PDA

View Full Version : Alfa GTV vs Fiat Coupe



VFTI
19-07-2006, 23:39
Какво ще кажете за сравнението между двата автмобила... Предлолагам, че всички повече ще симпатизират на ГТВто но все пак да се откроят основите + и - на двете италианки... Каква е в разликата в потдръжката и съответно качеството на двете коли....
Също така цените... Фиат купе 96-7г. се намира средно за 8000-9000лв, докато алфа ГТВ за 97г. цена минава и 12хил лв.. Другото нещо е че например на Горубляне(естествено никой да не купува от там) та там цените на ГТВ-имаше 3 броя бяха 10 500-11 500 като състоянието беше окаяно!...Само едната беше що годе добре, но беше пребоядисвана...Коментар?!?...

На каква цена се намира ЧИТАВО ГТВ?
Също така как е с качеството?

Аз си мисля че Фиата ще отстъпва по качество, но се надявам на конкретно инфо от ваша страна :P

Мерси на всички отговори :P


Пуснах темата тука, надявайки се че повече хора ще я видят :roll:

Lucky
20-07-2006, 09:11
моето мнение на лайк :roll: е че Фиата ми допада повече като дизайн и отвътре и отвън.А и като крайна цена е по ефтин. :D

santo_traficante
20-07-2006, 09:36
???? ???? ????? 4/5 ??? 2.016? ??? ????? ??????? ?? ????.? ???? ????????????? ???? ????? ???? ???????? ?? ???? ??? ?? ???.??????? ????? ?????? ??? ??????? ?? ? ??? ???????? ????? 100000?? ? ??.?? ??? ???? ??????? ???????? ???????? ? ??? ???? 96???.??????? ????? ? ???? ?? ?? ????? ???? ????? ???? ????? ???????.:)???? ???? ?? ?? ???? ?? ?? ????????.
________
Ford hospital (http://www.ford-wiki.com/wiki/Ford_Hospital)

proper
20-07-2006, 11:37
ами като имаш предвид какво карам лесно ще преценишзащо съм дал двойна цена и кое според мен е по красиво и предпочитано....
Но затова всеки си има мнение, всеки избира...
Но цената понякога също е ориентир за "харесване"....
Погледни в Европа кое колко върви като цена...... и после се сети че цената е баланса между търсенето и предлагането..... в нормалните страни

Фиата е малко по-масов и по-стандартен.... ама моето мнение е субективно..

VFTI
20-07-2006, 18:04
няма лошо да си пристрастен :P сподели все пак цена на косумативи например и части, има ли проблеми(някакви стандартни)и т.н ...части сигурно много трудно се намират :roll: Аз все пак поразгледах и форумчето :D

За съжаление във фиата не съм влизъл... а алфата ми се стори нормално тясна за такъв тип кола :D :D Купето по просторно ли е вътре :roll:,седалките отзад,багажника :roll:

zlia
20-07-2006, 21:12
8)

gigi
21-07-2006, 00:11
Аз само да кажа че купето се сглабя не в заводите на фиат а от пининфарина и сглобката за фиат е доста добра интересното беше (ако не бъркам много) че дизайна не е на пининфарина а си е на фиат, та така нещата при купето са малко сбъркани :shock:
Злия е прав за потдръжката на двигателите тъй като имам и двата двигателя мога да кажа че 2.0 16в на фиат е поне двойно по евтин за потдръжка, но пък и по муден.

VFTI
21-07-2006, 00:16
Злиа мерси за страхотното мнение :D Кола ще вземам но ще е догодина-да се надяваме, че цените поне леко ще се свалят...а иначе ще е италианка и сигурно ще е от теб-ако се реша какво да е и ако го имаш... добре че ми отговори иначе пак ЛС мислех да ти пиша :) Иначе има време :D

ГТВ според мен е по яко, но пък пространството е много важно-поне за хора с ръст като моя... а и задните седалки са голям +....сърцето казва едно, разумът друго, но като че ли най се чува какво казват парите :frown:

ще се радвам и на други мнения на фенове на италианките, а и на собствениците им :P

Gigi -мерси за мнението точно от собственик и на двата двигателя :P
добре гиги, но и на купето има емблемка pininfarina също както и на ГТВто..
:roll:

156 m-jet
21-07-2006, 08:44
Ами, те цените и в момента са ниски, имам Фиат Купе Турбо Плюс За 1500 еуро и е доста трудно да се продаде, хем е 1997год.
А, ГТВ то е наистина с около 500 еуро по скъпо, ако е V6

sharky
21-07-2006, 09:10
На мен ГТВ по ми харесва, макар че и фиата е доста хубав. Имай предвид, че отзад в алфата просто не се седи. Аз съм 186 см. и съм си дръпнал седалката до края, щото ми е тясно иначе. Багажник няма :D . И както казва злия, ако недай си боже се удариш отпред, няма части, само с поръчка, предния капак е 2000 лв. Може да видиш тази тема - http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic ... 4&start=15 (http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=5124&start=15), за този удар ремонта ми излезе точно 5400 лв. :D . При фиата незнам как е положението с предния капак и фаровете, ама май е същото. Иначе колата е уникално хубава, на мен ми е втора такава. Малко е тежичка и не става много-много за дръпки. Задното окачване е много сериозно и седи здраво на пътя. Комфорт има, особено за такъв тип кола. Абе на мен ми харесва супер много, знам че се чупи, правя си я и си я карам :D .

Kuku
21-07-2006, 09:14
Ами, те цените и в момента са ниски, имам Фиат Купе Турбо Плюс За 1500 еуро и е доста трудно да се продаде, хем е 1997год.
А, ГТВ то е наистина с около 500 еуро по скъпо, ако е V6
Не каза с кой двигател :?:
Или то ТурбоПлюс имаше само с големия :gruebel:
Както и да е, но не се очудвай, че се продава трудно - до България такава кола в по-добрия вариант (193к.с.) би струвала към 15000лв. за да я подкараш по пътищата :!:
Знаеш ли к'ва :haha: А4-ка или 3-ка мое се купи с тия пари в България :goodnight:

gigi
21-07-2006, 12:23
Ето тука има добро инфо за купе
http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=566
ако нещо относно двигателите те интересува питай.

tenekiaman
23-07-2006, 17:11
фиат купе не съм имал но гтв-то ми харесва като дизайн 100 пъти повече,но си има хиляди кусури,повечето от които споделени от колегите по-горе...

proper
24-07-2006, 17:25
ГТВ според мен е по яко, но пък пространството е много важно-поне за хора с ръст като моя... а и задните седалки са голям +....сърцето казва едно, разумът друго, но като че ли най се чува какво казват парите

на мен пространството си ми е перфектно, задни седалки нямам :) 186 съм и имам место да бутна още седалката...багажник......ами за двуместна кола багажника е редно да е като за 2-ма не като за 4+1 се пак.....не мога да ги разбера тия които търсят в спортна кола елемента на камионетката :) мога да потвърдя че готина мацка с неин и мой багаж се предвижва Перфектно... за мен сичко си е както съм го искал.

Човек трябва да знае какво иска от колата да му даде....
Дано направиш правилният "за теб" избор!! Успех

trustworthy
24-07-2006, 22:20
Сори за офтопика, ама ми се наби на очи, че двама колеги (sharky и proper) са по 186 см високи и карат ГТВ и спайдер :) Да не би да са някакъв must-have сред 186-сантиметровите алфисти тези колички, че и аз съм 186 см висок...викам да попитам 8)

proper
24-07-2006, 23:12
:) :) :) абцолютно :) :) :) айде да те уредиме и теб :)

valjo
24-07-2006, 23:17
:) :) :) абцолютно :) :) :) айде да те уредиме и теб :)е то няма дизелови ;) :hmm: :unsure:

:tongue: :tongue: :tongue::tongue:

proper
24-07-2006, 23:21
:) ама па тракат като дизел поне :) :)

VFTI
24-07-2006, 23:23
бръм.... аз май се ориентирам към фиат купе :oops: или ако не се намери нищо ще е алфа 146 :lol:-просто гтв ми се струва малко пък ми се иска да има място за гаджето и за още 2-3 ма човека за излизане....пък и багажника си е багажник я някоя палатка вътре, я бас касичка :P сега наистина коренно различни автомобили-купе-146, но като видя едната и си викам-тя е ...после като видя другата си викам тя е :lol: :lol: :lol: ще изчакаме 2007 и ще се види...


Вальо е кажи как е това двигателче 1.6 тс-120кс... дали ще стои добре на 146... имай предвид че в момента карам ситроен зх 75коня от 1г. и малко :oops:

valjo
24-07-2006, 23:28
бръм.... аз май се ориентирам към фиат купе :oops: или ако не се намери нищо ще е алфа 146 :lol:-просто гтв ми се струва малко пък ми се иска да има място за гаджето и за още 2-3 ма човека за излизане....пък и багажника си е багажник я някоя палатка вътре, я бас касичка :P сега наистина коренно различни автомобили-купе-146, но като видя едната и си викам-тя е ...после като видя другата си викам тя е :lol: :lol: :lol: ще изчакаме 2007 и ще се види...


Вальо е кажи как е това двигателче 1.6 тс-120кс... дали ще стои добре на 146... имай предвид че в момента карам ситроен зх 75коня от 1г. и малко :oops:

не се излагай, земи си сериозен мотор !
съвет от патил :)
разходите са същите, харчи повече, и върви на светлинни години по малко :(

айде намен ми е първа кола, да кажем по добре че е само 120 коня, да се уча на нея....
ама само тва ми е успокоението, иначе като се кача на насо да карам колата, и разбирам къде е истината....

има един мотор 16в ТС , и тва е двулитровия
не се лъжи по другите, те са просто за допълване на продуктовата гама :)

за купе незнам , ако си намериш 20в ТБ купе, вервам ше даде кеф;)))))))))))))

proper
24-07-2006, 23:32
просто вземи, това което ти ляга на сърцето най-много! В крайна сметка ти ще и се радваш най-много. Аз така направих и съм ужасно щастлив.

Е всеки втори въпрос е "тва има ли багажник" или "ама отзад никой ли не може да качиш"...... аз се едно такси съм си купил....... ама не ми пречат един ден (дай боже секи му) ако си взема Ферари...... колко ше ми е мъка че не мога да сложа бурканите или да кача 3-ти.... мъкааааааа

аааа и както казва Пламен... ГТВ/Спидер е доста натоварващо да караш имай го предвид... всички те гледат и много натоварва :)

VFTI
24-07-2006, 23:51
бррррр.. хехе не съм очаквал точно такъв отговор но звучи добре... и все пак в бг трудно се намират читави 1.6 камо ли по големи... особенно на 146.... а иначе си мислех че на купето 136коня ще са ми достатъчно :roll: :D пък и има и друго нещо- баща ми дава парите и незнам дали ще понесе да се кача на кола 150коня...той си мисли че ситроена ми върви като е едва 75коня камо ли нещо по мощно...и все пак аз вече не се вземам за начинаещ :D (да ме пази господ от инциденти) но ще видим на къде ще ме отвее вятъра и какво ще е :D

trustworthy
25-07-2006, 10:45
Ами ако ти е първа кола и нямаш много опит зад волана, без значение как се чувстваш ти самия, мисля, че не е много хубаво изведнъж да скачаш на мощен мотор, какъвто е 1.8, 2.0. Особено щом досега си карал 75-конева каручка ;) Все пак нещата са доста субективни, но...Прецени си добре, не е шега работа

@ Valjo & Proper
За мен идеална би била дизелова ГТВ/спайдър с 5 врати, просторно купе и голям багажник, че да помества две детски колички поне. Ама такова животно нема. Иначе ако паркирам някой мъник пред къщи, жената... :dark2:
Ше мислим евентуално за втора кола :wink:

gigi
25-07-2006, 12:24
Не плашете толкова момчето, кво му има на мощния мотор, ако си шофъор който мисли дори е по добре ако си вандал и с 50кс кола ше направиш беля. Ако си решил купе то с 2.0 ще ти е екстра до към 3500 не върви, като нормална кола е и после тръгва, та ако караш нормално си екстра като искаш да изпревариш гледаш да си около 4000 и режеш бързо а не да се притесняваш ся ще го мина ли тоя няма ли. А и лятото с климатик 1.6 е ептен мъртвец, докато на 2.0 не си личи толкова.
Успех и избери колата която е по добре потдържана.

VFTI
25-07-2006, 15:31
За шофьор незнам колко съм добър-карам от 1г. и 5-6месеца, долу горе имам опит, и из софия съм навъртял някой км, а и в момента карам една "служебна" колица и въртя геврека по цял ден :D ... иначе това ми е мисълта аз не съм любител на големите скорости, в началото беше кефа с въртенето на гуми и т.н. а и по скоро гледам да не нарушавам правилника :D но знам какво е да изпреварваш със 70коня дизелов автомобил :? мерси за насоките...и ще видим какво ще излезе... а в крайна сметка няма да купувам нищо, преди да го карам :P

Сметките бяха криви :) Няма пари, няма нова кола...Живи здрави...времето ще покаже...

vladu
22-08-2006, 11:41
Сори за офтопика, ама ми се наби на очи, че двама колеги (sharky и proper) са по 186 см високи и карат ГТВ и спайдер :) Да не би да са някакъв must-have сред 186-сантиметровите алфисти тези колички, че и аз съм 186 см висок...викам да попитам 8)

ми и аз май съм 186. искам. догодина. бръм бръм.

Naso
22-08-2006, 12:03
Аз като съм млад шофер та какво ? Това ми е първа кола и я взех няма и месец след книжката 8) Имах късмет! Следващата се надявам да е Арезе В6 :wink: