата с истинските им имена, и то подплатени научно (или поне аз не съм чувала). Признавам, че нямам представа кой е този човек. Ще потърся в Гугъл :) Просто в момента съм потресена защо единици виждат очевидното...

Mind_Control
28-09-2010, 11:51
Днес ми изпратиха тази статия http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3290131. Намирам я за уникална - защото напоследък никой не си е позволявал да нарече нещата с истинските им имена, и то подплатени научно (или поне аз не съм чувала). Признавам, че нямам представа кой е този човек. Ще потърся в Гугъл :) Просто в момента съм потресена защо единици виждат очевидното...

Аз обаче не разбрах къде му е научната подплата!?

pinkmousy
28-09-2010, 11:58
Не бъди много критичен към мен :) Звучи ми обосновано, а в началото - като човек, който е наясно с историята. Във всеки случай ми звучи различно от всичко, което гледам всеки ден по новините.

mim
28-09-2010, 12:22
Дори тези неща да ги знаем, а съм сигурна, че много хора теоретично ги знаят, дори да не ги казват на глас, какво правят те по въпроса?

myato
28-09-2010, 12:35
Поредната констатация на отдавна известни неща и то само на част от тях.Не особенно съдържателна критика.Поредното бъркане на селянин със селяндур.Липса на виждане за изход от ситуацията и т.н.

Да,живеейки така,нямаме бъдеще.В същнотс нямаме и настояще,а от миналото си така и не извадихме поука.:small_cry:

Mind_Control
28-09-2010, 12:40
Незнам, но все пак аз виждам положителна промяна. Все повече хора има, които осъзнават, че не може така да се живее.

Най- простия пример- вече много по- малко коли се бутат на кръстовищата да минат най- отпред.

Според мен не е нужно, като общество да се променяме, а точно обратното- всеки да се промени сам за себе си. А промяната на обществото, като цяло е следствие.

myato
28-09-2010, 12:58
Незнам, но все пак аз виждам положителна промяна. Все повече хора има, които осъзнават, че не може така да се живее.

Най- простия пример- вече много по- малко коли се бутат на кръстовищата да минат най- отпред.

Според мен не е нужно, като общество да се променяме, а точно обратното- всеки да се промени сам за себе си. А промяната на обществото, като цяло е следствие.

За първата част,за съжаление не си прав.Може би там,където все още има функционираща икономика и съсредоточаване на някакъв интелектуален потенциал,нещата изглеждат така.Като цяло обече,не.
Колкото до обществото,то е сбор от индивиди и в този смисъл носи техните черти.Промяната наистина трябва да започне от индивида.
Все по-често си мисля,че по този начин могат да управляват само слепци.Оскотяването на нацията неизбежно ще доведе до катастрофални последици,най-малко защото образованият човек има "слабостта" да мисли за последиците,а оскотялата и гладна маса е природна стихия.

cyberhill
28-09-2010, 13:27
Нищо ново под слънцето...
Не знам, какво ви впечатли тази статия...

А относно положителното ни развитие, аз за момента, не го виждам и моето мнение е, че затъваме все повече и повече и в морален и в финансов и в какъвто се сетите аспект.

fred
28-09-2010, 22:40
Днес ми изпратиха тази статия http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3290131. Намирам я за уникална - защото напоследък никой не си е позволявал да нарече нещата с истинските им имена, и то подплатени научно (или поне аз не съм чувала). Признавам, че нямам представа кой е този човек. Ще потърся в Гугъл :) Просто в момента съм потресена защо единици виждат очевидното...

Ми списва в Дневник, води се социален антрополог или нещо от сорта, доста интелигентен и начетен, но много бъркаш, ако си мислиш, че единици виждат очевидното, тоест повече са, но като цяло винаги са малцинство.
Всъщност за най голяма нерадост на комунистите, тоя човек е дваж по остър към тях и БСП в частност, когато бяха на власт.Тоест, не трябва критиците на бойко в червено, да се мислят, че Харалн ги привества едва ли не, просто той е реалист.Прочети какво е писал за тройната коалиция и за царя примерно.А напоследък, както винаги определени хора винаги са назовавали нещата им с точните имена.
Но какво от това, отделно си мисля, колко бил прав Ленин за гнилата интелигенция, тосест безкрайно отвлечено бъбрене.
За пример-Левски, Раковски, Караджата и още хиляди знайни и незнайни българи, давам пример от нашата история не са били най начетените хора навремето, но определено са били най действените и ефикасни реформатори.
А Гласове, вестника, бе издание на дебелия и мазен Явор Дачков, който се продаде за пари и сега е зам главен редактор на в-к Галерия /на Трактора /.Такова падение не бях очаквал от тоя, дачковия имам предвид.
Реакцията ми е, че естествено че има умни хора, но те винаги са били малцинство и винаги ще бъдат такива.Масата е бавна, инертна и трудно се пренайстройва.Тя не се впечатлява от приказки /то донякъде си е и правилно това/, а повече от действия.Та затова имаме и българска поговорка-докато мъдрите се намадруват, лудите ще се налудуват.
Та каквото и да си четем и пишем, честно казано полза почти няма.

code
29-09-2010, 08:36
Нормално е да се чувстваме в безизходица. В цяла Европа хората са супер депресирани от икономическата криза, камо ли ние дето сме в криза от 20г. Все пак оптимиста винаги ще живее по-добре от песимиста при равни други условия;)

Kuku
29-09-2010, 09:06
Най-чудно ми е, ВИЕ, очи, уши и акъл нямате ли си?! :?

code
29-09-2010, 10:28
Ето ви един оптимист:
http://society.actualno.com/news_317260.html

хахаха, човека си прави планове за следващите 10г :crybaby:

pinkmousy
29-09-2010, 17:17
Хаха :) този винаги ме разсмива, толкова е трагичен, че просто не мога да го приема сериозно.

GALIN4O
29-09-2010, 18:23
след 10 години ако продължават така нашите управници, ще сме умрели от глад и няма да има как да напуснем БЪЛХАРИЯ със извинение за думата с главни букви-грешката не е случайна

Ramsezsh
29-09-2010, 19:42
Ето ви един оптимист:
http://society.actualno.com/news_317260.html

хахаха, човека си прави планове за следващите 10г :crybaby:


Според мен човека си е за затвора за следващите 10 години, та и да иска да не може да напусне България:grandpa:.

pavlin
30-09-2010, 00:32
Ето ви един оптимист:
http://society.actualno.com/news_317260.html

хахаха, човека си прави планове за следващите 10г :crybaby:

Интересно ми е ако Дянков беше казал че България е една от най-забутаните страни и няма никакво бъдеще, дали повечето хора биха доволни от неговото изказване.

Ramsezsh
30-09-2010, 00:43
Интересно ми е ако Дянков беше казал че България е една от най-забутаните страни и няма никакво бъдеще, дали повечето хора биха доволни от неговото изказване.


Не! И това нямаше да е вярно!

А и щеше да го хока Бат СУпермен, че му чупи рейтинга!

pavlin
30-09-2010, 06:16
Кое е вярното тогава.

GALIN4O
30-09-2010, 06:38
Кое е вярното тогава.
то във България вярно няма:anarchy:

rossenvn
30-09-2010, 07:39
В България никога не може да има доволни. Слагаш им българин за треньор - не става, слагаш Матеус - още по-зле. Страната на плювалниците. Винаги е по-лено нещо да се оплюе, а и така много по-бъро се събират съмишленици, отколкото да се направи нещо градивно. Място, където Андрешко продължава, че ако не и с още по-голяма сила, да е национлен герой и идеал няма да е лесно да се постигне нещо положително.

Ramsezsh
30-09-2010, 09:26
В България никога не може да има доволни. Слагаш им българин за треньор - не става, слагаш Матеус - още по-зле. Страната на плювалниците. Винаги е по-лено нещо да се оплюе, а и така много по-бъро се събират съмишленици, отколкото да се направи нещо градивно. Място, където Андрешко продължава, че ако не и с още по-голяма сила, да е национлен герой и идеал няма да е лесно да се постигне нещо положително.

Много си прав за това!

mordohy
30-09-2010, 10:21
Колеги, интервюто е точно като популярна лекция.
Популярните лекции са паразитни, както се изразява сър Ар.К.Дойл, защото използват труда на други хора и не казват нищо ново!
Антропология и какво беше там, това са все неясни и отвлечени специалности, когато става въпрос за филолог и пресесечната им точка е там, където се пресичат социологията и ветеринарната медицина.
А, че е промъкнал се цървулан, ще ви го докажа веднага.
" Някакси обаче не може да се СЛУЧИ на общностно ниво."
Моден напоследък израз в София!
Случват се случайните неща.Когато нещо е целенасочено, то СТАВА!
Никой уважаващ себе си филолог не би използвал модни думи или изрази.На това ги учат през цялото им следване. Използването им показва, че е спал на лекциите!
Иронията му към Стамболов, просто показва, че е запознат с историята и политикономиката, колкото и с благоприличието.
С една дума, сам го е казал– селски политикан и лектор!
Не искам да го дисектирам повече, защото вярно, че не съм гнуслив човек, но от такива ми се повдига!

fred
30-09-2010, 11:39
Принципно съм съгласен с Мордохай, само едно уточнение-иронията не е към Стамболов, а към Стамболийски, но последния се покрива с твърдението овластен селянин, независимо от някои положителни негови страни в управлението и трагичната му гибел.

pinkmousy
30-09-2010, 12:04
след 10 години ако продължават така нашите управници, ще сме умрели от глад и няма да има как да напуснем БЪЛХАРИЯ със извинение за думата с главни букви-грешката не е случайна
Може би това http://dnes.dir.bg/news/naselenie-demografski-sriv-6975746?nt=12 ще реши проблема. Явно управляващите на това разчитат - няма човек, няма проблем :) Само не разбирам за какво издържаме НСИ, за да ни казва ЦРУ какво става в тази държава...

Pinky
30-09-2010, 12:53
Ми това е положението. При предпоследното ми предложение за вземане на дейно участие в решаването на демографския проблем, ме зашлевиха. Не става така, другарки, не става. Вижте шведите при демографска криза колко елегантно решиха проблема и сега колко филми се правят по въпроса. За друго шведско не се говори, на практика.

От друга страна пък, какво ще ни е хубаво, като имаме по един хотел на черноморието на глава от населението, а?

fred
30-09-2010, 12:55
То НСИ си има публикации, а ЦРУ не знам къде ги публикува, та сама си прави изводите.
Сложих проучване на НСИ за населението.Като цяло цифрата е друга, спрямо тази на ЦРУ, ако въобще е на ЦРУ, може и да е на ГРУ примерно, на извънземните или на група съветски учени.

http://www.nsi.bg/eventbg.php?n=386

Pinky
30-09-2010, 13:04
В интерес на истината, ЦРУ публикуват сравнително адекватни, макар и понякога не съвсем точни данни на сайта си.

fred
30-09-2010, 13:09
А напълно възможно е, аз съм съветски възпитаник и не се доверявам на вражески разузнавания :)
Ама и големи глупости излизат от тях, но няма значение.
А по сериозно, то това е истина, като цяло.Дали са 80 или 40 хил. все тая.
Тия проблеми обикновено се решават най вече с развитие на икономиката, повишаване на стандартта и прираст отвън, имигранти.
В Европа са рядкост семейтва с повече от 2, максимум три деца /тук на става дума за разните му малцинства, ясно е кои :)/
Така или иначе обаче, в по далечна преспиктива според учените, бялата раса въобще ще изчезне, та какво остава за нас.Но тия далечни бъднини и прогнозита за тях са доста абстрактратни.

rossenvn
30-09-2010, 13:18
Ми това е положението. При предпоследното ми предложение за вземане на дейно участие в решаването на демографския проблем, ме зашлевиха. Не става така, другарки, не става. Вижте шведите при демографска криза колко елегантно решиха проблема и сега колко филми се правят по въпроса. За друго шведско не се говори, на практика.

Да не става дума за шведскатаа..... маса?:sex:

bager
30-09-2010, 13:30
...
От друга страна пък, какво ще ни е хубаво, като имаме по един хотел на черноморието на глава от населението, а?

И викаш хотел, а в хотела....цигани! Ех, че весело!

Проблемът не е че Българите намаляват, а че циганите се увеличават!
И все по-малко Българи трябва да издържат все повече цигани, това е!

Pinky
30-09-2010, 14:07
Ми да, само трябва да поддържаме същия курс. Директни плащания, наместо истинска социална политика и да поддържаме малцинствата необразовани, за да ги контролираме по-лесно.
Ама я дай пак, представи си картинката. Отиваш на морето и хотели навсякъде, а един от тях е за теб. Постепенно, такива увредени хора, като мен, бягащи от хотелите, ще измрат, та няма да има кой да пречи на идилията.

mordohy
30-09-2010, 15:44
Принципно съм съгласен с Мордохай, само едно уточнение-иронията не е към Стамболов, а към Стамболийски, но последния се покрива с твърдението овластен селянин, независимо от някои положителни негови страни в управлението и трагичната му гибел.
Мда!
За Александър става въпрос, а не за Стефан, ама след нощна...
Но дори и тоя селянин, по презумпция, намира сили в себе си и след подписването на унизителния договор, режещ живо месо от Родината ни, забива писалката в договора и заявява високо, че битката може и да е загубена, но това не слага край на войната за обединение на нацията ни.
Колкото до циганския въпрос има много елегантно решение, предложено, ако не се лъжа от Каракачанов преди десетина години, но липсата на политическа воля ни води уверено в блатото.
А решението е просто!
Прилагане на законите!
Така нито едно гето няма да остане.
Искаш добавки ,като многотетно семейство!?
Моля!
Децата обаче, трябва да ходят на училище!
Помощи за безработни!?
Няма проблем!
Но няма да си седиш на задника в кръчмата, а ще идеш и ще участваш в общински програми.
Дьо Гол така вдига Франция след втората световна война.

mim
30-09-2010, 16:02
изобщо практиката със "за едни има закони, а за други си затваряме очите"... не само по циганския въпрос е една толкова болна тема по нашите земи

endeavour
30-09-2010, 19:47
Искаш добавки ,като многотетно семейство!?
Моля!
Децата обаче, трябва да ходят на училище!


Извинете ме,но искам само да допълня иначе правилния извод на колегата като човек,доста години живял в най-циганската част на Пловдив. Децата трябва да ходят на училище, а не някой да им дава бележка,че ходят - виждал съм го в циганско училище. Защото паралелките от по трийсет деца реално и ежедневно са от максимум 7-8 и съответно подлежат на сливане или закриване. Познайте тогава кой в случая издава фалшивите бележки.И на практика една рационална мярка се оказва неработеща.

fred
30-09-2010, 19:49
Мда!
За Александър става въпрос, а не за Стефан, ама след нощна...
Но дори и тоя селянин, по презумпция, намира сили в себе си и след подписването на унизителния договор, режещ живо месо от Родината ни, забива писалката в договора и заявява високо, че битката може и да е загубена, но това не слага край на войната за обединение на нацията ни.
Колкото до циганския въпрос има много елегантно решение, предложено, ако не се лъжа от Каракачанов преди десетина години, но липсата на политическа воля ни води уверено в блатото.
А решението е просто!
Прилагане на законите!
Така нито едно гето няма да остане.
Искаш добавки ,като многотетно семейство!?
Моля!
Децата обаче, трябва да ходят на училище!
Помощи за безработни!?
Няма проблем!
Но няма да си седиш на задника в кръчмата, а ще идеш и ще участваш в общински програми.
Дьо Гол така вдига Франция след втората световна война.
Напълно съгласен, така е, ред и законност.
А иначе не омаловажавам личността на Стамболийски, с плюсовете и минусите си, ще остане като една от мащабните ни исторически личности.

Pinky
01-10-2010, 15:56
Изобщо не трябва да има цигански училища. Трябва да бъдат смесени с всички други, за да видят какво е нормалното и да има към какво да се стремят.

търтей
01-10-2010, 17:20
Пропускате нещо много важно.
Циганите нямат проблем, ние имаме проблем с тях. Т.е. наша работа е да ги интегрираме.

fred
01-10-2010, 19:50
А и това е вярно.Те си живеят еди как си, а на нас ни пречи това.

Ramsezsh
01-10-2010, 20:14
Мда!
А решението е просто!
Прилагане на законите!
Така нито едно гето няма да остане.
Искаш добавки ,като многотетно семейство!?
Моля!
Децата обаче, трябва да ходят на училище!
Помощи за безработни!?
Няма проблем!
Но няма да си седиш на задника в кръчмата, а ще идеш и ще участваш в общински програми.
Дьо Гол така вдига Франция след втората световна война.

Абослютната истина. Интеграцията няма нищо общо с това, което се случва тук. Тук просто цялото общество е принудено да "си отглежда" точно това малцинство. Когато започнат да се прилагат еднакви правила за всички хора, тогава ще можем да си говорим за интеграция. Зад лозунгите за интегрция политическата ни реалност се крие, не нещо друго ами гъзоблизничество. От една страна да не ни се скара Големия брат, а от друга страна, всяка едана партия и партийка се надява на евтини гласоподаватели. На мен лично ми писна да ги интегрирам като им плащам тока, социалните помощи и какво ли още не.

koolio
01-10-2010, 20:58
Пропускате нещо много важно.
Циганите нямат проблем, ние имаме проблем с тях. Т.е. наша работа е да ги интегрираме.

Циганите, които живеят в България, са български граждани. Те имат точно толкова права, колкото и аз и точно толкова задължения, колкото и аз. Само че когато не си изпълняват задълженията не понасят толкова санкции, колкото ще понеса аз. Същевременно едни хора от едни организации им внушават, че имат повече права, отколкото аз. Тук е целият проблем с циганите.

fred
01-10-2010, 22:23
Ами внушават им, понеже няма кой да им изиска задълженията, като и да им покаже докъде стигат правата.
Това трябва да бъде процедура за всички.

nhg
02-10-2010, 00:53
Ами внушават им, понеже няма кой да им изиска задълженията, като и да им покаже докъде стигат правата.
Това трябва да бъде процедура за всички.

Така е, ама това пак доказва, че търтея е прав - те нямат проблем... ние имаме.
Не искам да отегчавам всички с подробности, но понеже ми се случи с детето в детската градина ще споделя: проблем с 'интегрирането' има на всички нива - както вече казах от детската градина, през гетата като ямболския хотел 'Рай', до..... и аз не знам къде.
Написах го и в другата тема: не мога да повярвам, че т.нар. Държава е допуснала това да се случи, "кадрите не са за хора със слаби нерви"!

fred
02-10-2010, 20:11
Така е, ама това пак доказва, че търтея е прав - те нямат проблем... ние имаме.
Не искам да отегчавам всички с подробности, но понеже ми се случи с детето в детската градина ще споделя: проблем с 'интегрирането' има на всички нива - както вече казах от детската градина, през гетата като ямболския хотел 'Рай', до..... и аз не знам къде.
Написах го и в другата тема: не мога да повярвам, че т.нар. Държава е допуснала това да се случи, "кадрите не са за хора със слаби нерви"!
Държавата, тоест хората които трябва да се занимават с това не им дреме, както и на тия отгоре.Както и на всички нас и на политиците, като няма реален натиск отдолу, отгоре нищо не се прави.И така ще си живеем докато освен приказките на маса и във форуми преминем към реален натиск.Да сте виждали 100 000 души да протестират срещу нещо у нас в последните 10 години??

mordohy
03-10-2010, 22:13
Истината, колеги е, че интегрирането на който и да било, става с терор и насилие по презумпция.
Няма как другояче да накараш някой, който е на ниво някакъв примат, който дори не можеш да го наречеш :"декадент с плоски ходила", да започне да се мие, след като цял живот не се е мил, който мисли само за сега, а не дори за утре или за след 2 часа.
Човек, който чука децата си и комшиите му го вземат за нормално, режат на пеленаче ръката, за да просят с него после, режат им палците, кутрето и безименния пръст, за да крадат, не можеш да ги ваксинираш поне....
Да изброявам ли още!?
Това не се интегрира с празни приказки, а с железни мерки.
Вижте Възродителния процес.
За мнозина беше смяна на имената и прочие простотии, но сега от позиция на времето виждам, че си е било чиста проба интеграция.
Резултатите са видни.
Вижте нашето население по тия краища и братовчедите им в Гърция, само на някакви си 10-20 километра.
Разликата е фрапираща.
Оттатък още си живеят в каменната ера.
Това обаче стана с налагането в пълна степен на закона.
Нямаше как да не стане с насилие, след като не стана по мирен път.
Нищо не оправдавам и нищо не осъждам
Просто давам пример.
Сега това не може да стане, защото те са избиратели!
На там си го добавете сами.

myato
04-10-2010, 09:48
Истината, колеги е, че интегрирането на който и да било, става с терор и насилие по презумпция.
Няма как другояче да накараш някой, който е на ниво някакъв примат, който дори не можеш да го наречеш :"декадент с плоски ходила", да започне да се мие, след като цял живот не се е мил, който мисли само за сега, а не дори за утре или за след 2 часа.
Човек, който чука децата си и комшиите му го вземат за нормално, режат на пеленаче ръката, за да просят с него после, режат им палците, кутрето и безименния пръст, за да крадат, не можеш да ги ваксинираш поне....
Да изброявам ли още!?
Това не се интегрира с празни приказки, а с железни мерки.
Вижте Възродителния процес.
За мнозина беше смяна на имената и прочие простотии, но сега от позиция на времето виждам, че си е било чиста проба интеграция.
Резултатите са видни.
Вижте нашето население по тия краища и братовчедите им в Гърция, само на някакви си 10-20 километра.
Разликата е фрапираща.
Оттатък още си живеят в каменната ера.
Това обаче стана с налагането в пълна степен на закона.
Нямаше как да не стане с насилие, след като не стана по мирен път.
Нищо не оправдавам и нищо не осъждам
Просто давам пример.
Сега това не може да стане, защото те са избиратели!
На там си го добавете сами.

Абсолютно съм съгласен с теб и наистина отклоненията от нормата,който си описал са само капки в морето.Държавата е апарат за насилие и трябва да поеме функциите си,а не да се изпълняват политически поръчки.Общественият ред е доброзорно явление и поддържането му е прерогатив на държавата.Иначе за какво ни е?

nhg
04-10-2010, 16:50
.................
Сега това не може да стане, защото те са избиратели!
На там си го добавете сами.


Не съм напълно съгласен с поста, ама това ми хареса много!
Мисля, че това е квинтесенцията на темата...

bager
04-10-2010, 16:57
Не съм напълно съгласен с поста, ама това ми хареса много!
Мисля, че това е квинтесенцията на темата...

Ами да ги направим да не са избиратели! Гласува се с данъчна декларация и документ от следствието и съда!
Или наличие на поне основно образование! Знам ли...
Ама пак ще ревнат "защитниците" на правата на мангалите.(тук не става въпрос за човешки права, а за мангалски права - те са повече от човешките, ако не знаете).

nhg
04-10-2010, 17:09
Ами да ги направим да не са избиратели! Гласува се с данъчна декларация и документ от следствието и съда!
Или наличие на поне основно образование! Знам ли...
Ама пак ще ревнат "защитниците" на правата на мангалите.(тук не става въпрос за човешки права, а за мангалски права - те са повече от човешките, ако не знаете).

Хм, интересно виждане, със сигурност ефекта би бил положителен...ама мнооооо радикално!
Аз бих въвел един прост IQ тест - тъкмо и други 'избиратели' ще отпаднат :-)

Bottata
04-10-2010, 17:21
Интересно как се тръгна от мин. председателя мухобойко и се стигна до циганите.
От 100 км личи кой ни е най-главния проблем.
В БГ има дискриминация - циганска .. и няма човек дето да не го дразни. И това може да се реши за 1 ден - БУКВАЛНО. Само дето 20г не ни стигнаха да го решим. И още толкова няма да ни стигнат поради една простичка причина - интересите на властимащите и народа/гражданите са различни и противоположни.
И все повече сме бананова република - селски елит, отритнати интелектуалци, силни на дена - мутри, престъпниците - са привилигированите.
Такава държава няма бъдеще - без доктрина, без ясни виждания за бъдещето (толкова смешно е да имаме основа цел за 10-на години да влезем в ЕС, ако ще и през задния двор/обор).
Вече се стига и до уникални абсурди - да се говори открито за гяури, да се кълне БГ нацията в БЪЛГАРИЯ, да се трепят българи пред очите на ПАЗИТЕЛИТЕ НА РЕДА!
Мислех си по едно време че Бойко има дупе и ще се справи с показната престъпност, само дето се оказа жалка путка с патка.
Щатския модел хич не е лош - всякаква паплач напира за там и се справят. без сошъл номер си никой - нямаш достъп до нито една САЩ благинка. Така трябва да направим и за циганите.
Помощи за деца - директно ги приспадат за детска градина/училище на децата, помощи за ток, води и т.н. по същия начин - тези помощи не са за кръчмата.
Роди преди 16г - няма право на никакви помощи. Или в затвор или се отказва доброволно - доброволно осъден. И това за 5-10години поне

fred
04-10-2010, 18:50
Това обаче е добре да важи и за българите, щото и там има бая такива индивиди, без застраховки например, здравни, по нашему вноски в НЗОК

morfius
05-10-2010, 11:16
Това обаче е добре да важи и за българите, щото и там има бая такива индивиди, без застраховки например, здравни, по нашему вноски в НЗОК

То ако не важи за всички, няма да важи за никой...

mordohy
06-10-2010, 01:24
Лошото е, че важи само за някои!

pinkmousy
12-10-2010, 14:04
Наказаха условно пиян с ”Хамър”, убил пешеходец (http://http://dnes.dir.bg/news/sad-katastrofa-pian-shofyor-3480023?nt=12) Думите са излишни според мен. Циганите са си цигани, но и "българите" не сме стока... Сега не знам кое да направя първо - да се пропия или да си купя хамър, за да мога да си карам спокойно...