PDA

View Full Version : Бащините къщи!



CBET
26-10-2010, 22:07
Абе колеги, как изглеждат бащините Ви къщи? Гледам на Цецко "бащината къща" и на пръв поглед забелязвам над 2 метра бетонна ограда, 2 ката масивно строителство, PVC/алуминиева дограма и все такива работи ...

търтей
26-10-2010, 22:26
Милиционерска раута, тряа да прилича на затвор. Или пък баща му е имал излишен бетон.

fred
26-10-2010, 23:03
Ми къщата на баща ми /в друг град/ е продадена през 50 години на миналия век, а с парите и са купени по същото време два апартамента в центъра на София, а вече я и няма, за съжаление. Ама определено не може да се купи с 30 годишни спестявания, както и производните и/апартамените демек/.За тая работа требе и още нещо, да си формален шеф на партия, мандатоносител и първа парламентарна сила

Max
26-10-2010, 23:05
Къщата на баща ми я харесали едни другари преди години...

CBET
27-10-2010, 05:53
Абе прадядо ми е бил дълги години в Америка да поработва, та като се е прибрал навремето е дигнал нормална селска къща - кирпичен дувар към улицата, гредоред и т.н. Ама като гледам на Цеко къщето ... , като се сетя как преди няколко дни обесняваше как за апартаментите в София кредит теглил и следващите 30 години вноски от по 900.00 лв ще плаща (той в момента е на 45 години + 30 години за плащане на кредита = 75 години, дори и да вдигнат пенсионната възраст на 65 години излиза, че последните 10 години кредита ще го погасява от пенсията ... " 'Баси пенсията, която смята, че ще получава!!!" бих казал). В момента двамата с жена му са държавни служители и как свързват двата края, че и две деца имат - ум не ми стига!

Ей такива мисли ми се връткат из тиквата проста ...


Ми къщата на баща ми /в друг град/ е продадена през 50 години на миналия век, а с парите и са купени по същото време два апартамента в центъра на София, а вече я и няма, за съжаление. Ама определено не може да се купи с 30 годишни спестявания, както и производните и/апартамените демек/.За тая работа требе и още нещо, да си формален шеф на партия, мандатоносител и първа парламентарна сила

Требе да правиш "правни консултации" (нищо че си дипломиран учител по физическо възпитание), за които да гушнеш едни пари . Сещам се за един друг философ с претенции за мохамедански корени, който пък удари всичките "консултанти" в земята с хонорар от EUR 1.00 млн.

Та аз съм едно тъпо инж'нерче по транспортна техника, ама ако някой има нужда може да го консултирам я за сърдечно-съдова хирургия, я за атомна физика, пък ако се напъна мога да измисля нещо и за космически технологии ... само хонорара да уточним предварително :wow: .

П.С. Майтап, майтап ама тия съвсем ни вземат за будали!

fred
27-10-2010, 09:09
Требе да правиш "правни консултации" (нищо че си дипломиран учител по физическо възпитание), за които да гушнеш едни пари . Сещам се за един друг философ с претенции за мохамедански корени, който пък удари всичките "консултанти" в земята с хонорар от EUR 1.00 млн.

Та аз съм едно тъпо инж'нерче по транспортна техника, ама ако някой има нужда може да го консултирам я за сърдечно-съдова хирургия, я за атомна физика, пък ако се напъна мога да измисля нещо и за космически технологии ... само хонорара да уточним предварително :wow: .

П.С. Майтап, майтап ама тия съвсем ни вземат за будали!

Така си е, чакам някой да ме наеме да консултирам и аз, срещу 100-200 хиляди, евтино ще почна :shutup:, ма та не ти дреме, ще правим консултации по всичко

stelt
27-10-2010, 11:55
Най-лошото е, че след така наречените експертизи за хонорари и имоти - всичко се нарежда и няма нищо нередно. Живота продължава.

fred
31-10-2010, 14:44
И е законно даже, ей го Бай Доган и той е невинен, е как да не минеш на червено :Silent:

old alfist
31-10-2010, 20:43
Бащината ми къща всъщност е къщата на дядо ми и си е все така стабилна, намираща се в едно село в бившата област Угърчин. Тя е огледална на къщата на един от неговите братя с общ проход-тунел.
Не е жален материала при строителството, като гледам състоянието на покривното покритие, мазилката по фасадите, състоянието на дограмата, стабилността на настилките около сградата - личи си, че всичко е правено с мерак. Стени с деб.65см., дървена покривна конструкция с материал от Карпатите, междуетажни плочи с 2Т-образни релси.
Сградата е продадена през 50-години като в момента е безлюдна и все още съществува благодарение на качеството на изпълнението и материалите, но събитията във времето я е превърнало само в една стабилна сграда без живот.