PDA

View Full Version : Разпределителни валове



kolioto
20-07-2006, 01:56
Онзи ден изгубих напразно 2часа и реших да споделя да не се балтави и някой друг. На 75-цата сега нали качих мотор от Жулиета 01655 моя беше 0162.12 .Та стария има вариатор на всмукателния вал.
Сменях гумички на "новия" и си викам да му сложа вала с вариатора и капака на клапаните от стария обаче НЕ. Профила на гърбиците на двата вала е съвсем различен - този с вариатора е с около 10мм в диаметър по-голям.Всичко друго е същото - слагаш стягаш и не може да превърти.

Venci
20-07-2006, 05:57
Валовете са други - ДА. Тези на Джулиетата като мериш гърбицата с шублер са около 36 мм в зависимост колко са износени. Като сложиш "дебелия вал" гърбиците опират в повърхнината където ляга гърнитурата на капака от към свещите. На 75 са към 45 мм. Дори и да ... направиш :jason2: ... така че гърбицата да не опира в главата не знам до колко ще се сплеска пружината на клапана и какво ще се случи по надолу.

75 2.0 turbo
20-07-2006, 21:20
аз съм копал главата на фреза за да влезнат по големите валове за пружините не е проблем но главата тряя се свали а доколкото знам колегата не е фен на тая операция :D

Venci
20-07-2006, 23:14
Не е фен ли? Ще видим тая работа :hehehm: . Кога ли най-накрая ще стигна и до Сандански...

VOLUMAX
26-07-2006, 08:14
аз съм копал главата на фреза за да влезнат по големите валове за пружините не е проблем но главата тряя се свали а доколкото знам колегата не е фен на тая операция :D

Би ли споделил резултатите :?:
И дали това се е отразило на разхода на гориво и на живота на двигателя :?:

75 2.0 turbo
27-07-2006, 01:48
аз съм копал главата на фреза за да влезнат по големите валове за пружините не е проблем но главата тряя се свали а доколкото знам колегата не е фен на тая операция :D

Би ли споделил резултатите :?:
И дали това се е отразило на разхода на гориво и на живота на двигателя :?:
бих ти изтрил мнението ако питаш ама... :D