PDA

View Full Version : Ще излезете ли пак по улиците?



митака-пловдив
12-12-2010, 22:26
Аз така,само да попитам - понеже снощи слушах една песен на Слави Трифонов.И понеже помня още как нашите излизаха сутрин в 7 не за да ходят на работа а за да се включат в блокада на 4-ти километър през зимата на 1997.И щото пулса ми се учестява и целия настръхвам когато гледам репортажи как скапаната ни полиция,"брани" тая ДОЛНА СГАН,наречена "управляваща власт'',биейки хората които са излезли на протест.И понеже от доста време се чувствам "притиснат" от закони и данъци - а насреща нищо!

Та да попитам ; вие,бихте ли излезли на митинг,протест,гражданско неподчинение,бунт или каквото там се случи и бихте ли подкрепили протестиращите.Ще излезете ли на улицата,ще скачате,пеете,освирквате,запалите парламента.... или ще си стоите в къщи мърморейки?Защото ако този път нещо такова се случи,мисля да съм на първа линия :jason2:

old alfist
12-12-2010, 22:29
Аз бих излязъл за шоуто - да се видя с разни хора.

BatVas
12-12-2010, 23:01
Аз бих излязал - то до сега са ни управляваха комунисти - ченгета (ДС) сега пък ни управляват комунисти - мутро-ченгета

BLUE1
12-12-2010, 23:05
С удоволствие бих излязал по улиците на Ню Йорк, на разходка.

tokata_pz_flex
12-12-2010, 23:06
Аз пък не бих .
Кой да ни управлява ? Станишев ли ? Или Костов ? Не , мерси ! Предпочитам си Бат Бойко ... нека да е всякакъв , поне е мъжкар и е навсякъде - със или без нужда . Не ме е яд като го гледам по телевизора !
П.П.
По нашите си улици :)

koolio
13-12-2010, 00:34
Аз ще изляза, стига протестът да е предвождан от хора, които знаят какво искат и какво да предприемат и предлагат реална алтернатива.

митака-пловдив
13-12-2010, 09:54
Дори и да няма кой друг да вземе власта в ръце,дори и Герб да си остане.Интересно ми е дали има желание в народа за промяна,за стачки?Искате ли света да види и чуе че в България има живот?Неискате ли просто да натриете носа на управляващите?Да им се разклатят столовете и да им се смути съня?

myato
13-12-2010, 10:02
Винаги съм излизал и пак ще излезна,но само с ясно формулирани искания.И да,ще подкрепя всеки такъв протест,а основания за протести в момента,с лопата да ги ринеш.
От "мъжкарски" пози файда няма,когато отношението ти към хората е педераско.

pinkmousy
13-12-2010, 11:34
Предпочитам си Бат Бойко ... нека да е всякакъв , поне е мъжкар и е навсякъде - със или без нужда . Не ме е яд като го гледам по телевизора !
П.П.
По нашите си улици :)

Типично мъжко мислене - нека е мъжкар, нищо, че е въздух под налягане и даже от мускулите му не е останало вече кой знае колко. То наистина интелигентните хора не се врат в тази помия - политиката.
Аз лично бих излязла. Никога не съм била овца и се гордея с това.

fred
13-12-2010, 11:39
E аз не мисля, че ББ е мъжкар, човек който си мнението по 10 пъти.По скоро е прост човек, а такива се харесват на широката публика.

Mind_Control
13-12-2010, 12:44
Бих излязъл, само ако ме поведе нова партия създадена от млади хора до 35 години. Искам да гласувам за нови лица с нови идеи, които дори да сбъркат, поне да знам, че е от неопитност, а не от лакомия за власт и пари.

Иначе не виждам смисъл да излизам, само за да махнем тези и да дойдат пак онези на власт...

tokata_pz_flex
13-12-2010, 12:50
Бих излязъл, само ако ме поведе нова партия създадена от млади хора до 35 години. Искам да гласувам за нови лица с нови идеи, които дори да сбъркат, поне да знам, че е от неопитност, а не от лакомия за власт и пари.

Иначе не виждам смисъл да излизам, само за да махнем тези и да дойдат пак онези на власт...

Това имам предвид !
И Бойко е мъжкар , пък ако щете ме наречете глупак . Това е моето виждане ... Станишев ли да подкрепя ? Или Доганчо ... разгледайте политическия небосклон и ми посочете кой предпочитате пред Бойко . Бай Ганьо е свикнал да си мрънка ... ако ще Путин да ни е премиер , пак ще му търсим косури .
П.П.
Пинки , кой да ни управлява ... ? Ако има светлина в тунела и аз бих излязъл на протест . Но да протестирам против една и съща измет под различно име ... малко не виждам смисъл .

mim
13-12-2010, 12:55
Путин е кумир на ББ, той от него се учи
ама нали е малко по-далеч, не го виждаме съвсем какви глупости твори

бих излязла, за да им покажа на които и да е, че местенцето им не е толкова топло и уютно и ако не си вършат работата, за която им плащаме, да си ходят
французите щом могат да си позволят да протестират и да сменят правителства до откат, докато се научат как се прави политика, значи и тук евентуално би могло

и ако наистина се появят качествени хора с идеи, а не някакви си зелени кьорфишеци и келеши

tanatos
13-12-2010, 12:57
Това имам предвид !
И Бойко е мъжкар , пък ако щете ме наречете глупак . Това е моето виждане ... Станишев ли да подкрепя ? Или Доганчо ... разгледайте политическия небосклон и ми посочете кой предпочитате пред Бойко . Бай Ганьо е свикнал да си мрънка ... ако ще Путин да ни е премиер , пак ще му търсим косури .
П.П.
Пинки , кой да не управлява ... ? Ако има светлина в тунела и аз бих излязъл на протест . Но да протестирам против една и съща измет под различно име ... малко не виждам смисъл .


Бойко беше мъжкар, когато не бе облечен във власт..Сега Бойко си мени мнението какато часовник си мени времето, остави принципите си и това което обещаваше някъде там.Държи се господски и собственически със държавата и с парите на хората. Заплашва.. Това не е мъжко поведение. Бойко ме кефеше но и той си пролича..Имах надежда за този човек, че може да не е акто другите ама се оказа, че е същия.

Mind_Control
13-12-2010, 13:42
Путин е кумир на ББ, той от него се учи
ама нали е малко по-далеч, не го виждаме съвсем какви глупости твори

бих излязла, за да им покажа на които и да е, че местенцето им не е толкова топло и уютно и ако не си вършат работата, за която им плащаме, да си ходят
французите щом могат да си позволят да протестират и да сменят правителства до откат, докато се научат как се прави политика, значи и тук евентуално би могло

и ако наистина се появят качествени хора с идеи, а не някакви си зелени кьорфишеци и келеши

Мим, куче с кокъл плашиш излизайки на протест в момента! Като свалиш Бойко от власт и какво? Ще дойда пак БСП или Костов примерно. Бойко пак ще си остане в политическия живот и ще чака възкръсване, както в момента чака Костов.
Все едно да ме свалиш мен от власт и да сложиш братовчед ми- ами чесно ти казвам- това не би ме изплашило :)

Няма ли на политически небосклон нова партия създадена само от необременени, млади хора, няма голям смисъл от протести, защото не можеш да превъзпиташ сегашните управници.

Kuku
13-12-2010, 13:45
Такава партия няма да има скоро....

Mind_Control
13-12-2010, 13:51
Такава партия няма да има скоро....

Прав си за съжаление. Аз не мога да видя изход от ситуацията.. Нещата са толкова заплетени. От нова година се записвам на италиански и ако потръгне езика, мисля да се ориентирам към някоя немска фирма в Италия :) защото знам немски, но в Германия не ми харесва за живеене.

Pinky
13-12-2010, 14:24
Глупости. Имаше на 2 пъти. 2001-ва и 2009-та. И ме е срам чак да призная, че онези помежду им се справиха по-добре.
Иначе, добрата страна е, че виждаме колко може да се кара по инерция. 10 години не са малко.

pikli4ka
13-12-2010, 14:25
Не се лъжте, че през 97 г. излязоха Хората на протест. Това си беше скалъпена работа - организиран протест и блокади на хора с интереси. Сами знаете, че хората са като овце - на един му плащат за да поразбунва духовете и другите го следват.... нещата не са такива, какво изглеждат.
Тогавашното правителство го "бутна" не народа, а следващите управници.
На студентие се плащаше за да протестират... и т.н.
Хайде със здраве :)

mim
13-12-2010, 14:37
ако седим и чакаме, няма да дойде друга партия
ако всеки си мисли, че безнаказано може да се разпорежда с властта, която сме му дали, всичките ще са все такива
всички ще се уяждат, щото никой не им казва копче
никой не пуска сигнали до ЕУ, до Хага и т.н.

митака-пловдив
13-12-2010, 15:11
Да,всичко написано до тук е така.В момента наистина няма партия,която да заслужи нашето доверие.Но нее задължително това правителство да се сваля,според мен е нужно да се показва,че ние хората,не спим!Че не оставеме слепи за техните машинаций,бях написал нещо в една друга тема,тази за данъците на колите.Не искате ли пак да сме народ,единен?Не ви ли се иска да се пише история по улиците?Не ви ли е писнало от безнаказаност простотия?Ще дръзнете ли да излезете на улицата с единствената цел,тази за промяната?

koolio
13-12-2010, 15:44
Не се лъжте, че през 97 г. излязоха Хората на протест. Това си беше скалъпена работа - организиран протест и блокади на хора с интереси. Сами знаете, че хората са като овце - на един му плащат за да поразбунва духовете и другите го следват.... нещата не са такива, какво изглеждат.
Тогавашното правителство го "бутна" не народа, а следващите управници.
На студентие се плащаше за да протестират... и т.н.
Хайде със здраве :)

Тук си права и ще си навлечеш гнева на феновете на Бай Мангау. Но това не променя факта, че положението беше критично и освен платените, доста хора излязоха спонтанно.

Пита се в задачата къде ги сега тогавашните "предводители"?

търтей
13-12-2010, 15:48
Кольо ти бил ли си на въпросниот режисиран протест?
Щото аз съм. ;)

Mind_Control
13-12-2010, 15:48
Айде, кога излизаме? Ако може да е събота или неделя обаче! Ще кажете- тях ги няма в парламента тогава, ми че то и през седмицата ги няма.. А като се събереме 100 000, все си мисля, че няма значение делничен ден ли е или е почивка. Най- малкото- знаеме го къде живее Бойко, знаеме го къде живее и Първанов. Обаче повечето съм сигурен, че няма да се лишат от почивката си, за да излязат на протест.

infernus
13-12-2010, 15:55
ако седим и чакаме, няма да дойде друга партия
ако всеки си мисли, че безнаказано може да се разпорежда с властта, която сме му дали, всичките ще са все такива
всички ще се уяждат, щото никой не им казва копче
никой не пуска сигнали до ЕУ, до Хага и т.н.

Определено, все още помня Костов как ходеше в тълпата доволен като кумир на всички българи. Протест такъв имаше януари 2009. Хайде сега да си кажат колко човека го подкрепиха?!?
http://www.youtube.com/watch?v=ZJ2yWxw5M2c

morfius
13-12-2010, 16:08
Излизъл съм, водил съм протести, но смисъла се оказа никакъв... даже сега ме изкарват платен провокатор.
Ей там по-горе...
Пордължавайте да кълвете на активни мероприятия, никога няма да ви позволят да прогледнете.
Вече единственото излизане ако се сговни положението - ще е през аерогара София... за последно.
Просто с това мислене което преобладава тук, това си заслужаваме...
Да се пъна, че и на някой друг да му е добре, а той да ме псува?
Я се вземете в ръце бре...

А някой ден като проумеете, че протест и смяна на правителство са 2 различни неща, може да си поговорим пак.

търтей
13-12-2010, 16:27
Димитреее, провокатор мръсен, не те ли е срам бе. Протести ще ми водиш, костовист с костовиста долен.

И въпреки това не си прав.
Ако на нас ни пука че ще ни псуват, то другите дето вярват на телевизора изобщо няма да сътворят нищо.
Както опорочиха тотално един протест с надрусана и напушена футболна агитка.

Демек все някой трябва да сътвори нещо иначе шанс нема.

morfius
13-12-2010, 16:37
Като гледам нагласите на масите... шанс си нема.
Тогава не ми пукаше, сега вече станах циник и не виждам смисъла да се зоря, а хора дето чакат да ги оправят (било и за 800 дни), да псуват.
Нямаме достатъчен процент желаещи за да променим каквото и да било... неприятно, но факт.

търтей
13-12-2010, 16:42
Аз цинима съм си го написал под ника.
Ма така само печелят онея другите, шгое.

Поне от управлението на биби има нещо полезно, хората се понаучиха, че като мрънкотят управляващите от страх правят квото им искат (много е груб и неточен примерът, знам)

morfius
13-12-2010, 16:45
С тия примери трябва да си смениш това под ника на оптимист :)
По-скоро ББ се научава, как се залъгва народ... ама нейсе.

А, че печелят само те... знам, ама те и да се пънем и да не се пак ще спечелят... няма критична маса за другото.

търтей
13-12-2010, 16:52
Това е от другата част на ника

Три метаморфози на духа ви назовавам: как духът се превръща в камила, а камилата - в лъв, и накрая лъвът - в дете. [...]

Ала кажете, братя мои, какво е в състояние да извърши детето, щом като дори лъвът не е смогнал да го направи. Защо е било необходимо грабливият лъв да се превърне и в дете?
Невинност е детето и забрава, едно ново начало, една игра, едно самозадължаващо се колело, едно изначално движение, една свещена повеля: "Да бъде!"

morfius
13-12-2010, 17:03
Стана много абстрактно тук :)

Но фактите са си факти, а те не са възвишени никак...

И в един момент просто ти писва... нашия форум даже не е преставителна извадка, тук сме по-напред от цялото у нас.
И като се сблъскаш няколко десетки пъти с това, виждаш... че стена с глава не се троши.

търтей
13-12-2010, 17:08
А съвсем представителна извадка сме.
Има лумпени, пролетариат, некъф бегъл опит за средна класа, десари, откровени комунисти, забогатели мамини синчета комунисти ет цетера.

morfius
13-12-2010, 17:21
Всички групи имаме да... но в процентно разпределение сме по-добре от цялото, не ставаме за извадка.

Щом тук идеята за протест се осмисля, със смяна само... щом тук се радваме на "мъжкаря ББ" или "народния глас - слави", щом тук плюем на опита на едни хора да поискат промяна, щом тук кълвем на всяко активно мероприятие... не ми се иска да ти обяснявам какво ще се случи на село, в маргиналното гето, в крайния квартал, в кръчмата или на женския пазар.

За да съберем 10% реални, тук трябва да имаме поне 30 - 40% ... или не вярваш?

търтей
13-12-2010, 17:32
Не мисля че в процентно отношение сме по-добре.
Бяхме.
Но след целенасочените усилия на наколко другари вече не сме, дори ако не сме и по-зле.

За другото си прав

CBET
13-12-2010, 17:45
"Всяко стадо си има мърша. И всяка мърша си има стадо, което да я следва!"
Р. Ралин

В тая връзка у мен напират следните два въпроса:
1. Коя е мършата, която ще ни извади на улицата?
2. След като излезем и постигнем нещо, коя е другата мърша, която ще си турнем да ни управлява?

П.С. Много истина има в едно изказване на човека с голямото его, цитирам по памет: "В България няма останал качествен материал!"
(за да не ме разберете погрешно и аз се слагам сам в това число!!!)

morfius
13-12-2010, 17:57
Който и да ни управлява ще стане мърша... като ни вижда, че сами се :moon:

Ама що ли се моря... явно не сме дорасли да проумеем, че да си защитаваме интересите е едно, друго да сменяме правителства.
Сменянето е последната опция... а не първата.
Първата е да се показва на тия горе, че не сме :moon:

търтей
13-12-2010, 18:02
Първата стъпка е сами да проумеем, че не сме гъзове. ;) А ние още това не сме постигнали.

morfius
13-12-2010, 18:03
Е ако трябва разширен алгоритъм... ще го пишем по-дълго от Моисей.

митака-пловдив
13-12-2010, 19:55
Аз неискам да свалям правителства! Не ви ли е яд,че ви мачкат?Мен ме мачакат,законите,системата,хората по улицата!Не се ли задушавате сутрин,обед,вечер?Това нее илюзия!Да,трябва мършата да тръгне (бедните,потиснати,бунтари....) Толкова ли е трудно да живеем нормално?Толкова ли е трудно да се чуе гласа на народа?Толкова ли сте смачкани и цинични,че ако утре нещо вземе да става ще си останете по къщите?Не е важно кой управлява!!!Важно е да видят че хората не са овце,че ако утре стъпят на криво ние пак ще сме по улиците!!В мен се прокрадва усещането че всеки го е страх,от полицията която вече станала толкова нагла че бие пенсионери и ученици?!Страх от циниците които цъкат от кочините които наричат домове,че ТИ-този който има смелоста да вдигне глава,нямаш да имаш сила да направиш нищо?!

Вижте този линк http://www.youtube.com/watch?v=wH3-dy9BE4c

Derry
13-12-2010, 20:27
Никаде не излизам, Бойко ми е симпатичен, няма как да не се отчете, че си има слабости в управлението, но засега толкова, когато пораснем - тогава повече.

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:22 ----------


Аз неискам да свалям правителства! Не ви ли е яд,че ви мачкат?Мен ме мачакат,законите,системата,хората по улицата!Не се ли задушавате сутрин,обед,вечер?Това нее илюзия!Да,трябва мършата да тръгне (бедните,потиснати,бунтари....) Толкова ли е трудно да живеем нормално?Толкова ли е трудно да се чуе гласа на народа?Толкова ли сте смачкани и цинични,че ако утре нещо вземе да става ще си останете по къщите?Не е важно кой управлява!!!Важно е да видят че хората не са овце,че ако утре стъпят на криво ние пак ще сме по улиците!!В мен се прокрадва усещането че всеки го е страх,от полицията която вече станала толкова нагла че бие пенсионери и ученици?!Страх от циниците които цъкат от кочините които наричат домове,че ТИ-този който има смелоста да вдигне глава,нямаш да имаш сила да направиш нищо?!

Вижте този линк http://www.youtube.com/watch?v=wH3-dy9BE4c

Има ли търчене по улиците със сигурност ще е оглавено от някого и този някого няма да е със съвсем чисти помисли, все на някого ще му се иска да оглави всенароден протест, ропот или пък бунт ако щете и този някого ще е я турчин, я комунист. Винаги ще си бъдем стадо още откакто сме избрали да живеем на групи и да се крием един зад друг, надявам се поне някога да сме добре изглеждащо стадо със зализан косъм.

п.с. Учениците са си за бой - повечето.

митака-пловдив
13-12-2010, 20:36
Не мога да повярвам че хора от Великотърновско,могат да мислят така!!Аз неискам да управлявам,неискам власт!!
Как така реши че учениците са за бой - повечето? Не са ли за бой "овцете"?
Кажи ти,ученико-възпитателя какво видя в Бойко и какво му харесваш?

fred
13-12-2010, 20:48
Всеки народ си заслужва участта, в частност и правителството.За какво да излиза народа, като е ясно, че не знае какво иска.Нито как да го постигне.

old alfist
13-12-2010, 20:58
Ние да се научим първо да знаем, да работим, да общуваме с хората, да се обличаме и др. пък тогава да имаме претенции към другите.

Derry
13-12-2010, 20:58
Не мога да повярвам че хора от Великотърновско,могат да мислят така!!Аз неискам да управлявам,неискам власт!!
Как така реши че учениците са за бой - повечето? Не са ли за бой "овцете"?
Кажи ти,ученико-възпитателя какво видя в Бойко и какво му харесваш?

Какво да му харесвам, няма да си го прибирам у дома я. На фона на всички останали го намирам за по свестен.
Пък за учениците, голяма част от тях не са на училище за да учат, може да съм се изказал крайно с това, че са за бой ама... друго не ми хрумна. И като съм казал, че са за бой това не значи, че ще ги възпитавам и пердаша респективно. А за овцете - не са за бой, имат си глави, сами си решават съдбата, когато не ти допада променяш доколкото можеш.

митака-пловдив
13-12-2010, 21:16
На управниците не им трябват умни хора,те нямат полза учениците да са в час!
Колко от тях а и от нас знаят как умира кап.Петко?Колко от тях знаят смисъла на свободата и според мен,те никога няма да я "вкусят" защото техните родители са възпитани на "мълчание и покорство"!

Derry
13-12-2010, 21:54
Те и управниците не са много умни. Оная история с Барби телефоните показва. Поне дискъвари да гледаха от време на време.

morfius
13-12-2010, 22:34
Ох ама сте ми... :static:

Защо мислите, че на ББ ще му навреди малко да види протести?

Изобщо защо си мислите, че ви се полага нещо повече... какво сте направили за това?

pent
13-12-2010, 22:47
хора, стига сте вдигали стачки, протести и малко почивка със свалянето на правителства :))) нека започнем да си гледаме в собствената паничка; ако човек е кадърен ще се справи без значение от цвета на управляващата партия. Аз по времето на Станишев лично доста добре се справях, сега е още по-добре! И това по време на криза(според вестниците)!!!

Но манталитет много трудно се изкоренява, за пример мога да дам редица мой приятели, които също като мен през тези 'трудни' години се справят много добре. Е на тях не можеш да им затвориш устата да мрънкат. Преди Станишев им беше виновен, сега ББ(утре друг да дойде и срещу него ще мрънкат)... Но реално погледнато заплатата им е близо 12 пъти средната за София! И най-големите увеличения имаха именно тези години.

С тъга виждам, че масата хора са мрънкачи. Търтея е прав, че форума е представителна извадка: комплексирани селяни, бедни псевдоинтелектуалци и вечно компетентни органи :)

Аре по-сериозно, а :)

morfius
13-12-2010, 22:52
хора, стига сте вдигали стачки, протести и малко почивка със свалянето на правителства :))) нека започнем да си гледаме в собствената паничка; ако човек е кадърен ще се справи без значение от цвета на управляващата партия. Аз по времето на Станишев лично доста добре се справях, сега е още по-добре! И това по време на криза(според вестниците)!!!

Но манталитет много трудно се изкоренява, за пример мога да дам редица мой приятели, които също като мен през тези 'трудни' години се справят много добре. Е на тях не можеш да им затвориш устата да мрънкат. Преди Станишев им беше виновен, сега ББ(утре друг да дойде и срещу него ще мрънкат)... Но реално погледнато заплатата им е близо 12 пъти средната за София! И най-големите увеличения имаха именно тези години.

С тъга виждам, че масата хора са мрънкачи. Търтея е прав, че форума е представителна извадка: комплексирани селяни, бедни псевдоинтелектуалци и вечно компетентни органи :)

Аре по-сериозно, а :)

То щото живота ни е само заплати...
Ама вие богаташите сигурно ще пребягате до Гърция или Турция да се лекувате... или да изучавате децата си... или да карате колите си... или да се разправяте с бюрокрацията.

pent
13-12-2010, 23:03
Търтей в много отношения е прав ама освен тези изброените други има ли? принципно :)
има естествено :) ще ги познаеш по това, че те мрънкат най-малко ;)


Ама вие богаташите сигурно ще пребягате до Гърция или Турция да се лекувате... или да изучавате децата си... или да карате колите си... или да се разправяте с бюрокрацията.

богати сме само духовно :) и това ни е достатъчно :) всичко останало си идва само...

morfius
13-12-2010, 23:17
Мисля, че ме разбра какво искам да кажа... :)

митака-пловдив
13-12-2010, 23:18
Аз не мрънкам,изобщо дори :) Хваща ме бяс като гледам безочието на управляващите.Вчера по някое време щракайки каналите попаднах на някакво предаване с гост Яне Янев......Е тоя ме изкарва извън нерви само като му гледам мазната мутра!!!

Аз не искам да се върне комунизма,неискам и парите на богатите,неискам за всички да е едно.Хайде да не променяме темата.Просто ми стана интересно,дали има хора които ще излязат по улиците с единствената цел и идея,да покажат че не са страхливи,че свободата на избора,не е легенда?!

BLUE1
13-12-2010, 23:30
Е, па това е моят избор, вече.

I'd be safe and warm
if I was in L.A
California Dreamin'
on such a winter's day

Derry
14-12-2010, 00:44
Сърдити млади хора :bored:.

Свободата е смърт, робството живот.

r.jelev
14-12-2010, 00:48
На противниците на ББ само дали им е ясно като четат,чака го втори мандат ;)

търтей
14-12-2010, 01:26
Отваряй :)

nhg
14-12-2010, 02:00
На управниците не им трябват умни хора,те нямат полза учениците да са в час!
..................

Виж, това е много вярно...
и бай дъ уей: тука, 'в дълбоката провинция' на мен никой не ми е плащал през 1997 да мръзна по улиците, не съм и чувал за подобен случай.
Дали бих излязъл сега: знам ли, много деца имам вече, за да мога да 'изразя гражданската си позиция' и да си 'загубя времето' по такъв начин.... да не говорим, че матричаря ви го каза: Защо мислите, че на ББ ще му навреди малко да види протести?
Това - за конкретния случай, иначе на теория... може да си почешем езиците!

r.jelev
14-12-2010, 02:05
хора, стига сте вдигали стачки, протести и малко почивка със свалянето на правителства :))) нека започнем да си гледаме в собствената паничка; ако човек е кадърен ще се справи без значение от цвета на управляващата партия. Аз по времето на Станишев лично доста добре се справях, сега е още по-добре! И това по време на криза(според вестниците)!!!

Но манталитет много трудно се изкоренява, за пример мога да дам редица мой приятели, които също като мен през тези 'трудни' години се справят много добре. Е на тях не можеш да им затвориш устата да мрънкат. Преди Станишев им беше виновен, сега ББ(утре друг да дойде и срещу него ще мрънкат)... Но реално погледнато заплатата им е близо 12 пъти средната за София! И най-големите увеличения имаха именно тези години.

С тъга виждам, че масата хора са мрънкачи. Търтея е прав, че форума е представителна извадка: комплексирани селяни, бедни псевдоинтелектуалци и вечно компетентни органи :)

Аре по-сериозно, а :)

точно така :) Всяко правителство е криво на много хора. Реално обаче сега имаме кабинет избран от голям % българи. Аз бих излязъл на улицата, но сега просто няма за какво. Надявам се изберем още веднъж ББ за 2 мандат , и стане първото българско правителство с два мандата след 90та. Само така може да се усети промяната. Но дори и след първия, ще има много положителни неща които ще останат. Факт е!

fred
14-12-2010, 12:06
Аз пък разбрах, че бай Ганьо е мъжкар, симпатяга, по добър от него няма.А Алеко следователно е правилно убит, щото много мрънка и недоволства, синьо червен тип :Topic-is-closed-bg:

търтей
14-12-2010, 12:09
Аз пък разбрах, че бай Ганьо е мъжкар, симпатяга, по добър от него няма.А Алеко следователно е правилно убит, щото много мрънка и недоволства, синьо червен тип :Topic-is-closed-bg:

Явно кръвта вода не става и затва и аз мрънкам и не се кефя на космати мъжкари.

morfius
14-12-2010, 12:10
Аз пък разбрах, че бай Ганьо е мъжкар, симпатяга, по добър от него няма.А Алеко следователно е правилно убит, щото много мрънка и недоволства, синьо червен тип :Topic-is-closed-bg:

Евалата баце, събра 3 тома труд в/у народопсихологията ни в 2 изречения!
Явно не сме напреднали и на йота от тогава (друг е въпроса колко в ляво и назад сме отишли).
Пък после ме питайте защо единственото излизане ако нещата тръгнат на към нова виденова зима, ще е през аеропорта.

Derry
14-12-2010, 13:31
Явно кръвта вода не става и затва и аз мрънкам и не се кефя на космати мъжкари.

Eeee хубава работа пък сега, че косматите дай да вземат пък да мрът ли? Аз като ви викам, че от Иречек и Константинов до момента няма промяна в манталитета на вас не ви се вярва.

---------- Post added at 12:31 ---------- Previous post was at 12:30 ----------


На противниците на ББ само дали им е ясно като четат,чака го втори мандат ;)

Я спечели, я не спечели. Божа работа.

koolio
14-12-2010, 13:34
Кольо ти бил ли си на въпросниот режисиран протест?
Щото аз съм. ;)

Не съм бил, щото тогава бях малолетен и нямах право на такива работи ;).

Но съм чувал лично хора, които са взели по някой лев, за да отидат. И ако ми четеш внимателно мнението, никъде не съм твърдял, че всички, които са ходили, са платени провокатори.

И един друг въпрос беше оставен без разглеждане: ако сега бай Мангау пак поведе протест с ясна кауза и ясна предложена алтернатива, аз ще отида. Ама защо не го повежда, питам аз?

old alfist
14-12-2010, 14:00
Не съм бил, щото тогава бях малолетен и нямах право на такива работи ;).

Но съм чувал лично хора, които са взели по някой лев, за да отидат. И ако ми четеш внимателно мнението, никъде не съм твърдял, че всички, които са ходили, са платени провокатори.

И един друг въпрос беше оставен без разглеждане: ако сега бай Мангау пак поведе протест с ясна кауза и ясна предложена алтернатива, аз ще отида. Ама защо не го повежда, питам аз?

Не го повежда, защото знае много добре, че няма кой да му се върже вече, а тук във форума пищовлии колко искаш.Най-добре да идва Кристалина Георгиева, а бат Рамбо да си командва МВР-то.

koolio
14-12-2010, 14:39
Не го повежда, защото знае много добре, че няма кой да му се върже вече, а тук във форума пищовлии колко искаш.Най-добре да идва Кристалина Георгиева, а бат Рамбо да си командва МВР-то.

Не, щото я няма една фондация да даде едни кинти ;).

morfius
14-12-2010, 14:49
Всичките са маскари... нали :)
За какво ви е политик за водач на протест, това се прави само когато се иска промяна на управление.
Протести се правят по конкретни поводи, за защита на конкретни права и интереси.
И ако нищо от това не даде резултат, тогава може да се търси смяна.
Ама колко пъти у нас се е тръгнало по тая схема... май нито веднъж.

infernus
14-12-2010, 15:01
Всичките са маскари... нали :)
За какво ви е политик за водач на протест, това се прави само когато се иска промяна на управление.
Протести се правят по конкретни поводи, за защита на конкретни права и интереси.
И ако нищо от това не даде резултат, тогава може да се търси смяна.
Ама колко пъти у нас се е тръгнало по тая схема... май нито веднъж.

:bowdown: Абсолютно вярно! Бих излязъл на протест за това че всяка година се прибират едни пари за винетки, данъци на колите и т.н. а в крайна сметка инфраструктурата ни е леж, дупки, недомислени знаци и светофари и т.н.
И за капак на всеки знах хранилка, полицай с палка.

endeavour
14-12-2010, 16:28
Първата стъпка е сами да проумеем, че не сме гъзове. ;) А ние още това не сме постигнали.
Това е истината,колеги. И докато не го постигнем,жална ни майка... който и да ни управлява.

митака-пловдив
14-12-2010, 16:36
Добре де,някой са го постигнали,осъзнали са че това е така.Променили са се,плащат данъци,скъпи защото колата им е стара (ама немогат да си позволят по-хубава),плащат здравни (лично аз не съм се разболявал от поне 15 години,даже незнам и кой ми е личен лекар).Работя по над 70 часа седмично и въпреки всичко живея на РЪБА!Е това не е ли достатъчна мотивация за да изляза на протест?

r.jelev
14-12-2010, 17:11
Като започнем всички да си плащаме навреме данъците, и да си спазваме законите, тогава можем да имаме и по-големи искания. Толкова можем ,толкова и получаваме. То няма такова крадене на ток като тук, такива цакания на дъравата и после- ама те тези са лоши! Щом вече и на новите електромери изкарани пред къщите са намерили цаката да ги "забавят" и всичко при това с пломба. Нямаме на кой да се сърдим освен на нас самите. Все пак.. някой краде, друг обаче трябва да плати ..

morfius
14-12-2010, 17:26
Като започнем всички да си плащаме навреме данъците, и да си спазваме законите, тогава можем да имаме и по-големи искания. Толкова можем ,толкова и получаваме. То няма такова крадене на ток като тук, такива цакания на дъравата и после- ама те тези са лоши! Щом вече и на новите електромери изкарани пред къщите са намерили цаката да ги "забавят" и всичко при това с пломба. Нямаме на кой да се сърдим освен на нас самите. Все пак.. някой краде, друг обаче трябва да плати ..

Това го разбирам като - :moon: и си трайте... ей като лобирате, поне файда от това имате ли?

r.jelev
14-12-2010, 18:00
Това го разбирам като - :moon: и си трайте... ей като лобирате, поне файда от това имате ли?

не разбирай го като , да се стегнем да живеем по-добре и да сме по-добри! Аз пък най-малко обичам да се надупвам. Но смятам, че за да живеем добре държавата трябва да има пари. А тя пари има когато ние си платим. И най-вече имам предвид да не се правим на хитри. Иначе положението не е никак розово в европа. Дори Ирландия където до сега беше рай, сега е свита. Но смятам, че ако ББ ( а той 90% ще получи) втори мандат ще ни научи да си плащаме и нещата ще са по-добре. То по-рано от 7 8 години разлика не може да се усети.. А ти какво предлагаш :) да излезе и да сваляме всички правителства, докато някой не ни "поправи" за 5 6 месеца ли? Иначе ей така без да се замислям набързо долу ти написах "файдата" това лято в един курорт където се краде много , всички си внесоха 8 часа осигуровка (по-добре е от без договор или 4 часа нали)??

---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:54 ----------


преди да излезеш на протест и да виниш управляващите виж дали не можеш да поправиш нещо в пряка връзка - нова работа, собствен бизнес (в момента БГ е данъчен рай) или и двете, управляващите не ти управляват живота по никакъв начин ... са разбираемо е да се гневиш на тях щото са навсякъде из медиите но пряк контакт с техните решения намаш ;) огледай обстановката в страната и реагирай спрямо нея ;) и да допълня само другаде извън БГ е по-зле ;) не се заблуждавайте :)
Чак пък данъчен рай :) Изобщо не е рай от към данъци. Даже напротив сега сме с висок данък на фона на стандарта който имаме. Но това е пътя към по-добро! Нова работа и започване на бизнес сега определено е нещо много трудно. Покупателната способност е по-ниска във връзка със световната финансова криза, несигурното бъдеще на един започнат бизнес. По скоро всеки да си погледне паничката и да спре да хитрува. Къде другаде в Европа работиш 12 часа осигурен си на 4 или в най - добрия случай на 8 , но на минималния праг. Само тук и в Румъния можеби :) Е и това се оправя. Проверките вече са толкова на често, че тази година цял СЛънчев бряг се осигуряваше на 8 часа :) и то се казваше няма как... :) аА други години се казваше няма как на 4 часа сме всички :) малко по-малко нещата си идват на място , просто нормално има недоволни

morfius
14-12-2010, 18:06
Аз каквото мога за себе си го правя... но не мога да го направя за бърза помощ или за училището отсреща.
И не ми харесва това което става с тях... не само защото утре може да ми потрябват ... и да бъде късно!!!
И престанете с тия тодорживковщини ... в стил търпете ББ, че без него по-лошо.
ББ не по-малко от всеки друг има нужда от посочване на грешките, а когато е упорит в тях, има само един начин за това...

BatVas
14-12-2010, 18:11
А - "данъчен рай"
То хубаво ама като земеш кредит оборотен при 13 процента + 1 прецент обслужване и инвестиционен при 11-12 процента, познай колко ще ти останат за да си платиш ниските данъци. Катто ти бавят и въстановяването на ДДС 3 месеца (обърни внимание на лихвата за оборотни - излиза че ДДС ти е 23-24 щото си вкарал оборотни там) После като ти съберат и рекета е малко по рафинирано , ама като си в хубава сфера или плащаш или ти пращат момчетата - едно време СИК , ВИС...сега по новому ти спредват акция (МВР, БОП)...и после ти го дават бизнесчето на техни хора. (ДА ТОВА се случва и сега)

morfius
14-12-2010, 18:17
Да добавя ли безумния акциз в/у горивата... който всъщност е косвен данък върху стоки от първа необходимост?
Да добавя ли ДДС от 20% в/у стоки от първа необходимост - дори ПИГС като вдигат ДДС, тоя в/у стоки от първа необходимост, е по-нисък от нашия.
И изобщо това за данъчния рай го забравете... може да е такъв за големи корпорации или "наши хора", ама за дребния бизнес си е чиста данъчна гилотина.

Да не почвам със осигуровкте дето се плаче, че не били внасяни - и за какво да внасям бре, да лекуват паразити или да гушне някой резерва на касата/натрупаното в пенсионния фонд?

Да продължа ли с местните данъци и такси ... или с паркинги и гаражи?

r.jelev
14-12-2010, 18:19
Абсолютно няма безгрешни хора. Факт че като му се посочи грешка я оправя. Не на всеки пак казвам му се харесва промяната. За здравеопазване като на САЩ и западна европа много ни миришат краката! Ние не си плащаме здравната вноска като тях. Навсякъде става дума за това ,че ние не си плащаме а искаме, не усещаш ли? И аз искам да имам повече... но толкова може. И аз искам някой последен модел на лексус, вила на морето вила на банско, един джип и пари в банката и 2 пъти годишно на почивка, НО работя и получавам колкото за еедна алфа :) и да си правя хубавото :) . Нека мине малко време да видим здравеопазването как ще е , сигурен съм че се подобрява или поне е на същия хал като преди. И все пак, по-добре ми е с правителство и кмет на герб от колкото на БСП .. и да не е напразно... За 3 години с кемт на герб ремонтираха доста улици основно в града, ремонтират най-големия парк, украсяват града за коледа всяка година с все повече украса, и от всичко това сме един от градовете спечелили най-много евро пари (че има краднато ще има, то само на марс не се краде. Но пък се вижда и свършената работа)

milenamr
14-12-2010, 18:21
Аз лично бих излязла. Никога не съм била овца и се гордея с това.

А аз се гордея с хора като тебе :kiss::kiss::kiss:
И напълно подкрепям твоята позиция, понеже съвпада с моята :)

r.jelev
14-12-2010, 18:25
Да добавя ли безумния акциз в/у горивата... който всъщност е косвен данък върху стоки от първа необходимост?
Да добавя ли ДДС от 20% в/у стоки от първа необходимост - дори ПИГС като вдигат ДДС, тоя в/у стоки от първа необходимост, е по-нисък от нашия.
И изобщо това за данъчния рай го забравете... може да е такъв за големи корпорации или "наши хора", ама за дребния бизнес си е чиста данъчна гилотина.

Да не почвам със осигуровкте дето се плаче, че не били внасяни - и за какво да внасям бре, да лекуват паразити или да гушне някой резерва на касата/натрупаното в пенсионния фонд?

Да продължа ли с местните данъци и такси ... или с паркинги и гаражи?

ама добре не внасяй :) така мислят доста голям процент. Защо да правя това? Защото така трябва! Тогава нямаш основание да си недоволен. Толкова си дал толкова ще получиш :) Не се впрягай но си е така. Ако всеки си плащаше всичко навреме години наред сега нямаше да е така. Пенсионните фондове нямат пари... Е как да имат като хитри бизнесмени , където само името им бизнесмени си прибираха осигуровките на персонала вместо да ги плащат. Ама постепенно ги вкарват в час. С всяка изминала година работодателите си плащат осигуровки, много от хората дори вече се осигуряват на реални пари. Е*ах го в хитрия дава 1000 ама плаща за 325 , аре извинете.. Много неща не са ни наред, но за много сме си виновни сами.

---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:24 ----------


А аз се гордея с хора като тебе :kiss::kiss::kiss:
И напълно подкрепям твоята позиция, понеже съвпада с моята :)

е точно така трябва, но нали като има за какво ;) все пак един Станишев не свалихме, та сега Бойко ли да сваляме :)

r.jelev
14-12-2010, 18:31
е... съгласен съм :) търся нещо позитивно да се сетя :)

Аз малко ли позитивизъм дадох, :) накратко : внасят си хората вече осигуровки (дори и да не им е се иска много) , влагат се евро пари в пътища... и т.н. ) То не може от днес за утре но факт за по-малко от 4 години нещата мръднаха като от 98-04 :)

morfius
14-12-2010, 18:32
Е това е логика един път... всеки недоволен е боклук и мошеник, обезоръжи учителите, обезоръжи лекарите, почна и по форумите.

Ако имах избор НЕ бих внасял на държавната каса и държавния фонд, но нямам такъв!
Последното ми приключение в болница беше показателно, налагаха се около 20-30 превръзки, касата плаща само 3.
Частния ми здравен фонд, пое всичките.
За данъчен рай ли си говорехме, тия двукратни осигуровки на рай ли приличат?

търтей
14-12-2010, 18:36
Е това е логика един път... всеки недоволен е боклук и мошеник, обезоръжи учителите, обезоръжи лекарите, почна и по форумите.


Е що се връзваш на младеж с 10 поста. Може и да е пич, може и да трупа постове, може всичко, ма е рано да бъде взиман на сериозно :mrgreen:

r.jelev
14-12-2010, 18:39
Дори и недовлните черпят ползи. Така е със здравеопазването понеже маса българи не си внасят вноските, на маса българи не им ги и внасят. За това и толкова ти дава здравната каса. И мен не ме кефи да си плащам ама се налага. И дори и да можех да не плащам осигуровки, пак бих ги платил. Морфеус, ти как предпочиташ да не плащаш вноски и като отидеш да те таксуват като на магазин... влизане 20 ох 20 тук ме боли 20 и на финала 60 ... или всеки да си плаща по 7 8% от заплатката и като отидеш държавата да плати 70% и ти 30% а на хората с по-малко пари да се плати на 100% ?

търтей
14-12-2010, 18:44
Дори и недовлните черпят ползи. Така е със здравеопазването понеже маса българи не си внасят вноските, на маса българи не им ги и внасят. За това и толкова ти дава здравната каса. И мен не ме кефи да си плащам ама се налага. И дори и да можех да не плащам осигуровки, пак бих ги платил. Морфеус, ти как предпочиташ да не плащаш вноски и като отидеш да те таксуват като на магазин... влизане 20 ох 20 тук ме боли 20 и на финала 60 ... или всеки да си плаща по 7 8% от заплатката и като отидеш държавата да плати 70% и ти 30% а на хората с по-малко пари да се плати на 100% ?

Държавата да плати?
хахаха
С моите пари?
НЕ.

r.jelev
14-12-2010, 18:57
Държавата да плати?
хахаха
С моите пари?
НЕ.

те винаги от парите ти отиват някъде :) ама хайде да не плащаме нищо искатели... ? Да си плащат всички и тогава да излизат на улицата. Сега кой за каквото и колкото платил :)

morfius
14-12-2010, 19:08
те винаги от парите ти отиват някъде :) ама хайде да не плащаме нищо искатели... ? Да си плащат всички и тогава да излизат на улицата. Сега кой за каквото и колкото платил :)

Получава, се да плащам... за да краднат ония горе... и да хранят маргинали да им подсигуряват изборите.
НЕ МЕРСИ!

old alfist
14-12-2010, 19:22
Получава, се да плащам... за да краднат ония горе... и да хранят маргинали да им подсигуряват изборите.
НЕ МЕРСИ!
Е, все отнякъде трябва да се започне - площадните изцепки имат коригиращ ефект, но с такова мислене няма управия.

morfius
14-12-2010, 19:42
Ами да, да се почне от корегиращия ефект искам.
Та да знам за какво плащам :)
Защото за момента плащам данъци, осигуровки, акцизи и т.н. на стойност над 50% от заплатата ми, а насреща получавам трипръста комбинация с преобладаващ среден.
Но явно не ме разбирате погрешно... не рева, че не искам да плащам... искам като плащам, да получавам нещо насреща.
А не да плащам държавен рекет...

old alfist
14-12-2010, 20:02
Ами да, да се почне от корегиращия ефект искам.
Та да знам за какво плащам :)
Защото за момента плащам данъци, осигуровки, акцизи и т.н. на стойност над 50% от заплатата ми, а насреща получавам трипръста комбинация с преобладаващ среден.
Но явно не ме разбирате погрешно... не рева, че не искам да плащам... искам като плащам, да получавам нещо насреща.
А не да плащам държавен рекет...
И сега стигаме до дилемата за яйцето и кокошката.
Кое от двете да стане по-напред - протестите или плащането.

morfius
14-12-2010, 20:07
Дилема няма... плащаме (не съм само аз повярвай) отдавна.
Виждаме какво се прави с парите които плащаме.
Време е да започнем да реагираме като се правят глупости.
Така хем ще се оптимизират разходите, хем ще се мотивират повече хора да плащат - защото ще виждат, че има смисъл.
Само с пръчки не става, трябват и моркови :)

old alfist
14-12-2010, 20:09
Аз например си плащам, но не рева - но има други, които хем не си плащат, хем реват.

morfius
14-12-2010, 20:13
Недоволство от конкретни факти и реване са различни неща ;-)

pent
14-12-2010, 20:59
Недоволство от конкретни факти и реване са различни неща ;-)

направо си ревеш...

old alfist
14-12-2010, 21:11
тва едиствено стана преди години щото всички пичове бачкахме и си крихме доходите обаааче по ено време требваше да взимаме кредити щото можеше и оп - доходите излязоха от сивото и почнаха да се показват - сега обаче тва не важи вече или в по-малка степен - нищо мен ми е интересно и си наблюдавам :):)
Не бъркай плащанията по кредитите и бизнеса с тези по данъците и осигуровките - това са различни неща. Кредитите ги изключи от разговора.

fred
14-12-2010, 21:19
Явно кръвта вода не става и затва и аз мрънкам и не се кефя на космати мъжкари.

Но както и преди стотина години сме малцинство :)

old alfist
14-12-2010, 21:19
е аз нали това казвам бе човек - като няма механизъм да се плащат данъци и осигуровки как ще се плащат :) особено при тая мода в БГ да не се плащат - казвам че кредитите беха механизъм да се извадят доходите на светло щото със сиви доходи как ще вземеш кредит :)
Е, да де, но се отвличаме в друго направление и четящите могат да се объркат.

Vins
14-12-2010, 21:28
Някои хора се самозабравят и трябва да им се припомни къде са...
По 300 хил. лв. бонуси месечно си раздавали в Пътната агенция - http://news.ibox.bg/news/id_268197182

BatVas
14-12-2010, 21:31
Абе аз критикувам правителството, защото имам това право. Иначе си плащам осигуровки на МАКСИМУМА - данъци на целия доход , така че имам право да критикувам. Имам право да знам защо си плащам в болниците, защо няма пари за здравеопазване и образование, а има за спортна зала 100 млн, има за стадион (както разбрахме ) 140 млн - за да може Боко да си рита ли? За какво ни е този стадион ...а сетих се щото на мястото на вече добре направения стадион Васил Левски ще дадем още 30 млн за събаряне и ще направим може би паметник на вожда слънце (както е тръгнало)
..И така както си плащам.....уж дохода ми е по висок от на Ц.Ц. пък даже и деца не издържам - ама на, не мога така да спестявам...сигурно щот имам алфи :)
Вече става нетърпимо....ако може защитниците на това правителство да ми обяснят защо пиклата, която видях че за нищо не става и за да няма грешки я карахме да снима на ксерокса , после поне познайваше немски уж трябавше да превежда .....и хоп изведнъж директор. Да за тая с фалшивата диплома говоря .......знаехме че ще я сложат един месец по рано ( закакви конкурси ми говорят) знаехме че ББ иска да е тя ....да каже нещо сега. ...ами напуснах ...как да работя за някого когото съм преценил , че не може да му дам важни финансови документи и прецених че да снима на копирката става (поне са номерирани страниците и няма да обърка ) ....е да ама ....това ли са Ви професионалистите на Герберите - айде ако има защитници да ми обясняват.

old alfist
14-12-2010, 21:38
Някои хора се самозабравят и трябва да им се припомни къде са...
По 300 хил. лв. бонуси месечно си раздавали в Пътната агенция - http://news.ibox.bg/news/id_268197182
Хубаво е журналистите да пишат, но и да вникнат малко в условностите, защото се хвърлят механично едни цифри, които могат да заблудят хората.

Абе аз критикувам правителството, защото имам това право. Иначе си плащам осигуровки на МАКСИМУМА - данъци на целия доход , така че имам право да критикувам. Имам право да знам защо си плащам в болниците, защо няма пари за здравеопазване и образование, а има за спортна зала 100 млн, има за стадион (както разбрахме ) 140 млн - за да може Боко да си рита ли? За какво ни е този стадион ...а сетих се щото на мястото на вече добре направения стадион Васил Левски ще дадем още 30 млн за събаряне и ще направим може би паметник на вожда слънце (както е тръгнало)
..И така както си плащам.....уж дохода ми е по висок от на Ц.Ц. пък даже и деца не издържам - ама на, не мога така да спестявам...сигурно щот имам алфи :)
Вече става нетърпимо....ако може защитниците на това правителство да ми обяснят защо пиклата, която видях че за нищо не става и за да няма грешки я карахме да снима на ксерокса , после поне познайваше немски уж трябавше да превежда .....и хоп изведнъж директор. Да за тая с фалшивата диплома говоря .......знаехме че ще я сложат един месец по рано ( закакви конкурси ми говорят) знаехме че ББ иска да е тя ....да каже нещо сега. ...ами напуснах ...как да работя за някого когото съм преценил , че не може да му дам важни финансови документи и прецених че да снима на копирката става (поне са номерирани страниците и няма да обърка ) ....е да ама ....това ли са Ви професионалистите на Герберите - айде ако има защитници да ми обясняват.
Такива истории ги има и в частният бизнес при по-големите фирми.

BatVas
14-12-2010, 21:52
Абе чак такива няма - представи си че за директор на Булбанк сложат 27 годишна , без образование и с една година опит (ако може да се нарече снимането опит) ...е не ми се вярва.

fred
14-12-2010, 21:56
....а сетих се щото на мястото на вече добре направения стадион Васил Левски ще дадем още 30 млн за събаряне и ще направим може би паметник на вожда слънце (както е тръгнало)
...

А, че как, там ще има билдинг някакъв, може и на ЦЦ да е, ти не подценявай спестяванията му я:busted_cop:

old alfist
14-12-2010, 22:01
Абе чак такива няма - представи си че за директор на Булбанк сложат 27 годишна , без образование и с една година опит (ако може да се нарече снимането опит) ...е не ми се вярва.
Не ми се иска да коментирам UniCreditBulbank, но срещам там ежедневно всякакви парадокси, които не влияят в крайна сметка на бизнеса.

митака-пловдив
14-12-2010, 22:57
M,даа - малко по малко почваме да говорим на един език.И всички тук сме прави,само че го гледаме под различни ъгли.Всеки плаща данъци,осигуровки,застраховки,винетки.....И насреща нищо!Според мен по-голяма мотивация от това да мръзна по площадите надали ще се намери.Къде са ми парите?Къде са ми запълнените дупки по пътя?Защо полицая който получава заплата от моите данъци,има наглоста да се крие по храстите и да ми се надува като богоизбран?Къде ми отиват парите??!!?Накъде отивам аз,докога ще кретам по ръба?!Работя това което мога най-добре,а имено да въртя по цял ден волана.Не мога да преглътна наглоста с която ми се "плюнчат" депутатите-телефонисти,как едва ли не журналистите са виновни че са ги изиграли така.Това е наглост и то от най-безочливата!!!Яне Янев,Волен Сидеров...гейове,нацисти и педофили!!!!С това ли трябва да е пълен парламента?!!??!Тая сган?!

old alfist
14-12-2010, 23:23
M,даа - малко по малко почваме да говорим на един език.И всички тук сме прави,само че го гледаме под различни ъгли.Всеки плаща данъци,осигуровки,застраховки,винетки.....И насреща нищо!Според мен по-голяма мотивация от това да мръзна по площадите надали ще се намери.Къде са ми парите?Къде са ми запълнените дупки по пътя?Защо полицая който получава заплата от моите данъци,има наглоста да се крие по храстите и да ми се надува като богоизбран?Къде ми отиват парите??!!?Накъде отивам аз,докога ще кретам по ръба?!Работя това което мога най-добре,а имено да въртя по цял ден волана.Не мога да преглътна наглоста с която ми се "плюнчат" депутатите-телефонисти,как едва ли не журналистите са виновни че са ги изиграли така.Това е наглост и то от най-безочливата!!!Яне Янев,Волен Сидеров...гейове,нацисти и педофили!!!!С това ли трябва да е пълен парламента?!!??!Тая сган?!
Прав си, но обърни малко повече внимание на себе си и бъди малко по-самокритичен.

търтей
14-12-2010, 23:24
Прав си, но обърни малко повече внимание на себе си и бъди малко по-самокритичен.

Кой го казва :hvala:

BLUE1
14-12-2010, 23:25
А бе хора, само аз ли се притеснявам от възможността този безкнижник ББ да получи втори мандат. Неговите защитници очи и мозъци нямат ли?

търтей
14-12-2010, 23:29
А бе хора, само аз ли се притеснявам от възможността този безкнижник ББ да получи втори мандат. Неговите защитници очи и мозъци нямат ли?

Само ти
биби е кукла на конци, а кукловодът няма далавера от втори мандат.

Що се отнася до неговите защитници -те са кретени, без извинение :chair:

r.jelev
14-12-2010, 23:58
Е аз нямам власт да обиждам на кретени, но пък си живея по-добре през последните 3 години от както имаме кмет на герб и последните 2 от както герб е на власт. Нормално леката и меката се е ослаждала на много хора и те сега плюят :) Другите пък си плюят ей така от манталитет. По темата: А срещу кой не бихте излезли на улицата? ПП: абе що един може да обижда, друг не може???

old alfist
15-12-2010, 00:01
Кой го казва :hvala:
То си пише кой го казва - Who's Who.

BLUE1
15-12-2010, 00:02
И кое Желев ти е по-доброто, хайде похвали се, ще те разберем....

Ramsezsh
15-12-2010, 00:15
Лошото е, че след едни боклуци, срещу които да скачаме по улиците идват следващите, чиито единствени цели са как по-бързо да си напълнят джобовете. Аз лично бих излязъл да протестирам срещу цялата простотията, която ни управлява. Лошото е, че май след това нещата не се променят особено много - просто се сменят гепещите боклуци.

митака-пловдив
15-12-2010, 12:40
Лошото е, че след едни боклуци, срещу които да скачаме по улиците идват следващите, чиито единствени цели са как по-бързо да си напълнят джобовете. Аз лично бих излязъл да протестирам срещу цялата простотията, която ни управлява. Лошото е, че май след това нещата не се променят особено много - просто се сменят гепещите боклуци.


И като дойдат следващите,стъпят ли накриво - пак по улиците.....И така,ако трябва до безкрай!!!

BatVas
15-12-2010, 12:55
Предполагам сте видели какво е казал бившия немски посланник. Хубаво казано - като се има и впредвид, че все пак е дипломатично :) Потърсете изказването излезе днес в нета !

Derry
15-12-2010, 13:43
Ралични очаквания имаме от държавата и всеки си обяснява проблемите с държавно участие. Гледайте си собствение паници и се чудете как да си ги напълните по редовен начин. Ако всички ние или поне по-голямата част от народонаселението сме редовни, не се чудим как да крадем или там да шушомишим и да се радваме на далаверка ще е хубаво. Демек ако обществото е изградено от редовни елементи то и такива редовни ще бъдат представяни по изборите, ще бъдат избирани и вероятно тия хора ще бъдат професионалисти и ще си гледат работата. Тия горе са огледало на тия доло, върти го печи го няма да изпаднат от небето. По избори като гласувате гледайте и си мислете. Милете си и всеки от нас какво представлява като човек и как ако беше на депутатско място какви щеше да ги върши. Аз веднага бих си открил "Кражба и разпродажба" ООД :).

търтей
15-12-2010, 14:04
http://money.ibox.bg/news/id_1853915595

Четохте ли го това?

koolio
15-12-2010, 17:14
Четох го, ма не съм съгласен. ББ не е гениален, а елементарен манипулатор.

morfius
15-12-2010, 17:16
Е изтръскай дипломатичните фрази и виж какво точно ще се получи :)
ББ си е дребен популист...
А тия дето му пишат домашните, не са събрали всичките книжки на гуруто си - ТЖ.
И за това резил след резил гледаме.

Fear
15-12-2010, 18:00
ама добре не внасяй :) така мислят доста голям процент. Защо да правя това? Защото така трябва! Тогава нямаш основание да си недоволен. Толкова си дал толкова ще получиш :) Не се впрягай но си е така.
Така е, ама друг път! :furious:
Откакто работя си плащам всички здравни осигуровки, а за 10 години на лекар да съм бил 7-8 пъти. Един скенер ми се наложи да си направя тази година и познай - лимита бил изчерпан, дай 100лв. за скенер!
Майка ми я оперираха, сложиха й изкуствена тазобедрена става, като за абсолютно всичко си платихме, някъде около 3000лв.
От които, НЗОК трябваше да върне "цели" 1080лв.
Ще познаеш ли какво стана а?!
Точно така, цитирам:
"Лимита за месеца за такива операции сме го изчепрали, няма да получите нищо!"

Е, аз пък ще направя всичко по силите ми, да спра да плащам законно каквото и да било на тази държава!

И за да не съм съвсем офтопик - да, ще изляза на протест, дори и на режисиран такъв - просто наистина трябва да покажем, че не сме овце!

Derry
16-12-2010, 00:09
http://money.ibox.bg/news/id_1853915595

Четохте ли го това?

Ми много хубаво ама това си е някакъв немец-дипломат. Божа работа какво е искал да каже, само либсата на държавност и качествени люде в нашата държава се рабира еднозначно.

Galof
16-12-2010, 00:16
Винаги съм бил на първа линия и ще бъда ... дори и след боят който ядох на предишния протест ама трябва всички "пичове" да се вътре и тълпа от минимум 10000 човека да нахлуе и не да се бием с полицайте а тези вътре :tank:

fred
16-12-2010, 10:18
Ми много хубаво ама това си е някакъв немец-дипломат. Божа работа какво е искал да каже, само либсата на държавност и качествени люде в нашата държава се рабира еднозначно.

Качествени хора, има, но друг въпрос е, че те не са в политиката.А за това че не са там вина има и цялото ни общество.Продукта на обществото е жизеното ни битие, политиците, чалгата, липсата на култура и всичко което става около нас.

Mind_Control
16-12-2010, 15:39
Винаги съм бил на първа линия и ще бъда ... дори и след боят който ядох на предишния протест ама трябва всички "пичове" да се вътре и тълпа от минимум 10000 човека да нахлуе и не да се бием с полицайте а тези вътре :tank:

Просто в един момент полицайте трябва да се обърнат обратно и тогава депутатите ще почнат да пълнят гащите и ще стане истинската забава. Аз съм сигурен, че ще има самоубийства.

Derry
16-12-2010, 23:52
Качествени хора, има, но друг въпрос е, че те не са в политиката.А за това че не са там вина има и цялото ни общество.Продукта на обществото е жизеното ни битие, политиците, чалгата, липсата на култура и всичко което става около нас.

Малко са. Трябва пропорцията бива ги, не ги бива да е обратно на настоящата и нещатат ще потръгнат. А защо не са в политиката мога да си го обясня с това, че явно не могат да изтраят на всичката простотоия, безхаберие и незнам какво още на сегашните политици.

pent
17-12-2010, 12:12
Ето ни на графиката на щастието :) Изглежда, че по природа сме си нещастни :)
http://media.economist.com/images/images-magazine/2010/12/18/xj/20101218_xjc725.gif

http://www.economist.com/node/17722557?story_id=17722557

Mind_Control
17-12-2010, 13:06
Ето ни на графиката на щастието :) Изглежда, че по природа сме си нещастни :)
http://media.economist.com/images/images-magazine/2010/12/18/xj/20101218_xjc725.gif

http://www.economist.com/node/17722557?story_id=17722557

Ами.. това доказва, че сме мрънкала..

Galof
17-12-2010, 14:17
Просто в един момент полицайте трябва да се обърнат обратно и тогава депутатите ще почнат да пълнят гащите и ще стане истинската забава. Аз съм сигурен, че ще има самоубийства.
Съгласен съм! Дори и да не се обърне да ни остави да си влезнем спокойно :D ние ще се оправим с тях

fred
18-12-2010, 19:34
Добре де, махаме депутатите, полицаите и какво следва?

Fear
18-12-2010, 20:45
Анархия! :metal:

Честно, понякога си мисля, че даже ще е по-добре... :brickwall:

fred
18-12-2010, 21:17
Тоест-понже си ме засякъл сега ше ти резна гърловината, ама не на колата,, може и обратното, анархично е

Fear
18-12-2010, 21:29
Тоест-понже си ме засякъл сега ше ти резна гърловината, ама не на колата,, може и обратното, анархично е
Aми да.
Рано или късно ще сме достатъчно малко, че да не си пречим - който оцелее... :tooth:

Защото сега 90% процента от хората точно това правят - оцеляват, вместо да живеят нормално. :death:

fred
18-12-2010, 21:43
Оцеляват по кръчмите и моловете влачат плазми и т.н, голямо оцеляване пада :gives[1]:
А иначе ние европески доходи нямаме от 1947 насам, то нищо ново с това прословуто оцеляване, поне опашки за бани няма и за плазми...българина освен дебелината назадника си, не се интересува от нищо друго

Fear
18-12-2010, 22:04
Оцеляват по кръчмите и моловете влачат плазми и т.н, голямо оцеляване пада :gives[1]:
А иначе ние европески доходи нямаме от 1947 насам, то нищо ново с това прословуто оцеляване, поне опашки за бани няма и за плазми...българина освен дебелината назадника си, не се интересува от нищо друго
Toва са останалите 10%. ;)

Както и да е, не ми се говори по темата. То се е видяло, че всеки ще се спасява поединично... :roll:

fred
18-12-2010, 22:31
Кога ли пък сме се спасявали групово не ми ясно, аз за такова нещо не съм чувал в нашата история, ако ти си чул пиши /то и в световната все по единично се спасяват..не сме уникални с нищо.

pent
20-12-2010, 14:47
ето малко статистика момчета :) Следват данните от Националния център за изучаване на общественото мнение (НЦИОМ) :)


Негативни нагласи се регистрират предимно сред най-възрастните, сред нискообразованите, сред крайно бедните и сред жителите на селата.

Източник: http://news.ibox.bg/news/id_1421350740

morfius
20-12-2010, 14:51
А точно те са най-личностнокултовашки настроени... хм, нещо не ми се връзва тая стъкмистика.

Тия дето не влизаме в ни една от изброените категории, но не изпадаме в аплауди на поредното резане на ленти или поредното активно мероприятие или поредното икономическо малоумие какво - да се засрамим, че мислим ли?
Или да си ходим ... че да оставим на ББ и ко само "добрия матрял"?

mdterziev
22-12-2010, 14:32
Не изчетох цялата тема. Според мен всяка власт би трябвало да се стреми към такова управление, при което народът все по-малко да се интересува от нея, т.е. така да управлява, че да буди доверие. Така като гледам ние българите доста се интересуваме, негодуваме,псуваме...следователно се нуждаем от промяна.
ББ и неговият кабинет не работят за нас. Смятам, че скоро ще се появи личност, която да успее да ни обедини (колкото и трудно, а същевременно и лесно да е това).
А по темата - не бих излезнал по улиците, защото смятам, че всеки човек влезнал в политиката се е омерзил, което значи, че и този новият го чака същата съдба.

Derry
22-12-2010, 23:39
ето малко статистика момчета :) Следват данните от Националния център за изучаване на общественото мнение (НЦИОМ) :)



Източник: http://news.ibox.bg/news/id_1421350740

Хм, че на селата какво им е и от какво да са недоволни, особено сега в сезона на прасетата. Изобщо сега актуалните теми са доста настрани от политиката :). Иначе забелязвам, че по принцип образованите недоволстват от всичко, а същевремено нищо не правят.

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:34 ----------


... Така като гледам ние българите доста се интересуваме, негодуваме,псуваме...следователно се нуждаем от промяна.
ББ и неговият кабинет не работят за нас. Смятам, че скоро ще се появи личност, която да успее да ни обедини (колкото и трудно, а същевременно и лесно да е това).
А по темата - не бих излезнал по улиците, защото смятам, че всеки човек влезнал в политиката се е омерзил, което значи, че и този новият го чака същата съдба.

Така се получава щото всеки разбира от всичко, колкото до политиците изобщо скоро време не очаквам нищо добро да ми сервират, пък и не мисля, че са в състояние да ми предложат нещо интригуващо.

п.с. интригуващо в момента ми е рязко да изчезне акциза на горивата или пък край наше село да построят магистрала. Другите интригуващи работи си зависят само от мен, каквото си постигна това ще си имам.

morfius
22-12-2010, 23:53
Заинтригувай се малко за медицина или образование, че там много може да заболи ако продължаваме в тоя овчедушен стил.

mdterziev
23-12-2010, 07:36
Както в живота на отделния човек, така и в управлението на държава трябва да има приоритети. Е, нашите са доста сбъркани и просто за момента не виждам някой носител на правилни такива.

pent
23-12-2010, 15:38
за да видите колко прост народ има в България:

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=7863&sectionid=5&id=0001399

простият народ се интересува не от това как да изкара повече пари а от:

Та на въпроса- вЕрно ли е, че си таковал м.м.та и на Грузия и си изритан като мръсно пате от СБ и ни се натресе и нас да оправиш!???

Колко сте висок? Кой номер обувки (US) носите? На каква възраст започнахте да се бръснете редовно? Кога за първи път видяхте трамвай?