PDA

View Full Version : проблем на газ в движение



rumen
21-07-2006, 09:01
здравейте имам малак проблем на газ проблема е следния когато съм на газ и пусна колата по инерция или забавя със секунда смяната на предавката в смисъл от 2 на 3-та и така колата се опитва да гасне а в някой случай направо изгасва което ме кара да се чувствам все нащрек знаете като изгасне как се управлява

бях на газаджия който ме кара да сваля по точно да махна "маркуча - трабата" който влиза във въздушния филтър за да неможе струята когато колата е в движение да влиза директно и да разрежда сместа ако някои е имал същия проблем нека да ми каже как го е премахнал.

АЛФА 145 1,6 боксер бензин + газ

MONI
21-07-2006, 09:17
здравейте имам малак проблем на газ проблема е следния когато съм на газ и пусна колата по инерция или забавя със секунда смяната на предавката в смисъл от 2 на 3-та и така колата се опитва да гасне а в някой случай направо изгасва което ме кара да се чувствам все нащрек знаете като изгасне как се управлява

бях на газаджия който ме кара да сваля по точно да махна "маркуча - трабата" който влиза във въздушния филтър за да неможе струята когато колата е в движение да влиза директно и да разрежда сместа ако някои е имал същия проблем нека да ми каже как го е премахнал.

АЛФА 145 1,6 боксер бензин + газ

Колега объркал си раздел ама те модераторите ще те поправят.

rumen
21-07-2006, 09:45
да видях но късно не бях влизъл скоро тук за това sory на тези които ги дразне факта че някой е объркал нещо във явно тяхния форум :twisted:

georgyg
21-07-2006, 09:55
Според мен влиза повече въздух и затова гасне, предполагам скоро си сменял въздушния филтър.
Редовния номер е да запушат трабата с картон наполовина, така че да не влиза толкова много въздх.
Е може е да е от друго, аз не съм най големия спец.

А според мен трябва да смениш газаджията :wink: на за съжаление не мога да ти препоръчам друг :evil:

rumen
21-07-2006, 10:07
да аз го смених филтъра но и веднага направих центровка но то проблема е че на място всичко си е ОК само в движение го прави за картона и на мен ми казаха но незнам как да го задържа там малко е неодобно или трябва да го сложа вътре в трабата как се прави точно

извинявам се за горното си изсказване но някои хора прекаляват няма ден без някой да прави забелажка тук като не ти се пише по тази тема не пиши но на остроумен не се прави мале стана като стихче :wink:

plamen petrov
21-07-2006, 17:02
Колега да не би да е от емулатора.Аз го имам същия проблем и ми казаха че е от емулатора,но не съм го сменял.

75 2.0 turbo
21-07-2006, 21:54
без да извадите тръбата за студен въздух няма да решите проблема :? колкото и да ви е тъжно на газ е така :!:

rumen
22-07-2006, 11:22
РАДОСТНА ВЕСТ

вчера врътнах трабата да не гледа на пред и познайте вече няма проблем от година на газ не можех да я пусна по инерция а сега вече няма проблем колата не гасне супер значи наистина е било разшеряване на сместа на който му прави така да пробва просто самият маркуч които е мек и се гъне на всякаде вапроса е да не го направите така че да го претиснете да не може да взима въздох.

говорих с газаджия който ми каза че разхода няма да се вдигне това не дава влияние и центровката ми не се промени никаква промяна просто вече не гасне, дори аванса не ми трака вече явно реших много проблеми с едно завъртане на въздушния маркуч

АЛФА РОМЕО 145 1,6 БОКСЕР