PDA

View Full Version : алфа 146 2.0тс



lokara
08-10-2010, 15:12
привет колеги
Колеги замислям някакъв лек и или по точно поносим тунинг за мотора си.Какво мога да направя по мотора на алфичката ми.Искам да кажа за около 1500лв. какво може да се направи за да живне още малко мотора става въпрос за 2.0тс на 146-ца,освен чип и филтър какво мога да направя.
Ще съм благодарен на всеки който ми даде съвет
Поздрви

MainaCore
08-10-2010, 15:42
Валове, генерация, заигравка по главата, олекотен маховик, по-нататък скачаш на нови бутала и биели, но се съмнявам, че 1500 лева ще ти стигнат, ако е атмосферно, иначе виж пазарджишката група направи една 146-ца турбо, която си държи. Виж как са я направили те ;)

kocta
08-10-2010, 15:45
2.0 16v Turbo или 20в мотор ,продаваш твоя и си ги наливаш в чипове , кулери и тн. за новия :)

lokara
08-10-2010, 16:52
ами колега тези 1500лв. дали ще ми стигнат за генерация,маховика,за главата и чипче,а за валове няма смисал да питам,защото,валовете мисля,че бяха някъде към 1500лв.А отностно 2.0турбо мотор си бях купил,но в последствие разбрахме,че мотора е пълна скръб и липсва половината части и направо ме страх да дам пак толкова пари само за мотор

kocta
08-10-2010, 17:44
Мал шанс но не значи ,че е грешна постъпка.
Атмосферния тунинг е много неблагодарна работа.
Единственото правилно решение в случая е турбо мотор за да не съжаляваш след това за хвърлените пари на вятъра.

lokara
08-10-2010, 17:48
ами ще се гледа какво ще се прави,но най малкото ще направя ще е чип,генерацийка,филтър

kocta
08-10-2010, 17:55
ами ще се гледа какво ще се прави,но най малкото ще направя ще е чип,генерацийка,филтър
И ще ти свършат парите :) Като ти кажат 400чип,150-200 филтър и генерация от 400 нагоре,отделно едни хубави свещи още 100-150лв,масло 100-150лв и тн и те свършили а ще си едни 10-15конски сили отгоре :)

lokara
08-10-2010, 18:01
ами да така си е колега прав си,но ми се иска да го засиля този мотор още малко.Ще съм благодарен и на още мнения
а относно свещите освен Дензо-то какви други би ми препоръчал и ценичка,че откакто е внесена колата не са сменяни а искам да знам какви варианти има все пак ще доиде време и тях да подменя

abart_
08-10-2010, 18:35
2.0 16v Turbo или 20в мотор ,продаваш твоя и си ги наливаш в чипове , кулери и тн. за новия :)

+1 ;)

И моето мнение е същото ( дори клони повече към 2.0 16 ВТ)

а ако те е страх да си купиш само мотор-взимаш цяла кола "донор",по възможност в движение.

lokara
08-10-2010, 18:43
а цяла кола за донор ми предложиха преди 2,3-месеца за около 2000лв. със докарването до БГ колата е в движение дори може да се регистрира ,но както и да е.ако реша да сменям мотора дали ще ми стигнат 3000лв. със поставянето и всичко което се иска там макар,че в момента този мотор си e доста запазен

drigata
08-10-2010, 19:37
Ако 3000 имаш за монтажа и обслужването,най вероятно ще ти стигнат.

V_A_N_K_A_T_A
08-10-2010, 19:45
Имаш някакви пари,сложи си едни валове и си направи една генерация + чип и ще останеш много доволен от колата ;)
Другия филм е мнооого голям,казвам го от опит ;)
Горе Дригата ти е написал колко "евентуално" ще ти трябват освен колата донор.Но и това според мен е оптимистичен вариант....
Това си е мое мнение :)

ne0
08-10-2010, 19:57
по-добре ги вложи в кола донор отколкото в твоята, защото няма как да се получи нещо добро с 3000 лв.
Колата не е само мотор.... даже въобще не е само мотор.

lokara
08-10-2010, 19:59
Колеги имам 1 въпрос,ако си сложа валове ще мога ли колата да се кара градско или ще е отваратителна за градско.и колко ще ми излезне валовете и чипа за тях и какви трябва да са самите валове,че да мога да карам и градско и съм чувал,че трябва да се кара само с хубав бензин.
За смяна на мотора се отказвам и искам да си барна моя мотор

drigata
08-10-2010, 20:08
Колеги имам 1 въпрос,ако си сложа валове ще мога ли колата да се кара градско или ще е отваратителна за градско.и колко ще ми излезне валовете и чипа за тях и какви трябва да са самите валове,че да мога да карам и градско и съм чувал,че трябва да се кара само с хубав бензин.
За смяна на мотора се отказвам и искам да си барна моя мотор

Ами всичко това е вярно,чак пък трудно да се кара,не но разхода се качва и има неприятно прекъсване на празен ход,гасне по крастовища и все такива радости.

Валовете са около 1500лв,монтажа варира около 300лв,чипа пак варира според това кой какво прави ,но около 300-500.

И само 100 октаново гориво!!!

kocta
08-10-2010, 20:15
Защо го плашите момчето немога да разбера? :)
Колко пък приятно изненадан да остане от колата си с валове и чип? :)Ти го изкара,че 2.0ТС само с валове и чип(ремап) е по-хубаво от 2.0 16в турбо било то и сток.
Добре ще сложи валове и чип и после какво? :) Все пак тази кола се кара всеки ден и се търсят видими резултати.

lokara
08-10-2010, 20:25
да,мога да кажа,че последния път доста се опарих като взех мотор от Фиат купе 16вт и сега много не се знае какво ще стане макар да взема и цяла кола за донор като знам колегата Християн колко парички хвърли ама както и да е.А за валовете освен БОБО кой друг би могъл да ми свърши работата става въпрос за някой по на близо,че съм от Нова Загора пък и пътувам почти всеки ден.Но най вероятно ще е при Бобо,но ще трябва да я мисля,че нямам друга кола излишна

V_A_N_K_A_T_A
09-10-2010, 12:45
Защо го плашите момчето немога да разбера? :)
Колко пък приятно изненадан да остане от колата си с валове и чип? :)Ти го изкара,че 2.0ТС само с валове и чип(ремап) е по-хубаво от 2.0 16в турбо било то и сток.
Добре ще сложи валове и чип и после какво? :) Все пак тази кола се кара всеки ден и се търсят видими резултати.

Защото знам,как става,имам и пресен пример от снощи ;)
А с валове и ремап,резултатите ще бъдат достатъчно видими,без да има нужда от финансови извращения ;)
По-хубаво...това е субективно...
Нямам нищо против колата донор,но направете една проста сметка,как ще изглеждат във финансов план двете операции.Просто знам как стоят нещата и освен ако човека не може да си направи всичко по преместването и обслужването на мотора(защото е малко вероятно да случи на читав),сам,просто няма смисъл да сравняваме разходите...
Точно,защото се кара всеки ден.

lokara
09-10-2010, 13:01
вече съм намислил какво ще правя с колата.Имам една 146-ца за продаване и като събера още парички ще започна,защото искам да имам повече от предвидените пари за да мога при евентуални изненади да имам готовност за непредвидени разходи за да не се спира работата и всичко да стане както трябва и по бързо,а не да стои колата в сервиза и да се чудя от къде да търся парички

oem
09-10-2010, 13:03
Чак пък да прекъсва и да гасне на празен ход... айде айде... зависи какви валове ще сложиш. Има street серии с които няма да усетиш промяна в празния ход или прекъсване в някой диапазон. Познавам човек с валове на C&B на твин спарк 16в и след като ги монтира разхода падна с 2 литра градско! И не знам каква мощност е вдигнала, но той казва, че е много доволен.

За монтажа обаче незнам. На него в Гърция му ги слагаха и там я мапваха в revlimit.

Колата 147 2.0 селе. Не посещава нашия форум. Живее в Гърция и се прибира от време на време в Търново. Но ако имаш толкова интерес мога да го подпитам нещо.

ФЕРАРИСТ
09-10-2010, 13:23
Познавам човек с валове на C&B на твин спарк 16в и след като ги монтира разхода падна с 2 литра градско! И не знам каква мощност е вдигнала, но той казва, че е много доволен.
За тия пък чувам мнения по всички крайности - от най - добрите, до пълен боклук.......
Иначе ако от едни валове ще ми се срине с 2 литра градското, моментално взимам едни на 2.5-то ми, че е като малка ламичка в града........

ne0
09-10-2010, 15:03
много субективно става инфото тука.... трудно се сравняват мотори и то не определени...

ПРОСТ ПРИМЕР:

2000 16в ТС: валове + чип + мотаж аколо = 1750 лв.

с тези 1750 лева на турбо кола могат да й се случат доста по-ефективни неща и ефекта да е поне три пъти по-голям.... НО колата не е само мотор в никакъв случай!!!

lokara
09-10-2010, 15:27
да наистина на турбо мотора за тези пари ще стане доста добре
значи ne0 около 2000лв. ще ме оправят тези пари за валчета.Нещо не ми се занимава с друг мотор понеже няма да имам пари за тази трансплантация пък и много неща могат да се случат докато се слага другия мотор,смисал,че може и да е за ремонт а там цифрата става много голяма пък и малко хора около Нова Загора немогат да се справят със смяната на мотора.пък поне знам че този който в момента е на алфата ми е много запазен и не му трябва ремонт.Съединители,ремъци ролки абе всичко му е сменено
ще я мислим се пак има време

Bobo
09-10-2010, 16:22
да наистина на турбо мотора за тези пари ще стане доста добре
значи ne0 около 2000лв. ще ме оправят тези пари за валчета.Нещо не ми се занимава с друг мотор понеже няма да имам пари за тази трансплантация пък и много неща могат да се случат докато се слага другия мотор,смисал,че може и да е за ремонт а там цифрата става много голяма пък и малко хора около Нова Загора немогат да се справят със смяната на мотора.пък поне знам че този който в момента е на алфата ми е много запазен и не му трябва ремонт.Съединители,ремъци ролки абе всичко му е сменено
ще я мислим се пак има време

Значи за чип+валове+монтаж ще ти стигнат 100% ма е хубаво да помислиш и за генерация ;) Ако искаш инфо звънни ми ;)

ne0
09-10-2010, 18:57
да наистина на турбо мотора за тези пари ще стане доста добре
значи ne0 около 2000лв. ще ме оправят тези пари за валчета.Нещо не ми се занимава с друг мотор понеже няма да имам пари за тази трансплантация пък и много неща могат да се случат докато се слага другия мотор,смисал,че може и да е за ремонт а там цифрата става много голяма пък и малко хора около Нова Загора немогат да се справят със смяната на мотора.пък поне знам че този който в момента е на алфата ми е много запазен и не му трябва ремонт.Съединители,ремъци ролки абе всичко му е сменено
ще я мислим се пак има време

виж и Бобо продължи песента .... генерация... ала бала абе пари могат до безкрай... в тези неща май парите са лимита. А все си мисля, че ако е наистина читав 2.0 ТС повече от чип и да му се махне катализатора нищо друго не му е нужно за да имаш наистина бърза кола... По-добре като съвет виж дали мотора ти е изправен и това е. Като искаш кола за фън има теми и хора по форума, които ще ти помогнат. Ей виж колко хора направиха 145/6 с 2.0 16в турбо.... посъбери пари и си направи кола за кеф. Проучи какво окачване, спирачки, трансмисия и т.н.. Тука повечето хора които дават газ имат по няколко коли ;)

lokara
09-10-2010, 23:08
ами колега относно мотора е нито пуши нито се тресе или от сорта,доста колеги и няколко от форума са я карали и останах с впечатление че са очудени от вървежа на колата спрямо техните които и те са 2.0тс единия от тях е Илия от Сливен мисля,че го познаваш.А за това,че някои имат по няколко коли това си е до финансите а аз за сега нямам възможност дай боже скоро време да се здобия с още една италиянка

kocta
10-10-2010, 13:20
Докато не се отвори мотора неможе да си сигурен за състоянието му.
В общи линии нещата са по-сериозни от колкото си ги представящ във всички аспекти :)
Щом си решил да доразвиваш твоя мотор послушай Нено и Бобо.За тях това е добре отъпкана пътека :)

lokara
10-10-2010, 21:36
вярно е че не мога да бъда сигурен,но мотора си работи и върви много добре и за сега не мисля да правя ремонти докато не се случи нещо,но да се надяваме че няма

mik mik
13-10-2010, 12:19
вярно е че не мога да бъда сигурен,но мотора си работи и върви много добре и за сега не мисля да правя ремонти докато не се случи нещо,но да се надяваме че няма
По-добре го отвори и прегледай сега, защото после може и да е късно ;)

lokara
13-10-2010, 14:49
за сега колега не мисля да го отварям,но може би по нататък преди да се сложат валове и и другите неща

lokara
16-10-2010, 17:57
надявам се скоро ще се почне с колата,но ще събера още някой лев
дано да е и по скоро

lokara
04-11-2010, 22:43
колеги лятото ще се мисли за валове и тем подобни неща,че сега се няма как много неща се объркаха

lokara
21-11-2010, 08:50
Колеги вече се реших на колата ще се слага чип,филтарче,главата ще се бара и една генерациика

lokara
28-11-2010, 07:58
колеги ще си подменям генерацията и се чудя на колко мм да я правя
другата седмица ще слагам чипче и искам да знам на колко да си поръча трабите за генерацията

BillyBoy`
28-11-2010, 08:41
63мм.

digitalundgrd
28-11-2010, 09:44
Понеже и на мен ми е интересно, да питам...

За стокова мотор 63мм не идва ли в повечко? Примерно на 55мм не е ли по-добре, за да не се забавя скоростта на газовете, както може би ще стане на 63мм (говорим при сток мотор!) ?

Abar7h
28-11-2010, 09:55
Понеже и на мен ми е интересно, да питам...

За стокова мотор 63мм не идва ли в повечко? Примерно на 55мм не е ли по-добре, за да не се забавя скоростта на газовете, както може би ще стане на 63мм (говорим при сток мотор!) ?Почти навсякъде казват, че при 4 цилинровите мотори 55-60мм е напълно достатъчно, вече на шестаците им трябва 63. Едно такова въпросче - QV-тата на колко мм са заводски???

lokara
28-11-2010, 10:18
за 2.0тс мисля,че беше 50мм

digitalundgrd
28-11-2010, 10:22
Дам и аз така го измерих 50мм ВЪНШЕН, а сигурно 46 вътрешен ;)

Abar7h
28-11-2010, 10:36
Дам и аз така го измерих 50мм ВЪНШЕН, а сигурно 46 вътрешен ;)Бахти...мислех че е поне 50...на BMW 328is примерно си е заводски на 55мм а колата е 140 коня... Мойта 1.6-тица е на 43мм вътрешен :new_Eyecrazy: Давайте да слагаме генерации че гледайте какво става :D:D

lokara
28-11-2010, 11:23
ами колеги смятам да правя следните неща:чип,главата ще се бара,спортен филтар(вече се здобих с такъв КН)и генерация на 50 и нещо външен,но това ще каже някой който разбира

oem
02-12-2010, 16:59
Чипа на края бате. След всичко. Генерацията на 55 е напълно достатъчно само с резонатор и крайно гърне. И увиваш от колектора до резонатора с термо лента.

lokara
03-12-2010, 10:01
аха
ами колега значи казваш саморезонатор и крайно,ами няма ли да бучи много защото сега съм без едно гърне и звукът е много гаден.А отностно главата до колко е безопастно да се свали

oem
03-12-2010, 10:25
Слагаш дълъг резонатор например над 450 мм проходен, спирален с външна дебелина над 90 мм вътрешен размер Ф55. И голямо крайно гърне, с мноооого вата и няма да бучи. :)

Главата до 0.60 мм. Не я бутай повече. До колкото съм я мерил на 1.0 мм. удря клапаните при всеки такт :). При 0.80 мм. пак може да удари при високи обороти. За това според мен най-добре 0.60 да ти е лимита. Плюс това прекаленото сгъстяване води до нежелание ефекти както физически върху частите на мотора, така и по работата му. Със стоковия софтуер може и да няма проблеми, но този който ти прави чипа трябва да внимава с аванса.

Ако някой има друго мнение по въпрос с главата да сподели :)

lokara
03-12-2010, 11:05
колега какво друго освен тези неща мога да направя по колата в границите на 1000-1500лв.,че много хора ми викат не се знаимавай с тоя мотор а аз искам да ми живно мотора още малконе че не върви ама
какво още може да се бъзикне,за валове се отказах окончателно,че не ми се занимава

oem
03-12-2010, 11:11
Според мен за главата ще ти вземат много пари, а ефекта не е баш това което ще се очаква. Хубавото е, че поне ще е ревизирана и ще знаеш, че е на ред. Ако мислиш да я караш тая кола дълго си я прави. Но ако не... не си струва.

lokara
03-12-2010, 12:05
ами да колега мисля да я карам още време пък и точно АР146 ТИ-ка исках да си взема и наскоро я намерих и купих просто искам да си засиля мотора още малко.Искам да те питам да ми препоръчаш хубави носачи и окачване става въпрос за амортеьори и пружини спортни

oem
03-12-2010, 12:31
Не съм много запознат с окачването на тази платформа. Аз лично позлвам Eibach. Отлична комбинация между спортно усещане и комфорт на пътя. За носачите, има цяла тема в общия.

digitalundgrd
03-12-2010, 14:40
Генерацията е около 1000лв, качествено направена глава при професионалист - 500лв, чип - 300лв, иридиеви свещи - 200лв , КиН филтър -100лв....Демек за 2 бона ще я позасилиш малко 15-тина коня ;)

AntiLuuP
03-12-2010, 22:37
Генерацията е около 1000лв, качествено направена глава при професионалист - 500лв, чип - 300лв, иридиеви свещи - 200лв , КиН филтър -100лв....Демек за 2 бона ще я позасилиш малко 15-тина коня ;)
В кеото аз не виждам особен смисъл. Но в крайна сметка всеки сам си решава :)

digitalundgrd
03-12-2010, 22:50
Момчето има мерак, а аз му казвам цените от личен опит ;) Той вече ще си прецени или ще търси по-евтини алтернативи ;)

AntiLuuP
03-12-2010, 23:40
Е да аз не го казвам с лоши чувства - просто 2 000 ми се виждат прекалено много пари за 15 магарета. А и 1000лв за генерация ми се струва малко извращение. до 500лв някак си приемливо след тва малко много ми се вижда,ама знам ли аз не съм много запален по тия работи ...

hristiqn
04-12-2010, 00:09
Абе може и да стане под 2 бона , но без валове резултата няма да е повече от 15 коня ...

AntiLuuP
04-12-2010, 16:11
Абе може и да стане под 2 бона , но без валове резултата няма да е повече от 15 коня ...
Абе аз съм на мнение че след като ще се наливат пари в една кола е по оферта да е твоя вариант - вярно че са доста над 2000лв ама поне резултата е изродски :)

Abar7h
04-12-2010, 16:41
Досега за 2 месеца някакво развитие по колата има ли?

lokara
04-12-2010, 16:59
привет
колеги по колата вече са купени фиктар КН,тръбите за изп.система резонатора(резонатора и тръбите само трябва отида да си ги взема)главата скоро отива на шлаивче и чипа.Просто искам да сложа всичко и тогава да отида си сложа чипа
окачването до 1,2 месеца и то ще доиде заедно с джантите.Само трябва да събера пари,че тези които бяха за колата отидоха за къщата ми за климатик и секциия и още други.Просто се събират трудно паричките

lokara
01-01-2011, 13:18
купих си ги снощи на нова година:-P

миро
01-01-2011, 13:38
Браво за уредите, а к-кт с датчиците ли вървят?

lokara
01-01-2011, 13:43
ами колега датчика всичко останало което е нужно го имам ама забравих да направя снимки
тези уреди ги взех от един приятел и колега от форума и знам,че са доста скъпи
около 200лв му е излезнало всчко
скоро ще кача снимки на генерацийката и гърнето ама само да си ги взема,че не съм платил гърнето все още

ФЕРАРИСТ
02-01-2011, 21:45
Единия уред виждам че е темп на маслото, другото за налягането ли е?

lokara
02-01-2011, 21:52
дам другия е за налягането

lokara
07-01-2011, 16:53
колеги може ли да ми кажете как се свързват тези уреди

lokara
11-01-2011, 21:32
колеги понеже тези дни ще съм готов с чип,филтар генерацийка искам да питам баланс валовете проблем ли е да ги махна или не
и още един въпрос при положение,че не ми е барана главата 0.5 десети нормано ли е да я сваляще съм благодарен на всички помогнали

lokara
16-01-2011, 12:02
привет
колеги искам да питам да ли на мен ми се струва или наистина и при вас кооито имате олекотени шайби на коляновия вал колата се развърта малко по добре и при ниски обороти,незнам да ли си внушавам или наистина е така
тези които имат такива нека споделят

Васил Петров
16-01-2011, 13:20
Аз лично не усетих нищо от към вървеж.Може би на турбо мотор да има някаква разлика. :calc:

mitaka_cs
16-01-2011, 13:49
Чипа го пипай накрая след всички механични модификации.
Балансиращите валове ако ги извадиш трябва да запушиш маслените магистрали към тях.
Отворите в блока за двата вала също трябва да затапиш.
Шайбата изглежда много хубава, но трябва да е балансирана преди да я сложиш.
Кой я е правил? Алуминиева ли е? Колко по-лека е от стандартната?
Имай предвид, че преди всичко трябва да е здрава!
Да не се окаже в един момент, че ремъците са я изкривили, както често става и с оригинални шайби на некарани дълго коли.
Преди да се шлайфа главата се решава каква степен на сгъстяване се гони. Смята се с какъв обем трябва да е горивната камера на главата, мери се или се смята обемът преди шлайването и тогава се решава колко трябва да се отнеме от главата. Това е ако става въпрос за 40 годишен жигулов мотор.
Друг въпрос е, че е редно глава да се шлайфа само за изравняване, а степен на сгъстяване да се гласи със смяна на бутала и гарнитура.

ФЕРАРИСТ
16-01-2011, 14:47
и още един въпрос при положение,че не ми е барана главата 0.5 десети нормано ли е да я сваляще съм благодарен на всички помогнали
Крайно нежелателно е да сваляш 5 десети от главата, ако на по късен етап пак я свалиш за нещо и махнеш още 1-2 десети и може да не се получат нещата, или да е твърде сгъстена.....

lokara
16-01-2011, 20:12
ясно колеги
ами за главата май няма да е скоро,но за другите неща които съм запланувал очаквам всеки момент да се сложат
много скоро ще сложа снимки на изп.системка и чипчето.Вчера си смених маслото Селения 10в60 и само да си я чипна и ще давам яко газчица,че намам търпение да видя как ще върви колицата след тези подобрения

oem
19-01-2011, 10:02
привет
колеги искам да питам да ли на мен ми се струва или наистина и при вас кооито имате олекотени шайби на коляновия вал колата се развърта малко по добре и при ниски обороти,незнам да ли си внушавам или наистина е така
тези които имат такива нека споделят

По-лесно се развърта в ниските обороти и в малките предавки най-вече. 1-ва и 2-ра. Колкото повече качваш предавките на горе толкова ефекта става по-малък. След-3-та даже е и нулев.

lokara
19-01-2011, 13:30
аха аз съм доволен се пак не мога да очаквам чудеса,но и с другите подобрения ще съм доволен

oem
19-01-2011, 14:23
Лошото е, че с всичко се свиква много бързо. С шайбата ще свикнаш за няма и седмица и пак ще ти се струва същата кола :) И с чипа и с генерацията е същото :)

И 300 коня да стане пак ще ти е малко като и свикнеш :)

lokara
19-01-2011, 14:38
да така е колега прав си,аз като си купих 2.0тс и за около 1,2 седмици свикнах на мотора,но винаги като се кача и ми доставя голямо удоволствие италианката и всеки така казва който я е карал колата хора които не са кара ли алфа никога
казват че няма нищщо общо с дгугите коли било то БМВ,Мерцедес и др.просто усещането е много по различно от останалите коли

KaloianIvanov
07-05-2011, 10:58
какво стана с проекта ? стана ми интересно , защото и аз искам да я пратя на "фитнес" мойта "принцеса" .

lokara
09-05-2011, 09:38
здрвейте колеги
нямах време да пиша пък и компа ми се беше прецакал.Ами завърших си проектчето и останах много доволен за сега така,ще я карам,но за по нататъка ми се въртят някои идейки,но ще видим

lokara
13-05-2011, 11:38
колеги искам да попитам някой който е правил и знае как стоят нещата да каже.Значи нещата са следните:искам да сложа предни и задни главини с 5 болта на 146-ца,освен главини друго трябва ли да се сменя и колко излиза цялата работа

lokara
18-07-2011, 02:17
здр.колеги
днес започна разглобяването по 146-цата ми и подготвяне за слагане на 2.0тс на мястото на 1.4.А 2-та мотора са със различна инсталация по инжекциона.На 2.0-та там където стои компа му има още 2- букси които най вероятно отиват към инсталацията на купето,а на 1.4тс където ще отива по-големия мотор не видях да имам такива 2-е букси.Това ме кара да мисля,че ще трябва да да прекарам цялата исталацията от купето и инжекциона на 2.0-ката на новото купе.Ще съм благодарен да разбера как точно да постъпя,защото се забави покупката на другата кола и трябва да остана без кола.2.0-та е с М2.10.4,а 1.4-ката е с 1.5.5
Очаквам сигурни мнения

oem
18-07-2011, 09:29
А що не вземеш едно ЕКУ 1.5.5 и да не си тровиш нервите? Секса с инсталацията ще е голям. Ще се наложи да махнеш таблото вътре. Общо взето ще се наложи да я разкостиш цялата кола. Вземаш едно ЕКУ за 2.0 ТС 1.5.5 прави му се иммооф и си си свиркаш. Слагаш и по-евтиния дебитомер с него :)

Abar7h
18-07-2011, 10:47
колеги искам да попитам някой който е правил и знае как стоят нещата да каже.Значи нещата са следните:искам да сложа предни и задни главини с 5 болта на 146-ца,освен главини друго трябва ли да се сменя и колко излиза цялата работаСлагаш от GTV заедно с шенкелите, системата е plug&play, демек си влиза като у дома си на мястото на стария.

lokara
18-07-2011, 11:44
здр.ОЕМ
ами колега какво да ти кажа и аз исках да я направя тако,но 5 човека ми казват,че става други не и вече незнам какво да мисля,пък и като смятам за да си закупя фазов сензор,ЕКУ-то,дебитомер и можеби още някой сензор и тя каква става колкото един ремонт на мотора,но несе знае още какво ще направя може и да те послушам ще види.Макар,че по твоя начин спестявам страшно много работа,но ще трябва да налея поне едни 700лв. за комп. и датчици.
За сега ще извадя железата и ще я мисля,но да кажем ако остане фейстлифт инсталацията на мотора(ако става де) колко ще ми е цената за твое ЕКУ за да си правя сметката защото по добре ще да си ревизирам мотора макар да няма нужда за сега.Доверяявам се понеже си мисля,че няма напразно да ми да давате съвети да оставямс тази инст. с М1.5.5. Пиши едно ЛС какво и колко струва компа и всички датчици и какви са те

oem
18-07-2011, 15:43
Мисля, че само един дебитомер ще трябва да смениш. Даже на първо време може и да не го сменяш. Фазовия датчик за какво да го сменяш? Той е същия.

А за ЕКУ с 200 лв. може да минеш.

Даже не знам с коя версия е твоето, но може и да може да му се смени софтуера с на 2.0. Но за това не съм сигурен. Трябва да се види.

lokara
07-09-2011, 18:23
още една придобивка

nonamecrew
16-11-2011, 12:42
Аз неразбрах какво не му харесвате на турбо свин спарка :whip: