PDA

View Full Version : Диагностика?



Nyte
04-02-2011, 10:06
Колеги, я къжете къде във Филибето могат качествено да ми диагностицират 145'тицата? Нещо май смесообразуването не е като хората...

Speeder
05-02-2011, 09:32
Сервиз Формула.
За друг аз не знам , може и да има .
Дано там ти помогнат.

Peak1
05-02-2011, 11:17
Незнам специално за алфите, но съм чувал само хубави неща за диагностика в Castrol-а в кичука. Аз съм го ползвал 2 пъти, 1 път за делтата и 1 път за капата и съм доволен.

vlado_iv
05-02-2011, 20:17
Ами твоя софтуер с кабелите,не си ли я закачал?

Nyte
07-02-2011, 10:36
В Формулата съм ходил веднъж, но не останах доволен. Тогава имах вода при свещите и кабелите бяха леш, но според тях колата беше в безуперчно състояние...:pokey: Peak1, къде точно се намира този сервиз на Castrol? Ако може линк @ BGMaps ще е супер :)

Владо, аз и да я закача с кабеляците, най-много да видя някоя натрупана грешка, брат... Самите стойности от датчиците няма как да ги верифицирам дали са в нормата. Което не пречи да видя ли не се е натрупала някоя грешка де ;)

RENEGATA
07-02-2011, 11:13
За диагностика можеш да отидеш в Ратола на Цариградско шосе,локалното.Аз съм доволен от тях :)

Peak1
08-02-2011, 08:05
Peak1, къде точно се намира този сервиз на Castrol? Ако може линк @ BGMaps ще е супер

http://www.bgmaps.com/link/0059C9BFA434EC91F3B040BB7213D72E :notify:

BUH
08-02-2011, 16:12
За диагностика можеш да отидеш в Ратола на Цариградско шосе,локалното.Аз съм доволен от тях :)

Подрепям :)

Tasho
09-02-2011, 01:54
Ратола на Цариградско шосе!А от Формулата останах разочарован последния път!

Nyte
09-02-2011, 14:02
Позитивни мнения виждам за Ratola. И аз си мислех за тях, ще взема да отскоча да видя дали ще локализират проблема. Благодаря на всички, които се отзоваха! :bounce8:

BillyBoy`
09-02-2011, 14:45
Какъв е проблема?

BlueStorm
11-02-2011, 16:00
Какъв е проблема?


Нещо май смесообразуването не е като хората...

Може сонда, може дебитомер...

... пък може и свещи! :flirt:

А може и нищо да и няма! :throw:

Nyte
14-02-2011, 10:51
Може сонда, може дебитомер...

... пък може и свещи! :flirt:

А може и нищо да и няма! :throw:
Всичко е сменявано, Жоро. Като почнеш:

- дебитомер
- ламбдасонда
- датчих температура въздух
- стъпков мотор
- свещи (малки и големи)
- кабели
- 1 сцепена лула (има още една за меняване, ама като изскочи отнякъде и нея ще я огрее)

@BillyBoy`: Проблемът е, че в студените януарски и февруарски утрини, първите няколко минути (но не веднага след запалване) колата при потегляне, особено съпроводено със завой, забива муцуна и оборотите падат под 1000 и не ще да отлепи. Колкото повече натискам педала на газта, толкова по-зле става работата. Ако поотпусна педала на газта, изчакам половин секунда и потегля с повечко газ, колата тръгва нормално. Като позагрее се оправя. Имам чувството, че и мощността не е както преди. Та затова мисля да ходя някъде на качествена диагностика, ако могат да разберат те откъде идват проблемите. Някой ако все пак има идея, може да сподели?

BillyBoy`
14-02-2011, 19:57
Какъв дебитомер сложи?Ще се поразровя ако намеря читава лула из моя гараж ще пиша тука.

Tasho
14-02-2011, 23:23
Всичко е сменявано, Жоро. Като почнеш:

- дебитомер
- ламбдасонда
- датчих температура въздух
- стъпков мотор
- свещи (малки и големи)
- кабели
- 1 сцепена лула (има още една за меняване, ама като изскочи отнякъде и нея ще я огрее)

@BillyBoy`: Проблемът е, че в студените януарски и февруарски утрини, първите няколко минути (но не веднага след запалване) колата при потегляне, особено съпроводено със завой, забива муцуна и оборотите падат под 1000 и не ще да отлепи. Колкото повече натискам педала на газта, толкова по-зле става работата. Ако поотпусна педала на газта, изчакам половин секунда и потегля с повечко газ, колата тръгва нормално. Като позагрее се оправя. Имам чувството, че и мощността не е както преди. Та затова мисля да ходя някъде на качествена диагностика, ако могат да разберат те откъде идват проблемите. Някой ако все пак има идея, може да сподели?

Колега,моята 166 беше същата - оказа се дебитомера!Моите падаха на 500 като я паля сутрин.Подариха ми един на 100км,сложих го карах около месец и се скапа.Историята се повтаря.Чичката ми прати от Италия БОш 3 месеца изкара - пак историята се повтори.СЛожих си един хептен дърт да карам,че яко дразнещо - Мапко купуван 2007 дертове няма само едно забавяне от 2000-2500 об/мин.Днес чичката ми прати още един БОШ сложих го утре ще я видя как е.Там хората дето са я облсужвали за последно са му казали,че ако и тоя даде дефект да им ги пратя и двата те ще ми върнат парите.Надявам се да ок всичко!

Nyte
15-02-2011, 10:46
@BillyBoy` 10x! :)

@Tasho: Аз съм сменявал 2 пъти дебитомера и имам още един резервен - подарък от един колега с тотализирана Alfa. Но не мисля, че е от него. Като разкача дебитомера и работата се влошава... А по пътя на логиката ако проблема е в него, като се махне и колата като почне да работи със стойности по подразбиране, ще върви по-добре. Мисля да взема да сменя датчика за температура дето е при двигателя. По-рано помня, че бях чел някъде из форума, че точно това поведение - с падането на оборотите до 500, се получава от това, че температурния датчик нещо се шашка. На мен това ми го прави само лятото, когато колата е стояла цял ден на слънце и се е напекла. Като я запаля и оборотите падат до 500, тресе се няколко секунди и после се оправя. А тоя датчик май е около 20-30 лв., така че може да ходя да взема един тези дни и да видя как ще е.

Tasho
15-02-2011, 17:43
@BillyBoy` 10x! :)

@Tasho: Аз съм сменявал 2 пъти дебитомера и имам още един резервен - подарък от един колега с тотализирана Alfa. Но не мисля, че е от него. Като разкача дебитомера и работата се влошава... А по пътя на логиката ако проблема е в него, като се махне и колата като почне да работи със стойности по подразбиране, ще върви по-добре. Мисля да взема да сменя датчика за температура дето е при двигателя. По-рано помня, че бях чел някъде из форума, че точно това поведение - с падането на оборотите до 500, се получава от това, че температурния датчик нещо се шашка. На мен това ми го прави само лятото, когато колата е стояла цял ден на слънце и се е напекла. Като я запаля и оборотите падат до 500, тресе се няколко секунди и после се оправя. А тоя датчик май е около 20-30 лв., така че може да ходя да взема един тези дни и да видя как ще е.

При мен е същото - откачам буксата -работата се влошава.Днес пробвах новия дебитомер - изтребител няма проблем.Aма трябва да я закарам май да я адаптират.

Nyte
18-02-2011, 22:31
A само на студено ли го прави проблема, колега?:jumping: