PDA

View Full Version : В Полша увеличават максималната разрешена скорост



koolio
02-01-2011, 12:38
Дали това http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/za-razreshenata-skorost-po-magistralite.html
има връзка с факта, че Полша е преди България по смъртност по пътищата? И дали са по-глупави от нас?

търтей
02-01-2011, 14:06
Има връзка с това, че полякините имат големи цици.
Или че у нас законите се пишат за да обслужват частни, а не общонародни интереси.

Знам ли и аз вече кое е вярното.

morfius
02-01-2011, 14:10
И да вдигнат максималната скорост полза нулева докато за всяка паланка или отбивка има ограничение 50... за всеки завой 40 и т.н.
А прословутите ни "магистрали" имат участъци дето и със 130 са опасни.
Първо трябва да си оправим инфраструктурата... и подхода към пътищата и шофирането, скоростта е лесна.

Jivko7777
02-01-2011, 14:13
В България почти всички карат точно по новите закони на Полша, точно на магистрала 140-150-160, на първокласен с по 120...Тей че не виждам нищо нередно...Все пак не караме Лади и Москвичи вече, в които като караш с 100 и вече излизаташ :roll2:, точно че с 530-ката като карам с 140-150 към Стара Загора имам чуството че се движа с 90-100 долу горе същото чуство имам и с Алфата...

Stefo
02-01-2011, 14:17
Ех тоя търтей, само сиси са му в главата :)
Пътищата ни не позволяват вдигане на скоростта, айде на магистралата може с още 10-20 км отгоре, ама 120 са си много за нашите извънградски откъдето и да го погледнеш ...

търтей
02-01-2011, 14:19
Максималната скорост е максимална, не задължителна. То мое и 200 да е ограничението ама като пътя не позволява поради мто да се утрепам щото то нямало да ма глобат, нал тъй?

MUROMAN
02-01-2011, 14:19
Има връзка с това, че полякините имат големи цици.
Или че у нас законите се пишат за да обслужват частни, а не общонародни интереси.

Знам ли и аз вече кое е вярното.

Ти колко полски цици премери и сравни с нашите ,че и деже ескпертна оценка даде?:roll2:
Искам и аз да знам как стават тази работи?:innocent:

fred
02-01-2011, 16:18
Всъщност размера на циците е без значение, мъжете харесват всякакви, стига да има :stumm:
А в Полша, със сигурност пътищата са по-добре от нашите, ама както е казал и Живко то ние си караме по тоя стандарт, та все тая

trustworthy
02-01-2011, 17:15
Ти колко полски цици премери и сравни с нашите ,че и деже ескпертна оценка даде?:roll2:


Еми то си е експерт човекОт. Аз като имам въпроси от тая тематика първо на него звъня да питам :)

morfius
02-01-2011, 17:45
Айде циците да ги премятате в чата...
То човек да не ви пусне асоциация ей :stumm:

ФЕРАРИСТ
02-01-2011, 19:30
Брао на поляците - имат инфраструктура, пътища и условия - що да не я променят......
Също е интересно че - However, the new law also envisages that when clocking speeding motorists, police have to take into account driver error of 10 km/h, meaning drivers across Poland can in reality race up to 150 km/h on motorways and 130 km/h on expressways.

morfius
02-01-2011, 20:08
То май и в нашия закон до 10 км. не е наказуемо извън града... или го отмениха?
Километража все пак има 5% допуск.

търтей
02-01-2011, 20:35
У нас е 20 км щото никой не те спира за фиш
Актът носи повече рушвет ;)

Pepo
02-01-2011, 21:04
И с по-ниската разрешена скорост се трепят като кучета. Пътищата им са хубави, но странни - повечето първокласни са с три платна, като средното е за изпреварване и се ползва от двете посоки на движение. Имат една единствена магистрала (всъщност, вече трябва да са две).
Принципно, там се кара доста бързо, като ограниченията не се спазваха и преди вдигането на максималната скорост, така че все тая.
Ако някой чете полски, prosze - Autostrady Polskie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_w_Polsce)

koolio
02-01-2011, 21:47
От хора, които са били често в Полша, знам, че техните пътища не са много по-добри от нашите. Само че хората отчитат факта, че вече не се карат само полски фиатчета и москвичи и мислят за превенцията вместо да набиват клишета от рода на "войната по пътищата".

Pepo
02-01-2011, 22:03
От хора, които са били често в Полша, знам, че техните пътища не са много по-добри от нашите. Само че хората отчитат факта, че вече не се карат само полски фиатчета и москвичи и мислят за превенцията вместо да набиват клишета от рода на "войната по пътищата".
Доста по-добри са, дори и в по-бедната източна част, а за западната - да не говорим. Дори и междуселските пътища са хубави, просто са тесни, но пък са живописни. Москвич и 'полско' фиатче няма да видите. Полонез - дал господ. Повечето автомобили са нови или поне купувани в последните няколко години като нови. Шофира се идиотски, особено шоферите на микробуси и камиони. Честно казано, не виждам полза от това тяхно решение, а защо - писах по-горе. По-добър вариант би бил въвеждането на минимална допустима скорост - в USA глобяват, когато шофираш с по-ниска от нея.

митака-пловдив
12-01-2011, 00:33
Да де,ама те са стриктни и гледат да спазват,щото камерите щракат.А пътищата им са един голяяяям,коловоз :) Та предполагам за това им вдигат скороста.А относно шофьорите на камиони,ааае моля ви се стига плюхте!Я който незнае да ровне да види какви бози са сътворили някой "умни" глави.Закона като ти диша във врата за всяка минута,ще карат на война,ако зависи от тях ще спят на всеки паркинг.Ама немогат :)