PDA

View Full Version : Старите коли с яки данъци от 2012 г.



dimo
19-10-2010, 11:22
Интересно, как населението на най-бедната страна в Европейския съюз, с най ниските пенсии и минимална заплата 240 лв. ще си купува нови коли и ще плаща нови още по високи данъци за старите .
Това стана ясно от изказване на вицепремиера Симеон Дянков ето линк към оригиналната статия: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=646407

SCIRO
19-10-2010, 11:29
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, ДО 2012 Г. МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА ЩЕ СТАНЕ 500 ЕВРО......

cyberhill
19-10-2010, 11:29
Принципно си прав, но аз не съм съгласен автомобил 2010 да плаща повече данък от такъв 1990-та година.
Нали уж EKO го даваме....

Но лошото пак е проблема със стандарта на живот, а не като цяло идеята.

Old Fox
19-10-2010, 11:30
Пирфе

Цитат: 87% от колите в България са над 10-годишни......Броят на новите автомобили у нас бил пет пъти по-нисък от този в двумилионна Словения и 12 пъти по-малък от Чехия. - то затова дали си има причина? те българите купуват стари коли само щото данъците са им ниски. Нищо общо със стандарта на живот няма.
Нещата ще се оправят като се вдигнат данъците.
Утре С. Дянков ще твърди че отново сме с най-ниско данъчно бреме в Европа. Как става това последното не знам, не знам...

badmadafaka
19-10-2010, 11:32
Не може да се отрече, че има известна логика в това по-новата и по-екологична и ала-бала кола да има по-нисък данък; от друга страна обаче, друг фундаментален принцип на нашата данъчна система "по-богатия плаща повече дамъци" показва, че сегашната ситуация с по-нова кола = по-голям данък си е ок;
Като гледам статията и става ясно, че вносителите на коли явно имат силно лоби... то половината е един вид описание на резила, че някакви дето са уж на нашето дередже карат по-нови коли от нас...
Ако се променя логиката на данъка и вече важното е дали колата е екологична, на тия дето карат на газ трябва не да не плащат данък ами да ги субсидират данъчно защото грам не замърсяват... ама това едва ли ще стане, защото ако го направят така, това само ще стимулира още по-силно хората да си сложат газ и в бюджета ще влязат още по-малко пари в крайна сметка.

Speeder
19-10-2010, 11:39
Пълни малоумници!
Вместо да стимулират с разкриване на нови работни места и развитие в индустрията, стимулират с данъци :shocking:
Има ли някой, който има пари за нов автомобил и има нужда да бъде стимулиран за да си го купи?
И то стимулиран не с по-ниска цена на новия автомобил, а с по-високи данъци на стария му!


От 2012 г. българите ще имат данъчен стимул да купуват нови автомобили, а старите неекологични возила ще се облагат с яки данъци.

Бахти манипулацията! Данъчен "стимул".


Това стана ясно от изказване на вицепремиера Симеон Дянков на среща с някои от най-големите компании у нас

И какво излиза, че законите се модифицират НЕ в интерес на гражданите и селяни данъкоплатци, а на
най-големите компании у нас.

Честитка :wow:

cyberhill
19-10-2010, 11:40
@badmadafaka .....на тия дето карат на газ трябва не да не плащат данък ами да ги субсидират данъчно защото грам не замърсяват...

Ми при мен излиза 171 g/km на ГАЗ и 256 g/km.
Това, че замърсява по-малко, не значи, че не замръсява изобщо (говория за CO2).

Според http://www.spritmonitor.de/

Speeder
19-10-2010, 11:44
А по-екологично ли е да се бълват милиони нови автомобили и да се рециклират старите?

Та и новите не ръждясват отгоре на тва.
Алфетата ми е 100 пъти по-екологична от поцинкованите нови легени. Оставям я 3 години на ливадата и после намирам едно голямо кафяво петно от железни окиси :wow:

fred
19-10-2010, 11:47
Всичко е до скубане, никой не му дреме за екологията.
Защо това не се обвърже и с годишния пробег?Едно такси харчи еди колко си литра, а аз примерно с неекологичен, като минавам 5-80 хиляди?
Пък и с средномесечен доход от 300 евро, каква ще купуваш ново, най много всички да минем в черния сектор :V
Отделно тия данъци не може да се повече от ЕС зоната, където като цяло няма драстични мерки.
Да не говорим, че да вярваш на Дянков е несериозно, меко казоно

Mind_Control
19-10-2010, 11:49
Боже... 2012 година света ще свърши, а те за данъците мислят :) До тогава Дянков няма да изкара да е финансов министър, така че- не бойте се.

dimo
19-10-2010, 11:49
При положение че огромната част от автомобилите са стари
и за една много голяма част от тях и сега не си плащат навреме всички данъци и такси, как с ново увеличение ще постигнат подобряване на този показател?
Да допуснем че всички не изрядни бъдат спрени от движение то тогава как ще се гарантира спазването на Четирите свободи на движение в ЕС - свобода на движение на стоки, услуги, капитали и хора.
Не могат да гарантират здравеопазване
не могат да гарантират образование
не могат да гарантират пенсии
не могат да осигурят свобода на движение
не могат да гарантират спазване на законите
не могат да генерират икономически растеж
Абе тези нещо могат ли да свършат изобщо за какво им плащаме ?

bouncer
19-10-2010, 11:53
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, ДО 2012 Г. МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА ЩЕ СТАНЕ 500 ЕВРО......

и безработицата ще е 96% :)

Kuku
19-10-2010, 11:58
Като нема паре за данъци и такси - нема карате.... са като пуснат метрото, за кво са ви коли?! :crazy:

cyberhill
19-10-2010, 11:58
Да не говорим, че да вярваш на Дянков е несериозно, меко казоно

За това съм 100% съгласен. За останалото... пак съм ЗА, но не съм сигурен, дали е приложимо...


А по-екологично ли е да се бълват милиони нови автомобили и да се рециклират старите?

Та и новите не ръждясват отгоре на тва.
Алфетата ми е 100 пъти по-екологична от поцинкованите нови легени. Оставям я 3 години на ливадата и после намирам едно голямо кафяво петно от железни окиси :wow:

На мен не са ми приятни, мнооо яките икаруси, които ни обгазяват... предполагм и на теб... :wow:

pent
19-10-2010, 12:17
От 2012 г. българите ще имат данъчен стимул да купуват нови автомобили, а старите неекологични возила ще се облагат с яки данъци.

Чудесно :) Направо от 2011, защо да чакаме 2012?!?
:clapping::clapping::clapping:

morfius
19-10-2010, 12:19
Честита нова стригалка...
Същия цирк гледахме навремето с пропан-бутана, после с метана, сега ще са данъците, утре нещо друго.

Speeder
19-10-2010, 12:24
На мен не са ми приятни, мнооо яките икаруси, които ни обгазяват... предполагм и на теб... :wow:

Икарусите им правят един качествен рециклаж, слагат им двигатели на метан и няма ядове.

Докато ние си мислим за екология, ония горе си мислят за ПАРИ!
Всичко е пари, на никой не му пука за екологията.
Тва с екологията е за да си оправдаят постъпките по някакъв смешен начин, който обаче действа пред масата от хора.

Винаги когато трябват пари шофьорите са на първа линия.
Цяла европа си кара с номера от преди 25-30 години, но ние си ги сменихме, нали?

(За сведение: моята Алфета дойде с рег. табели на 35 години!)

pinkmousy
19-10-2010, 12:48
Не знам какво му се връзвате на този, аз не съм го чула веднъж да е казал нещо смислено, откакто е министър. Може да съм пропуснала :) Но след толкова глупости какво да му слушаш :)
Същата песен не я ли слушахме и преди 1-2 години?
'81% от влезлите у нас коли през миналата година са употребявани и са внесени от частни лица. Българската държава пропуска фискалния ефект от събирането на данъци и такси от тях,' брей, брей :) Не стига, че и данък им плащаш, и пак недоволни. Както се казваше в един култов филм - 'За да получиш, първо трябва да дадеш'. Само че на никой министър още не му е минало през ума това.

търтей
19-10-2010, 13:18
Все повече се убеждавам, че дрянков е неграмотен. Вдигането на данъците само намалява събираемостта и ефекта за бюджета е отрицателен. Пише го в учебника за първи или втори курс, не помня вече точно.

Изобщо, кои идиоти избраха герб още не ми става ясно ... Нито ми е ясно поради что още ги търпим. Ми то партията майка провеждаше по-смислена политика ...
Немам думи.

morfius
19-10-2010, 13:20
Ми то партията майка провеждаше по-смислена политика ...
Немам думи.

То това е и част от целта, после да казват от майката, вижте, че без нас по-зле :)

badmadafaka
19-10-2010, 13:28
...Вдигането на данъците само намалява събираемостта и ефекта за бюджета е отрицателен. Пише го в учебника за първи или втори курс, не помня вече точно...
понеже знам, че обичаш да си напълно точен в това, което се казва, а и не съм убеден, че всички четящи са били в точно този първи или втори курс за който говориш, това което казваш е вярно само ако икономиката се намира във втората половина на кривата на Лафер... ама да не издребняваме за такава глупост... като цяло тук се селектират взаимноизключващи се политики и от тях се прави компилация само на нещата които изглеждат изгодни за бюджета като останалата им част (както се сещате напълно необходима за да се постигне ефекта от политиката) тотално се игнорира... това явно минава пред невероятно учения и образовам с по 15 вишОта средностатистически българин...

Сещам се за оня виц дето един отваря вратата на гинекологичния кабинет и гледа вътре гинеколога опъва жена му и човека пита "КАКВО ПРАВИШ БЕЕ?!!!" а доктора веднага съобразява ситуациятя и вика "Правя и масаж на шийката на матката." и нашия "А-а-а, добре, че имам 3 висши, иначе ако бях някой простак щях да си помисля, че я чукаш!" Е те това е същата работа според мен но в различен мащаб :chair:

търтей
19-10-2010, 13:36
понеже знам, че обичаш да си напълно точен в това, което се казва, а и не съм убеден, че всички четящи са били в точно този първи или втори курс за който говориш, това което казваш е вярно само ако икономиката се намира във втората половина на кривата на Лафер... ама да не издребняваме за такава глупост...

Е нашата икономика все едно е в първата половина ;)
За капак, като отчетем българския манталитет и изконна любов към държавата ;) аз съм склонен да твърдя, че при нас тази първа половината от кривата е несъществуваща.



като цяло тук се селектират взаимноизключващи се политики и от тях се прави компилация само на нещата които изглеждат изгодни за бюджета ...

Нормално, като ни управляват хора без грам политическа и икономическа мисъл и единствената им цел е да се налапат максимално бързо.

badmadafaka
19-10-2010, 13:41
Пропър фак'т (както каза поета в "Гепи") :hump:

Mury
19-10-2010, 13:50
Аз па не съм съгласен аз да плащам 440 лв. данък,а бай Ганьо с Жигата да плаща 20 лв.:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:не стааа,никъде по света го няма.Съгласен съм че политиката е грешна,ма кво да се прави,тя кат гледам последните 20 години се си е така:chair::chair::chair:

Speeder
19-10-2010, 13:52
Аз па не съм съгласен аз да плащам 440 лв. данък,а бай Ганьо с Жигата да плаща 20 лв.:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:не стааа,никъде по света го няма.Съгласен съм че политиката е грешна,ма кво да се прави,тя кат гледам последните 20 години се си е така:chair::chair::chair:

Кой колкото може :busted_cop:

badmadafaka
19-10-2010, 13:59
...
кое от двете предпочиташ: 1) и ти да плащаш за алфата 20 лева или 2) и оня с жигата да плаща 440...? :whip:

търтей
19-10-2010, 14:01
кое от двете предпочиташ: 1) и ти да плащаш за алфата 20 лева или 2) и оня с жигата да плаща 440...? :whip:

3. Да взимам 3 000 евро заплата и да ми е през дедовия колко плащам.

morfius
19-10-2010, 14:16
кое от двете предпочиташ: 1) и ти да плащаш за алфата 20 лева или 2) и оня с жигата да плаща 440...? :whip:

Автомобила да се оценява комплексно... стойност по шваке, безопасност, екология, техническа пригодност (да не се бърка с изправност) и т.н.
За първите 1 до 3 години може да има отстъпки, за лизингови също... но те не трябва да формират схемата, а да я допълват.
А парите дето ги даваме да отиват по предназначение!
Докато последното не стане факт... и 20 лв. са много!!!

Mury
19-10-2010, 14:36
3. Да взимам 3 000 евро заплата и да ми е през дедовия колко плащам.

Това е най-добрия вариант,но от другите две,мнооо ясно че предпочитам аз да плащам 20 лв.,и да знам за какво съм ги дал.

fred
19-10-2010, 19:45
При положение че огромната част от автомобилите са стари
и за една много голяма част от тях и сега не си плащат навреме всички данъци и такси, как с ново увеличение ще постигнат подобряване на този показател?
Да допуснем че всички не изрядни бъдат спрени от движение то тогава как ще се гарантира спазването на Четирите свободи на движение в ЕС - свобода на движение на стоки, услуги, капитали и хора.
Не могат да гарантират здравеопазване
не могат да гарантират образование
не могат да гарантират пенсии
не могат да осигурят свобода на движение
не могат да гарантират спазване на законите
не могат да генерират икономически растеж
Абе тези нещо могат ли да свършат изобщо за какво им плащаме ?
Ама мога да скубят данъци

Galeano
19-10-2010, 19:48
Баси, тея вече не мога да ги износвам.....:machinegunner: Любител съм на ретро колите. Имам стар москвич, стара 30г алфа и един фиат уно 105 коня на 25години. Тези коли не ги карам изобщо дори са спрени от движение!! За уното плащам данък 137лв това не е човешко. Колите не стоят на улицата!!! а в лично мои гаражи за които също плащам данъци. Баси животните нещастни.... в УСА ретро колите се водят национално богатство и са освободени от всякви данъци,но ние с тях няма кво да се сравняваме....2012ще ги бракувам и толкоз:machinegunner: пари повече ,нема да видят

fred
19-10-2010, 21:55
А простите германци освобождават от дънъци коли над 25 години май или 35, но по ми се чини, че 25 беше, считат се за ретро, хем там произвеждат сигурно половината коли в ЕВропалТрябва да им се прати Дянков да ги оправи

morfius
19-10-2010, 22:04
Не стават автоматично ретро... имаше някакви изисквания.
Ретро режима има и ограничения до колкото помня.

koleff
19-10-2010, 22:10
Всичко е резултат на Киото,дори нашите закъсняха с реакцията както обикновенно и ще има наложени сканкции!

morfius
19-10-2010, 22:13
То докато се натутаме за Киото... ще навлезе новата мода, за застудяването :)

Ramsezsh
19-10-2010, 22:58
Не свикнахте ли, че всяко твърдение на мистър Пица е предпоследно. На нито едно твърдение на това човече не трябва да се вярва. До 2012 година колко пъти ще се промени мнението му....

Furious 155
19-10-2010, 23:15
И аз искам 159 да ми е по стандарта на живот и да плащам данък за нея. Ама не е !!! И като гледам как е стръгнало с разни налози и данъци, доста има да търкалям 155-цата.
Вярно е че данъчната система както е в момента на мощност е силно неправилна, особенно към автомобилите над 100 коня с катализатори и малко години. Затова да имаш жужа и да е в движение още е +.

Остава просто да метна един електромотор в 155 и да стана представител на някоя фирма за акумулатори...

Mury
20-10-2010, 10:31
И аз искам 159 да ми е по стандарта на живот и да плащам данък за нея. Ама не е !!! И като гледам как е стръгнало с разни налози и данъци, доста има да търкалям 155-цата.
Вярно е че данъчната система както е в момента на мощност е силно неправилна, особенно към автомобилите над 100 коня с катализатори и малко години. Затова да имаш жужа и да е в движение още е +.

Остава просто да метна един електромотор в 155 и да стана представител на някоя фирма за акумулатори...

Кво значи 159 да ти е по стандарта бе брат,те вече са евтини,а данъците са им безбожни,което е абсурда:devil::devil:

rossenvn
20-10-2010, 10:58
Поредната забавна тема. На нас българите все някой нещо ни дължи. Всеки иска държавата да му даде да кара S600, да не плаща данък, а и поне 2-3000 евро на месец. Държавата само взема, тя не дава /освен на едни определени етноси/. Всеки сам е отговорен за себе си и семейството си. Ако не можеш да изкараш пари се сърдиш предимно на себе си и си купуваш кола, която можеш да поддържаш. Поне аз така правя. И си плащам данъците. Познавам доста хора, които не плащат. От 3-4, че и повече години. Не плащат за автомобил, за апарамент, осигуровки. Но пък са първи, когато трябва да се оплакват, че държавата нищо не им дава. Това, че някой нарушава закона не е опрадвание и ти да го правиш. И докато не си променим мисленето, останало от соца, че държавата трябва да ни намери работа/да ни купи апартамент/да ни ожени/ все така ще си седим и ще плюеме крадливата държава. Поинтересувайте се какви са данъците в държавите, с които се сравняваме. Не само за автомобилите.

Mury
20-10-2010, 11:06
Поредната забавна тема. На нас българите все някой нещо ни дължи. Всеки иска държавата да му даде да кара S600, да не плаща данък, а и поне 2-3000 евро на месец. Държавата само взема, тя не дава /освен на едни определени етноси/. Всеки сам е отговорен за себе си и семейството си. Ако не можеш да изкараш пари се сърдиш предимно на себе си и си купуваш кола, която можеш да поддържаш. Поне аз така правя. И си плащам данъците. Познавам доста хора, които не плащат. От 3-4, че и повече години. Не плащат за автомобил, за апарамент, осигуровки. Но пък са първи, когато трябва да се оплакват, че държавата нищо не им дава. Това, че някой нарушава закона не е опрадвание и ти да го правиш. И докато не си променим мисленето, останало от соца, че държавата трябва да ни намери работа/да ни купи апартамент/да ни ожени/ все така ще си седим и ще плюеме крадливата държава. Поинтересувайте се какви са данъците в държавите, с които се сравняваме. Не само за автомобилите.

Аз мога да си поддържам колата,но защо според теб трябва да плащам 450 лв. данък,а жигулите 20 лв.,какво стимулира това според теб.Хората да карат все по-стари коли,които замърсяват неимоверно,ти скоро закачал ли си кола на газ анализатор,та да те питам.Ясно е че нещата няма да станат лесно,нито по правилния начин,тва е така от 20 г.,НО,има едно голямо НО.Повярвай ми аз в момента съм задължен да си плащам данъка,заради лизинга,но като изтече,повярвай ми ако нищо не се е променило,НЯМА да го плащам:dunno::dunno::dunno:

Ако данъците за старите коли се повишат,хората ще се замислят дали има смисъл да си купуват стари коли,извинявай но всеки който работи по нормална работа може да си позволи кола на лизинг,па била тя и 3-4 годишна

cyberhill
20-10-2010, 12:16
....извинявай но всеки който работи по нормална работа може да си позволи кола на лизинг,па била тя и 3-4 годишна

Освен ако няма ипотечен кредит да кажем :)

Аз карам тея умрели 120к.с. и плащам 150лв данък... винетка, гражданска и бла бла...
А сега мисля, да я продам и да си купя до 99к.с. някаква талига, да плащам 50лв макс и това е.

Пък ако реша, винаги може да се измисли някакъв по мощен ДВГ.

Честно Ви казвам, от всичко най мразя да плащам пътен данък. Другото, айда как да е ... ама тоя данък ми бърка.....:notify:

Mury
20-10-2010, 12:22
Освен ако няма ипотечен кредит да кажем :)

Аз карам тея умрели 120к.с. и плащам 150лв данък... винетка, гражданска и бла бла...
А сега мисля, да я продам и да си купя до 99к.с. някаква талига, да плащам 50лв макс и това е.

Пък ако реша, винаги може да се измисли някакъв по мощен ДВГ.

Честно Ви казвам, от всичко най мразя да плащам пътен данък. Другото, айда как да е ... ама тоя данък ми бърка.....:notify:
Прав си че всеки се разпростира според чергата си,аз продадох 2 коли за да взема една,и данъците на двете не бяха и наполовина на 159-ката,не искам никой да разбира че се оплаквам,напротив,моето мнение че тази идея ще е един вид стимулация.Търтея е прав,че колкото по-високи данъци,толкова по-малко събираемост.Много от хората така и така не си плащат данъците за колите,така че е все тая според мен.Аз например дължа на община Лозенец около 600 лв.данък/3 г./ за старата ми кола,кога ще ги платя незнам.:dunno::dunno::dunno:

badmadafaka
20-10-2010, 13:46
...извинявай но всеки който работи по нормална работа може да си позволи кола на лизинг,па била тя и 3-4 годишна
За съжаление, от "жълтите павета" е трудно да разбереш с точност какво е времето в Созопол... де да беше вярно това което казваш... :no:
Иначе като цяло подкрепям - като не можеш да я потдържаш и плащаш, си купуваш такава, на която можеш да и плащаш данъците, таксите и поддръжката (специално за поддръжката даже тема бях пуснал);

rossenvn
20-10-2010, 19:22
Аз мога да си поддържам колата,но защо според теб трябва да плащам 450 лв. данък,а жигулите 20 лв.,какво стимулира това според теб.Хората да карат все по-стари коли,които замърсяват неимоверно,ти скоро закачал ли си кола на газ анализатор,та да те питам.


Ако данъците за старите коли се повишат,хората ще се замислят дали има смисъл да си купуват стари коли,извинявай но всеки който работи по нормална работа може да си позволи кола на лизинг,па била тя и 3-4 годишна

Явно аз не съм се изразил правилно. Определено не съм против новите автомобили, а напротив, трябва да се стимулират хората да купуват нови автомобили. Просто вече ми е досадно да чета като някой се оплаква от данъците, а пък не ги плаща. А за замърсяването - там всичко зависи от нежеланието на държавата да се намеси и техническите прегледи наистина да бъдат прегледи. Дотогава ще си плащаме и ще караме димящите, несветещи, неспиращи и с други не-та автомобили.

ФЕРАРИСТ
20-10-2010, 19:31
Ако тва стане, все по малко народ ще си плаща данъците.....

fred
20-10-2010, 19:46
Явно аз не съм се изразил правилно. Определено не съм против новите автомобили, а напротив, трябва да се стимулират хората да купуват нови автомобили. Просто вече ми е досадно да чета като някой се оплаква от данъците, а пък не ги плаща. А за замърсяването - там всичко зависи от нежеланието на държавата да се намеси и техническите прегледи наистина да бъдат прегледи. Дотогава ще си плащаме и ще караме димящите, несветещи, неспиращи и с други не-та автомобили.
Не е ли по добре държавата да се намеси, като спре горската мафия, презастрояването, заменките, нерантабилните и димящи производства, развие залесяването, строежа на пречиствателни стнации и мн.др.
А отделно, както се спомена и от други колеги, мислиш, ли че непрекъснатото строене на автомобили, уж малко по екологични, всъщонст е много енергоемък и излишен процес.
Та казано по горе, никой не му пука за екологията, а това е поредния начин да се дерат хората по всевъзможни начини.
Иначе и аз нямам нищо против новите автомобили, ама стига да имах една нормална заплата за моята длъжност, в Италия например това е около 6 хиляи евро:razz:

TishO
20-10-2010, 20:13
Кво значи 159 да ти е по стандарта бе брат,те вече са евтини,а данъците са им безбожни,което е абсурда:devil::devil:


Незнам брато какво ще рече евтино за теб!!! При положение че не всички вземат 1000лв. заплата а има такива които вземат едва 500лв.и поне 150 отиват за сметки ами храна ами дрехи и ко праим.Сори ма не всеки е от големия град и взема сносни парички нали така.Това че някой си имал пари да си купи кола която аз си мисля че ще мога да си позволя когато тя стане ретро не означава че са евтини. Не ме разбираи погрешно колега ама не всички живеят в розови стай защото има и такива кадето се чудят какво да сложат на масата ка моли да си купят кола.

Така че щом имаш пари да си купиш такава кола ще и плащаш и данаците а Бай Ганйо със жигулката пак ще се чуди от каде да намери пари да си плати данака!!!!

rossenvn
20-10-2010, 21:19
Не е ли по добре държавата да се намеси, като спре горската мафия, презастрояването, заменките, нерантабилните и димящи производства, развие залесяването, строежа на пречиствателни стнации и мн.др.
А отделно, както се спомена и от други колеги, мислиш, ли че непрекъснатото строене на автомобили, уж малко по екологични, всъщонст е много енергоемък и излишен процес.
Та казано по горе, никой не му пука за екологията, а това е поредния начин да се дерат хората по всевъзможни начини.
Иначе и аз нямам нищо против новите автомобили, ама стига да имах една нормална заплата за моята длъжност, в Италия например това е около 6 хиляи евро:razz:

Напълно съм съгласен. Трябва да има държава, защото сега май я няма. Ако се спрат кражбите или поне намалят в разумни граници, то тогава пари ще има. Но ако ние не спазваме законите, с какво право тогава ще правим забележки на другите? Колкото до екологията - ами ясно е, че повечето приказки са си чисто лицемерие. Но пък ако продължават нещата да са "както едно време" и си останат разпасани според мен няма да е много хепи енд-а:-). Иначе съм много далеч от мисълта, че автомобилите са най-големия проблем на екологията - има къде по-големи замърсители. Но на тия бизнеси не смеят да посегнат. Особено на добиването на нефт. :gas:

tre
20-10-2010, 21:35
И какви нови коли ще си вземе обикновения човек.Този джип китайския дето щесе прави в Българя или некоя dacia.В такъв случаи по добре с рейса.Има и друго решение за всички проблеми един билет за самолет без значение в каква посока.))))))))

morfius
20-10-2010, 22:17
Поредната забавна тема. На нас българите все някой нещо ни дължи. Всеки иска държавата да му даде да кара S600, да не плаща данък, а и поне 2-3000 евро на месец. Държавата само взема, тя не дава /освен на едни определени етноси/. Всеки сам е отговорен за себе си и семейството си. Ако не можеш да изкараш пари се сърдиш предимно на себе си и си купуваш кола, която можеш да поддържаш. Поне аз така правя. И си плащам данъците. Познавам доста хора, които не плащат. От 3-4, че и повече години. Не плащат за автомобил, за апарамент, осигуровки. Но пък са първи, когато трябва да се оплакват, че държавата нищо не им дава. Това, че някой нарушава закона не е опрадвание и ти да го правиш. И докато не си променим мисленето, останало от соца, че държавата трябва да ни намери работа/да ни купи апартамент/да ни ожени/ все така ще си седим и ще плюеме крадливата държава. Поинтересувайте се какви са данъците в държавите, с които се сравняваме. Не само за автомобилите.

Колега, на теб може да ти е забавно... на мен не ми е, когато плащам на държавата за да създава стандарти, инфраструктура и правила, а вместо това тя създава мутри и милионери и с моите пари.
И когато след платените данъци, такси, винетки, акцизи и сие се наложи да дам в пъти повече за сервизи заради прекрасна инфраструктура и качествени горива, се замислям защо съм плащал на държавата изобщо.
Който не дава не трябва да иска... факт, но когато даваш, не може да те пускат по пързалката!!!

koolio
20-10-2010, 22:25
Поредната идиотщина. Да уточня - аз си плащам данъка, ако закъснея си плащам и лихвите. Данъците към момента са горе-долу адекватни на възможностите на хората, ако ги вдигнат ще се окажат просто неадекватни и събираемостта ще спадне доста.
Ако на някого му пукаше за стимулиране на купуването на нови коли щеше да мисли в посока не вдигане данъците на старите, а намаляване тези на новите. Щото едно е да плащаш 150 лева данък и 200 лева каско за 10-годишна кола, друго е 400 лева данък и 1000 лева каско за чисто нова - плюс лизинга. Ако се изравнят сумите в посока към по-голямата - айде познайте дали ще си купя нова кола, която в повечто случаи ще е огромен компромис с качествата на колата и ще съм принуден да плащам всичко заради лизинга или ще си купя стара и няма да плащам НИЩО.

tre
20-10-2010, 22:29
Всичко ни е наред и вече и стигнаха до екологията.

rossenvn
20-10-2010, 23:27
Колега, на теб може да ти е забавно... на мен не ми е, когато плащам на държавата за да създава стандарти, инфраструктура и правила, а вместо това тя създава мутри и милионери и с моите пари.
И когато след платените данъци, такси, винетки, акцизи и сие се наложи да дам в пъти повече за сервизи заради прекрасна инфраструктура и качествени горива, се замислям защо съм плащал на държавата изобщо.
Който не дава не трябва да иска... факт, но когато даваш, не може да те пускат по пързалката!!!

100% вярно. Ама пак да попитам - неплащането ли ще ги спре да ни пускат по пързалката? Или има и други начини? Явно, като защитавам тезата, че законите трябва да се спазват дразня част от хората тук. Аз също не харесвам това, че преди 4 часа си купих поредната винетка за 10 лв и утре ще карам по хубавите ни пътища. Имал съм възможността да живея и извън България. Не кой знае колко много, но достатъчно за да се убедя, че там хората спазват законите, като правят това без изобщо да ги харесват - поне повечето. Силно се надявам това да стане и тук.

morfius
21-10-2010, 00:35
Не си ме разбрал явно... в огледа на горното, самата идея да вдигнеш още налога, без да покажеш нещо насреща звучи подигравателно.
Инак и аз съм за спазването...

santo_traficante
21-10-2010, 11:12
Нов данък лукс ще удари собствениците на мощни джипове. От догодина всеки, който яха над 200 коня под капака, ще доплаща. Допълнителният налог ще бъде между 3.69 лв. и 7.38 лв. за всеки киловат над 149.Това означава, че притежателите на джипове и спортни лимузини ще внасят хилядарка и нагоре за данък.Например за джип BMW с мощност 408 коня налогът ще удари 1400 лв.

Mury
21-10-2010, 11:22
Не си ме разбрал явно... в огледа на горното, самата идея да вдигнеш още налога, без да покажеш нещо насреща звучи подигравателно.
Инак и аз съм за спазването...

Бате то кое не е подигравателно в тая земя,наречена държава:coolio::coolio::coolio::coolio:,всчико от А до Я.

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:17 ----------


Незнам брато какво ще рече евтино за теб!!! При положение че не всички вземат 1000лв. заплата а има такива които вземат едва 500лв.и поне 150 отиват за сметки ами храна ами дрехи и ко праим.Сори ма не всеки е от големия град и взема сносни парички нали така.Това че някой си имал пари да си купи кола която аз си мисля че ще мога да си позволя когато тя стане ретро не означава че са евтини. Не ме разбираи погрешно колега ама не всички живеят в розови стай защото има и такива кадето се чудят какво да сложат на масата ка моли да си купят кола.

Така че щом имаш пари да си купиш такава кола ще и плащаш и данаците а Бай Ганйо със жигулката пак ще се чуди от каде да намери пари да си плати данака!!!!

Добре ОК съгласен съм,с това да не се увеличават данъците на по старите коли,НО кажи ми поне една едиствена причина аз да плащам 4-ворен данък,за кола която повярвай ми,ще мине без проблем легално технически преглед.Ти защо си мислиш че аз съм милионер,няма да ти казвам как съм си купил колата,с две продадени други,помощ оттукм оттам,и повярвай ми,има месеци в които се чудя как да си платя лизинга,но стискам зъби,и го правя с мъка,защото си обичам колата,като преди това съм нахранил трудно и семейството си,защото и него го обичам:idea::idea::idea::idea:

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:21 ----------


Нов данък лукс ще удари собствениците на мощни джипове. От догодина всеки, който яха над 200 коня под капака, ще доплаща. Допълнителният налог ще бъде между 3.69 лв. и 7.38 лв. за всеки киловат над 149.Това означава, че притежателите на джипове и спортни лимузини ще внасят хилядарка и нагоре за данък.Например за джип BMW с мощност 408 коня налогът ще удари 1400 лв.

С това съм по съгласен:coolio::coolio::coolio:

cyberhill
21-10-2010, 11:30
Доходите ни, не отговарят на разходите ни.
За мен, това е изтината. Всеки прави жертви за някакви неща, за които не би трябвало да се казва "жертва", а прогрес ;)
Wellcome to Bulgaria!

Old Fox
21-10-2010, 11:41
С това съм по съгласен:coolio::coolio::coolio:

С кое си съгласен? Това е още една допълнителна кретения. Какво общо има мощността с лукса?

Облагаме богатите за да? Какво? Да ги стимулираме да са по-малко богати, може би?
Ти недовостваш че плащаш 400 лв сега, а какво ще кажеш 1 000лв само щото ми е 300кс колата. Пак питам кво стана с великите приказки за най-ниското данъчно бреме в ЕС?

-Bobby-
21-10-2010, 11:44
По-правилно може би е да се каже, че доходите ни не отговарят на елементарните ни разходи за нормален живот. Щото иначе, навсякъде по света, всеки ще ти каже, че дохода му не отговаря на разходите, които би искал да прави...

В България, едно домакинство от двама души, ако не носи поне 3 бона вкъщи, задължително трябва да прави жертви с нещо или най-малкото често да се случва да има зор с разходите. Я с колата, я с някои соц. придобивки като централно отопление, и т.н.
На фона на това обаче, от поне 10 год. слушам да ми се говори как таксите и разходите за еди кво си там на запад били еди какви си. Е, да де, ама мосю Жан и хер Ханс, дори да са бачкатори, взимат едно 1500-2000 евро, при това чисто, докато тук средната реална заплата е 300-500 евро, при това над 60% от тези заплати на документи са 2 пъти по-ниски... финансовите мазоли като Муравей, Велчев и Дянков обаче ми говорят как европееца плащал еди колко си... че дори уж грамотен и уважаван (до един момент) от мен човек като Орешарски ги чувах тези неща, с което и той успя да ми падне в очите...

cyberhill
21-10-2010, 11:45
@Old Fox - Ами, стана като магистрала Люлин :) Много приказки, много ленти.... :D

RPWWD
21-10-2010, 12:31
Иначе и аз нямам нищо против новите автомобили, ама стига да имах една нормална заплата за моята длъжност, в Италия например това е около 6 хиляи евро:razz:
Да не би да си локомотивен машинист, щото това е заплатата на един такъв познат жабар ;-)


По-правилно може би е да се каже, че доходите ни не отговарят на елементарните ни разходи за нормален живот.

Точно така е, но си мисля,че който не може да поддържа и да си позволи някаква по-сносна кола е по-добре да ползва общественият транспорт. И за него (ще му е по-евтино), и за другите (по-малко задръствания и по-малък риск от ПТП-та предизвикани от технически неизправни бангии от типа на въпросните 30 годишни жигулки)! Миналата седмица се прибирах по нощите към София по АМ Тракия и задминах поне 3 коли от типа на Опел Корса Б и прочее с изцяло неработещи задни светлини. От какъв зор те ще плащат по-малък данък от мен, и на всичко отгоре ще застрашават живота на другите?!?

п.п. Да добавя, и все пак хер Флик да го духа ;-)

koko156
21-10-2010, 14:04
А простите германци освобождават от дънъци коли над 25 години май или 35, но по ми се чини, че 25 беше, считат се за ретро, хем там произвеждат сигурно половината коли в ЕВропалТрябва да им се прати Дянков да ги оправи

абе те и данъците им са съвсем други на хората и стандарта висок.ние изравняваме цините с европеиски пък като заплати не мърдаме.
през 2003 година плащах 800 евро за опел кадет 1.3 моноинжекция с катализатор 1988г. 60к.с. мой приятел пенсионер 150 евро за рено меган 1.6 90к.с 99г.забравих дали данъка беше отделно или беше в застраховка включен, ама тва ми излизаше като разход годишно.от застраховката обясниха разликата така:
-имали ли сте друга кола регистрирана на вашо име? - не
- това първа регистрация ли е? - да.значи млад шофьор.викам ами не щото имах книжка от 1999г.е да ама щом регистрирвате за първи път ви пускаме на 8мо ниво,най-високото.като не правите птп след една година ще ви пуснем на 7 съответно 680 евро и так нататък.премерно ако си на 3то ниво и направиш птп изчисляват щети и рискови фактори и решават но кое ниво да те качат.
хората са се уредили ама нашите тъпаци като им са кухи лейките да не умуват глупости ами да вземат да идат и да питат хората какви практики имат,не само по хотели и коктейли(народа плаща и живот майка)така не става,щото такива като мен ще си накриват шапката и айде пак навън.после да се питат що са останали в бг само хора над 50г.
и там не е китка за мирисане цял живот да живееш под наем или да изплащаш къща,че да може евентуално децата ти да имат собствем покрив,ама ако си спаэваш законите никой не те пипа.тук хем искаме закони хем да не било полицейщина.нека има полицейщина за да може хората да имат страх и респект,крадеш ли в панделата,праиш ли птп в затвора + да платиш щетите.който е примерен спи спокойно,никой не те закача,няма нерви,ни на работа,ни по пътя(щото като застнеш на една уличка за 20мин патрулката по два пъти ще мине,а върви прави мизерии),ни в къщи.затва са спокойни хората,щото родната полиция ги пази,ха-ха,като се пееше в една песня.

AlfaMan
21-10-2010, 14:10
Абе поредниата изцепка на поредния министър срещнат на някое харлемско кръстовеище. Човека просто не е от тук и е за малко. Той си живее в друг свят, за него паричните потоци са най-важното нещо, а хората.. някакви неодушевени предмети, които са потенциален генератор на паричен поток. Човека има доходи, които му позволяват да си купи нов автомобил и да си го поддържа безпроблемно. Само, че странно защо му е толкова деформирано съзнанието на тоз малък човек и си мисли, че аз не искам да карам чисто нова кола например?!? Може би съм куц, сакат, мазихист или знам ли какво....., аааа сетих си - имам да дам примерно 40-50к лева, ама нямам да си плащам данъка. Баси извратеното мислене! Странно докога тази скапана държава ще угажда на една шепа задници, които искат да правят гушка тип "пеликан" пак на гърба на обикновения човечец, който си плаща чинно всички данъци, вместо да хванат въпросните задници и да ги накарат да плащат социални осигуровки на служителите си върху пълната сума, която им дават. Така ми се струва, че повече ще се напълни хазната, вместо да им роболепничи и да им угажда на прищявките.

bouncer
21-10-2010, 14:19
и сега какво излиза? Аз имам нова кола на лизинг и още една кола закупена от мен с кредит. Данъка на лизинговата ми кола е 400 лв, а на другата 275 лв. Плащам си винетка и карам по същите разбити улици като дядо ти Мюмюн с москвича. А той плаща 20 лв. И колата му технически преглед като хората не е виждала от 1977 г.

и какво сега? да се возя в градския транспорт? добре. В момента, в който направят обществения транспорт достатъчно чист, за да не се налага да си чистя костюма всеки ден и да си купувам обувки всеки месец съм първа писта! Ама сега да ме мачкат, да ме блъскат, да е мръсно, да мирише и да се опитват некви мангали да ми бъркат по джобовете няма как да стане! А и като мине контрола на мен ми искат билет (който си купувам винаги, дори и за една спирка), а на групата мангали нищо! няма как да стане!

ALiGaToR
21-10-2010, 14:37
Според мен най- правилното е не това колко е нова колата ами колко замърсява. Най-лесно като отидеш на преглед и ти вкарват една сонда у кюнеца и то си пише там колко замърсяваш и колко не.
Колите примерно с газови уредби да бъдат по някакъв начин поощрявани. До колкото знам навън в държавите които гледаме дори финансират и слагането на такива уредби.
Според мен това трябва да се направи.

infernus
21-10-2010, 15:31
и сега какво излиза? Аз имам нова кола на лизинг и още една кола закупена от мен с кредит. Данъка на лизинговата ми кола е 400 лв, а на другата 275 лв. Плащам си винетка и карам по същите разбити улици като дядо ти Мюмюн с москвича. А той плаща 20 лв. И колата му технически преглед като хората не е виждала от 1977 г.

и какво сега? да се возя в градския транспорт? добре. В момента, в който направят обществения транспорт достатъчно чист, за да не се налага да си чистя костюма всеки ден и да си купувам обувки всеки месец съм първа писта! Ама сега да ме мачкат, да ме блъскат, да е мръсно, да мирише и да се опитват некви мангали да ми бъркат по джобовете няма как да стане! А и като мине контрола на мен ми искат билет (който си купувам винаги, дори и за една спирка), а на групата мангали нищо! няма как да стане!

С двете ръце съм за това което си написал за градския транспорт, няма как да стане 20 мин в колата срещу час и 20 в градския транспорт лудо пого с бабички и цигани и друсане по чудната ни инфраструктура.



Според мен най- правилното е не това колко е нова колата ами колко замърсява. Най-лесно като отидеш на преглед и ти вкарват една сонда у кюнеца и то си пише там колко замърсяваш и колко не.
Колите примерно с газови уредби да бъдат по някакъв начин поощрявани. До колкото знам навън в държавите които гледаме дори финансират и слагането на такива уредби.
Според мен това трябва да се направи.


Абе кой ти мисли за екология просто се чудят откъде да напълнят бюджета за да има повече сладки "обществени" поръчки, лично аз ако мога да си го позволя няма да карам кола 94-та година с метанова уредба... но това мога да си позволя. С кеф бих карал една нова жулиета на бензин ама иок.

Anarki
21-10-2010, 16:49
Защо сте се хванали за екологията, това няма нищо общо с реалността и никога няма да има. Отворете аутодбилда да видите теста на хибридните джипове с по 500кс, дали имат по малко емисии от 1,9жтд. Тука са намесени интереси на големите корпорации и става дума за много пари. В случая съм 99% убеден че подобен закон се опитват да прокарат по-големите производители на коли (БМВ и Тойота имат серьозни връзки с политиката). По този начин си набавят много нови клиенти! Какво ще стане тогава: една част от хората ще успеят някак си купят нови коли, а останалите ще си карат старите и просто няма да си плащат данъка. Кой ще спечели от цялата работа? Определено не и държавата. Ще спечелят производителите на нови коли! Подобно нещо се случи преди година в Европа, като забраниха 100 и 80 ватовите крушки, и в един момент какво стана: Филипс - най-големия производител на енргоспестяващи крушки изхвърли конкуренцията от пазара и стана монополист! Дали нямат пръст в цялата тази работа. Всичко е въпрос на финансови интереси и на никой не му пука за екологии и данъци.

GALIN4O
21-10-2010, 18:22
Всичко е до скубане, никой не му дреме за екологията.
Защо това не се обвърже и с годишния пробег?Едно такси харчи еди колко си литра, а аз примерно с неекологичен, като минавам 5-80 хиляди?
Пък и с средномесечен доход от 300 евро, каква ще купуваш ново, най много всички да минем в черния сектор :V
Отделно тия данъци не може да се повече от ЕС зоната, където като цяло няма драстични мерки.
Да не говорим, че да вярваш на Дянков е несериозно, меко казоно
това си е точно така:clapping:

Pinky
21-10-2010, 19:39
Аз заради това твърдя, че данъка трябва да е просто добавка към горивото.

Old Fox
21-10-2010, 20:20
Аз заради това твърдя, че данъка трябва да е просто добавка към горивото.
Само дето той вече е.;-)
Освен ДДС, освен акциз в цената се включва(освен ако не се лъжа жестко) и отчисление за фонд пътища.

tre
21-10-2010, 20:21
егати законите гадни ние ако вземамe хубави пари сами ще си вземем нови коли без да ни казват.Тогова си представям хората от малките градчета дето заплатите им са от 200 до максимум 500 лв какво ще правят.Пък и колата е измислена за улеснение на човека а не да не яде за да може да си я позволи.

JORDI
21-10-2010, 20:33
Аз заради това твърдя, че данъка трябва да е просто добавка към горивото.

И аз съм на това мнение!На Запад, това е справедливо решение много отдавна!Обаче тук не могат да вържат бензиностанциите към НАП, защото те са собственост на политици и "приближени", и няма политическа воля за това!:pokey:

mordohy
21-10-2010, 22:58
Аз заради това твърдя, че данъка трябва да е просто добавка към горивото.
Имам връзки и много навити жени в Турция!
Ако искаш ще те уредя!
Много са готини.
Ще се чувстваш като падишах. Включително и като зареждаш с бензин!:clapping:

Fear
22-10-2010, 10:19
Аз заради това твърдя, че данъка трябва да е просто добавка към горивото.
Той си е. ;)
Повече от 50% от цената на горивата е акциз. :)

fred
23-10-2010, 18:07
това си е точно така:clapping:


Аз заради това твърдя, че данъка трябва да е просто добавка към горивото.

Анджък, той е и, ама не пречи да ни оскубят и допълнително де

---------- Post added at 10:07 ---------- Previous post was at 10:06 ----------


Имам връзки и много навити жени в Турция!
Ако искаш ще те уредя!
Много са готини.
Ще се чувстваш като падишах. Включително и като зареждаш с бензин!:clapping:

Пу и за мен, само за бензина де, че вече не мога с много жени, една ми стига:flex::tank:Ама да е като Шехеризада, от филма и да има Алфа :)

tre
23-10-2010, 19:21
То ва в България да си обикновен човек е по трудно от колкото да си в джунглата.Само се чудят как да ти земат и последния лев от джоба.

dilian alfa gtv
25-10-2010, 14:01
Аз мога да си поддържам колата,но защо според теб трябва да плащам 450 лв. данък,а жигулите 20 лв.,какво стимулира това според теб.Хората да карат все по-стари коли,които замърсяват неимоверно,ти скоро закачал ли си кола на газ анализатор,та да те питам.Ясно е че нещата няма да станат лесно,нито по правилния начин,тва е така от 20 г.,НО,има едно голямо НО.Повярвай ми аз в момента съм задължен да си плащам данъка,заради лизинга,но като изтече,повярвай ми ако нищо не се е променило,НЯМА да го плащам:dunno::dunno::dunno:

Ако данъците за старите коли се повишат,хората ще се замислят дали има смисъл да си купуват стари коли,извинявай но всеки който работи по нормална работа може да си позволи кола на лизинг,па била тя и 3-4 годишна

Колко ти е данъка колега мойта е регистрирана софия област СА и данъка е 403лв :jason2:

stelt
25-10-2010, 15:16
Така като гледам, в момента цената на горивото в България е на европейско ниво. Какво ще стане ако добавят още стотинки към сегашната себестойност на литър гориво ? А гледам се гласят вече, тъй като щяло да има много инвестиции в петролните бази за връзка с митница и НАП.

Mury
25-10-2010, 16:13
Колко ти е данъка колега мойта е регистрирана софия област СА и данъка е 403лв :jason2:

450 лв.:cussing::cussing::cussing:

136
25-10-2010, 17:07
Като стана дума за горива.Скоро по телевизията споменаха че родната полиция зарежда на около 4,50 лв за литър.Не разбрах защо им е толкова висока цената ?И сега си разпределят 12 000 000 лв за гориво.

dimo
25-10-2010, 17:51
450 лв.:cussing::cussing::cussing:

еми на една панда от старите е 4 лв ..... ама и разликата между двете коли пак е толкова голяма колкото и в данъците ..

rusiq86
25-10-2010, 18:20
Данъци, винетки, прегледи, и какво получавам насреща --> темерути просещи бакшишче ей така от заядливост, отвратителна инфраструктура, никакви условия зимата!!!

koko156
25-10-2010, 18:50
450 лв.:cussing::cussing::cussing:

Данъка на фиатчето последния път кога плащах беше 28лв и некви стинки.Последно бащата го плаща и каза че е вдигнат 32 или 35лв забравих,обаче брава-та е 80к.с и като сложат катализатора щото е под 100к.с цената се дели на две и затуй толкова тънко.Алфата е 144к.с там не ебават катализатор и е 160 -180,не помня вече.Тва за Ст.Загора са цени.

qpwo
25-10-2010, 18:54
Скоро плащах данъците на колите:
За Алфата - 330 лв ,. за Форда 8 лв ...:pig:

митака-пловдив
25-10-2010, 19:32
Не мислите ли че положението става нетърпимо?!Тези "управници" дали се замислят че си играят с много опасен огън??

dimo
26-10-2010, 09:51
Не мислите ли че положението става нетърпимо?!Тези "управници" дали се замислят че си играят с много опасен огън??

Ами не е чак толкова опасен - "материала" е трудно запалим и не гори равномерно, като примерно френския такъв, както и много други...

митака-пловдив
26-10-2010, 19:09
Не,не мисля така! Все още не сме са научили че свободата е наша,че те са там,заради нас.Те го знаят и ги е страх!!Били сме 5 века овчедушен народ,нека не ги правим още 5!Трябва малко,наистина малко да се запали искрата която прерастна в стихия и за малко не опожари клоаката,наречена парламент през 1997.
Защото идва време в живота на хората,когато безмилостните и криминални идиоти,които си играят с масите,за собствени облаги.Правят фаталната грешка да се самозабравят в "развлечението" си.Тяхното налудничево забавление,нуждата им да подтискат хората отива твърде далеч,като помитат всяко чувство за сигурен живот,отнемат всяка свобода.
Отнемайки и последното парче от това което сме изкарали настъпва времето когато хората немогат да се грижат за семейството и себе си!ЗАдушавайки гласът им с корупция и закони.Помитайки ни с чрез правилата на насилието,където няма справедливост за нас - тези с които си играят и ние хората няма къде да отидем!
Когато тази налудничева игра отиде твърде далече,идват времена когато хората няма вече какво да губим!Тогава ще настъпи времето в което човешкото съзнание ще се освободи,ще дойде време когато ще загубим страх от държава,полиция,закони...И тогава човек става именно такъв какъвто трябва да бъде - непобедим и свободен.Той става свободен да прави каквото е необходимо,без да се страхува за живота си или за бъдещето си.И той ще поеме контрол над съдбата си.Изтръгвайки я от ръцете на тази бруталност наречена държава и власт.
За всяко действие което предприеме,ще е наясно че трябва да направи нещо,защото няма бъдеще и връщане назад.Така че каквото и да избере - ще е за добро.Ако се стигне до задънена улица,едно нещо свободния и безстрашен човек ще направи.Ще повлече със себе си колкото може повече от тези,които го задушават и поробват.С радост ще помогне в безкористен акт който да промени бъдещето на нацията.
Този ден ще дойде скоро,както винаги е ставало.Защото извратения ум на управляващите винаги се самоунищожава.Защото пристрастеноста им към парите и власта няма засищане.
Упражняват контрол,защото ги е страх от нас.И причината е само една - когато дойде този ден,всеки един от нас,ще излезе на вън и ще помогне на всички останали които зачита за свой братя.Защото когато на човек нищо друго не му остава,той става безгранично "силен" и това е най-непобедимото и страшно оръжие на тази земя!
Неискам да взимате думите ми за пропаганда или мен индивид от радикална партия :) Аз съм също като вас,имам работа,жена и дете (което е на път да се запознае със света след 4 месеца) Мисълта в каква страна ще му се наложи да живее ме изпълва с отвращение и сляпа ярост.Не вярвам в богове,не членувам в партия,но това не значи че съм безволев или безхарактерен!!Точно обратно - колкото повече човек се освободи от тази неща,ще разбере защо пиша в тези теми.
И още нещо,в нета има достатъчно малки "формаций",групи хора,които са на прага на търпимоста.Същите тези хора,както нас тук си имат форуми,правят си сбирки,обсъждат и коментират.
И това е само едно от нещата които ми дават надежда че не винаги ще е така,че ще дойде време когато отново ще сме на вън и света ще разбере за нас (визирам Жан Виденовото управление и стачките в цялата страна).Нека не бъдем отцепници когато това време дойде!

veli
01-11-2010, 10:17
Данъци, винетки, прегледи, и какво получавам насреща --> темерути просещи бакшишче ей така от заядливост, отвратителна инфраструктура, никакви условия зимата!!!

Това е реалността.:ranting:

detelazurno
01-11-2010, 10:53
Хубаво де. В цялата тая работа няма никаква логика. Щели да ни стимулират да купуваме нови коли. Ама цялата тая работа освен да ни препълни така или иначе претъпканите улици и паркинги да вземат да стимулират и бракуването на старите, за да може да се каже поне малко, че има някакъв ефект. Освен това обновяване на автопарк не се постига с вдигане на данъците. Така се събират пари от едно вече тежко положение, чието премахване не се състои в трупането на пари. С вдигането на данъците няма да се намали броят на старите автомобили, а само ще се подтикне към по-голямо неподчинение под формата на неплащане на данъци. Нека първо се дефинира ясно и точно понятието "стар автомобил" и ако това е да речем кола на повече от 7 години просто да се забрани регистрацията на подобни превозни средства. Едва тогава може да се помисли за различен вид стимулация.

Perdaha
01-11-2010, 13:23
и що да се забранява,ако колата си е технически ок къв е проблема,как така нещо ще се забранява ква ще е тая държава да не сме по-времето на живков,аз примерно искам да си карам 33-ка и ко....Пълни тъпотии се говорят понякога тука!

Bottata
01-11-2010, 16:10
Като ти сложат 500лв данък и като ти спрат колата от движение(или конфискуват направо) щото не си го платил, ще те питам дали ще си караш 33-ката.
И така трябва да е - на никой не трябват 30 годишни бангии - ако имаш да даваш 500лв за тази бангия то си я обичаш изключително много и ще даваш и 1000лв годишно да си я поддържаш.

75TwinSpark
01-11-2010, 18:08
Като ти сложат 500лв данък и като ти спрат колата от движение(или конфискуват направо) щото не си го платил, ще те питам дали ще си караш 33-ката.
И така трябва да е - на никой не трябват 30 годишни бангии - ако имаш да даваш 500лв за тази бангия то си я обичаш изключително много и ще даваш и 1000лв годишно да си я поддържаш.

Благодаря за мнението колега,на мене МИ трябват 30годишни бангии (имаш ли?????),а колко ще плащам не е твоя работа.

detelazurno
01-11-2010, 18:25
и що да се забранява,ако колата си е технически ок къв е проблема,как така нещо ще се забранява ква ще е тая държава да не сме по-времето на живков,аз примерно искам да си карам 33-ка и ко....Пълни тъпотии се говорят понякога тука!

Бих те посъветвал за малко повече уважение и да помислиш малко преди да определиш нечие изказване като тъпотия. Предложението ми може да има и някой друг пропуск, но затова точно не съм депутат (или може би точно зарди това трябва да стана). Но ако искаш отговор на моята тъпотия ще ти кажа, че подобни коли ще минават в графа ретро автомобил, за който ще си има съответните днъци. Но в случай, че продължаваш да не разбираш тъпото ми иказване ще ти подскажа, че говоря за масовите автомобили. Все пак колко са тия дето се занимават с ретро автомобил? Пак ти казвам, че става въпрос за масата, която се движи по улиците и се ипозлват като ежедневни коли било то за лична уподреба, служебни или за грдски превоз.

pinko
01-11-2010, 18:50
Уффф, моята последна бангия е само на 20 години. Кво ще праим сега?:heavy_cry::heavy_cry::Tease:

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Alfa%20Romeo%20Spider/IMG_1766.jpg

fred
01-11-2010, 19:35
Като ти сложат 500лв данък и като ти спрат колата от движение(или конфискуват направо) щото не си го платил, ще те питам дали ще си караш 33-ката.
И така трябва да е - на никой не трябват 30 годишни бангии - ако имаш да даваш 500лв за тази бангия то си я обичаш изключително много и ще даваш и 1000лв годишно да си я поддържаш.

Виж ти, а глупавите германци ги освобождават от данъки, тия 30 годишните, при това заплатите им са доста по големи от нашите и правят бая коли собствено производство.Иначе те стимрилат с 2500 евро, ако си смениш автомобила, поне 9 годишен с нов, това всъщност бе временна програма, като целта бе да се стимулира покупките в кризата.
Та може да има данъци по високи, ама какви точно и как е устроено това в ЕС, защото да не се залъгваме, това е поредния опит да се пълни хазната, за да се източи после от консултанти например.
Кой ще иска да кара дърта кола, ако взимаме средна заплата от 3 или 5 хиляди лева?
Ето една статия, която касаае всъщност данъци и акцизи, не пряко автомобилите, но се отнася до същото, за което говоря.
http://money.ibox.bg/news/id_160915293

Малко пасажи от нея:
................Акцизите, като официален начин за държавно препитание в нашата страна, достигнаха върха си и то под формата на самоцелен държавен грабеж. За размера на този грабеж можем да си представим от количествата стоки, които се облагат с акциз.
Знае ли някой, колко милиона литра гориво вкарват в хазната по 1.50 лв.на литър, колко милиона литра алкохол вкарват в хазната по 4.50 лв на литър, знае ли някой, колко милиона кутии цигари носят по 3.20 лв. на брой. За пропан-бутана и метана да не говорим.
............
И това е така, защото в основата на тази средна класа стои максимата "не е важно колко взимам, а е важно колко ми остава" и понеже управляващите в нормалните държани знаят тази максима много добре, те не натягат бурмите до безкрай, защото добре знаят, че горивата се произвеждат за средната класа, че тя е главният консуматор на енергия, че тя е пасажер номер едно в самолети и кораби, тя пълни курортите, тя плаща винетките и таксите, нейните коли и камиони изминават милиарди километри, тя пълни молове и хипермаркети, осигуряваща препитание на милиони и тя доброволно пълни доволно хазната, но с приличие, нещо което нашият министър Дянков забравя.У нас непрекъснато се акцентира за слоеве на населението, които имат проблеми - пенсионери, хронично болни, социално слаби, а се забравя, че тези проблеми държавата решава пак с парите на средната класа. ....."

Та стига с тия лакардии за екологията, аз повярвай съм голям еколог, ходя на работа с метро, плащам данъци, не убивам животни, не строя къщи и хотели, не си хвърлям боклуците където ми падне, не паля горите и т.н., Мразя да ме взимат за балък, ама у нас балъците са най многобройни нещо.Каква екология в свят, който се изсичат горите посвеместно, избиват се животните и рибата, за да може човешкия търбух да бъде преситен или да си начешем крастата, а накрая, дай да обложим старите коли..., видите ли те са виновни за глобалното затопляне.Бе не ви ли идва на ум, че това е добре организирана кампаня за произвоство на скъпи продукти, с чието производство се замърсява още повече природата и се изскмукват суровините и, а печалбите отиват в едни и същи ръце.

Fear
01-11-2010, 21:50
Много хубава статия, лошото е, че на въпросният Дянков са му през кръста истините в нея.
Докато си траем и търпим, ще ни мачкат - нищо няма да се промени! :brickwall:

morfius
01-11-2010, 21:53
Колеги, статии... пререкания... обяснения.
А истината е проста... паре у бюджето нема...
Пък те "новите управляващи" и те искат да бръкнат в кацата с меда. Е първо трябва да я напълнят...
Познайте на чий гръб!!!

Furious 155
01-11-2010, 21:55
Колеги, статии... пререкания... обяснения.
А истината е проста... паре у бюджето нема...
Пък те "новите управляващи" и те искат да бръкнат в кацата с меда. Е първо трябва да я напълнят...
Познайте на чий гръб!!!Аз не мисля че няма! Просто потъват с невероятна скорост!

morfius
01-11-2010, 22:00
Аз не мисля че няма! Просто потъват с невероятна скорост!

Колега, като потънат има ли ги?
За да продължат да потъват нали се сещаш коя поред кожа на стадото трябва да се свали?

Друг е въпроса, че подобни идеи като тази от темата са по-скоро популизъм със цел настройване на части от обществото с/у други... добре го е овладял тоя номер ББ.
Как някоя гилдия изпищи от това, че ги правят на маймуни ... веднага скачат няколко души да дават примери за космически цифри в нея ... пък после нещата не се оказват точно такива.
Но стадото почва да сочи с пръст и да псува... нали най-си умеем да завиждаме и злобеем.
И ще си ни изклатят по новотодорживковски манталитет.

546
04-11-2010, 11:35
Поредното изказване на господин Дянков показва както обикновенно неговата отдалеченост от родната действителност .Сега ще подкрепят тия които наливат кинти в партийната каса,а когато наближат избори ще охлабят положението за да станат пак симпатични на електората......Аз като стопроцентов Българин веднага се замислям за една вероятна схема - да отрегистрирам колата от данъчното и да си я карам,например с нотариално прехвърляне на чужд гражданин дошъл на екскурзия-това струва сто кинта, а данъка и в момента е двойно повече.Шегувам се, разбира се ,няма заради един Дянков да ощетявам държавата я!

fred
08-11-2010, 16:53
Не знам дали знаеш, ама няма връзка между КАТ и общините, понеже на Дянков му дреме, та бая народ има нерегистрирани с години коли, или са сменели по няколко вече.Ама за това Дянков или който и да е, не си мърда пръста.

-Bobby-
08-11-2010, 16:58
Интересната статистика беше, че според КАТ имало 400 000 коли в София, а според общината - 300 000. То само тази дивотия да беше...
Аз например отдавна им се чудя на Софийска вода и Топлофикация, какво точно им пречи да си свържат базите и да се знае абонатът Х колко точно дължи за подгряването на топлата вода според показанията на топлия водомер, а не веднъж годишно да преизчисляват, на база отчетения топъл водомер от дружествата за топлинно счетоводство...
Ама кое ли е наред, та тези елементарни технологични проблеми да са решени.

morfius
08-11-2010, 18:04
Офф, ама ако се въведе идеално енергийно счетоводство, как ще те товарят с чужди сметки или "загуби"?
Няма такова нещо като не може тука... има лапачи дето не искат!