PDA

View Full Version : ББ започна национализация!



Коки
21-10-2010, 18:23
"Дясноцентристкото" правителство на ББ направи поредната крачка към "победата". Очевидно, носталгията по "светлата" дата 9-ти септември набира все повече сила. Въздишките на народа по "доброто" старо време на Тато дадоха своя резултат - вече имаме Бате. Не искам и да мисля колко далеч може да стигне всичко това!

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/10/20/979413_profesionalnite_pensionni_fondove_shte_se/

fred
21-10-2010, 19:37
E ББ е бил винаги "десен" единствено на думи, така че, новината е очаквана

търтей
21-10-2010, 19:39
Далеч, далеч, колко далеч :drunk:

биби е пич бе, ни мой така с лошо

хахаха


:photo:

bass
21-10-2010, 20:16
От вчера три пъти пействам линка към тази статия и се отказвам, щото почвам да псувам и колежките се шашкат...

"Парите не са на фондовете, а на хората", вика Биби, и затва не било национализация. Сега индивидуалните партиди отиват пак в общия кюп и отново уравниловка - няма значение кой колко е внасял, всички получават солидарно.
Пенсионните фондове че се изложиха е факт, но да ми каже, че държавата ще управлява средствата по-ефективноооооо... зае**.

Оня от сутрешния блок на БТВ пита Тренчев: Ми тогава един ден държавата може да реши да ми влее личните спестявания в бюджета, понеже парите не са на банката, а на хората (мен).

Какво им пречи и от частните здравни фондове (може би единственият начин за получаване на нормална здравна услуга) да ми метнат парите в здравната каса по този принцип и да ме задължат да ходя на опашки при изветряли идиоти в престилки, като си и доплащам за кефа!?

Old Fox
21-10-2010, 20:19
Ден в който някой велик не излезе с поредната велика идея вече го смятам за добър ден.

След 1 година ще слушаме ББ:

"Направих ви пенсионна реформа, трябва да ми благодарите"

ФЕРАРИСТ
21-10-2010, 20:32
Баси няма ли някъде изчислено за времето в което един човек работи и плаща осигуровки, колко пари той налива в държавата, и после как тя му се отблагодарява като размер на пенсия да речем, здравно изобщо не говорим даже.....

aav
21-10-2010, 20:43
аре първо да почетем малко, преди да плюем
http://www.fsc.bg/go.idecs?c=1517

morfius
21-10-2010, 22:13
Не ми се коментираше по тая тема... че е просто абсурдна.
Милиционерщината в мисленето на татовото бодигард и ко. взема все по брутални размери... като не можем да регулираме ще затриваме... има фонд - има проблем... от къде ли ми беше познато.
Това ако наистина го направят... всички дето са имали и една стотинка в такъв фонд трябва да заведат солидарен иск срещу държавата и да я одрусат в Страсбург толкова яко, че да не им трябват пенсии повече.
А ние дето седим и преживяме в кошарката... да платим и за тая простотия от и без това ниските си доходи.

Old Fox
21-10-2010, 22:15
аре първо да почетем малко, преди да плюем
http://www.fsc.bg/go.idecs?c=1517

И кой от тук посочените докумнети подкрепя тази нова правителствена идея?

aav
21-10-2010, 22:20
Не ми се коментираше по тая тема... че е просто абсурдна.
Милиционерщината в мисленето на татовото бодигард и ко. взема все по брутални размери... като не можем да регулираме ще затриваме... има фонд - има проблем... от къде ли ми беше познато.
Това ако наистина го направят... всички дето са имали и една стотинка в такъв фонд трябва да заведат солидарен иск срещу държавата и да я одрусат в Страсбург толкова яко, че да не им трябват пенсии повече.
А ние дето седим и преживяме в кошарката... да платим и за тая простотия от и без това ниските си доходи.

морфиус, няма човек който да е внесъл дори една стотинка, спокойно

mordohy
21-10-2010, 22:27
Аз сега да ви кажа, кой е най-добрия пенсионен фонд.
Първият е с работа, лъжи, измами и далавери, да си купиш няколко апартамента и да ги дадеш под наем.
Втория да си разработиш някакъв дребен бизнес и да го оставиш на сина си.
Направил си например сервиз и идва времето, когато наследника ти вика:
–Дърто, абе я виж дали са поляти цветята или те праща да видиш кучката дали не се е разгонила.
Няма лошо! Поел е бвизнеса!
Важното е, че като пукнеме, париците ни да не отидат в бюджета
То сега се оказва, че и преди да пукнеме , те пак там си отиват
Имам право да кажа:
Да им еба майката!

morfius
21-10-2010, 22:38
морфиус, няма човек който да е внесъл дори една стотинка, спокойно

И от къде са тия 500 млн. тогава... от въздуха?
Това са части от нечии заплати бруто... не виртуални оригами.

aav
21-10-2010, 22:45
И от къде са тия 500 млн. тогава... от въздуха?
Това са части от нечии заплати бруто... не виртуални оригами.

ми от теб например, ако си плащаш данъците, или по-друг начин от държавата

morfius
21-10-2010, 22:47
Тия фондове се пълнят с вноски като доброволните... не от данъци.
А и партидите са лични, от къде на къде лична партида ще я бухат в общия кюп, че да ранят бай мангау или поредния чиновник?

aav
21-10-2010, 22:52
Тия фондове се пълнят с вноски като доброволните... не от данъци.
А и партидите са лични, от къде на къде лична партида ще я бухат в общия кюп, че да ранят бай мангау или поредния чиновник?

тези пари са само от работодателите, REPEAT: работодателите, а по-голям работодател от държавата не се сещам.

morfius
21-10-2010, 23:03
Само от работодателите били... значи все пак са част от нечия заплата бруто, някой се е разписал под фиш с тия удръжки.
И ти искаш да ги налееш в общата каца... дето намазват от нея главно мангусти и чиновници.
Баста!

aav
21-10-2010, 23:27
Само от работодателите били... значи все пак са част от нечия заплата бруто, някой се е разписал под фиш с тия удръжки.
И ти искаш да ги налееш в общата каца... дето намазват от нея главно мангусти и чиновници.
Баста!

тц, не си наясно. Съвсем просто е: заплата 1000лв. бруто, осигуровки 200лв. работник. 300лв. работодател. колко взима работника ? - 500лв?, тц. 800лв. част от тези 300лв отива в професионалните фондове. Т.е държавни пари в частни фондове. Това от една страна. Отдруга за 10г. 7% доходност за целия период -голямо "управление" , а не мерси. От трета като сметна и инфлацията. Опа "управлението" стана на загуба. Та така, ама дайте да плюем правителството.
П.С примера с заплатата ми е съсем информативен. Да не скочи някой за точните проценти, не съм се съобразявал

pavlin
22-10-2010, 01:30
Отдруга за 10г. 7% доходност за целия период -голямо "управление" , а не мерси. От трета като сметна и инфлацията. Опа "управлението" стана на загуба. Та така, ама дайте да плюем правителството.


Сигурно ако сметнем управленските и брокерските такси, ще излезе че са повече от доходността. Опа, сега прочетох че разходите били около 20%, ами къде му излиза сметката на това управление.

Old Fox
22-10-2010, 08:20
И ко викате двамата мега финансисти? Като минат от частните партиди към общата сметка -ще се управляват в пъти по-добре, доходността ще се утрои и всичкото това ще се свърши без разходи? И един мармот завива....

Апропо тия 300лв работодателя не разбрах от вестници ли ги изрязва, бере ли ги отнякъде... ?Това че не ги пише във фиша не значи, че не са заработени от конкретния работник.

Kuku
22-10-2010, 09:43
Майко мила!!!

veli
22-10-2010, 10:00
Не е истина. Направо се плаша на къде отиват нещата:sad2:

Ramsezsh
22-10-2010, 10:54
Да, поредната дива простотия на Бат Супермен и джуджето мистър Пица.
Самата идея на тия фондове беше да се избегне общия кюп. Да може, човек да знае какви пари е внасял и съответно какво получава от това.
Пенсионерите в момента фотосинтезират точно заради общия кюп.
Морфей е прав, че по този начин, ще се закърпват дупки при изхранването на съвкупното бай мангау от една страна, а от друга най-вероятно вече няма какво да се краде, та и в личните партиди на хората се огледаха.
Скоро и на банковите влогове току виж хвърлят око с оправданието, че „ще ти управляват по-добре”.

pioneer
22-10-2010, 12:22
Малко разяснение по темата:
Професионалния фонд е за работещите първа и втора категория труд - вноските са изцяло за сметка на работодателя. Парите се натрупват за ранно пенсиониране по съответната категория. На всеки е открита лична партида и във всеки един момент лицето знае колко са му парите по нея.
Идеята е пенсионните фондове да отпускат пенсията само за срока на ранно пенсиониране до навършване на съответната възраст която за сега за мъжете е 63 г, а за жените е 60 г.
Тези пари могат да се изтеглят от осигурените ако не се възползват от правото си на ранно пенсиониране, също така се наследяват.
Таксата за управление е далеч по-малко от свободните съчинения за 20%. Едва ли има по-строг контрол от този който КФН упражнява върху парите в пенсионните фондове. Фондовете всяка вечер се отчита на КФН – какво се е случило с парите на осигурените. А приказките, че парите отивали за луксозни коли и тем подобни са плод на нечие въображение.
Единственото вярно е че към момента в професионалните пенсионните фондове не са натрупани достатъчно средства за отпускане на съизмерими пенсии, които отпускани от НОИ. Причините са няколко:
- кратък срок на осигуряване 10 г. с вноска 7% или 12% за съответната категория
- не всички са работели през тези 10 години и не на всички са внасяни осигуровки в пълен размер.
Затова при пенсиониране в момента по някоя от категориите, парите от фонда за съответния пенсионер се връщат към НОИ и от там се изплащат пенсиите.
Трябва да се отложи, ако трябва още 5 години изплащането на професионални пенсии от фондовете, но да не се разрушава така създадената система.
Нямало пари за тези пенсии – „Дайте да приберем парите от ППФ“, ми за МВР, МНО и тем подобни като нямат отделен пенсионен фонд за ранно пенсиониране к‘во ще приберете -де...ия.
Та ако ги национализират тези пари какво става: Едно че се нарушава Конституцията и ред други неща.
-Доверието в пенсионната реформа отива по дяволите, ми утре няма ли да посегнат и на Универсалния фонд за всички родени след 31.12.1959г. ?!?
- А доброволните вноски, а спестяванията?
- Парите ги взимат за запълване на дупки т.е. трябва им кеш, а парите са инвестирани в акции облигации депозити ДЦК и др. от тук следва поредния срив на борсата – бизнеса отива по дяволите чуждите инвестиции, и без това от глупостите на управляващите се оттеглят, сега съвсем ще ни зачеркнат.
Рейтинга на БГ пак ще тръгне рязко на долу заради поредните глупости на това правителство.

Парите са си лични на хоратата, нямат право да ги пипат. Дано, ако се приеме тази глупост, то поне Конституционния съд не допусне това безобразие.

fred
22-10-2010, 14:36
Идеята е прозрачна-да се лапа от индивидуалните партиди, на първо време като безлихвени кредити, а на второ може и да изчезнат.Както винаги обаче, като се вдигне шум за нещо и ББ излезе и отмени решението, това също тще е така, споко

morfius
22-10-2010, 15:16
Вместо НОИ и НЗОК в тоя си вид да изчезнат... и да се мине изцяло и за двете на индивидуални партиди + социален взаимоспомагателен фонд, тук има хора които одобряват връщане на социалистическия фалирал модел.
Ей за това не ми се и коментираше ... просто ми е писнало да се убеждавам всеки ден, че всеки народ си заслужава управлението.
А ние си искаме хомота и уравниловката все още ...

pavlin
22-10-2010, 15:25
Не знам как ги определяте тези фондове като частни, като те са част от задължителното социално осигуряване. Просто средставата са били дадени на частни финансови институции да ги управляват. Както се вижда с управлението до никъде не се е стигнало и постоянно се е отлагало плащането на задълженията и държавата е покривала разликата. Доколкото разбирам, плащанията на тези пенсии не зависи от това колко средства има по личната партида, а се изчислява по формула от НОИ. Според мен първоначалната идея на тези частни пенсионни фондове е била да работят с парите от доброволното пенсионно осигуряване, но понеже средствата по тях са малко, някой е решил да им прехвърли и част от задължителното осигуряване. Този фонд най-вероятно няма да се ликвидира, а ще се прехвърли управлението му. Целият шум в пресата се надига от тези които са взимали такси от управлението на тези средства. Фондовата борса няма да рухне и активите по тези фондове, няма да се осребрят наведнъж.

morfius
22-10-2010, 15:27
Колега... от САЩ точно да ми мазниш подкрепа за социалистически номера е грозно и цинично!

pavlin
22-10-2010, 15:41
Колега... от САЩ точно да ми мазниш подкрепа за социалистически номера е грозно и цинично!

Колега, така като гледам май само говориш на изуст и никого не мазня, ами си казвам мнението. Ако имаш аргументи, дай да ги обсъдим.

morfius
22-10-2010, 15:46
По-нагоре са... доводите.
Системата която имаме в момента е сбъркана, вместо да вървим към по-добра... се говори за национализация.
А стадото се радва... не говоря за този форум.
Което навежда на доста неприятни мисли.

pavlin
22-10-2010, 16:59
Социалното осигуряване винаги е било функция на държавата. Тази схема за частно професионално осигуряване пък гарантирано от държавата, май е била сбъркана още в зародиш.

pioneer
22-10-2010, 17:26
Целият шум в пресата се надига от тези които са взимали такси от управлението на тези средства. Фондовата борса няма да рухне и активите по тези фондове, няма да се осребрят наведнъж.
А тези които ги вземат (ако ги вземат) ще ги управляват без такси ли - ха ха ха, как ще ги инвестират или няма да ги инвестират а само ще разпродават. Прав си че няма да се осребрят наведнъж защото с келявия оборота на борсата ще разпродават доста дълго време и сриването ще задмине 2008-2009 година. И в крайна сметка не е ясно колко ще успеят да приберат.
А що се отнася до това защо не стигат пари на пенсионните фондове да отпускат професионални пенсии е защото преди да започнат да се трупат в индивидуални партиди са отивали в общия кюп. За 10 години осигуряване, за да ти отпуснат нормална пенсия за срок от порядъка например от 6 години , колко трябва да ти е вноската?- приблизително 250 лв., а 250 лв. вноска е на заплата между 2 и 3500 лв в зависимост от категорията. Е колко получават тези заплата в продължение на последните 10 години.

bass
22-10-2010, 17:28
Идеята за частно допълнително осигуряване, побутвано от държавата, беше с цел хранениците на социализма да почнат плавно (!!!) да осъзнават, че каквото си изработят, това ще получат. А не сегашните работещи да плащат на сегашните пенсионери и като почнат първите да намаляват, а вторите - точно обратно, да земе държавата да национализира като най-лесно. Трябваше постепенно да минем от солидарна към индивидуална схема за осигуряване (чрез плавно прехвърляне на тежестта от един към друг стълб на осигурителната система - НОИ -> индивидуални партиди), ама...

Любо Христов е отговорил доста подробно и внятно (http://www.dnevnik.bg/intervju/2010/10/21/980430_ljubomir_hristov_lepim_marli_vurhu_infarkta _na_surceto/) на повечето дискутирани аспекти. Даже е забавно за четене предвид някои комични метафори и емоционални изблици :-)

morfius
22-10-2010, 17:32
Социалното осигуряване винаги е било функция на държавата. Тази схема за частно професионално осигуряване пък гарантирано от държавата, май е била сбъркана още в зародиш.

Колега, хайде да не бъркаме социалните функции на държавата с пенсионната система.
Двете неща са доста различни...
В случая става дума за пенсионни влогове или застраховки, които са поименни и наследяеми... и от другата страна общ кюп който някой разпределя както му е угодно.

pavlin
22-10-2010, 17:48
А тези които ги вземат (ако ги вземат) ще ги управляват без такси ли - ха ха ха, как ще ги инвестират или няма да ги инвестират а само ще разпродават. Прав си че няма да се осребрят наведнъж защото с келявия оборота на борсата ще разпродават доста дълго време и сриването ще задмине 2008-2009 година. И в крайна сметка не е ясно колко ще успеят да приберат.
А що се отнася до това защо не стигат пари на пенсионните фондове да отпускат професионални пенсии е защото преди да започнат да се трупат в индивидуални партиди са отивали в общия кюп. За 10 години осигуряване, за да ти отпуснат нормална пенсия за срок от порядъка например от 6 години , колко трябва да ти е вноската?- приблизително 250 лв., а 250 лв. вноска е на заплата между 2 и 3500 лв в зависимост от категорията. Е колко получават тези заплата в продължение на последните 10 години.

Е какви такси ако се управляват от НОИ. Тези където ги проектираха тези фондове преди 10 години, как си направиха финансовите разчети, да не би да си вярваха че през този период заплатите в България ще са около 2000-3500 лв. Ами ако ги оставят да работят още 5 години и резултатът е същия, пак държавата ли ще покрива разликата.Всъщност аз като гледах за миналата година, доходността им беше около 0.01 % на моменти даже и отрицателна.

---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:41 ----------


Колега, хайде да не бъркаме социалните функции на държавата с пенсионната система.
Двете неща са доста различни...
В случая става дума за пенсионни влогове или застраховки, които са поименни и наследяеми... и от другата страна общ кюп който някой разпределя както му е угодно.

Ти явно бъркаш задължителното пенсионно осигуряване с допънителното доброволно такова. Ако се изплащаха сумите по личните партиди, тогава размерът на пенсията на конкретния работник би била далеч от реалната и не в негова полза. Задължитеното пенсионно осигуряване е част от социалното осигуряване, което пък е част от социалните функции на държавата.

morfius
22-10-2010, 17:53
Нищо не бъркам аз... системата у нас е сбъркана.
Социална пенсионна система... в която аз плащам повече от Х.. а накрая някой решава колко да получаваме и двамата е кретенизъм.
Социална пенсионна ... ок, ама да се знае ... събираме от всички по Х лв. и после плащаме социална пенсия У лв.
Остатъка... по лични партиди, останалото е социализъм и популизъм.

А НОИ как точно разходва средства нямаш си и на идея... цялата тая бюрокрация и изобщо ДА у нас изяжда и пенсиите и здравето на трудещите се в реалния сектор.

И докато не се съкрати администрацията с поне 2/3 ... няма да има промяна.

pavlin
22-10-2010, 18:08
Идеята за частно допълнително осигуряване, побутвано от държавата, беше с цел хранениците на социализма да почнат плавно (!!!) да осъзнават, че каквото си изработят, това ще получат. А не сегашните работещи да плащат на сегашните пенсионери и като почнат първите да намаляват, а вторите - точно обратно, да земе държавата да национализира като най-лесно. Трябваше постепенно да минем от солидарна към индивидуална схема за осигуряване (чрез плавно прехвърляне на тежестта от един към друг стълб на осигурителната система - НОИ -> индивидуални партиди), ама...

Любо Христов е отговорил доста подробно и внятно (http://www.dnevnik.bg/intervju/2010/10/21/980430_ljubomir_hristov_lepim_marli_vurhu_infarkta _na_surceto/) на повечето дискутирани аспекти. Даже е забавно за четене предвид някои комични метафори и емоционални изблици :-)

Общо взето както и преди споменах, системата е била объркана още при самото създаване на тези фондове. А дали мнението на Любо Христов е 100% меродавно, това е друг въпрос.

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:05 ----------


Нищо не бъркам аз... системата у нас е сбъркана.
Социална пенсионна система... в която аз плащам повече от Х.. а накрая някой решава колко да получаваме и двамата е кретенизъм.
Социална пенсионна ... ок, ама да се знае ... събираме от всички по Х лв. и после плащаме социална пенсия У лв.
Остатъка... по лични партиди, останалото е социализъм и популизъм.

А НОИ как точно разходва средства нямаш си и на идея... цялата тая бюрокрация и изобщо ДА у нас изяжда и пенсиите и здравето на трудещите се в реалния сектор.

И докато не се съкрати администрацията с поне 2/3 ... няма да има промяна.

Това е социалния принцип, винаги едни допринасят повече за сметка на общите ползи на обществото.

Old Fox
22-10-2010, 18:11
Павлинейййй спри са веке. НОИ за без пари ли работи? Вчера точно даваха по новините колко взема една секретарка в НОИ - повече от дипломиран инжинер или лекар. Баф аз тва оптимизиране на разходи за управление Или па тия у НОИ си имат неква представа как се управлява фонд?
Финансовите си разчети ги направиха келяво именно щото си нямат представа как се работи в пазарна среда.

Фъпрос: Ти базирайки се на какво свое точно качество подлагаш на съмнение меродавността на мнението на
председателя на Института на дипломираните финансови консултанти, а преди това е бил член на управителния съвет на БНБ и съветник на изпълнителния директор на Световната банка, представляващ България, и изпълнителен директор на Централния депозитар(а да ва видя дали мое ли да му кажете титлите на един дъх;-))
а.к.а Любо Христов
Пънеш се заради самото пънене сега. Признай си;-)

pavlin
22-10-2010, 18:38
Павлинейййй спри са веке. НОИ за без пари ли работи? Вчера точно даваха по новините колко взема една секретарка в НОИ - повече от дипломиран инжинер или лекар. Баф аз тва оптимизиране на разходи за управление Или па тия у НОИ си имат неква представа как се управлява фонд?
Финансовите си разчети ги направиха келяво именно щото си нямат представа как се работи в пазарна среда.

Фъпрос: Ти базирайки се на какво свое точно качество подлагаш на съмнение меродавността на мненмието на
председателя на Института на дипломираните финансови консултанти, а преди това е бил член на управителния съвет на БНБ и съветник на изпълнителния директор на Световната банка, представляващ България, и изпълнителен директор на Централния депозитар(а да ва видя дали мое ли да му кажете титлите на един дъх;-))
а.к.а Любо Христо
Пънеш се заради самото пънене сега. Признай си;-)

НОИ да не работи само за този фонд и главните разходи са от такси за управление. Нещата не са толкова прости колкото се опитваш да ги изкараш. Вземи и ти да се понапънеш малко. А Любо Христов, нищо чудно да са му подсказали какво да каже, щом е бил с предишното управление. Иначе, базирам се на интуицията си, ве.

Old Fox
22-10-2010, 19:47
НОИ да не работи само за този фонд и главните разходи са от такси за управление. Нещата не са толкова прости колкото се опитваш да ги изкараш. .
Верно ли? А дали ако им прехвърлят още работа няма да назначат още свръхплатен персонал?
Апропо ти прочете ли статията или нема смисъл ти си знаеш? С кой момент от статията не си съгласен?

Kuku
22-10-2010, 20:26
'Той е професор.... че даже и доцент!' :tooth:

bass
22-10-2010, 20:32
Ни моат изляа на Бате:

Ген. лейт. инж. д-р Бойко Борисов, художник (http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/imena/2006/10/20/288542_gen_leit_inj_d-r_boiko_borisov_hudojnik/)

Направо се възхитих от себе си как изкопах тази древна статия по спомен за титлите :-)

п.п Май иска абонамент - пльоскам я тука. Ако е прекален офтопик - балтия.
-----------------

Столичният кмет Бойко Борисов неочаквано разкри една от малките си тайни - обича да рисува.

По-точно да прерисува. Най-силен бил в "Слънчогледите" на Ван Гог. Ставали му като истински. Бившият главен секретар на МВР призна в интервю за "Труд", че навремето обичал да става посред нощ и да рисува. Научил го негов служител в охранителната му фирма, който тогава бил студент художник, а сега вече работел в Лондон. Студентът научил Борисов да опъва платна, да ги грундира, да ги подготвя, преди да положи боите. След като завършел картината, той полагал подписа си и поставял платното в рамка. Ставали като истински, не скромничи градоначалникът. Бойко Борисов дълго време криел заложбата си, но бил разкрит от свои приятели, които забелязали, че подарил една и съща картина на двама различни рож*деници. Естествено става въп*рос за прослуватата картина на холандския импресионист Винсент Ван Гог - "Слънчогледи". Това е една от най-известните картини на Ван Гог. Холандецът я рисува през август 1888 г. в Арл. Точно един век по-късно - през 1987 г., тя е продадена за 39.4 милиона долара на търг. Признанието Борисов направи във Виена, където откри изложба на български художници (очевидно негови колеги) в галерия "Кюнстлерхаус". Любимата картина от вернисажа му била "Стадо" от Антония Ангелова. "Тя ми е най-достъпна, най- я разбирам", признава си в интервюто столичният кмет.
Бойко Борисов е генерал-лейтенант от запаса. Той е инженер по противопожарна техника и безопасност, защитил е дисертация на тема "Психологическата подготовка на оперативния състав", присъдена му е научна степен - доктор, бил е състезател по карате и има седми дан, председател на българската Федерация по карате, международен съдия по карате... и самобитен художник. Очевидно.

pavlin
22-10-2010, 20:55
Верно ли? А дали ако им прехвърлят още работа няма да назначат още свръхплатен персонал?
Апропо ти прочете ли статията или нема смисъл ти си знаеш? С кой момент от статията не си съгласен?

Ако ми дадеш и разбивка на разходите при единия и другия случай, направо те признавам. Между другото някой знае ли как точно се определят таксите които взимат пенсионните фондове.

Old Fox
22-10-2010, 21:31
Да, някой знае. Даже много хора знаят. Разходите на фондовете се следят и са нормативно лимитирани. Това щеше да го знаеш ако беше прочел статията.

pavlin
22-10-2010, 21:54
Дай проценти и цифри.

Kuku
25-10-2010, 11:39
%%%%%%
0123456789

pavlin
25-10-2010, 13:11
%%%%%%
0123456789

Много си точен в процентите бе колега, да не работиш за някой пенсионен фонд.

fred
26-10-2010, 14:19
Ни моат изляа на Бате:

Ген. лейт. инж. д-р Бойко Борисов, художник (http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/imena/2006/10/20/288542_gen_leit_inj_d-r_boiko_borisov_hudojnik/)

Направо се възхитих от себе си как изкопах тази древна статия по спомен за титлите :-)

п.п Май иска абонамент - пльоскам я тука. Ако е прекален офтопик - балтия.
-----------------

Столичният кмет Бойко Борисов неочаквано разкри една от малките си тайни - обича да рисува.

По-точно да прерисува. Най-силен бил в "Слънчогледите" на Ван Гог. Ставали му като истински. Бившият главен секретар на МВР призна в интервю за "Труд", че навремето обичал да става посред нощ и да рисува. Научил го негов служител в охранителната му фирма, който тогава бил студент художник, а сега вече работел в Лондон. ....
Той става като Ленин и Сталин, очаквам да почнем да му строим и пирамида, за да замяза на Ван Гог може да си резне и едното ухо :idea2:

---------- Post added at 06:19 ---------- Previous post was at 06:17 ----------


Е какви такси ако се управляват от НОИ. Тези където ги проектираха тези фондове преди 10 години, как си направиха финансовите разчети, да не би да си вярваха че през този период заплатите в България ще са около 2000-3500 лв. Ами ако ги оставят да работят още 5 години и резултатът е същия, пак държавата ли ще покрива разликата.Всъщност аз като гледах за миналата година, доходността им беше около 0.01 % на моменти даже и отрицателна.

---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:41 ----------



Ти явно бъркаш задължителното пенсионно осигуряване с допънителното доброволно такова. Ако се изплащаха сумите по личните партиди, тогава размерът на пенсията на конкретния работник би била далеч от реалната и не в негова полза. Задължитеното пенсионно осигуряване е част от социалното осигуряване, което пък е част от социалните функции на държавата.

Ма и МВФ нещо е против идеята да се "приватизират" тия фондове, явно и те не разбират нищо.А и да се вади каква е доходността на тези фондове в периода на криза е несериозно, защото навсякъде по света подобни институции имат загуби иили нисък ръст на средствата.

pavlin
26-10-2010, 15:27
:idea2:

---------- Post added at 06:19 ---------- Previous post was at 06:17 ----------



Ма и МВФ нещо е против идеята да се "приватизират" тия фондове, явно и те не разбират нищо.А и да се вади каква е доходността на тези фондове в периода на криза е несериозно, защото навсякъде по света подобни институции имат загуби иили нисък ръст на средствата.
Нищо чудно МВФ да е против, след като има замесени интереси на големи банки. Иначе доходността им през целия 10 годишен период не е задоволителна и как може тя да падне до 0.1 след като инвестициите на тези фондове би трябвало да са главно в ДЦК и ниско рискови активи. Според мен, те са взимали несъобразено високи такси, които не са зависими от резултатите им.

ФЕРАРИСТ
26-10-2010, 16:24
Че то така или иначе става каквото кажат Международните валутни главорези, Световната банка и прочее - ние отдавна сме качени на борда, фалирала държава, колкото повече пари отиват в народа като заплати пенсии и прочее, толкова по малко пари отиват за погасяването на дълговете ни към тия институции.......Никой не говори с чии пари, и откъде БГ си погасява задълженията.....

Old Fox
26-10-2010, 19:25
Нищо чудно МВФ да е против, след като има замесени интереси на големи банки. Иначе доходността им през целия 10 годишен период не е задоволителна и как може тя да падне до 0.1 след като инвестициите на тези фондове би трябвало да са главно в ДЦК и ниско рискови активи. Според мен, те са взимали несъобразено високи такси, които не са зависими от резултатите им.
Павлине четеш ли какво пишеш?
Една от причините да e ниска е именно задължениeто да инвестират в ДЦК. ДЦК и другите нискорискови инвестиции имат и ниска доходност. Икномическа аксиома - нисък риск ниска доходност. Висок риск - висока доходност.

fred
26-10-2010, 19:57
В предишните си постове писах, че ББ ще се откаже от идеята, щом го понавикат, е това и стана

http://dnes.dir.bg/news/fondove-natzionalizatzia-pensionnata-reforma-7330763?nt=4[COLOR="Silver"]



Нищо чудно МВФ да е против, след като има замесени интереси на големи банки. Иначе доходността им през целия 10 годишен период не е задоволителна и как може тя да падне до 0.1 след като инвестициите на тези фондове би трябвало да са главно в ДЦК и ниско рискови активи. Според мен, те са взимали несъобразено високи такси, които не са зависими от резултатите им.

Както ти е казал и Старата лисица, те са си в ДЦК и в нискорискови активи, определени със закон, а дали са високи таксите, ми не са.
Би ли ми казал, кои са банките без интереси, че не се сещам за такива и какво общо има това с известно най лошото управление в света, особено и у нас-държавното.Идеята на държавата е прозрачна-да излапа фондовете, както стана и по комунистическо с отчисленията, които отгоре на всичко не бяха отделени със закон от общия кюп на бюджета.
Ма това вече е минало, дайте сега да чакаме новата идея на Флик и ББ

pavlin
26-10-2010, 21:51
Павлине четеш ли какво пишеш?
Една от причините да e ниска е именно задължениeто да инвестират в ДЦК. ДЦК и другите нискорискови инвестиции имат и ниска доходност. Икномическа аксиома - нисък риск ниска доходност. Висок риск - висока доходност.

Ти хубаво си научил аксиомите, ама това не е достатъчно. Доходността на ДЦК да не е 0,1% или пък на нискорисковите активи. Още повече че те затова са ниско рискови защото по-малко се влияят от промените на пазара.

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:43 ----------


В предишните си постове писах, че ББ ще се откаже от идеята, щом го понавикат, е това и стана

http://dnes.dir.bg/news/fondove-natzionalizatzia-pensionnata-reforma-7330763?nt=4[COLOR="Silver"]

ББ

В крайна сметка, момченцата от МВФ успяха да си наложат мнението(интереси, интереси). В най-добрия случай може да се преразгледат договорите и условията с пенсионните фондове ама в крайна сметка тежеста ще падне върху осигурените и те ще поемат разликата от разни недомислици. Фред, имаш ли информация как се определят таксите и колко вида такси се събират от пенсионните фондове.

fred
26-10-2010, 23:06
Ти хубаво си научил аксиомите, ама това не е достатъчно. Доходността на ДЦК да не е 0,1% или пък на нискорисковите активи. Още повече че те затова са ниско рискови защото по-малко се влияят от промените на пазара.

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:43 ----------



В крайна сметка, момченцата от МВФ успяха да си наложат мнението(интереси, интереси). В най-добрия случай може да се преразгледат договорите и условията с пенсионните фондове ама в крайна сметка тежеста ще падне върху осигурените и те ще поемат разликата от разни недомислици. Фред, имаш ли информация как се определят таксите и колко вида такси се събират от пенсионните фондове.

Ми моето мнение съвпада в този случай с тяхното, радвам се, както и на повечето финансисти у нас

pavlin
26-10-2010, 23:35
Няма нищо лошо в това да се използват частни фондове, стига това да се прави умерено и да се следи дали са коректни. Все пак инвестициите им в ДЦК са били около 23% и никъде няма информация за точния и пълен размер на събираните такси. Отделно пък, колко от ресурса им е отишъл да се стимулират чужди икономики и правителства, също не се знае.

pavlin
28-10-2010, 03:22
Както казват хората, и вълкът да е сит и агнето да е цяло. Да видим, до кога ще работи това нашенско съглашение. Все пак, малко съжалявам че не ги оставиха да плащат пенсионните фондове, след като бяха толкова смели и уверени в резултатите си.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3359871

fred
28-10-2010, 18:44
Няма нищо лошо в това да се използват частни фондове, стига това да се прави умерено и да се следи дали са коректни. Все пак инвестициите им в ДЦК са били около 23% и никъде няма информация за точния и пълен размер на събираните такси. Отделно пък, колко от ресурса им е отишъл да се стимулират чужди икономики и правителства, също не се знае.

Незнам точно, но си има органи, които провяряват тия фондове и закони за тая работа, къде и как да бъдат вложени събраните срества.Нарушения никъде на са отбелязани при тия фондове, доколкото знам.И сега не бяха изнесени.Информация има пълна за тях, но пак повтарям, аз не съм се занимавал с такива изследвания.

pavlin
29-10-2010, 16:12
Тези финансови акули не са толкова глупави че да правят нещо което не съответства на законите. Те сами си променят законите когато се наложи. Проблемът е в това че те събират парите а някой друг плаща сметката. От друга страна заблуждават хората с приказки за национализации и т.н. Много ме съмнява че след четири години ще има същественна разлика. Ако направим една сметка, увеличението по партидите на осигурените би довело до 20-30 лв. отгоре по месечните им плащания. В същото време, чичковците от фондовете ще събират десетки милиони левове от такси.

fred
29-10-2010, 22:27
Аха, а "умните" ББ, ЦЦ, и хер Флик ги разкриха, нали?:drinking:Павлине, я по сериозно де

pavlin
30-10-2010, 00:54
Не знам кой кого е разкрил, ама те защо не си плащат пенсиите на осигурените. Един вид, събираме си вземанията на пазарен принцип, пък плащаме на социален такъв.
Ето ти да прочетеш една интересна статия, която дава обяснение какви такси се събират и как се управлява.

http://m.dnevnik.bg/pazari/2010/10/11/975166_obnovena_kum_1400_taksite_na_pensionnite_dr ujestva/

fred
30-10-2010, 23:46
Не знам кой кого е разкрил, ама те защо не си плащат пенсиите на осигурените. Един вид, събираме си вземанията на пазарен принцип, пък плащаме на социален такъв.
Ето ти да прочетеш една интересна статия, която дава обяснение какви такси се събират и как се управлява.

http://m.dnevnik.bg/pazari/2010/10/11/975166_obnovena_kum_1400_taksite_na_pensionnite_dr ujestva/

Не съм чул някой да не си и получил пенсията, освен може би Хер Флик ако се е изплюл нещо, а за таксите, ами да ги регламентират със закон, но не и да ги одържавяват, нали има приказка за юргана и бълхата.Интересно, защо се сетиха за тия пусти такси, точно наслед депресията в България, а не по друг повод

pavlin
31-10-2010, 16:28
Получават, защото НОИ плаща. Иначе, не знам как биха обяснили на миньорите че трябва да вземат по 80 лв. пенсия. Според мен, ДОО трябва да осигурява една минимална пенсия съобразена за различните професиии и всичко останало да бъде допълнително доброволно осигуряване управлявано на капиталов принцип. Тогава, пазар ,потребители и посредници могат да се контролират един друг. Държавните регулации трябва да бъдат по-стриктни и да защитават интересите на осигурените.

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:21 ----------


а за таксите, ами да ги регламентират със закон, но не и да ги одържавяват, нали има приказка за юргана и бълхата.Интересно, защо се сетиха за тия пусти такси, точно наслед депресията в България, а не по друг повод

Те таксите са си регламентирани със закон, ама според мен са били променяни на няколко пъти и като размер, изглежда да са прецедент в световната практика. На предишните правителства им е било по-добре да си траят и да си отлагат закона.

kolev
01-11-2010, 12:44
пак си приказваш по инерция павка. тия пенсии са от срока на ранното пенсиониране до навършване на възраст, както каза колега по-горе. по толкова пари са защото срока в който са събирани е кратък, но даже е похвално че фондовете са запазили парите на хората. пак се вдигна шум и биби се направи на велик като за пореден път нищо не промени, а ние да му се кланяме щото миньорите можело да вземат по 80 лв заради предишните управления:tooth: . всъщност най-добрия вариант е да се осигуряваш в частен фонд , да знаеш кое си е твое и да имаш стимул, а не дянков да обяснява от къде щял да вземе пък бай мангау да гледа булсат у кашонения катун на твой гръб.

pavlin
01-11-2010, 15:52
Koлев, нещо май не ти са ясни нещата. Като ти друснат една отрицатна доходност след някоя и друга година , като ти сложат такса на входа , такса на изхода и малко по средата и тогава ще има да гледаш къде са ти отишли парите по сметката. Иначе ти като модерен човек, нормално е да симпатизираш на такива неща като частни пенсионни фондове.
Все пак да попитам, нарочно ли ми пишеш името с малка буква. Един вид показваш отношение или просто несъзнателно.

Pinky
01-11-2010, 16:14
Помоли някой администратор да ти промени ника така, че да се изписва с главна буква. В момента, хората те наричат така, както ти си си избрал.
Ако не - не отваряй пак същата тема, защото почна да става досадно.

kolev
01-11-2010, 16:43
Koлев, нещо май не ти са ясни нещата. Като ти друснат една отрицатна доходност след някоя и друга година , като ти сложат такса на входа , такса на изхода и малко по средата и тогава ще има да гледаш къде са ти отишли парите по сметката. Иначе ти като модерен човек, нормално е да симпатизираш на такива неща като частни пенсионни фондове.
Все пак да попитам, нарочно ли ми пишеш името с малка буква. Един вид показваш отношение или просто несъзнателно.

абе никак не са страшни и високи таксите
http://www.fsc.bg/go.idecs?m=library&f=download&id=14401
въпреки че може и по-ниски да са.
а на теб какво ти гарантира че държавата няма да изпадне в хиперинфлация, министър-прецедателя да се изниже като пръдня из гащи и държавата да плаща смешни пенсии на родителите ни от приходите от нас самите /упс.... това май се случи:laughing1:/

ПП
да те питам, на теб ако ти плащат вноски, след като се пенсионираш, би ли се радвал да си делиш пенсията с някой мексиканец на когото не са внасяли.

MUROMAN
01-11-2010, 22:55
И що реши, че някой знае че се казваш Павлин?

ДаниІкучето да не мислиш, че се казва Даниел?


:pizza:
Никът си е ник дени вид риишли.

А ти да не мислиш ,че се казва Венци?:flirt:

За ББ мога само да кажа ,че съм Го ебал жив.:smackbum:
Мизерен Популист.:(

pavlin
02-11-2010, 00:39
абе никак не са страшни и високи таксите
http://www.fsc.bg/go.idecs?m=library&f=download&id=14401
въпреки че може и по-ниски да са.
а на теб какво ти гарантира че държавата няма да изпадне в хиперинфлация, министър-прецедателя да се изниже като пръдня из гащи и държавата да плаща смешни пенсии на родителите ни от приходите от нас самите /упс.... това май се случи:laughing1:/

ПП
да те питам, на теб ако ти плащат вноски, след като се пенсионираш, би ли се радвал да си делиш пенсията с някой мексиканец на когото не са внасяли.

ДОО би трябвало да е на солидарен принцип и трябва да покрива един минимум, както споменах и преди. Ти ако искаш повече, има начини за допълнително доброволно пенсионно осигуряване и тогава си ползвай каквито фондове си искаш. Ти сам си определяш колко да плащаш, дали да плащаш и на кого да плащаш. В някои страни даже работодателя прави вноски за твоя сметка, но това е част от трудовите придобивки. Моделът който са измислили в България ми се струва че е просто начин някои хора да си събират такси, без да са отговорни за това какви им са резултатите.
Не знам какво гарантира държавата, ама миньорите и другите осигурени предпочитат да си вземат пенсиите от НОИ отколкото от фондовете. Оправданията за кратките срокове не са състоятелни защото тези фондове би трябвало да са си направили разчетите точно за такива срокове които са ги знаели предварително. Сега държавата им плаща дефицита и тези пари идват от осигуровките на такива като теб. Така че колкото и да не ти се иска пак си солидарен с единствената разлика че тарикатите от фондовете си прибират десетки милиони от такси.

nhg
02-11-2010, 00:52
............... Според мен, ДОО трябва да осигурява една минимална пенсия съобразена за различните професиии .............


Aз само да попитам: КАК ще стане според тебе това 'съобразяване' с различните професии? Или някои ще са по-съобразени от други?

pavlin
02-11-2010, 00:59
Колега, все пак ти така си си написал ника! Не виждам защо се сърдиш, че хората го пишат като теб?!?

Колега, пак опираме до "Common sense".

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:54 ----------


Aз само да попитам: КАК ще стане според тебе това 'съобразяване' с различните професии? Или някои ще са по-съобразени от други?

Има си формула в НОИ и зависи от това кой колко време е плащал и какви размери. Както знаеш, различните професии са различно заплатени. Формулата може да се оптимизира така че да отразява размерът на вноските и продължителността за която си ги плащал. НОИ би трябвало да има информация за всеки осигурен по отделно.

nhg
02-11-2010, 01:37
Все си мислех, че раздела е сериозен - поне така пишеше в една от първите теми търтея (опс, написах го с малка буква...)
@pavlin: във формулата на НОИ казваш влиза размера на вноската... в частните фондове не е ли същото?

pavlin
02-11-2010, 03:26
В частните фондове влиза размера на вноската след удръжката на съответните такси, което според някои изчисления може да бъде до 20% от размера и. Не рядко пенсионните фондове са посредник който ти прехвърля парите да ги управлява друго инвестиционно дружество за което плащаш отделно такса.
При солидарния принцип, има един фактор смъртност който работи различно за разлините осигурени, за сметка на това пък могат да се преразпределят средства за инвалиди и други такива категории.

търтей
02-11-2010, 08:43
Все си мислех, че раздела е сериозен - поне така пишеше в една от първите теми търтея (опс, написах го с малка буква...)


Not any more I'm afraid.

Old Fox
02-11-2010, 08:59
Мили колеги, за съжаление този раздел вече няма модератор затова моля за повече старание от ваша страна. Нека темата си остане свързана със ПО.

П.П. Павлине, след "оня" път някакси не върви ти да учиш другите как да пишат.
П.П.П. Всеки коментар свързан с този мой коментар ще се счита за спам и ще бъде наказван със съотвения брой точки.

fred
02-11-2010, 09:01
ДОО би трябвало да е на солидарен принцип и трябва да покрива един минимум, както споменах и преди. Ти ако искаш повече, има начини за допълнително доброволно пенсионно осигуряване и тогава си ползвай каквито фондове си искаш. Ти сам си определяш колко да плащаш, дали да плащаш и на кого да плащаш. В някои страни даже работодателя прави вноски за твоя сметка, но това е част от трудовите придобивки. Моделът който са измислили в България ми се струва че е просто начин някои хора да си събират такси, без да са отговорни за това какви им са резултатите.
Не знам какво гарантира държавата, ама миньорите и другите осигурени предпочитат да си вземат пенсиите от НОИ отколкото от фондовете. Оправданията за кратките срокове не са състоятелни защото тези фондове би трябвало да са си направили разчетите точно за такива срокове които са ги знаели предварително. Сега държавата им плаща дефицита и тези пари идват от осигуровките на такива като теб. Така че колкото и да не ти се иска пак си солидарен с единствената разлика че тарикатите от фондовете си прибират десетки милиони от такси.

Така е, ама модела който са го измислили в България действа, така както го е организирал закона.Това заяви вчера и вицето на Подкрепа, тоест ако нещо не е наред, това не е самото дружество а начина по който законът му е регламентирал дейността.
А стига с тия тарикати от фондовета, щото по големите тарикати са тия които са им указали как да работят, народното събрание демек. А таритатската ни държва събира милиарди всяка година от овчедушния народ.

morfius
02-11-2010, 09:09
В частните фондове влиза размера на вноската след удръжката на съответните такси, което според някои изчисления може да бъде до 20% от размера и. Не рядко пенсионните фондове са посредник който ти прехвърля парите да ги управлява друго инвестиционно дружество за което плащаш отделно такса.
При солидарния принцип, има един фактор смъртност който работи различно за разлините осигурени, за сметка на това пък могат да се преразпределят средства за инвалиди и други такива категории.

Колега, ела си в България, внасяй си солидарните вноски, гледай с умиление как отиват парите дето ги внасяш да хрантутят всякакви паразити (особено като замирише на избори) и тогава ни давай такива акъли ако може!
От там звучи нелепо и цинично...

И на децата им стана ясно, че ББ си помечта как ще налее още 500 млн. в бездънната каца точно преди президентските избори... но не знам защо търпи хора които му пускат подобни идеи та ставаме за смях и на кокошките.
Нямам си и идея ако мисли така дали няма му щукне да го направи и с частните здравни или пенсионни фондове например, с влоговете или с други лични средства... много добра среда създават няма що.

Инак ако има проблеми с тези фондове - има си законови рамки, променят се рамките, а не се национализира ангро.

kolev
02-11-2010, 10:46
В частните фондове влиза размера на вноската след удръжката на съответните такси, което според някои изчисления може да бъде до 20% от размера и. Не рядко пенсионните фондове са посредник който ти прехвърля парите да ги управлява друго инвестиционно дружество за което плащаш отделно такса.
При солидарния принцип, има един фактор смъртност който работи различно за разлините осигурени, за сметка на това пък могат да се преразпределят средства за инвалиди и други такива категории.

стига смешки баце. таксата за вноска я плаща работодателя. ти плащаш само ако искаш да изтеглиш пари или да ги преместиш в друг фонд. както виждаш от таблицата, сумата не е повече от 20лв в "най-скъпия" фонд. да не говорим че парите ти работят. печалбата на фонда е процент от твоята печалба от парите които те са разработили. искам да ти кажа че има банки с по-големи такси за обслужване на дебитни карти и спестовни влогове.
а тия 20% такса ги взима само една банка която е на гаджето на биби и ги взима от твоя джоб. като отидеш да си вадиш новия задграничен паспорт сам ще разбереш коя е :grin:
абе най-добре вземи прочети един договор на някой частен фонд и тогава обяснявай за факторите.
а да те питам, ти осигуряваш ли се и как.

ПП
последната голяма изцепка на биби беше когато каза че било масова практика жени да се осигуряват на по-големи заплати /от собствения си джоб/ няколко месеца преди да излязат в майчинство за да можели да ИЗТОЧВАТ държавата , бах го в педераса.

pavlin
02-11-2010, 10:55
Братчет, на спестовните влогове май не се плаща такса и никой не казал че вноските не се плащат от работодателя.

kolev
02-11-2010, 11:10
Братчет, на спестовните влогове май не се плаща такса и никой не казал че вноските не се плащат от работодателя.
и кво викаш, банката понеже те обича, не те таксува нищо. да ти кажа че при предсрочно изтегляне ,тая такса може да ти е цялата лихва.
а ще ни удостоиш ли с честа да ни кажеш ти как се осигуряваш, щото всички други пишещи по темата са пряко засегнати от НОИ :grin:

pavlin
02-11-2010, 13:01
Осигурявам се както повечето нормални хора , бе брат. Плащам си солидарно към социалното осигуряване и доброволно към пенсионен фонд.

kolev
02-11-2010, 14:10
чакай сега че нещо не мога да ти хвана мисълта. осигуряваш се във фонд пък разправяш какви мошеници и измамници били.

pavlin
02-11-2010, 15:20
Така е, ама модела който са го измислили в България действа, така както го е организирал закона.Това заяви вчера и вицето на Подкрепа, тоест ако нещо не е наред, това не е самото дружество а начина по който законът му е регламентирал дейността.
А стига с тия тарикати от фондовета, щото по големите тарикати са тия които са им указали как да работят, народното събрание демек. А таритатската ни държва събира милиарди всяка година от овчедушния народ.

Да така е, нищо чудно тези които са писали закона и тези които управляват фондовете са си близки един на друг.

morfius
02-11-2010, 21:48
Осигурявам се както повечето нормални хора , бе брат. Плащам си солидарно към социалното осигуряване и доброволно към пенсионен фонд.

И като чуеш, че някой ще национализира подобни фондове ама в държавата в която се осигуряваш, за да хрантути паразити и да гепи, ще дойдеш да ни обясняваш колко лоши са фондовете и как искаш да ти вземат парите от фонда и да ги дадат "по-равно на всички"...
Прекалено прозрачна социалистическа пропаганда прокарваш!

pavlin
02-11-2010, 22:04
И като чуеш, че някой ще национализира подобни фондове ама в държавата в която се осигуряваш, за да хрантути паразити и да гепи, ще дойдеш да ни обясняваш колко лоши са фондовете и как искаш да ти вземат парите от фонда и да ги дадат "по-равно на всички"...
Прекалено прозрачна социалистическа пропаганда прокарваш!

Ако четеш малко по-внимателно какво съм казал в предишните си постове, ще разбереш че има разлика между доброволно допълнително осигуряване и такова което е задължително пък управлявано от частни фондове и регламентирано с множество противоречия по законов път. Фондът в който се осигурявам "доброволно" (подчертавам за да не бъркаш понятията), няма показатели от рода: едната година имаме доходност +17% а следващата сме -27%. Ето за това става на въпрос и остави социалистическата пропаганда на мира. Нека да има частна инициатива, ама нека да не е преплетена с държавните функции и интерси.

morfius
02-11-2010, 22:16
Ти защото знаеш каква е доходността у нас... слез на земята, повечето дето ги оплакват, че щели да вземат по под 100 лв от фондовете на ясно ли си на колко са ги осигурявали и колко време?
Разлика в осигуряването във фонд от гледна точка на осигурения няма, да не би доброволен фонд за 8 години осигуряване да може да плати после сума по-висока от внасяните осигуровки?
Ако трябваше някой да писне с/у фондовете това трябваше да са ония дето законите ги задължават да внасят - работодателите... странно защо те не посрещат с ентусиазъм идеята за национализация.
По логиката по която тези фондове са на мушката утре може да са доброволните или здравните, това е плашещото.

И може би за 1000 път ти се казва, проблемите в устройството НЕ се решават с унищожение, национализация и т.н. номера от репертоара на Сталин.

А ти продължавай да отричаш, мненията ти си стоят ... и от тях лъха на мухлясал социдеализъм.

pavlin
02-11-2010, 22:28
Данните с показателите на фондовете са публикувани от КФН и за работодателите няма разлика на кого ще превеждат парите. След четири години, за колкото се отлага плащането на пенсии от пенсионните дружества, проблемът ще се върне в същата си изходна точка и тогава пак си говори за мухлясал социдеализъм. Проблемът на някои хора е в това че се хвърлят от една крайност в друга, а не могат да разберат че трябва да има баланс между частните, държавните и обществените интереси. Никой не очаква чудеса и изключителна доходност от един доброволен пенсионен фонд, ама когато смесваш солидарния принцип с индивидуалния, нещата също не са на добре. Разликата за осигурените е в това че поемат по-голям риск с пенсионните фондове и парите им минават през повече посредници, съответно и повече такси.

morfius
02-11-2010, 22:33
Кога съм казвал, че отлагането е решение?
Тук коментираме една безумна идея на управленците... а не търсим решение вместо тях.
Защото тия пари са по лични партиди... и ако не могат да плащат пенсии с тях, трябва да ги дадат на хората на които са внесени или на наследниците им.
А не на паразита дето ще ги излапа и ще иска още... от доброволното или от здравното например!

И единственото мислене при липса на нездрав интерес което би подкрепило подобна мярка е точно соцмухлясалото, всички да са еднакво бедни.

pavlin
02-11-2010, 22:49
Безумни неща са правили Костов и компания, когато са ги създавали тези фондове.

morfius
02-11-2010, 22:53
Да комунист си си... и за пореден път го доказа.
Костов и за 1 световна война ли е виновен бре?
Ама много ми е кеф как 10 години след управлението му, след тотален провал на кобурга и триглавата ламя... всички комуняги още него набеждавате 8-)

Ако приемем, че тезата е вярна... защо следващите управления не промениха правилата, така, че да не са глупост тези фондове?!?

търтей
02-11-2010, 22:58
Да комунист си си... и за пореден път го доказа.

А добър ден.

Може да излезеш от селото, ама обикновено е невъзможно селото да излезе от теб.


:guillotine:

morfius
02-11-2010, 23:01
Добра вечер :)
Забавното е, че комунягите не бягат в С. Корея да пропагандират от там :tooth:

търтей
02-11-2010, 23:02
Добра вечер :)
Забавното е, че комунягите не бягат в С. Корея да пропагандират от там :tooth:

Че той павката като нищо пише от долно уйно през юес прокси :pimp:

pavlin
02-11-2010, 23:07
А добър ден.

Може да излезеш от селото, ама обикновено е невъзможно селото да излезе от теб.
:guillotine:

Абе тука няма ли модератор да разчисти малко от навлеци. А за казаното от теб, потвръждаваш правилото си.




Да комунист си си... и за пореден път го доказа.
Костов и за 1 световна война ли е виновен бре?
Ама много ми е кеф как 10 години след управлението му, след тотален провал на кобурга и триглавата ламя... всички комуняги още него набеждавате 8-)

Ако приемем, че тезата е вярна... защо следващите управления не промениха правилата, така, че да не са глупост тези фондове?!?

Тоталитатно мислене, брат. С една дума, всеки който не одобрява Костов е комунист. Бравус, ама да ти кажа, едва ли си скачал толкова колкото аз съм скачал по студентските митинги 1997г.

morfius
02-11-2010, 23:09
Е в долно уйно още да има комунизъм ли бре :shock:
Не знаех, че са обявили автономия :)
Но за да не излизаме в тотален офф от раздела... прави ли ти впечатление, че подобни експонати защитават по един и същи начин и станиГей и кобурга и ББ ... и изобщо за всичко Костов им е виновен, направо се чудя колко е вярна приказката за интелекта на тълпата, щом един и същи номер минава перманентно.

търтей
02-11-2010, 23:11
Е в долно уйно още да има комунизъм ли бре :shock:
Не знаех, че са обявили автономия :)
Но за да не излизаме в тотален офф от раздела... прави ли ти впечатление, че подобни експонати защитават по един и същи начин и станиГей и кобурга и ББ ... и изобщо за всичко Костов им е виновен, направо се чудя колко е вярна приказката за интелекта на тълпата, щом един и същи номер минава перманентно.

Ми вярна, вярна, колко да е вярна.

В селата брат, особено забутаните комунизмът е жив. Паметниците седят и ги кичат с цветя ... И тва на има няма 20 км от София. Представи си кво е в дълбокия прованс ....

pavlin
02-11-2010, 23:12
Добра вечер :)
Забавното е, че комунягите не бягат в С. Корея да пропагандират от там :tooth:

Свършихме аргументите по темата ли.

morfius
02-11-2010, 23:13
Абе тука няма ли модератор да разчисти малко от навлеци.



Тоталитатно мислене, брат. С една дума, всеки който не одобрява Костов е комунист. Бравус, ама да ти кажа, едва ли си скачал толкова колкото аз съм скачал по студентските митинги 1997г.

Буахахахах... намери на кого да го кажеш това за 97, момченце аз бях един от организаторите.
Не, че се гордея особено... изработиха ни качествено... ей такива с мислене като твоето, дето се наредиха на опашките за лични облаги.
А оная инерция трябваше да се използва и запази, защото и онова и следващите правителства също можеха да не забравят какво е да има хора по улиците!
Доста от тях всъщност заминаха точно за САЩ да не си някое от тия лекенца?

НЕ извъртай ... не е изобщо в Костов проблема, не те карам да го одобряваш, питам защо 10 години след него т. нар. глупости не са оправени и ако не получа смислен отговор ще взема лично да се кандидатирам за модератор... поне един комуноиден навлек да разчистя :)

pavlin
02-11-2010, 23:19
По делата им ще ги познаете. Отнася се както за вас така и за политиците. По-скоро Костов може да наречеш комунист отколкото мен, като се има предвид че беше финансов министър в правителството на Луканов. За съжаление, ограниченото мислене и израза на безсилие на някои хора за пореден път развалиха дискусията. Нямам какво повече да кажа, манталитета не е нещо където може да си го купиш от ЦУМ.

morfius
02-11-2010, 23:23
По делата им ще ги познаете. Отнася се както за вас така и за политиците. За съжаление, не съм аз този който за пореден път развали дискусията. Нямам какво повече да кажа, манталитета не е нещо където може да си го купиш от ЦУМ.



Както очаквах ... отговор няма.
Свършиха доводите нали?
По-добро признание от това няма как да направиш.
Интересно за твоите дела не казваш нищо?



---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:22 ----------


Ми вярна, вярна, колко да е вярна.

В селата брат, особено забутаните комунизмът е жив. Паметниците седят и ги кичат с цветя ... И тва на има няма 20 км от София. Представи си кво е в дълбокия прованс ....

Виждал съм доста села в които не е така... друг е въпроса, че и те не знаят в какво живеят, някаква мъгла невероятна.

Old Fox
03-11-2010, 09:51
Като един супер самолюбивец цитирам себе си.


Мили колеги, за съжаление този раздел вече няма модератор затова моля за повече старание от ваша страна. Нека темата си остане свързана със ПО.

П.П. Павлине, след "оня" път някакси не върви ти да учиш другите как да пишат.
П.П.П. Всеки коментар свързан с този мой коментар ще се счита за спам и ще бъде наказван със съотвения брой точки.

Пак моля за същото.
П.П. Павлине, "навлек" е обида и е пряко нарушения на правилата. Кво прави мода в тоя случай?

pavlin
03-11-2010, 10:24
Не съм аз този който започна да обижда и разводнява дискусията.

kolev
03-11-2010, 10:54
Ако четеш малко по-внимателно какво съм казал в предишните си постове, ще разбереш че има разлика между доброволно допълнително осигуряване и такова което е задължително пък управлявано от частни фондове и регламентирано с множество противоречия по законов път. Фондът в който се осигурявам "доброволно" (подчертавам за да не бъркаш понятията), няма показатели от рода: едната година имаме доходност +17% а следващата сме -27%. Ето за това става на въпрос и остави социалистическата пропаганда на мира. Нека да има частна инициатива, ама нека да не е преплетена с държавните функции и интерси.
и кво викаш пафка, дружествата които управляват задължителните и доброволните фондове са хапсолютну различни и ги управляват по хапсолютну различен начин. тия смешки с процентите не ги пиши щото не са верни.


Данните с показателите на фондовете са публикувани от КФН и за работодателите няма разлика на кого ще превеждат парите. След четири години, за колкото се отлага плащането на пенсии от пенсионните дружества, проблемът ще се върне в същата си изходна точка и тогава пак си говори за мухлясал социдеализъм. Проблемът на някои хора е в това че се хвърлят от една крайност в друга, а не могат да разберат че трябва да има баланс между частните, държавните и обществените интереси. Никой не очаква чудеса и изключителна доходност от един доброволен пенсионен фонд, ама когато смесваш солидарния принцип с индивидуалния, нещата също не са на добре. Разликата за осигурените е в това че поемат по-голям риск с пенсионните фондове и парите им минават през повече посредници, съответно и повече такси.
за работодателите е по-добре да внасят в такива фондове, щото си има агент който се грижи за служителите на работодателя и го търси. освен това е ясно къде отиват парите и за какво. за работника важи същото и той има стимул да го осигуряват на висока заплата, а и може във всеки момент да види какво става по партидата.
ПП
и айде стига с тия смешки за риска и таксите и посредниците :pig:

pavlin
03-11-2010, 12:08
Абе Колев, защо не се кандидатираш за министър председател след като си толкова наясно с материята.

kolev
03-11-2010, 12:11
Абе Колев, защо не се кандидатираш за министър председател след като си толкова наясно с материята.

само ако и ти гласуваш за мен :coolio:

pavlin
03-11-2010, 14:00
Само ако ми дадеш един пенсионен фонд да си управлявам.

pr_00f
03-11-2010, 14:05
Викам стига толкова ?