PDA

View Full Version : Какви Ремъци и ролки ще ми препоръчате?. 145 1.3 боксер



boian
05-11-2004, 17:37
Моля ви,кажете какви ангренажни ремъци и ролки да сложа.Предлагат ми ремъци "Гей ко"34лв комплект,други някакви 34лв комплект и трети по 56лв комплект, а ролките варират от 27 до 70 лв. едната.На едно място ми искат 100лв за смяната като щели да свалят маската и радиатора,на друго място 40-50лв.Направо се шашнах.И друго да питам-трябва ли да свети таблото там където са копчетата за парното,щото мойто не свети,на другите места свети.



============================================
Умолявам всички да си кръщавате темите смислено и изчерпателно.
За наше удобство е! За да може някой каквото търси
(сега или след 4 месеца) да го намира лесно, а не да се лута и да отваря всяка тема да види за какво става въпрос.

pooh

MBlaST
05-11-2004, 19:20
Значи за ремъци най-добре GATES и Пирели според мен.
Ролки SKF.Малко са скъпи,но SKF си е SKF :wink:
За работата вече зависи от майстора,но радиатора не се сваля.
Така или иначе всеки сам си решава,но аз бих ти препоръчал тези неща-все пак не става дума за някакъв си консуматив,а за ангренажни ремъци.

hf hpe
05-11-2004, 20:01
предполагам си имал в предвид DAYCO, по принцип такива се монтират при първично вграждане на автомобила
като можеш да си купиш само ремък а за доста коли се предлага комплект от ангренажен ремък и всички необходими ролки при смяната

относно смяната наистина е по удобно да се свали маската, чак за радиатора е малко пресилено(а какво ще правят ако имаш и климатичен радиатор)

Mitko Tenov
05-11-2004, 20:16
Na moita alfa kupih remaci QH za6toto nemojah da nameria DAYCO.Kogato maistora svali starite te biaha DAYCO i ne biaha mradnali no vse pak za da sam siguren gi smenih.Kogato razpitvah za remaci edni kazvaha 4e GATES sa palni bokluci a drugi kazvaha 4e sa Mercedesa na remacite i zatova se otkazah ot GATES.
I vse pak DAYCO sa nai-dobri

hf hpe
05-11-2004, 20:25
Na moita alfa kupih remaci QH za6toto nemojah da nameria DAYCO.Kogato maistora svali starite te biaha DAYCO i ne biaha mradnali no vse pak za da sam siguren gi smenih.Kogato razpitvah za remaci edni kazvaha 4e GATES sa palni bokluci a drugi kazvaha 4e sa Mercedesa na remacite i zatova se otkazah ot GATES.
I vse pak DAYCO sa nai-dobri

да но ако е пишело ДАЙКО то са били сменяни преди това
на оригиналният ремък пише Фиат или Ланчия или Алфа Ромео
на оригиналните ремъци дори не пише и характеристиките има, като колко зъба са и каква широчина, пише само номера им като резервна част

virusalfa
07-11-2004, 18:03
Kolegi,ne znam vie kakvo mislite,no v BG ni6to njama kato horata v magazinite-nito SKF e SKF, nito DAYCO e Dayco ili kakvito prodavat v Al.Auto-PIRELLI.PIRELLI,ama drug pat! :roll:

boian
12-11-2004, 15:33
Вчера смених ангр. ремъци и ролките.Препоръчаха ми ремъци "Фленор" и ролки "Бреса",щото "Дайко" и "СКФ" имало голяма вероятност да са произведени в Турция.За цялата работа-130лв с труда.За свещи ми казаха ,че са 3-полюсни,а във форума прочетох,че са 4-ри полюсни и не знам какви да сложа.

hf hpe
12-11-2004, 15:41
кой ти ги препоръча и ролките са бреда
ззащото това е едно от най ефтините решения на пазара в момента, и въпреки че са немски по етикети им нямам много доверие(поне за ангренажни ремъци де)юма ако си се минал вече е свършено

за боксерите съм чувал че свещи е най добре golden lodg ако се пишеше така може и да греша

отиди в магазина на T&N на оборище и кажи че си от клуба ще ти направят и малка отстъпка

WhitePower
12-11-2004, 15:59
ee che tija tam pichove pravjat li otstupki ???
ihhh predi malko pazaruvah

boian
12-11-2004, 16:17
Препоръчаха ми ги в магазина,имаха Дайко,Фленор и Изоран, май че така се казваше.А относно свещите,не съм от София, а от Варна и не знам тук дали в някой магазин ще направят отстъпка/ много ли са скъпи?/.Какво значение има 3 или 4 полюса са и каква марка са,нищо не разбирам :(

hf hpe
12-11-2004, 18:57
дайко са си дайко, исоран-а са турските заводи на пирели

за свещи намери адреса на Александърауто във Варна
специално за боксера съм чувал и аз че най добре е с 4 полюсни
и то предимно голдън лодж

ALFA CORSE
12-11-2004, 19:43
Александър Ауто във Варна няма!
Но мога да ти препоръчам къде да отидеш
Ауто Мото Център, на Битоля 15 се намира

DodoSport
13-11-2004, 13:11
колега ако искаш мога да ти пратя свещи Golden Lodge 25HL 4броя по 5лв. с куриерска фирма ЕконтЕкспрес ако те устроива ми напиши адрес? А за ремъците наи-добрите са Gates , Dayco ,за ролките не съм убеден че има разлика в качеството само в цената ,има и само ролки без основата за твоя мотор и са по 8лв да знаеш за другата смяна.

Spokz
28-12-2005, 15:03
za remucite kakvo da vi kaja 15 lv ediniq struvashe i beshe flenor ne go znam kato kachestvo no euro07 rabotqt sus tqh i kazaha 4e e prekrasen. za rolkite ednata mi izleze 25lv. a drugata beshe poruchkova ot neznam si kude i stupa na 45 lv. puk za smqnata na vsi4ko mi vzeha 70 lv poveche nqma smisul da se davat za smqnata. v momenta se 4udq kakvi sveshti za vzema i dali ima sushtestvena razlika m/u 1 poliusni i 4 poliusni po katalog na shampion gi davat ednopolusni a moite sa 4 polusni 25HL kolata e 1.3 146


========================================
========================================
за ремъците какво да ви кажа 15 лв единия струваше и беше фленор не го знам като качество но euro07 работят със тях и казаха че е прекрасен. за ролките едната ми излезе 25лв. а другата беше поръчкова от незнам си къде и стъпа на 45 лв. пък за смяната на всичко ми взеха 70 лв повече няма смисъл да се дават за смяната. в момента се чудя какви свещи за взема и дали има съществена разлика м/у 1 полюсни и 4 полюсни по каталог на шампион ги дават еднополюсни а моите са 4 полюсни 25ХЛ колата е 1.3 146

Кирилицата в този форум Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА !!!!!

Mury
28-12-2005, 16:34
ДА ЗА КИРИЛИЦАТА ПРАВИЛНО и колега гледай малко тази тем е на повече от година :idea: :idea: