PDA

View Full Version : OPS сдобих се с още една алфа 155 Ве6 бензин- Буссо Арезе :)



BatVas
14-11-2010, 19:25
Явно тази година ми е писано да пускам теми тук :)
Сдобих се с тази красавица :
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53991
Преди малко се прибирам.
Сега следват прегледи обслужвания, пастиране и малко бояджииска работа :)
Обещавам на колегата, че ще се грижа за нея и ще може да си я вижда и покарва по срещите!

soldier
14-11-2010, 19:34
Вече много сериозно почвам да ти завиждам :)
Честито!!!

RoMeO_156_GTA
14-11-2010, 19:38
Честит да ти е новия икономичен градски автомобил :D Много безаварийни !!! Дано ти носи радост , каквато носеше и на Наско :D Горкия се поболя след като му я взе , но му пожелавам да си вземе мечтаната кола 8)
Радвам се , че попадна в добри ръце - това се казва сектант :)

BatVas
14-11-2010, 19:54
Аз на Наско му обещавам, че ще може да си я покарва по срещите - надявам се пак ще си вземе алфа и ще се виждаме. Да е спокоен, че е попаднала в алфист (ако мога така да се нарека след толкова години фенство)

tokata_pz_flex
14-11-2010, 20:06
Ехее супер ! Честита ти придобивка :)
Одеве четох обявата и се радвах на колата ... много е лачена ! Радвам се , че попадна при сектант :)

kongogo
14-11-2010, 20:07
Голям фен си колега и тази да ти носи само радости ;)

VAN
14-11-2010, 20:24
Честито и от мен с здраве да я караш и монго безаварийни. С Тедо /RoMeO_156_GTA/ бяхме доста загрижени при кой ще поподне, но вече сме спокойни за бъдещето и :grin:.

BatVas
14-11-2010, 21:01
Я да си признае кой звъня днес да пита за тази кола (ако е от форума де) - Наско каза, че днес е имал обаждане, ама за съм бил по бърз и ...я взех :)

RoMeO_156_GTA
14-11-2010, 21:35
От форума е да , то тя и на друго място не е публикувана . Фен на легендите , но да си признае сам кой е ;)

pr_00f
14-11-2010, 22:21
Леле Васе,
Като напредна възрастта и съвсем .... ( май тръгна по пътя на бат Венци :) )
А честита да ти е и много да те слуша.
И все да ти се намират пари да ги храниш тези бензинояди.

badmadafaka
14-11-2010, 22:30
Честито и от мен... Другата скорошна придобивка по-ме радва лично мен, но тая е някакси по-класическа :notworthy:

BatVas
14-11-2010, 22:38
Леле Васе,
Като напредна възрастта и съвсем .... ( май тръгна по пътя на бат Венци :) )
А честита да ти е и много да те слуша.
И все да ти се намират пари да ги храниш тези бензинояди.
Ами аз започнах с Алфи с фиатови мотори - ама сега съм събрал само истински алфа мотори
2.0 8кл.
2.5 12кл
3.0 24кл
:) А за бензина - 2,5 харчи колкото 1,8 и 2.0 16 клапана(ама как звучи- друга работа)
Да се надяваме не се взиривява като тях (знаеш имам опит с взривяване на 16 клапанов)

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:35 ----------


Честито и от мен... Другата скорошна придобивка по-ме радва лично мен, но тая е някакси по-класическа :notworthy:
Да много по брутална е и като звук и като вървеж , ама ако ти кажа , че само обслужването и струва , колкото 155-цата
:) ама както са казали хората "Кеф цена няма!"

Venci
14-11-2010, 23:04
Леле Васе,
Като напредна възрастта и съвсем .... ( май тръгна по пътя на бат Венци :) )
А честита да ти е и много да те слуша.
И все да ти се намират пари да ги храниш тези бензинояди.

Дали е тръгнал по моя път не знам, но аз съм сериозно замесен, след като днес участвах в комисията за оглед :flirt:, погледах, послушах, покарах и се повозих.
Има коли които просто ми харесват без да мога да го обясня и тази е една от тях.
Честито Бат Вас!!!

Наско, да знаеш че наистина ще я гледаме както трябва, за теб остава да си купиш по-хубава от тази :)

morfius
15-11-2010, 09:57
Честита придобивка, да ти носи само радост :)

vegatta
15-11-2010, 11:05
Честито Васе много да те радва машинката

П.П. трябва да си направите клуб V6 като гедам как сте тръднали....

PEPI-2ALFA
15-11-2010, 12:19
Ами, браво. :yes: Честита ти нова придобивка. Сега не знам само как ще решаваш сутрин с коя да излизаш. :go:

BatVas
15-11-2010, 13:16
А вече е решено как ще излизам.
През седмицата:
при хубаво време за работа 155
вечер при хубаво време за кеф GTV
при сняг 164
През почивните дни:
GTV
155
Ако е снежно и лошо времето - пак 164 :)

А относно клуб V6 -може още да няма, ама имаме лоби в парламента и лобирахме по две точки :)
Точка едно- Отпадна искането за данък лукс на коли над 200 к.с
Точка две - за сега само на първо четене - отпада вземането на книжка при превишена скорост (имаме съмнения, че пак ще се взема ама не от първото хващане с превишена скорост)

raiders
15-11-2010, 15:21
Първо ЧЕСТИТО!!!

Явно трябва да си голям фен за да продържаваш да купуваш Алфи за което ЕВАЛА:bowdown::bowdown::bowdown:

Мога да ти пожелая да продължаваш все така да гониш мечтите си!

wrc
15-11-2010, 15:50
С Тедо /RoMeO_156_GTA/ бяхме доста загрижени при кой ще поподне, но вече сме спокойни за бъдещето и :grin:.

Да и аз вече така:grin:

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Ми на мен много не ми се говори още:grin:,Много да те радва Васе,да те вози безаварийно и,да,ако може по някое кръгче като се виждаме много ще съм доволен:grin::yes:

Flame
15-11-2010, 16:25
Ами и 155 и 164 са много здрави с добри двигатели,ако са наред колите няма проблем,за гтв-то нз как е ,но пак двигателя е хубав така чеее,само много километри ти пожелавам и няма кво друго освен кеф:yes:

BatVas
15-11-2010, 16:28
Да и аз вече така:grin:

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Ми на мен много не ми се говори още:grin:,Много да те радва Васе,да те вози безаварийно и,да,ако може по някое кръгче като се виждаме много ще съм доволен:grin::yes:

Нямаш грижи - разбира се ще можеш да я караш. Поръчах и нови кожи за ск. лост и ръчната - черни с червени конци. Вчера още проучихме възможността за професионално пастиране на цялата кола и боядисване на задната броня. Ще видим майсторите кво още ще кажат - сега съм си набелязал за всеки случай нова ламбда, нов дебитомер, проучих как са съединителите (ако се наложи за съединител) - ще почистим инжектори , настройка клапани, нови дискове и накладки, малко ремонт по генерацията - така че може да си спокоен, че вече започвам да се грижа за колата и се надявам да е на пътя дълго време.
П.П. Вчера оборотите пак започнаха да играят - тази сутрин пък бяха добре- ще я видят и ще кажат диагностиците :)

wrc
15-11-2010, 20:32
Олеле,ти направо си решил да я произведеш наново:grin:
Аз въобще не се съмнявам,че е попаднала в добри ръце.
А дюзите съм ги чистил още като я купувах,защото преди това е била на газ,пастирал съм я ръчно пролетта,беше светнала,така,че предполагам с още 1-2 пастирания трябва да блесне пак.
Дано не се наложат много големи инвестиции,то,че ще има,ще има,но дано са по-малко.
Относно оборотите,след чистенето на дебитомера и дросела на няколко пъти само ми се е случвало да заиграят оборотите,за съвсем кратко и то не повече от 100-200,през останалото време не са помръдвали.

a1----
15-11-2010, 21:53
Честито и от мен с здраве да я караш :)

Ramsezsh
15-11-2010, 22:52
Честито!!! Много радост да ти носи колата!

BatVas
16-11-2010, 10:07
Вече си намерих нова (втора употреба дръжка за вратата, че вчера старата се дочупи. Вчера на автомивката забелязах , че и дясното огледало , нещо се клати - та щв видим там как и какво.
От бързия преглед за сега сменям дискове , накладки, предни носачи , два задни амортисьора(единия е тръгнал) маншони отпред, средно гърне, премахване на триъгълното гърне , замяна на катализатора с резонатор (много загрява - сигурно е заминал).
А под капака преглед и ревизия ще почне другата седмица - за сега странно работи водната помпа - предполагам не върти много добре потока и често включва перката (буквално през минута) - абе живот и здраве трябва да стане всичко както трябва.

badmadafaka
16-11-2010, 15:30
Ммда, освен, че си фен, също така имаш и правилното отношение към колите си :respect:

leketo84
17-11-2010, 15:44
Ммда, освен, че си фен, също така имаш и правилното отношение към колите си :respect:

Много точно !!! :humpx:

kokless
17-11-2010, 18:52
Честито отново!!!

BatVas
08-01-2011, 22:34
Да пусна едно телефонно клипче от днес на 155-цата с новата изпускателна система от Драго. Пуснал съм си го в раздела за 155, но в темата с представянето да представя и визуализирано колата :)

Ето:
http://www.youtube.com/watch?v=qZJwYUTGdCc

Venci
08-01-2011, 23:00
155-та става все по-хубава! Евала Бат Вас тази вечер давахме яко газ :). Имах възможността да се порадвам на хубавата 155. Покарах я на магистрала, както и на двулентов път. Завъртяхме едни 330 км с голям кеф и много приятен разход 11/100 :static:

joros
07-02-2011, 18:22
Леле, страхотна е 155-цата! Много безаварийни километри колега, завиждам ти благородно за придобивката :saint:

BatVas
09-02-2011, 17:18
Леле, страхотна е 155-цата! Много безаварийни километри колега, завиждам ти благородно за придобивката :saint:

Благодаря! Виждам , че и ти си имаш шестаче като моето 3.0 V6 24v но при мен е монтирано в ГТВ :)