PDA

View Full Version : Глад мори добитъка



търтей
25-11-2010, 18:32
По-възрастни клиенти в столицата коментираха, че не са се били така за храни от времето на социализма и Жан-Виденовата зима.



http://dnes.dir.bg/news/otkrivane-supermarket-lidl-hipermarket-7501132?nt=4



Еби му майката заеби.


Верно тая зима ще е по-гадна от виденовата. биби форева...

fiore
25-11-2010, 18:39
Когато попитали Наполеон какво мисли за журналистите"вестниците" отговорил:
"Ако хората бяха чели вестниците, никога нямаше да разберат какво се е случило на "Света Елена"
нека растат теменужки....

pavlin
25-11-2010, 18:59
В САщ всяка година по време на разпродажбите след деня на благодарността стават такива сбивания ама причината сигурно не за това че хората са толкова гладни ами защото стават жертва на разни маркетингови трикове.

fiore
25-11-2010, 19:02
Този магазин ми е неприятен от преди откриването заради рекламното лице:)

fred
25-11-2010, 19:03
Простотията и ниската култура са водещи в подобни прояви.
А отделно, истина е, че положнието ни не е никак розово, живота поскъпна значително и реално и това се чувства особено от хората с ниски доходи и пенсионерите.

tre
25-11-2010, 19:07
аз се замислям това дали не е нагласено за реклама много го отразяват на всякаде по весници по телевизия и така , некои маи е платил демек лелел колко е евтин тоя магазин .чч

Ramsezsh
25-11-2010, 19:14
От една страна, възрастните хора (пенсионерите) наистина живеят на фотосинтеза и логично да отидат да се редят на големи опашки за по-евино. Но това не е и само от безпаричие, а и от манталитет. Преди години когато отваряха първото метро пак беше така.

renyx
25-11-2010, 19:19
Колегата тре е много прав.Работя в подобен магазин и такава картина не ми е чужда , но не съм чел дори в някой вестник.Картинката не е никак приятна- да гледаш как група пенсионери се блъскат за евтино грозде или домати, как се обиждат и блъскат.Според мен цялата работа е манталитет и възпитание , а не толкова парите.

1115
25-11-2010, 20:06
Ама по времето на Жан се биеха за липсващи стоки, а тук е защото е евтинийка.

tanatos
25-11-2010, 20:33
61413

Сабахлем в Сливен.Полужението на входа и на изхода е като КПП.Вънка хората чакат за да влязат. Подлудиха народа. От друга страна това става така от както има такива магазини. В метро за тоалетна хартия се биеха, в Кауфланд за кисело млеко, Карфур за краставици. Но това не е от хубаво..Е сигурно има и такива които го правят щото не на промоция и просто са там за да си купят. онеже има и ограничение на количеството коеот може да вземе един човек, по хитрите семейства се нареждат с по 2-3 колички.Баби, дядовци, внуци...

Търтея горе го каза, зимата ще е много, ама много тежка. БиБи&Ko да спрат най-накрая да отколоняват общественото внимание в посока политически игрички и да кажат на народа да затяга коланите.

И като допълнение.... http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=625815

vankata_ll
25-11-2010, 20:41
Не е виновен "добитъка", а тези, които направиха от хората добитък. Да живееш на ръба на мизерията, а често и отвъд него е страшно. И после за какъв манталитет, за какви 5 лева говорим?

old alfist
25-11-2010, 21:39
Дано да има бира, че като знам как съм чакал на времето камионите да излязат от портала на Пивоварния и карах зад тях до първият магазин, на който спират.

toki4a
25-11-2010, 21:41
По-възрастни клиенти в столицата коментираха, че не са се били така за храни от времето на социализма и Жан-Виденовата зима.



http://dnes.dir.bg/news/otkrivane-supermarket-lidl-hipermarket-7501132?nt=4



Еби му майката заеби.


Верно тая зима ще е по-гадна от виденовата. биби форева...

то и в Пазарджик сутринта е имало бой!!!

morfius
25-11-2010, 22:29
И по-гадна да е, тиквите пак няма да узреят...

Докато гледаме все в паничката на другия, чудим се само как да направим мръсно на някого, плюем на всички страни от спортна злоба и не правим нищо заедно, все по-зле ще е!!!

Всеки народ си заслужава управлението :moon:

1912
25-11-2010, 22:51
то и тука станал караминйол линейки чудесийй:)

pent
25-11-2010, 23:11
аз съм ви казвал, че пенсиите са прост народ... чакам с нетърпение да отворят ИКЕА и да видим там за какво ще се бият :hehe::hehe::hehe:

morfius
25-11-2010, 23:20
Не е само до пенсии... то майки си губили децата, то бременни в приключение... то чудеса е било.
Или толкова е оскотял и обеднял народа, че е готов за по-евтиното да се изтрепа или просто не знам каква е тая психоза.

The_Game
25-11-2010, 23:23
Дано да има бира, че като знам как съм чакал на времето камионите да излязат от портала на Пивоварния и карах зад тях до първият магазин, на който спират.


Ооо аз утре ще се редя за бира.. Пък който кара по-непретенциозен дизел може да му налее "био дизел" за 1.45 :)(олио )

mim
26-11-2010, 11:13
О, Lidl
Три часа как тълпите чакат
да отворят магазина. Панелките сиви
трепетно повтарят на тълпата ревът.
Пристъпи ужасни! Тринайсетий път
гъсти орди бутат количките диво
и тела се блъскат, и кръв се пролива.
Псувни и попържни! Хора кат животни!
Журналист безумний снима входа пак
и вика:“Търчете! Дайте си парите!“
И пенсиите тръгват с викове сърдити,
и „Напред!“ гръмовно въздуха разпра.
Магазина отговори с друг вик: „Ела“!
И с нов порой от псувни, проклятия и попръжни
пенсионерите наши, оплискани с кърви,
бутат се и блъскат, без сигнал, без ред,
всякой гледа само да бъде напред
и с количка тича стръвно, та да може
един банан по-вече в нея да сложи.
Колички се чупят. Тълпите ревът,
талази налитат, мачкат се, пищят; -
Вият като вълци, бутат се кат овци,
и пак се натискат; българите прости
кат свине тичат, кой бос, кой обут,
не сещат ни жега, ни жажда, ни студ.
Щурмът е отчаян, персонала – труп.
Три часа веч продават, но помощ от нийде,
на работний ден край се не види,
а тълпи пенсионери пак фърчат към тях.
Нищо. Те ще бачкат и честно, без страх -
кат шъпа спартанци под сганта на Ксеркса.
Простаците идат; всичките нащрек са!
Поредният напън пак е настал.
Един пенсионер, кат обезумял
ревна гороломно: „Бананите свършват,
мандарините също! Затуй ли се блъсках и толкоз синини?
Таквоз нещо не помня от войната дори.“
При тез думи страшни, безумните орди
се втурнаха люто през тесните порти
гневни и шумешщи! О, безумен час!
Тълпите озверяха напълно тогаз,
бананите липсват, краставици също
стоката свършва – тълпата прелива
и гневни, безумни по рафтове висят,
пред цяла вселена, в тоз забравен кът,
за една покупка, за малко далавера.
„По новините България нази ще гледа,
репортаж ще има, тя ще ни съзре,
ако не си купим: да мрем по-добре!“
Няма вече нищо! Има хекатомба!
Всяка стока цел е, купувача – бомба,
всяка крачка – удар, всяка душа – плам.
Прахове и мръвки изчезнаха там.
“ Грабайте млеката!“ – някой си изкряска
и пенсии полумъртви фръкнаха завчаска
кат демони черни покрай празний рафт,
катурят, струпалят полуживи пак!
И персонала тръпне, друг път не видели
хора как се бутат, бедни, озверели
и въздуха цепят със просташкий вик.
Пазарът се обръща на бой и за миг
пенсиите наши, кой от кой по-болни
се фърлят да докопат храните отровни,
като виждат харно, че се свършват веч . . .
Но вълни не спират от орди дивашки
грабят и се бутат все така – юнашки . . .
Йоще миг – ще затвори тоз магазин.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
И днес йощ нета, щом тема зафаща,
спомня тоз ден бурен, пише и препраща
глупоста му дивна като някой ек,
от форум на форум и от век на век!

аз го взех от форума Направи сам

Mind_Control
26-11-2010, 12:37
Уникално :) Горд съм с волята и непримиреността на хората загинали геройски на опашката...

milenamr
26-11-2010, 13:18
В САщ всяка година по време на разпродажбите след деня на благодарността стават такива сбивания ама причината сигурно не за това че хората са толкова гладни ами защото стават жертва на разни маркетингови трикове.
И понеже в САЩ ежегодно стават такива патаклами, да разбирам това за нормално така ли ?
Нещо не ми върви натам мисълта.
Не е проблема само в глада и бедността.
Възрастните хора са ясни и обясними в случая, те освен че имат хроничен недостиг на пари, не се радват на особено разнообразие в живота им.
И такова откриване им се явява като посещение на цирк, което ако не ги изморяваше физически, щеше да им е едно от любимите занимания.
Но трагичното е в това колко млади хора вместо да ходят на работа и да свършат нещо полезно висят като паяци там между паузите, в които не са на кафенце.
А това е знак, че в България е пълно с млади безделници, кибици, които практически се оказват и най-големите "многознайковци", понеже докато другите работят, те сериозно "работят над себе си".

old alfist
26-11-2010, 13:49
Тези ексцесии са си шоу - друго си е да се поръгаш малко, да си попсуваш, тук-таме някой шамар.В същото време се събират разни джебчии, перверзници и друга такава измет.Хората са доволни, че са направили далаверка, която по научному се нарича клиентска удовлетвореност, макар, че обрали боклуците. Фирмите и те са се отървали от преоценените си стоки.Изобщо всички са доволни - страшна идилия.

morfius
26-11-2010, 13:51
Има и такива каквито споменавате в горните постове, знаем си манталитета.
Но знам и доста хора, пенсионери и млади работещи семейства с деца, които ходят по определени магазини в определени часове, за да хващат промоции... просто не смогват да връзват бюджетите си.
Та не е само цирк за съжаление...

Mirela
26-11-2010, 13:58
Така е за да отиват и да се бутат по този начин няма да е от хубаво или да се забавляват.

pr_00f
26-11-2010, 14:03
Магазин "Лидл". От ранни зори тълпи се трупат пред вратата. С лакти и нокти по-смелите си пробиват път напред. По някое време напрежението ескалира и хората започват да крещят към шефовете:
- Бананите ще свършат. Не може ли по-бързо? Пуснете ни.
Шефовете, които не са очаквали подобен наплив, кършат ръце и мислят как да излязат от ситуация. След още няколко часа положението става нетърпимо, хвърчат линейки, кметицата вика полиция. Хората пак крещят:
- Пуснете ни, иначе ще изпотрошим магазина.
Шефовете се оттеглили на съвещание и след малко обявили решението:
- Добре, ще влезете всички, но на входа на магазина сме сложили един едър борец. За да влезете, трябва да ви опъне.
Без да му мисли много, мъж от тълпата се провикнал:
- По-добре сложете двама, за да върви по-бързо опашката.

Mind_Control
26-11-2010, 15:48
Така е за да отиват и да се бутат по този начин няма да е от хубаво или да се забавляват.

Отиват за да си купят банани по 0.69 лв килото, но ако можеха да си направят сметката и не действаха първосигнално щяха да стигнат до следните изводи:
1. Могат да купят само 3 кг.
2. Тия 3 кг за 5-6 дни ще станат на гъз, както знаете бананите доста бързо се скапват, а не може да ги изядеш за 2 дни, щото ще се просереш и ще дадеш 5 пъти повече пари за лекарства.
3. Тая промоция е само 4 дни
4. 3х0.69=2.07 лв. срещу 3х1.69=5.07 в Била.
5. Билетче до Лидел и обратно=2 лв. (айде пенсиите не го плащат това)
6. За еднократна разлика в цената от 3 лв да се биеш по опашките не е нормално.


В крайна сметка важното е всички да са доволни. Ако се чувстват удволетворени нямам нищо против да се редят по опашки, да се бият, да се будат и каквото там решат да правят. Не ми пречат.

mim
26-11-2010, 15:53
ааа пречат, пречат, правиха задръстване пред офиса ми

мои познати правят кампания за "Ден без покупки" утре или малко да си помислим за безразборното консуматорство http://www.facebook.com/?ref=logo#!/event.php?eid=130487330342403&index=1

пазаруване на каквото и да е, само щото е по-евтино...

milenamr
26-11-2010, 15:58
В крайна сметка важното е всички да са доволни. Ако се чувстват удволетворени нямам нищо против да се редят по опашки, да се бият, да се будат и каквото там решат да правят. Не ми пречат.

Сигурна съм, че се чувстват:)
Някои от тях ако не се сбият, напразно са отишли.Явно не им е сладко да си вземат моркови на тънката цена от 35 ст, ако не са напсували поне 3-ма
Знам ли, за някои хора това може да е удобен начин да се издигнат като герои в собствените си очи :)
Друго си е да се прибере в къщи с 2 кила моркови и 2 кила банани като супермена на хипермаркета:jumping:
А в момента и в Кауфланд Пловдив(магазина в който пазарувам най-често) е подобна лудница, защото заради откриването на Лидъл(който е на 50 метра от него) са сложили конкурентни на Лидъл цени.
Иначе и на мен блъскачите не ми пречат, нека си се замерят с чепки банани и с моркови колкото си щат, щом им осмисля деня-ок.
Добре че съм малогабаритна, та успявам да се промуша през места, където тези биткаджии обикновено не могат:roll2: и се изнизвам от магазина сравнително бързо.

old alfist
26-11-2010, 16:24
А, бе това направо си е мазохизъм - колкото повече вземат, толкова повече са вътре. Би трябвало да са разбрали след толкова години, че с тази далавера си се понабутват, ама то си ги влече отвътре някои хора и как да вземат малко като може повече, пък нали трябва да си платят по някакъв начин усилията задето са стигнали до тази възможност. А,бе психилогия на потребителят.

tanatos
26-11-2010, 16:27
Кауфланд и Лидл са едно и също нещо.Собственика е един и същ. След такива откривания се вижда колко бедни и жалки сме..
Бананите 99% съм сигурен, че са фуражни.Краставици по 33 стинки броя внос от испания също мноо ме кефят.Видях и другите марки на плодовете и зеленчуците и като гледам са си баш за българите...нискокачествени. За другите стоки немога да коментирам.От това разбирам, но дълбоко ме съмнява олиото да е олио..

PEPI-2ALFA
26-11-2010, 16:39
О, Lidl
............
аз го взех от форума Направи сам

Ето на мен какво ми изпратиха - друга версия. Да живей народното творчество.

О, Лидъл!

Три часа бабички и лелки
пред входа му чакат. Сивите панелки
трепетно повтарят на Тотю гласът.
Пристъпи ужасни! Дванайсетий път
гъсти орди лазят по плочките криви
и тела се блъскат, и псувни изливат.
Бури подир бури! Рояк след рояк!
Данчето Фандъкова сочи входа пак
и вика: „Търчете! Ниски са цените!“
И ордите тръгват с викове сърдити,
и „Банани!“ мощно въздуха разпра.
Лидълът отвръща с други вик: ура!
И с нов дъжд от лакти и псувни на майка
лелки, пенсионери спират да се вайкат,
влизат и се блъскат, без сигнал, без ред,
всякой гледа само да бъде напред
и гърди висящи на щанда да сложи
и един банан повеч в торбата да положи.
Бабичките блъскат. Лелките крещят,
персоналът жално ги моли да спрат.

Няма вече олио! Има хекатомба!
Всеки банан меч е, всяко киви – бомба,
всяка стока – удар. Всяка душа – срам.
Свинско и сланина изчезнаха там.
….
Персоналът тръпне, друг път не видели
така да се блъскат овци подивели.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
И днес йощ кварталът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
срамът му дивен като някой ек
от дупка на дупка и от век на век!

fuji
26-11-2010, 17:04
Ярък пример на фразата-ние сме малък но много прост народ.И като си представя че тези същите хора ходят и да гласуват.Какво да очакваме за напред в тази държава?

morfius
26-11-2010, 17:05
А дали точно гласуването е причина за състоянието ни?

И изобщо обобщенията са неверни по дефиниция.

fuji
26-11-2010, 17:44
Имах в предвид,че това е една от причините да сме в тази ситуация.Това че едно нещо е евтино не значи че трябва на всяка цена да си го купиш освен ако не ти е крайно наложащо.Плавно но сигурно се превръщаме в големи консуматори.Браво на тези търговци и психолози които са намерили начин и последната стотинка да ти вземат.Някои правят лесни пари от обезумелия народ.

morfius
26-11-2010, 17:48
За доста хора евтиното е единствения избор... не го забравяй.
А консуматорското общество не е измислено у нас... ние за пореден път преиграваме, по причини наследени от социализма... ефект на съборена язовирна стена.

Ей тук е интересно да се запитаме, колко ли от тия в мелето са били там поради реална и колко поради модна/циркаджийска/стадна причина?

fuji
26-11-2010, 17:56
Не не го забравям.С язовирната стена съм съгласен с теб.Но все пак е трагично това което гледаме.

Galof
26-11-2010, 18:11
Според мен цялата работа е манталитет и възпитание , а не толкова парите. Напълно съм съгласен с колегата! Добре няма пари ефтина стока ама айде сега дайте да се избием ... аз мисла че хората ако влизаха спокойно и нормално нямаше да има проблем ... аз видях около хиляда говеда как се ръгат та той/тя да е първи/а ... и ето този коментар много ми харесва

"За съжаление българският народ е прост и духовно беден. Да припомним на нисшите духом, че при обсадата на Ленинград през Втората световна война хората са умирали от студ и глад, но не са отсекли нито едно дърво, за да се стоплят,не са избили животните от зоопарка, за да се нахранят. А, ние в мирно време водим битки за евтини банани! Срамота!!! Не сме бедни, прости сме!!!"

old alfist
26-11-2010, 18:15
За доста хора евтиното е единствения избор... не го забравяй.
А консуматорското общество не е измислено у нас... ние за пореден път преиграваме, по причини наследени от социализма... ефект на съборена язовирна стена.

Ей тук е интересно да се запитаме, колко ли от тия в мелето са били там поради реална и колко поради модна/циркаджийска/стадна причина?
Това явление го има по света и у нас - не е виновен само комунизма и бедността.
Някой беден човек се награбва с излишни количества с пари взети назаем и купува стоки с влошено качество и трайност, като впоследствие част от тях изхвърля.
Според мен е въпрос на манталитет, култура, ценности и др.

bager
26-11-2010, 18:27
Манталитет и възпитание, казвате? Помните ли филма с Арнолд Шварценегер "Коледата невъзможна"?
Знаете ли в по света какви истерии и блъскане наставаха по магазините за новите I- phone, PS2, PS3 и т.н?
Хората като се съберат в тълпа и се променят, навсякъде е така. Има клипчета в нета на подобни сценки, които не са в България.
Просто ние сме по- бедни и се блъскаме за храна, те за други нещица и така...

old alfist
26-11-2010, 18:31
Манталитет и възпитание, казвате? Помните ли филма с Арнолд Шварценегер "Коледата невъзможна"?
Знаете ли в по света какви истерии и блъскане наставаха по магазините за новите I- phone, PS2, PS3 и т.н?
Хората като се съберат в тълпа и се променят, навсякъде е така. Има клипчета в нета на подобни сценки, които не са в България.
Просто ние сме по- бедни и се блъскаме за храна, те за други нещица и така...
И ние се блъскаме за телевизори, климатици и тоалетна хартия - не само за храна.

milenamr
26-11-2010, 18:43
"За съжаление българският народ е прост и духовно беден. Да припомним на нисшите духом, че при обсадата на Ленинград през Втората световна война хората са умирали от студ и глад, но не са отсекли нито едно дърво, за да се стоплят,не са избили животните от зоопарка, за да се нахранят. А, ние в мирно време водим битки за евтини банани! Срамота!!! Не сме бедни, прости сме!!!"

И за още по-евтини моркови..и портокали..
Днес в Кауфланд хвърчаха моркови точно като на първия учебен ден 15-ти септември.
Да се чуди човек да се смее или да плаче.:frown:

old alfist
26-11-2010, 18:48
И за още по-евтини моркови..и портокали..
Днес в Кауфланд хвърчаха моркови точно като на първия учебен ден 15-ти септември.
Да се чуди човек да се смее или да плаче.:frown:
Жалко, че не съм бил там - можеше на воля да си се замергам с някой без да ме забележат.

Mirela
26-11-2010, 19:03
А в момента и в Кауфланд Пловдив(магазина в който пазарувам най-често) е подобна лудница, защото заради откриването на Лидъл(който е на 50 метра от него) са сложили конкурентни на Лидъл цени.


Кауфланд и Лидъл са под една шапка както Билла и Пени :)


Отиват за да си купят банани по 0.69 лв килото, но ако можеха да си направят сметката и не действаха първосигнално щяха да стигнат до следните изводи:
1. Могат да купят само 3 кг.
2. Тия 3 кг за 5-6 дни ще станат на гъз, както знаете бананите доста бързо се скапват, а не може да ги изядеш за 2 дни, щото ще се просереш и ще дадеш 5 пъти повече пари за лекарства.
3. Тая промоция е само 4 дни
4. 3х0.69=2.07 лв. срещу 3х1.69=5.07 в Била.
5. Билетче до Лидел и обратно=2 лв. (айде пенсиите не го плащат това)
6. За еднократна разлика в цената от 3 лв да се биеш по опашките не е нормално.


В крайна сметка важното е всички да са доволни. Ако се чувстват удволетворени нямам нищо против да се редят по опашки, да се бият, да се будат и каквото там решат да правят. Не ми пречат.

Да, но една баба или един дядо не си правят така сметката те гледат брошурките и си казват това е ефтино ще отида
Исках да кажа, че хората не отиват от хубаво на ефтиното. Надали някой иска да яде фуражни банани, отиват защото повечето от тях преживяват месеца с много малка сума пари.

1912
26-11-2010, 20:25
взимам бригадата и утре в лидъла да направим пого:)
:new_Eyecrazy:

milenamr
26-11-2010, 21:27
Кауфланд и Лидъл са под една шапка както Билла и Пени :)


Това в случая е абсолютно без значение.
Нямам нищо против този или онзи магазин, нека си ги има, даже колкото повече толкова по-добре:)
Но е доста тревожна и отчайваща масовата психоза и истерия при откриването на всеки нов голям магазин.
Същия психотрилър се разви и миналата година около откриването на Карфур.
Кауфланд изкопираха цените на най-апетитните и промоционални стоки и настана типичния бой на гладни в хипермаркет.:boxing:
Тогава хита беше замерването с чепки банани:boo:
А сега май на мода са морковите :choice:

Derry
26-11-2010, 21:56
Изобщо не мога да си обясня тая работа да се натискам за 3 кила банани пък, че и до бой да я докарам. Още повече да имам дете и от мерак да се уловя в зелено да го загубя в зарзавата. Нямали пари - пък да се сбият качествено, току виж набили някой с повече пари и се снабдят, само да не им става навик. В живота ми съм имал периоди на крайна мизерия, имал съм стотинки само за 1 хляб и една шарена сол и дори съм си мислил да ограбя нещо, но да се сбия за банани не ми е минавало през ума дори ама пък времената се менят, други неща са модерни вече. И ще ме прощават господата които дават лек политически уклон на човешката простотия.

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:55 ----------


Манталитет и възпитание, казвате? Помните ли филма с Арнолд Шварценегер "Коледата невъзможна"?
Знаете ли в по света какви истерии и блъскане наставаха по магазините за новите I- phone, PS2, PS3 и т.н?
Хората като се съберат в тълпа и се променят, навсякъде е така. Има клипчета в нета на подобни сценки, които не са в България.
Просто ние сме по- бедни и се блъскаме за храна, те за други нещица и така...

За PS3 се клаха даже.

fred
26-11-2010, 22:06
E и това е вярно, ама както по света, така и у нас, една голяма част от народа не се блъска, не че е богата или презадоволена, просто е по-възпитана.

dimo
26-11-2010, 23:53
"Всяко чудо за три дни,най голямото за пет" -народна мъдрост.

fred
27-11-2010, 09:37
Да, в неделя приключват тия прословути намаления и нещата ще улегнат

old alfist
27-11-2010, 18:37
Зеленчуците от хипермаркетите и без това са едни омърлушени - направо се чудя как могат да се ръгат заради тях.
Друго си от пазара - там има по-интересни неща :