PDA

View Full Version : роб до край на алфа ромео



go4eto
26-12-2010, 18:04
Здравейте имам алфа 156 1.8 т.с. и това беше любов от пръв поглед.Купих я 2006г. и оттогава изпитвам истинско удоволствие от нея.Но както знаете не всичко е цветя и рози.И откъде да започна.след като я купих естественно сменям ремъци,ролки,масла,накладки и веднага след излизането от сервиза лампата на инжекциона светна.Оказа се че те горките не са и чували как се зацепва алфа.Това ми струваше колянов вал,биели,бутала и много ходене по мъките :wallbash:.След като събрах нужните части познайте,отидох пак при тях за ремонт.Но уви резулта беше същия.Моментално светна онази"гадна"лампа на инжекциона и след консултация,вече в друг сервиз,ми обясниха за какво иде реч.Тръгвам за столицата на сервиз,но на 167км.изгърмя двигателя и на буксир обратно до село Севлево.Постоя така близо 1 година и най-накрая се сдобих с щто годе евтин двигател.Монтирахме го и като се почна.....Смяна на съеденител,горна помпа на съеденител,машинка на предното стъкло,предни горни носачи,тампони на стабилизираща щанга,мека връзка на ауспуха.Засега това е всичко.А апропо някой можели да ми каже защо понякога нямам мигачи.Не си мислете че тези пречки ще ме накарат да сменя марката.следващият автомобил пак ще е алфа (дай боже алфа камал),защото няма по-сигурен и по-красив автомобил от алфа ромео.Ще се радвам ако някой ми помогне за проблема с мигачите.

sen7
27-12-2010, 13:40
колега добре дошъл.тъй като виждам си пуснал две еднакви теми в два различни раздела - не е много препоръчително да го правиш.тъй като това е раздела за представяне на нови членове ти препоръчвам тук да качиш снимки на колата и някакво описание за самата кола, а в раздела на 156 да попиташ, ако имаш някакви проблеми с нея.общо взето е това.успех :)

MUROMAN
27-12-2010, 15:09
Добре дошъл със здраве да си караш 156-цата,явно
найстиана доста те е грабнала и ти харесва.
Половината от проблемите и разходите обаче можеше да си ги спестиш,ако беше намерил и попаднал на читави майстори.
Колегата Венци VFTI е от Севлиево и може да ти бъде полезен от към части и съвети относно Алфа Ромео. :)

VFTI
27-12-2010, 16:23
Добре дошъл във форума колега :):)

Наистина неприятно се е получило. Уви е трябвало по-рано да прочетеш форума...В Севлиево не случайно няма Алфа ромео(може би 3-4 броя)...моята лично не е стъпвала в сервиз в нашето село...Всъшност за малко бяха повече, но заради липсата на сервиз и нормални части, хората бързо ги продадоха :)


Гледам имаш няколко темички и ще ти пиша в другата, а тази тема тук я използвай да сложиш малко хубави снимчици на твоята алфичка:go::go:

Ramsezsh
27-12-2010, 21:30
Добре дошъл колега и дано мъките с ремонтите свършат.

Mury
28-12-2010, 16:20
Здравейте имам алфа 156 1.8 т.с. и това беше любов от пръв поглед.Купих я 2006г. и оттогава изпитвам истинско удоволствие от нея.Но както знаете не всичко е цветя и рози.И откъде да започна.след като я купих естественно сменям ремъци,ролки,масла,накладки и веднага след излизането от сервиза лампата на инжекциона светна.Оказа се че те горките не са и чували как се зацепва алфа.Това ми струваше колянов вал,биели,бутала и много ходене по мъките :wallbash:.След като събрах нужните части познайте,отидох пак при тях за ремонт.Но уви резулта беше същия.Моментално светна онази"гадна"лампа на инжекциона и след консултация,вече в друг сервиз,ми обясниха за какво иде реч.Тръгвам за столицата на сервиз,но на 167км.изгърмя двигателя и на буксир обратно до село Севлево.Постоя така близо 1 година и най-накрая се сдобих с щто годе евтин двигател.Монтирахме го и като се почна.....Смяна на съеденител,горна помпа на съеденител,машинка на предното стъкло,предни горни носачи,тампони на стабилизираща щанга,мека връзка на ауспуха.Засега това е всичко.А апропо някой можели да ми каже защо понякога нямам мигачи.Не си мислете че тези пречки ще ме накарат да сменя марката.следващият автомобил пак ще е алфа (дай боже алфа камал),защото няма по-сигурен и по-красив автомобил от алфа ромео.Ще се радвам ако някой ми помогне за проблема с мигачите.

Проблема с мигачите ти е в релето,трябва да се свали и презапои:cheers::cheers:

VFTI
11-01-2011, 21:28
Иииии сагата продължава...

Днес ми звънна Гочето...еми неговата алфа за трети път свалят главата...Пак 2 криви клапана...Доколкото разбрах се е скъсала шпонката на зъбното колело, защото при предния ремонт някой не е завил болта хубаво...

Съответно глава, нови клапани и затваряне... Оообаче колата е затворена след ремонта и "зацепена" без пети...Ииии сега колата неще да вдигне над 4хил об. и да се изфорсира:cussing: Ииии най-вероятно като първа най-близка инстанция ще кацне при ОЕМ в Г.Оряховица, пък току виж някога тази кола влезе в движение без ядове:flex:

oem
11-01-2011, 21:55
Ако са останали резби по нея ще я оправим :)

RoMeO_156_GTA
11-01-2011, 22:07
Много жалко наистина ... заради такива майстори едно , че е пострадало реномето на марката , но и дори такъв запален фен не може да се наслади на автомобила си :guns: Дано бъде вкаран в час и да се вози безгрижно ...

koolio
12-01-2011, 00:25
Когато се ходи при хора, дето хал-хабер си нямат, резултатът е този ...