PDA

View Full Version : Wikileaks



pavlin
30-11-2010, 18:09
И какво се оказа сега, от едни шпиони през миналото сега се натресохме на други. Въобще, може ли България да води политика която да защитава преди всичко националните ни интереси а не да сме като маша в ръцете на някои други по-големи братя.

http://www.balkaninsight.com/en/article/wikileaks-show-us-sought-intel-on-high-level-corruption-in-bulgaria

fred
30-11-2010, 18:45
Не виждам какво се притесняваш?Това, че доста висши среди у нас са свързани с КГБ, съответно шпионират и предават инфо на руснаците, да не говорим пък за корупцията с руските образувания.Например, руснаците се били "объркали" за цената на АЕЦ Белене, чу ли това, официално си признаха, що някой от тройната коалиция не го съобщи?
Нашата родни политика следва все още твърде тесни връзки с валенките на руската мечка?
Напълно са си прави американците.
Те и линк сложих:http://dnes.dir.bg/news/aetz-belene-traicho-traikov-golemi-energijni-proekti-7531866?nt=4

pavlin
30-11-2010, 19:01
И защо американците трябва да ни казват как да си управляваме бизнеса с Русия. Къде останаха принципите на свободния пазар и суверинитета на съответната страна.

tanatos
30-11-2010, 19:18
Жиееш във Флорида, което по последни данни е в УСА. За какви национални интереси говориш, след като си се изнесъл от България. Верно, едва ли от хубаво си там, но това е бил избора ти. От разстояние е лесно да се дава акъл :)

Едно нещо трябва да е ясно на за България. Като държава сме нищо за УСА.Джибути представлява по-голям интерес в сравнение с нас.

Обясни какво разбираш под свободен пазар?

pavlin
30-11-2010, 22:56
Жиееш във Флорида, което по последни данни е в УСА. За какви национални интереси говориш, след като си се изнесъл от България. Верно, едва ли от хубаво си там, но това е бил избора ти. От разстояние е лесно да се дава акъл :)

Едно нещо трябва да е ясно на за България. Като държава сме нищо за УСА.Джибути представлява по-голям интерес в сравнение с нас.

Обясни какво разбираш под свободен пазар?

Aми аз където и да отида пак ще си остана българин и въпросите свързани с България ще ме вълнуват. Интересите на САЩ са да ни използват за параван да мътим водата на Русия.
Под свободен пазар имам предвид че българските частни или държавни икономически интереси не трябва да се влияят от политическите интереси на друга страна.

sa6o_roman
01-12-2010, 02:28
tanatos, fred май знаете само да се заяждате с Павлин, но не казвате нищо смислено.

Руснаците не искат да ни прецакат. Американците са тези, които обичат да прецакват другите и най-вече Русия, вече две десетилетия след края на студената война. Обичат да си врат носовете навсякъде, под предтекст, че проповядват демокрация.

Една руска компания най-много да ни прецака с един-два милярда, докато САЩ се опитват да ни управляват и го правят.

На България и трябва партньорство и с двете страни, но не и трябва покровителство!

pr_00f
01-12-2010, 09:51
Една руска компания най-много да ни прецака с един-два милярда, докато САЩ се опитват да ни управляват и го правят.

На България и трябва партньорство и с двете страни, но не и трябва покровителство!


Дали ни управляват САЩ или Русия.... може да се поспори.

На България може да и трябва партньорство, ама на тях знаеш ли колко име притрябвало "партньорство" със страна с население колкото един голям техен град.
И за защо ти е да си партньор с някого след като можеш да си му шеф ?

Furious 155
01-12-2010, 09:55
За да може докато си му шеф, да му викаш партньор ;).

Pinky
01-12-2010, 10:34
[...]
Руснаците не искат да ни прецакат. Американците са тези, които обичат да прецакват другите и най-вече Русия, вече две десетилетия след края на студената война.

[...]
Една руска компания най-много да ни прецака с един-два милярда, докато САЩ се опитват да ни управляват и го правят.
[...]

Ама не, руснаците никога не са имали имперски амбиции. Никога не са се опитвали да ни контролират.

Пичове, твърде наивно е да мислим, че агентура няма. Имало е винаги и от всяка страна, незвисимо дали е приятелска или не. От Русия към нас, от САЩ към нас, от Англия към нас, от нас към Русия, от нас към САЩ, от нас към Англия и т.н. Така работят нещата.

morfius
01-12-2010, 11:10
Руснаците не искат да ни прецакат. Американците са тези, които обичат да прецакват другите и най-вече Русия, вече две десетилетия след края на студената война. Обичат да си врат носовете навсякъде, под предтекст, че проповядват демокрация.

Една руска компания най-много да ни прецака с един-два милярда, докато САЩ се опитват да ни управляват и го правят.

На България и трябва партньорство и с двете страни, но не и трябва покровителство!

Не бре, не сме били прецаквани доволно тия 45 + 20 години точно от руснаците, хайде стига ... и изобщо не са се опитвали да ни управляват, само са ни се радвали отстрани как си правим сами соц. бесилото.
И Русия и САЩ си гонят техните си интереси ... ние сме само подробност от пейзажа за тях.
Дупедавството си е наш проблем, не техен.

tanatos
01-12-2010, 11:38
Aми аз където и да отида пак ще си остана българин и въпросите свързани с България ще ме вълнуват. Интересите на САЩ са да ни използват за параван да мътим водата на Русия.
Под свободен пазар имам предвид че българските частни или държавни икономически интереси не трябва да се влияят от политическите интереси на друга страна.

Да ти кажа получава им се на УСА.Добрата политика е тази политика, която можа да балансира между всички "големи". Реално погледнато Русия е много по-богата от УСА. И лично според мен много по-добре ще е ако зависим от нея а не от УСА.


tanatos, fred май знаете само да се заяждате с Павлин, но не казвате нищо смислено.

Руснаците не искат да ни прецакат. Американците са тези, които обичат да прецакват другите и най-вече Русия, вече две десетилетия след края на студената война. Обичат да си врат носовете навсякъде, под предтекст, че проповядват демокрация.

Една руска компания най-много да ни прецака с един-два милярда, докато САЩ се опитват да ни управляват и го правят.

На България и трябва партньорство и с двете страни, но не и трябва покровителство!

За едно си прав, американците искат да са навсякъде.България прилича на онези малки японски петлета дето само скачат и се пънат, а нямат сила и да пръднат.Ние нямаме нищо, незначими сме.


Дали ни управляват САЩ или Русия.... може да се поспори.

На България може да и трябва партньорство, ама на тях знаеш ли колко име притрябвало "партньорство" със страна с население колкото един голям техен град.
И за защо ти е да си партньор с някого след като можеш да си му шеф ?

До тук в темата това беше най-вярното.


Да помислим, какво може да ни даде УСА и какво Русия? И обратното разбира се кое би ни ощетило повече.

morfius
01-12-2010, 11:40
Докато практикуваме :moon: нищо няма да получим, само ще подаваме.
Независимо дали са Русия, САЩ или Китай.

pent
01-12-2010, 12:12
Ето какво чета в момента... статията на Кеворк Кеворкян в Труд.... написал е доста неща по темата която дискутирате:


Да отнемеш американската виза на Румен Петков няма някакъв смисъл. А и той би се паникьосал, ако му отнемат руската виза.


Американският гражданин Джеси Рей Къркбранд убива в автомобилна катастрофа 25-годишен български младеж и веднага е изведен от страната ни от своето посолство.

Приблизително по същото време, български студент в Тексас причинява по подобен начин смъртта на свой състудент, българин. 9 години американските власти бездействат и лишават близките на загиналия от законовите им претенции. И двата случая са от 2001 година.


Докато Бойко галеше Бойка по обичките, народът бесуваше в новооткритите магазини на “Лидл”. Ние всеки ден сами си организираме по едно баташко клане над достойнството.

Бойка мъркаше кротко в обятията на Бойко, а една жена беше загубила Алекс в озверялата тълпа. Алекс се оказа нейното момченце.

Това е образът на днешна България - някаква оглупяла женица, която заради боклуците на супермаркета си губи детето.

Ето и цялата статия http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=691775

sa6o_roman
01-12-2010, 14:31
pr_00f, разбиа се, че може да има партньорство, все пак можеш да влезеш в голям хипермаркет само за да си купиш дъвка. Партньорство със страна, чието население е колкото един техен град... еми един такъв техен град да вземе да емигрира или да изчезне, да видим дали ще са доволни.

Pinky, руснаците са имали имперски амбиции, разбира се, но по-голямото зло са щатските амбиции. Сега амбициите на Руснаците са икономически. Това, че някой ни е контролирал е защото сме им го позволявали ние самите, morfius го каза най-добре.

Външната политика на третата българска държава винаги е била плачевна!

fred
01-12-2010, 14:47
Ти откъде разбра че Русия няма имперски амбиции?
И защо пък, тия на американците, да са по лоши от тия на руснаците?
Благодарение на имперските амбиции на двете можеш да проследиш резултата в ЕВропа-жизнения стандарт в ЕВропа по време на Студената война на соц лагера и западния свят, в частност на разделената Германия и какво се случи накрая.
От Русия трябва да се пазим, като вампир от чесън :devil:

morfius
02-12-2010, 01:35
Преместих дискусията за пазарните отношения с Русия в друга тема.
Тази е за Уикилийкс и нашето отношение (за малко да напиша сношение) с големите батковци.

sa6o_roman
04-12-2010, 07:52
Ти откъде разбра че Русия няма имперски амбиции?
И защо пък, тия на американците, да са по лоши от тия на руснаците?
Благодарение на имперските амбиции на двете можеш да проследиш резултата в ЕВропа-жизнения стандарт в ЕВропа по време на Студената война на соц лагера и западния свят, в частност на разделената Германия и какво се случи накрая.
От Русия трябва да се пазим, като вампир от чесън :devil:


А ти откъде разбра, че има (в наши дни)? Един пример е достатъчен за да разбереш чии амбиции са по-лоши - съветската война в Афганистан и американската. Това за жизнения стандарт отговаря на въпроса кой икономически модел работи по-добре, а не за имперските амбиции.


Сагата около wikileaks доказва, че свобода на словото и медиите няма. Показва, че управниците не искат управляваните да знаят истината. Нормално е не да се разправят със основателя на сайта, а с източниците му на информация.

Най-читавия коментар по темата е този на Медведев:
http://www.dnes.bg/world/2010/12/03/medvedev-wikileaks-pokaza-cinizma-na-us-diplomaciiata.105426

Става ясно, както може лесно да се предположи, че е нормално дипломатите да категоризират неофициално чуждестранни политически фигури. Народа го прави, дипломатите и те са част от народа.

търтей
05-12-2010, 23:37
США это архизло

http://www.krasnoyeznamya.ru/gallery/rm_10_889.jpg

bager
07-12-2010, 09:49
Ето я и България (http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3457471)

pavlin
07-12-2010, 13:25
Ето я и България (http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3457471)

No comments !!!

bager
08-12-2010, 10:09
И внимавайте какво говорите относно разни разкрития в сайчето, защото... (http://www.dnes.bg/technology/2010/12/07/preporychvat-na-us-studenti-da-ne-diskutirat-wikileaks.105742)
...ние като добри партньори може и тук...

BatVas
08-12-2010, 10:15
А, така, светът е малък - по неведоми пътища във връзка с работата ми съм запознат със сделката за Йемен :) Ама не мога да Ви кажа нищо - тайна си е !

infernus
08-12-2010, 10:35
Та отностно WikiLeaks...
http://www.youtube.com/watch?v=9ZIQGZmggB4

fred
08-12-2010, 10:41
Все пак, такива сайтове, защо не пускат такива сведения за Китай и Русия примерно пък се чудя аз.....

infernus
08-12-2010, 11:03
Все пак, такива сайтове, защо не пускат такива сведения за Китай и Русия примерно пък се чудя аз.....

Все пак Русия и Китай не ходят да омиротворяват в Ирак, еле пък в Сърбия.

fred
08-12-2010, 12:05
Все пак Русия и Китай не ходят да омиротворяват в Ирак, еле пък в Сърбия.

Ама ходят в Чечня, Грузия, в Сърбия се мешаха, макар и без войски.Да не забравяме, че намесата на САЩ и в двете споменати места това става на базата на решения на международна коалиция.А да не говорим пък за сделките им с оръжия, на руснаците имам предви....
Верно, че пряко участие нямат, защото нямат пари за та цел.
С други думи, за мен това е антиамериканска кампания зад която стоят различни интереси, а аз пък съм против интересите на Русия и Китай :)

bager
08-12-2010, 12:16
С други думи, за мен това е антиамериканска кампания зад която стоят различни интереси, а аз пък съм против интересите на Русия и Китай :)

Точно така и всичко в тоя сайт е измислица, нали?
Хахахаха

И хайде стига с тая Русия във всяка тема!
Коментирай САЩ, България, Ирак и т.н.

infernus
08-12-2010, 13:13
Ама ходят в Чечня, Грузия, в Сърбия се мешаха, макар и без войски.Да не забравяме, че намесата на САЩ и в двете споменати места това става на базата на решения на международна коалиция.А да не говорим пък за сделките им с оръжия, на руснаците имам предви....
Верно, че пряко участие нямат, защото нямат пари за та цел.
С други думи, за мен това е антиамериканска кампания зад която стоят различни интереси, а аз пък съм против интересите на Русия и Китай :)

Виж сега няма значени коя супер сила е, важното е че хора страдат и умират само и само някой да си постреля, докато пред широката публика се разправя как са били нападнати и т.н. В случащ се вдигнало много шум заради убитите репортери на Reuters, иначе щеше да е поредната замаскирана лъжа. Не подръжавам на нито една супер сила, просто искам да не се мешат във вътрешните работи на различни държави, и в крайна сметка да имат изгода след това, защото новото правителство което качват им симпатизира силно. Пресен пример е Сърбия, който дори в момента са по добре от нас.

fred
08-12-2010, 19:59
Напротив, има много голяма значение коя е суперсилата и какво насажда след себе си?Тая към която досега бяхме- благодаря ама ми писна от руските интереси и плодовете им.
След Втората световна война американците си гониха тяхните интереси в западна Европа, а СССР неговите в Източна, резултата е ясен, както и стандарта, който настледихме и още си го сърбаме....А братята руси продължават да си гонят яко интересите у нас, за наша сметка разбира се.
Относно Сърбия - не знам какво значи да не се намесиш, след като си наводнил цяла Европа с емигрантите си и продължаваш да избиваш собствения си народ, в името на това - само и само да оцелееш във властта.Покрай войната цялата им фамилия /на другаря Милошевич, на който нашия Гоце пишеше писма в подкрепа/ стана от милионерска стана на мултимилионерска, както и много други тяхни приближени.А сърбите са били винаги по-добре от нас след 1945, защото се откъснаха от сферата на Русия и прилагаха някои прийоми на запада, частна собственост и т.н.
Това с намесата е мноого разтегливо-какво ще кажеш, по въпроса за намесата във вътрешните работи на Турция от страна и на САЩ и на други държави след Априлското въстание, вследствие, на което ние си извоювахме независимостта..
Та нищо на тоя свят не е случайно.

koolio
08-12-2010, 22:37
Проблемът с намесата в Сърбия беше, че се създаде една бандитска мюсюлманска държава в сърцето на Европа. И европейските правителства се усетиха, ама късно. Сети се колко държави от ЕС подкрепиха САЩ в Косово и колко в Ирак ;).

fred
08-12-2010, 22:49
Абе и това е така, не подкрепям независимото Косово ама може ли съществвува една измислена и събрана набързо държава след Вт световна война, Югославия, и която след разпада на източния блок сърбите да си въобразяват, че ще имат водещата роля, отделно че водиха сума ти години безмислени войни с присъединените си територи та накрая си докараха това че си загубиха тези провинции и собственото си Косово...
Такава беше и ситуцията в Русия, ама там поне това бе заслугата на Горбачов, че не се стигна до трета световна война и безмислени битки.На тоя фонт Чечения и донякъде Грузия може да се преглътнат.Сърбия не е Русия, нито пък Милошевич може да се сравнява с конспирациите на Тито, с времето в което се появи Югославия и Тито.

koolio
08-12-2010, 23:22
Ами тя хич не е малка заслугата на Горбачов. Няма по-трагична съдба от това да станеш капитан на пробит кораб и единствената ти мисия да бъде да направиш така, че да има възможно най-малко жертви въпреки неизбежното потъване.
Колкото до Югославия - виж разпределението на сферите на влияние след ВСВ и това отговаря на всички въпроси защо всички бивши югославски републики са доста по-напред от другите в източния блок.

търтей
08-12-2010, 23:31
Ами тя хич не е малка заслугата на Горбачов. Няма по-трагична съдба от това да станеш капитан на пробит кораб и единствената ти мисия да бъде да направиш така, че да има възможно най-малко жертви въпреки неизбежното потъване.


Ебаси романтиката.
Мисията на гологлавия беше съвсем друга ;)

fred
09-12-2010, 09:04
Ами тя хич не е малка заслугата на Горбачов. Няма по-трагична съдба от това да станеш капитан на пробит кораб и единствената ти мисия да бъде да направиш така, че да има възможно най-малко жертви въпреки неизбежното потъване.
Колкото до Югославия - виж разпределението на сферите на влияние след ВСВ и това отговаря на всички въпроси защо всички бивши югославски републики са доста по-напред от другите в източния блок.

За Югославия е сферите на влияние са спазени, но поради факта, че Тито и Сталин не предяха и Тито се ориентира и към запада.За нас обаче 20% май бяха, западно влияние не се спази.
За Горбачов споделям мнението на М.Тачър-един неуспял политик.Ама да е жив и здрав в крайна сметка.

infernus
09-12-2010, 13:15
Точно така, прав си WikiLeaks е поредната Руска пропаганда срещу добрите американци :notworthy::usaflag:

търтей
09-12-2010, 13:19
Алоу дечките, от къде Асанж има секретна информация?
Спънал се е в нея докато е пазарувал в Пикадили?

А да мислим малко. Хванатият шнионин има едничка надежда - да е ценен за размяна - иначе отива за храна на рибите. Това са правилата на играта.

koolio
09-12-2010, 13:47
Ебаси романтиката.
Мисията на гологлавия беше съвсем друга ;)

Аз говоря за реалните събития и резултатите ;). Ако на мястото на Горби беше някой амбициозен кагебеец нали се сещаш, че щеше да стане страшничко.

fred
09-12-2010, 20:13
Точно така, прав си WikiLeaks е поредната Руска пропаганда срещу добрите американци :notworthy::usaflag:
Абе чожум, ти какво си пострадал от амерканците бе джанъм?На мен американците лошо не са ми сторили, за разлика от руснаците, чиято попара сърбахме 50 години, а и в момента си я посръбваме.Виж собствената си кочина в която и аз и ти живеем, благодарение на руските танкове през 1944.А ако имаш желание прочети това, пък ако го и разбереш, още по добре[COLOR="Silver"]
http://ivo.bg/2010/11/29/%D1%83%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D0%BA%D 1%81-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%82%D0%BE%D 0%BD-%D0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B0/

Ето извадка, която очертава основното:
Точно в най- мракобесните държави по света сега пътешестват избрани извадки от разкритията на Уикилийкс, за да се докаже пропагандно чрез тях колко гаден е Големият американски сатана, който явно е и достатъчно глупав да не обезглавява на мига онези, които са посегнали на държавните му тайни. А в същото време режимите, които злорадстват над американското дипломатическо нещастие в момента, не допускат дори международни инспекции на свои инсталации, камо ли пък собствени журналисти да се ровят в разни държавни тайни и публично да ги оповестяват.

Та да перефразирам изречение от коментарите след статията-каква част от около милион българи, емигрирали предимно на Запад и в САЩ, са отишли в Русия, Иран, Северна Корея, Куба, Уругвай или пък Сирия?

morfius
09-12-2010, 21:51
Докато Уикилийкс не публикува нещо по-сериозно и наистина секретно/показателно, ще изчакам с коментари.
Защото все повече си мисля, че наблюдаваме виртуален 11.09.2001
И се плаша от възможните последствия за свободата на Интернет като медия.

ne0
09-12-2010, 22:01
не знам дали сте гледали това:
http://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0&feature=player_embedded

ЗА МЕН ВОЙНАТА Е НАЙ-ТЪПОТО И БЕЗМИСЛЕНО НЕЩО!!!

Гнусни кадри на американски герой избиващи невинни хора и ДВЕ МАЛКИ ДЕЦА!!!!

Герои казващи на фотоапарата РПГ и с халюцинации за АК47

Нямам думи а и правилата на форума не ми позволяват да изразя мнението си по въпроса.....
Но все си мисля, че "любимия" ми американски народ ще се сети за тези кадри следващия път докато света си плаща онлайн за да гледа как падат самолети върху градовете им. Вярно е че не всеки американец е виновен, но седят и бездействат с бургер в ръка пред телевизорите си.

ТАКИВА НЕЩА НЕ БИВА ДА СЕ СЛУЧВАТ НИКЪДЕ И НА НИКОЙ!

Вътрешно си казвам "защо не слязохте в Сърбия по земя... мам.. ви" и после разума ми напомня че ВСЕКИ КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА ДА ПРАВИ ВОЙНА Е ПЪЛЕН ИДИОТ и не заслужава да се е раждал

Мир на праха им... 15 невинни живота...

morfius
09-12-2010, 22:06
...

Има 1 лаф на английски - War is good for business :notify:

fred
09-12-2010, 22:41
Никой нормален човек не е за война и насилията.
Снимки има всякакви-на руснаци избиващи чеченски деца или афганистанчета, на араби колещи невинни граждани от всякъкв произход, на сърби избиващи босненски жени и деца и какво ли не, също има и на негри, убиващи други негри в Африка...
Колко ли са невинните хора, избити от сърбите в бившата Югославия, а и от мюсулманите в резултат на това.И това докога трябваше според вас да продължи??
Определено САЩ не са родители на войната, нито са най големите и радетели.
Жертвите на комунизма са над 105 милиона, за справка - във Втората световна война умират около 60 милиона.СССР активно подпомага началоа на войната, Втората световна война, като сключва договор за ненападение с Германия преди това и договор за подялбата на Полша.Избитите полски граждани след подялбата от КГБ, по нареждана на КПСС и лично на Сталин е над 23 000.
Чакам с нетърпение Уикилийкс да публикува данни от кухнята на руското, китайското, иранското, севернокорейското правителство и т.н. Може също така да изнесе данни за нови или неразкрити данни за комунистическите престъпления на този международен сайт примерно
http://www.globalmuseumoncommunism.org/

Mind_Control
09-12-2010, 23:19
Вътрешно си казвам "защо не слязохте в Сърбия по земя... мам.. ви" и после разума ми напомня че ВСЕКИ КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА ДА ПРАВИ ВОЙНА Е ПЪЛЕН ИДИОТ и не заслужава да се е раждал




Ха ха, къде ще слязат по земя тия цървули, някакви момченца на по 20 години с промити мозъци. Сърбите ще се чудят да ги опъват ли, да ги срелят ли..

ne0
09-12-2010, 23:31
Никой нормален човек не е за война и насилията.
Снимки има всякакви-на руснаци избиващи чеченски деца или афганистанчета, на араби колещи невинни граждани от всякъкв произход, на сърби избиващи босненски жени и деца и какво ли не, също има и на негри, убиващи други негри в Африка...
Колко ли са невинните хора, избити от сърбите в бившата Югославия, а и от мюсулманите в резултат на това.И това докога трябваше според вас да продължи??
Определено САЩ не са родители на войната, нито са най големите и радетели.
Жертвите на комунизма са над 105 милиона, за справка - във Втората световна война умират около 60 милиона.СССР активно подпомага началоа на войната, Втората световна война, като сключва договор за ненападение с Германия преди това и договор за подялбата на Полша.Избитите полски граждани след подялбата от КГБ, по нареждана на КПСС и лично на Сталин е над 23 000.
Чакам с нетърпение Уикилийкс да публикува данни от кухнята на руското, китайското, иранското, севернокорейското правителство и т.н. Може също така да изнесе данни за нови или неразкрити данни за комунистическите престъпления на този международен сайт примерно
http://www.globalmuseumoncommunism.org/

съгласен съм с теб, ама нали американците водят високотехнологична война, нали за да няма жертви невинни, заеби ония ги разтреляха като на електронна игра и се кефиха....И ТО НЕ ЕДИН СЪГЛЕДВАЧ А МИНИМУМ ДВА БЯХА евала на такива герои
като им се води война да ходят да се бият с наркотрафиканти и прочие по банановите републики и т.н. фейс ту фейс....
Няма спечелена война няма.

п.с. късно е и се изнервих и пак защо не слязохте да са правите на мъже у Сръбско

fred
10-12-2010, 09:16
И аз съм съласен с теб. Но да уточня-определено на руснаците и катайците въобще не им дреме за жертвите, даже когато се касее и за собствените им-например това, което се случи с чеченците и заложниците в театъра и акцията за освобождението им.А войната си е война, мръсна работа.
Не мисля, че сърбите по земя щяха да се справят с американците...силни id по масовите убийства на жени и деца и срещу албанците /които в началото имаха много слабо въоръжение/.Сърбите могат да бият американците само в пиене на ракия и лакардии на маса, но да осавим тези безмислени спорове.Всеки си има право на мнение, но да бъдем обективни.
Такива целенасочени атаки, с популистки методи, като Уикито, въобще не са случайни.Не си мислете, че честен гражданин или група граждани едва ли не правят това в името на истината.

В тоя ред на мисли ето един факт: Нобеловата награда за мир е връчена символично отсъствието на лауреата за 2010 г. китайския дисидент Лю Сяобо.
http://www.chernomore.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=10477:2010-12-10-15-49-43&catid=60:2009-03-18-08-38-05
Междувременно в Китай бяха спрени предаванията на Си Ен Ен, Би Би Си и на други световни телевизии, които я излъчваха директно.
Очакам гневните реакции на миролюбците и борците за граждански права от Wikileaks, които да заклеймят, тази прояваq това вопиющо нарушение на човешките права!

sa6o_roman
10-12-2010, 23:52
Ама ходят в Чечня, Грузия, в Сърбия се мешаха, макар и без войски.Да не забравяме, че намесата на САЩ и в двете споменати места това става на базата на решения на международна коалиция.А да не говорим пък за сделките им с оръжия, на руснаците имам предви....
Верно, че пряко участие нямат, защото нямат пари за та цел.
С други думи, за мен това е антиамериканска кампания зад която стоят различни интереси, а аз пък съм против интересите на Русия и Китай :)

Пак ще те посъветвам да почетеш малко за делата на ЦРУ в Съветската война в Афганистан. Какво излиза? САЩ са измислили тероризма, такъв какъвто го познаваме днес.

Уикилийкс няма да пуснат информация за Русия и Китай, докато някой не им снесе такава.

За похищението в московския театър не си съвсем прав. По никакъв начин не можеш да го приравняваш с болните амбиции и действия на Сталин. Акцията за превземането на сградата беше перфектна, а тази за измъкването и оказването на помощ на заложниците беше некадърна.

А знаеш ли за случаите в които властите на САЩ са пръскали цели градове с LSD и други такива, просто така за експеримента? За факта, че използват муниции с убеднен уран? За факта, че пращат войниците си надрусани на бойното поле? Че са закъсняли с влизането във ПСВ, защото искали са да пращат само черни да се бият за демокрацията в Европа, а за тях все още нямало демокрация в родината им?

Говориш за пропаганда с/у САЩ, а помниш ли пропагандата им с/у Русия при конфликта в Южна Осетия?

Имаш ли представа колко американски самолети са нахлували във въздушното пространство на СССР и колко съветски в това на САЩ?

Имаш ли представа, че тръгне ли СССР или Русия да прави нещо, американците веднага го съботират?


Като са такива пичове, защо американците не кажат на Израел да спре със зловещите си деяния? Или защо не са се намесили като хората в Сомалия? Ако няма нефт или няма общо с русия, сащ не си дават зор! Продават малко оръжие и до там.

Аз разбирам, че комунягите са ни цакали яко, ама никой ли не вижда че американците също ни цакат?

търтей
10-12-2010, 23:55
Имаш ли представа колко американски самолети са нахлували във въздушното пространство на СССР и колко съветски в това на САЩ?


Толкова сссрски са влезли в САЩ, колкото са успели да долетят до там.
Оно не стаа само с еденье, трее и малце акъл.

sa6o_roman
11-12-2010, 00:01
Толкова сссрски са влезли в САЩ, колкото са успели да долетят до там.
Оно не стаа само с еденье, трее и малце акъл.

Ако беше до акъла, нямаше да ми говориш вицове. Имам предвид, че наистина са можели да си го позволят. Доказателство за това е кубинската криза, където сссрците като на шега прехвърлиха цял куп ядрено оръжие.

morfius
11-12-2010, 00:01
***

Колега, американците и руснаците в момента не ни цакат, ние сами се цакаме... щото си мислим, че :moon: е добра стойка за пред големи батковци.

Докато комунизма ни изцака и здравословно (един Чернобил у нас е 99 пъти по-жесток геноцид от ЛСД или обеднен уран) и мозъчно... и сега и доста занапред ще берем плодовете му... горчиви и червиви.
:moon: стойката само докато оберем ... ще се затрием.

sa6o_roman
11-12-2010, 00:07
Колега, американците и руснаците в момента не ни цакат, ние сами се цакаме... щото си мислим, че :moon: е добра стойка за пред големи батковци.

Да, де. Точно така е.

Чернобил все още се смята за трагедия.

morfius
11-12-2010, 00:33
Не самата експлозия, а начина по който у нас беше покрито това и бяхме пратени да маршируваме в радиоактивен дъжд и прах, да ядем заразена продукция, да пием заразени млека... жесток геноцид в/у собствения си народ да проведеш - за това присъдата трябва да е върху всички които са управлявали тогава!
И за тях са си внасяли отвън ... докато ние гълтахме съветска обич с радиоактивен привкус.

И сега на по 30-40 години сме по-болни от роднините ни на по 60 - 80.
Страх ме е да мисля какви ще са децата ни...

И понеже от Уикилийкс тръгнахме.... Китай изпоарестува всички що са помислили да дисиденстват само заради една награда за мир, в Русия който скочи умира (Политковская за пример)... кой да нахрани така обилно Уикилийкс с издънки?

sa6o_roman
11-12-2010, 08:12
Да, руснаците не информирали запада, нашите политици не информирали нас самите.

Добре че са FOX news и CNN, за да бдят над амерканския народ, що се отнася до тези факти:

http://www.youtube.com/watch?v=sbjr_cPS9_A&feature=related

Американските власти предпочитат да не избиват критикуващите, а правят така че никой да не им обърне внимание. Ако гръмнат Майкъл Мур, човека ще стане най-известния американец. Сега обаче го слушат, да речем 1% от всички граждани, пък нека си разправя всеки ден за конспирации.

fred
11-12-2010, 09:23
Пак ще те посъветвам да почетеш малко за делата на ЦРУ в Съветската война в Афганистан. Какво излиза? САЩ са измислили тероризма, такъв какъвто го познаваме днес.

Уикилийкс няма да пуснат информация за Русия и Китай, докато някой не им снесе такава.

За похищението в московския театър не си съвсем прав. По никакъв начин не можеш да го приравняваш с болните амбиции и действия на Сталин. Акцията за превземането на сградата беше перфектна, а тази за измъкването и оказването на помощ на заложниците беше некадърна.

А знаеш ли за случаите в които властите на САЩ са пръскали цели градове с LSD и други такива, просто така за експеримента? За факта, че използват муниции с убеднен уран? За факта, че пращат войниците си надрусани на бойното поле? Че са закъсняли с влизането във ПСВ, защото искали са да пращат само черни да се бият за демокрацията в Европа, а за тях все още нямало демокрация в родината им?

Говориш за пропаганда с/у САЩ, а помниш ли пропагандата им с/у Русия при конфликта в Южна Осетия?

Имаш ли представа колко американски самолети са нахлували във въздушното пространство на СССР и колко съветски в това на САЩ?

Имаш ли представа, че тръгне ли СССР или Русия да прави нещо, американците веднага го съботират?


Като са такива пичове, защо американците не кажат на Израел да спре със зловещите си деяния? Или защо не са се намесили като хората в Сомалия? Ако няма нефт или няма общо с русия, сащ не си дават зор! Продават малко оръжие и до там.

Аз разбирам, че комунягите са ни цакали яко, ама никой ли не вижда че американците също ни цакат?
Сашо, разбирам че и ЦРУ и съответните американски служби не са ангели. Но определено не американците са измислили тероризма. Една от идеите на Ленин е износ на революция и подкрепа на разни групировки, които да борят злия капитализъм.Това беше главна практика, по късно на целия соц лагер.Тук говорим и за тероризъм, който беше разпространен в западна европа през 60 и 80 години на миналия век, лица като Карлос Чакала и т.н, както и подкрепа на всякакви режими по света, в Африка, Южна Америка и т.н.
Тероризмът, за който говорим в днешни дни, мюсулманския, е съществувал още през 12 век, говорили сме на тая тема в дурги теми-ето виж ако се интересуваш, най общо:
http://forum.boinaslava.net/printthread.php?t=6353&page=2&pp=25
подобни методи съществуват и до ден днешен в лагери в Пакистан, Иран и т.н

Ясно че че САЩ и Русия се цакат от десетилетия, но в тая борба аз не съм на страната на Русия.Да, САЩ не са на 100% прави, не са богопомазани, но аз предпочитам този модел на държавност и начин на живот, пред Русия или Китай.Знам какво са паравили Сащ, по скоро съм чувал и чел, но това за цели градове напръскани с еди какво си, са фантазии-то се говори че и КГБ е взривило блокове с хора в москва, за да натопи чеченците, ама дали е така..Не мога да определя за перфектна акция /драмата със заложниците в театъра/, в която загиват много невинни хора, това ми напомня за "ювелирната операция" на МВР по времето на БСП, организирана от вътрешният им министър В.Вълков, или както там е бил, когато се изпостреляха и загинаха полицаи от различни звена.Но това е просто пример, във Втората световна война много от жертвите са могли да бъдас спестени, но просто човешкия фактор не е бил никога първостепенна грижа на СТалин и тогавашния режим, а всъщност и векове преди това.В наши дни ситуацията е подобна.
И двете системи са правели всякакви тайни експерименти с хора, но на изток затова никой не говори, ако проговори, просто изчезва.То виж с Анна Политковская, какво стана, та прави сметка за още по сериозни неща.
Но пак не разбрах, както и в други теми-какво нас са ни прецакали американците?Да, те са велика сила, гледат си интерисете и т.нн, но на нас каква злина са ни причинили, че да ги мразя?Защото за руснаците мнението и фактите съм ги излагал многократно.
Пък и всеки си има право на избор, в крайна сметка ти си предпочиташ едни, аз други и т.н.Сам обаче си отговори на въпроса, донякъде, откъде идват тия матеряли.Казваш, ако им дадат, ще ги публикуват-бъди сигурен, че тия дето дават данните няма да дадат инфо за цитираните от мен държави.
Та това е просто борба за надмощие между идеологии, начин на живот, възгледи и т.н.

sa6o_roman
11-12-2010, 18:31
fred, съгласен съм с това, че и тия и ония са за бой, меко казано. Обаче виждам как целия свят подкрепя амбициите на САЩ, виждам как за тях едни неща са позволени, а за други държави не са. Ужасявам се, че през последните 50 години САЩ са се разправили със почти всеки решил да им поиска сметка или да ги упрекне. И още по-плашещо е, че успяват да заблудят всички, че сеели демокрация и свобода.

САЩ може да не са извършвали нещо кой знае колко страшно с нас, може би планът Ран-Ът, ако е истина. Стига само, обаче, че американския посланник дърпа конците в България. Събуди ли се и реши да спомене думата корупция в сутрешния блок и две седмици гледаме цирковете на Бойко, цветанов, прокуратурата и стдебната власт.

Иначе бъркаш за едно нещо. Не предпочитам нито единия, нито другия модел.

fred
11-12-2010, 22:12
Е криво ляво постигнахме някакво съгласие :) Нека всеки да има мнение, да мисли.
Да не задълбаваме сега, тоя план Ран е ...
Но, за нас лошото е че сме много обвързани с Русия, единствения начин да се измъкнем е активно сътрудничество с САЩ и ЕС.Вярно е че посланика на САЩ излага някои въпроси и мнения, ама нещо лошо да е казал, повечето от тия неща са вярни.От друга страна ББ наистина гледа да угоди там, ама след това се врътва и на изток, така е и Първанов. С Русия няма лошо и не може да нямаме добри отношения и контакти, но на базата на взаимната изгода, а не на база тяхната.
Както и да е, нека да мислим с главите си повече и да се замисляме, когато нещо стане.Имам предвид че случайно нищо не става, както се казваше в една статия про времето на Кобурга, случайно само Китен срещна Калина:)

sa6o_roman
13-12-2010, 02:29
:respect: :)

В крайна сметка какво мислите за класифицираната информация? Според мен има твърде много тайни, но не бива всичко да е явно.

fred
18-12-2010, 18:49
Да, може и така да се каже, или по точно-ако нещо се смята за тайно - нека се сравни с това, на другите претенденти за локално,областно и световно влияние:machinegunner:

pent
18-12-2010, 18:57
Въпрос: Кой е единственият сигурен начин да бъде спрян Wikileaks?

Отговор: Ако бъдат закупени от Yahoo!
:Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley: