PDA

View Full Version : Мига индикацията за отворен капак



SIS
14-08-2006, 20:18
Значи.... за два дена ми падна акумулатора. След като сложих друг акумулатор, забелязах, че ми мига непрекъснато индикацията за отоворен преден капак (над километража има на рисунка една кола и най-горната "чертичка" мига). Очевидно е, че това е индикация за някакъв проблем, защото ако беше просто заради бутона на капака, нямаше да мига, а щеше да свети постоянно. Отделно, че мерих бутона и всичко си беше ОК с него. Някой има ли идея какво значи това?! Или може би единственото ми спасение е диагностика?

Andrew
15-08-2006, 08:18
това което ти мига ( ако е над колата ) е индикация за активиран имобилайзер. Кога точно ти мига? Когато е запалена колата или не. Когато ти мига можеш ли да я запалиш? Щот аз не мога да запаля колата докато не заключа и отключа с оригиналното дистанционно. Тогава се дезактивира имобилайзера, съответно лампичката гасне и вече мога да паля. Пиши как я отключваш - с оригиналното дистанционно или с някво друго... и въобще работи ли ти имобилайзера (оригиналния имам впредвид)?

SIS
15-08-2006, 09:08
Ами, колата е с оригиналната аларма, така че предполагам, че е и с оригинален имобилайзер (ако има такъв), който не знам дали работи, но досега не е правила такива неща колата. Отключвам я с дистанционното, с което я купих (прилича на оригинално - в смисъл има си емблема на алфа). Мига постоянно - дори когато колата не е на контакт. Въпреки, че мига, колата си се пали (стига акумулатора да не е паднал :) )

П.П. За лампата, която мига..... В средата (между скоростомера и оборотомера и малко над тях) има схема на колата погледната отгоре с отворени 4-и врати, нещо като ЧЕРТА ПРЕД КОЛАТА и нещо като светлини зад колата. Когато всичко е наред след контакт тази схема свети известно време, след което загасва. Ако нещо е отворено, след контакт схемата светва и след определено време остава да свети като свети само индикацията за отворена врата (примерно). Е сега след схемата си загасва, но въпросната ЧЕРТА ПРЕД КОЛАТА продължава да мига :( ![/b]

SIS
15-08-2006, 13:27
Дайте поне линк към някакво ръководство. В manual-а към колата, пише 2 страници, но на италиански.

Peicho
16-08-2006, 00:01
Смея да изкажа мнение. че въпросната чертичка се отнася до оригиналната аларма (ако я има), а за имобилайзера има друга индикация-едно оранжево ключе на таблото, което гасне след като дадеш контакт и компютъра съответно разпознае чипа в ключа. Така, че аз мисля, че проблема ти е в алармата..

Andrew
16-08-2006, 08:15
Смея да изкажа мнение. че въпросната чертичка се отнася до оригиналната аларма (ако я има), а за имобилайзера има друга индикация-едно оранжево ключе на таблото, което гасне след като дадеш контакт и компютъра съответно разпознае чипа в ключа. Така, че аз мисля, че проблема ти е в алармата..

бре нещо си се объркал... ?!?!? е те такава лампа не бях виждал досега :screwy: За 164-ка ли говориш? Всъщност не съм виждал 164-ки от 97 г. твойта да не е с чип в ключа?
Иначе лампичката е за алармата И имобилайзера. Самата фабрична аларма дезактивира имобилайзера. Като спре да свети лампичката тогава можеш да палиш, поне при мен е така. А твойта щом можеш да я палиш и лампата да си свети... значи може някой да е шунтирал имобилайзера или ако нямаш такъв, то тогава проблема е в алармата. Всъщност продължава ли да ти се разрежда акумулатора? Щот и на мен преди два дни ми падна :? Дадох й ток от служебната ... вчера и на служебната й падна акумулатора :?: проверх да не би да съм забравил някой плафон вкючен - не. всичко си беше нормалмно... как така паднаха и двата акумулатора изведнъж и на мен не ми стана ясно. днес и двете си палят без проблем.

Andrew
16-08-2006, 08:21
Дайте поне линк към някакво ръководство. В manual-а към колата, пише 2 страници, но на италиански.

Grigor си е взел книжле на английски. той евентуално може да види какво пише и да ти каже. :idea:

SIS
16-08-2006, 09:38
Хм, вчера в Италсервиз не можаха да се свържат с компютъра (едва намериха куплунга преди това - потресен съм), а във Ванто ми казаха, че нямало смисъл, имали много работа (очевАдно не им се занимаваше). След това се помъчих сам и установих, че въпросната индикация светва точно като пускам и спирам алармата. Доколкото разбрах от manual-a, с коойто идва колата, тази индикация е свързана точно с алармата като май започва да мига, когато има някой датчик, който не е наред. Та сега търся схема с местоположението на датчиците на алармата. Ще ги проверя всичките, заедно с ключовете по вратите, багажника и капака.

П.П. Григор, ако имаш време и желание напиши с няколко думи за какво точно служи въпросната индикация, че не го разбирам италианския и е направо мъка да се опитвам да си интерпретирам писанията в user manual-a

pr_00f
16-08-2006, 09:41
Пусни го тук оригиналния текст. Търтея много го чува 'талянския да знаеш от мен :)

търтей
16-08-2006, 09:57
Пусни го тук оригиналния текст. Търтея много го чува 'талянския да знаеш от мен :)

ай мерси за рекламата :tongue:

иначе колега дай го тоз мануал да го видим кво пише в него
ПС пия ром :drums:

SIS
16-08-2006, 11:18
Ами, само да ми остане време, веднага ще го пусна! За рома - това е най-малкия проблем :)

virusalfa
16-08-2006, 21:22
Пусни го тук оригиналния текст. Търтея много го чува 'талянския да знаеш от мен :)
Io anche :idea:

Peicho
20-08-2006, 01:40
Смея да изкажа мнение. че въпросната чертичка се отнася до оригиналната аларма (ако я има), а за имобилайзера има друга индикация-едно оранжево ключе на таблото, което гасне след като дадеш контакт и компютъра съответно разпознае чипа в ключа. Така, че аз мисля, че проблема ти е в алармата..

бре нещо си се объркал... ?!?!? е те такава лампа не бях виждал досега :screwy: За 164-ка ли говориш? Всъщност не съм виждал 164-ки от 97 г. твойта да не е с чип в ключа?
Иначе лампичката е за алармата И имобилайзера. Самата фабрична аларма дезактивира имобилайзера. Като спре да свети лампичката тогава можеш да палиш, поне при мен е така. А твойта щом можеш да я палиш и лампата да си свети... значи може някой да е шунтирал имобилайзера или ако нямаш такъв, то тогава проблема е в алармата. Всъщност продължава ли да ти се разрежда акумулатора? Щот и на мен преди два дни ми падна :? Дадох й ток от служебната ... вчера и на служебната й падна акумулатора :?: проверх да не би да съм забравил някой плафон вкючен - не. всичко си беше нормалмно... как така паднаха и двата акумулатора изведнъж и на мен не ми стана ясно. днес и двете си палят без проблем.

Е твоята не е ли със чип в ключа? Мислех си, че всички Суперки са с такъв :roll: