PDA

View Full Version : Тфт Лсд монитор и смущение при подаване на ток от запалката



doomy
22-02-2011, 19:16
Здравейте колеги :) 3 дена вече се ровя във форума и не мога да намеря отговор на моя въпрос...
Значи имам си едно СД (куче марка), но съм доволен ... и от много време исках да си взема някакъв монитор който да свържа към него..
Взех един евтин монитор/тв за кога и го свързах към аукс-са на сд-то..всичко добре,но когато колата не е запалена и зарядното за лсд-то е в запалката има смущения..когато запаля колата смущението преминава в свистене и при подаване/отнемане на гаста съответно се усилва и намалява...това го прави само когато зарядното на лсд-то е в залаката пробвах да му дам ток от др. место..(за целта пуснах един разклонител от вкъщи до колата, сложих зарядното(адаптора) на лсд-то и никакви смущения нито при изгасена нито при запалена кола.
Сега въпросат ми е от къде да пусна ток за лсд-то за да няма смущения..казаха ми че имало вариант да извядя 2-ра запалка която да е вързана примерно за контактния ключ на колата или директно към акомулатора и съответно да има бушон...посаветвайте ме моля какво да правя...мераклия сам голям скоро даже ще го вградя...
забравих да напиша,че колата е от подписа
Благодаря ви предварително

bocko
22-02-2011, 22:19
Мини през някой електротехник да го види.С 1-2 кондензатора ще се оправи работата

doomy
23-02-2011, 19:39
а по въпроса с втората запалка някакви мнения :? видях,че имам кабел с постоянен + от клаксона,който е бил извеждан някога от предишен собственик като си мисля и че радиото ми е закачено за клаксона.Как разбрах ли? ами може и да се баркам(не сам на ти с жиците) , но днес исках да преместя сд-то и тоя въпросен кабел не беше изолиран добре и се докачи до шейната на сд-то и изгоря бушона на клаксона при което спря и радиото.. та кажете какво мислите по въпроса с извеждане на 2рата запалка ще се получи ли номера да изчезнат смущенията :?

Bako_Marto
23-02-2011, 20:09
колега аз преди имах същия проблем и го вързах направо към cd-то взех си плюс от ремоот контрола и минуса от cd-то и като си е вклъчено си работи и телевизорчето а иначе можеш и от плуса на cd-то незнам дали е правилно така да се прави но при мен беше така

doomy
25-02-2011, 01:23
колеги единия проблем с бръмченето в колоните се оказа лоша маса на сд-то...остава другия проблем с виенето като се запали колата...това го прави САМО когато поставя чинчовете..четох в нета,че мога да пробвам да замася чинчовете и да видя дали проблема е от това.Утре ще го пробвам, но ако се окаже от това как да реша проблема със замасяването директно да тегля една жица за маса от чинча и да го вържа някъде или има друго решение :? Дано се окаже това..

b_angelov
25-02-2011, 15:57
Твърде възможно е и кабелите ти да са фалшиви. ;)

doomy
25-02-2011, 18:40
пробвах да дам маса на чинчовете - ефект = 0
какви кабели да взема,който да са хубави,че да го реша тоя проблем...само и единствено на аукс го прави това "виене"....

doomy
26-02-2011, 00:22
някой да има идеи някакви :? кабели ли какви ли да права за да се махне това "виене" при запален двигател в синхрон с оборотите което прави САМО когато е на аукс... ?

b_angelov
26-02-2011, 09:37
Мен ме притеснява малко и това...


...Значи имам си едно СД (куче марка)...

Може то да вади смущения по канала.

Kamen666
26-02-2011, 10:47
а кабелите откъде и как си ги пуснал ?

doomy
26-02-2011, 14:08
относно сд-то, да куче марка е обаче няма абсолютно никакави смущения, нито на тунер, нито на сд, нито на юсб, нито на мемори картата, няма смущения дори когато самото тв работи включено към запалката без да е сложен аукс кабела...след като сложа аукс кабела и се почва.....

---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:03 ----------


а кабелите откъде и как си ги пуснал ?


в какъв смисъл от къде...кабелите..той всъщност е 1 кабел от едната страна стандартен стерео жак, а от другата са 2 чинча съответно мисля,че бяха предни и задни колони (цвета на чинч буксите червена и бяла).
Самите кабели съм ги прекарал през таблото,зад сд-то, нагоре зад врътките за парното и излиза през единия въздуховод, но ме съмнява да е това причината,защото пробвах и с някакъв др кабел дето уж бил хубав,който беше свободно пуснат от сд-то направо към тв-то и пак същото....
относно кабелите за сд-то не съм го връзвал аз, карах при електричар ли как им се вика да ми върже радиото и до колкото видях самото сд е вързано към клаксона на колата..

The_Game
26-02-2011, 16:15
Пробвай с кабелчета да вземеш захранване направо от буксата на CD-то. И двете устройства да взимат + и - от едно и също място.

vladeto_
28-02-2011, 13:44
аз преди доста време имах проблем с един кастофон сони и след монтирането на една черна кутия(много малка)от друг стар кастофон проблема се оправи само трябва да се сетя кво имаше вътре,но за 0.50ст. във всеки един магазин за ел.елементи ще ти помогнат(помня че го сложих на + и филма приключи)

doomy
28-02-2011, 19:30
ахаам еми колега ще се радвам да кажеш каква е тая джаджа :) между другото възрах тв-то към + кабел от клаксона и го направих да минава през бушон и кошче on/off и сега нещата са по-добре,пак го има това виене, но е в пъти по-слабо от преди :)
скоро ще снимам да ви покажа какво сътворих аз :)
поздрави на всички :)

bocko
28-02-2011, 19:50
http://dobrikit.net/images/KITC743.JPG

doomy
28-02-2011, 20:05
http://dobrikit.net/images/KITC743.JPG

къде го продават това колега :? и какви пари :?

bocko
28-02-2011, 22:58
Колега това е от тук http://dobrikit.net/OBEZSHUMITELEN-PHILTR-AVTOKASETOPHON-p-25.html но с това може и да не си решиш проблема ако идва от TV иначе може да го пробваш на CDто.Казах ти още в началото на темата ама не слушаш.Пробва ли с директен кабел от акумулатора,че не можах да разбера.Мини през някой майстор.Аз бих пробвал с два диьода на + и на - на телевизора филтров кондензатор 4700uF шунтиран с 100nF и това си е стотинки,но на теб това сигурно нищо не ти говори
Ако беше във Варна щях да помогна но от разстояние толкова.

doomy
28-02-2011, 23:57
Колега това е от тук http://dobrikit.net/OBEZSHUMITELEN-PHILTR-AVTOKASETOPHON-p-25.html но с това може и да не си решиш проблема ако идва от TV иначе може да го пробваш на CDто.Казах ти още в началото на темата ама не слушаш.Пробва ли с директен кабел от акумулатора,че не можах да разбера.Мини през някой майстор.Аз бих пробвал с два диьода на + и на - на телевизора филтров кондензатор 4700uF шунтиран с 100nF и това си е стотинки,но на теб това сигурно нищо не ти говори
Ако беше във Варна щях да помогна но от разстояние толкова.


хехе :) мерси за отговора колега,ще поръчам скоро едно такова да пробвам.. амма честно казано малко ми омръзна :-P за сега има виене,но благодарение на това,че лсд-то взима ток от клаксона виенето е значително малко,чува се когато лсд-то и сд-то рабоят едновременно, но всичко е на МУТЕ, иначе като си се слупша музика не се забалязва. За сега ще го оставя така. Скоро ми се очертава път към София и може да мина да разгледам за такъв обезшумител. Тука обиколих местата за аудио-видео техника и няма.. гледат ме като теле в железница...щом като питах има ли стерео жак Г-образен и ме гледаха като грамнал транзистор и ми викат "те такова животно даже не знам да има" правете сметка :) живи здрави ще го нагласим :) скоро ще постна снимки (утре вдругиден).
Благодаря на всички отзовали се... :):cheers:

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

да допълня с директен ток от акомулатора към лсд-то не съм пробвал...

doomy
03-03-2011, 18:55
ето и обещаната снимка на проекта с тв-то :)
п.п извинявам се за лошото качество на снимката ма апаратчето се счупи и се наложи с тел-а да снимам :)




http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=901&pictureid=3166