PDA

View Full Version : Половината посланици и дипломати - агенти на ДС



fred
15-12-2010, 00:04
ОТ дир.бг

http://dnes.dir.bg/news/feim-chaushev-agenti-darzhavna-sigurnost-7610778?nt=4

Некои съборъжания от това:
- То не е новина.
- Агентите от ДС били патриоти и са работили за просперитета на България /просперитет-виж развития социализъм, според някои/
- Стига с това ДС, никой не се интересува сега от това-най-обща перефраза на лакардиите на произлезлите от партията на цървула и касекета;
-Костов е виновен за всичко, а за каквото не е виновен той е виновно СДС;
-Циганите, евреите, САЩ и ЕС са виновни;
-Какво е това ДС;
-Турлюгювеч от горните, плюс още нещо...
-ББ е пожарникар, мъжкар и не се е изказал още за ролята на ДС /чакаме да му се обясни какво е това "роля"/
-Уики..-ще ни спаси от САЩ, ДС, Костов и ще възтържестува правота на цървула, ТКЗС-то и Миро от Каризма,АЕЦ Белене и Митьо Очите
-Ахемед Джолан е от ДС и е най големия политик в България-виж повечето от горните тирета

BLUE1
15-12-2010, 00:10
Е, баси, малко извън темата, но спрете с това клише за ББ, той не е пожарникар и никога не е бил. Както и Цецо Шестака никога не е бил полицай, те даже и катаджии не са били.

fred
15-12-2010, 00:14
Еми нищо чудно, ама това сме чували, в частност аз де, иначе какво ли не съм чел за тях, ама горе долу се стремя да се позовавам на някакви уж официални източници.
Сериозно казано-не искам да обиждам честните служители на МВР, доколкото ги има, аз познавам един от тях, мой личен приятел.Дано повечето са като него, ама на тоя етап не са

търтей
15-12-2010, 00:56
Пълни глупости.
Процентът е 100%.
Защо е толкова и от къде знам - на маса с проверени хора.

gkalinov
15-12-2010, 01:13
Най-ценното нещо на този свят е ИНФОРМАЦИЯТА за едно или друго.Тя винаги е била и ще бъде обект на изключително голям интерес за едни или други.Разузнаване,под една или друга форма е имало откакто има съзнателно човешко съществуване и ще има и до неговия край.Проблема не е в тези,които я събират а в тези,които разполагат с нея и целите, за които я използват.А от известно време нашите политици едва ли я използват за :ПОЛЗА РОДУ БОЛГАРСКОМУ:,а по-скоро за лични,партийни или корпоративни интереси.

mordohy
15-12-2010, 01:15
Въпроса е не, че 45 % са от ДС, а защо останалите не са!?
Почнаха хептен на балами да ни правят!
По останалите посолства, всички са или от службите или тясно свързани с тях и това си е така от хилядолетия!
У нас излиза, че 55% са на самотек. Могат да четат и имат достъп до секретна информация, а контрол йок!
В края на краищата, някой би ли ми обяснил разликата между ДС и ДАНС.
Освен, че на втората са и вмъкнати още две букви...

old alfist
15-12-2010, 01:27
Всички посланници са ченгета на собствените си държави, изпълняващи официално административни функции - по отношение на представителността, някои се справят по-добре, друти не.

gkalinov
15-12-2010, 01:43
[QUOTE=mordohy;812871]Въпроса е не, че 45 % са от ДС, а защо останалите не са!?


А може тези 45% да са агенти и на други разузнавания,или да са назначени от други партии,вече да са ненужни и по една или друга причина да са решили да ги разкарат.:shoot:

fred
15-12-2010, 10:07
Пълни глупости.
Процентът е 100%.
Защо е толкова и от къде знам - на маса с проверени хора.

Аз точно това си мисля, е, да не е сто ама 95 :)
Отделно, като се погледне няма сфера, където да ги няма тия прословути ДС кадри

PEPI-2ALFA
15-12-2010, 14:42
А някой знае ли разликите: сътрудник, секретен сътрудник, агент, щатен служител (освен последното, което е очевидно). Имам един братовчет в списъка, та да се ориентирам колко точно ЧК-ист е бил/е.

BLUE1
15-12-2010, 20:49
Сътрудника е явен и се вербува с по-малко условия, не могат да му се поставят конкретни задачи и т.н. секретният сътрудник е същата работа само , че е секретен. Агента се вербува по-трудно, изготвя се план, провеждат се срещи на негово име има два вида дела. Не всеки може да бъде агент по ред причини, само офицер може да има агент. За повече подробности само на лична.

fred
15-12-2010, 21:08
А някой знае ли разликите: сътрудник, секретен сътрудник, агент, щатен служител (освен последното, което е очевидно). Имам един братовчет в списъка, та да се ориентирам колко точно ЧК-ист е бил/е.

E по принцип е така, но не може да се отрече, че хора от бившата ДС са и в момента на важни постове във всяка по важна институция.
Отделно, че за по едрити риби никога нищо не се чува и изнася.
В тия досиета общо взето се стига до вербовчика, а по нагоре нещата се омъгляват

BLUE1
15-12-2010, 21:24
Фред, вербовчика е офицера от ДС за него е ясно, бил е на служба и си е вършел работата.

myato
15-12-2010, 21:57
Пак си лъснахме :moon: пред света.Честно,такива идиоти други нема.

Ramsezsh
15-12-2010, 23:30
Най-интересното е, че днес по новините бат Супермен заяви как неможе да бъдат посланици, хора, които са били част от ДС, а министър председател очевидно може :)

JORDI
16-12-2010, 14:16
Най-интересното е, че днес по новините бат Супермен заяви как неможе да бъдат посланици, хора, които са били част от ДС, а министър председател очевидно може :)

Хубаво...не може! А защо всички от ГРОБ се правят на умрели лисици, че са "откровенно изненадани" за 45% от дипломатите? Една част са назначени/предложени и от тях! Дипломация не се прави с шумни и безотговорни изказвания, като арестите на Цецко! И сега ще ни занимават с глупости месеци наред да предлагат закони и т.н., нещо, което въобще не влияе върху ценностната система на обикновените хора, която те обърнаха с главата надолу! И помнете ми думата, ще започнат едни назначения на посланици, ама нали все правят грешки, я не ги проверят, я дипломи фалшиви, я некомпетентност, защото Външното ни министерство въобще няма млади хора подготвени за дипломати!:grandpa:

Ramsezsh
16-12-2010, 14:28
Ами, то е очевидно - прах в очите на хората, за да не се виждат наистина сериодните пролеми, които има в държавата ни.

търтей
16-12-2010, 16:00
За домашно - каква е длъжността на бащата на сегашното външен министър.
Както и що е то комуникатор и има ли полза от него.

Derry
16-12-2010, 23:59
Ми то няма как да е иначе, случаен човек да го сложиш няма да стане. То и чуждите посланици у нас пък и по света са си тясно свързани с техните си специални /тайни/ служби пък от време на време и с чужди. Шпионажа е на макс не се знае от каде ще изкочи заека така да се каже.

fred
18-12-2010, 19:48
Това е така, ама ние сме част от НАТО и ЕС, а а от друга страна посланниците ни са свъразни със старите служби, слугували безпрекословно на Русия, СССР тогава.

Derry
22-12-2010, 23:46
Пред парите всички пеят друга песен. Това с тия ДС са големи глупости с нетърпение чакам да минат няколко години да може да няма вече работещи хора с контакти с ДС та да видя какви кусури ще търсят.

fred
26-12-2010, 19:51
Във всяка една сфера у нас ДС другарите са във водеща позиция.От многа акъл, пак само у нас, за разлика от всички други бвиш соц държави няма лустрационенни текстове, които да забраняват на подобни личности да заемат, забележи-важни държавни длъжности.Не става дума да ги бесим и ги пращаме в Странджа сакар, просто да не бъдат на водещи позиции в държавната йерархия, нищо друго.

mordohy
31-12-2010, 00:15
Лошото е, че само се занимаваме с другарите от 6-то и подобните им, а те не са ДС
Това позволи на новите управляващи да предадат останалите и зад тая завеса да не видиме, че са предатели!
Щото всички са полагали най-малко войнска клетва.
Останалите са просто дебили или идиоти!

Crusader
31-12-2010, 13:11
А бе той "хамериканския" посланник не е агент и никога не е бил и хабер си няма от шпионаж.... що правите новина и всеизвестни факти...или типично по бойковски да се говорят глупости и да се обвини някой преди "ерата ББ"

fred
31-12-2010, 14:55
Да, ама ние сме съюзници, членове на НАТО и ЕС, никой от тези държави, както и тайните им служби не са служили на СССР, КГБ икомпартията.Нее са се е кълняли в тях, както беше с нашите ДС служители.Затова и в бившите соц държави има законови пречки на подобни да изпълняват различни държавни длъжности, само у нас няма.
Сега нашти ДС товарищи се кълнят на "хамериканския", а всъщност служат основно на парите си и на бившите си работодатели -е не може да си седиш вечно на два стола.Проста работа - никой не вярва на безпринципни интересаджии, като нашите "велики разузнавачи", по скоро елементарни доносници