PDA

View Full Version : Ку 4-ка



RASTIL
26-11-2010, 12:35
Здравейте алфисти :punk: първата ми тема във форума ще започна с един виц:
- На един светофар спират един до друг два автомобила - "Бентли" и "Голф"! Пилота на Голфа гледал учудено към Бентлито и подханал разговор:
"- Ей приятел, тез Бентлита убави ли са ве?"
Гъзара от бентлито попитал юнака що задава такива тъпи въпроси и Голф-аджията отговорил:
"- Щото глеам не ги карат много.....:roll:"
Та в таз връзка имам тука от няколко дни една 155-ца Q 4-ка, регнах се във форума, търсих теми, инфо, собственици..... 1-2 тиминкички намерих само....Гледам и аз не са карат много тез Кучки.... че питам се сега хубави ли са не са ли :roll: Иначе мойта ще Ви я покажа довечера-изпъната, съска, като и върнеш десния педал, врътка дупето, като го сгазиш, рекаро седалки .... абе убавица, ама аз очаквах май повечко да върви, ама колкото - толкоз!
Живот и здраве ще понаписвам туй-онуй, като започна да я пипкам, ама като за начало имам един въпрос - Някой има ли представа ЕКУ-то на Фиат Купе 16 ВТ и на Кучката взаимозаменяеми ли са и ако не къде е разликата в положение на пинове ли какво? Благодаря предварително и поздрави на всички!:-)

Jivko7777
26-11-2010, 12:57
Колега ако знаеш каква кола си взел :new_Eyecrazy:
И само какъв въпрос задаваш дали става :tongue2: че това е мечтата на почти целия форум тук, а в тоя раздел на 100% :biggringift: Покажи красавицата, кажи от къде си, представи се, пък после ще се запознаеш и с клубните ни сервизи там ще ти разяснят повечко за автомобила и може евентуално да открият някакъв проблем, тая кола определено върви доста, но зависи все пак от какво си слезнал :)

Айде честито и чакаме снимки!

RASTIL
26-11-2010, 13:14
Колега ако знаеш каква кола си взел :new_Eyecrazy:
И само какъв въпрос задаваш дали става :tongue2: че това е мечтата на почти целия форум тук, а в тоя раздел на 100% :biggringift: Покажи красавицата, кажи от къде си, представи се, пък после ще се запознаеш и с клубните ни сервизи там ще ти разяснят повечко за автомобила и може евентуално да открият някакъв проблем, тая кола определено върви доста, но зависи все пак от какво си слезнал :)

Айде честито и чакаме снимки!

От Попово съм миналата година се разделих с Мареа 2000 20 ВТ те таз долу от линка
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26224
http://www.youtube.com/watch?v=DVlAvgTajzc
http://www.vbox7.com/play:0c5f3988
http://www.vbox7.com/play:cce4ae49
Дано не ми треат сервизи :frown:

Jivko7777
26-11-2010, 14:03
Е нема да ти требват споко, снимай хубавицата, като я измиеш да и се порадваме :)

qkimov
26-11-2010, 14:52
Добре дошъл колега!!!
Относно колата......ми кво да ти кажа не е не е убава,малко се карат и не вървят много ма ако искаш мога да те отърва от нея :devil:
Много добра Q4-КА. само безаварийни километри

V@K@T@
26-11-2010, 15:12
Незнам как е вървяла Мареата ... обаче возията и ускорението на Q4 - ката ми хареса ... особенно като започне да съска ;) много безаварийни и от мен .....

Furious 155
26-11-2010, 15:27
Поздравления колега - давай снимки да я видим, а и клип ак оимаш на ускорение, ще се радваме Всички! :biggringift:

Petrakis
26-11-2010, 19:33
Добре дошъл колега...честито за добрата придобивка, тази кола наистина може само и единствено да те радва, стига да си я гледаш както трябва....повярвай ми!! :go:

RASTIL
26-11-2010, 21:51
фото....

1912
26-11-2010, 22:06
напълно сток ли е?
иначе няма пр с екутата

RASTIL
26-11-2010, 22:30
Напълно сток.... обаче заради някой допълнителни възможности за ремап при ЕКУ-то на "Купе" реших да пробвам Фиатовия комп! Закачих го и колата започна да върти до 4000 оборота, а оригиналния и комп заминаза един Русенски проект Дедра Турбо Интеграле и саа неам и оригинално ЕКУ! На диагностиката сега преди малко показа проблеми при датчика за температурата на входящия въздух и фазовия датчик утре ще търся от нещо да пробвам и ако диагностиката е права ще си ги купувам.... Фазовия и температурния датчик дали не стават и от някой друг модел на Фиат, Алфа или Ланча
Р.С. Видяхте ли иначе ква красавица изненада ме и мен чак със състояние.... страшна свежарка Сега през уикенда ще я пообслужа и ще видим как ще се представи...

1912
26-11-2010, 22:36
офф да беше от плд
да тестваме цял ден...
фазовия датчик го заеби ..
от нещо друго ще да е ..
виж си го тоя за температурата кви стойности дава,,
мапа в час ли е виж да няма някъде нещо по вакумите
да не си разменил някоя букса ?

BatVas
26-11-2010, 22:47
Ау, страшна красавица ..и червена (Alfa Rosso 130)
Честито!

kongogo
26-11-2010, 23:02
Много е яка колега, само усмивки да ти носи ;)

ScuderiaAlfaCorse
26-11-2010, 23:09
Хубавица е Q4-ката ти колега ! :new_Eyecrazy:
Честито и безаварийно каране с турбо звяра :)

TRENDi
26-11-2010, 23:35
:drool: Хубавелка е. Честито!

RASTIL
27-11-2010, 19:14
Въпрос към някой от колегите с опит в 16 ВТ маторите:
- Взаимозаменяеми ли са ЕКУ-тата на Фиат Купе 2000 16 ВТ и АР Q-4 ?
Ако някой има идейка от къде мога да видя пиновете на Кучката на ЕКУ-то моля да я сподели!
За Q-4 в аутодатите, които търсих /3 версии/ не намерих това инфо, а ми требве, щото колата стига ограничител на 4000 оборота!
Предварително благодаря на отзовалите се на въпроса ми :smile:

Speeder
27-11-2010, 19:32
Честито! Изглежда супер.
Това да не е на Теньо от Пловдив 155цата?

Ilko Ivanov
27-11-2010, 19:49
Въпрос към някой от колегите с опит в 16 ВТ маторите.... щото колата стига ограничител на 4000 оборота!
Предварително благодаря на отзовалите се на въпроса ми :smile:
Проблема ти е точно фазовия датчик колега.
Този мотор така се държи, когато е заминал.
Недей да си усложняваш живота с тия ЕКУ-та.

1912
27-11-2010, 19:53
що ли не вярвам
.....
от личен опит:
откачам буксата на фазовия датчик
мотора пали и се форсира.....
сменяме екуто с такова от купе турбо
пак мотора пали и се форсира
объркани букси на мап и на тпс
не се форсира
като няма вакум от мапа пак така..
кви стойности ти дава той?

Ilko Ivanov
27-11-2010, 19:58
Надявам се, колегата да каже какъв е бил проблема.
Успех му пожелавам в откриването и отстраняването на дефекта.

1912
27-11-2010, 20:05
тъпия кучков мотор лесно моат се оплескат буксите
ето да си ги провери дали са му така:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs239.snc3/22655_1251193798179_1179532948_30589596_6416871_n. jpg

RASTIL
28-11-2010, 00:42
Двата ремъка "АЕ", ролка "ИНА" естествено, горивен, маслен филтри и карбон-графитна синтетика "Ксенум" ... надявам се и с датчиците да решим проблема и да даваме газ да видим ко чи стаа. Пък на другите две фотки глейте конкуренцията кви охлювища ползва .... как да посмее човек да :go::go:

164 td
29-11-2010, 00:05
Проблема-решен.Датчик на температурата на входящия въздух.Пак върви като луда.:jason2:

RASTIL
29-11-2010, 00:26
:super: Търсейки проблема отстранихме още няколко, като например смяната на всички ремъци и ролки... Те и някои кадри от процеса и докато бързаме да сглобяваме и да пробваме да земим да забраим да монтираме ЕГР-а :gruebel: Ко чи става саа с екологията в региона - не знам.... Ще замърсяваме, кат сме забравани :naughty:

VFTI
29-11-2010, 11:41
Маааалиииииииии Q4....:drool::drool::drool::drool::drool:
:go: :go:

Flame
29-11-2010, 11:57
Това е тая дет се продаваше тука,честита да ти е колега.Добре изглежда колата.Как е мотора,запазена ли е?

RASTIL
01-12-2010, 01:15
:-) Таз вечер биде сменено маслото, масления и въздушния филтър. И спокойно вече си начесах сърбела по ходилото на дасния крак с педала на газта. Добре е колата много кефи - динамика, поведение на пътя, комфорт.... Абе май с всеки изминал ден все повече и повече ме завладява таз Кучка.....

denq
01-12-2010, 08:50
Честито !!! А дано поне на тази да не ти изтропат лагерите ...

V@K@T@
01-12-2010, 11:33
дано скоро да ме повозиш пак ама ... както ти си знаеш :)

RASTIL
01-12-2010, 17:38
Честито !!! А дано поне на тази да не ти изтропат лагерите ...
Тенкс за великодушното пожелание, ама за точно 20 годишния ми шофьорски стаж и общо 6-те коли, които съм имал през това време лагери не са ми "тропали".... Провери си источниците на информация ;-)

1912
01-12-2010, 19:15
заеби тука при тоя мотор не изтопват ми направо
нз кво става....
карай с добро мазало..

RASTIL
02-12-2010, 00:02
"Мазалото" карбон-графитен Ксенум! Аз съм се убедил в качествата му и в подкрепа на това преди смяната на 90 градуса на водата /нормалнаработна температура налягането беше около 0 бара с незнайно какво масло и на сигурни 3 години в мотора! За справка те тава е положението с новото масло :-)

Gosheto30v6
02-12-2010, 00:27
"Мазалото" карбон-графитен Ксенум! Аз съм се убедил в качествата му и в подкрепа на това преди смяната на 90 градуса на водата /нормалнаработна температура налягането беше около 0 бара с незнайно какво масло и на сигурни 3 години в мотора! За справка те тава е положението с новото масло :-)
Ами,честито и от мен колега, за красавицата,много радва окото и мн.безавариини километри ти пожелавам. Q-4 тва е истината;-)

Pastora
02-12-2010, 01:02
"Мазалото" карбон-графитен Ксенум! Аз съм се убедил в качествата му и в подкрепа на това преди смяната на 90 градуса на водата /нормалнаработна температура налягането беше около 0 бара с незнайно какво масло и на сигурни 3 години в мотора! За справка те тава е положението с новото масло :-)
Ако датчика ти е ок, то това е вярната позиция за налягането :)

PE4E
02-12-2010, 08:15
Браво колега,колата има много потенциал!! :bravo:

WhitePower
02-12-2010, 17:34
бе това не е вярната позиция за малсото което е под 60 градуса , ако е 90 е приемливо

Pastora
02-12-2010, 18:10
бе това не е вярната позиция за малсото което е под 60 градуса , ако е 90 е приемливо
Тъй де, кьорав карти не играе, като мен ;)

BatVas
02-12-2010, 21:46
бе това не е вярната позиция за малсото което е под 60 градуса , ако е 90 е приемливо
Ако приемем обаче , че датчика е верен !!! А на тия датчици както повечето от нас знаят не бива много да се вярва, като точност. Те дават приблизителна представа. Той си казва , че с предното масло е била на нула , а сега просто се вижда от датчика , че новото масло е по добре. Аз например като видя , че на 164-ката налягането, като загрее става малко по ниско от нормалното - значи маслото е за смяна :)

Alfa User
02-12-2010, 21:59
Аз к'во па да кажа, кат с новото масло на студен мотор колата ми държи 4.5 налягане, а като загрее - пак около 4 ?!?

don_pepone
03-12-2010, 08:47
a новото какво е като марка и вискузитет, че нее много нормално това което казваш.

RASTIL
03-12-2010, 09:32
бе това не е вярната позиция за малсото което е под 60 градуса , ако е 90 е приемливо

Бе ти от къде знаеш, че датчика на температурата на маслото работи въобще? Щото аз до сега не съм го виждал да е в различна позиция от тази на снимката.Правилно забеляза колегата BatVas, че съм казал, че в тези температурни граници на водата със старото масло налягането беше около нулата, а сега е около 2 бара.... И датчика за налягането го сверих преди смяната на маслото - показва коректно! Сега през уикенда ще се занимая и с датчика на температурата на маслото, щото тука на снимката колата е на включени перки на водата след 10-тина минутен дрифт на един полигон и не вярвам сочената в момента температура на маслото да е действителна...... Надявам се тоз път да съм бил достатъчно подробен с оглед изясняване на обстановката по проблема "Държи ли налягане Ку 4-ката или не :thumbup:

don_pepone
03-12-2010, 11:48
след такова каране е гаранция чее доста згрято маслото, съответно извода е ..... датчика (за темп.) не работи.

Alfa User
03-12-2010, 14:44
a новото какво е като марка и вискузитет, че нее много нормално това което казваш.

Маслото е Yacco 15W50 - директно от вносителя за БГ. Ето какво пише за него производителя :

"VX 300 - SAE 15W50 - Полу-синтетика с магнезий за двигатели Sport, Multivalve и Turbo.
Предназначение: Полу-синтетично висок клас масло подсилено с магнезий за спортен тип бензинови и дизелови двигатели. Адаптирано за всеки вид бензинови и дизелови двигатели (многоклапанни, турбокомпресорни...). Най-подходящо за двигатели с по-големи хлабини и предполагаема консумация на масло. Подходящо за двигатели с газови уредби и/или катализатори. Препоръчителна употреба в двигатели произведени преди 2000 год. (и над 300 000 км пробег според каталога на фирмата).
Свойства и предимства: Образувано на синтетична база. Допълнително подсилено с магнезий. Изключителна температурна и оксидационна стабилност. SAE 50 осигурява максимална защита при високи температури. Намалява разхода на масло и предотвратява образуването на утайки в картера. VX 300 SAE 15W50 надвишава изисканията на основните производители, ACEA и API."

В летните жеги колата се държеше много добре с това масло - тиха работа, без тракане и горене на маслото. Малко се замислям обаче дали не е гъстичко като за зима...

Сори за офтопика по темата на колегата ...

BatVas
03-12-2010, 14:51
след такова каране е гаранция чее доста згрято маслото, съответно извода е ..... датчика (за темп.) не работи.

Понеже говорим за налягане на маслото. Надявам се колегата пуснл темата да не се сърди, ако те попитам какво е твоето налягане на 155 V6. Понеже нa моята датчика за налягането не бачкаше коректно и като дам газ вместо нагоре забиваше наобратно. Сега трябва да са го сменили де (утре я вземам от Вентура) та да знам какво трябва да е?! Дали на 155 2,5 държи различно налягане от това на 164 -ката ми с 2.0 8V.

164 td
03-12-2010, 19:11
Лекинко да поясня-маслото е карбон-графит на Ксенум и е 10W50 пълна синтетика.

RASTIL
04-12-2010, 00:13
Аз съм го написал това ве мой :spiteful: И що та неаше таз вечер? Аз пак покараках :go:

DJ Vladic
06-12-2010, 17:16
Интересно ми е какъв разход дава Ку-4 след обслужването. И какъв бензин слагаш. :)

don_pepone
06-12-2010, 18:42
Понеже говорим за налягане на маслото. Надявам се колегата пуснл темата да не се сърди, ако те попитам какво е твоето налягане на 155 V6. Понеже нa моята датчика за налягането не бачкаше коректно и като дам газ вместо нагоре забиваше наобратно. Сега трябва да са го сменили де (утре я вземам от Вентура) та да знам какво трябва да е?! Дали на 155 2,5 държи различно налягане от това на 164 -ката ми с 2.0 8V.
Ами студена на място държи 4,2-4,3 бара в движение 4,5-6 а като загрее на място около 2 бара а в движение 4, колко верен и моят незнам но това си показва
А относно колегата с кучката да кажа ,че като си достигне 90 градуса антифриза , маслото е на около 70 градуса и топри нормално каране а при ръчкане се сгрява повечко ( говоря за моята кола)

BatVas
06-12-2010, 18:50
Ами студена на място държи 4,2-4,3 бара в движение 4,5-6 а като загрее на място около 2 бара а в движение 4, колко верен и моят незнам но това си показва
А относно колегата с кучката да кажа ,че като си достигне 90 градуса антифриза , маслото е на около 70 градуса и топри нормално каране а при ръчкане се сгрява повечко ( говоря за моята кола)

Те шестаците , както и Ку-чката си имат маслен радиатор за охлаждане на маслото. Там ако не греша има клапан (нещо като термостата) само че за масло който отваря на 82 градуса. Така че при каране спокойно без ръчкане си държи под 100 (по точно на 82-84 градуса) като я понастъпиш или дойде байр си качва и малко по нагоре. Моята като я нагазя (особенно с малка скорост на ниски предавки) си загрява маслото до 100 и като я позасиля и сваля оборотите си пада пак малко над 80 градуса маслото. А иначе аз смених датчика за налягане на маслото и сега студена е на 4 и малко, ама като загрее пада и под 1 ( като карам загряла си е на 4 ) ама не съм сменял маслото и онзи ден като го гледах (беше малко топло маслото- колкото топла вода за миене, ама ми се видя бая редичко. ще видя другата седмица като сменя и маслото и филтрите колко ще показва. Защото 164 ката ми като загрее си държи на празен ход налягане 2
Предполагам това важи и за Ку-4 ката? Там не съм сигурен , нека колегата да каже.

don_pepone
06-12-2010, 19:04
ами да ако е пооредяло маслото пада на 1 бар при загряла кола особено ако и маслото сее згряло и ако е така значи е за смена. А температурата на маслото си стои около 80 градуса само ако я карам до 3000 -3200 оборота, отиде ли на 4000 или ако я натоварвам интензивно ( да влиза на няколко поредни предавки в 5500-6000 държи почти 100 на маслото а лятото ако я ръчкам по-здраво отива и на 105-110

don_pepone
18-12-2010, 12:39
Колега как е положението с алфуната спря да пишеш нещо.
Дрифтира ли на снега :)

RASTIL
18-12-2010, 23:01
Не можах....., а как ми се искаше .... Строши се контактния ключ на евридейката и цял дан се занимавам с нея, че и утре ще продължа..... голям филм! Дано остане утре поне малко време :mrgreen:

hristiqn
18-12-2010, 23:59
Честито за уникалната кола , ще трябва да ги замерим значи ;)

nicola 59
19-12-2010, 17:49
кажи ако не е тайна колко струва завършена до номера а аз ште ти кажа от какво пати

RASTIL
19-12-2010, 23:36
кажи ако не е тайна колко струва завършена до номера а аз ште ти кажа от какво пати

Е тя си беше завършена колата какво искаш да кажеш? Иначе смятам, че е лично какво и как сме се спазарили със собственика.... А кажи сега от какво пати ?

RASTIL
31-12-2010, 19:18
8-) Весело посрещане на новата година!!!

qkimov
31-12-2010, 19:44
Весело изкарване на празника на всички:cheers::holiday2:

nicola 59
01-01-2011, 21:30
8-) Весело посрещане на новата година!!!


Каде се загуби бе колега да не си все под алфата и нямаш време за форума

RASTIL
01-01-2011, 22:16
Те ма те тука! Я ми кажи кво и има, на колата .... нали ми беше обещал!!!

RASTIL
03-01-2011, 22:18
:super::D Голям екшън на тоз сняг!!! Аз си мислех, че на сняг съм задобрял вече с евридейката /БМВ/.... Е да ама не !!!! Нищо общо няма поведението на Кучката с това на БМВ !!!
Кефи ма тук как можеш да държиш газта "заварена" и да коригираш траекторията на колата докато е на една страна само с волан .... Струваше ми няколко трепетни оглеждания и молитви "... дано не се окаже близко бурдюра", ама се оттървахме само с маневрата "кръгом".... При Бимерката завариш ли десния педал неа оправия само с волана ..... Друго, друго-о-о.... не съм още разглеждал трансмисията /дано не ми се и наложи/ , но за разлика от 4х4 при вектра "А", която си върти произволно колелата "на кръст" тук при Кучката се връткат и четирите колела едновременно!!!!
И те така .....

vaklinator
06-01-2011, 02:07
:please:
Дай едно кръгче бе!

MUROMAN
06-01-2011, 09:18
:please:
Дай едно кръгче бе!

Искам и аз.:handshake:

Alfa User
06-01-2011, 10:27
Темичката ми замирисва на спам и общи приказки вече ... :magic:

Бобби
16-02-2011, 19:37
Остави ги да си рисуват кръгчета и осморки...:)
Накрая ще се успокоят, недай си боже в някой бордюр или нещо друго!

RASTIL
18-02-2011, 23:55
Приятел, то както си вървиш пешком пак може да се успокоиш в някой бурдюр. Нали виждаш, че аз даже и не пиша в темата! Ти какво се сети месец и половина след последния пост да се включваш с коментари...Междувременно по колата пипам това - онова, ама гледам, че се толерират теми от сорта "Не ми работи бутона за отваряне на багажника" или "как се сменя лампта на мигача" и не се местят в раздела "Дъра-бъра".... Аз принципно мислех да показвам и да пиша разни промени и доработки по колата, както и да споделям моментите на радост с КУ 4-ката ама замирисало на спам на някого си от "зелените" и аз мисля да не "умирисвам" повече 155 съфорумците с такъв спам .... Друго си е да се развие една тема от 15 - тина страници за някоя, несветеща лампичка - на пепелника примерно....

Бобби
19-02-2011, 08:39
Няма лошо поне една тема да има технически изпипана...но като гледам наборе в твойта едим пост трудно ще определя като такъв......:nono: изобщо в целият форум трудно се открива такава!
Темите с лампичките на модераторите остави, а ти с младоците не се пали и кучката с здраве си прави, и се радвай как върви :super:

Alfa User
19-02-2011, 11:58
Приятел, то както си вървиш пешком пак може да се успокоиш в някой бурдюр. Нали виждаш, че аз даже и не пиша в темата! Ти какво се сети месец и половина след последния пост да се включваш с коментари...Междувременно по колата пипам това - онова, ама гледам, че се толерират теми от сорта "Не ми работи бутона за отваряне на багажника" или "как се сменя лампта на мигача" и не се местят в раздела "Дъра-бъра".... Аз принципно мислех да показвам и да пиша разни промени и доработки по колата, както и да споделям моментите на радост с КУ 4-ката ама замирисало на спам на някого си от "зелените" и аз мисля да не "умирисвам" повече 155 съфорумците с такъв спам .... Друго си е да се развие една тема от 15 - тина страници за някоя, несветеща лампичка - на пепелника примерно....

Теми от рода на "не ми работи отварянето на багажника", "смяна на еди-каква-си крушка" и тем подобни има много - идеята не е всеки да си пуска неговата темичка, а да види какво вече е публикувано, и ако има по-добро решение, да допълни информацията.
Второ - в твоите постове до тук, както е казал и Боби, няма почти нищо смислено техническо - "заваряването" на газта с врътки на сняг е достоен пост за форума на мунинг.бг.
И последно - работата на "зелените" е точно да регулират горните неща. Ако нещо не ти изнася - мога да ти кажа какво да направиш !

П.П. Евала за желанието и мерака за Q4, но форума има ясно формулирани правила.

VFTI
19-02-2011, 16:15
Всички фенове на 155 много се радват на присъствието на 155 КУЧКА, ама до момента честно казано и аз нищо свястно не съм видял и чул, че да се зарадва повече душата ми на 155 сектант... Та наистина адмирации за колегата, който си е позволил да си закупи такъв автомобил, но смятам реакцията на модераторите и колегите за напълно нормална и разбираема. Никой няма нужда да чете спам и глупости...


Тааа от тази гледна точка бих помолил колегата Rastil да започне да "храни" нас феновете с истински неща, като клипове, снимки, направени модификации и т.н. Благодарим предварително :P:P

Furious 155
19-02-2011, 21:58
Тааа от тази гледна точка бих помолил колегата Rastil да започне да "храни" нас феновете с истински неща, като клипове, снимки, направени модификации и т.н. Благодарим предварително :P:P

Абсолютно!

Отделно че винаги като видя да трупа пресен сняг по улиците и ми се иска да покарам 155Q4!:devil:

nicola 59
20-02-2011, 03:22
Здравейте колеги Алфисти не се караите за глупости нека съживим наистина темата ,за да бъде в наша помощ .Аз лично имам слаби наблюдения върху Q4 ,а именно,че преди 5 години ми подариха една от старото купе черна на цвят със скъсан съединител .Тогава времената бяха други и този стар ,скъп за подръжка пустиняк беше и акцизен .След 2 или 3 месеца умуване реших ,че не си заслужава да се набиват толкова много пари и то в старото купе ,и че един ден като имам възможност ще си купя ,но по нова и читава .Тази която ми бяха подарили я подарих на едни момчета за части те са запалени по пиратски гонки и имат такива коли .Сега един мой приятел има такава кола и чат пат я карам по малко мога да кажа само ,че ми харесва въпреки ,че не е чак толкова бърза колкото може би си мислите .За мене техническите характеристики на една кола започват от цената точно за това колега RASTIL ти зададох един въпрос на ,който ти не ми отговори не,че си длъжен да ми отговаряш и сега ,а именно колко ти излезе колата завършена до номера и застраховка .Аз в момента знам 4 такива коли за продан който заслужават внимание и до месец време ще купя една от тях ,ако до тогава не намеря нещо още по изгодно .И така по същесто за темата ,която да е в услуга на всички колеги ,които искат да реализират идеята да карат Q4 колко струва тази кола в БГ и колко струва в чужбина намира ли се или не, чупи ли се или не, тук очакваме мнението на колегите които я имат вече.Аз утре ще пусна всичко което знам за цените .Желая здраве на всички колеги

164 td
20-02-2011, 21:47
Моля модераторите да разчистят темата,въпреки че е пусната в раздел общи приказки свързани с модела(Всичко което Ви свързва, но няма техническа насоченост).Ако на колегата му се отщя да пише,ще започна аз да пиша защото колата е при мен и всичко каквото се прави по нея се прави в моя сервиз.Държа да отбележа че карането и поведението на Q4 няма почти нищо общо с друг автомобил 4X4,а кой в какъв бордюр щял да се отръска мисля засяга единствено собственика на колата.
Та мислим да гоним около 300 коня на които оригиналната карантия държи без проблем с порт,валове,бенз.помпа,регулатор,дюзи,генерация и дай боже една съчмена турбинка.Ици обеща да драсне един чип след тези доработки и те така.Както всеки знае всичко това е свързано с доста време и средства-за това когато стане.Започнем ли ще пускаме по някоя снимка на това-онова.

RASTIL
20-02-2011, 22:57
Здравейте колеги Алфисти не се караите за глупости нека съживим наистина темата ,за да бъде в наша помощ .Аз лично имам слаби наблюдения върху Q4 ,а именно,че преди 5 години ми подариха една от старото купе черна на цвят със скъсан съединител .Тогава времената бяха други и този стар ,скъп за подръжка пустиняк беше и акцизен .След 2 или 3 месеца умуване реших ,че не си заслужава да се набиват толкова много пари и то в старото купе ,и че един ден като имам възможност ще си купя ,но по нова и читава .Тази която ми бяха подарили я подарих на едни момчета за части те са запалени по пиратски гонки и имат такива коли .Сега един мой приятел има такава кола и чат пат я карам по малко мога да кажа само ,че ми харесва въпреки ,че не е чак толкова бърза колкото може би си мислите .За мене техническите характеристики на една кола започват от цената точно за това колега RASTIL ти зададох един въпрос на ,който ти не ми отговори не,че си длъжен да ми отговаряш и сега ,а именно колко ти излезе колата завършена до номера и застраховка .Аз в момента знам 4 такива коли за продан който заслужават внимание и до месец време ще купя една от тях ,ако до тогава не намеря нещо още по изгодно .И така по същесто за темата ,която да е в услуга на всички колеги ,които искат да реализират идеята да карат Q4 колко струва тази кола в БГ и колко струва в чужбина намира ли се или не, чупи ли се или не, тук очакваме мнението на колегите които я имат вече.Аз утре ще пусна всичко което знам за цените .Желая здраве на всички колеги

Ама кое утре ще е това? Щото едно "утре" след 1 час мина :yawn:

Alfa User
20-02-2011, 23:18
Ако на колегата му се отщя да пише,ще започна аз да пиша защото колата е при мен и всичко каквото се прави по нея се прави в моя сервиз...
Та мислим да гоним около 300 коня на които оригиналната карантия държи без проблем с порт,валове,бенз.помпа,регулатор,дюзи,генерация и дай боже една съчмена турбинка.Ици обеща да драсне един чип след тези доработки и те така.Както всеки знае всичко това е свързано с доста време и средства-за това когато стане.Започнем ли ще пускаме по някоя снимка на това-онова.

В такъв случай (като започнете с детайлите по работата) темата ще бъде разчистена, и според това как върви - ще бъде преместена в основния раздел. За момента остава така, за да няма в последствие спорове кой какво е казал, и кой как го е разбрал. Точка.

nicola 59
21-02-2011, 00:55
Ето колега Италия е 1 час на зад от Бг с времето:grandpa:реалните цени ако пристъпиш с пари са 500 евро на долу от първите 2 и 1500 от 3/тата имам телефоните и съм питал

vaklinator
21-02-2011, 02:09
Ето колега Италия е 1 час на зад от Бг с времето:grandpa:реалните цени ако пристъпиш с пари са 500 евро на долу от първите 2 и 1500 от 3/тата имам телефоните и съм питал

Много , много юнашки цени. Непродаваема стока в БГ.
Лично мнение.

toki4a
21-02-2011, 08:27
:prescription:таз 2 рата бая поизтрадала ми се види за тез пари ако беше за 50 евро:-D

ivanko_rs
03-03-2011, 19:25
Брей,чак сега я намерих тая тема :bored:
Ади чиститу и от мене тука(на живо ти го казах :notworthy: ) само безаварийни км и яко газ.
Колата наистина е много запазена,рядко срещано точно за такава кола,като повечето са пребити от даване на газ.Колата си върви много прилично със заводския сетъп,но........ е слаба.4х4 си товари мотора и това е.Като нагласиш генерацията,кулера и бенз. помпа ще и набодем едно 28 крако чуду.
ЕКУ-та че са с еднакви пинове е повече от ясно,щом работи и с двете без проблеми,а освен това аз бях човека който ги смени и им отвори "черупките" дет са вика :naughty:
Интересното е че е със стоково окачване което е мнооооого читаво,нито мека нито твърда и се държи много добре.
Абе и да наливаш от другия бензин дет ти казах,стига налива тоя боклук :smackbum:

Колега "nicola 59",не съм съгласен с тебе че цената определя техническите параметри, НЕ и когато става дума за стандартен автомобил без НИКАКВИ доработки.Естествено говорим за автомобил в много добра или отлична кондиция,не някой скрапер пред разпадане.
По въпроса за тем. на маслото ми....... виж си или датчика за температурата,масления термостат или камбаната за налягането.Това са възможностите.Като цяло мойта при 90 градуса на водата си е била и на 70 градуса на маслото,не е задължително да бъде на повече,но..... е била и на 120 градуса на маслото при 90 на водата,айди ся де :drive:Ще си покаже на лято като е горещо,при нормално каране дори и с някои натискания сериозни,не би трябвало да мине 100 градуса.При 35-38 градуса външна температура на Калояново за 10 обиколки при постоянно пуснати перки прави 95-105 градуса на водата и 130-140 градуса на маслото,което си е нормално предвид условията и натоварването.Не се плаши тези градуси (на маслото де) не са критични,т.е. и да ги вдигне не е проблем стига да се кара с качествен самозочен продукт,а ти си именно с такъв.
При нормално каране и загряване - 80-90 градуса на водата ,темп. на маслото трябва да е около 70-90 градуса,налягането на маслото трябва да бъде 1,5-1,9 бара на празен ход и 1 бар налягане над оборотите при движение- приемерно 3500 оборота,налягането трябва да е не по-малко от 4,4-4,5 бара.
Ади като се сетя още нещо ще пиша :super:

lancione
03-03-2011, 19:35
айде честито за придобивката много безаварийни и за другото ти си знаеш всичката гас:jumping:

RASTIL
05-03-2011, 00:08
:super:

ICI
05-03-2011, 01:03
http://vbox7.com/play:c577be0f :super:
арно се пързаля :)

nicola 59
05-03-2011, 18:03
арно се пързаля :)


Само на сняг
пп малко повече на лед

ICI
05-03-2011, 22:02
Само на сняг
пп малко повече на лед
абе като се позасили маторя и на чист бетон като шкурка дето държи - пак може ;)
за справка снимката в подписа ми ;)

nicola 59
21-04-2011, 01:25
Здрасти колега Растил гледам си изоставил темата и реших да я осиновя Кажи сега 155 турбо бива ли я ,защото гледам не ги карат много тия .После дай някоя идея как да я направя 1000 коня ,защото и аз си взех такъв кошер .Дадох си всички пари ,и ако имаш идея как става 1000 коня ме интересува вариант с крадени части ,апашки тунинг нещо .

nicola 59
23-04-2011, 14:27
Здравейте колеги сега да поясня ,благодарение на колегата Роби Газ си купих още една алфа 155 за което му благодаря .Колаата е 1994 година 155 турбо ,така пиша и в точната тема. Аз не разбирам много от тунинг и софтуер ,но като дойде собственика да подпише документите каза,че колата има бустер и ограничителя не е на 6500 оборота а на 7500 .Това за оборотите го проверих веднага ,но бустера остана загатка .Значи това е едно копче под таблото когато го дръпнеш колата върви доста повече ,но на какъв принцип е не знам още ,може би някой от вас знае. За момента останах не приятно изненадан от факта ,че тази кола няма място за резервната гума и я носи вътре в багажника така много пречи ,и ако остане при мене ще бъде махната .Ако някой от вас които вече имате такава кола имате да споделите нещо ще ви бъда благодарен.По въпроса за газова уредба ще питам лично Роби Газ в съответната тема .

toki4a
23-04-2011, 15:02
ееее изпуснахме я значи !!!!!:grin: и за колко я взе колега ако не е тайна


за пръв път виждам кучка с ъс силвърстонски спойлер!

nicola 59
23-04-2011, 15:53
2000 евро колега ще ми излезе като я докарам и до бг, а спойлера не е неин

TRENDi
23-04-2011, 16:35
Честито :clapping::notworthy::drool:.

toki4a
23-04-2011, 16:51
2000 евро колега ще ми излезе като я докарам и до бг, а спойлера не е неин

давай да я купуваме!:strong:

MUROMAN
23-04-2011, 19:52
Честито със здраве да си я караш. :go:
На последната снимка нещо много е вдигнала градусите и налягането на маслото. :new_Eyecrazy:

Furious 155
23-04-2011, 19:59
Честито и от мен, за една рядка 155-ца!!!



На последната снимка нещо много е вдигнала градусите и налягането на маслото. :new_Eyecrazy:
Който дава газ, редовно ги вижда тия градуси ;)

Flame
23-04-2011, 21:10
Супер е колата,изглежда пазена,само не слагай газ:sad:.Да и се радваш много.Резервната гума може да я закрепиш отсрани в багажника с някакви ластици.А като и е преместен органичителя,колко коня е сега?

nicola 59
23-04-2011, 21:44
Супер е колата,изглежда пазена,само не слагай газ:sad:.Да и се радваш много.Резервната гума може да я закрепиш отсрани в багажника с някакви ластици.А като и е преместен органичителя,колко коня е сега?

Тя гумата там кадето е на снимката си има стойка и се лови с този болт като на нормалните 155 само че е много не удобно .За конете не знам нищо особено за този бустер който е под таблото но тези дни ще питам

ICI
26-04-2011, 20:54
уреда за налягане на маслото ако е верен, мотора е пред раждане, колега вземи мерки докато не е станало късно.
А и тоя бустер, по-добре не я карай с него, че работата може да е пишман тунинг !

ne0
26-04-2011, 21:10
предлагам Ви да купя колата ... само не й слагайте газ... и ще Ви дам същата доста по-запазена... една от перфектните 155-ци в бг само, че с 2.0 8 клапанов мотор .. червена ... телефона ми е 0888 198 470

nicola 59
26-04-2011, 22:48
уреда за налягане на маслото ако е верен, мотора е пред раждане, колега вземи мерки докато не е станало късно.
А и тоя бустер, по-добре не я карай с него, че работата може да е пишман тунинг !


предлагам Ви да купя колата ... само не й слагайте газ... и ще Ви дам същата доста по-запазена... една от перфектните 155-ци в бг само, че с 2.0 8 клапанов мотор .. червена ... телефона ми е 0888 198 470

Здравейте колеги благодаря ви ,че ми обръщате внимание ,а също и на темата .Значи да поясня първо колега ICI аз бях притеснен като тебе за маслото ,че не отчита правилно .Зададох си същия въпрос дали Кучката чака малки кученца или не .Днес въпроса беше решен ,като смених датчика този тумбестия ,на тази кола е отпред много близо до сакса и явно от жегата се е скапал. После питах тука и намерих и една тема в форума за бустера.Това е бууст контролер ,който контролира турбото.После е това че изключва на 7500 а не на 6500 ,но бууст контролера няма нищо общо .За оборотите има някакъв чип в екуто.После тези подобрения питах ги има от много време и според мене щом до сега не се е окучила няма и да се окучи .Благодаря ,ако се сетиш нещо друго пиши аз не съм много на ясно с електрониката.

Колега НЕО здравей ,за момента колата е моя и не съм решил какво точно ще я правя .Ако почна да я обслужвам и глася няма да я продавам защото ще се оскъпи много .Газ няма да и се слага просто се пошегувах .Ако имаш някаква идея може да ми пишеш на лични ,за да не спамим темата 8-)

BatVas
27-04-2011, 09:18
Първо честито за кучката и второ ако обсъждате кучката с Нео предпочитам да е в темата за да знаем какво става и какви са идеите :)

nicola 59
27-04-2011, 19:50
Първо честито за кучката и второ ако обсъждате кучката с Нео предпочитам да е в темата за да знаем какво става и какви са идеите :)

Благодаря ти колега ,имах в предвид ако НЕО има някоя идея да купува колата да пише на лични ,за да не спамим темата с търговия ,а всички други идей за подобрения експерименти и доработки е ясно ,че ще стават в темата ,за да ги виждат колегите и също да изказват мнения ,което е и самата тема :bionic:

RASTIL
02-05-2011, 01:03
Здравейте колеги благодаря ви ,че ми обръщате внимание ,а също и на темата .Значи да поясня първо колега ICI аз бях притеснен като тебе за маслото ,че не отчита правилно .Зададох си същия въпрос дали Кучката чака малки кученца или не .Днес въпроса беше решен ,като смених датчика този тумбестия ,на тази кола е отпред много близо до сакса и явно от жегата се е скапал. После питах тука и намерих и една тема в форума за бустера.Това е бууст контролер ,който контролира турбото.После е това че изключва на 7500 а не на 6500 ,но бууст контролера няма нищо общо .За оборотите има някакъв чип в екуто.После тези подобрения питах ги има от много време и според мене щом до сега не се е окучила няма и да се окучи .Благодаря ,ако се сетиш нещо друго пиши аз не съм много на ясно с електрониката.

Колега НЕО здравей ,за момента колата е моя и не съм решил какво точно ще я правя .Ако почна да я обслужвам и глася няма да я продавам защото ще се оскъпи много .Газ няма да и се слага просто се пошегувах .Ако имаш някаква идея може да ми пишеш на лични ,за да не спамим темата 8-)

Вайййй......, ако буст-контролера и ЕКУ-то неат общо е опасна работа ...... щот са не знае до къде "контролира" буст-контролера ! Дано не го разбереш по гадния начин!
И тука кво стана сега ?!?... Само темата ли осинови или и мене..... дай да ги доуточним тез нища.... що ако си осиновил и мене викам да се обозначиш и да ти подскажа как да влезеш в ролята на осиновител :spiteful:

nicola 59
03-05-2011, 00:05
Вайййй......, ако буст-контролера и ЕКУ-то неат общо е опасна работа ...... щот са не знае до къде "контролира" буст-контролера ! Дано не го разбереш по гадния начин!
И тука кво стана сега ?!?... Само темата ли осинови или и мене..... дай да ги доуточним тез нища.... що ако си осиновил и мене викам да се обозначиш и да ти подскажа как да влезеш в ролята на осиновител :spiteful:

Здрасти бе пич ти се появи Бог здраве да ти дава .Само темата осинових защото е гратис.Тебе не колега ти си вече голямо момче.Кажи ако си чул нещо за бустера ,че аз съм невежа в тези неща .Мойте познания стигат максимум до Алфа 75 и то първа серия с карбуратор .

AnastasKOSTOV-REX
03-05-2011, 02:43
Мойте познания стигат максимум до Алфа 75 и то първа серия с карбуратор .
Па може и да се понаучим и на някоя TS Sport с LSD,примерно:punk:.
Другата седмица щ'ти споделям нещо.

nicola 59
05-05-2011, 00:58
Па може и да се понаучим и на някоя TS Sport с LSD,примерно:punk:.
Другата седмица щ'ти споделям нещо.

Човек се учи докато е жив ,а ученика може да стане и професор ,а учителя си остава учител:thumbup:

ICI
06-05-2011, 22:48
Явно колата е с моднат чип с изместен ограничител на оборотите, което между другото е също пишман тунинг, понеже тя вади максималната си мощност със стоковото турбо далеч под 7000об. мин.

Кранчето е кофти идея, по простата причина че може да е както с пишман ограничителя.
Чипа може да не е направен коректно във високия бууст, не се знае и на колко надува колата, трябва да се сложи буустметър, също и смесите да се измерят дали са в безопасни граници.
Няма да споменавам че ако бензиновата помпа е стара, е много вероятно да не може да поддържа нужното налягане в рейката и колата да беднее особено при качване на надува с кранчето.
А че не се е повредила досега нищо не значи, такива неясни тунинги на лимита на стар сток мотор са си риск и рано или късно нещата се случват.

nicola 59
06-05-2011, 23:18
Благодаря ти колега ще питам ,и ще проверя тези неща за които казваш

nicola 59
31-05-2011, 03:13
Здравейте колеги Алфисти ,рекох да събудим темата .Аз наследих темата от колегата Растил ,който не зарадва феновете с нищо до сега .Аз от моя страна също като него не направих нищо по въпроса.От днес темата пренадлежи на други момчета ,които ще ни радват за в бъдеще ,и аз лично се надявам да имат много успехи .Важното е че в БГ има още една 155 турбо 4х4 .

Z:)m
07-09-2011, 12:17
Здравейте колеги Алфисти ,рекох да събудим темата .Аз наследих темата от колегата Растил ,който не зарадва феновете с нищо до сега .Аз от моя страна също като него не направих нищо по въпроса.От днес темата пренадлежи на други момчета ,които ще ни радват за в бъдеще ,и аз лично се надявам да имат много успехи .Важното е че в БГ има още една 155 турбо 4х4 .

Явно на тази тема не й върви с тези Ку-4ки.
Колко се подхванаха, а всичките останаха в забвение.
Няма ли все пак някой да каже, колко от споменатите Ку-4ки са живи и прави ли се нещо по тях?

Смятам всички ще се съгласите, че тези автомобили заслужават да ангажират нашето алфистко общество с присътвието си във форума.

Ще се радвам на някакво актуално инфо.

Бобби
07-09-2011, 17:52
Явно на тази тема не й върви с тези Ку-4ки.
Колко се подхванаха, а всичките останаха в забвение.
Няма ли все пак някой да каже, колко от споменатите Ку-4ки са живи и прави ли се нещо по тях?

Смятам всички ще се съгласите, че тези автомобили заслужават да ангажират нашето алфистко общество с присътвието си във форума.

Ще се радвам на някакво актуално инфо.
:))...има продължение, но под друго заглавие...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63354

vegatta
07-09-2011, 23:09
Явно на тази тема не й върви с тези Ку-4ки.
Колко се подхванаха, а всичките останаха в забвение.
Няма ли все пак някой да каже, колко от споменатите Ку-4ки са живи и прави ли се нещо по тях?

Смятам всички ще се съгласите, че тези автомобили заслужават да ангажират нашето алфистко общество с присътвието си във форума.

Ще се радвам на някакво актуално инфо.

Спокойно дишайте колата си е екстра даже снощи я карах малко на една страна
Иначе като почне да се прави ще има тема... за сега само се возим

Z:)m
08-09-2011, 14:15
Спокойно дишайте колата си е екстра даже снощи я карах малко на една страна
Иначе като почне да се прави ще има тема... за сега само се возим

Еееее... Весо!
Надявам се на следващия организиран ден за свободно каране на писта "Дракон" да те видим с новата придобивка.
Да ви е честита! :)

toki4a
08-09-2011, 21:49
Спокойно дишайте колата си е екстра даже снощи я карах малко на една страна
Иначе като почне да се прави ще има тема... за сега само се возим

мммммммммм колега кога ще ми дадеш едно кръкче !!:please:

:Tease::Tease::Tease:

vegatta
08-09-2011, 22:07
Само да ви кажа че колата не е моя. Ние ще се погрижим да стане по бърза до колкото е в нашата компетентност и после ще се обърнем към по знаещите...

toki4a
08-09-2011, 22:19
да та и по темата!!, а пък аз ще се погррижим да е и най лъскавата .. как беше :gruebel:.. Ку 4-ка

Furious 155
08-09-2011, 22:24
Важното е да й се дава газ да се смазва и да се кара със скорост, да се охлажда!!! ;)

toki4a
08-09-2011, 22:30
Важното е да й се дава газ да се мазва и да се кара със скорост, да се охлажда!!! ;)

да бе ще и подаваме по малко газ !! тя е на добра цена 1.27:Tease:;))))

164 td
12-11-2011, 21:44
Малко да порезмърдам темата.Започнахме от зад на пред ама все е нещо.Собственика набара духалка Т3/Т4 чистак нова и на добра цена и решихме преди да ни е затиснал снега да я монтираме и да направим нова генерация.С две думи-почна се.По нататък порт,биели,бутала,валове,гарнитура,съединител,помп а,дюзи,бутално бофче,филтър.... .Доста от нещата са поръчани и скоро ще доидат.Проекта не е спешен,така че когато стане.Пускам и някоя снимка от сервиза.

164 td
18-01-2012, 22:49
:smile:

TishO
18-01-2012, 23:06
Лелеееееее биелите и буталата са дошли Стамен сигурно е ударил газЪт у студиопорените плоскости :biggrin: скоро ще се наминава през кръчмата да се види ко става :sex:

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

Праи по барзо на онез мой съграждански кавали талигите и вкарваите червеното торпедо у халето :bowdown:

п.с.Ти сега покреи Стамен да не се надъхаш да стягаш фиатката :asthanos:

164 td
18-01-2012, 23:22
Кво да и стягам на фиатката като върви повече от твоита,на Иван и на Митака голфа взети заедно.Втора година чакам някои търговишки копук да доиде да ме учеше с по бърза кола ама нема.Нямам стимул просто.

TishO
18-01-2012, 23:54
Готово бе не си казал на Митко с Алфата ще стане работата ма дан земе да се дърпаш нещо....

164 td
19-01-2012, 00:11
Бодвам 100 кинта за Фиата.Ш гледате как се върти черна пушилка от Рагазона.

ivanko_rs
21-01-2012, 13:38
Бодвам 100 кинта за Фиата.Ш гледате как се върти черна пушилка от Рагазона.

Гледай да не фърчат казанчета от кулера :tooth:

RASTIL
09-02-2013, 17:58
http://mail.bg/message/downloadattachment/folder/inbox/uid/47/partid/2/filename/video-2013-01-19-13-38-08.3gp/type/application%2Foctet-stream/encoding/BASE64/

thecleaner
09-02-2013, 18:09
-----------

Играта загрубява :)

RASTIL
05-05-2013, 19:50
http://www.youtube.com/watch?v=QA-YFlqHEms

ICI
05-05-2013, 20:43
:drive:

thecleaner
05-05-2013, 21:04
:drive:

На 400м. как я виждате момци, ниска 13ка ?

ICI
05-05-2013, 21:35
На 400м. как я виждате момци, ниска 13ка ?

към ниска 12-ка я виждам аз, то Типото ги даваше същите коне и направи официално 12.2 със скромните 1.9 сек за 60 фута
после пък неофициално дадох и 11.9

RASTIL
05-05-2013, 22:43
Ици, виж си ЛС-тата в другия форум :-P

alfa_fan123
18-05-2013, 18:40
0-100 - 3 сек.
0-200 - 15 сек.
0-230 - 20 сек.
http://vbox7.com/play:0587487746

RASTIL
18-05-2013, 19:10
Това са приблизителни времена /според таймера на клипа ги е посочил "оператора"/ ..... Което ме подсеща, че са двама човека в колата с общо тегло от около 180 + кг.

ICI
19-05-2013, 17:56
аз като се позамисля, Типото даваше 3.8 сек до 100, при положение че въртеше много предни гуми заради повечето въртящ момент на Дедровата трансмисия.
А ку4-ката е с повечето момент отзад и нищо чудно да си пере 3.5 сек до 100 .
В общи линии може да е чиста 12-ка на 1/4миля

RASTIL
25-03-2016, 15:49
Колата се продава ! Цена 5 500 - даже под себестойността и! Километрите 15-тина Хил. След пълния ребилд. Състояние перфе. Дерегистрирана в кат... Подробности - ЛС

RASTIL
11-04-2016, 01:01
Писна ми по телефона те тук визуализирано подробностите

Бобби
13-04-2016, 00:38
Посни снимки на външен вид как е в момента.....и дерегистрирана, заради Г.О ли е...?...или...?

RASTIL
14-04-2016, 17:12
Може и на едри парчета....цените - пазарлъци на лс.

Бобби
15-04-2016, 01:02
Може и на едри парчета....цените - пазарлъци на лс.
Е па пиши на л.с....кво се прайш на отворен....:yawn:

RASTIL
30-04-2016, 14:19
Въпреки снимковия матриал, продължаваме разказите по телефона, за да ги понамалим малко те Ви и текст за под снимките от преди няколко поста :kiss:

ЧИСТО НОВИ ъпгрейд части:

Ковани турбо бутала "ВЬОСНЕР"
Ковани "І" /АЙ/ биели "APR"
Турбина "ГАРЕТ" 33068, туин скрол, с капацитет 500 + к.с. на 2 литров мотор
Метална гарнитура "КОМЕТИК"
Дюзи "СИМЕНС ДЕКА МОТОТРОН" 680 куб.
Бензинова помпа "БОШ" 044 - 350 л./ч.
Съединител - 6 лъчева керамика с плочки и нитове "Миба" USA, двоен притискател
Външен регулируем БОВ - марка неква, ама не помня какъв точно
Разпределителни валове /чисто нови/ от Типо седичи валволе
Интерколер - челен, едностранен, марка "APR", с възможно най - високия КПД на пазара - преди 2-3 години
Турбопътища с алуминиеви тръби и силиконови колена и връзки , съответно "Т" скоби навсякъде
Генерация, даун пайп, мека връзка и два резонатор-ускорителя - ф 76
Усилена със стоманена плоча скоростна кутия
Хонингован по предписаните от производителя на кованите бутала размер блок, двустранно челосан
Перфектно ревизирана глава - водачи, гумички, пасване на клапани, полиране на портове, припасване на отворите на колекторите към главата
Ремапната на дино - Ици - Русе По време на ремапа, колата буксуваше по валците ли не знам точно кво се случваше, но турбината отказа да надуе повече от 1 бар - на диното . При този буст извадихме 330 к.с. После донадухме турбината на 1,5 на пътя и на сегашния буст /1,5/ кви коне е не е ясно точно.Мен обаче на вървене даже ме и плаши http://forum.fiat-bg.org/images/smiles/icon_confused.gif
Перфектно си държи и смеси и буст и температури и все.....След цялостния ъпгрейд колата е на 12-15 000 км.Колата е бракувана, не може да се регистрира пак.
Продава се цяла или на едри парчета. Цената за цялата кола е 5 500 лева. Не е разглобена още и може да се пробва....На едри парчена почваме когато се намерят хора с реален интерес за мотор и трансмисия за да магат да си ги пробват
Може и бартери основния интерес е към 20 в турбо, като интерес представлява и само двигател - без значение състоянието му
Пазарлъци - ЛС, като ще насоча вниманието Ви, че само гореизброените неща са със себестойност над 6000 лева

RASTIL
08-06-2016, 15:00
Съдейки по сещенията в темата , явно има некъв интерес....предлагайте цени! За цялата за части....Колата е още непокътната и може да се пробва

digitalundgrd
09-06-2016, 10:52
Имаш ЛС

italfen
09-06-2016, 20:37
л.с.

RASTIL
09-06-2016, 23:04
Ок!

RASTIL
26-06-2016, 14:16
Снимки.... или поне опит за снимки

RASTIL
26-06-2016, 14:21
Маторьния отсек.... и май тъй като гледам... по-запазена 155 не е влизала скоро в продажби....

PE4E
26-06-2016, 18:14
не беше ли бракувана тая кола :goodnight:

RASTIL
26-06-2016, 18:21
такава е

Gosheto30v6
26-06-2016, 23:43
Колега дай един тел. Да се чуем ,че кучката ти май ще пьтува за бургас

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Колега дай един тел. Да се чуем ,че кучката ти май ще пьтува за бургас

RASTIL
27-06-2016, 11:11
Имаш го - ЛС

RASTIL
02-07-2016, 21:58
Спирайте с мечтите.... Колата е продадена , отпътува за Бургас, честито на новия собственик и успехи в намеренията и начинанията му...Модовете могат да заключат темата...
Апропо, колата я купи фен на японските автомобили.... Фенщината в нашия форум май..... по клавиатурите само :-?

Alex_26
03-07-2016, 22:23
Дано я възстанови и метне повече снимки

Gosheto30v6
25-07-2016, 16:06
Засега ще се кара така само на писта дракон