PDA

View Full Version : Откъде смуче въздух? Alfa 145 1.3 boxer



boian
04-11-2004, 12:47
Днес ходих на диагностика да проверя ламбда-сондата на газ-анализатор и майстора ми каза,че сондата работи не е мързелива,ама отнякъде смучела въздух и сместа обеднявала и сондата я обогатявала и затова при ниските обороти двигателя леко тресе.Каза ми да отида при някой,който разбира от боксери.Лампата не свети,не отчита грешки та питам къде най-често се получава такова смучене.Аз пак съм доволен,че по двигателя нямаше забележки,ако е някой маркуче ще се смени.При натискане на спирачки не се променят оборотите,така че не е от сервото.Алфа-та е 145 1351 куб.см. 95г.Благодаря предварително!

hf hpe
04-11-2004, 13:48
незнам при теб как е точно но на доста от колите смукателните колектори са от две части които се съединяват от гумени маншони

при 155-ците се случва доста често да се напукат и от там смуче въздух

04-11-2004, 15:51
И аз имам абсолютно същия проблем. Имам пукнатина на изпускателния колектор точно пред сондата ама може ли нещо толкова малко така да я бъзика? Трябва на някоя среща да ви покажа за какво става дума. Или ще постна снимка :wink:

V_G_Z
04-11-2004, 18:31
е добре де кажете ми как 6те сму4е преди сондата като там има яко над налягане ? кога въоб6те става вакуум 4е да сму4е ? ако има пукнатина всеки знае как духа оттам изгорели газове а не сму4е ... може да сму4е въздух някъде СЛЕД дебитомера и оттам да бърка цялата работа ... може и при4ината да е в горивоподава6тата система ....

04-11-2004, 18:53
Значи при мен кода за грешка е бедна смес. Пиша възможните причини за този код:
1. Инжектор
2. МАР сензор
3. ТПС
4. Датчик за температура на водата
5. Датчик за температура на въздуха
6. О2 сензор
7. ECU

От всички тези неща може да се базика сместта. Аз съм проверил 3.4,5,6 и 7. Не съм сигурен в работата на ижектора и МАР. МАР може да се лъже ако има проблеми с подсигуряването на въздух. Същото важи и за дебитомера, където е с него вместо МАР

PG
05-11-2004, 23:46
е добре де кажете ми как 6те сму4е преди сондата като там има яко над налягане ? кога въоб6те става вакуум 4е да сму4е ? ако има пукнатина всеки знае как духа оттам изгорели газове а не сму4е ... може да сму4е въздух някъде СЛЕД дебитомера и оттам да бърка цялата работа ... може и при4ината да е в горивоподава6тата система ....

или в дебитомера :lol:

V_G_Z
06-11-2004, 19:15
е добре де кажете ми как 6те сму4е преди сондата като там има яко над налягане ? кога въоб6те става вакуум 4е да сму4е ? ако има пукнатина всеки знае как духа оттам изгорели газове а не сму4е ... може да сму4е въздух някъде СЛЕД дебитомера и оттам да бърка цялата работа ... може и при4ината да е в горивоподава6тата система ....

или в дебитомера :lol:
МДАААА моята е била яко на газ преди да я взема и сега дебитомера
прави въртели като е студена ...... офф нямам търпение да ги подбера дебитомери и мотроници и направо в ко6а :twisted:

75 2.0 turbo
07-11-2004, 01:48
МДАААА моята е била яко на газ преди да я взема и сега дебитомера
прави въртели като е студена ...... офф нямам търпение да ги подбера дебитомери и мотроници и направо v ko6a
xaxaxax

75 2.0 turbo
07-11-2004, 01:52
XAXAXAX sa seti6 ama are de az otkoga te 4akam vij mene vsi4ko e
izritano :lol: :lol: :lol:
a mejdu temata moga da vmakna : v4era zapalih ama rezultati ne davam o6te 8) 8) 8)