PDA

View Full Version : Една година-равносметка на гафовете!!!



JORDI
31-12-2010, 09:06
Нека всеки посочи за гафове на управниците през изминалата година, може и коментар по него.За мен най-големия гаф е че пожарникар дойде на власт, и вместо да гаси пожарите ги разпали!:not-fair:

Crusader
31-12-2010, 12:05
Даааа, затваряме болници - строим магистрали... а бе на кой са му важни болните и пенсионерите, важно търговията между анадола и "западна европа" да се движи по хубави пътища...

mdterziev
31-12-2010, 12:16
За мен най-важната издънка е грешната кадрова политика. Визирам предложенията за еврокомисар, министрите на здравеопазването и на този без портфейл.

fred
31-12-2010, 13:50
Основния гаф на правителстовото е липсата на всякакви реформи. Наприбер това с болниците-това трябва да се направи-немедлено, както би казал Станишев, ама не би го направил също.Ние имаме болници, средно на глава повече от равнището на ЕС, но в тях нищо не се прави, освен елементарни операции.Всичко това е за сметка на здравето ни-резултата е най ниска продължителност на живота в Европа.Колкото по бързо се направи тая реформа и се закрият всякакви подобни заведения, с табелки "болници", в които се дават хапчета и се точи касата толкова по добре за нас. Там не може да се осъществи никакво сериозно лечение.И затова или уморяват бързо сериозно болните си, или тия болни бягат в големите окръжни центрове, както и трябва да бъде.Там пък пари не достагит и поради факта, че се издържат цяла сюрия безмислени здравни заведения.
Една болница, трябва да прави всичко от взимане на кръв, до ракови и мозъчни и сърдечни операции и присаждания на органи, както се казва.Тоест болницата трябва да бъде универсална, специалицирана, толкова по добре.Тогава няма да има три заведения, в които се лекуват всякакви сериозни случаи от цялата страна.А например 10-12 или колкото трябва да бъдат реално.
Но трябва кураж и мъжество, за да се приложат тези непопулярни и неразбираеми за повечето хора мерки, нещо което ББ няма и никога няма да го има, той си е един обикновен популист.
Това го пиша не за да спорим, а като повод да се осъзнаят, ако могат хората, когато става думи за реформи, популзима на никого от нас не е от полза.Ако не могат да го осъзнаят, още дълго ще си стоим на гъза на географията и икономиката във всичко.
Та за мен най големия гаф на правителстовото.Големи приказки и никакви резултати.

endeavour
31-12-2010, 18:17
За мен гаф №1 е подслушването на болницата в Г.О.,или по-точно начинът,по който беше представено пред обществеността от моя "любимец" Цв.Цв.

myato
31-12-2010, 18:53
Честно,трудно би ми било да направя класация на гафовете,а камо ли да направя равносметка на това,макар и кратко,но изключително некадърно и нагло управление.Тези просто ми счупиха глупомера.:holiday2:

Основния гаф на правителстовото е липсата на всякакви реформи. Наприбер това с болниците-това трябва да се направи-немедлено, както би казал Станишев, ама не би го направил също.Ние имаме болници, средно на глава повече от равнището на ЕС, но в тях нищо не се прави, освен елементарни операции.Всичко това е за сметка на здравето ни-резултата е най ниска продължителност на живота в Европа.Колкото по бързо се направи тая реформа и се закрият всякакви подобни заведения, с табелки "болници", в които се дават хапчета и се точи касата толкова по добре за нас. Там не може да се осъществи никакво сериозно лечение.И затова или уморяват бързо сериозно болните си, или тия болни бягат в големите окръжни центрове, както и трябва да бъде.Там пък пари не достагит и поради факта, че се издържат цяла сюрия безмислени здравни заведения.
Една болница, трябва да прави всичко от взимане на кръв, до ракови и мозъчни и сърдечни операции и присаждания на органи, както се казва.Тоест болницата трябва да бъде универсална, специалицирана, толкова по добре.Тогава няма да има три заведения, в които се лекуват всякакви сериозни случаи от цялата страна.А например 10-12 или колкото трябва да бъдат реално.
Но трябва кураж и мъжество, за да се приложат тези непопулярни и неразбираеми за повечето хора мерки, нещо което ББ няма и никога няма да го има, той си е един обикновен популист.
Това го пиша не за да спорим, а като повод да се осъзнаят, ако могат хората, когато става думи за реформи, популзима на никого от нас не е от полза.Ако не могат да го осъзнаят, още дълго ще си стоим на гъза на географията и икономиката във всичко.
Та за мен най големия гаф на правителстовото.Големи приказки и никакви резултати.

Колега,наистина има нужда от реформи в здравеопазването,но определено не такива,за които пишеш.Крайната цел на всички управляващи е точно това,което описваш.Приеми на доверие,че това не е добър вариант,най-вече за пациентите.От друга страна,лично за мен,би донесло известни облаги.Искам да ти кажа,че истината никога не е в крайностите и за всички има целесъобразно място под слънцето.
:wein:

mordohy
31-12-2010, 23:07
Вдигнаха акциза на цигарите, а аз си пуша контрабанда.
Загубили са от това, само от мене около 600 лева.
За сметка на това, понижиха качеството им и имам пълно морално оправдание!
Вдигнаха и къркането за това сега не поркам Феймъс, а домошарка гроздова и съм по-доволен.
Освен това инспекторите по екологията се нагушиха, щото никой не го е еня.
Все още в Бг заводи серат директно в реките своите гнусотии.
Колкото повече, толкова повече правят пачки инспекторите.
За последно, инспекторите, дето отговарят за работната среда са просто с меки китки и народа продължава да бачка в скотски условия!


Освен това...
Абе наздраве!
След мако и аз ще съм поркан и всичко това, поне до махмурлука няма да има никакво значение!
ЧНГ!

fred
31-12-2010, 23:14
...Колега,наистина има нужда от реформи в здравеопазването,но определено не такива,за които пишеш.Крайната цел на всички управляващи е точно това,което описваш.Приеми на доверие,че това не е добър вариант,най-вече за пациентите.От друга страна,лично за мен,би донесло известни облаги.Искам да ти кажа,че истината никога не е в крайностите и за всички има целесъобразно място под слънцето.
:wein:
Е в крайна сметка аз не съм лекар, но родители ми са,бяха.Идеята ми е, че здравепозването ни трябва да е модерно и ефективно, в крайна сметка си има специалисти за това.

търтей
01-01-2011, 18:32
Темата е абсурдна и изначално е оксиморон. свети генерал пожартикар месия биби по дефиниция е безгрешен и безгафов.

old alfist
01-01-2011, 21:17
A, бе няма качествен материал, за който да се гласува.

myato
01-01-2011, 21:35
A, бе няма качествен материал, за който да се гласува.

Градски,да не членуваш в управляващата партия:devil:
В този ред на мисли,който става за нещо,си гледа работата,а който не става за нищо се занимава с политика.

Galof
01-01-2011, 21:37
Затварянето на болници по малките градове ... там хора няма за какво да има болници да мрът ... намаляване на парите за бърза помощ намаляването на направления и тем подобни ... магистрала тракия много хубаво са я направили ... и т.н. и т.н. мисла че гафовете са доста за съжаление

old alfist
01-01-2011, 21:50
Градски,да не членуваш в управляващата партия:devil:
В този ред на мисли,който става за нещо,си гледа работата,а който не става за нищо се занимава с политика.
Е, ми никой не може да се абстрахира от облагите, които носи властта и да разберат, че това си е работа като всяка една.

myato
01-01-2011, 22:18
Е, ми никой не може да се абстрахира от облагите, които носи властта и да разберат, че това си е работа като всяка една.

Как да се абстрахират,като те още от кандидатирането си са отишли там заради килипира,а не да свършат някаква работа.

kolev
03-01-2011, 11:11
най-големия гаф , според мен го направи българския народ. с нискокачественото образование , държавата вече се напълни само с идиоти, селски бекове , тарикати и далавераджии на дребно. тук , където си по-добре платен ако работиш като барман или продавач на обувки, отколкото инженер или доктор и където се закриват болници, а се правят молове , мисля че най-накрая успяхме да си изберем управляващи които напълно ни прилягат и са средностатистическа извадка на обществото.

Bottata
03-01-2011, 16:32
най-големия гаф.
Че не се защитава БЪЛГАРИНА, а се тормози.
Посочете ми една привилегия от това да се нарека БЪЛГАРИН в България ..
Това е единствената "държава" в света която тормози собствения си етнос и толерира различния.
Има хиляди примери - гафове. Няма никакъв смисъл да ги изброяваме.

mim
03-01-2011, 16:49
то бисери ли са, сълзи ли са...
http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/12/29/1018251_kazana_duma_-_hvurlen_biser/

fred
03-01-2011, 16:56
Мяза на крокодилски сълзи :hi_temerature:

Old Fox
03-01-2011, 19:36
"Градските" полети до Бразилия са му майката

JORDI
03-01-2011, 21:20
то бисери ли са, сълзи ли са...
http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/12/29/1018251_kazana_duma_-_hvurlen_biser/

Мда! Това наистина може да се сложи в рамка!:notworthy:

Ramsezsh
03-01-2011, 23:13
то бисери ли са, сълзи ли са...
http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/12/29/1018251_kazana_duma_-_hvurlen_biser/

С една дума цирк! За съжаление тъжен!

veli
04-01-2011, 10:08
то бисери ли са, сълзи ли са...
http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/12/29/1018251_kazana_duma_-_hvurlen_biser/

Много добра статия :comphits:

mim
04-01-2011, 10:39
Едно време си мислех, че Путин е някакъв такъв про...к "от народа" ама то можело да бъде къдеееееее по-зле, че и у нас, а не нейде в Конго, та да има да се срамувам, че съм българка

mdterziev
04-01-2011, 13:50
И мен ме е срам.Тук да си политик за мен е мръсна дума, а държавници в истинския смисъл на думата няма или се броят на пръсти. Срам ме е, но това сме си ние, тези хора са като нас и ние като тях. За сега толкова!

fred
08-01-2011, 12:09
Едно време си мислех, че Путин е някакъв такъв про...к "от народа" ама то можело да бъде къдеееееее по-зле, че и у нас, а не нейде в Конго, та да има да се срамувам, че съм българка

Е че Путин е доста по зле от ББ в много отношения.Има пътуващи изложби на негови портрети, ако някой каже една дума против него може да бъде и убит, най малкото да му закрият вестника напрамир или ТВ, да не говорим, че стана милиардер за 7-8 години, така че от тая гледна точка да си руснак е по срамно, недей страда :)

koolio
08-01-2011, 12:41
Е че Путин е доста по зле от ББ в много отношения.Има пътуващи изложби на негови портрети, ако някой каже една дума против него може да бъде и убит, най малкото да му закрият вестника напрамир или ТВ, да не говорим, че стана милиардер за 7-8 години, така че от тая гледна точка да си руснак е по срамно, недей страда :)

Чекай малко сега, Путин е зле като лични качества или като какво?!

fred
08-01-2011, 18:23
Ами и като личностни качества и като управленчески е зле-какви са му толкова качествата на Путин и постиженията му? Един нашенски ББ, многократно увеличен във всичко порочно, което е плод на последното столетие в Русия, то горе доло мина век от оня прословут залп.От тая гледна точка много по симпатичен ми е Берлускони.
А качества имаха и Сталин, Хитлер, Дьо Гол, Аденауер и още кой ли не в това столетие.Въпросът е тези качества за какво се използваха и какво донесоха на народите, респективно на човечеството.

koolio
08-01-2011, 19:20
Ами и като личностни качества и като управленчески е зле-какви са му толкова качествата на Путин и постиженията му? Един нашенски ББ, многократно увеличен във всичко порочно, което е плод на последното столетие в Русия, то горе доло мина век от оня прословут залп.От тая гледна точка много по симпатичен ми е Берлускони.
А качества имаха и Сталин, Хитлер, Дьо Гол, Аденауер и още кой ли не в това столетие.Въпросът е тези качества за какво се използваха и какво донесоха на народите, респективно на човечеството.
С първата част от поста ти абсолютно не съм съгласен, с втората - напълно. Смешно е да се сравняват ББ с Путин. Путин е човек с огромни волеви и интелектуални качества, трябва да си много предубеден, за да го отричаш. За това, че е тиранин и диктатор - обществото, структурата и съзнанието на хората в Русия изискват точно такова управление - исторически доказано е. Така че Путин е точният човек на точното място.
Което не значи, разбира се, че не трябва да си отстояваме интересите пред него.

fred
09-01-2011, 14:11
Напълно съм съгласен с така изложеното, но да не подценяваме и ББ-от прост пожарникар и мутра израсна до министър председател, не може да се отрчее, че това е постижение, независимо от всичко, а като вземем и факта, че това се развива в нашенската си локва и я сравним с руската, болшая и бездънная - си е като Путин, там всичко е по голямо :)
А и Путин е подготвян за разузнавач в странство, а ББ за какво ли е подготвян не знам :idea2:

pavlin
09-01-2011, 15:22
Успехите в Русия при управлението на Путин са неоспорими. Русия продължава да върви във вярната посока. Наскоро имаше интервю с Путин в предаването на Лари Кинг по CNN и човекът съвсем не изглеждаше глупав или ограничен.

mordohy
10-01-2011, 11:02
Путин не го мислете!
За такъв народ-такъв водач.
Действа като диктатор, но там и не става другояче.
Нашия се напъва, ама пак голица го отнесе.
Най-големите гафове си остават потъпкването на Конституцията и несправянето със средния управленски персонал.
Всичко останало е дим и огледала!

fred
11-01-2011, 14:59
Ами така е, а отделно,че подобни действия нямат за резултат например осъдени едри престъпници.Тоест кой знае какъв реален резултат няма.