PDA

View Full Version : Помогнете за вземане на решение



belov
12-08-2006, 15:18
Преди около месец си взех Алфа 145 1.6 боксер на бензин без газ.На бензин ми гори градско около 11 л. :shock: а изванградско ниакаде около 8 при нормално каране.Интересувам се ако сложа газ колко ли ще ми гори и има ли смисал изобщо от него при тези цени,подчертавам че няма да е газож инжекцион :wink:Разхода който прави на бензин мисля че може да се корегира понеже имам чувството че дюзите ми нещо са се позапушили и катализатора го няма,но като ги оправя тези неща мислиа че ще се смакне малко.Нека да ми каже всеки който има такав мотор какъв му е разхода и дали си заслужава да се монтирва газова уредба.

Благодариа предварително на всички които ми помогнат

stelt
12-08-2006, 20:08
Според мен разхода ти на бензин е нормален и няма да можеш да го занижиш повече от това. А за газовото нещата са доста относителни. Трябва да си дадеш сметка какъв пробег мислиш да направиш и колко време колата ще е твоя.Мисля че ако изминаваш по малко от 10 000 годишно - не си струват разправиите.
Иначе за моя разход на газ мога да кажа само че средно варира около 13/100 в момента, но причината май е в задкормилното устройство. Чувал съм и колеги на които им горят по малко.

belov
12-08-2006, 21:14
Това какав разход е градско или изванградско пак подчертавам че няма да е газовинжекцион.междо другото за един месец сам нправил около 3000 км.мисля чеси струва д си сагам газова уредбаами.По мои изчисление се исплаща за някаде около 6 до 7000км.Незнам направ се двоумя попнеже си намирам бензин на 1.5 тов асащо е влияещ фактор и направо незнам затова правиа запитване до всички

Dodo 155
13-08-2006, 01:19
Това какав разход е градско или изванградско пак подчертавам че няма да е газовинжекцион.междо другото за един месец сам нправил около 3000 км.мисля чеси струва д си сагам газова уредбаами.По мои изчисление се исплаща за някаде около 6 до 7000км.Незнам направ се двоумя попнеже си намирам бензин на 1.5 тов асащо е влияещ фактор и направо незнам затова правиа запитване до всички
Щом си намираш бензин на 1.50, то разликата ще е много малка :roll:
Все пак ГАЗ-та е вече 1.10 и нея няма как да ти я "намерят" по-евтино :wink:
Ако все пак караш х 3К км на месец, то ще се избие уредбата доста бързо :idea:

belov
14-08-2006, 17:23
вече реших утре ще слагам газово пак ако ще да се набутам то и така не бива много .Благодариа на всички за помоща.

50 cent
14-08-2006, 17:43
кажи от къде наливаж за 1.5 и аз да ходя хехехе
баси бензина златен е станал
и аз мисля да слагам газова
друг изход няма баце

belov
15-08-2006, 18:08
Така е с тези цени на бензина и с лакомиата им не се издарйа аз сам иа дал жече мойта да и закачат газожо.И кокото и да гори няма да е като на бензин.

Nikiboy
16-08-2006, 09:06
Последно след сманата на газовия филтър съм със смесен разход под 10 л. газ (155 1.8)

Прави сметка

belov
16-08-2006, 12:45
Aми няма какво да смятам вече сам го сложил но незнам какав разход ще ми даде.