PDA

View Full Version : Player - WAV playback



georgievd
09-02-2011, 02:38
Здравейте,
Искам да разпитам колегите, които са с афтърмаркет плеиър, дали са пробвали да пускат WAV файлове.

От това което намерих в нета, май само Pioneer поддържат тоя формат, но плеиърите които гледах нямат USB.

Ако може да споделите марка/модел :-)

На Блаупункт джаджата пише, че поддържа формата, но утре ще потвърдя.

PSAVOV
09-02-2011, 02:54
Здравейте,
Искам да разпитам колегите, които са с афтърмаркет плеиър, дали са пробвали да пускат WAV файлове.

От това което намерих в нета, май само Pioneer поддържат тоя формат, но плеиърите които гледах нямат USB.

Ако може да споделите марка/модел :-)

На Блаупункт джаджата пише, че поддържа формата, но утре ще потвърдя.



Колега всички плеари четат wav формат
той е основен и с доста по-добро качество от пм3 просто не го пишат защото всички плаери го четът

georgievd
09-02-2011, 03:16
Не съм много сигурен, но се надявам да е така :-)

Единствените плеиъри, които прочетох, че поддържат формата са Pioneer и интефейса на Блаупункт.

Все пак имам съмнения и искам да прочета потвърждения и от други места. За някои неща нямам вяра на нета :-)


с доста по-добро качество от пм3

То тва е идеята. Защо да слушам МП3-ки, след като вече размера няма значение ;-)

PSAVOV
09-02-2011, 11:26
Не съм много сигурен, но се надявам да е така :-)

Единствените плеиъри, които прочетох, че поддържат формата са Pioneer и интефейса на Блаупункт.

Все пак имам съмнения и искам да прочета потвърждения и от други места. За някои неща нямам вяра на нета :-)



То тва е идеята. Защо да слушам МП3-ки, след като вече размера няма значение ;-)

Колега значи WAV или WAVE е стандартнич формат за аудио дисковете то е стандарт поради тач причина се поддържа от вси4ки цд-та може да не поддържат мп3 но WaV/WAVE задължително ! Ако не го поддържат значи да немогат да четат оригинални аудио дисковет т.е. Всички оригинални аудио диксове !

pioneer
09-02-2011, 15:24
Колега georgievd, да не бъркаш с WMA?

georgievd
09-02-2011, 22:17
@pioneer - Не бъркам :-)

@PSAVOV (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=15802) - Не е точно така. Бърза справка --> http://en.wikipedia.org/wiki/Wav раздел Audio CD.

За да няма недвусмислици - търся си плеиър, който да чете lossless (в случая WAV), а не да чеша езика :-)

EDIT - Blaupunkt USB Bluetooth Interface последния да затвори вратата ---> не поддържа WAV-чета. Или поне тия дето ги записах на USB-то. Ще пробвам с други да видим дали ще има ефект.

PSAVOV
10-02-2011, 20:02
@pioneer - Не бъркам :-)

@PSAVOV (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=15802) - Не е точно така. Бърза справка --> http://en.wikipedia.org/wiki/Wav раздел Audio CD.

За да няма недвусмислици - търся си плеиър, който да чете lossless (в случая WAV), а не да чеша езика :-)

EDIT - Blaupunkt USB Bluetooth Interface последния да затвори вратата ---> не поддържа WAV-чета. Или поне тия дето ги записах на USB-то. Ще пробвам с други да видим дали ще има ефект.
Колега итерфейса поддържа уавчета защото имам и сам го пробвал нещо конвертора ти не е в час или мястото от което ги теглиш

georgievd
10-02-2011, 21:51
Местата са стандартните, не знам дали няма да направя реклама ако ги кажа ;-)

Досега с програмите успех не намерих, а уж са от водещите в "бранша". Ще продължавам да дерзая.

Мерси за инфото.

PSAVOV
10-02-2011, 22:01
[QUOTE=georgievd;841871]Местата са стандартните, не знам дали няма да направя реклама ако ги кажа ;-)

Досега с програмите успех не намерих, а уж са от водещите в "бранш
използвай конвертора на nero аз със него ги конвертирам и ми ги чете оригиналния блаупункт на алфа който се слага след 2003

georgievd
10-02-2011, 23:02
хаха, за нерото не се бях сетил.
Проблема ми е че програмите които пробвах досега не можаха да прочетат изтеглените файлове => да ги конвертират в друг wav.

georgievd
11-02-2011, 00:16
Нацелих правилния wav формат, но нямаше ефекта уау :horror:

На слушалки има, но не и в колата.
Положителната страна - дизайна си остава фабричния :-)

PSAVOV
11-02-2011, 13:18
Нацелих правилния wav формат, но нямаше ефекта уау :horror:

На слушалки има, но не и в колата.
Положителната страна - дизайна си остава фабричния :-)
Защо какво се получи и какво си очаквал :)

georgievd
11-02-2011, 18:26
WAV-четата ги подкарахме, но разликата в качеството е минимална. За това което ми дава, мисля да не развалям стоковия дизайл с неква ръбата кутиика.

The_Game
14-02-2011, 22:39
WAV-четата ги подкарахме, но разликата в качеството е минимална. За това което ми дава, мисля да не развалям стоковия дизайл с неква ръбата кутиика.


Песента веднъж като е орязана в мп3 формат после както и да я правиш си остава орязана. Намери си оригинално WAV-че

georgievd
15-02-2011, 01:15
Е...оригинално силно казано, свалих го от торент :-)
Но си беше некомпресирано, необработено wav-че.
Просто от wav до wav има разлика и трябваше да го обработя за да тръгне в колата.

Като гледам, mp3-ки с качество над 192kbs вършат същата работа.

Целта в тоя случай нещо не оправда средствата.