PDA

View Full Version : Да се представя и аз какво съм постигнал по автомобила си...



ludkanar
18-02-2011, 21:40
Дойде време да се представа и аз,макар да съм от повече от 3 години във форума.Казвам се Ивайло Зарев или така наречения ludkanar от Перник.В тази тема изкам да ви покажа малко по малко какво подобрих най-вече по визията на автомобила си.Мисля,че не е тунинг проект и затова я пускам тук.В този пост ще пусна снимки когато се сдобих с Алфата си и след това малко от промените...

ludkanar
18-02-2011, 22:31
Ще приложа още няколко снимки като ще ги пускам по малко.

mordohy
18-02-2011, 22:48
Браво, адаш, ама да вземеш да си уволниш фотографа!
На живо е по-хубава!

ludkanar
18-02-2011, 22:54
Браво, адаш, ама да вземеш да си уволниш фотографа!
На живо е по-хубава!

Тряя се уволня мене си значи.А за съфорумниците да споделя че тепърва ще поствам най-интерестните снимки от развитието на колата в оптичната насока като подготовката на Зендер пакета до неговото боядисване и монтиране.

Highvoltage
18-02-2011, 23:09
Малее ,искам и аз такива джантии :angry:
Евала колега ;) И на снимката е хубава,представям си наживо. :

ludkanar
18-02-2011, 23:52
Малее ,искам и аз такива джантии :angry:
Евала колега ;) И на снимката е хубава,представям си наживо. :

Мерси колега :balloon:

търтей
18-02-2011, 23:54
Брао бе младеж :)

leketo84
19-02-2011, 01:00
Евалата !!!:jumping:

Jivko7777
19-02-2011, 04:29
Браво, Иво!

KirilSol
19-02-2011, 09:11
Малее ,искам и аз такива джантии :angry:
:


точно такива се продават в раздел ПРОДАВА.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51519
_____
сори за спама!

undy
19-02-2011, 11:16
Продължавай в същия дух,колега:)...Абе ние Ивовците сме голяма работа:firstprize:

PEPI-2ALFA
19-02-2011, 15:20
...да споделя че тепърва ще поствам най-интерестните снимки от развитието на колата ...
Поздравления за мерака. Ще следя с интерес.

ludkanar
20-02-2011, 19:15
Да пусна една снимка на две красавици(ludkanar&MrX cars) и малко от подготовката на зендера.Китовете са на Car&System а смолата е на Novol... http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=831338&postcount=1075

badmadafaka
20-02-2011, 19:39
Екстра е - "фул пекидж" дет се вика...
Аз така като и гледам снимките обаче си мисля, че ако скудето е черно (на едната снимка е паркирана до една дето нейното е), ще стои по-зловещо :hehehm:

rusiq86
20-02-2011, 19:48
Колега дай снимка на завършен проект!

ludkanar
20-02-2011, 19:58
Екстра е - "фул пекидж" дет се вика...
Аз така като и гледам снимките обаче си мисля, че ако скудето е черно (на едната снимка е паркирана до една дето нейното е), ще стои по-зловещо :hehehm:

За черно незнам,но имам идеята да го боядисам с цвета на колата,но може и черничко.

Колега дай снимка на завършен проект!

Рус чакай малко има други снимки преди тази.В друга тема има- http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3402&page=50 и на следващата страница има още една.

Highvoltage
20-02-2011, 22:54
точно такива се продават в раздел ПРОДАВА.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51519
_____
сори за спама!

Мерси много колега! :))

ludkanar
23-02-2011, 13:23
Да съжива малко темата като пусна малко снимки на самото шприцване като аз си ги мацам.Шприца беше някакъв филер който му забравих плното заглавие с цена около 30кинта и еластификатор към 80лв литъра.За тези пластмаси са ползвани 1.5литра шприц и 0,5л еластификатор.Нямам снимки на готовата предна броня,но мога да кажа ма количеството материал ползван а те а 0,25л боя и 0,5л лак.Лака е на бета колор хс с бърз втвърдител...

ludkanar
24-02-2011, 18:50
Няколко снимки от монтирането на зендера и две последни снимки преди пълна промяна...[

67225

67226

67227

67228

67229

67230

67231

67232

67233

67234

67235

67236

rusiq86
24-02-2011, 18:59
Абе колега евала, направи я, даде пара, и сега само защо я продаваш...

ludkanar
24-02-2011, 19:43
Абе колега евала, направи я, даде пара, и сега само защо я продаваш...

Нещо взех да се разколебавам вече,бях си харесал а и още си харесвам една кола.Но в тая криза няма как да си я сменя ми се струва.Другата е 2.0 турбо 200 коня и се колебая още...

търтей
27-02-2011, 17:30
Ела да ти дам да покараш една такава преди да купуваш ;)

mordohy
27-02-2011, 17:39
Няма да я продаде!
Само си мрънка!
Колкото аз ще продам моята!:hehe:

търтей
27-02-2011, 17:41
Мое си купи втора бе
Истинският алфист има поне две коли ;)

ФЕРАРИСТ
27-02-2011, 18:12
Мое си купи втора бе
Истинският алфист има поне две коли ;)
Особенно ако му доде акъла(макар и късничко) и спре паричните потоци към атвосферата, и ги насочи към сгъстения вятър......тогава мое и до 3 коли да ги докара.....:hehe::hehe::hehe:

търтей
27-02-2011, 18:18
Особенно ако му доде акъла(макар и късничко) и спре паричните потоци към атвосферата, и ги насочи към сгъстения вятър......тогава мое и до 3 коли да ги докара.....:hehe::hehe::hehe:

Еми аз атмосферка нямам от повече от 5-6 години.
Е, с едно малко изключение на газ, ама бързо се усетих и го шкартирах.

:flamingdevil:

ludkanar
27-02-2011, 20:52
Ела да ти дам да покараш една такава преди да купуваш ;)

Като твоята съм карал,но колата за която се колебаех нее алфа.И по темата сега-вчера и днес бачках здраво по колицата и взех та и турнах едни вентилирани дискове че моите бяха плътни.Като дисковете сравнително новички и големите апарати отпред-подарък от Влади(fain86).Малко ъбгрейд и по изпускателната система като махнах гърделняка и метнах гърненцето подарък от Ники(ФЕРАРИСТ) и колицата заспа.Снимки ще кача утре както на придобивките така и на зендера макар и да не е довършен.

badmadafaka
28-02-2011, 09:04
Истинският алфист има поне две коли ;)
Винаги съм го казвал... Само дето на истинския алфист втората кола не му е алфа. По повече от една алфа имат само истинските алфисти-СЕКТАНТИ :grandpa:

Иначе крилото е заспало, ама я дай снимки на тия "големи апарати" да видим за какво иде реч :hehehm:

ludkanar
28-02-2011, 19:07
Ето малко снимки на подаръците и почти завършен зендер,щото несъм му правил веждите още.Следващи стъпки боядисване на джанти,апарати,дискове и ощ дреболийки.Извинявам се че е малко мръсна ма времето е такова...

rusiq86
28-02-2011, 19:11
Следя темата ти колега...интересна ми е доста. Евала. Скоро ще пусна и аз една с представянето на моята, с промените във времето в което сме заедно.
А джантите какъв цвят ще са...аз тъкмо си взех летните от бояд вчера и сега чакат на балкона малко да изсъхнат улиците!

ludkanar
28-02-2011, 19:16
Джантите можеби малко потъмно сиви или графитени,но ще видиме.Има време щот няма средства:Silent:

badmadafaka
28-02-2011, 21:38
"Веждите" за фаровете по-добре не ги слагай според мен. :whistle:

ludkanar
28-02-2011, 21:49
"Веждите" за фаровете по-добре не ги слагай според мен. :whistle:

Нямах впредвид за фаровете а за калниците.Ето и клибче как звучеше колата със спортен ауспух от Италия... малко обърна апаратчето но се чува: http://www.vbox7.com/play:b7eb44f2

mordohy
01-03-2011, 11:33
А според мене, ако престанеш да човъркаш повече по нея, а само я измиеш ще е перфектна!
Освен тубата, дето хич не ми харесва как си я настроил!
Критикааааааа!:spiteful:

Ladjov
01-03-2011, 21:31
А според мене, ако престанеш да човъркаш повече по нея, а само я измиеш ще е перфектна!
Освен тубата, дето хич не ми харесва как си я настроил!
Критикааааааа!:spiteful:

+1 . Най-добрият оптичен тунинг за една Алфа се прави на автомивката

ludkanar
01-03-2011, 21:55
+1 . Най-добрият оптичен тунинг за една Алфа се прави на автомивката

Днес я измих,но нямах време да я снимам заради студа.Когато се позатопли дори и малко очаквайте снимки в пълния и блясък...:dance:

Ранобудниче
06-03-2011, 21:43
Днес я измих,но нямах време да я снимам заради студа.Когато се позатопли дори и малко очаквайте снимки в пълния и блясък...:dance:

Хубавото магаре и под скъсан чул си личи ;)

ludkanar
06-03-2011, 22:28
Хубавото магаре и под скъсан чул си личи ;)

Мерси кака,радвам се че ти харесва:blush:

PSAVOV
06-03-2011, 23:54
Колега след като разлепи фаровете за да правиш манипулациите вътре с какво ги залепи отново ?
Мисля да сложа на моите фарове лупи !

ludkanar
07-03-2011, 22:09
Колега след като разлепи фаровете за да правиш манипулациите вътре с какво ги залепи отново ?
Мисля да сложа на моите фарове лупи !

Силикон

ludkanar
15-03-2011, 19:39
Една готина снимка с оправените халогени от Сандански,Колето и Пепи са много точни!

ludkanar
01-05-2011, 21:13
Такаа... след малко застой се показа и поговорката бързата работа срам за майстора.Пропуснах някои детайли при монтирането на спойлерите и след една автомивка взеха та поопаднаха малко:gruebel:.Та тези "почивни дни" се разглоби колата наново и залепих спойлерите пак.Много важно нещо е тримера който пропуснах при първия монтаж.Пускам малко снимки на които има и фаровете и стоповете лакирани...

ludkanar
01-05-2011, 21:20
На снимките има силикона с който лепих спойлерите,утре ще снимам и тримера който е като контакт между спойлерите.Ето и още малко снимки на стоповете и фаровете след лакирането.За фаровете чист лак,а за стоповете лак с боица с перлички за по як ефект:pimp:

ludkanar
01-05-2011, 21:23
И макар и мръсна малко снимки на крайния засега продукт,макар да има още работи за правене...

Jivko7777
01-05-2011, 21:30
Значи Иво става все по добре :kiss: продължавай в същия дух :)

badmadafaka
01-05-2011, 22:08
Много добре е станало, само не разбрах каъв е тоя "тример"..? :surrender:

ludkanar
01-05-2011, 22:14
Много добре е станало, само не разбрах каъв е тоя "тример"..? :surrender:

Ми така го водят,като черно мастило е и го водят за по-добър контакт.Да залепне много яко двата материала един за друг.Утре ще го снимам и ще го покажа.Ефекта от него ще го видим занапред във времето.

benji_gb
01-05-2011, 22:25
Браво адаш:firstprize:

ludkanar
04-05-2011, 10:41
Ето го и тоз тример какво представлява.Може и аз да бъркам наименованието му но така ми казаха че се наричал и се нанася преди силикона за по-добър контакт.

ludkanar
07-08-2011, 22:35
Малко да повдигнеме темата с няколко дреболии които направих през почивните дни.Та ето малко материал...

ludkanar
07-08-2011, 22:45
Малко ксенонче,карбонче и едни кончета които са ми под въпрос дали да останат...засега ми харесва,но изкам да видя и вашите мнения.Има и още доста работи за освежаване,но до феста има време...

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:36 ----------


Екстра е - "фул пекидж" дет се вика...
Аз така като и гледам снимките обаче си мисля, че ако скудето е черно (на едната снимка е паркирана до една дето нейното е), ще стои по-зловещо :hehehm:

Минават ми помисли за карбон...какво ще кажеш колега?:asthanos:

morfius
07-08-2011, 22:46
На мястото на кончетата намери змийчета или триъгълните емблеми, няма нужда да е Ферари уонаби :)

ludkanar
07-08-2011, 22:53
Значи сега е момента да потърсиме или някой колега ако има файлове да ги постне за да ми ги направат в някоя рекламна агенция.Както е със стикера за задния джам.

_power_
07-08-2011, 22:55
Визията на колата е 6+:prescription:...карбона вече е въпрос на вкус:drive:
Единствено бих освежил спирачните апарати...тъмно сив металик:-D Пу-пу да не са и уроки!
Колкото до кончетата....цветово много ми допада, да има малко акцент :)

Tedo
07-08-2011, 22:59
Значи сега е момента да потърсиме или някой колега ако има файлове да ги постне за да ми ги направат в някоя рекламна агенция.Както е със стикера за задния джам.

Aз имам готови стикери - клубни за външно лепене, детелини и змии само че съм в Сф
p.s. и от онези "SPAGHETTI RACE MACHINE" ;)

ludkanar
07-08-2011, 23:19
Визията на колата е 6+:prescription:...карбона вече е въпрос на вкус:drive:
Единствено бих освежил спирачните апарати...тъмно сив металик:-D Пу-пу да не са и уроки!
Колкото до кончетата....цветово много ми допада, да има малко акцент :)
Значи колега за апратите и джантите съм измислил цветовете,но засега няма средства.Боицата или по-точно перлата е малко скъпичка и засега събирам средствата за да стане почти на куп всичко.

Aз имам готови стикери - клубни за външно лепене и змии само че съм в Сф

Колега остави ми на лично номерчето да ти звънна ако минавам по София,че тези два дни бях по цял ден и навъртях 300км Перник-София:drive:

mordohy
08-08-2011, 01:16
Тури си на покрива, както каза колежката в друга тема, една змия с мънистени оченца!:hehe:
Бе карай си я бе:drive:!
Колата си е готина!

badmadafaka
08-08-2011, 09:28
Карбон на скудето ще е грозотия според мен. Там дето сега си го сложил е екстра, но повече не слагай според мен... Ей тука има една сребриста 145-ца с много добре направено черно скуде - ей така ако го барнеш ще е най-шукаритетно:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=20071&page=9
Иначе правилно са ти казали колегите - според мен ако продължиш с оптичните неща по колата, ще стане прекалено, даже някои неща вече са прекалени лично за мен - пример са мигачите и стоповете в цвета на купето - това стои хубаво на коли, на които дизайна на стопа/мигача е мислен, колкото и дизайна на паветата и тухлите... На тая кола детайлите трябва да изпъкват и да се виждат ясно, защото точно това е "италиянското" в нея... ;) Не случайно белите мигачи струват една торба пари (когато не са китайчета в които тече вода де...) ;) Емблемата на ферари и според мен не и е мястото там - точно една змия ще заспи идеално обаче...
Ако имаш пари за харчене по колата, следващото нещо, което аз бих сложил е някакъв хубав кожен салон и т.н. ;)
Но в крайна сметка всичко е въпрос на вкус - ако теб те кефи, всичко е наред ;)

MUROMAN
08-08-2011, 11:16
Ферариския кон го пускай на паша.
Карбона на колонките на вратите вече класика.
Тедо ти е писъл , но и аз да си кажа имам няколко изостанали комплекта змии.:razz:
Колата иначе си е супер,не я закачай повече.:prescription:

Jivko7777
08-08-2011, 12:02
Е как да не я бара, трябва да завърши Зендера :) Веждите на калниците липсват :razz:

_power_
08-08-2011, 12:46
Аз се чудя...за веждите няма ли разлика във веждите на калниците.....понеже не ми е много ясно как ще се закрепят при колегата.... вижда ми се е донора на зендера има фалц на броните:drunk:...ама може и да съм се заблудил.

ludkanar
09-08-2011, 00:48
Карбон на скудето ще е грозотия според мен. Там дето сега си го сложил е екстра, но повече не слагай според мен... Ей тука има една сребриста 145-ца с много добре направено черно скуде - ей така ако го барнеш ще е най-шукаритетно:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=20071&page=9
Иначе правилно са ти казали колегите - според мен ако продължиш с оптичните неща по колата, ще стане прекалено, даже някои неща вече са прекалени лично за мен - пример са мигачите и стоповете в цвета на купето - това стои хубаво на коли, на които дизайна на стопа/мигача е мислен, колкото и дизайна на паветата и тухлите... На тая кола детайлите трябва да изпъкват и да се виждат ясно, защото точно това е "италиянското" в нея... ;) Не случайно белите мигачи струват една торба пари (когато не са китайчета в които тече вода де...) ;) Емблемата на ферари и според мен не и е мястото там - точно една змия ще заспи идеално обаче...
Ако имаш пари за харчене по колата, следващото нещо, което аз бих сложил е някакъв хубав кожен салон и т.н. ;)
Но в крайна сметка всичко е въпрос на вкус - ако теб те кефи, всичко е наред ;)
Това са само идеи,засега още немога да се реша какво да е скудето и дали да го барам въобще.Конете със сиг ще отидат на паша,някак си от една страна идва претрупано с емблемата на капачката ,но змиите ще паснат и ще сложа ако не за друго за проба поне.

Е как да не я бара, трябва да завърши Зендера :) Веждите на калниците липсват :razz:
Веждите имат липсващ детайл който немога да намера,ако някой може да помогне се търси парчето за предната броня от дясно.Иначе е готов за боя.

Ферариския кон го пускай на паша.
Карбона на колонките на вратите вече класика.
Тедо ти е писъл , но и аз да си кажа имам няколко изостанали комплекта змии.:razz:
Колата иначе си е супер,не я закачай повече.:prescription:
Ем класика но черното се захаби а така мисля че е по добре от лъскаво черно фолио,а и тва е менте засега за проба само.Ще купувам от готиното силно релефно на 3М за да ги наглася ако ми хареса де...

Аз се чудя...за веждите няма ли разлика във веждите на калниците.....понеже не ми е много ясно как ще се закрепят при колегата.... вижда ми се е донора на зендера има фалц на броните:drunk:...ама може и да съм се заблудил.

Няма фалц колега всичко е същото,даже калници и брони отлетяха за коли без зендер за донор...

Tifozza
09-08-2011, 01:00
Моито сърце е карбоново(не е перфектно но за проба става), та ако искаш някои ден като имаш път по София може да се видим и да го сложим на твоита за проба :)

badmadafaka
09-08-2011, 09:35
Да ама твоята е сребриста - на сребристо карбона стои по-добре отколкото на черно :wow:

trustworthy
09-08-2011, 09:49
Поздравления за ентусиазма, но сякаш е добре да помислиш и едни добри гуми, освен всичката оптика, че ми се мернаха 2-3 балона на предната лява сякаш ;)

ludkanar
09-08-2011, 18:35
Поздравления за ентусиазма, но сякаш е добре да помислиш и едни добри гуми, освен всичката оптика, че ми се мернаха 2-3 балона на предната лява сякаш ;)
Знам колега,мисля го но изчаквам за нови направо че средства нестигат за всичко.

Да ама твоята е сребриста - на сребристо карбона стои по-добре отколкото на черно :wow:

Ми тя не е черна:shocking:

MaDHaCkEr
09-08-2011, 19:01
Братле евала много добре я направи :th_up: но лично мое мнение, ако изчистиш лепенките и махнеш ринговете от фаровете ще стой най-добре. :cheers: освен веждите на калниците друго няма смисъл да и слагаш ;) перфектна е

ludkanar
09-08-2011, 22:41
Братле евала много добре я направи :th_up: но лично мое мнение, ако изчистиш лепенките и махнеш ринговете от фаровете ще стой най-добре. :cheers: освен веждите на калниците друго няма смисъл да и слагаш ;) перфектна е

Ринговете се преебаха брат и ще последва демонтаж,ма тряя измисля некви яки габарити...бе ще мисля до феста има време и има какво да се прави още и ще се бориме за най-красив автомобил пък квото сабя покаже :metal:ако не ше си поркаме бирички и тва е:bouncing_smiley:

GurgaPiti4
10-08-2011, 17:35
Колега я кажи, ако не е тайна с какви пружини си? Видях на една снимка, че са червени ? Ейбах ли са и ако, да подлагал ли си нещо на тях, че виждам, че колата е висока отпред и предполагам доколкото видях амортисьорите са оригинални нали? Иначе колата е страхотна, браво !

ludkanar
10-08-2011, 18:40
Колега я кажи, ако не е тайна с какви пружини си? Видях на една снимка, че са червени ? Ейбах ли са и ако, да подлагал ли си нещо на тях, че виждам, че колата е висока отпред и предполагам доколкото видях амортисьорите са оригинални нали? Иначе колата е страхотна, браво !

Цялото окачване го взех от кола която така си дойде от италия,предполагам в завода ги слагат,но определено от предишните ми ейбах е по ниска...Направо разменихме целите окачвания с колегата Любо.

ludkanar
15-08-2011, 23:36
Малко тестове да видим как изглежда и мисля че се получи добре...

R_O_K_O
16-08-2011, 00:05
Ето това вече е от 3М-ското фолио нали ???

Pandev
16-08-2011, 00:49
Днес те засекох по благоевградско,та ми хвана окото алфата,мн добра визия :bravo:

rossenvn
16-08-2011, 07:47
Малко тестове да видим как изглежда и мисля че се получи добре...

Колега, не е затворен предния капак или просто не са регулирани тамппоните? Някак стърчи.:grin:

Jivko7777
16-08-2011, 14:57
Колега, не е затворен предния капак или просто не са регулирани тамппоните? Някак стърчи.:grin:

Видимо не е затворен ;)
Иначе Иво много добре е станало, а мислил ли си сърцето да го правиш така ?

ludkanar
16-08-2011, 20:31
Ето това вече е от 3М-ското фолио нали ???
Не нее на 3М но ще си поръчам за да си го направя както трябва,сега е само за проба.

Днес те засекох по благоевградско,та ми хвана окото алфата,мн добра визия :bravo:
Ми аз ти свирнах на кръговото но нечух да отвърна,твоята също има респектиращ вид

Колега, не е затворен предния капак или просто не са регулирани тамппоните? Някак стърчи.:grin:


Видимо не е затворен ;)
Иначе Иво много добре е станало, а мислил ли си сърцето да го правиш така ?

Не е затворен,а и сърцето ще е такова.Емблемата съм замислил нещо,но засега ще си трая:naughty:

_power_
16-08-2011, 22:37
Според мен тоя карбон отпред идва в повече:?
Ако си остане както е мисля че е идеално.

ludkanar
07-08-2012, 15:18
След малко затишие стана така,че излезнаха малко непредвидени ремонти заради едни бордюри.Та ето ни отново на пистата:evil: .Малко цвят на дисковете и апаратите,джантите в отвратителен цвят заради праховото и лачени мигачи за калника...

_power_
08-08-2012, 03:29
Ако позволиш няколко съвета...
1 полиране на фаровете
2 намери си щитът на колектора
3....гуми или изправи джантите.....много тежести на едно място....

ludkanar
09-08-2012, 07:17
Ако позволиш няколко съвета...
1 полиране на фаровете
2 намери си щитът на колектора
3....гуми или изправи джантите.....много тежести на едно място....

Съвети приемам и за трите твои имам решения.
1 тези дни ще ги оправям,взел съм машина за да мога да я пастирам цялата.
2 щит имам но трябва да го поправя ако не стане ще търся нов
3 джантите ги изправяха до колкото можа мисля че проблемът е в гумите,но тези пичове дето ги монтираха мразят да въртът гумата докато се понагласи за да има по-малко тежести.
Мисля че има и още кусури,но засега ме вълнува да може да се движи,такаче това са дреболии.Далеч съм от мисълта че е най-красивата:notify:

KoRny
10-08-2012, 20:28
Поне в Перник е ;)