PDA

View Full Version : Стреляш, за да защитиш жена си - опит за убийство



koolio
09-01-2011, 00:22
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=734053

Е няма такава идиотщина! Излиза, че ако те нападнат трябва да седиш и да чакаш,иначе може да те обвинят за опит за убийство! Дано човекът си намери читав адвокат, който да го измъкне!

Ramsezsh
09-01-2011, 01:02
Да се надяваме, че ще има справедливост.

търтей
09-01-2011, 01:03
А незаконното оръжие?

Ramsezsh
09-01-2011, 01:06
А незаконното оръжие?

Кое незаконно оръжие?

thecleaner
09-01-2011, 01:07
А незаконното оръжие?

А закона че е крив и да е законно? А ако те бият тебе и жена ти след това? Току виж си му прегризал гърлото ей така от страх. Таксистите са сволоч най-безобразна. Винаги има изключения разбира се:)

търтей
09-01-2011, 01:08
С което е стреляно.
ОСА, а това дори не стреля с бойни партони само с газови (уж).
МВР болница, сешшсе?

jamesdavidso
09-01-2011, 01:08
Излиза, че ако те нападнат трябва да седиш и да чакаш,иначе може да те обвинят за опит за убийство!

Имаше един лаф, посветен на института на неизбежната отбрана - "ако те удари, можеш да го напсуваш; ако те наръга, може да го удариш; ако те гръмне, може да стреляш по него". Всичко останало се наказва от закона... :-|

Old Fox
09-01-2011, 01:12
Пише, че е имал разрешително.
Тва го гледах по новините тая вечер. Та по бтв съвсем друга случка разказаха - че двете коли се гонели, засичали накрая слезли да се разберат "по мъжки". А сега според комисар Йорданов атакуващият е таксиджията. Цялата случка се е ехххх мамата.

П.П. 62 акта бати рекордьора е тоя

Ramsezsh
09-01-2011, 01:13
И аз прочетох че имал разрешително.

thecleaner
09-01-2011, 01:13
Ей са сещам нещо доктор-МВР болница. Кой сега ще защитаваме, докторите или милиционерите :) Аз лично бакшиша обвинявам. Помислил се е за безмъртен обаче като секи истински сицилианец е "тръгнал на престрелка с нож". Хак да му е, намерил си го е. Ако се возеха две "момцета" в БиеЕмВие с тъмни жамци дали така щеше да скача да ги бие ;)

Pastora
09-01-2011, 01:15
Тя ОСА-та си е газова, ако е с боен патрон, то ще накаже повече стрелеца. Иначе доктора си го е целнал добре, тренирани са си у МеВеРе-то ;)

търтей
09-01-2011, 01:19
Тя ОСА-та си е газова, ако е с боен патрон, то ще накаже повече стрелеца. Иначе доктора си го е целнал добре, тренирани са си у МеВеРе-то ;)

ОСАта се преработва - особено първите версии без проблем ;)
тя си е разработена за бойни патрони ;)

Изобщо цялата история е малко мътна.

ФЕРАРИСТ
09-01-2011, 08:56
Аз по принцип не съм фен на пищаците и подобните им, но пък бих реагирал по същия начин ако описаното отговаря на истината - лошото е че в такъв момент човек много не се замисля че е по здравословно и приятно да гръмне нападателя в кесиите да речем, особенно чуствителен артикул са, и повредата им води до болка и временна небоеспособност.......
Лошото е че в държава като нашата, сега трябвало да се задържи хайванина, докато мъдрата прокуратура вземела решение......

ital_fen
09-01-2011, 09:29
Аз доколкото разбрах е имал разрешително за оръжие.
Освен това човека е доктор, и ми се струва че не е искал да го убие, защото нямя засегнати органи от стрелбата при условие, че е в гърдите. Човека просто се е защитавал. И аз ако бях щях да го застрелям особено ако удари и жена ми. Таксиджийте вече се събрали искали да видят стрелеца а какви са те че да го видят? Да не са някаква институция?? Всеки ден избиват по 10-човека а този шофер с 62 акта скача на бой и после били го застреляли зверски. Вчера гледах интервю със събралите се таксиджий пред парламента, и единия разказваше как като излизали да бачкат. и с единия крак били в болница, с другия в гроба. Изкараха си професията по-опасна от полицейската. Само шум вдигат. Дано да не осъдят човека задето се е защитил.

renyx
09-01-2011, 09:44
Бакшиша си е просил куршума.Доктора , ако е стрелял с незаконно оръжие и той си е за съд , но само за това.За другото нетрябва да го съдят , на камерите се вижда кой е започнал пръв.

1912
09-01-2011, 10:03
само незнам за кво го водят опит за убийство
имах следната случка преди бая време
спречкахме се с един и ма лепна в главата 3 пъти
от разтояние не повече от 50 до 100 см,,
добре че успя да избяга след като разбра че няма да го
бъде с тоя пищак но го уосъдиха за хулиганство само,,,,

mdterziev
09-01-2011, 11:59
Мен друго ме изуми в ситуацията. Интервюираха някакъв началник на РПУ и като го попитаха защо не му е взета книжката, той отговори, че видите ли тя по принцип му е "взета", но той не се е явил да я предаде доброволно, а те нямало как да го издирят и да му я вземат, разбиииш ли...? Какво значи това? Някой може ли да ми обясни? Значи може да се подслушват лекари, министри и едва ли не всеки, а те нямат ресурс да издирят един таксиджия с отнети 128 точки и да му приберат книжката. Аз ли пропускам нещо или тъпащината е навсякъде около и вътре в нас?!

Furious 155
09-01-2011, 12:04
Изобщо цялата история е малко мътна. Нищо мътно няма, щом има видео!

търтей
09-01-2011, 12:11
Мен друго ме изуми в ситуацията. Интервюираха някакъв началник на РПУ и като го попитаха защо не му е взета книжката, той отговори, че видите ли тя по принцип му е "взета", но той не се е явил да я предаде доброволно, а те нямало как да го издирят и да му я вземат, разбиииш ли...? Какво значи това? Някой може ли да ми обясни? Значи може да се подслушват лекари, министри и едва ли не всеки, а те нямат ресурс да издирят един таксиджия с отнети 128 точки и да му приберат книжката. Аз ли пропускам нещо или тъпащината е навсякъде около и вътре в нас?!

ЗДвП е такъв. Не може да му я вземе с бой.

fred
09-01-2011, 14:08
Честно казано, човека е прав-лошото е, че ако беше убил тоя таксиметър-боклук щеше и да го лежи.Ами след като закона не се прилага ефективно, ще има такива случаи.И аз ако имах пистолет бих гръмнал такъв, затова нямам.

mdterziev
09-01-2011, 15:39
ЗДвП е такъв. Не може да му я вземе с бой.

Не става въпрос да му я вземе с бой. Издирват го и му я взимат щом като сам не я носи. Ако пък в закона това не фигурира защо никой не е предприел поправка или допълнение. Никой ли не се замисля, че ще има и такива, които няма сами да изпълнят решението?

BLUE1
09-01-2011, 15:52
И да го беше убил нямаше да го лежи. Щеше да вземе условна с добър адвокат. При условие, че онзи е проснал жена му на асвалта, адвоката не много трудно щеше да докаже силен афект при самозащита. А в закона има много недомислици, както в ЗДП така и в НК.

rossenvn
09-01-2011, 16:02
Някой да знае какъв е повода на събирането на няколко стотин таксита във Варна до Терапията /мястото на сбирките ни/? Предполагам има връзка със случая. Нали винаги са много силни когато трябва да отстояват "права".

Ранобудниче
09-01-2011, 16:10
ЗДвП е такъв.

Да, бе - да.
Законът бил такъв.
Дяволът, Евангелието и тия три работи. Няма нужда от бой. Човекът съвсем основателно задава въпрос, но отговорът определено не е този, дето му даваш.



---------------------------------
Глава шеста.
ПРИНУДИТЕЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ


Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:

1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:

а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това;

б) (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;

в) който поради незнание е извършил немаловажно нарушение на правилата за движение - до успешното полагане на проверочен изпит;

г) (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) който извършва обществен превоз на пътници или товари с превозно средство, което не е включено в списък към лиценз или удостоверение за регистрация - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от един месец;

д) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство в нарушение на разпоредбата на чл. 157, ал. 8 - до заплащане на дължимата глоба;

е) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство без застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите - до предоставяне на сключена валидна застраховка.

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:

а) (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) до отстраняване на неизправността, когато пътното превозно средство е технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е изменена без съответното разрешение;

б) (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) до отстраняване на несъответствието, когато пътното превозно средство превозва опасен товар, но не отговаря на изискванията за класа и вида на превозвания товар;

в) (доп. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) на собственик, който няма задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, до сключването й;

г) (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г., отм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.)

д) (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) което е обозначено с опознавателни знаци за извършване на таксиметрови превози, но не е включено в списък към издаден лиценз или издадено удостоверение за регистрация или не отговаря на изискванията, определени в нормативен акт;

е) (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) когато моторното превозно средство е със снети шумозаглушители;

ж) (нова - ДВ, бр. 43 от 2008 г.) когато не е заплатена съответната винетна такса по чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата или е залепен невалиден винетен стикер.

3. задържане на отговорно пазене, до установяване на собствеността, на регистрирано или подлежащо на регистриране пътно превозно средство, на което идентификационният номер на рамата (шасито), поставен от производителя, липсва поради заличаване или отстраняване или е променен;

4. изземване на свидетелството за управление на лице, което не е изпълнило задължението си по чл. 157, ал. 4 (чл. 157, ал. 4 "Водач, на когото са отнети всички контролни точки, губи придобитата правоспособност и е длъжен да върне свидетелството за управление в съответната служба на Министерството на вътрешните работи.");

5. преместване на паркирано пътно превозно средство без знанието на неговия собственик или на упълномощения от него водач, когато превозното средство е:

а) паркирано правилно, но обстоятелствата налагат неговото преместване; за новото местоположение на превозното средство се уведомява районното полицейско управление, а разходите, направени във връзка с преместването на превозното средство, са за сметка на лицето или организацията, поискала преместването;

б) (изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) паркирано в нарушение на правилата за движение на места, обозначени с неподвижен пътен знак, предупреждаващ за принудително преместване на паркирано превозно средство, както и когато създава опасност или прави невъзможно преминаването на другите участници в движението; в този случай лицата по чл. 168 уведомяват районното полицейско управление, от територията на което е преместен автомобилът, за новото местоположение на превозното средство; разходите, направени във връзка с преместването на превозното средство, са за сметка на собственика на превозното средство, което може да бъде задържано до заплащане на тези разходи, а таксата за отговорното пазене на преместения автомобил се начислява от момента на уведомяването на районното полицейско управление;

в) (доп. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) без табели с регистрационен номер, поставени на определените за това места или са изминали 30 дни от отнемане или връщане на свидетелството за регистрация на пътното превозно средство в Министерството на вътрешните работи.

6. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) временно спиране на дейността на лицата, получили разрешение по реда на чл. 148, чл. 152, ал. 1, т. 3 и чл. 157, ал. 3 - до отстраняване на констатираните нарушения.

Чл. 172. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) Принудителните административни мерки по чл. 171, т. 1, 2, 4, т. 5, буква "а" и т. 6 се прилагат с мотивирана заповед от ръководителите на службите за контрол по този закон съобразно тяхната компетентност или от оправомощени от тях длъжностни лица.

(2) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Налагането на принудителните административни мерки от ръководителите на службите за контрол се извършва чрез:

1. недопускане управлението на моторното превозно средство;

2. спиране от движение на моторното превозно средство;

3. отнемане на документите по чл. 165, ал. 2, т. 1 и чл. 166, ал. 2, т. 1;

4. поставяне на стикер по образец, определен от министъра на вътрешните работи, върху предното стъкло на моторното превозно средство, при временно спиране от движение по чл. 171, т. 2;

5. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) преместване и предоставяне за отговорно пазене на моторни превозни средства, временно спрени от движение на основание чл. 171, т. 2, като разходите по преместването и заплащането на таксите за отговорно пазене са за сметка на собственика на превозното средство;

6. (нова - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) отнемане на индивидуалните печати за заверка на документите, издавани при извършването на периодични прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства.

(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) В случаите по чл. 171, т. 1, буква "б" свидетелството за управление на моторно превозно средство на водача се изземва със съставянето на акта за установяване на административното нарушение.

(4) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 30 от 2006 г., в сила от 12.07.2006 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Обжалването на заповедите по ал. 1 се извършва по реда на Административнопроцесуалния кодекс.

(5) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Подадената жалба не спира изпълнението на приложената административна мярка.



--------------------



Много често плюем по законите си, без да сме запознати с тях. И най-добрият закон е кръгла НУЛА, когато не се прилага или се прилага според клатенето на феса.

BLUE1
09-01-2011, 16:24
Ранобудниче, това за закона е ясно, но как става физическото отнемане на СУМПС ако нарушителя не иска да го предаде доброволно, ако не живее на адреса на който е издадена личната му ката. Да не мислиш, че катаджията на пътя има възможност да провери какви административни мерки са наложени на шофьора и на какъв етап са и как да му го вземе ако той заяви, че не го носи.......

Ранобудниче
09-01-2011, 16:31
Ранобудниче, това за закона е ясно, но как става физическото отнемане на СУМПС ако нарушителя не иска да го предаде доброволно, ако не живее на адреса на който е издадена личната му ката. Да не мислиш, че катаджията на пътя има възможност да провери какви административни мерки са наложени на шофьора и на какъв етап са и как да му го вземе ако той заяви, че не го носи.......

О, убедена съм, че има начин, ако има желание. Но е много по-лесно да се приберат едни 20-30-50-100 лева и да се затвори поглед, вместо да се свърши това, дето законът предвижда. А и по-доходоносно.
Ще ти дам елементарен пример. Какво ще се случи, ако имам неплатена глоба по НП и СУМПС с изтичащ "срок на годност", па реша да го подновя? И да речем, че не желая да си плащам глобата. Убедена съм, че разбираш паралела, който се опитвам да направя.

Всеки човек има нужди и необходимости.
Затръшни му няколко врати и рано или късно, сам ще намери верния път.

Докато определени екземпляри живаят с усещането за ненаказуемост и богоизбраност, така ще е.
Просто не всичко струва 20-30-50-100 лева.

mdterziev
09-01-2011, 16:42
Никой не е в състояние да ме убеди, че може да има човек в тая страна, ( който при това не се крие целенасочено ) и той да е неоткриваем. Проблемът е от съвсем друго естество и моля не се правете, че не го разбирате. Аз търся причината, а не коментирам следствието, тоест този таксист можеше и трябваше да не е на пътя, а ако това беше така, сега нямаше да си чешем езиците за инцидент, който нямаше да съществува.

Ранобудниче
09-01-2011, 16:51
Всъщност, проблемът е далеч по-дълбок. Необходимите задачи по изпълнение на въпросните задължения не се свършват, защото хората, които имат нужда да вземат 20-30-50-100 лева, получават смешни заплати.

По една или друга причина на 31-ви пътувах с влак към Сф с двама полицаи в купето. Момчетата изглеждаха читави - всеки със семейство и деца. Заговорихме се и коментирахме едно-друго - битови житейски теми. По-възрастният от тях спомена, че има двама сина, големият от които инвалид (или човек с увреждане, ако така е по-коректно политически). Сподели ми на няколко пъти къде го е водил за изследвания, за други необходими неща. Като цяло, понеже нямам поглед, успях да схвана, че едно новоназначено ченге е мноооого далеч от цифрата 1000 лв., когато говорим за трудово възнаграждение. Освен това, ако няма съкращения, то новите назначения в тези редици са екзотика в последните години.

Та се питам - малко охраняващи реда и нашата сигурност, с мизерно заплащане (сега ще ми наскачат някои за екстрите, които им се полагат, ама не смятам, че това е някакъв кой знае какъв бонус) - какво да очакваме? Да изпълняват задълженията си безпристрастно и със себеотрицание като в криминален роман?

Просто поредната медийна драма за провокиране на крамоли между различни общностни групи. Горко на хората, влезли в центъра на обективите и употребени за тази цел.

А ние ядем пасти.

mdterziev
09-01-2011, 16:57
Правилно, един новозапочващ полицай е на около 65 % от споменатата от теб цифра и съм съгласен, че нивото на заплащане до някъде предопределя и качеството на свършената работа.Хората на запад отдавна са го разбрали това нещо, а при нас си живеем с онова отколешно схващане, че полицаи, лекари и държавни служители трябва да работят в името на народа и за едната слава. Пълни глупости!

old alfist
09-01-2011, 17:51
Лекар и пистолет - това си е една парадигма.

Satanism
09-01-2011, 18:08
Мен най-ме дразни в случая, че другите бакшоляги скачат да блокират НС и не знам си какво още, без дори да им е ясно какво точно е станало, само защото оная отрепка е бакшиш и той....
Нищо, че подобен урод, бил той виновен или не, не би трябвало да вози който и да е от нас...да не говорим, че от чутото до момента си го е изпросил....

Отделно, че 95% от тея, жълтите, се държат на пътя по абсолютно безобразен начин и е крайно време да се вземат мерки....

търтей
09-01-2011, 18:09
И кой викаш ще ме намери да ми вземе книжката?
На основание какво ще ме обискират мен и дома ми?
И ще намерят ли нещо?
Сама знаеш как стоят нещата в действителност, що спориш?

В УСА, например, нещата са други. Ма там и закона е друг. Нашият е тъп, иска да те глобява, а не да има превенция на нарушенията и прочее. Изобщо КАТ са сведени до криещи се в храстите кокошкари, безполезни за квото и да било друго. И понеже дори на ПТП не успяват да отидат, вече и това не са дръжни да правят.
Книжка щели да ми вземат принудително, а как не ;)

Satanism
09-01-2011, 18:11
И кой викаш ще ме намери да ми вземе книжката?
На основание какво ще ме обискират мен и дома ми?
И ще намерят ли нещо?
Сама знаеш как стоят нещата в действителност, що спориш?

В УСА, например, нещата са други. Ма там и закона е друг. Нашият е тъп, иска да те глобява, а не да има превенция на нарушенията и прочее. Изобщо КАТ са сведени до криещи се в храстите кокошкари, безполезни за квото и да било друго. И понеже дори на ПТП не успяват да отидат, вече и това не са дръжни да правят.
Книжка щели да ми вземат принудително, а как не ;)

Аз ще ти кажа в "Англията" какво се случва.Тези, на които им е отнета книжката се следят от полицията.Примерно има 1-2-5-15 екипа, които цял ден с това се занимават.Разхождат се по адресите и гледат въпросните какво правят.Ако ги видят в кола, веднага ги спират, после се ходи на съд и се лежи в затвор за такова престъпление....
у нас тези возят хора...

търтей
09-01-2011, 18:12
Да ма у нас не е така.
Полюцията няма за цел да пази хората. Тъжно но факт.

Кви са целите на тая организация изобщо не ми се коменитра :(
И понеже пуцащия дофтор е от редиците на меверето никак не ми става симпатичен.

Ранобудниче
09-01-2011, 18:16
"Полюцията" е такава, каквато сме си я направили. В годините. Спри да даваш рушвети и няма да отглеждаш такова чудо. А като секне това кранче и хорицата останат без тоя доход, ще погледнат в друга посока, за да търсят решение на проблема си.

Ние ги храним, те ни доят.

Не ги оправдавам, но ги разбирам. Живей с 500 лв (като си завъдиш жена и деца) и пак ще говорим - ок?

п.п. А това, дето не можели да дойдели да те намерели е от същото онова, дето споменавах по-горе. Усещането за недосегаемост. А то е плод на много и комплексни причини. И нЕма много общо с богоизбирането, вЕрвай ми ;)

ves_v8
09-01-2011, 18:18
Все пак е от МВР-Болницата. Не му е много трудно да си изкара разрешително за оръжие.
Тъпото е, че таксиджията излиза да се прави на мъж, при положение че е бил с клиентка...отива до другата кола, извършва нападение срещу доктора, после удря и жена му, а накрая ченгетата изкарват доктора виновен за убийство....! Пълен ъпсурд!:bash:
Излезнал лев да прави с такси, а книжката му от 2008-ма е за отнемане. :censored:

А другите стотинкаджии и на протест се събрали....да ги пита човек срещу какво протестират:bash:

търтей
09-01-2011, 18:27
"Полюцията" е такава, каквато сме си я направили. В годините. Спри да даваш рушвети и няма да отглеждаш такова чудо. А като секне това кранче и хорицата останат без тоя доход, ще погледнат в друга посока, за да търсят решение на проблема си.

Ние ги храним, те ни доят.

Не ги оправдавам, но ги разбирам. Живей с 500 лв (като си завъдиш жена и деца) и пак ще говорим - ок?

п.п. А това, дето не можели да дойдели да те намерели е от същото онова, дето споменавах по-горе. Усещането за недосегаемост. А то е плод на много и комплексни причини. И нЕма много общо с богоизбирането, вЕрвай ми ;)

Аз пари на катажий не давам.
Като 500 лв са му малко да не се хваща. Никой никого не кара на сила да става катаджия.
Богоизбранността е само в твоето съзнание. Недосегаемостта тоже.

За това че ние сме си виновни че имаме такава пълючмия, виж, си права.


А да, като ти бият шамари не вадиш пистолет. Тва е първото нещо дето се учи на курса за кно.

Ранобудниче
09-01-2011, 18:36
Аз пари на катажий не давам.
Като 500 лв са му малко да не се хваща. Никой никого не кара на сила да става катаджия.
Богоизбранността е само в твоето съзнание. Недосегаемостта тоже.

За това че ние сме си виновни че имаме такава пълючмия, виж, си права.


А да, като ти бият шамари не вадиш пистолет. Тва е първото нещо дето се учи на курса за кно.

Много курсове, много нещо.

Демек, ако правилно съм те разбрала, като не му изнася - да не се фаща. Да се фащат само тия, на които им е призвание?

Ти все по призвание си бачкал/бачкаш и си бил/си удовлетворен, викаш?
Машалла!

Ама сиренЙето с пари..

Може да ти е удобна, ама не е реалистична тая позиция, Дойнов. Щото няма да остане жив човек, дето да иска да "се фаща" (по твоята логика). И всъщност, няма да те питам тогава кой ще те пази, щото ние всички си знаем, че ти си супер(квото там), ама по кого ще плюеш? Ще ти привършат обектите, бре.

п.п. Тури един болд на и-то кратко, че ме кефи.

търтей
09-01-2011, 18:41
Даже може и с главни букви да го напиша катажиЙ:))))
Това е римския сенатор, измислил кат.

Само веднъж съм работил нещо което не ми харесва за пари. И няма да се повтори.

Твърдя, че в полицията трябва да ходят хора, които считат това за призвание. Зер знаем как се е е появила тази структура в исторически план - едни бандити решили, че е по-лесно да взимат пари, за да те пазят от други. С малки суми, но редовно.
Тия дето са там не по призвание са си бандити пар екселанс.

BLUE1
09-01-2011, 19:06
А бе, катаджиите не са полицаи всъщност. А пък от зле платените призвани ченгета като се махната стават добре платени трудни за хващане престъпници.

търтей
09-01-2011, 19:09
А бе, катаджиите не са полицаи всъщност. А пък от зле платените призвани ченгета като се махната стават добре платени трудни за хващане престъпници.

Адекватното заплащане е задължително, тук спор няма.

Просто явно доста започват работа дори за 500 лв с идеята че реално ще изкарват 5 пъти повече.

Ramsezsh
09-01-2011, 19:11
Адекватното заплащане е задължително, тук спор няма.

Просто явно доста започват работа дори за 500 лв с идеята че реално ще изкарват 5 пъти повече.

Тука си много прав!

Ранобудниче
09-01-2011, 20:12
...

Твърдя, че в полицията трябва да ходят хора, които считат това за призвание....


Адекватното заплащане е задължително, тук спор няма.

...

Ето това е истината :)

Срещу 500 лв. трудно се появяват тия с призванието.
Пък, ако се появят, бързо си отиват, щото памперсите, сухото мляко, пюретата и кашите покриват въпросната заплата и не остава за парното (не дай боже жената да лекува депресиЙ с шопинг-терапия).

И какво остава след това? Призвани, с железни нерви и непукизъм в повечко (аде, де!) и непризвани, на които им е все тая каква е цифрата по фиш, щото другото не им мърда.

Мислата ми беше - за да се появят тия с призванието, не ми се чини добра идеята да имат усещането, че се бъзикат с тях още на старта.

fred
09-01-2011, 20:47
И да го беше убил нямаше да го лежи. Щеше да вземе условна с добър адвокат. При условие, че онзи е проснал жена му на асвалта, адвоката не много трудно щеше да докаже силен афект при самозащита. А в закона има много недомислици, както в ЗДП така и в НК.

Така му е думата де, може и да не лежи, ама ще си навлече сума ти неприятности и разходи.
А иначе не знам колко са им заплатите но са повече от 500 лева реално, не говоря за подкупи и прочее.Да не говорим че /поне засега/ на 45 се пенсионират с 20 заплати без данък и т.н.
Абе в крайна сметка у нас кое ли е наред, че и това да е.
За миналата година май и за тая разходите за МВР са едно от най големите пера в бюджета - 1 млд, лева.Но тук както и навсякъде рИформа почти няма

BLUE1
09-01-2011, 21:04
Така му е думата де, може и да не лежи, ама ще си навлече сума ти неприятности и разходи.
А иначе не знам колко са им заплатите но са повече от 500 лева реално, не говоря за подкупи и прочее.Да не говорим че /поне засега/ на 45 се пенсионират с 20 заплати без данък и т.н.
Абе в крайна сметка у нас кое ли е наред, че и това да е.
За миналата година май и за тая разходите за МВР са едно от най големите пера в бюджета - 1 млд, лева.Но тук както и навсякъде рИформа почти няма

Фред, няма нормална държава в която полицаите да служат повече от 20 години, говоря за полицаи, а не за администрация и разни мъдобарски служби. В България стажът натрупан в МВР трябва да е 28 години. И стига сте слагали под един знаменател КАТ и другите служби в МВР, ти виждал ли си 50 годишен пожарникар или патрулен полицай някъде из Европа?

Ранобудниче
09-01-2011, 21:06
...
А иначе не знам колко са им заплатите но са повече от 500 лева реално, не говоря за подкупи и прочее.Да не говорим че /поне засега/ на 45 се пенсионират с 20 заплати без данък и т.н.
...

А до пенсия - да фотосентизерат!
Хау!
Ааамаха, ще ми искат заплати!

ReLeFNIQ
09-01-2011, 21:16
Абе то си е ясно, нали знаете, кои хора стават бакшиши - тез дето не стават за друго какво да говорим повече..

fred
09-01-2011, 21:35
А до пенсия - да фотосентизерат!
Хау!
Ааамаха, ще ми искат заплати!

Ми ние как караме, да не сме на по 3000 хиляди я, поне аз де :blah:

---------- Post added at 01:35 ---------- Previous post was at 01:33 ----------


Абе то си е ясно, нали знаете, кои хора стават бакшиши - тез дето не стават за друго какво да говорим повече..

Ми кой знае, е не всички де, но познавам хора, млади, на времето, с вишсе образование, без да са били престъпници, които подават документи и ядец, а разни мучновци пък са вътре, защото примерно баща им бил милиционер,

koolio
09-01-2011, 21:43
Измествате темата. Това, което ме накара да я пусна е, че за пореден път съдебната власт не защитава законните права и интереси на гражданите, а на практика защитава интересите на агресорите. Не е въпросът в това дали е гърмял с пистолет лекарят или го е треснал с нещо тежко по главата - резултатът щеше да бъде същият. И в това, че си има закон, но той се прилага извратено и превратно.

BLUE1
09-01-2011, 21:43
Ей с това деление по професионални съсловия и какво ли още не, ще цъфнем и вържем много скоро.


И за да не съм извън темата ще кажа, че не съдебната власт е виновна за абсурдите в нашето правораздаване, а законотворците, т.е. парламента.

търтей
09-01-2011, 22:05
И за да не съм извън темата ще кажа, че не съдебната власт е виновна за абсурдите в нашето правораздаване, а законотворците, т.е. парламента.

О не. Виновни сме аз и ти, щото ние сме ги избрали тия дебили.

BLUE1
09-01-2011, 22:10
Хубаво Търтей, аз обаче не съм гласувал за тези.

koolio
09-01-2011, 22:10
О не. Виновни сме аз и ти, щото ние сме ги избрали тия дебили.

И като ще е офтопик - аз не съм, мисля, че и ти не си, ама все сме потърпевши.

ves_v8
09-01-2011, 22:20
О не. Виновни сме аз и ти, щото ние сме ги избрали тия дебили.


Хубаво Търтей, аз обаче не съм гласувал за тези.


И като ще е офтопик - аз не съм, мисля, че и ти не си, ама все сме потърпевши.
все едно пък има значение за кого гласуваме....те си се избират и си се нагаждат тия гниди. и Нито един човек от цялата държава да не гласува, нито една бюлетина да не е пусната те пак съвсем нагло ще си нагодят нещата.....:furious:

BLUE1
09-01-2011, 22:29
Ами това е демокрацията, всички имаме равни права. Неграмотният мангал, заравящ детето си в гората след като го е оставил да се задуши, селяка ринещ тор цял живот и задоволяващ се с домашна ракия и сланина, русата бамбина която не може да си напише името и света и е един огромен МОЛ.......

Ранобудниче
09-01-2011, 22:40
О не. Виновни сме аз и ти, щото ние сме ги избрали тия дебили.

Верно е - трЕбваше да избереме тебе, за да си имаме сили на реда по призвание и на самарянски принцип.
Просто за тях нямаше да има и по пе`стин лева :)

Кажи от коя партия ще си на следващите избори, че да се ориентираме правилно :bowdown:

Alexandrov70
09-01-2011, 23:15
много ме кефите , хванахте се за гушите , оплюхте професионални съсловия по домова книга и пр. .А проблема е съвсем друг ,за жалост е нерешим със писане по форумите.Аз нищо не разбирам , затова не ми задавайте въпроса:"ти кат си толкоз умен кажи как да се оправят нещата".Нямам решение , но и не виждам смисъл да се бръщолевят глупости и да се захапват един-друг хора , които си пият пиенето заедно!

Ранобудниче
10-01-2011, 05:34
На мен (лично) това не ми пречи, а и не съм забелязала на никого от тези, с които сме си пили пиенето заедно, бирата да му присяда.

И чак пък да сме оплюли.. :)

BatVas
10-01-2011, 11:53
Малко не си представям жена на 40 години (медицинска сестра) да вземе да засича бакшиш нарочно.
На записи от охранителни камери се вижда , как бакшиша започва саморазправа. 25 годишен едър бакшиш при това с клиентка започва да ги засича слиза от колата и започва саморазправа....ами защитил се е човека . Няма да успеят да му лепнат опит за убийство , защото изстрела е в дясното рамо, ще каже че умишелно за да се защити е искал да спре нападателя като нарочно е целил дясното рамо.

mordohy
10-01-2011, 12:34
До като не се деполитизира съдебната система, все ще сме в лайната!
Това е!

fred
10-01-2011, 17:00
много ме кефите , хванахте се за гушите , оплюхте професионални съсловия по домова книга и пр. .А проблема е съвсем друг ,за жалост е нерешим със писане по форумите.Аз нищо не разбирам , затова не ми задавайте въпроса:"ти кат си толкоз умен кажи как да се оправят нещата".Нямам решение , но и не виждам смисъл да се бръщолевят глупости и да се захапват един-друг хора , които си пият пиенето заедно!

Виждам че си от София, не си ли попадал често на пълни кретени, които са таксиместрови шофьори, даже и като се возиш при тях се наблюдава това. Не е необходимо да си пострадал.
Решението е просто, но като всяко просто нещо у нас е сложно-законност и ред.

WhitePower
10-01-2011, 17:20
За колежката дето става рано :

Видях една много важда мисъл
Като не им харесва да напускат .Да правилно , и на тебе като не ти харесва си търсиш друга работа НАЛИ???

елементарно е .
а колко пари ти трябват за памерси за едно дете и за 2 ??? да питам щото аз имам 3 деца
щото ония има 60 инчови плазми
аз беден катаджия не съм виждал , те са над Седната класа
да ти кажа ли тези дето взимат колко и от какво печелят
включително и от бакшишите които им дават крадена стока .
Полиция , не
поне не в София, тука всичко е Полюция

Alexandrov70
10-01-2011, 17:38
Виждам че си от София, не си ли попадал често на пълни кретени, които са таксиместрови шофьори, даже и като се возиш при тях се наблюдава това. Не е необходимо да си пострадал.
Решението е просто, но като всяко просто нещо у нас е сложно-законност и ред.
Попадал съм и често попадам.Не защитатвам никого .Случая е ясен - и на мойта приятелка да посегне някой ще му отвърна с каквото имам.Бакшиша си е търсил разправия , ей-тъй , за разнообразие.Относно поведението на органите на властта-нямам думи .Ми ако някой влезе в дома ми с взлом ,излиза , че трябва да го изчакам спокойно да изнесе квото му харесва , да му налея една ракия и да му предложа евентуално да си избере мен или жената до мен .В противен случай може да ми лепнат някое нелепо обвинение.... Да ама не - стрелям го , при това без да се старая да не му причиня трайни увреждания или смърт.Майната и на тая държава в която нямаш право да защитиш най-близките си хора или собствеността си (придобита с пот).

mdterziev
10-01-2011, 17:47
Ми ако някой влезе в дома ми с взлом ,излиза , че трябва да го изчакам спокойно да изнесе квото му харесва , да му налея една ракия и да му предложа евентуално да си избере мен или жената до мен .В противен случай може да ми лепнат някое нелепо обвинение.... .

Ще си оневинен само ако докажеш, че е имало пряка опасност за живота ти, тоест, че си го гръмнал само след като той теб... :stretcher:

Furious 155
10-01-2011, 17:53
Проблемът е в нашето законодателство, което и при застрашаване на живот или нахлуване в частна собственост пази повече нарушителя от собственика/жертвата! Реално така е написано, че едва ли не трябва да сте равностойни в момента на случката. Ако той извади нож, ти хвърляш пищова и вадиш нож с близки параметри, като на този който те атакува. Ако е по-голям, пак си виновен! Ако го гръмнеш, а той е с нож или друг режещ предмет, той е в неравностойна позиция и закона пази него!!! От това по-голям абсурд няма!!!

Alexandrov70
10-01-2011, 17:58
С нож или без нож , той ми е в дома , без да съм го пуснал, заплашил е мен или семейството ми ....Къде остава това?И защо нашите мили законодатели го пропускат?Утре може да е в тяхната къща , след като е минал през моята и ме е позаклал!

fred
10-01-2011, 18:34
Да съгласен съм, частната собственост и защитата на личността трябва да бъде на свещенно право, ама у нас не, поради ред причини.Под разни предтексти и популистки изказвания това не става-но както е ставало дума в разни теми-това, или каквото и да е, може да се случи единствено и само ако има силен натиск от обществото.Такъв обаче няма и затова си кретаме.

Ramsezsh
10-01-2011, 19:56
Попадал съм и често попадам.Не защитатвам никого .Случая е ясен - и на мойта приятелка да посегне някой ще му отвърна с каквото имам.Бакшиша си е търсил разправия , ей-тъй , за разнообразие.Относно поведението на органите на властта-нямам думи .Ми ако някой влезе в дома ми с взлом ,излиза , че трябва да го изчакам спокойно да изнесе квото му харесва , да му налея една ракия и да му предложа евентуално да си избере мен или жената до мен .В противен случай може да ми лепнат някое нелепо обвинение.... Да ама не - стрелям го , при това без да се старая да не му причиня трайни увреждания или смърт.Майната и на тая държава в която нямаш право да защитиш най-близките си хора или собствеността си (придобита с пот).


Ще си оневинен само ако докажеш, че е имало пряка опасност за живота ти, тоест, че си го гръмнал само след като той теб... :stretcher:

Ако някой влезе с взлом в жилището ти имаш абсолютното право да го отстреляш. Уловката е, това да е жилището ти по лична карта.

Kuku
10-01-2011, 21:08
НЕ, нямаш - както каза Furious ;)

old alfist
10-01-2011, 21:24
Пак влизаме в сферата на Наказателното право и необходимост от специалист, който да разграничи крайна необходимост от неизбежна отбрана.
Тъй като знам, че има такъв моля да се намеси, иначе трябва да интерпретирам аз, което не е редно.

badmadafaka
10-01-2011, 21:26
От това по-голям абсурд няма!!!
Мда, преди време бях гледал една гавра в ютюб ако завариш крадец вкъщи какво се прави - идеята беше, че си носиш два патлака - отиваш, подаваш му единия да го хване и докато не се е осъзнал какво точно се случва, го взимаш с хедшот с другия... Май хич не е смешно ами си е баш точно за наш'та действителност.

Ramsezsh
10-01-2011, 22:36
НЕ, нямаш - както каза Furious ;)

Всъщност имам!
Това е т.нар "неизбежна отбрана". Тя се урежда в НК чл.12. В алинея 3,т.3 е описан точно този случай. Тази точка е обявена частично за противконституционна в частта си за вилен или стопански имот.

Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) Независимо от характера и опасността на защитата няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако:
1. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е от две или повече лица;
2. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападателят е въоръжен;
3. (частично обявена за противоконституционна относно думите "вилен имот или стопански обект" от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом вжилище, вилен имот или стопански обект;
4. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е в моторно, въздухоплавателно, водно превозно средствоили подвижен железопътен състав;
5. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е извършено нощем;
6. нападението не може да бъде отблъснато по друг начин.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., предишна ал. 3, бр. 62 от 1997 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

Alexandrov70
10-01-2011, 22:37
Мда, преди време бях гледал една гавра в ютюб ако завариш крадец вкъщи какво се прави - идеята беше, че си носиш два патлака - отиваш, подаваш му единия да го хване и докато не се е осъзнал какво точно се случва, го взимаш с хедшот с другия... Май хич не е смешно ами си е баш точно за наш'та действителност.
:cheers:

koolio
10-01-2011, 23:10
Всъщност имам!
Това е т.нар "неизбежна отбрана". Тя се урежда в НК чл.12. В алинея 3,т.3 е описан точно този случай. Тази точка е обявена частично за противконституционна в частта си за вилен или стопански имот.

Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) Независимо от характера и опасността на защитата няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако:
1. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е от две или повече лица;
2. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападателят е въоръжен;
3. (частично обявена за противоконституционна относно думите "вилен имот или стопански обект" от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом вжилище, вилен имот или стопански обект;
4. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е в моторно, въздухоплавателно, водно превозно средствоили подвижен железопътен състав;
5. (обявена за противоконституционна от КС на РБ - ДВ, бр. 120 от 1997 г.) - нападението е извършено нощем;
6. нападението не може да бъде отблъснато по друг начин.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., предишна ал. 3, бр. 62 от 1997 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

Е тва подчертаното ебава майката на ситуацията.

morfius
10-01-2011, 23:11
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., предишна ал. 3, бр. 62 от 1997 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

А това тук не е ли сламка за измъкване?

koolio
10-01-2011, 23:15
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., предишна ал. 3, бр. 62 от 1997 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

А това тук не е ли сламка за измъкване?

Сламка е, ама нали се сещаш колко субективна е преценката. В този случай трудно може да се приложи точно този текст, но има и други възможности.

morfius
10-01-2011, 23:18
Що бре, уплашил се е, че оня ще претрепа жена му... не е като да не може да се докаже, ако наистина има запис как я просва на земята.

Ramsezsh
10-01-2011, 23:51
В случая точно това е сламката за измъкване на доктора.

BLUE1
11-01-2011, 11:33
Това май го споменах в самото начало. Ако през нощта в домът ми влезе крадец и жена ми в стреса си го застреля, категорично няма да получи присъда, но ако аз го застрелям на адвоката ми ще му е трудно да ме отърве без нищо, но не и невъзможно. Имал съм случай в който жена беше простреляла крадец в домът си със законно притежаван пистолет. Имаше дело, проточи се доста време, но жената не беше осъдена.

fred
11-01-2011, 14:58
Отделно тук ще има значение и факта за съдебното минало.Това на доктора сигурно е чисто, а това на шофьора, на 2-26 не е.Може и да не е съден, но криминално проявен и регистриран.
А винаги ми е били интересно, как подобни "смели" таксиджии не се заплитат с мутри и мутреси.Винаги вадят "нож" на обикновени хора, а като види дебелия си подвива опашката

mordohy
11-01-2011, 18:34
Ще ви дам една друга насока за размисъл.
Доктор, пък с пищов!?
Да но от МВР болница.
Ако някой не знае, тя се занимава и със затворници.
Влиза в болницата симуланта или се е нагълтал с нещо, а после доктора му виновен и ...
Сещате се защо му е оръжие.
Развивайки темата в тая насока, може съвсем чистосърдечно да бъда убеден , че ситуацията си е чиста провокация.
Вероятността някой да е платил на таксиджията да направи цялата каша, не е никак малка.
Точно за това и доктора е в ареста.
За сега ареста в следствието е едно от най-сигурните места!
Не забравяйте, че тоя доктор е поне офицер от МВР.
Може и от друга служба.
Времето ще покаже, какво ще стане!:smoke:

nasty
11-01-2011, 20:09
Като обсъждате там какво ще стане в съда - бившия полицай в бургас дето застреля мутрата.
Получи условна - не беше оправдан ,а с/у него бяха 3-4ма и май имаха ножове.

търтей
11-01-2011, 20:24
Като обсъждате там какво ще стане в съда - бившия полицай в бургас дето застреля мутрата.
Получи условна - не беше оправдан ,а с/у него бяха 3-4ма и май имаха ножове.

Това в Бургас за мен си беше мокра поръчка.

fred
11-01-2011, 21:34
Този, бившия полицай е бил и охранител на Галеви, а отделно е изстрелял 5-6 патрона, но в крайна сметка един бандит по малко.

renyx
11-01-2011, 22:37
За сега ареста в следствието е едно от най-сигурните места!

Преди години Карамански именно заради тази причина го "арестуваха" няколко пъти.

митака-пловдив
11-01-2011, 23:07
Ако има партия,която да ми гарантира че ще приеме закон,да гръмна безнаказано всеки който влезе с взлом в дома ми,ще гласувам с двете ръце за него!Това е абсолютна пълна тъпащина,да застреляш субект,проникнал в дома ти,където са жената и децата ти,имуществото ти.И да те вкарат в затвора с присъда "Виновен" само защото субекта е бил въоръжен с нож,вилица,или клечка за зъби!!Ей тва нещо не ми го побира главата,да нямаш правото да се защитиш,или самото право да е толкова условно и завоалирано че.......нямам думи.
Иначе според мен е прав доктора,даже е трябвало по-централно да се цели!Тва а неква адска сган (жълтата),за тех нема закони,нема нищо.Града и улиците са техни,ти (визирам нас) си некъв мишок дето незнайно как си взел книжка,а видиш ли той е един непризнат инструктор,сфетофар за него не важи.Той е тръгнал на заявка ве ейй,чшш оу!!Къде си тръгнал ти пред неговия корейски звяр?По спирките намаааля и като види че нема клиенти с газ минава през гьола,с цел да си отмъсти за тва че нещеш да се качиш при него като ти умие очите.Аз немоа а разбера за кво още ги търпят?И кви са тия 19 годишни камикадзета да им се дава кетап за превоз на пътници?!?!Че аз при такъв нема се кача,ако ще да трамбовам целия град!Тва е работа за некви спокойни дедовци! (тва последното майтап,щото па тия последните са леле майкооо :) )

koolio
12-01-2011, 00:17
Това в Бургас за мен си беше мокра поръчка.

Доказателства?

pent
12-01-2011, 00:33
ае незнам ама има нещо сбъркано... по всички вестници пишат доктора какъв бил и с какво наказание щял да получи... ето вече има 5000лв гаранция...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3533371

а никой не казва оня бандюга Шишо бакшишо какво наказание ще получи?

в една бяла държава Шишо щеше вече да е в панделата, доктор Ох-боли да е на първа страница в новините, а тия дето са пропуснали Шишо да си кара толкова време - с оставки :)

Mind_Control
14-01-2011, 17:45
ае незнам ама има нещо сбъркано... по всички вестници пишат доктора какъв бил и с какво наказание щял да получи... ето вече има 5000лв гаранция...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3533371

а никой не казва оня бандюга Шишо бакшишо какво наказание ще получи?

в една бяла държава Шишо щеше вече да е в панделата, доктор Ох-боли да е на първа страница в новините, а тия дето са пропуснали Шишо да си кара толкова време - с оставки :)

Ето съдбата на таксиджията "Никова допълни, че засега

не е мислено в посока да се повдига обвинение на шофьора Денев,

който сам признал, че първи започнал да бие Лингорски. "

Аз незнам как да го коментирам.

fred
14-01-2011, 17:47
Доказателства?

Имаше добра публикация преди няколко месеца в притурката на в-к Банкер, Параграф 22, там се допускаше и тая версия

ФЕРАРИСТ
14-01-2011, 18:11
Закона е написан толкова факано, че всеки съдия може да си го тълкува както си иска, нещата са оставени разтеглени, за да може според случая да се даде право или на единия, или на другия, като и в двата случая да може да е спазена буквата на закона.......кофтито при такива ситуации е че ако човек има съобразителност и хладнокръвие може да реагира много по "законосъобразно" - преди година на едно аверче баща му, го изненадали нощем в нещо като вилна зона трима сиганина, влезли във вилата му като строшили един джам, чичето ги усетил, като бивш военен имал някакъв Макаров, на единия раздробил коляното, другия в пищяла, третия избягал.......двамата сгърчени на пода, чичето поразфърлял из стаята, счупил още един джам, полял се малко с бензин, и викнал куките........рекъл им че влезли с взлом(както си е било) заплашили го, шамарили го, полели го уж с бензин да го палят ако не им каже къде са му парите, и прочее сказки.......бърза помощ обрала циганетата, единия куц до живот, другия не знам какво станало, чичето след разпит го пуснали, никакви връзки не е ползвал, бил свидетел после по делото.......
Ама лошото е че в такива ситуации стреса натделява.....не секи мое така.....

Kuku
14-01-2011, 22:05
Този, бившия полицай е бил и охранител на Галеви...А в момента е охрана на Аршов ;)
Иначе, според мен, така обучен човек да не може да простреля нападателя си НЕсмъртоносно, а само да парира атаката, е меко казано смехотворно :!:

snaiperisto
14-01-2011, 23:53
Истината е че всички плюете по "бакшишите" , щото сте им сърбали попарата. Не гледате безпристрастно на случая.

Представете си че "бакшиша" не беше с таксито а с частната си кола...и шибаните медий , въобще не споменат че той рабити еди-кво си?

Щяхте да гледате на ситуацията с други очи.

"Бакшишите" отдавна не са "бакшиши" , защото ВИЕ отдавна не им оставяте бакшиши...стислъовци.

Сегашните "бакшиши" (от около десетина години) са ПЪЛНА ИЗМЕТ , ПУТЪОВЦИ , ПРОПАДНАЛИ КОМАРДЖИЙ И ПОТЪНАЛИ В БОРЧОВЕ...а това е така , защото куцо , къораво и сакато стана таксиметров шофъор...защото да платиш стотина лева рушвет в ДАЙ (ценоразписа е стар , сега цените за новите "кандидат Софиянци" са далеч по-високи) за "удостоверение за психологическа годност за водач на ЛТА" и "удостоверение за водач на ЛТА" не е проблем и за най смръдливия мангал от "Факултето".

Та каквото и да е станало , никой няма право да стреля с огнестрелно оръжие...все едно е на свадбата на Цеца и Аркан.

Защо никой нищо лошо не каза за ДОКТОРА?

Защо не казаха че е корумпиран , че оръжието му е незаконно???
Защо никой лоша дума не казва за докторите...защото ТЕ ви дерат най много ли? Ако не сте съгласни с мене , то не сте имали достатъчно здравословни проблеми.

Какво означава "криминално проявен с над 60 акта"? Не чух нищо за криминално досие?
А и закона би трябвало да е еднакъв за криминално проявените и за докторите.

А и не може да наречеш някой със 60 акта по ЗДП за криминално проявен...а и един "бакшиш" не може да няма много актове , защото алчните полицай го дебнат на всеки сантиметър...и ако не "киха" яко , то отнася акта.
От тези 60 акта , вероятно 40 са за неправилно паркиране , 10 са "общински" , за "извършване на търговска дейност на нерегламентирано място" (това е когато си спрял на място , на което няма знак "ТАКСИ") , 5 са му за "без колан" и 5 за превишена скорост. Е няма как да караш такси в София , без да правиш тези "тежки криминални" нарушения.

Не че го оправдавам нещо...просто знам що за стока са докторите (имах доста "набутване" в "неврохирургия" в "Пирогов")...а знам и каква пумиярщина е таксиметровия бранш...даже го познавам в детайли.

DerMeister
14-01-2011, 23:59
Та каквото и да е станало , никой няма право да стреля с огнестрелно оръжие...все едно е на свадбата на Цеца и Аркан.

Никой няма право да ти посяга и да пробва да те нарани по какъвто и да е начин. Какво значи никой няма право да стреля? А има право да бие ли? Колко човека вече убиха при сбивания. Сега е на мода всички да са ММА, боксьорчета, кикбоксьорчета и да бият наред. Аз разлика между това да те смлати някое 150 килограмово говедо и да те застреля доктор не виждам. Трябват по добри закони и да е ясно, че щом те нападнат, можеш да се защитиш с каквото имаш. Кой точно е виновен в случая не знам, има си запис и полиция, за да се определи.

morfius
15-01-2011, 00:03
То когато им се оставяха пак бяха същите говна повечето, имаме опит.
И сега като има такси около мен винаги имам едно на ум, днес поне 3 ма ми идеше да ги гръмна, без да се е стигало до бой.
Явно наистина масово са цигани без книжки в тия коли... безумията са страшни.

И как разбра, че лекаря е корумпиран?
Как разбра, че е незаконно оръжието?
Има ли някъде нещо официално за това... или плюеш на общо основание?

Криминално проявен с над 60 акта означава 2 неща, или че е нарушавал не само ЗДП и че не му е за първи път да се прави на мъж по пътищата или че журналистите пак са писали без да мислят... сефте.

Дали си дал за здраве и 1/10 от това което си дал по колите си?
Ама после здравето ни било ценно...

Явно, че си от съсловието на бакшиша или имаш близки в него, ама плюейки по цялото лекарско олекваш само.

old alfist
15-01-2011, 00:17
Навярно има хора, които се чудят на заглавието на темата - да има как да стрелят по жената, камо ли, че някой я заплашвал.

ФЕРАРИСТ
15-01-2011, 00:24
Щяхте да гледате на ситуацията с други очи.

Колега, тва щяхме да го гледаме ако беше просто новина по телевизията, с коментари след това - иначе сега видяхме и запис, таксиджия накокошинен да излиза от колата и да вади от нея някакъв който после го думнал.....е не се искат две висши да разбере човек кой е фърлил тоягата по течението първи.....

Ramsezsh
15-01-2011, 00:55
Истината е че всички плюете по "бакшишите"................................................
Защо никой лоша дума не казва за докторите...защото ТЕ ви дерат най много ли?

Колега, не поставяй всички хора от едно съсловие под едно общо кратно. И при едните и при другите има свестни хора и боклуци. В тая ситуация обаче "бакшиша" е намерил, каквото си е търсил! Каквато и ситуация да е станала на пътя, все си мисля че има цивилизован начин да бъде решена, а не да се правиш на бабаит. Или бъркам?

snaiperisto
15-01-2011, 02:09
Чакайте сега...не съм взел страна , не съм казал че според мен е виновен тоя или оня...дразни ме отразяването на събитието , "покриването" на доктора и плюването по "бакшиша"...иначе кой е виновен...хич не ми дреме...вече.

Да , имам общо с бранша.

Не , незнам дали доктора е корумпиран и оръжието е незаконно...казах го ей така..."на къораво". Но пък и няма как да знам , защото не чух някоя ТВ да споменава какво точно е оръжието , законно ли е...какъв точно доктор е "доктора"... абе въобще...все едно инцидента е с един участник..."бакшиш".

А дали съм дал една десета за здравето си , от това което съм дал за колите си...не , не съм дал , защото слава Богу съм здрав все още...НО МАЙКА МИ НЕ Е , и в Пирогов ме съсипаха за около месец...две операций (щото първата естествено беше неуспешна) от дискова херния. Е ако ви дойде нещо такова до главите , ще забравите "бакшишите" че са ви "помпали" с по лев-два , тогава ще намразите докторите.




Е като чуете че някой доктор взема 60 000лв. заплата , да знаете че взема поне още толко "странични" на месец...

Пак казвам , в случая не вземам страна , още повече , "бакшиша" си е боклук по-принцип...знаеме го що за стока е.

RUNNING WILD
15-01-2011, 02:36
сбиването е хулиганска проява и се определя по тежест от степеннта на нараняването дали е лека,средна,тежка телесна повреда,
1-доктора не е прав да спира и да отбива знаел е че има оръжие и не е защитил жена си а се е направил на мъж пред нея БОЙНО ОГНЕСТРЕЛО ОРЪЖИЕ така се тълкува неправомерното му използване при невъоражено лице
2-таксиджията си е за бой не за отстрелване
3-ако аз бях там на 20 метра от тях и той се дръпне и ме простреля мене я кажете кой е виновен че той стреля аз ли че съм бил там случайно?трябва да го съдят като опит за убийство независимо дали е лекар или какъвто и да е там и вместо да вади оръжие да звънне на полиция в София сме има ги на всякъде айде стига мутренски историй,ми добре де ако минавам от там с колата и простреля жена ми аз какво да направя с тоя доктор пука ли ми дали е доктор и законен ли му е пистолета?винаги когато не си в затворено помещение има начин да се избегне нежелан конфликт винаги и двамата с аискали адреналин ето им го честито,и двамата са на един акъл с тая постъпка могат и професийте да си разменят все тая.

snaiperisto
15-01-2011, 23:59
Всъщност , колко трябва да си нагъл , за да наречеш "неизбежна самоотбрана" това , че си отстрелял човек от упор...и след като той е побягнал ранен , да го гониш и да стреляш повторно...каква самозащита е това???

За мене си е опит за умишлено убийство , даже не смятам че живота на доктора или на оная смръдлива овца - жена му ...тая същата ... дето е гонела бакшиша с винкела...дето вероятно заради нея е целия панаир .. . е бил застрашен. Доктора е бил наясно , че най много да пострада от няколко крошета...а пък като се правиш на мъж , псуваш , заплашваш...и на финала те напляскат...е ше траеш и ше си носиш синините като мъж.

thecleaner
16-01-2011, 00:19
Всъщност , колко трябва да си нагъл , за да наречеш "неизбежна самоотбрана" това , че си отстрелял човек от упор...и след като той е побягнал ранен , да го гониш и да стреляш повторно...каква самозащита е това???

За мене си е опит за умишлено убийство , даже не смятам че живота на доктора или на оная смръдлива овца - жена му ...тая същата ... дето е гонела бакшиша с винкела...дето вероятно заради нея е целия панаир .. . е бил застрашен. Доктора е бил наясно , че най много да пострада от няколко крошета...а пък като се правиш на мъж , псуваш , заплашваш...и на финала те напляскат...е ше траеш и ше си носиш синините като мъж.

Те хората за това са измислили пистолетите колега когато някои по силен физически те налази да го гръмнеш. А когато адреналина ти е вдигнат просто изключваш. Така че таксиста може да е бил побойник и си е понесъл последствията за мен заслужено като гледам записа. Винаги ще се намери да те гръмне някои пък бил и той доктор. Навремето имаше подобен случай със Стойчо Стоилов, дето горкия докато си карал кротко джипа го беше надупчил един военен, ма нали сме известни значи сме невинни ;)

morfius
16-01-2011, 01:13
Всъщност , колко трябва да си нагъл , за да наречеш "неизбежна самоотбрана" това , че си отстрелял човек от упор...и след като той е побягнал ранен , да го гониш и да стреляш повторно...каква самозащита е това???

За мене си е опит за умишлено убийство , даже не смятам че живота на доктора или на оная смръдлива овца - жена му ...тая същата ... дето е гонела бакшиша с винкела...дето вероятно заради нея е целия панаир .. . е бил застрашен. Доктора е бил наясно , че най много да пострада от няколко крошета...а пък като се правиш на мъж , псуваш , заплашваш...и на финала те напляскат...е ше траеш и ше си носиш синините като мъж.

There is always a bigger fish... се казваше в един мой любим филм.
Някои не растат на мускули... а на оръжие.
Явно си мислиш, че си от пляскащите, та за това така говориш... е щом за теб е нормално заради засичане или псувня по пътя да се трепаме, за мен е нормално да има и застреляни за подобно поведение.
Тоя бабаит следващия път много ще се замисли преди да размахва юмруци.

А обръщения като смрадливи овце са показателни защо все по масово се избягват таксиметровите услуги.
Кой каквото си направи...

RUNNING WILD
16-01-2011, 01:30
никой от нас не е съдия но дори при опит за защита от невъоражено лице ако използваш оръжие го гризеш с сигурност,има презумция ако нападателят е с пистолет а ти с нож и го убиеш тогава може да е самозащита ако е обратното ти си с пистолет а нападателя е с нож този в който е така да кажеме по силното оръжие е виновен,всъщност какво общо има уличната свада с опит за убийство???ако се събереме утре някъде и 2ма от нас се скарат дай някой да извади оръжие и да гръмне другият нормално ли ви се струва???

Ramsezsh
16-01-2011, 01:34
Всъщност , колко трябва да си нагъл , за да наречеш "неизбежна самоотбрана" това , че си отстрелял човек от упор...и след като той е побягнал ранен , да го гониш и да стреляш повторно...каква самозащита е това???

За мене си е опит за умишлено убийство , даже не смятам че живота на доктора или на оная смръдлива овца - жена му ...тая същата ... дето е гонела бакшиша с винкела...дето вероятно заради нея е целия панаир .. . е бил застрашен. Доктора е бил наясно , че най много да пострада от няколко крошета...а пък като се правиш на мъж , псуваш , заплашваш...и на финала те напляскат...е ше траеш и ше си носиш синините като мъж.


Колега крайно пристрастен си! Това, че единия от участващите в ситуацията е башиш не му дава правото да налита на бой на когото и да е! Още повече, че това, което се вижда на записа е друго! Не друг, а "бакшиша" налита на бой! Та ако трябва да използвам твоите думи - бакшиша е бил наясно , че най много да пострада от няколко куршума...а пък като се правиш на мъж , псуваш , заплашваш...и на финала те отстрелят...е ше траеш и ше си носиш куршумите като мъж. Особено като не можеш да се държиш цивилизовано!

snaiperisto
16-01-2011, 01:40
There is always a bigger fish... се казваше в един мой любим филм.
Някои не растат на мускули... а на оръжие.
Явно си мислиш, че си от пляскащите, та за това така говориш... е щом за теб е нормално заради засичане или псувня по пътя да се трепаме, за мен е нормално да има и застреляни за подобно поведение.
Тоя бабаит следващия път много ще се замисли преди да размахва юмруци.

А обръщения като смрадливи овце са показателни защо все по масово се избягват таксиметровите услуги.
Кой каквото си направи...


Дали съм от "пляскащите" , няма да коментирам. Но не съм от "стрелящите" путъовци.

Не си спомням , дори да съм намекнал че за мен е нормално да се трепаме по улиците , за каквото и да било - изключение се допуска , когато съм с мотора.

А това дето си го написал за "смрадливите овце" и "показателно ... таксиметрови услуги"...ми звучи , все едно ме наричаш "бакшиш" , за такъв ли ме взе?

morfius
16-01-2011, 01:45
никой от нас не е съдия но дори при опит за защита от невъоражено лице ако използваш оръжие го гризеш с сигурност,има презумция ако нападателят е с пистолет а ти с нож и го убиеш тогава може да е самозащита ако е обратното ти си с пистолет а нападателя е с нож този в който е така да кажеме по силното оръжие е виновен,всъщност какво общо има уличната свада с опит за убийство???ако се събереме утре някъде и 2ма от нас се скарат дай някой да извади оръжие и да гръмне другият нормално ли ви се струва???

Това, че сме овце не прави закона хубав...
Презумпцията, че някой ще ми размахва юмруци 55 размер насреща или ще ми върти нож, а аз не мога да отвърна защото нито съм боксьор, нито съм тренирал клане... е кретенска в целия си замисъл.
И си има причина, овластените не искат стадо с рога... искат го уплашено, свито и гладно.

А начини да не го гризеш се намират... но да не се стига до там по-добре.

snaiperisto
16-01-2011, 01:50
Колега крайно пристрастен си! Това, че единия от участващите в ситуацията е башиш не му дава правото да налита на бой на когото и да е! Още повече, че това, което се вижда на записа е друго! Не друг, а "бакшиша" налита на бой! Та ако трябва да използвам твоите думи - бакшиша е бил наясно , че най много да пострада от няколко куршума...а пък като се правиш на мъж , псуваш , заплашваш...и на финала те отстрелят...е ше траеш и ше си носиш куршумите като мъж. Особено като не можеш да се държиш цивилизовано!



Ееее...стига де , къде живееме...и най вече...кога живееме...2011та е...Европа , нито сме Судан , нито сме Сомалия , нито се возиме на дилижанси...правиме магистрала "Люлин" , не Трансконтиненталната железница...та някой да предполага че ако псува , плюва и посегне на друг , то ще бъде разстрелян. Тия времена отминаха преди повече от десет години...може да звъчи нескромно , но аз съм преживял и бил свидетел на събития , за които само сте слушали по радиото.

Не проявявам пристрастност , мразя сегашните таксиметрови шофъори...просто не одобрявам стрелбата...и съм прав за това , защото в тази скапана държава , "право" да стрелят имат определени хора.

morfius
16-01-2011, 01:55
Дали съм от "пляскащите" , няма да коментирам. Но не съм от "стрелящите" путъовци.

Не си спомням , дори да съм намекнал че за мен е нормално да се трепаме по улиците , за каквото и да било - изключение се допуска , когато съм с мотора.

А това дето си го написал за "смрадливите овце" и "показателно ... таксиметрови услуги"...ми звучи , все едно ме наричаш "бакшиш" , за такъв ли ме взе?

Ако щях да те наричам бакшиш, щях да го напиша.
Но отношението на голяма част от тях към околните е точно същото.

Изключенията в случая правят бели...

А според хора работещи с оръжие, да натиснеш спусъка се иска повечко топки от колкото да размахаш винкел или юмруци.
Дано не ми се налага да узнавам така ли е :)

---------- Post added at 01:55 ---------- Previous post was at 01:52 ----------


Ееее...стига де , къде живееме...и най вече...кога живееме...2011та е...Европа , нито сме Судан , нито сме Сомалия , нито се возиме на дилижанси...правиме магистрала "Люлин" , не Трансконтиненталната железница...та някой да предполага че ако псува , плюва и посегне на друг , то ще бъде разстрелян. Тия времена отминаха преди повече от десет години...може да звъчи нескромно , но аз съм преживял и бил свидетел на събития , за които само сте слушали по радиото.

Не проявявам пристрастност , мразя сегашните таксиметрови шофъори...просто не одобрявам стрелбата...и съм прав за това , защото в тази скапана държава , "право" да стрелят имат определени хора.

Да не е посягал... нито е имало щети, нито нищо.
Лошото е точно това, че повечето хора нямат право да стрелят, според мен едно умерено въоръжаване на населението след тежки психотестове, ще намали кретенизмите в обществото с пъти.

Ramsezsh
16-01-2011, 02:00
Ееее...стига де , къде живееме...и най вече...кога живееме...2011та е...Европа , нито сме Судан , нито сме Сомалия , нито се возиме на дилижанси...правиме магистрала "Люлин" , не Трансконтиненталната железница...та някой да предполага че ако псува , плюва и посегне на друг , то ще бъде разстрелян. Тия времена отминаха преди повече от десет години...може да звъчи нескромно , но аз съм преживял и бил свидетел на събития , за които само сте слушали по радиото.

Не проявявам пристрастност , мразя сегашните таксиметрови шофъори...просто не одобрявам стрелбата...и съм прав за това , защото в тази скапана държава , "право" да стрелят имат определени хора.

Стрелбата не е нещо което трябва да се одобрява. Обаче и бабаитстването не е такова. Или можеби смяташ, че всеки келеш в жълта кола може да скочи на бой на всеки, който се движи на пътя? Още в първия си пост го бях написал - бакшиша каквото е търсил, си го е намерил. Когато се оправи наистина ще се замисли дали да бабаитства.


според мен едно умерено въоръжаване на населението след тежки психотестове, ще намали кретенизмите в обществото с пъти.

Абсолютно вярно!

snaiperisto
16-01-2011, 02:13
Кво като въоражиш населението , а не му дадеш право да ползва оръжието?

В Америка май са по-добре в това отношение , ама тука , да имаш боен пистолет...май няма много файда.

Ех...да бяха времена , като онези , в които "Колт е направил хората равни"...ама няма кой да ни пусне тая аванта.

Pinky
16-01-2011, 02:18
Ама не е нужно да можеш да отвърнеш на юмрук 55 номер. Като няма основателна заплаха за живота ти, после ще го осъдиш за боя. Това е цялата драма. Аз лично мисля, че не е било особено вероятно бакша да убие доктора или жена му, поне по това, което виждам и чувам. Което, от своя страна, означава, че е извършил опит за убийство.

snaiperisto
16-01-2011, 02:29
Ама не е нужно да можеш да отвърнеш на юмрук 55 номер. Като няма основателна заплаха за живота ти, после ще го осъдиш за боя. Това е цялата драма. Аз лично мисля, че не е било особено вероятно бакша да убие доктора или жена му, поне по това, което виждам и чувам. Което, от своя страна, означава, че е извършил опит за убийство.


Е мноо ясно че не е тръгнал да ги УБИВА , всичко е било въпрос на чест...жената е засякла бакшиша ...защото е жена-шофъор, той и е теглил една майна , доктора го е ударил на чест и достойнство...щото "врагът" е някакъв черен бакшиш , а не някой с респектираща черна кола , бакшиша се е "насъскал" още повече от факта , че някакъв гърчав путъо му се кара страшно...псували са се...засичали са се...ама не мисле че бакшиша слезе от таксито и отиде да ги УБИВА.

Ramsezsh
16-01-2011, 02:45
. Като няма основателна заплаха за живота ти, после ще го осъдиш за боя.

В такава ситуация, в която някакъв ненормарен кретен те нападне не можеш да прецениш доколко е голяма опасността за живота ти.


Е мноо ясно че не е тръгнал да ги УБИВА , всичко е било въпрос на чест...жената е засякла бакшиша ...защото е жена-шофъор, той и е теглил една майна , доктора го е ударил на чест и достойнство...щото "врагът" е някакъв черен бакшиш , а не някой с респектираща черна кола , бакшиша се е "насъскал" още повече от факта , че някакъв гърчав путъо му се кара страшно...псували са се...засичали са се...ама не мисле че бакшиша слезе от таксито и отиде да ги УБИВА.

Е сега със сигурност няма да скача от колата и да налита тоя и оня "за чест", че жена го е засекла. Току виж започнал да се държи като цивилизован човек на пътя.

koolio
16-01-2011, 13:52
Ама не е нужно да можеш да отвърнеш на юмрук 55 номер. Като няма основателна заплаха за живота ти, после ще го осъдиш за боя. Това е цялата драма. Аз лично мисля, че не е било особено вероятно бакша да убие доктора или жена му, поне по това, което виждам и чувам. Което, от своя страна, означава, че е извършил опит за убийство.

Ма ти сериозно ли?!?

Derry
16-01-2011, 14:54
Е мноо ясно че не е тръгнал да ги УБИВА , всичко е било въпрос на чест...жената е засякла бакшиша ...защото е жена-шофъор, той и е теглил една майна , доктора го е ударил на чест и достойнство...щото "врагът" е някакъв черен бакшиш , а не някой с респектираща черна кола , бакшиша се е "насъскал" още повече от факта , че някакъв гърчав путъо му се кара страшно...псували са се...засичали са се...ама не мисле че бакшиша слезе от таксито и отиде да ги УБИВА.

Разбира се, че не е тръгнал да убива ама преди няколко години един комшия се сби и в бързината опонента му взе, че умря. Единия не е искал да убива другия не е искал да мре и накрая...

Като цяло ниска култура. Ако бяха по възпитани нямаше да се стигне до там.

Предпочитам да не се насърчава въоръжаване на населението не мисля, че някой ще се поувства по-сигурен при наличие на повече оръжия. При хората оръжията дават измамна сила и самочувствие. Подкрепям идеята, че у дома аз мога да си раздавам правосъдие по удобен за мен начин, но не на улицата.

Цитат от любимата ми приказка: "Мнозина сред живите заслужават смърт. Малцина сред мъртвите заслужават живот. Можеш ли да им го върнеш?"

ФЕРАРИСТ
16-01-2011, 14:57
тогава ще намразите докторите.

Начи въпроса е не кой е крив и прав, а кой кого мрази, и кое съсловие е по мразено, за да може то по дефалт да е виновно.....

RUNNING WILD
16-01-2011, 16:49
добре де като мислите така тоя таксиметровия шофьор какво държи в ръце а?нож?бухалка?брадва?пистолет?тръба?въже да го обеси на него...и са двама на един...да слязат 2 ма човека от черна г-класа с извадени пистолети да тръгнат към него е това е самозащита как па от хулиганска проява реши да става уестърн в населено място,само за това че е пройзвел изтрел в мирно време в населено място да ходят да му отброят 10 календара да си ги премята,хора по стадионите полицайте ги бият и ги замерват и като ходят на адрес им налитат пияни с брадви,има случай по 3ма полицай отиват да се разпразвят на циганска свадба и никой не са застреляли а некъв доктор-каубой си позволява лукса да си пробва пищова,що не го напръска с спрей бе хора ?или с електрошок а що не го стреля с газов пистолет що не е сложил стоп патрон а?а?а????ето това са средства за самозащита и в съда ще му го кажат същтото ебати и бабайтите НЕЙЗБЕЖНА САМОТБРАНА било а?

mdterziev
16-01-2011, 20:22
Приятелю, ситуацията, колкото и наглед да е тривиална, е доста по-сложна. Ако приемем, че "доктора" е имал разрешително, при така създалата се ситуация за мен е действал правомерно. Вярно е, че интерпретацията на закона може да бъде нееднозначна, но в условия на опасност, признай, че повечето необучени хора са стреснати и едва ли му е минало през акъла да направи друго. Това е могъл, това е направил. След като призоваваш да не се произвеждат изстрели в мирно време, защо не помислиш, че за този човек и жена му ситуацията не може да се определи като "мирна". Колко миролюбиво е постъпил таксиджията? А ти ако беше на негово място би ли се спрял да помислиш дали да го изкараш (пистолета) или с дар слово да убедиш опонента си, докато той ти налита, да не го прави?!
За мен в този казус става въпрос за инстинкт, а не за цитирам: пробване на пищова.

търтей
16-01-2011, 20:30
Докторът е обучен, зер работи в мвр, за капак пищовът му е незаконен.
Яко, а.
Принипно не защитавам бакшишите, но в случая дофтора с пищоля се е олял.
Баси като оня е мноо отворен, ми риташ го в ташаците и два - три шута в бъбреците и е довиждане, бе. Аз го знам, остаа един дофтор да не. Еле па от мвр ;)

Георги Живков
16-01-2011, 20:44
А женицата се опитала,просто да ги "разстърве",като налетяла на бакшиша с винкел.:lol:

koolio
16-01-2011, 22:14
Приятелю, ситуацията, колкото и наглед да е тривиална, е доста по-сложна. Ако приемем, че "доктора" е имал разрешително, при така създалата се ситуация за мен е действал правомерно. Вярно е, че интерпретацията на закона може да бъде нееднозначна, но в условия на опасност, признай, че повечето необучени хора са стреснати и едва ли му е минало през акъла да направи друго. Това е могъл, това е направил. След като призоваваш да не се произвеждат изстрели в мирно време, защо не помислиш, че за този човек и жена му ситуацията не може да се определи като "мирна". Колко миролюбиво е постъпил таксиджията? А ти ако беше на негово място би ли се спрял да помислиш дали да го изкараш (пистолета) или с дар слово да убедиш опонента си, докато той ти налита, да не го прави?!
За мен в този казус става въпрос за инстинкт, а не за цитирам: пробване на пищова.

Ами това се опитвам и аз да обясня или казано на юридически език, думите "непосредствено и противоправно нападение", което не е завършило се тълкуват като дявола евангелието. Пак има хора, дето са по-католици от папата, и отричат правото на самозащита заради ... честно казано и аз не разбирам заради какво.

mordohy
16-01-2011, 22:23
И полицая, пардон, доктора и бакшиша са за :smackbum:.
От къде на къде ще се млатят, пък и ще стрелят на обществено място.
Комшиите много добре са решили проблема.
Там може да псуваш колкото си искаш, но посегнеш ли те чака затвор и никой не може да те извади от него.
Няма оправдание!
Освен това, пищов не може да има който и да е. Само полицаите , военните и май това са.
За да не е все пак безрогато стадото, всеки си има в къщи поне по една пушка.
Ха сега бий се, ако ти стиска!
Доколкото знам, в Швейцария, всеки мъж след военното обучение си държи армейското оръжие в къщи.
Ха обери го!
Абе идеи много!
Тези също!
Пукницата е една!
Наздраве!

RUNNING WILD
16-01-2011, 23:50
Приятелю, ситуацията, колкото и наглед да е тривиална, е доста по-сложна. Ако приемем, че "доктора" е имал разрешително, при така създалата се ситуация за мен е действал правомерно. Вярно е, че интерпретацията на закона може да бъде нееднозначна, но в условия на опасност, признай, че повечето необучени хора са стреснати и едва ли му е минало през акъла да направи друго. Това е могъл, това е направил. След като призоваваш да не се произвеждат изстрели в мирно време, защо не помислиш, че за този човек и жена му ситуацията не може да се определи като "мирна". Колко миролюбиво е постъпил таксиджията? А ти ако беше на негово място би ли се спрял да помислиш дали да го изкараш (пистолета) или с дар слово да убедиш опонента си, докато той ти налита, да не го прави?!
За мен в този казус става въпрос за инстинкт, а не за цитирам: пробване на пищова.

Колега според теб кой е по-големият кръвник тоя който тропа на стъклото на някой с ругатни или тоя който спира кавгата с исзтрел?преди 6 години едно момче се скара с един барман на 14 февруари между тях имаше момиче и онзи посегна на бармана ама не с тупаница а си дигна ръката да го стресне крещейки и от там бармана извади газов пистолет с стоп патрон и го застреля в окото от 10 см,после и по мене и по още едно момче но както и да е е та това е същата ситуация сега е на топло за 5 години почти доктора прав ли е според теб или бармана?доктора що не си заключи колата или не отбива като викаш не се знае каквод а се прави в тая ситуация щото нито един страхлив човек няма да отбие или да спре по скоро ще направи ПТП и ще се заключи в колата бъди сигурен.

snaiperisto
16-01-2011, 23:57
Мда , щом си спряха на светофара така спокойно , значи не ги е било много страх.

А май направо си го чакаше със зареден пищов. Като гледам записа , бакшиша отнесе куршума , без да има време да направи нещо.

Ма тая тема ще има ли край въобще?

morfius
17-01-2011, 00:05
- Комисар Йорданов, как се стига до инцидента?

- На камерите от нашия сектор "Видеонаблюдение" ясно се вижда как таксито започва да засича и да преследва бяла кола "Фолксваген Поло", шофирана от жена. На светофара на кръстовището на булевардите "Васил Левски" и "Дондуков" полото спира на червен светофар и тогава другата кола го настига и спира отзад. От автомобила на фирма "ОК Супертранс" слиза водачът, изтичва до дясната страна на колата отпред и се нахвърля с юмруци върху мъжа, който дори не е успял да излезе от автомобила.

Жената, която седи на шофьорското място, излиза от своята страна и опитва да ги разтърве, но таксиметровият шофьор я поваля с няколко удара. Тогава съпругът й вади оръжието и стреля.

- Ясно ли е дали д-р Лингорски е стрелял с оръжието, за което има разрешение?

- Това в момента се изяснява. Има назначена експертиза.

Като гледам записа е мазало... как изобщо го виждате какво става не знам.

Ramsezsh
17-01-2011, 00:09
Погледни тролейбуса отстрани! Той да не е спрял заради сеира? Май не. Просто там има светофар, който очевидно в момента е червен. Колкото до това, че бакшиша не е имал време да направи нищо - какво според теб за какве трябва да направи? Налита хората, раздава юмруци!

snaiperisto
17-01-2011, 00:52
- Комисар Йорданов, как се стига до инцидента?

- На камерите от нашия сектор "Видеонаблюдение" ясно се вижда как таксито започва да засича и да преследва бяла кола "Фолксваген Поло", шофирана от жена. На светофара на кръстовището на булевардите "Васил Левски" и "Дондуков" полото спира на червен светофар и тогава другата кола го настига и спира отзад. От автомобила на фирма "ОК Супертранс" слиза водачът, изтичва до дясната страна на колата отпред и се нахвърля с юмруци върху мъжа, който дори не е успял да излезе от автомобила.

Жената, която седи на шофьорското място, излиза от своята страна и опитва да ги разтърве, но таксиметровият шофьор я поваля с няколко удара. Тогава съпругът й вади оръжието и стреля.

- Ясно ли е дали д-р Лингорски е стрелял с оръжието, за което има разрешение?

- Това в момента се изяснява. Има назначена експертиза.

Като гледам записа е мазало... как изобщо го виждате какво става не знам.



Това са пълни глупости , на записа ясно се вижда че "бакшиша" не "изтичва" а си ходи тежко и страшно към предната дясна врата на Поло-то.
ЖЕНАТА не излиза да ги разтървава...защото още нищо не се е случило и мъжът и току що е гръмнал врагът.

А па тая простотий , че горката жена...слезнала да ги разтървава...е ПОВАЛЕНА от НЯКОЛКО удара...е няма как да е истина , при положение че и къоравите видяха че бакшиша беше прострелян в мига , в който застана до предната дясна врата.

И пак питам , "горката жена" се опитваше да ги разтърве , с тръба в ръката , гонейки ранения бягащ бакшиш , докато горкият и мъж , също гонейки него...СТРЕЛЯШЕ ПОВТОРНО...ПРИ САМОЗАЩИТА ли?

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

Абе хора , що не признаете , че в случая оръжието е използвано неправомерно.
Кво има да коментираме ...кой доктор , кой бакшиш...

Ясно е че бакшиша е НЕВЪОРЪЖЕН и реална опасност за живота на "горкия доктор с пистолета" и "горката жена с тръбата" ...НЯМА.
Което ще рече , че е напълно незаконно да се използва бойно оръжие в случая.

А кво излиза , две въоръжени лица са нападнати от невъоръжено такова.

Derry
17-01-2011, 05:15
А кво излиза , две въоръжени лица са нападнати от невъоръжено такова.

Според мен невъоръжено просещо си го лице.

thecleaner
17-01-2011, 09:25
Пиша за 3ти път в темата и то все едно и също, но да потретим: "Ако би мирно седяло, не би чудо видяло". Седи си в таксито и нема да те гръмнат. Това е.

Pinky
17-01-2011, 09:38
Никой не твърди, че таксиджията е капка роса неопетнена. Явно е гъз. Ама за това, че някой е гъз, не следва да бъде отстрелван. Кое не е ясно, по-точно?

koolio
17-01-2011, 10:31
Никой не твърди, че таксиджията е капка роса неопетнена. Явно е гъз. Ама за това, че някой е гъз, не следва да бъде отстрелван. Кое не е ясно, по-точно?

Ясно е, че агресорът е таксиджията. Оттам нататък всички действия за неговото спиране са неизбежна отбрана. Другото е превратно тълкуване, несъответстващо на целта и духа на закона.

Дано докторът да има добър адвокат. Стажувал съм при едно от светилата в наказателното право и човекът отърва действял при условията на неизбежна отбрана при далеч не толкова ясни обстоятелства.

snaiperisto
17-01-2011, 11:04
Ясно е, че агресорът е таксиджията. Оттам нататък всички действия за неговото спиране са неизбежна отбрана. Другото е превратно тълкуване, несъответстващо на целта и духа на закона.

Дано докторът да има добър адвокат. Стажувал съм при едно от светилата в наказателното право и човекът отърва действял при условията на неизбежна отбрана при далеч не толкова ясни обстоятелства.

Ти па плямпаш пълни глупости.

Pinky го каза добре.

"Агресора" е ясен...бреий , това присъда ли е...какво си стажувал? Че ние тия работи ги разбираме и без стаж.

Как може да кажеш че си стажувал право и да ги говориш тия глупости?

А защо "дано доктора да има добър адвокат"?
Защото си пристрастен ли?

Баси , какви хора сте...ако те гръмнат тебе някъде , една гадна курва с тръба и един гърчав , нагъл , въоръжен до зъби...мангал , работник в "Чистота" , тогава ТИ , базирайки се на твоя стаж при "светилото" , кого ще обявиш за виновен???

mdterziev
17-01-2011, 11:22
Т Че ние тия работи ги разбираме и без стаж.


Ти явно си от хората, които разбират всичко.

И от един правилно нанесен токат човек може да си отиде, тоест не се знае какви щяха да са последствията за таксиджията, ако докторът беше се отбранявал по друг начин.

А ако ти видиш някой да пляска жена ти безучастен ли ще седиш?

koolio
17-01-2011, 11:25
Ти па плямпаш пълни глупости.

Pinky го каза добре.

"Агресора" е ясен...бреий , това присъда ли е...какво си стажувал? Че ние тия работи ги разбираме и без стаж.

Как може да кажеш че си стажувал право и да ги говориш тия глупости?

А защо "дано доктора да има добър адвокат"?
Защото си пристрастен ли?

Баси , какви хора сте...ако те гръмнат тебе някъде , една гадна курва с тръба и един гърчав , нагъл , въоръжен до зъби...мангал , работник в "Чистота" , тогава ТИ , базирайки се на твоя стаж при "светилото" , кого ще обявиш за виновен???

1. Е те от такива разбирачи най-ме е страх.
2.Да, пристрастен съм. Щото не съм агресор, а потенциална жертва. Та ако някой ме гръмне, удари, осакати и т.н. искам практиката да е на моя страна.
3. Аз нямам в какво качество да обявя някого за виновен, това го прави съдът. Аз мога да работя в полза на тоя, който ми плаща. :innocent: Но за добро или зло, не се занимавам с наказателно право в момента.
4. Ти освен, че говориш глупости, ги говориш и неграмотно, ма не мисля да върша работата на учителите ти безплатно, та да те поучавам.

pavlin
17-01-2011, 13:17
Ти явно си от хората, които разбират всичко.

И от един правилно нанесен токат човек може да си отиде, тоест не се знае какви щяха да са последствията за таксиджията, ако докторът беше се отбранявал по друг начин.

А ако ти видиш някой да пляска жена ти безучастен ли ще седиш?

Много правилно, естествено е че човек има право да се защити още повече когато самият той не е предизвикал конфликта. Законът би трябвало да е на негова страна и да наказва тези които с действията си нарушават нормалните обществени отношения. В момент на паника на никой не му остава време да мисли за това кое е най-подходящото средство за защита.

Pinky
17-01-2011, 14:11
Ами не, не е така. В България, де. Тук се преминава курс, ако ти се налага да носиш пистолет. Не се продава свободно и на всички. Ако не се справяш с паниката, огнестрелното оръжие не е за теб.
И законът _Е_ на твоя страна, ако си нападнат. Ще осъдиш нападателя, според нанесените вреди и за хулиганството. Целта не е да има повод да го гръмнеш.

koolio
17-01-2011, 15:07
Ами не, не е така. В България, де. Тук се преминава курс, ако ти се налага да носиш пистолет. Не се продава свободно и на всички. Ако не се справяш с паниката, огнестрелното оръжие не е за теб.
И законът _Е_ на твоя страна, ако си нападнат. Ще осъдиш нападателя, според нанесените вреди и за хулиганството. Целта не е да има повод да го гръмнеш.

Законът е на твоя страна, както обясних преди, но много често съдът - не.

търтей
17-01-2011, 15:09
Добре де, според вас е много нормално да застреляш някой, който ти е забил два шамара? Или недай си Боже да е казал, че жена ти е курва?

pr_00f
17-01-2011, 15:23
Ти не би ли го направил ?

morfius
17-01-2011, 15:49
Добре де, според вас е много нормално да застреляш някой, който ти е забил два шамара? Или недай си Боже да е казал, че жена ти е курва?

Точно толкова ненормално е колкото да те засичат и да ти скачат на бой на пътя... това което дразни в случая е, че стрелялия е с гаранция и пред съд, а нападателя го изкарват жертва и няма никаква санкция за него.
А той е, не по-малко виновен!

nikolaaaay
17-01-2011, 15:59
Точно толкова ненормално е колкото да те засичат и да ти скачат на бой на пътя... това което дразни в случая е, че стрелялия е с гаранция и пред съд, а нападателя го изкарват жертва и няма никаква санкция за него.
А той е, не по-малко виновен!
Точно така. За какво го съдят? Защото имал пищов. Онзи го е нападнал пръв. Дали с огнестрелно оръжие, нож или с голи ръце - какво значение има?! Има убити и от един шамар, следователно докторът се е защитил. Не е предизвикал той боя. Плюс това онзи първо е нападнал жена му и я е свалил на земята. Пак добре, че човека не го е оставил на място. От това разстояние не е било никакъв проблем.

Mind_Control
17-01-2011, 16:12
Ще осъдиш нападателя, според нанесените вреди и за хулиганството.

Викаш, аз да ти надробя главата, а ти после ме търси да ме съдиш!? Щото от тия камери номера на таксито ще го видиш, ама друг път.

morfius
17-01-2011, 16:14
Викаш, аз да ти надробя главата, а ти после ме търси да ме съдиш!? Щото от тия камери номера на таксито ще го видиш, ама друг път.

И да го видят какво от това?
Да не би полицията или прокуратурата да си мръднат пръста за побой (ако няма тежка телесна или смърт ще ти го пишат - дребно хулиганство)... и става бития - бит *********!

Mind_Control
17-01-2011, 16:26
И да го видят какво от това?
Да не би полицията или прокуратурата да си мръднат пръста за побой (ако няма тежка телесна или смърт ще ти го пишат - дребно хулиганство)... и става бития - бит *********!

То ако си просто бит, ОК. Ама да не те остави инвалид. Пък и съм сигурен, че таксиджията вече няма да налита така първосигнално. В противен случай безнаказаността щеше да му вдъхне още повече самоувереност да "коли и беси"

ФЕРАРИСТ
17-01-2011, 16:31
Добре де, според вас е много нормално да застреляш някой, който ти е забил два шамара?
Е поне в левия глезен не може ли да му пусна едно олово????
:love_umbrella:

Pinky
17-01-2011, 16:36
Я спре, я се озлоби още повече. Или вземе, че се въоръжи - вече е стрелян. Не си психолог (и аз не съм) и можем само да спекулираме за резултатите в този конкретен случай. Но статистически погледнато, резултатът е лош.

koolio
17-01-2011, 17:07
Добре де, според вас е много нормално да застреляш някой, който ти е забил два шамара? Или недай си Боже да е казал, че жена ти е курва?

Шансът да умреш от два шамара в главата е по-голям отколкото от куршум в крака или в рамото.
А кво правим ако си 60 кила, имаш пистолет и те напада някой 100 кила? Трябва да го изчакаш да те пребие и после, евентуално ако си жив, да го осъдиш? А ако напада жена ти? Да го изчакаш да свърши? Айде опомнете се малко.

Ramsezsh
17-01-2011, 17:45
Шансът да умреш от два шамара в главата е по-голям отколкото от куршум в крака или в рамото.
А кво правим ако си 60 кила, имаш пистолет и те напада някой 100 кила? Трябва да го изчакаш да те пребие и после, евентуално ако си жив, да го осъдиш? А ако напада жена ти? Да го изчакаш да свърши? Айде опомнете се малко.

Абсолютно вярно! Още повече, че в такава ситуация не знаеш на какво е способен нападателя, не знаеш и до къде може да стигне. Ако ситуацията е 60кг срещу 100 в полза на нападателя, трябва ли да се оставиш на неговия разум (който очевидно липсва) и да се оставиш да те осакати или убие?!?
Проблема в ситуацията на доктора е липсата на предупредителен изстрел, не друго. И това може да бъде обяснено с уплаха.
Това, че човек за да има разрешително за носене на оръжие и би трябвало да е подготвен за такива ситуации въобще не звучи адекватно. Ситуацията винаги може да те завари неподготвен. Дори, когато аз изкарах курсовете за носене и боравене с оръжие, когато ходих за медицинско свидетелство ми казаха, че то се издава към момента на прегледа. Още в момента в който излезеш от вратата на психодиспансера може да полудееш. Така е и с подготовката за устойчивост на такива ситуации.

п.с. нима ще се съгласите някой малоумен кретен да осаката вас, или вашите близки и след това да се надявате на съда, вместо да използвате ЗАКОННО оръжие и да го спрете?!? Май не го вярвам!

RUNNING WILD
17-01-2011, 19:42
това е много смешно дето го пишете през 2 мнения некой с големи килограми ще слезе а вие малките сте безащитни...точно големите хора последни ще слязат и ще посегнат на някой малък освен че ни мързи да слизаме не е спортсменско а ако всеки ни ядосва дето е хилав да сме ви избили ако е такава работата или да слизаме да се разправяме с бронежилетки,и таксиджията колко кила е бе хора?колко е висок да не е кикбокс мастер та го давате за пример или е в категорията над 60 кг достоен дивеч за отстрелване -невъоражен,точно па некой да има късмет да ми извади оръжие и да съм близо до него да имам време ще дам всичко от себе си и ще остане доволен,много ме е яд на такива комплексирани сдуханяци мутренска им работа

snaiperisto
17-01-2011, 20:19
След дълги размисли , върху вашите компетентни коментари , реших : БАКШИША Е ВИНОВЕН...защото е такъв , затова хилави путки ще се въоражават , за да гърмят от страх , щом към тях тръгне по тежък от 60 кила мъж.

Вие що не се въоръжите бе...философи дървени?

Писна ми да ви чета комплексарските , адвокатски простотий...един колега по горе правилно спомена , че "тежките" са по-малко конфликтни.

Аз съм 115 кила , айде въоръжавайте се , щото иде лято , ще паля мотора , тогава ако някой с Алфа ме засече , ще го питам дали е член на форума и какъв му е ник-а...и ако е някой от вас , направо да стреля , щото иначе ще му завра огледалото в гъза...

По закон , който е по-слаб от 60 кила , трябва да бъде въоръжен задължително.

BLUE1
17-01-2011, 20:39
Цялата тема е само за упражнение на дар словото, надали някой знае точно какви са подробностите по случая. Имам два пистолета, много рядко ги нося- само когато е изрично изискано - никога не съм си и помислял да ги използвам, даже и когато един се опита да ме наръга с отвертка....в България закона е много шибан и използваш ли оръжие трябва да знаеш, че проблемите са ти вързани в кърпа. Въпреки всичко има ситуация в която не бих си поколебал да използвам оръжие.

RUNNING WILD
17-01-2011, 20:49
еми мене един тръгна да ме ръга с отверка една нощ един крадец ама аз му извих ръката и го пребих с бокса и ето класика 5 пъти го тупнах с бокса дойдоха куки земаха го и всичко приключи ето равни сме тихо и мирно па носите си една тояга бе една дреновица 1.20м опушена с кривак накрая аз имам в колата мога да дам за мостра това е класика не ти трябва разрешително за нея ни гърми ни нищо спира атаки и на най напористите само свисти в въздуха и къде попадне прах се вдига нема данъци нема разрешителни не се смазва не се държи в сейф не се води на отчет не ти тежи можеш и да се подпираш с нея и килима да си тупаш а с пистолет кво...докторска му работа техният девиз в действие-нито един умрял без лекарска намеса...

ФЕРАРИСТ
17-01-2011, 20:52
Вие що не се въоръжите бе...философи дървени?

Ми лично аз предпочитам да намаля вероятностите да отида в кауша с поне 1......едно аверче дрема 13 години за един единствен удър в диафрагмата, по един дето му налетял със сопа, и то пред свидетели......ся като се замисля при определени условия предпочитам да ме понабият, пред другата дългогодишна алтернатива.....както каза Блуе не бих се поколебал и на обратното, макар и смърта на отсрещния да не е основната ми цел, по скоро дългогодишното му, или вечно осакатяване......в краен случай.....

old alfist
17-01-2011, 20:55
След дълги размисли , върху вашите компетентни коментари , реших : БАКШИША Е ВИНОВЕН...защото е такъв , затова хилави путки ще се въоражават , за да гърмят от страх , щом към тях тръгне по тежък от 60 кила мъж.

Вие що не се въоръжите бе...философи дървени?

Писна ми да ви чета комплексарските , адвокатски простотий...един колега по горе правилно спомена , че "тежките" са по-малко конфликтни.

Аз съм 115 кила , айде въоръжавайте се , щото иде лято , ще паля мотора , тогава ако някой с Алфа ме засече , ще го питам дали е член на форума и какъв му е ник-а...и ако е някой от вас , направо да стреля , щото иначе ще му завра огледалото в гъза...

По закон , който е по-слаб от 60 кила , трябва да бъде въоръжен задължително.
Прощавай без лоши чувства, но това ме наведе на една сентенция : Мъж под сто не е мъж, а мъж над сто е свиня.

koolio
17-01-2011, 21:07
Ми лично аз предпочитам да намаля вероятностите да отида в кауша с поне 1......едно аверче дрема 13 години за един единствен удър в диафрагмата, по един дето му налетял със сопа, и то пред свидетели......ся като се замисля при определени условия предпочитам да ме понабият, пред другата дългогодишна алтернатива.....както каза Блуе не бих се поколебал и на обратното, макар и смърта на отсрещния да не е основната ми цел, по скоро дългогодишното му, или вечно осакатяване......в краен случай.....

Аз именно затова не искам да имам пистолет, защото ако го имам, може да го използвам за самоотбрана, а тогава контрата остава при мене. Не че ако прасна някой бабаит с гаечен ключ и му пробия черепа, няма пак да остане при мене контрата, щото ще се намери някой пишман прокурор, завършил в юридическия факултет на пернишкия университет да ми повдигне обвинение за опит за убийство, а на бабаита - "няма основание за повдигане на обвинение". Т.е. и мен, като повечето нормални граждани, ме е страх повече от държавата, отколкото от бабаитите.

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:05 ----------


След дълги размисли , върху вашите компетентни коментари , реших : БАКШИША Е ВИНОВЕН...защото е такъв , затова хилави путки ще се въоражават , за да гърмят от страх , щом към тях тръгне по тежък от 60 кила мъж.

Вие що не се въоръжите бе...философи дървени?

Писна ми да ви чета комплексарските , адвокатски простотий...един колега по горе правилно спомена , че "тежките" са по-малко конфликтни.

Аз съм 115 кила , айде въоръжавайте се , щото иде лято , ще паля мотора , тогава ако някой с Алфа ме засече , ще го питам дали е член на форума и какъв му е ник-а...и ако е някой от вас , направо да стреля , щото иначе ще му завра огледалото в гъза...

По закон , който е по-слаб от 60 кила , трябва да бъде въоръжен задължително.

Еми за адвокат съм учил, адвокатски простотии ръся, кво да правим ...
А за огледалото в гъза много се уплаших, сега се чудя къде да се насера от страх - тука или в кенефа ...

Колега, що не го даваш малко по-спокойно? По-добре ще е за всички.

morfius
17-01-2011, 21:07
Т.е. и мен, като повечето нормални граждани, ме е страх повече от държавата, отколкото от бабаитите.

Ей това изчерпа темата...

Ако не беше такова условието, може би нямаше да водим тая безумна дискусия.

snaiperisto
17-01-2011, 21:13
Предлагам...ПРИМИРИЕ ...резултата е равен и всички са доволни?

И приключваме просташката тема?

koolio
17-01-2011, 21:18
Предлагам...ПРИМИРИЕ ...резултата е равен и всички са доволни?

И приключваме просташката тема?

Ма аз война не съм водил, темата е за съвсем друго.
Но невърмайнд, примирие. :handshake:

търтей
17-01-2011, 21:39
Най-добре да се разреши на всички автоматично оръжие да притежават, а.

Ако дофторът не се беше пищолил да стреля, а беше набил два шамара на бакшиша или шило в ребрата щеше да е друго.

Обаче в 21 век не може да убавиш хора просто щото ти посягат.

В тоя ред на мисли направо като го засече накой да го изгърми през джама с рпг?

Crusader
17-01-2011, 21:40
Ех деца ненаиграли се...пищова и оная работа се вадят само ако ще ги позвате, другото са глупости!

koolio
17-01-2011, 22:01
Най-добре да се разреши на всички автоматично оръжие да притежават, а.

Ако дофторът не се беше пищолил да стреля, а беше набил два шамара на бакшиша или шило в ребрата щеше да е друго.

Обаче в 21 век не може да убавиш хора просто щото ти посягат.

В тоя ред на мисли направо като го засече накой да го изгърми през джама с рпг?

Пак теоретизираш. Тогава защо въобще е разрешено да се притежава оръжие. просто е. Някой напада някого, нападнатият има пистолет и стреля срещу нападателя не за да го убие, а за да го обезвреди. Както и е станало в случая, бакшишът си е тръгнал след няколко часа от болницата. Никой никого не е убил.

търтей
17-01-2011, 22:19
Тогава защо въобще е разрешено да се притежава оръжие.

Законът е кретенски. Или всички или никой.

morfius
17-01-2011, 22:27
Е баш всички не става, никой също не е опция - престъпниците ги боли фара за законите.

Какво остава - сериозна система от психотестове и по-добро регламентиране на това - що е то самоотбрана и с какво се аджаба яде.
Пък дали ще е бойно оръжие, газеник или тийзър... няма значение.

old alfist
17-01-2011, 22:33
След фатални последствия при ползване на оръжие и да останеш невинен си е като тото - освен ако няма дирижиран жребий.

търтей
17-01-2011, 22:34
Ми не.
Престъпниците така или иначе имат.
Ако съм идиот ще си купя и пак ще имам.
А само редовните дето не им се занимава с 3216541864541 процедури или не са в системата на БА или мвр нямат. Не че ми е ясно защо на пенсиониран полковник (например) му трябва пищов. (вероятно е нещо свързано с пишката).
Та затва трее да е като у щатско - регистрационен режим и това е.

koolio
17-01-2011, 22:55
Е баш всички не става, никой също не е опция - престъпниците ги боли фара за законите.

Какво остава - сериозна система от психотестове и по-добро регламентиране на това - що е то самоотбрана и с какво се аджаба яде.
Пък дали ще е бойно оръжие, газеник или тийзър... няма значение.

А съвсем баш. То на теория у нас по закон е така ...

rossenvn
17-01-2011, 22:56
Не че ми е ясно защо на пенсиониран полковник (например) му трябва пищов. (вероятно е нещо свързано с пишката).


Аз ще ти кажа;-) Защото, като има пищов и като стане охрана на платен паркинг или /дай Боже всекиму/ началник на охрана на банка ще му е по-голяма заплатата. Не се шегувам!

Георги Живков
17-01-2011, 23:45
Битият-бит, еб....т-еб..н. А правото....е на страната на силният. така е било,така и ще бъде.

Derry
18-01-2011, 00:22
Аз пак ще се повторя - ако народа беше малко по културен нямаше изобщо да я има тая тема. Откаде ви хрумна, че едрите по стереотип налитат пък дребните са кротки?

mordohy
18-01-2011, 01:12
Аз пак ще се повторя - ако народа беше малко по културен нямаше изобщо да я има тая тема. Откаде ви хрумна, че едрите по стереотип налитат пък дребните са кротки?
Дери, нема лабаво!
Ако засеча някой, като колегата от северозападна България, дето е като четрикрилен гардероб и е скаран с пунктоацията, знам, че няма да имам сериозен проблем.
Те тия големите са и с големи сърца и не са дребнави.
Най-много да отнеса някоя майна, ама не трябва да издребняваме.
Лично аз се притеснявам от някой недораслек, като мене, дето може да ти развали уикенда и следобедния чай с агресивността си.
Оръжието!?
То е въпрос на избор.
Аз имам право по закон и имам доста оръжие, но в къщи държа само една въздушна пушка, с която създавам условен рефлекс на помиярите да не лаят и един газов пищов, да гърмят дамите ми на Нова година.
Останалото съм преценил, че е неуместно и простащина.
Не случайно, на времето , преподавателите ни ни казваха:
Майната му на закона!
Пищов се вади само в два случая!
На сватби и кръщенета!
Май исплесвам, ама пак ще цитирам Плутарх.
"Както в медицината, така и в политиката, използването на ножа говори за неумение"!

snaiperisto
18-01-2011, 12:13
Дери, нема лабаво!
Ако засеча някой, като колегата от северозападна България, дето е като четрикрилен гардероб и е скаран с пунктоацията, знам, че няма да имам сериозен проблем.
Те тия големите са и с големи сърца и не са дребнави.
Най-много да отнеса някоя майна, ама не трябва да издребняваме.
Лично аз се притеснявам от някой недораслек, като мене, дето може да ти развали уикенда и следобедния чай с агресивността си.
Оръжието!?
То е въпрос на избор.
Аз имам право по закон и имам доста оръжие, но в къщи държа само една въздушна пушка, с която създавам условен рефлекс на помиярите да не лаят и един газов пищов, да гърмят дамите ми на Нова година.
Останалото съм преценил, че е неуместно и простащина.
Не случайно, на времето , преподавателите ни ни казваха:
Майната му на закона!
Пищов се вади само в два случая!
На сватби и кръщенета!
Май исплесвам, ама пак ще цитирам Плутарх.
"Както в медицината, така и в политиката, използването на ножа говори за неумение"!



Кого наричаш "колегата от северозападна България"?