PDA

View Full Version : 04.02.1997г.



bager
04-02-2011, 11:13
Аз бях там, сигурно и ТИ беше там...

Тогава наистина си мислех че имаме гражданско общество...
Това помните ли?

Журналисти срещу страха
Ако спечелим, печели цял народ. Аз не съм роб. А Вие?
Буратино, не ни облъчвай с тъпота
БСП, иди си веднага, утре ще бъде късно
Върнете нашата България
Докога ще живеем така? Червени айдуци
Днес е денят
Дружно, братя българи
Една партия срещу един народ
Забрана и съд за червените боклуци
Зле, по-зле, най-зле – учител
Защо се криете, другари и другарки, от народната любов?
Искаме достоен живот
Искаме нормален живот. Без БСП
Искаме мирни избори, не окървавен премиер
Полицаи, не посягайте на децата на България!
Обща безсрочна стачка до изборна победа.
...

търтей
04-02-2011, 12:19
Така като гледам никой не помни ...
А бягахме от часове даже за да ходим на митинг
Това още преди 97

Сега сигурно ягат от час само за да козят. И ни управляват същите шибаняци ... Просто с нова премяна.

Galof
04-02-2011, 12:31
Кога тва 97ма ... а сега дали ще бъде същото ... еми аз на този въпрос си отговорих на 14 янудари 2009-та .... НЕ няма да е така ... избягах и не ходих на у-ще защото не искам да живея в товa сметище наречено държава ... и кво само си изядох боя от хората който си показваха скъсаните кубинки и протестираха сумати време ... ама тогава не мислеха какви са им кубинките ... и какво един ден протестиране полицайте ни понабиха и на другия ден отивам и какво да вида ... има няма 100 човека ... тогава разбрах, че сме мазохисти и да ни мачкат и да живеем кат роби за нещо нормално ... явно 5те века робство ни е повлияло доста добре ...

badmadafaka
04-02-2011, 15:20
А бягахме от часове даже за да ходим на митинг
Това още преди 97
Сега сигурно ягат от час само за да козят.
И тогава е имало такива дето бягат да козкат, и сега има такива дето бягат за по-"възвишени" неща... Останалaта част от коментара ти е sad but true fact of life, нищо повече :boxed:
А и хубаво припомня колегата лозунги ама това са по-нормалните, а забравихте ли върха на "народното" трезво и логично мислене, а именно "Кой не скача е червен"...
Какво беше това, че всеки народ си заслужавал управниците...? :roll:

morfius
04-02-2011, 15:43
Някои и повече неща помним, ама вече става уморително повтарянето.
Инак бях в центъра на събитията тогава.
Даже след първия милиционерски побой над студентки и ученички същата 97г. и авторски лозунг имах... :tooth:

Това, че с малко ръчкане се посъбудихме от дрямката, за да се обърнем за малко на другата страна не променя нищо.
Мисленето и нагласите са ни все още социалистически... няма да излезем от мизерията докато не ги превъзмогнем.
Без значение кой ни управлява.

nhg
04-02-2011, 18:07
Хм, много работи си спомням - как не ходех на лекции и упражнения за да ходя на работа, как си тръгвах по-рано оттам за да бъда по улиците (нищо, че 'у наше село' не беше като в Сф - не сме пропускали и ден), как не беше сигурно какво ще пиеш в кафето, щото на обяд долара беше 2250 лв, а в 17ч - 2600 лв примерно. Някъде тогава разбрах и това, което не бях разбрал от "Черния обелиск"..
Много ми хареса мисълта на матричаря за това как сме се поразбудили само за да се обърнем на другата страна!
И за съжаление е прав... А съм и сигурен, че сега такова нещо няма как да стане, просто няма да е така 'драматично', някакси са различни измеренията..

fred
04-02-2011, 18:52
АЗ 1997, кото по голям или по дърт преживях различно, вече ходех на работа :tooth:Моята протестна младост бе по 10 ноември и годините след това, бил съм на всички митинги, протести и прочее, сваляхмеП Младенов, Луканов и прочее, членувал съм в партия от СДС тогава, бях и на редовна работа в един момент, но се отказах, защото и там беше като в комсомола преди.
Тези дни през 1997 се бях преместил вече да живея от центрума в един столичен квартал,женен с деца, майка ми се редеше за млека, тъщата носеше чай и други подкрепителни на стачниците, веднъж си ходих от Раковски до Младост пеша, хубаво си беше и съм доволен.Стъпка по стъпка у нас се градеше и сега се гради демокрацията,бавно и постепенно,Вярно е, че с помоща на мадриския тарикат /излезе, че селянина и благородника са еднакво безпринципни щом се касае до пари за жалост/ и бСП след това нещата се върнаха назад, но процеса е необратим.
Това управление на СДС бе най успешното в нашата най нова история и даде окончателен тласък на откъсването ни от Русия и присъединяването ни към ЕВропа, а който не му харесва да сърба борша, по идея на мировянския племеник :)

koolio
05-02-2011, 00:41
Така като гледам никой не помни ...
А бягахме от часове даже за да ходим на митинг
Това още преди 97

Сега сигурно ягат от час само за да козят. И ни управляват същите шибаняци ... Просто с нова премяна.

За съжаление след 04.02.1997 пак дойдоха същите шибаняци с нова премяна. И затова май трудно ще се формира гражданско общество.

mordohy
05-02-2011, 11:22
Фред е прав!
през 1990 бях студент и вихъра ме завъртя така, че се оказах в неглазната охрана на Желю Желев.
Нямах си друга топла дрешка, та бях със старата си милиционерска шуба. Колко майтапи съм носил заради нея...
Точно заради нея ми се отвориха очите!
Дойдоха някакви типове и се заядоха с мене.
Поясниха ми, че такъв като мене няма място тука и с побутване в ребрата и потупване по врата се опитаха да ме изритат.
И това в аулата на икономическия Университет!
Може да съм невзрачен, ама съм бит! Освен това до мене беше и един приятел, който ще го представя в една случка под името "Юфка"
Накратко, размазахме ги от бой и отвратени се заклехме никога повече да не се занимаваме с политика.
Та там е корена, а 97-ма е само жалък вопъл!
все пак давам дължимото на Костов и СДС, защото много ми напомнят на сегашната ситуация.
Грешката на Бат Бойко е, че е прекалено прям и много як!
За това и мнозина не го вземат на сериозно, но забравят, че е пожарникар!
все пак, всички които живеят в чужбина, разбират какво прави много добре.
Ебати бизнеса, когато до София от Серрес пътувам 6 часа за 240 км, а за 5 часа време до Атина . А тя е на 600 км.
Дойдохме с Алфа 159, а си отидохме с Алфи, щото 159-ката си одра чарковете по пода още в Дупница.
Абе:Suicide: