PDA

View Full Version : Универсален On-Line каталог за авточасти



03-11-2004, 18:13
http://212.50.27.169/auto3p/mcweb.dll

Приятели, това е професионален каталог за резервни части. Цените тук са в лева, актуални са и са от реални доставчици в България. Освен това (както виждате) работи на български.


Тъй като системата е съвсем нова, интересувам се от вашето мнение и препоръките ви. Затова ще ви направя един подарък. Който от вас желае, ще може да ползва системата съсем безплатно до края на ноември. Единствената ми молба е да ми изпратите мнение за сайта.


Така че, ако желаете, влезте като Гост, поразгледайте това онова за Peugeot 205 '97 (само това е разрешено на гостите) и ако искате да получите пълен достъп - просто ми драснете някой ред на emo@auto3p-bg.com или във форума.

JINXY
22-11-2004, 10:53
Ами без парола няма начин да проверя частите за АЛФА 33, а там ми е силата. Дай парола и ще ти пиша какво мисля за каталога.

ПС. Аз ти писах и на пощата......

ShoxXx
22-11-2004, 12:03
Е бате айде дай ги тия пароли да си разгледа човек като хората...
Ако не кажи от де да се регистрираме!

JINXY
22-11-2004, 16:11
Благодаря за паролата..............
Прегледах предлаганото специално за АЛФА33 и общовзето ми харесва. Проблема който забелязах е свързан с описанието на колата: при въвейдане на данни ДВГ 1700сс впръскване ...... ако избереш 4х4 всичко започва отначало - все едно няма такъв вариант????? Иначе всичко е ОК....Няма тампони, лагери....?? Няма вариант комби - SportWagon

ПС. Цените са "трепач"......... :) :) :wink:

22-11-2004, 16:48
Благодаря за паролата..............
Прегледах предлаганото специално за АЛФА33 и общовзето ми харесва. Проблема който забелязах е свързан с описанието на колата: при въвейдане на данни ДВГ 1700сс впръскване ...... ако избереш 4х4 всичко започва отначало - все едно няма такъв вариант????? Иначе всичко е ОК....Няма тампони, лагери....?? Няма вариант комби - SportWagon

ПС. Цените са "трепач"......... :) :) :wink:

Благодаря и аз.
Мисля, че няма проблем с описанието. Даже според мен излиза съвсем точно. Ако избереш алфа 33 преди 1991 г. - тогава няма опция хем да е 1700 см3, хем да е 4х4. Но от 1991 нататък - става. Както е и в реалния живот ;) Може и да греша. Ще ти бъда благодарен, ако ми дадеш компетентна информация.

JINXY
22-11-2004, 16:54
Ами моята е 1989 SportWagon 4х4 (ръчно- не е перманентно) 1.7сс пълна инжекция на БОШ. Междинен модел е - старото купе с ново вътрешно обзавеждане и мотор. Всичко си е заводско..............

22-11-2004, 17:34
Ами моята е 1989 SportWagon 4х4 (ръчно- не е перманентно) 1.7сс пълна инжекция на БОШ. Междинен модел е - старото купе с ново вътрешно обзавеждане и мотор. Всичко си е заводско..............

Не смея да споря, защото явно не съм прав. Но знаеш, че при преминаване от един модел към друг се получават разминавания с по няколко месеца. За конкретния случай - при мен излиза информация, че този модел за който говориш започва да се произвежда официално от март 1990 г. Но нищо чудно да има и такива "екземпляри", които са излезли от поточната линия няколко месеца преди това. Е, разбира се, има вероятност и каталога да греши ;) Никой не е съвършен.

JINXY
23-11-2004, 09:16
Тази сутрин погледнах талона на колата и там пише:
регистрация 01.03.1989..........
"невероятно но факт"
Отностно резервните части - за двигателя купувам всичко като за новия модел(то стар 1.7сс и няма), а за окачването само след като сваля старата част поръчам нова..........то е "смесено".
Вътре обзавеждането е от новия модел 33. Май само купето и част от окачването са старите.

virusalfa
23-11-2004, 19:23
е,обзавеждането на 33-ките от 89год. не е баш като на новите -на новата километража и оборотомера са наобратно,имат разлика и в задвижването на парното-старата версия е с плъзгачи,на новата е с врътки като на 75-цата....вече зависи от версията на купето,от това за кои пазари е .Един приятел има 1,5TI-карбураторите са Деллорто ,40мм(серийно са Вебер 36мм),има си и климатик.За неговата говоря,89 е произведена

JINXY
24-11-2004, 09:49
Да - за километража, оборотомера и парното си прав........
Явно и моята е някаква изгъзица - все пак е 01.03.1989г..............
Освен това по документацийте всички комбита имат хидравлика на волана, но уви моята няма......

Bobo
24-11-2004, 14:45
Това си е класическа 33 от 89 година немога да разбера за какво е спора ако има такава кола 90 година значи някой е объркал датата. Производството на тази кола е спряно на 22.10.1989 година и е започнало производството на новото купе. Редки са екземплярите обаче на новото купе които са по талон 1989 година - повечето са 90 година(първа регистрация).

WhitePower
24-11-2004, 17:24
a za mene edna parolka shtoto izkam diskove da si porucham

WhitePower
24-11-2004, 18:02
wednaga kazvam trudna e za orientirane kogato poruchvash chastite , njama grafa ceni lipsa na kartinkata ( tochna ) na chasta kojato izkash da vidish ( v kanex.bg ima )
mnogo e slozno za orientirane , za po ne razbirashtite hora
menuto koeto sa chastite koito izkash da izpolzavsh sa v djasno , obiknovenno gi turshish pod modela na avtomobila
opitaite se da e neshto kato durvo napraveno , makra model chasto vidove ceni
tuka s tija menuta e mnogoo po slozno

25-11-2004, 13:46
wednaga kazvam trudna e za orientirane kogato poruchvash chastite , njama grafa ceni lipsa na kartinkata ( tochna ) na chasta kojato izkash da vidish ( v kanex.bg ima )
mnogo e slozno za orientirane , za po ne razbirashtite hora
menuto koeto sa chastite koito izkash da izpolzavsh sa v djasno , obiknovenno gi turshish pod modela na avtomobila
opitaite se da e neshto kato durvo napraveno , makra model chasto vidove ceni
tuka s tija menuta e mnogoo po slozno

Благодаря за подробната критика! Точно това очаквам да получа като отговор от посетителите на този и други форуми. ;)

Интересно е мнението ти. Честно казано, май до сега никой друг не е коментирал, че системата е трудна за ориентация. Обяснявам си го с факта, че всеки си има собствен начин на мислене и възприемане на информацията и ако нещо е удобно и лесно за един, може да се окаже не чак толкова удобно за друг. Това, разбира се, зависи и от начина и целта на използването на системата.

Разбира се, ще вземем пред вид твоето мнение и ще се опитаме да направим нещо по-различно. Сега разработваме различни интерфейси към системата (електронен магазин за крайни клиенти, професионална система за поръчки, система за ликвидация на застрахователни щети и т.н.) и ще се опитаме да намерим най-подходящия интерфейс за всяко от тези направления.

А, между другото, трябва да се отбележи и факта, че тази система е универсална и обхваща много по-голямо многообразие от авточасти, отколкото, да речем, магазина на Канекс или Даскалов от Русе. Така че, от там идва и неизбежната допълнителна сложност на избора на части.

Относно точните схеми и картинки - да, наистина няма такива. Разбира се, имаме техническа възможност да ги добавим. Стига да имаме от къде да ги вземем и да ги свържем към номерата на частите. Когато става въпрос за универсален каталог с повече от 6000000 позиции - тогава тази задача е доста трудна. Все пак, имаме решение и на този въпрос. В преговори сме с фирма от Холандия, която произвежда ремонтни каталози и разполага именно с такъв вид информация. Ще се опитаме на свържем двете системи и да предложим цялостен продукт. Това, разбира се, е въпрос на не толкова близко бъдеще. В по-близък план - за някои от най-оборотните части ще вмъкнем линкове към точните им графични изображения и друга полезна информация.

WhitePower
25-11-2004, 17:21
imenno za tova stavashe duma
zashtoto znaesh che bulgarina e na principa oko da vidi ruka da pipne
po zakonodatelsvoto vseki edin produkt moze da se vurne v 7 dneve srok
no v BG nikoi ne go spazva
chesno kazano malko me hvana strah da pipan zashtoto neznaeh za momenta tozi katalog realen li e ili e samo probno i ne izpprobvah vsichki butoni
no za kartinkite i vejno vjarvai mi neshto dokato ne go vidja kak izglejda na koija firma i garancijata ( vsichko obshto vzeto ) ne go kupuvam

zashtoto v bulgarskija termin ima edna duma "TOVA E MENTE "
E , ot tuka veche se sumnitelni kum vsichko

ako moga da se porovja po obstoino shte ti dam i oshte menija samo da ne opleskam neshto s poruchkite beza da izkam ( zashtoto spomenah na mene mi e slozno , a az s tova se zanimavam i imam malko poveche otpit ot sredno statisticheskija potrebitel)

26-11-2004, 12:38
Пишеш така, сякаш само в България е така и че това недоверие е нещо лошо и осъдително. И като че ли е нормално някога нещата да се променят. Т.е., да се увеличава броя на балъците. Всъщност, нормално е човек да се съмнява и да иска да се увери, че това за което си дава парите е точно това, което е искал да получи.

От друга страна, картинките надали са гаранция за качество и идентичност между изображението и това, дето е в кутията. Специално в сферата на авточастите, знаете много добре, производителите са измислили една много добра система за номериране. Всяка част си има оригинален номер и който и да произвежда алтернативи на тази част, би трабвало да посочи референция към оригиналния й номер.

Е, нашата система има точно това - оригинални нимера на над 6 милиона позиции, плюс достатъчно много референции между оригинални и алтернативни номера. И се стараем винаги да получаваме тази информация от първоизточника - по възможност, дирекно от производителя или от негов представител. Това донякъде гарантира идентичността и приложимостта на алтернативните части. За оригиналните няма какво да говорим... Ама те, съответно, са по-скъпи (може би с някои изключения при Пежо в България специално).

Освен това - абсолютно съм сигурен, че най-добрата гаранция за качество е добрата практика. Т.е., ако си пазарувал "на риск" няколко пъти и си доволен от обслужването и стоката - сигурно няма да се притесняваш толкова следващия път. Нещо повече - няй-вероятно ще ни препоръчаш и на твои колеги и приятели. Е, ако пък ние се издъним - тогава надали ще "стъпиш" повече при нас дори и да ти предлагаме по-ниски цени. Най-много да ни изпратиш някой "урсус" клиент, който хем да се набута, хем да ни съсипе нервите ;)

А информация за производител, вносител и т.н. ние имаме. Само дето не показваме всичко в този тестов вариант на достъп. М/у другото, хич не се притеснявай да се ровиш колкото си искаш и до където си искаш в системата. Достъпа е безплатен, тестов и не ангажира никого с каквото и да било. Спокойно натискай и бутона за поръчки. Няма да има последствия от търговски характер.

А ако искаш да ползваш системата професионално - тогава ще си говорим вече по-подробно и ще ти дам достъп до други функционалности и информация.

Всъщност, това се отнася до всички, които искат да ползват професионално системата като система за поръчки между търговци (В2В).

Шо се отнася до електронния магазин за клиенти - и той ще е готов скоро.
;)

alfa 33 sport wagon Q4
28-04-2008, 14:07
zraveite bihte li mi kazali kak da polu4a dostap do saita 4e mi trqbvat dosta ne6tica za a nqkoi ne moga da gi namera po magazinite

phoenix
28-04-2008, 14:57
Искам и аз парола :!:

tokata_pz_flex
28-04-2008, 15:15
От каде намерихте тая тема ;))

pr_00f
28-04-2008, 15:27
E въвсем прясна е темата от края на 2004 :lol:

nkn66
28-04-2008, 16:13
:haha: :brickwall:

pr_00f
28-04-2008, 16:15
Иначе тогава си спомням свързах се с човека и му дадох отзиви за сайта.
Беше изключително любезен.
Определено сайта беше доста полезен. Бяха ми дали юзър/пасс, днес ги изрових в старите си мейли, но както се и очакваше не реаботят вече.