PDA

View Full Version : Втулки на носачи



lan
25-07-2006, 13:45
Здравейте,
някой дали е сменял втулки на носачите? По - конкретно ме интересува селеновите втулки на долния заден носач, който мисля е алуминиев. Дали изобщо се сменят или трябва да се смени целия носач?
Предварително благодаря.

proper
26-07-2006, 14:15
единия вариант го знаеш....350лв е задния носач оригинален.
втория...отиваш в ТиН и питаш за майсторите които са сменили втулките и тампони по цялото окачване на едно ГТВ от Банско мисля ми казаха.
Смениха ги преди 2 месеца някъде и изчаквах какви ще са отзивите...онзи ден ходих и ми казаха че всичко засега е перфектно и цената е ниска направо... Аз лично ако се наложи да сменям ще направя така понеже цената на тампони втулки е смешна и си струва пробата (по 10лв са), ако не изкарат много тогава оригинални направо носачи....но имай предвид че говоря с хора от Англия и те сменят така като нас....
Отиди в ТиН те ще те упътят веднага, че не знам адрес и телефон на майстора. Кажи че става въпрос за хората които на мен са ми препоръчали.

lan
26-07-2006, 14:44
Благодаря ти. Още днес или утре ще отида и после ще пиша.

MONI
26-07-2006, 17:26
Малко като ОФФ

Значи има едно предаване по Дискавъри дето стегат некви коли с некъв бюджет и в повечето случай ги продават на далавера ...та точно там сменят само тампоните, никога целия носач. Последният път като гледах много добре беше обяснено самата процедура

Mury
27-07-2006, 17:50
Малко като ОФФ

Значи има едно предаване по Дискавъри дето стегат некви коли с некъв бюджет и в повечето случай ги продават на далавера ...та точно там сменят само тампоните, никога целия носач. Последният път като гледах много добре беше обяснено самата процедураМонка има доста коли дето им се сменят само тампоните или шарнирите а самия носач само при сериозен удар или изкривяване :idea: :idea: :idea:

bouncer
13-09-2006, 17:25
ми колеги какво да ви кажа. сега говорих с човека по телефона и той каза че е преправял втулките и е слагал някакъв болт от мерцедес и тн. и тн. пък и ГТВ-то на което е правена операцията вече е продадено и нищо не се знае за състоянието на втулките сега. ако някой може да помогне ще чакам да ми звунне на 0887 38 70 17 защото втулката е пред скъсване.

sharky
13-09-2006, 17:43
ми колеги какво да ви кажа. сега говорих с човека по телефона и той каза че е преправял втулките и е слагал някакъв болт от мерцедес и тн. и тн. пък и ГТВ-то на което е правена операцията вече е продадено и нищо не се знае за състоянието на втулките сега. ако някой може да помогне ще чакам да ми звунне на 0887 38 70 17 защото втулката е пред скъсване.

карай си спокойно, та са три на носач, така че само тропа. и на двете ми гтв-та съм ги сменял тия пусти носачи и цената им е точно 230 лв. единия. така и не намерих отделни втулки да си купя...

bouncer
15-09-2006, 17:05
мамка му! не е истина направо! то се е видяло ще сменям носачи.....

lan
13-10-2006, 12:47
Ами аз смених само втулката при един майстор от Хасково. оказа се, че на BMW (не знам какъв модел) са идентични и струват 25лв. Сега заспа и всичко е ОК.

bouncer
13-10-2006, 13:06
също така и от Рено 19 стават перфектно.

proper
25-09-2007, 18:08
също така и от Рено 19 стават перфектно.

ти смени ли ги колега? в кой сервиз и от къде взе втулките, че мисля да ги оправя и моите! 10х