PDA

View Full Version : Напрежението в северна Африка и арабските страни.



CBET
23-02-2011, 11:25
Ако са останали ненаказани потребители с лично мнение ще ми е интересно да си поспорим за настоящата политическа криза и "спонтанните" пориви на местното население за демокрация.

-Bobby-
23-02-2011, 11:35
Аз не мисля да споря, само ще изразя мнение.
Както казваше бай Шиле - всичко е разработка на военните.
Отначало се зачудих що за вълна е това, дето се почна от Тунис и мина през Египет, ама със зародилите се размирици в Либия (която е помежду тези 2 страни), вече става кристално ЗАЩО така се случват нещата. Кадафи им е трън в задника на американците от десетилетия. И въпреки че с Мубарак са като цяло в добри взаимоотношения, целта е по-голяма и жертваха дори него.

То вече стана банална тая международна политика на Вашингтон, да иска да събаря диктаторските режими в страни с големи залежи петрол. Какво ново има, та толкова да го дискутираме?

mim
23-02-2011, 11:44
гледам и Бахрейн май е на мушка, та първия кръг на Ф1 е под въпрос

Pinky
23-02-2011, 11:51
Вече го отмениха.

Иначе, тъкмо се чудех дали да пускам тема.
Аз съм изцяло на страната на либийския народ. Независимо, че всичко тръгва като външна намеса, подтикване, провокация. Доволен и свободен народ не излиза да си рискува живота за какво да е.
Вече е късно, така или иначе. Ако сега спрат, ще умрат със сигурност. Ако продължат, могат и да спечелят.

http://www.dradio.de/nachrichten/201102230800/1

AR147
23-02-2011, 11:55
Евала,хората не са овце като нас.

alfasysop
23-02-2011, 12:10
Наистина, ако сега спрат - ще ги избие после Кадафи....
Ако това за пилотите, които отказали удар по населението и кацнали в Малта... нямам думи...
Това значи, че тоя боклук ще убие доста народ още :( :( :(

koolio
23-02-2011, 12:13
Аз съм съгласен, че не са спонтанни. И какво от това? Има ли някой, който мисли, че в Египет и Либия хората са били по-щастливи под властта на диктаторите?

JORDI
23-02-2011, 12:44
Огромната бедност ражда спонтанен порив за търсене възмездие от малцината богати властващи в тези държави! Но, няма да се учудя, ако и у нас се появи такава тенденция, защото има хора, които забогатяват с много и то веднага, и други, които умират от бедност! Само че ние сме още по-зле и от тях, демографски погледнато!:sad:

Pinky
23-02-2011, 12:50
Всъщност, либийците са по-образовани от средното за региона. И проблемът е точно в това. Могат да мислят, а нямат свободата да го правят и се чувстват зле. Това се натрупва и се изсипва изведнъж, след малко побутване.

fred
23-02-2011, 13:27
Eстествено, че тези неща не са "спонтанни"Но си мисля, че зад тях стоят крайни ислямисти.Положителни промени в такива общества са крайно бавни и трудни, а замяната на един режим с друг е доста по лесно.
ПП-аре стига с тия глупости за репресии, тука всички са с лични мнения, все активните борци против фашизма и капитализма са репресирани :go:

pent
23-02-2011, 13:49
време им е да паднат, то такова лапане и мачкане и ние не сме виждали...

Египет се преобрази за дни, няма нищо общо с мирната държава която видях преди няколко месеца, верно че и тогава имаше много униформени с оръжия навсякъде, но нищо не намекваше за събитията до онзи ден...

Тунис също, толкова бедни хора като там и в Египет не бях виждал... за Либия незнам вече :) тия са друга лига :)

Ето ви едно приятно четиво за паралела между Египет и България, статия в NY Times, писана от българин:
http://www.nytimes.com/2011/02/13/opinion/13grozni.html

ПС
Искам да видя същото да се случи и в Непал :) Като цяло харесвам когато хората се вдигат срещу управляващите ги :)

ПС2.
Като гледам ГДП на глава тия в Бахрейн е хубаво да се осъзнаят, че тия $40000 после ще имат да ги сънуват

fred
23-02-2011, 16:09
Ами така е, наистина, където има станадрт, може да изчезне, а там, където е нямало, трудно ще има нещо.В Египет няма да се промени нищо съществено по много причини, най вече поради степента на обществено развитие не египтяните. Но така или иначе промените са за добро, стига само в някои страни да на дойдат такива от сорта на талибаните :)

Derry
23-02-2011, 17:47
Определено някой е сръчкал арабите, съмнявам се сами да подивеят и през седмица да вдигат бунтове в различни страни. Мисля си, че са американците с тяхното ЦРУ от много игра на домино в свободното си време в комбинация с рамисли от типа - "кого да утрепем", "как да имаме по-голям келепир" и "арабите са простички" са решили да пробват и да видят какво ще стане.
Дано всичкото което става да е за добро на тия хора, че иначе жалко.

P.S. Между другото все си мисля, че ако не бяха парите света щеше да е добро място за живеене.

Furious 155
23-02-2011, 17:59
P.S. Между другото все си мисля, че ако не бяха парите света щеше да е добро място за живеене. В случая е петрола! Иначе и да ги нямаше парите, пак щеше да има хора с определени интереси за нещо си и с власт която събаря правителства и диктатори!

mim
23-02-2011, 18:07
пари, петрол, диаманти... все до власт опира всичко

fred
23-02-2011, 19:22
Определено някой е сръчкал арабите, съмнявам се сами да подивеят и през седмица да вдигат бунтове в различни страни. Мисля си, че са американците с тяхното ЦРУ от много игра на домино в свободното си време в комбинация с рамисли от типа - "кого да утрепем", "как да имаме по-голям келепир" и "арабите са простички" са решили да пробват и да видят какво ще стане.
Дано всичкото което става да е за добро на тия хора, че иначе жалко.

P.S. Между другото все си мисля, че ако не бяха парите света щеше да е добро място за живеене.

Ако не беше човека, светът щеше да бъде по добро място :)
А не мисля, че са американците-по простата причина, например в Египет режима на Мубарак получава ежегодно над 1 милиард долара за военна и друга помо-от САЩ.Оня лудия от Либия, беше трън в очите на всички, накрая като гръмна една дискотека в Лондон ли, в Берлин ли беше и самолета над Шотландия им писна и на европейците даже, понеже Европа е много по омунчена в поведението си към исляма-също най вече по икономически причини.Даже и ние, като верни помияри на Москва накрая усетихме, чрез процеса срещу българите нрава на Кадафи.Но той пък като цяло се спогоди донякъде със Запада и също гонеше ислямистите, а кой иде след него евентуално не се знае.Тунис и особено Мароко са в сферата най вече на Франция.
Виж, руснаците имат изгода, китайците също и въобще ако мислите, че пък точно на Русия и Китай им дреме за човешкия живот..., че те в собствените си държави си третират населението като крепостни, та за чуждото ще мислят.Всеки иска пари и власт, а в подобни държави още повече.Че един как иначе един никому известен доскоро Путин, стана милиардер за два мандата, мислите ли че Бушовите /те са с по два манадта май и двамата/ или Клинтън е станал милиардер за мандатите си?Не са.
Но все си мисля, че най много изгода имат пак повтарям ислямистите, а че арабите са прости, няма спор, не знам дали си живял там или си имал добри познати, които да са живели-например в Либия.Не че са лоши като хора, ама .....не случайно един милион евреи през 70 години на миналия век ги направиха на маймуни-100 милиона араби, с големи армии и пари.А сега кажете колко са лоши и евреите, па и американците пак забъркайте :)

CBET
23-02-2011, 19:37
Абе никой ли не вижда очевадното?

А нашият диктатор и днес избухна ама никой не смее "копче" да му каже...

ФЕРАРИСТ
23-02-2011, 20:06
Само не мога да разбера как артик ще катурнат Чавес, айде тия в Африка са по овце, ама тия там не пият вода от улуците.......

fred
23-02-2011, 20:16
А, по латинска Америка ги гътат най лесно, въпрос на време :)

---------- Post added at 00:16 ---------- Previous post was at 00:16 ----------


Абе никой ли не вижда очевадното?

А нашият диктатор и днес избухна ама никой не смее "копче" да му каже...

E, нашия си е страшен :holiday2:

Old Fox
23-02-2011, 20:18
Абе никой ли не вижда очевадното?

А нашият диктатор и днес избухна ама никой не смее "копче" да му каже...
А кво е рекъл? Днес новини не съм слушал. Я кажете

koolio
23-02-2011, 20:40
Абе никой ли не вижда очевадното?

А нашият диктатор и днес избухна ама никой не смее "копче" да му каже...

Не каза всъщност каква е твоята теза?

Derry
23-02-2011, 21:47
Ако не беше човека, светът щеше да бъде по добро място :)
А не мисля, че са американците-по простата причина, например в Египет режима на Мубарак получава ежегодно над 1 милиард долара за военна и друга помо-от САЩ.Оня лудия от Либия, беше трън в очите на всички, накрая като гръмна една дискотека в Лондон ли, в Берлин ли беше и самолета над Шотландия им писна и на европейците даже, понеже Европа е много по омунчена в поведението си към исляма-също най вече по икономически причини.Даже и ние, като верни помияри на Москва накрая усетихме, чрез процеса срещу българите нрава на Кадафи.Но той пък като цяло се спогоди донякъде със Запада, а кой иде след него евентуално не се знае.Тунис и особено Мароко са в сферата най вече на Франция.
Виж, руснаците имат изгода, китайците също и въобще ако мислите, че пък точно на Русия и Китай им дреме за човешкия живот..., че те в собствените си държави си третират населението като крепостни, та за чуждото ще мислят.Всеки иска пари и власт, а в подобни държави още повече.Че един как иначе един никому известен доскоро Путин, стана милиардер за два мандата, мислите ли че Бушовите /те са с по два манадта май и двамата/ или Клинтън е станал милиардер за мандатите си?Не са.
Но все си мисля, че най много изгода имат пак повтарям ислямистите, а че арабите са прости, няма спор, не знам дали си живял там или си имал добри познати, които да са живели-например в Либия.Не че са лоши като хора, ама .....не случайно един милион евреи през 70 години на миналия век ги направиха на маймуни-100 милиона араби, с големи армии и пари.А сега кажете колко са лоши и евреите, па и американците пак забъркайте :)

Предполагам се разчита на домино ефект и покрай сухото ще изгори и мокрото. Почват скромно и после се разпищолват. Малко сме като на партия шах, виждаме 4-5 хода напред, а гросмайстора вижда цялата партия. Китайците и те способни. Другите дето ги споменаваш малко са ми вероятни. Путин се е учил от Рейгън и Буш сигурно, всичките ги слагам в един калъп, качества имат колкото щеш, но всичките в посока пари, влияние. Даже си мисля, че тия хора не управляват, а са си само пионки.

fred
23-02-2011, 21:55
Ами ефекта на доминото наистина тук се прояви с пълна сила.А колкото до Путин и Буш примерно, да, наистина може да се каже, че еднакви в много неща, но обществата в които живеят им дават различна възможност на реализиране на личните им амбиции, това е разликата.

old alfist
23-02-2011, 22:04
Просто предстои преразпределяне на парите - бедните пак ще го духат.

Derry
23-02-2011, 22:07
Сега по новините слушам, че Кадафи я закъсва все повече. Мисля си, че ще е добре да се самоубие.

mim
23-02-2011, 22:41
пушилка в арабския свят, бензинът поскъпна

CBET
24-02-2011, 06:08
пушилка в арабския свят, бензинът поскъпна


Опааа ... някой започна да се досеща :) .

Ще започна с малко предистория. До преди 2-3 години Египет беше най-големият производител на ориз. Хубав ориз! И изнасяше огромни количества. Оризарниците бяха по поречието на Нил и все още трябва да са там. Ориза е една от най-ефтините храни и в бедните страни се консумира много тъй като съдържа повечето необходими компоненти за човешкият организъм. Може да се каже че Египет хранеше Африка и Европа с производството си на ориз. И изведнъж преди 3 години "независимото" правителството на Египет въведе забрана за износа на ориз от страната :). Сещайте се колко бедни страни в района останаха без храна. Официалната позиция беше, че със забраната щяло да се намали консумацията на вода за селското стопанство (пълни идиотщини), нищо че се ликвидира селско-стопанстко производство наложено от десетки години. Понеже много от страните ревнаха, че няма какво да ядат се появи "добрият месия" Чичо Сам, който започна да раздава по програмата "петрол срещу храни" или по други начини и методи зърнени храни (нужно ли е да споменавам какви са били те или сами се досещате че става дума за ГМО). Европа понеже предусетила какво ще стане успя да създаде оризарници в Гърция, Италия, Испания (напоследък и в Румъния), които да задоволят част от нуждите ѝ. Останалата част се внася от Азия с безмитни квоти.

Сега да се върнем още малко назад във времето и да си припомним войната в Кувейт и Ирак. Някой има ли си и на идея кои са фирмите, които доставят храни, участват във възстановяването на страните след разрушенията, разработват нефтените им находища и т.н. и т.н.? Разбира се че са фирми на Чичо Сам отново! Според последни данни Либия държи 8-10% от световната търговия с петрол (войни са ставали и за къде къде по малки суми от 10% от петролният пазар :) , дори и за такива тривиални неща, като хубавата Елена примерно :) ). Да, вярно е че арабите са глупави, вярно е че има огромна вероятност да дойдат ислямисти след тия бунтове (кой ще дойде на власт е предварително известно/решено на тия, които ги подбудиха процесите там), но всеизвестна максима е че прост човек лесно се управлява! Някой обърна ли внимание на коментарите на първите прибрани българи от района? Цитирам по памет: "... вечер се събират групи хора от судан, найджерия (точно така се изрази жената), черни, които буйстват, трошат и убиват...". Ето това са "либииците"/"египтяните", които правят "революция" докато нормалните хора си стоят по къщите и чакат шумотевицата да утихне.

Последното, което както казах за мен е очевадно и се чудя как още никой не го вижда е как всички се юрнаха да си прибират гражданите, да организират евакуации само най-великият, най-големият, тоя който винаги е парадирал, че винаги се грижи за гражданите си не евакуира никого ... Странно ... Дали?

Grigor
24-02-2011, 07:47
Лично за мен това е 110% нагласена работа...

Особено за Египет.. Мубарак освен че стар приятел на Американците, играеше и голяма роля за баланса в региона. Просто чичо Сам си го предаде в името на нещо по-важно за тях... без да им пука за другите (както винаги).

В Тези държави винаги е имало и доста бедни хора, независимо кой ги е управлявал и дали е бил диктатор или демократ... т.е. клишето че видиш ли на хората им "писнало" според мен не е вярно.

За съжаление преди тези "естествени" събития не следях какво става в африка и не знам каква е идеята на чичо Сам... Либия има петрол, но другите ? И защо янките предадоха своя приятел и подръжник Мубарак ?

Тъжно е когато народа страда и си мисли че прави бунт за по-добро... а всъщност се насажда сам на пачи яйца...

alfasysop
24-02-2011, 09:00
P.S. Между другото все си мисля, че ако не бяха парите света щеше да е добро място за живеене.

Тогава щеше да е солта :)

На мен пък ми писна да слушам изказвания против този тъп народ - Американския!
Все са ви трън в очите.... и не само :)

Според Вас, ако България беше супер сила, щеше ли да се меси навсякъде?!

Винаги е било така и така ще бъде - Русия , САЩ , Китай , Япония и т.н. Това е !
Ако не са те ще са други!
Това е все едно една компания, която иска повече и повече...но на международно ниво.
Защо все ги плюете не знам?! Имат държавна политика и си я гонят и пет пари не дават! А някой лапат не само мухи...

П.С. Моето мнение е че Либия и ред други "прости" държави, ще са много по добре, без подобни лидери!
Иран и С.Корея просто просперират! Хората няма какво да ядат, но имат ядрена програма?!

StanG
24-02-2011, 09:18
Че е работа "на-знаете-кого" е повече от ясно.Никога нищо от тоя род не става случайно!'89-та не беше случайност, Саддам не беше случайност, Махмуд не е случайност, "режима" на Мубарак и Кадафи не е случайност, Чавес, Кастро...списъка е безкраен.Чудя се само защо всички си мислите, че Америка го прави заради петрола?Че те си печатат пари и си купуват петрол от когото си поискат и колкото си поискат!Работата е друга - петродолара.Както повечето от вас знаят петрола се купува САМО в една валута.Имало си е договорка с ОАЕ, Иран, Ирак, Египет, Либия...всички - ние ви гарантираме, че ще сте на власт, вие ни гарантирате, че изнасяте петрол САМО за долари.И какво се получава?Долара е обезпечен само с петрол.Искаш петрол - купуваш долари.Федералния резерв си печата колкото си иска - ония правят хартийките ценни.Разпадне ли се тая система света просто фалира,не само Америка, понеже резервите и дълговете на много страни са именно в долари.В тая желязна хватка ни държат новите ни братушки.
И какво се получава в един момент?Саддам решава да продава петрола си в евро - Америка веднага открива оръжия за масово поразяване и отива да сее демокрация.И понеже нещата се позакучиха, защото Саддам не поддаде на провокациите, Америка си създаде причина - всички я знаете, 9/11.
Афганистан е малко по-друга бира, геополитическа.
Иран - 2008 отваря врати Иранската петролна борса - продава петрол предимно в евро и йена.Ахмадинеджад се опитва да направи организация на арабските страни происводителки на петрол и да ги привлече на борсата.Америка съответно решава, че Иран прави атомна бомба...И сега явно нашите герой Мубарак и Кадафи са кривнали в грешна посока и Америка взема превантивни мерки.
Т'ва са мойте пет стинки по въпроса...:pokey:

alfasysop
24-02-2011, 09:39
Има логика. Но ако не е САЩ - ще е някой друг.

StanG
24-02-2011, 11:01
Има логика. Но ако не е САЩ - ще е някой друг.
Абсолютно :sniper::prison:

Derry
24-02-2011, 12:47
... дори и за такива тривиални неща, като хубавата Елена примерно :)

За елена и аз бих се сбил стига де е хубавка :flamingdevil:

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:44 ----------


Тогава щеше да е солта :)

На мен пък ми писна да слушам изказвания против този тъп народ - Американския!
Все са ви трън в очите.... и не само :)
...

Населението на САЩ не е виновно за нищо, те може би я знаят, я незнаят какво става, но виж управляващите им са много в час. Ако не са американците викаш ще са други, тогава проблема не е в американците ами в нещо друго.

alfasysop
24-02-2011, 13:31
Това се опитвам да кажа.

Pepo
24-02-2011, 14:46
Преобладаващото мнение е, че основен инициатор е САЩ - да, има резон. От друга страна, за разлика от Иран, Ирак, Афганистан... Колко изгорени американски знамена видяме в сегашните събития? Николко. Което, някакси, ме кара да бъда скептичен по отношение на САЩ като главен герой.
Интересно е и мълчанието на останалия свят - нито САЩ, нито ЕС вземат отношение по въпроса. Дано нещата не вървят към краен ислямизъм, макар до момента да не чухме и такива лозунги.

alfasysop
24-02-2011, 15:10
Някъде четох, че Ал Кайда предложили помощ на протестиращите....

fred
24-02-2011, 15:11
Не се и съмнявам

nasty
24-02-2011, 15:16
Има един пич дето в тубата дето снима на плажа в калифорния - та пита разни хора дето минават за разни въпроси.
http://www.youtube.com/watch?v=pedMB8zM2BQ - ето сборно.
И ето контраста - единственото момиче което знаеше какво става там и супер глупавата и приятелка....
http://www.youtube.com/watch?v=e5VR-j6s9P8
И като цяло е добре да не дойдат доста радикални ислямисти и да стане мазалото.
Доста предсказания има че 3тата световна ще почне от арабите.

-Bobby-
24-02-2011, 15:22
Преобладаващото мнение е, че основен инициатор е САЩ - да, има резон. От друга страна, за разлика от Иран, Ирак, Афганистан... Колко изгорени американски знамена видяме в сегашните събития? Николко. Което, някакси, ме кара да бъда скептичен по отношение на САЩ като главен герой.
Интересно е и мълчанието на останалия свят - нито САЩ, нито ЕС вземат отношение по въпроса. Дано нещата не вървят към краен ислямизъм, макар до момента да не чухме и такива лозунги.

Е да де, ама техни знамена се горяха, когато президент там беше някой Буш. А те са каубои. И всичките им действия, и те каубойски.
Обама и антуража му правят нещата далеч по-фино и деликатно. Пък и след толкова битки, загубени американски животи на фронта и все споменаването на името на САЩ с лошо, според мен и при тях има градация от гледна точка как да ги правят тези неща вече, а именно - използвайки доста по-силно оръжие от техните ракети и бомби: народа, на който му е прекипяло.

alfasysop
24-02-2011, 15:42
Триполи. Терористичната мрежа "Ал Кайда" потърси открито в лицето на либийските протестиращи чрез проява на симпатия нов привърженик в Арабския свят, пише „Ди Велт”. Северноафриканското разклонение на терористичната мрежа предложи своята подкрепа срещу управлението на Муамар Кадафи.
„Ние искаме да направим всичко възможно, за да ви помогнем”, гласи съобщение на разклонението на терористичната организация „Ал Кайда" в ислямски Магреб, съобщи наблюдаваща ислямистки интернет сайтове американска организация.
„Вашата борба е борба на всеки мюсюлманин”, се казва в изявлението.
Източник : http://www.focus-news.net

StanG
24-02-2011, 17:30
Колко изгорени американски знамена видяме в сегашните събития?
САЩ си горят знамената в други страни когато искат да насадят омраз към тях и да оправдаят действията си там.Тук просто сменят правителствата.Ако искаха да нахлуят там вярвай, че веднага щяха да финансират ислямисти да завземат властта и после те да идат да освободят страната, понеже, разбираш ли...А за крайния ислямизъм - не биха го допуснали никога да работи срещу тях, той винаги е бил контролиран и е работел за тях - разделяй и владей.Светът, дори след края на студената война, остава двуполюсен, тъй като се управлява много лесно при наличието на страх - дали страх от комунистите или крайните ислямисти все тая...
Айде, да сипеме по ракия и да оставиме световната политика на другите, че много мразя да се замислям по въпроса...:cheers:

PEPI-2ALFA
24-02-2011, 17:50
Някъде четох, че Ал Кайда предложили помощ на протестиращите....
Това е и версията на Кадафи. Преди около час по Евронюз имаше пряко включване по телефона, в което Кадафи лично обвини Бин Ладен и Ал Кайда в организиране на протестите - давали наркотици на младежите и ги пращали да протистират. Обърна се към по-възрастните да приберат децата от улиците, защото само те могат да го направят.

П.П. Ето го
http://www.euronews.net/2011/02/24/bin-laden-to-blame-for-libya-s-revolt-gaddafi/

Derry
24-02-2011, 19:29
Преобладаващото мнение е, че основен инициатор е САЩ - да, има резон. От друга страна, за разлика от Иран, Ирак, Афганистан... Колко изгорени американски знамена видяме в сегашните събития? Николко. Което, някакси, ме кара да бъда скептичен по отношение на САЩ като главен герой.
Интересно е и мълчанието на останалия свят - нито САЩ, нито ЕС вземат отношение по въпроса. Дано нещата не вървят към краен ислямизъм, макар до момента да не чухме и такива лозунги.

Че те ЕС и САЩ до вчера продаваха оръжие на Либия - какво да кажат, Уникредит е с голямо либийско участие, доставят петрол за европа, кой знае колко още неизвестни има.

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:18 ----------


Някъде четох, че Ал Кайда предложили помощ на протестиращите....

Тия вече ще ги вкарат в правия път, хубав живот и по 50 девици - само в отвъдното.

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 19:19 ----------


Има един пич дето в тубата дето снима на плажа в калифорния - та пита разни хора дето минават за разни въпроси.
http://www.youtube.com/watch?v=pedMB8zM2BQ - ето сборно.
И ето контраста - единственото момиче което знаеше какво става там и супер глупавата и приятелка....
http://www.youtube.com/watch?v=e5VR-j6s9P8
И като цяло е добре да не дойдат доста радикални ислямисти и да стане мазалото.
Доста предсказания има че 3тата световна ще почне от арабите.

Тия ме изумиха имах малко по-високо мнение за тях. Дано да не им дотрябват главите някой ден, че няма да знаят какво да си ги правят.

alfageorgi
24-02-2011, 19:54
Никой не знае какво точно ще стане, но каквото и да е то очевидния извод е , че вместо с няколко псевдоцивилизовани идиота и Европа и САЩ ще трябва да се пазарят с организирани и неорганизирани банди от ислямизирани идиоти , за които пазарлъка включва рекет , чрез цената на петрола и то в идеалния за нормалните хора вариант , а в нормалния за тях просто няколко бомби по летища в Европа и щатите , видеоматериалчета на Ал Кайда по Ал Джазира и купуване на маса оръжия за да нападнат Израел.Последицата ще бъде САЩ отново вадят голямата тояга и циганчетата лягат по корем , а тоя филм го гледаме от 60 г. насам така , че нищо ново.

Pepo
25-02-2011, 09:08
Започна се. Логичната развръзка - инициативата на САЩ за консултативен съвет с Обединеното кралство, Франция и Италия за вземане на мерки срещу кризата в Либия и репресиите на Кадафи срещу населението.
Забрана за експорт от страна на Либия, замразяване на някакви си 20-тина милиарда долара, собственост на фамилията Кадафи, които по каква ли причина са в британски банки (някаква препратка към Локърби). Не било изключено и прибягване до военна намеса. Не на последно място - бивш либийски министър предупреждава, че Кадафи би могъл да използва биологични и химични оръжия.
Нататък си го знаем - познатият сценарий. Горенето на знамена и чучела предстои.
Каубой или не, Барак Хюсеин Обама II не успя да излезе от калъпа на добре познатата американска политика в арабския свят.

fred
25-02-2011, 09:21
Е ти какво предлагаш?Да се остави Кадафи да води гражднаска война, вследствие на което примерно 1 млн бежанци залеят Европа?А Кадафи да запали и кладенците и тъ.н., цената на петрода да скочи до 200 долара и т.н.Защото всеки такив идиот ще направи всичко, за да оцелее.
Разбира се, че е много по добре там да имат влияние запада, като най силно влияние в тоя регион има Франция.Целта и на САЩ и на всеки друг нормален политик е да има правителство, коетода провежда нормална външна, а и вътрешна политика.Каквато е тази на Кувейт, Бахрейн, Египет преди време, ОАЕ и прочее.И аз съм за това.

Pepo
25-02-2011, 09:31
Идеше реч за това от кой, как, на чий гръб и по какви причини се палят такъв тип конфликти. Нормална външна политика и влияние са две съвсем различни неща. Иначе, всички сме за нормални отношения - то е ясно. В никакъв случай не подкрепям идиотските изпълнения на Кадафи.
Иначе, кой каквото е дробил... продължението си го знаем. Що ли се сетих за кулите близнаци.
btw, предполагам, че тези дни си зареждал гориво ;-)

tre
25-02-2011, 09:32
Ще има маи световен бунт ми се струва.Всеки народ вече има достъп до интернет и е много трудно да го манипулираш .В една държава работиш като роб за хляб а в друга лежи и пърдиш и си богаташ.Разни интереси на оправляващти и бизнезмени налагат разни омрази сред хората.Ама хората мои започват да проглеждат за кво става на въпрос

alfasysop
25-02-2011, 10:19
Е ти какво предлагаш?Да се остави Кадафи да води гражднаска война, вследствие на което примерно 1 млн бежанци залеят Европа?А Кадафи да запали и кладенците и тъ.н., цената на петрода да скочи до 200 долара и т.н.Защото всеки такив идиот ще направи всичко, за да оцелее.
Разбира се, че е много по добре там да имат влияние запада, като най силно влияние в тоя регион има Франция.Целта и на САЩ и на всеки друг нормален политик е да има правителство, коетода провежда нормална външна, а и вътрешна политика.Каквато е тази на Кувейт, Бахрейн, Египет преди време, ОАЕ и прочее.И аз съм за това.

Абсолютно!!! На същото мнение съм!


Ще има маи световен бунт ми се струва.Всеки народ вече има достъп до интернет и е много трудно да го манипулираш .В една държава работиш като роб за хляб а в друга лежи и пърдиш и си богаташ.Разни интереси на оправляващти и бизнезмени налагат разни омрази сред хората.Ама хората мои започват да проглеждат за кво става на въпрос

Ами айде да стане това в С.Корея и тогава ще е якото мазало...
Хората там не са НА , а са ПОД ръба на бедността, но С.Корея си прави каквото си иска. Там ако станат бунтове, ще има наистина многоооо жертви! Но едва ли имат смелостта да се намесят EU и САЩ там.

Честно Ви казвам, не знам кой може да защити Кадафи! Тоя си е жив престъпник! Според мен трябва да има военен удар срещу него! Защото само Триполи му остана, и ще завлече с него сигурно още 1000 - 2000 човека, пък били те Араби, Мисюлмани и т.н. ХОРА са преди всичко.

Военни самолети срещу пръчки... хм...:shocking:

edit:

НАТО свиква извънредна среща заради ситуацията в Либия
25 февруари 2011 | 09:53 | Агенция "Фокус"

Годоло. Генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен свиква извънредна среща на Алианса заради ситуацията в Либия, предаде АФП.
Расмусен обяви, че Северноатлантическият алианс е готов да бъде „упълномощител и координатор”, ако страните от НАТО предприемат действия.
„Свиквам извънредна среща днес, за да обсъдим Либия. Сериозно сме обезпокоени от ситуацията в Либия. НАТО може да бъде упълномощител и координатор, ако страните от Алианса поискат да предприемат действия”, съобщава Расмусен в „Туитър” преди днешната среща на министрите на отбраната на ЕС в Годоло, Унгария.
http://focus-news.net/?id=n1496292

Ами чакайте.... тъпаци!

-Bobby-
25-02-2011, 10:22
Ще има маи световен бунт ми се струва.Всеки народ вече има достъп до интернет и е много трудно да го манипулираш .В една държава работиш като роб за хляб а в друга лежи и пърдиш и си богаташ.Разни интереси на оправляващти и бизнезмени налагат разни омрази сред хората.Ама хората мои започват да проглеждат за кво става на въпрос

Ако това е започнало да се случва (което е според теорията на Збигнев Бжежински, за трите етапа на човечеството), то ще бъде много дълъг и труден процес, който ще се проточи много години наред.

После не се чудете що Гугъл напусна Китай - те ония милиард изисквания за цензура и ограничения им налагаха, познайте що. ;)
А то китайците, осъзнаят ли че ядат само гарнитурата и бъхтят като мравуняк за центове, те тогава ще видим криза и световен глад...

fred
25-02-2011, 10:32
Идеше реч за това от кой, как, на чий гръб и по какви причини се палят такъв тип конфликти. Нормална външна политика и влияние са две съвсем различни неща. Иначе, всички сме за нормални отношения - то е ясно. В никакъв случай не подкрепям идиотските изпълнения на Кадафи.
Иначе, кой каквото е дробил... продължението си го знаем. Що ли се сетих за кулите близнаци.
btw, предполагам, че тези дни си зареждал гориво ;-)

Още не съм, ама не ми се мисли :) /относно горивото/.Но относно запалването не съм сигурен-например Русия има най голям интерес от висока цена на петрола, защото това е основно перо и от нения износ.За ислямистите казах, Франция, Италия и те имат интереси, американците не че и те нямат, ама не мисля, че искат да водят нова война и в Либия.Та по скоро смятам, че в дъното са най вече ислямистите, а вече по верегита всеки гледа да намаже и той.

Pepo
25-02-2011, 10:49
Още не съм, ама не ми се мисли :) /относно горивото/.Но относно запалването не съм сигурен-например Русия има най голям интерес от висока цена на петрола, защото това е основно перо и от нения износ.За ислямистите казах, Франция, Италия и те имат интереси, американците не че и те нямат, ама не мисля, че искат да водят нова война и в Либия.Та по скоро смятам, че в дъното са най вече ислямистите, а вече по верегита всеки гледа да намаже и той.

С интерес чакам да видя как ще реагира Путин, макар и там да е що-годе предвидимо.
Макар и невъзможно, искаше ми се първите реакции да са от ЕС.
Интересно изказване на Кристиан Вулф:


German President Christian Wulff on Thursday called Gadhafi a "psychopath," comparing the violence to "terrorism by the state."

Wulff, who was speaking at the end of talks with visiting Italian President Giorgio Napolitano, said Europe must be ready to "seize the opportunity" to enforce democracy and human rights in North Africa.

Derry
25-02-2011, 12:25
Както и да реагират величията и каквото и да казват е ясно, че за хората никой не го интересува, кви две хиляди ще изтрепе - той само за десетина дни е изтрепал много повече. ООН, НАТО, ЕС, Америка, всеки си кротува и чака да бере плодовете. Ще си побъбрят малко помежду си и ще вдигнат малко пушилка, през това време Кадафи ще си парави каквото иска. Тоя младеж е с голямо влияние и въпреки, че не ми се вярва да остане на власт не си мисля, че ще го убият или, че ще има военен удар срещу Либия. По света няма демокрация има само контролирана такава, не ми е ясно как може да си мислите, че точно там ще има.

fred
25-02-2011, 14:57
По света няма нищо в някакакъв чист вид, та и идеална ддемокрация няма, но факта, че Кадафи е на власт от 1968 някъде, въпреки нежеланието на Запада, говори че все пак има някаква демокрация-никой не е повел война за свалянето му.Така беше и в Ирак, Саддам можеше да бъде свален още след инвазията си в Кувейт, но САЩ решиха, че няма да създава повече проблеми и го оставиха, той обаче не си взе бележка, както се казва...
Та всеки, който сее ветрове, един ден ще пожъне бури-няма диктатор, който е бил тираничен и жесток, да не е платил за делата си още тук.Та има някакво възмездие.Такива свършват когато и собственият им народ се обърне срещу тях.

Derry
25-02-2011, 18:12
Европа като не го харесва защо търгува усилено с него, защо му продава оръжия, защо купува нефт от Либия, защо Либия има участие в Европейски банки и предприятия. Занае се за част от зулумите на Моамърчо знае се, че няма права на човека и т.н. Парите му в английска банка. Европейски ценности - дрън, дрън.

-Bobby-
25-02-2011, 18:19
Щото интереса клати феса. Останалото е популизъм. :)

fred
25-02-2011, 19:43
Абе то е така, даже когато чича ви Рейгън, май беше, удари Кадафи, се наложи самолетите да летат от Англия /винаги най верен съюзник на САЩ/покрай крайбрежието на Европа, да се презареждат във въздуха няколко пъти, защото Италия,Франця и Испания не дадоха коридор.Имаше интересен филм по Дискавъри за това.
А за клатенето на феса се подсетете като заспорим след няколко дни защо ни е освободила от турско Русия :tank:, да използвам случая да си кажа :)

ФЕРАРИСТ
25-02-2011, 20:05
За съжаление преди тези "естествени" събития не следях какво става в африка и не знам каква е идеята на чичо Сам... Либия има петрол, но другите ? И защо янките предадоха своя приятел и подръжник Мубарак ?

За камуфлаж.......когато гониш крайна цел да събориш дадена държава, дестабилизираш района, когато изгърмят 2-3-4 държави наоколо, като изгърми и крайната цел, всеки ще го отдаде да развоя на събитията, а не на това че може би това е било целта.....

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:01 ----------


Така беше и в Ирак, Саддам можеше да бъде свален още след инвазията си в Кувейт, но САЩ решиха, че няма да създава повече проблеми и го оставиха, той обаче не си взе бележка, както се казва...

На САЩ ич не им дреме дали Садам бил слушал или не, чисто теоретично те нямат файда от някой дето не създава проблеми, щото войната е нещото от което се вадят най - много пари, просто в тоя момент война и там не им беше нужна.......

fred
25-02-2011, 20:12
На САЩ ич не им дреме дали Садам бил слушал или не, чисто теоретично те нямат файда от някой дето не създава проблеми, щото войната е нещото от което се вадят най - много пари, просто в тоя момент война и там не им беше нужна.......
Е не е точно така, защото, проблемите пречат на движението на капиталите.Отделно цената на петрола е фактор за всяка икономика, вкл. и американската.А преди това пък САЩ наливаха пари на Садам, защото той пък се биеше с фанатиците от Иран.От война печели да, ама предимно военнопромишления комплекс, а мнго други губят, борсови инедкси падат и т.н.
За Ирак имаше ембарго, от цялото ООН даже.А в ембаргото е като на борсата, може и да спечелиш много, но риска е голям и губещите са много.Та като цяло-капитализма се интересува основно от печалба, а за да има такава, трябва да има търговия, ред и сигурност-предимно.

old alfist
25-02-2011, 20:16
Всичките му там диктатори ще се опитат да се оттеглят мирно и тихо за да могат спокойно да си харчат парите.

ФЕРАРИСТ
25-02-2011, 20:35
Е не е точно така, защото, проблемите пречат на движението на капиталите.Отделно цената на петрола е фактор за всяка икономика, вкл. и американската.А преди това пък САЩ наливаха пари на Садам, защото той пък се биеше с фанатиците от Иран.От война печели да, ама предимно военнопромишления комплекс, а мнго други губят, борсови инедкси падат и т.н.
За Ирак имаше ембарго, от цялото ООН даже.А в ембаргото е като на борсата, може и да спечелиш много, но риска е голям и губещите са много.Та като цяло-капитализма се интересува основно от печалба, а за да има такава, трябва да има търговия, ред и сигурност-предимно.
Проблемите не пречат на движението на капиталите - в тоя случай проблемите движат капиталите.....аз, сулю и пулю продаваме петрол.....много петрол.....при 100 гущера на барел на ден ние тримата гушим 1 милиард.......решаваме един ден че цената трябва да се вдигне, и отклоняваме едни пари, и ги харизваме в няколко черни страни, една от който по случайност има петролец, и им гътваме авторитарния режим......става криза в района, и само видиш ли щото една от страните била производителка на петрол, цената спекулативно скача на 120 гущера на барел, и ние тримцата за 1-2 седмици освен че сме избили парите за революцииката, сме и кила - кила пари напред.......принципа е такъв......
Петрола не е фактор в икономиката - той е нейн двигател.....фактори са работната ръка, инфлацията, пазара, потреблението.......но без петрол всичко свършва и състоянието на другите неща се определя от него, и те зависят от него......
От война се печели адски много, и не само от оръжията, макар че тва никак не е малко......неска слушам 35 милиарда за самолети цистнерни......тия самолети не са 100% на Боинг, маса навързани компаниики са поизпълнители, освен патрона или ракетата който се изстрелват, има хиляди други неща който са свързани с харчовете по войната а те са огромни......
Капитализма се интересувал от печалби - мда.....но те не се постигат с ред и сигурност......с ред и сигурност се постигат бавни и относителни печалби - с безредие и несигурност се постигат много повече печалби, защото тия две неща винаги пораждат най - необходимото нещо за бърза печалба - дефицит.......
Венецуела е много по апетитен залък за мърсолите но Чавес не е прост, народа му не е беден, и много зор ще видят....

fred
25-02-2011, 20:58
Да съгласен съм, но печелят малко, а губят повечето, губят и обикновени хора и бизнесмени.По тая причина в по-нормалните държави, където има някакъв граждански контрол това по-лесно се парира, а в по слабо развитите-по-трудно.Примери бол, повечето локални войни, са прекратени точно поради висок обществен натиск в по развитите общества.Та ако питаш сульо, той ще е за война, ама пульо и мульо са против.
Ето ти едни пример-когато Кенеди се чуди какво да прави, след като СССР разполага ракети в Куба, се допитва до военните-и те казват война.Но цивилните му съветници оспорвата това с репликата-мнението на военните не струва нито цент, включително и по военните върпоси.
Та поради тая причина например не са се сбили по време на карибската криза а и избощо докато имаше два военни блока, после пък е прекратена войната във Виетнам, по късно и много други, включително и военното присъствие в Ирак /лично за мен е грешка това, трябваше да стоят още дълго там/.Та на всяко действие има равно /и по голямо/по сила противодействие в наши дни особено.Времето на политиците и живота от първата и втората световни войни е безвъзвратно отминало.
Иначе щяхме да си живеем като в Оруел
А Чавес е поредния лаладжия, като Кадафи , Робърт Мугабе, Нелсън Мандела, другаря Милошевич и други леви популисти, станали милиардери и диктатори на гърба на обществото си, които пет пари не дават за собствените си народи.Да не мислиш че брадатия Кастро не е милардер случайно или се бори за геврека и рома само...
Отделно не знам дали си запознат с живота във Венецуела, там може да ти прережат гърлото само защото ти прозира банкнота в джоба на ризата, а после да видят какъв купюр.
От цялата Южна Америка най развити са Аржентина и Чили, страни с военни режими в близкото минало, дошли на власт след пълния провал в икономиката на такива, като тоя Чавес.

CBET
26-02-2011, 13:50
Проблемите не пречат на движението на капиталите - в тоя случай проблемите движат капиталите.....аз, сулю и пулю продаваме петрол.....много петрол.....при 100 гущера на барел на ден ние тримата гушим 1 милиард.......решаваме един ден че цената трябва да се вдигне, и отклоняваме едни пари, и ги харизваме в няколко черни страни, една от който по случайност има петролец, и им гътваме авторитарния режим......става криза в района, и само видиш ли щото една от страните била производителка на петрол, цената спекулативно скача на 120 гущера на барел, и ние тримцата за 1-2 седмици освен че сме избили парите за революцииката, сме и кила - кила пари напред.......принципа е такъв......
Петрола не е фактор в икономиката - той е нейн двигател.....фактори са работната ръка, инфлацията, пазара, потреблението.......но без петрол всичко свършва и състоянието на другите неща се определя от него, и те зависят от него......
От война се печели адски много, и не само от оръжията, макар че тва никак не е малко......неска слушам 35 милиарда за самолети цистнерни......тия самолети не са 100% на Боинг, маса навързани компаниики са поизпълнители, освен патрона или ракетата който се изстрелват, има хиляди други неща който са свързани с харчовете по войната а те са огромни......
Капитализма се интересувал от печалби - мда.....но те не се постигат с ред и сигурност......с ред и сигурност се постигат бавни и относителни печалби - с безредие и несигурност се постигат много повече печалби, защото тия две неща винаги пораждат най - необходимото нещо за бърза печалба - дефицит.......
Венецуела е много по апетитен залък за мърсолите но Чавес не е прост, народа му не е беден, и много зор ще видят....


Репект!

Аз си мислех, че сам полудявам като героя на Мел Гибсън в "Теория на конспирацията". Явно и други виждат това което и аз :)



Да съгласен съм, но печелят малко, а губят повечето, губят и обикновени хора и бизнесмени.По тая причина в по-нормалните държави, където има някакъв граждански контрол това по-лесно се парира, а в по слабо развитите-по-трудно.Примери бол, повечето локални войни, са прекратени точно поради висок обществен натиск в по развитите общества.Та ако питаш сульо, той ще е за война, ама пульо и мульо са против.
Ето ти едни пример-когато Кенеди се чуди какво да прави, след като СССР разполага ракети в Куба, се допитва до военните-и те казват война.Но цивилните му съветници оспорвата това с репликата-мнението на военните не струва нито цент, включително и по военните върпоси.
Та поради тая причина например не са се сбили по време на карибската криза а и избощо докато имаше два военни блока, после пък е прекратена войната във Виетнам, по късно и много други, включително и военното присъствие в Ирак /лично за мен е грешка това, трябваше да стоят още дълго там/.Та на всяко действие има равно /и по голямо/по сила противодействие в наши дни особено.Времето на политиците и живота от първата и втората световни войни е безвъзвратно отминало.
Иначе щяхме да си живеем като в Оруел
А Чавес е поредния лаладжия, като Кадафи , Робърт Мугабе, Нелсън Мандела, другаря Милошевич и други леви популисти, станали милиардери и диктатори на гърба на обществото си, които пет пари не дават за собствените си народи.Да не мислиш че брадатия Кастро не е милардер случайно или се бори за геврека и рома само...
Отделно не знам дали си запознат с живота във Венецуела, там може да ти прережат гърлото само защото ти прозира банкнота в джоба на ризата, а после да видят какъв купюр.
От цялата Южна Америка най развити са Аржентина и Чили, страни с военни режими в близкото минало, дошли на власт след пълния провал в икономиката на такива, като тоя Чавес.

fred, уж отричаш вйната като идея и като средство за поминък, а в края на поста си даваш пример със страни влезли в "правия път" след военни режими ... Според мен ситуацията в Либия, е по-скоро описаната версия на Ферариста, отколкото да се прави аналогия с Латинска Америка.

-Bobby-
26-02-2011, 17:28
Репект!
Аз си мислех, че сам полудявам като героя на Мел Гибсън в "Теория на конспирацията". Явно и други виждат това което и аз :)


Не полудяваш. И мен ме брой в една такава групичка, Феро е написал същото, което мисля и аз.

ФЕРАРИСТ
26-02-2011, 18:54
а губят повечето, губят и обикновени хора и бизнесмени.
В света на предлагане и търсене, на монетарна система, когато всичко струва, и се прави за пари, винаги - АПСОЛЮТНО ВИНАГИ когато някой губи, то друг печели от това - парите не се губят, само се обезценяват, но тва е друга тема........на безлюден остров сме аз, Сулю, и Пулю......всеки от нас прави неща и ресурси който продава на другите двама, като същевременно купува от тях нещата и ресурсите от който има нужда.....поради липса на кинти, търгуваме и се разплащаме с стъклени топчета, който сме намерили при разкопки още като сме попаднали на острова - първоначално сме си ги разделили по равно.
Живеем си добре, водим природосъобразен живот......Сулю обаче го заболява зъб, а аз си падам зъболекър, взимам му тлъста парса за избиването на зъба, после мястото се инфектира, а Пулю отговаря за билкарството на острова, и съответно му продава много дебело от редките билки дето отглежда........Сулю е неработоспособен, и има недостиг на средства.......но ние сме доволни, щото от неговите болежки сме на далавера.....иначе топчетата на острова са си все 90, но тоя път в Сулю са най малко.......той е в криза......ние с Пулю преуспяваме......
Тва за загубите и печалбите.......

Един ден обаче Пулю намира изоставен от Али Баба сандък с още 90 стъклени топчета, и разбира че моментално е станал богат......почва да купува блага от мен и Сулю, и изведнъж из острова се разциркулирват още топчета, и с това например един кокос вече не струва две топчета, а три......появява се островна инфлация......
Пулю решава че е твърде печен икономически, и понеже има най - много ресурс от топчета, изведнъж спира от обръщение голяма част от свойте, не търгува с тях, и отрязва възможноста те да преминават през мен и Сулю.........ние с него вече реализираме по малко оборот, Сулю е почти на ръба на робството, щото не сварва да произведе нещо дето ние с Пулю да го купим, тъй като и двамата сме свили потреблението си.......създадена е островна икономическа криза........

Баси нещата изобщо не са сложни, винаги в тоя свят когато има реализирата загуба на нещо, създадено или е причинено нещо което е обявено като голяма загуба или разход, то тва абсолютно винаги значи че ще бъдат похарчени едни пари за възстановяването му - значи някой ще спечели, щото ще продаде нещо, или ще предостави някаква услуга......дали тва ще е петрол, оръжия, лекарства, енергия, ток или гъз папир е въпрос на обстоятелства само, загуби няма, има само оборот.......винаги някой печели.......и тука е важния момент - тоя който знае как да печели, когато не вижда възможности за печалба, той си създава такива......било то с война, болест, преврат, или каквото и да си решите там.......
Вий да речем имате ли си представа кво ще стане ако 1 месец........само един месец по света няма нито един болен човек........тая криза уж дето е сега ще ни се стори като песен.........

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:44 ----------



Аз си мислех, че сам полудявам като героя на Мел Гибсън в "Теория на конспирацията". Явно и други виждат това което и аз :)
То не случайно тва зеха конспирация да го наричат, и да асоциират всички тия неща с тази дума, някак си параноично да звучи, се едно за да си помисли човек тва нещо трябва да е луд или да е пълен с фикс идеи и да има поне лека форма на мания за преследване.....а нещата не са особенно сложни.....

---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:47 ----------


страни влезли в "правия път" след военни режими ...
Мърсолите който правят пари от тия неща имат достатъчно ресурс да катурнат някоя държава, и в никакъв случай нямат файда от авторитарни режими като Садам и Кадафи......ся не коментирам дали едноличното владетелство е за предпочитане пред така наречената "демокрация" но ако се прави за, и в името на народа, както е във Венецуела, нямам нищо против......щото при тоя режим аз и всеки от народа ще знае кой е виновен за хала му, и ще може при нужда да насочи действията си срещу него......а ся кво - за хала на който сме някой може ли да каже кой е виновен - Виденов, Беров, Костов, Доган, Царя, Биби, Станишев.....и ква е факаната файда от демокрацията - че имаш право да избереш кой да живее на гърба ти.......ся нали да не се остава с впечатлението че предпочитам диктатура, но пък в Китай като е комунизъм да не би да им е лошо.....венецуелците като пият по скъпа вода от бензина си да не би да им е лошо.......

fred
26-02-2011, 19:21
Абе нещо се поразмъти тая работа за Сульо,Пульо и абсолютизма, не схващам добре, но ако мислиш че Пульо е зле заради Сульо, който имал повече топчета, не е така.Сульо си е зле, защото е може да си организира държавата.Защото децата му учат корана примерно само и смята, че ако жена му погледне съседа, може да и откине главата да кажем.Или защото го мързи и цял ден виси на копакабана и продава наркотици на туристите вечер.
А Пульо, може и печели от това, да.Ама ако го няма Пульо, Сульо пак ще е такъв, това е проблемът.Светът не е зле заради тоя и оня.А това, че някой може и да се възползва от това-е да, все някой се възползва.Аз, като нормален европеец искам да живея в нормална европейска държава и да имам за съюзници нормални държави, а не държави управлявани от кретени.
Хората са различни, държавите за различни и винаги ще има различия-държавите и манатилет се изграждат мнго бавно.Манталитет не се променя ей така.И СССР имаше ресурс да катурва държави и го правеше, ама накрая се катурна той.
Тая демокрация във Венецуела благодаря, аз искам демокрацията на ЕС и САЩ, а не на разни чучела.

koolio
26-02-2011, 19:41
в Китай като е комунизъм да не би да им е лошо

Във всичко останало има много логика само това ... Лошо им е, да знаеш, с изключение на милиардерите, на останалите хич не им е хубаво.

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:39 ----------


аз искам демокрацията на ЕС и САЩ, а не на разни чучела.

А що мислиш, че демокрацията на ЕС и на САЩ не е на чучела? Кво беше Бъшизмът ако не чучело?

fred
26-02-2011, 19:45
Във всичко останало има много логика само това ... Лошо им е, да знаеш, с изключение на милиардерите, на останалите хич не им е хубаво.[COLOR="Silver"]
А що мислиш, че демокрацията на ЕС и на САЩ не е на чучела? Кво беше Бъшизмът ако не чучело?

Какъвто и да е, много по добър от този в Китай-където доходът е около 1 долар на ден.
Америка си избра Буш, а в Китай компартиятана назначава техният Буш.Ей това е разликата, освен стандарта.Но има и друго-САЩ е работеща демокрация.Буш в случая е нашият мин.председател.Той може да прокарва политиката си само чрез Конгреса, отделно пък всеки щат си има собствена свобода и т.н, няма сега да описваме държавната организация на САЩ.Там всяка институция има рамки на действия и свобода гарантирана от закона, подобно или наподобяващо е устройството в нормалните демокрации, което ЕС се опитва на наложи и у нас, ама явно нещо и това не се разбира, е как да станем нормална държава, като никой не знае какво е това?!
А в една кретенска държава, президента, си прави каквото иска, няма реална демокрация, няма реално работещи съдилища, всичко е съсредоточено в ръцете на диктатора.Разликата е огромна, за тоя, който си е направил труда обаче да я разбере, а не да говори като оф пропагандатор.
Буш може да стои максимум 2 мандата.В Китай казахме-там партията командва ВСИЧКО, във Венецуела, наскоро спечелилия с минимална преднина, май втори мандат, говоря по спомен Чавес искаше да няма мандатност или нещо от сорта, тия сме ги слушали.
А не знам защо пък толкова се чудите на Буш, разликата между неговия интелект и този на Путин е, че Путин, освен че се взима на сериозно, не говори много.Буш никога не е организарал например изложби на художници с неговия светъл лик, каквито има организирани в Русия например, макар и неофицално де :)

koolio
26-02-2011, 20:40
А не знам защо пък толкова се чудите на Буш, разликата между неговия интелект и този на Путин е, че Путин, освен че се взима на сериозно, не говори много.Буш

За останалото имаш право, макар и да подценяваш манипулаторските възможности на развитите демокрации, ама за това, цитираното, се оля. И аз всякак предпочитам американския модел пред руския, с всичките му недостатъци, но все пак е добре да сме обективни. Путин може да е диктатор, деспот и всякакъв (просто в Русия друг тип управление не може да вирее), но трябва да му се признаят личните волеви и интелектуални качества.

fred
26-02-2011, 21:36
E разбира се, Путин, не е малоумен, така е.Но има и едно умишлено подценяване на президенти на САЩ /говоря за масови внушение/, плод както на миналото ни, така и на реакцията към по богатия въобще.
Но сам казваш, останалото е така, аз не подценявам действията на развитите държави, да, има такива, не са и винаги прави, но така или иначе всички го или биха го правили.

ФЕРАРИСТ
26-02-2011, 22:07
Във всичко останало има много логика само това ... Лошо им е, да знаеш, с изключение на милиардерите, на останалите хич не им е хубаво.

Тяхната средна класа е много повече в сравнение с нашата.......ся въпроса търпи широко разбиране, щото нещата могат да се тълкуват различно, щото тва че има 200 милиона бедни звучи стряскащо пред нашите 2-3 милиона......но пък на милиард и нещо народец тва се поразмива ако да речем имат 500 милиона средна класа......китайския народ остава доста различни впечатления и човек не винаги може да остане с точното реално впечатление.....

fred
26-02-2011, 22:22
А да прочетем малко за Китай, преди да слагаме етикети.Все пак да се отбележи, че в Китай има цензурирана информация от комунистическата партия /вкл и статистиката разбира се/.
По доходи на глава на населението Китай е на 119 място...а като абсолютна цифра е на 3- място, това говори много при население от 2,3 милиарда.....Отделно този размер, не означава, че това преразпределение на продукта е механично, демек е по братски :).То се контролира от държавата и др. органи.В Китай където няма опозиция, свободни медии, независими синдикати преразпределението също е ясно.Отделно, че условията на труд са неимоверно по тежки, от тези в Европа или Северна Америка.

http://www.epochtimes-bg.com/2010-01/2010-01-20_01_d.html
http://e-vestnik.bg/11082/kitay-e-vtora-ikonomika-v-sveta-kakvo-sledva/

Най високата заплата е в Шанхай, около 260 лв.
http://www.economynews.bg/115-евро-минимална-заплата-в-китай-news9790.html

А тука се говори директно за китайския балон:
http://yphalachev1.blogspot.com/2010/01/blog-post_25.html

ФЕРАРИСТ
26-02-2011, 22:36
Както вече казах, нещата търпят изключително широко тълкувание, при милиард и нещо народ, е много трудно да се разбере как живее народа, и още повече и най - важно - дали е доволен от живота си.....иначе доходите спрямо стандарта и консумацията там, разхвърлян на милиард и нещо хора не е чак толкова зле.....ако един гсм в САЩ е 200 гущера, в Китай подобния му е 100 - може да не е толкоз адвансет, но все пак.......когато едно правителство може да си позволи 40 милиарда разход за да изгради жепе мрежа за влакове на магнитна възглавница, значи нещата не са им толкова зле, дори и да не си очевидец......
А и аз предпочитам да повярвам да трима дето са били там на различни места, вместо 300 статии във вестници и прочее......

Pinky
27-02-2011, 10:42
Темата ви е готина и би било добре, ако модератор я отдели.

По либийската тема, днес се очаква да бъде обявен състава на временното правителство в Бенгази, под председателството на правосъдния министър в оставка от правителството на режима. Временното правителство е вече признато от посланика в САЩ.
Междувременно, останаха 2 града под контрола на Кадафи, без да броим Триполи, в който се водят сериозни битки денонощно. Летището вече от няколко дни е контролирано от опозицията. Вижда се вече краят и на този режим.
Според мен, малко е вероятно да се тръгне към краен ислямизъм, защото народът търси свобода и човешки права.
Изобщо, много съм ентусиазиран от тези събития. До преди ден-два се надявах на военна помощ от запада, но сега мисля, че ще е по-добре сами да се справят. Да не дължат нищо на никого и да започнат на чисто. Пък да видим, може да се окаже и успешен експеримент, който да повлече и другите :)

Derry
27-02-2011, 10:51
...Защото децата му учат корана примерно само и смята, че ако жена му погледне съседа, може да и откине главата да кажем...
За С, П и Ф ми е ясно всичко, човека обясни, че на острова са трима мъже, каде намеси жена и деца :evil:. Идеята е за елементарно обяснение на потоците пари. Трябва златен стандрт.
Малко си като американците - искаш демокрация навсякаде и за всички /рабира се не мисля, че искаш да избиеш малко пари от "облагородяването" на недемократични народи/ . Само, че не ти ли минава през ума, че първо демокрацията е за едни, за другите си е същата песен на нов глас и второ поради културни и социални особенности демокрация не може да има при някои народи.

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:44 ----------


Темата ви е готина и би било добре, ако модератор я отдели.
Алфисти хора - всичко ни е хубаво :)


... Временното правителство е вече признато от посланика в САЩ.
...

Много бързо бре, до вчера се нанишаха пък днес...

-Bobby-
27-02-2011, 11:45
Във всичко останало има много логика само това ... Лошо им е, да знаеш, с изключение на милиардерите, на останалите хич не им е хубаво.


Да бе, лошо им е... на тия заетите, дето са много милиони, даже им е супер. До вчера живяли без медицински услуги и с 1$ на ден, а днес в жилище срещу фабриката, ядат месо всеки ден, че и заплата получават.
За теб това може да е ултра мизерия, за тях това е гигантски растеж...

ФЕРАРИСТ
27-02-2011, 12:23
По либийската тема, днес се очаква да бъде обявен състава на временното правителство в Бенгази, под председателството на правосъдния министър в оставка от правителството на режима. Временното правителство е вече признато от посланика в САЩ.
Прекрасен е света ръководен от стария еврейски принцип - "Разделяй и владей"......когато не можеш да командваш, малипулираш или извличаш полза от нещо което е единно(едно, еднолично или прочее според случая и използвания израз) единствения изход е да го разделиш, да го разбиеш на 2-3-4-5 различни части, и така да "командваш" новосформираните единици.....и съответно веднага да го признаеш за легитимно, като същевременно с елементарна пропаганда изразяваща се с кадри на стрелба от някакви улици, заснета с мобилни жесиемки за 20 долара, да насадиш у страничния наблюдател това което ти си искаш той да си мисли......

Pinky
27-02-2011, 13:45
Не знам как е точно, не съм там. Но знам, че такава диктатура е непоносима. И че тези хора нямат избор. В едно от изказванията си, Кадафи натърти, че демострациите са забранени от либийските закони и се наказват със смърт.
Медии не се допускат от режима на Кадафи, та съм по-склонен да вярвам, че мизериите си ги прави с пълна сила. Писах по-рано за издадената му заповед към секретните части да саботират петролните кладенци.
Пак повтарям, аз съм изцяло с либийския народ.

ПП Либия няма да се разцепи, освен ако не бъде принудена от запада. Временното правителство се свиква за 3 месеца, за да намали пораженията и да скъси срока на възстановяване след окончателното падане на сегашната власт. Избори ще бъдат насрочени много скоро.

CBET
27-02-2011, 15:31
...В едно от изказванията си, Кадафи натърти, че демострациите са забранени от либийските закони и се наказват със смърт.
Медии не се допускат от режима на Кадафи, та съм по-склонен да вярвам, че мизериите си ги прави с пълна сила. Писах по-рано за издадената му заповед към секретните части да саботират петролните кладенци...


Колега Pinky, знаеш арабски и идваш от Либия ли?

ФЕРАРИСТ
27-02-2011, 16:10
Аз не мога да разбера, защо уж артик Либия, по всеобщото мнение диктатура, мизерия, беднотия и подтиснат народ, а маса чужди компании настанени там, чужденци от всякакви държави ходят да бачкат там, бащата има някакъв познат преди 30 години е бачкал 10на лета там, върна се, купи два апартамента на децата си, отиде пак там, изгуби четвърт от пръстите си, върнаха го с солидно обещетение......плати му го Либия, а не компанията към която е бачкал.....
Някакси тва ми звучи все едно Судан или Сомалия да са атрактивна работна дестинация, и нашинци да одят да бачкат там.......така излиза.....

fred
27-02-2011, 18:01
Да де, ама дългът на Либия към България замина на ползу роду..а в Либия има най вече петрол-от там идва и интересът на инвеститорите, покрай петрола се стори това и онова.За разлика от други държави, като Кувейт примерно или Дубай, където няма никакъв петрол вече стандарта е доста по нисък.А населението на Либия е по малко от това на България.

Pinky
27-02-2011, 18:02
Ники, изнанадваш всички ни с информацията, че в Либия има пари от петрол и всеки се опита да вземе някакъв дял. Надявам се, правиш разлика между имане на пари и политически и човешки свободи.
Знам, че я правиш. Онова със странните букви на съвременен език звучи като "с единия хляб не се живее". И далеч не е имал предвид плазма, изказалият го.
Написах го и в началото. Либийският народ е сравнително образован (като за региона) и търси начин да изрази себе си, а в условията на диктатура, това бива пресичано особено жестоко. Знаете как изглежда това, да очакват всички да излизат като от един калъп. Този режим трябва и ЩЕ падне.

търтей
27-02-2011, 18:06
Някакси тва ми звучи все едно Судан или Сомалия да са атрактивна работна дестинация, и нашинци да одят да бачкат там.......така излиза.....

Ами и в Сомалия и в Судан има българи и заплатите им са МНОГО добри :idea2:

Pinky
27-02-2011, 19:05
Този същия министър Мустафа Мохамед Абуд Ал Джелил потвърди преди няколко дни, че режимът на Кадафи е отговорен за инфектирането със СПИН на 400-те деца, за които бяха осъдили българските медицински сестри на смърт.
Ники, този режим ли поддържаш ти?

fred
27-02-2011, 19:10
А синът на Кадафи заявил /така наречения престолонаследник/, че са "скромно" семейство:bravo:

tanatos
27-02-2011, 19:16
Живко подобно изявление на въпросният министър не е имало. Този човек никога не е давал пример с заразяването със спин на тези деца. Това са тълкувания на българските журналисти. Единствената конкретика беше за Локърби.

България трпбва да си трае и да не се меси там дето не и е работата. Лесни и уязвими сме. Много лесно може да ни се напомни къде ни е мястото. Политиката на България е тип фурнаджииска лопата. Що милиони печелехме от Либия..

Кадафи е прав, това са платени провокации с ясна цел.Оня е изрод и колкото и да не ни се иска ще направи погроми.Много кръв ще се лее в тази държава.

fred
27-02-2011, 19:26
Живко подобно изявление на въпросният министър не е имало. Този човек никога не е давал пример с заразяването със спин на тези деца. Това са тълкувания на българските журналисти. Единствената конкретика беше за Локърби.

България трпбва да си трае и да не се меси там дето не и е работата. Лесни и уязвими сме. Много лесно може да ни се напомни къде ни е мястото. Политиката на България е тип фурнаджииска лопата. Що милиони печелехме от Либия..

Кадафи е прав, това са платени провокации с ясна цел.Оня е изрод и колкото и да не ни се иска ще направи погроми.Много кръв ще се лее в тази държава.
Само не ми е ясно, защо пък ние да се кротнем?Понеже си нямаме външна политика ли?Това е така, но-ние сме на загуба от Либия - 55 милиона долара някъде-те имаха дълг към нас, а не ние към тях.Не знам колко милиони сме пелечелили /те отидоха в бедънната и неработеща соц икономика/ но имат дългове към редица фирми от сорта Булгаргеомин и прочее, не помня точно фирмите, мога да се разровяще през 1992, когато бях млад и зелен специалист, в една банка, напразно работещите там чакаха постъпления на неплатени от Либия договори по различни строителни проекти.Тоя самовлюбен циганин, Кадафи, винаги е въртял безнприципна и мръснишка политика.Сега така или иначе ще си плати за гяволъка, както се казва.

Ако смяташ, че Георги Милков, който отразяваше процеса, от в-к 24 часа е излъгал, както и ТВ АЛ Джазира, моля да сезираш обществеността, ето публикацията:

Кадафи заразил децата в Бенгази със СПИН
Публикувана: Сряда, 23-ти Февруари 2011, автор(и): Гeорги Милков; прочитания: 14712; коментари: 37

Режимът на Кадафи е виновен за заразяването на децата в Бенгази с вируса на СПИН. Това обяви в сензационно интервю късно миналата вечер министърът на правосъдието на Либия Мустафа Мохамед Абделжалил. Изявлението бе дадено по телефона от джамахирията и излъчено на живо по арабския сателитен канал "Ал Джазира".

Абделджалил, който е дългогодишен съдия, даде случая със смъртоносната епидемия само като един от примерите за извършените от режима престъпления срещу собствения му народ.

Така той оневини морално българските медицински сестри, които получиха смъртни присъди по обвинение, че са заразили умишлено с вируса на СПИН повече от 400 либийски деца.

Най-сетне истината, която се опитвахме да докажем осем години в Либия, излезе наяве, коментира Пламен Ялнъзов, който бе адвокат на българите по време на дългогодишния процес в джамахирията.

Другият защитник на медиците Георги Гатев също коментира новината: "Винаги съм знаел, че тази истина рано или късно ще излезе, защото всичко беше инсценирано от начало до край. Съдебният процес беше пълен фарс, а цялата история с нашите сестри беше тотален рекет. Подобни режими са безскрупулни и наистина могат да затрият не само 400, а десетки хиляди души и после да хвърлят вината върху някой друг. Те и сега се оправдават, че някой отвън е виновен за бунтовете. Но аз си спомням, че по време на делата имаше либийци, и обикновени, и по-високопоставени, които се съмняваха, че цялата работа е нагласена."

CBET
27-02-2011, 19:47
Няма такова изказване!!! Ал Джазира нямат запис с такива думи от въпросният човек!



http://www.novatv.bg/bg/news/view/12714/2011/02/24/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B4%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%9C%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%84%D0%B0-%D0%90%D0%B1%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D 0%B8%D0%BB

fred
27-02-2011, 19:49
Е аз цитирам, не гледам Ал Джазира, ма и ББ се произнесе по въпроса, тоест-би ли се произнесъл по нещо, което не е казано един премиер?

търтей
27-02-2011, 19:51
Няма такова изказване!!! Ал Джазира нямат запис с такива думи от въпросният човек!

Техки араби?

Pinky
27-02-2011, 19:57
Наско, чух го с ушите си, като го каза. Съмнявам се да е манипулиран запис.

ФЕРАРИСТ
27-02-2011, 19:59
Този същия министър Мустафа Мохамед Абуд Ал Джелил потвърди преди няколко дни, че режимът на Кадафи е отговорен за инфектирането със СПИН на 400-те деца, за които бяха осъдили българските медицински сестри на смърт.
Ники, този режим ли поддържаш ти?
Но после се оказа че това не е точно така.....и че тоя нищо подобно не е казал.....
Все ми е тая за Кадафи, но категорично ненавиждам начините по който искат да го свалят.....

tanatos
27-02-2011, 20:00
Само не ми е ясно, защо пък ние да се кротнем?Понеже си нямаме външна политика ли?Това е така, но-ние сме на загуба от Либия - 55 милиона долара някъде-те имаха дълг към нас, а не ние към тях.Не знам колко милиони сме пелечелили /те отидоха в бедънната и неработеща соц икономика/ но имат дългове към редица фирми от сорта Булгаргеомин и прочее, не помня точно фирмите, мога да се разровяще през 1992, когато бях млад и зелен специалист, в една банка, напразно работещите там чакаха постъпления на неплатени от Либия договори по различни строителни проекти.Тоя самовлюбен циганин, Кадафи, винаги е въртял безнприципна и мръснишка политика.Сега така или иначе ще си плати за гяволъка, както се казва.

Ако смяташ, че Георги Милков, който отразяваше процеса, от в-к 24 часа е излъгал, както и ТВ АЛ Джазира, моля да сезираш обществеността, ето публикацията:

Кадафи заразил децата в Бенгази със СПИН
Публикувана: Сряда, 23-ти Февруари 2011, автор(и): Гeорги Милков; прочитания: 14712; коментари: 37

Режимът на Кадафи е виновен за заразяването на децата в Бенгази с вируса на СПИН. Това обяви в сензационно интервю късно миналата вечер министърът на правосъдието на Либия Мустафа Мохамед Абделжалил. Изявлението бе дадено по телефона от джамахирията и излъчено на живо по арабския сателитен канал "Ал Джазира".

Абделджалил, който е дългогодишен съдия, даде случая със смъртоносната епидемия само като един от примерите за извършените от режима престъпления срещу собствения му народ.

Така той оневини морално българските медицински сестри, които получиха смъртни присъди по обвинение, че са заразили умишлено с вируса на СПИН повече от 400 либийски деца.

Най-сетне истината, която се опитвахме да докажем осем години в Либия, излезе наяве, коментира Пламен Ялнъзов, който бе адвокат на българите по време на дългогодишния процес в джамахирията.

Другият защитник на медиците Георги Гатев също коментира новината: "Винаги съм знаел, че тази истина рано или късно ще излезе, защото всичко беше инсценирано от начало до край. Съдебният процес беше пълен фарс, а цялата история с нашите сестри беше тотален рекет. Подобни режими са безскрупулни и наистина могат да затрият не само 400, а десетки хиляди души и после да хвърлят вината върху някой друг. Те и сега се оправдават, че някой отвън е виновен за бунтовете. Но аз си спомням, че по време на делата имаше либийци, и обикновени, и по-високопоставени, които се съмняваха, че цялата работа е нагласена."

БиБи го е чул от журналистите и се прави на интересен щото усеща на къде духа вятъра. Намери конкретни цитати на това изказване на въпросният министър..Няма и да намериш.Да не говори за видео или аудио запис.

Кадафи няма да се предаде.Страшно ще става.

ФЕРАРИСТ
27-02-2011, 20:01
ма и ББ се произнесе по въпроса, тоест-би ли се произнесъл по нещо, което не е казано един премиер?
Че какъв е проблема да го каже......

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------


Наско, чух го с ушите си, като го каза. Съмнявам се да е манипулиран запис.
Кофти превод????

tanatos
27-02-2011, 20:01
Наско, чух го с ушите си, като го каза. Съмнявам се да е манипулиран запис.

Дай линк на запис или нещо подобно. И аз чух как БиБи и Танов правят врътки с ушите си ама какво от това?

CBET
27-02-2011, 20:03
http://www.novatv.bg/bg/news/view/12714/2011/02/24/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B4%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%9C%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%84%D0%B0-%D0%90%D0%B1%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D 0%B8%D0%BB




Ето ви видео! Понеже редактирах предният си пост и някои май не го видяха та продължават да говорят в стил "аз чух от един приятел, който слушал едни да говорят, пък те познавали един арабин, който следял Ал Джазира" ...

Pinky
27-02-2011, 20:08
english.aljazeera.net

tanatos
27-02-2011, 20:15
е по конкретно де :) и аз търсих там и не намерих.Може да ни улесниш :)

Pinky
27-02-2011, 20:18
Ем аз телевизията гледам. Давам го за пример, щото някои май си мислят, че там излъчват само разни брадати имами, плямпащи развален арабски. Иначе беше включване по телефона от страна на министъра.

CBET
27-02-2011, 20:23
Абе хора! Официално запитване от НОВА към Ал Джазира с молба за предоставяне на въпросният запис и от теливизията са казали, че няма такова изказване на Мустафа Мохамед Абделжалил в което да коментира СПИН проблема в Бенгази.

fred
27-02-2011, 21:47
Че какъв е проблема да го каже......

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------


Кофти превод????

Ми требе да е информиран и да знае какво говори, премиер не може да говори лакардии, като нас :gangstah:

А отделно, я виж, другаря Кадафи имал само 24 милиарда в Англия, па другаде да не говорим, ако че работи на ползу роду.

"В изявление на външното министерство на страната се отбелязва, че Кадафи притежава около 23.4 милиарда евро в ликвидни активи, главно в Лондон, според вестник Telegraph". Е те това е баща на народа...
източник:
http://dnes.dir.bg/news/sanktzii-libia-muamar-kadafi-oon-Mid-East-revolution-8092533?nt=4

Mind_Control
02-03-2011, 12:25
А според разузнаването на САЩ, Кадафи има между 1 и 5 милиарда.

fred
02-03-2011, 16:32
А според разузнаването на САЩ, Кадафи има между 1 и 5 милиарда.

Или според цитати в нашата /или някоя чуждестранна/ преса :)

viki
04-03-2011, 21:50
В този блог има интересни неща за четене по темата:)

цък (http://dokumentalni.blog.bg/)

Pinky
18-03-2011, 16:40
Breaking news:
http://english.aljazeera.net/news/africa/2011/03/2011318124421218583.html

-Bobby-
18-03-2011, 17:02
Кадафито се стреснАл? Бре, да видиш...

Derry
18-03-2011, 17:25
OOН отчита дейност, Кадафи отговаря и на финала америка напада. Да видим какво ще излезе накрая.

tanatos
18-03-2011, 18:57
Ирак парт ту...

Pinky
18-03-2011, 18:59
Всъщност, прилики почти няма.

Доко
18-03-2011, 19:05
А бе не ги знам Либийците дали скоро ще се оправят и хич не ме интересуват, но отвлякоха кораб на който има само един българин, и то комшията, че ми е и приятел. Ей сега ми стана гадно....мама им проста, дано всичко мине благополучно. И нащо външно министерство пак нищо не разбрало :throw: http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/03/18/otvliakoha-bylgarski-moriak-v-libiia.113880

tokata_pz_flex
18-03-2011, 19:11
Тоз боклук ще го гърмят май май ...
Трябваше да си бие камшика и да ходи някъде да си почива с паричките ... ама нали е идиот ...

Max
18-03-2011, 20:46
Тоз боклук ще го гърмят май май ...
Трябваше да си бие камшика и да ходи някъде да си почива с паричките ... ама нали е идиот ...

И тези които ще го нападат, ако нападнат не са с нищо по-различни и по-добри... чудя се как, на фона на събитията в Япония, изобщо им минава през главите да водят войни... не отива на добре този свят... ама никак...

tokata_pz_flex
18-03-2011, 20:50
То е ясно , че всеки си гони интереса ... ама Кадафи не трябваше да си избива населението ...
А иначе вместо за война , да се съберат да измислят как да се спре този АЕЦ ...

Mirela
18-03-2011, 20:52
Нашата цивилизация - проговори настоятелят - е несполучлив експеримент. Човекът не е успял да устои пред користта, завистта, алчността и ненавистта дори в условията на самореализация, когато е отделен от древните знания. Цивилизацията ни трябва да загине като несполучлива...


Това е извадка от една книга, която много ми хареса "От кого сме произлезли?" Ернст Мулдашев

Мисля, че този свят много се обърка с войни и тези катаклизми в природата. Тя просто ни показва , че има много по-велики неща от човека.

daksy
18-03-2011, 23:23
Америка,откога стана така заинтересована за населението на Либия???Как Америка все почва война по една или друга причина,все с държави с находища на нефт?После,защо в САЩ горивото няма долар...

fred
19-03-2011, 09:06
Абе все Америка ви е в очите, че ако не е тя, щеше да се Русия или Китай, та по добре да е Америка, нещо руснаците не ми понасят, като политика.

Derry
19-03-2011, 10:30
А стига сега с това ако не беше тоя ще е оня. Може пък никой да е накрая. Руснаците не са обиколили целия свят и да се сборят с всеки който им каже нещо напряко пък в комбинация народеца да има и нещо интересно, американското освобождение не им мърда. Да ги оставят да се спасяват както си могат, като са толкова недоволни да си свалят Кадафито, ако им се търпи още да си го държат.

---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:15 ----------


...
Мисля, че този свят много се обърка с войни и тези катаклизми в природата. Тя просто ни показва , че има много по-велики неща от човека.

Катаклизмите са си нормални в историята на земяте е имало много по-големи. Виж, че хората от време на време позабравят си е чисто човешка черта. В общо линии алчността стои в основата на всичко, всеки иска нещо чуждо, всеки иска да има много - пък защо му е? Така ще е тя до един хубав ден.

fred
19-03-2011, 10:47
А стига сега с това ако не беше тоя ще е оня. Може пък никой да е накрая. Руснаците не са обиколили целия свят и да се сборят с всеки който им каже нещо напряко пък в комбинация народеца да има и нещо интересно, американското освобождение не им мърда. Да ги оставят да се спасяват както си могат, като са толкова недоволни да си свалят Кадафито, ако им се търпи още да си го държат.[COLOR="Silver"]


Е как да не са се бъркали от Куба, до Ангола и Сев Корея, руснаците винаги са се бъркали, осбено, като бяха СССР, сега наистина, поради липса на средства си поограничиха набезите.

koolio
19-03-2011, 12:06
Абе все Америка ви е в очите, че ако не е тя, щеше да се Русия или Китай, та по добре да е Америка, нещо руснаците не ми понасят, като политика.
Това не означава, че трябва безрезервно да подкрепяме американската политика. След Косово Европа вече се усети.

fred
19-03-2011, 16:37
Ами принципно да, ама Косово дойде след 10 години войни от комуниста Милошевич, през което време и той и семейството му въртяха и контрабанда, капак, докато се трепеха, хора.Ако не беше Милошевич или такива като него, нямаше да има Косово-той докара нещата до там.Тоест не смятам, че вината е в американците.Сбъдна се нещо от сорта-който сее ветрове ще пожъне бури.
Подобна е и ситуацията на Кадафи, като се проследи животът му.

morfius
19-03-2011, 16:41
Ами принципно да, ама Косово дойде след 10 години войни от комуниста Милошевич, през което време и той и семейството му въртяха и контрабанда, капак, докато се трепеха, хора.Ако не беше Милошевич или такива като него, нямаше да има Косово-той докара нещата до там.Тоест не смятам, че вината е в американците.Сбъдна се нещо от сорта-който сее ветрове ще пожъне бури.
Подобна е и ситуацията на Кадафи, като се проследи животът му.

Това ясно, проблема е, че Косово след това стана какво... голяма престъпна база, то не са трафик на хора, органи, наркотици, оръжия и т.н.
Оплескаха го яко ... вместо да оправят нещата.

fred
19-03-2011, 16:46
Еми и това е така, в крайна сметка.Аз лично съм против албанско косово.Против и Кадафи съм, но не подкрепям и разни ислямисти, които сега мътят целия район.Много, от тия, които пишат против американците обаче, в случая не виждат, че Франция и Италия са сред най активните в атаката срещу Либия.

koolio
19-03-2011, 18:15
Ами принципно да, ама Косово дойде след 10 години войни от комуниста Милошевич, през което време и той и семейството му въртяха и контрабанда, капак, докато се трепеха, хора.Ако не беше Милошевич или такива като него, нямаше да има Косово-той докара нещата до там.Тоест не смятам, че вината е в американците.Сбъдна се нещо от сорта-който сее ветрове ще пожъне бури.
Подобна е и ситуацията на Кадафи, като се проследи животът му.

Това е факт, но установяването на бандитска мюсюлманска държава в сърцето на Европа стана именно след американската намеса. Европейските държави се сетиха какъв си го набиват, ама късно. Затова после при офанзивата в Ирак участваха само Полша, Испания, която се оттегли след атентатите и ... естествено първата страна, изпратила войски в Чехия при Пражката пролет - България.

Jivko7777
19-03-2011, 18:47
Войната почва...

ФЕРАРИСТ
19-03-2011, 22:16
Мръсните бурсуци пак война запалиха - все ми е тая за Кадафи, но чесно казано се надявам да им нанесе колкото се може повече щети, не може така да се месят световните сили в вътрешните работи и суверенитета на една държава......изобщо всичко което не е "демокрация" и мръсниците не могат да управляват им е трън в очите - всяко еднолично управление не подлежи на командване, пръснете го, направете демокрация и то е вече раздробено и може да се командва.......
Има маса места и държави по света дето положението е даже по зле, диктатори упражняват див геноцит, но никой не го е еня.......но тия имат нефт......

Alexanderbb
19-03-2011, 22:17
Войната почва...

Извинявай не е война а грабеж. Цял ден слушаме как Кадафи нападал Бенгази а един кадър на битка не видяхме. Само един самолет падна както си летеше (после се оказа че си бил на бунтовниците) и шайка мангали се друсаше върху един танк за радост на околните въоръжени минувачи. Нооооооо веднага се започнаха действия за спасяване на мирното население включващо атаки от въздуха по танковете на Кадафи (тоест по редовната и легитимна либийска армия) и вече и стрелба с крилати ракети от военни кораби.

morfius
19-03-2011, 22:41
Според мене Кадафи си е повярвал като започна да натиква бунтовниците в кучи задник и се е пробвал да изнудва или заплашва нещо Саркози и други лидери от ЕС и Нато, та от там му дойде белята.
Както се мотаха с дипломацията, така за няколко часа му налетяха... не е току така тая работа.
Инак беше тръгнало на ноти и разправии докато вземе и Бенгази, после иди гони дивото.

nikolaaaay
20-03-2011, 00:18
Има маса места и държави по света дето положението е даже по зле, диктатори упражняват див геноцит, но никой не го е еня.......но тия имат нефт......
Да бе, те и в Косово имат уранова руда, хърватите и босненците добиват диаманти.
Има диктатури, където не се месят, но тук има съпротива в самата Либия срещу диктатурата. В Либия няма толкова много нефт. Има някакъв самозабравил се идиот, който организира атентата над Локърби и уби безпричинно 270 човека. За геноцида срещу собствения му народ да не говорим.
Щом като народът вътре в държавата е готов да се опълчи, трябва да бъде подкрепен!

Derry
20-03-2011, 01:03
Точно пък народа никой не го пита, пък като си толкова фен на подкрепата ходи да воюваш. Войната не е в защита на хорицата, а заради нещо си, дано да разберем някога.

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:00 ----------


Е как да не са се бъркали от Куба, до Ангола и Сев Корея, руснаците винаги са се бъркали, осбено, като бяха СССР, сега наистина, поради липса на средства си поограничиха набезите.

Както и да го въртим не е толкова очевадно както американците, а за парите :) те ако са искали са щели да намерят. Може да не им се харчат за глупости.

Alexanderbb
20-03-2011, 07:59
Да бе, те и в Косово имат уранова руда, хърватите и босненците добиват диаманти.
Има диктатури, където не се месят, но тук има съпротива в самата Либия срещу диктатурата. В Либия няма толкова много нефт. Има някакъв самозабравил се идиот, който организира атентата над Локърби и уби безпричинно 270 човека. За геноцида срещу собствения му народ да не говорим.
Щом като народът вътре в държавата е готов да се опълчи, трябва да бъде подкрепен!

Не е точно така. В Либия има 140 племена и кланове и поне половината са си абсолютно на страната на Кадафи. Да не говорим че и в момента в Йемен и Бахрейн има "опълчване" срещу държавата но там никой не "помага". А що се отнася за атентати аз се сещам за един друг режим дето спретна грандиозното шоу "11 Септември" дето от него произлязоха безчет злини.

Георги Живков
20-03-2011, 08:37
Точно на днешната дата започна и войната в Ирак,за освобождаване на иракското население.http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D0%B2_%D0%98%D1%80 %D0%B0%D0%BA_%282003%29
Така го освободиха,че му е...а мамата и пак едни и същи освободители.

Derry
20-03-2011, 09:04
Има приемственост - спор няма :).

Pinky
20-03-2011, 09:10
Не е точно така. В Либия има 140 племена и кланове и поне половината са си абсолютно на страната на Кадафи. Да не говорим че и в момента в Йемен и Бахрейн има "опълчване" срещу държавата но там никой не "помага". А що се отнася за атентати аз се сещам за един друг режим дето спретна грандиозното шоу "11 Септември" дето от него произлязоха безчет злини.

Това, за да не използвам по-силни думи, е невярно. Изобщо, на чужд народ, всякакъв тормоз е малко.

Derry
20-03-2011, 09:14
Не е точно така. В Либия има 140 племена и кланове и поне половината са си абсолютно на страната на Кадафи. Да не говорим че и в момента в Йемен и Бахрейн има "опълчване" срещу държавата но там никой не "помага". А що се отнася за атентати аз се сещам за един друг режим дето спретна грандиозното шоу "11 Септември" дето от него произлязоха безчет злини.

Те и в Ирак не са малко клановете, де са вика всяко село си е племе, от край време враждуват помежду си. Сега са свободни имат комуникаций, оръжия и самочувствие и се пищолят на воля. Както споменавам от време на време демокрацията не е за всеки, особенно западната псевдо демокрация. Аз не ми е ясно що не се опита с пряка демокрация.

Като се замисля коментирам усилено ама нито в Ирак съм ходил, нито па в Либия.

Alexanderbb
20-03-2011, 09:21
Това, за да не използвам по-силни думи, е невярно. Изобщо, на чужд народ, всякакъв тормоз е малко.

Извинявай кое от казаното е невярно. Броя на племената в Либия ли? Или това за протестите в Йемен и Бахрейн. Или пък си застъпник на идеята че 10 арабина преобърнаха света. Има един филм "Пропуснатия шанс" (забранен междувпрочем в голямата американска демокрация), отдели 2 часа да го изгледаш и после ако искаш ще го обсъдим

fred
20-03-2011, 10:47
Е забренен? /филмът/Който го излъчи в САЩ го напъхват в метална камера 50 /100 см, както примерно е действал Саддам или му режат главата?Щото това се прави в страните без демокрация.Да не говорим даже за страни без елементарна демокрация, Иран например.В една Русия човек като Каспаров лежи редовно в милицията, само защото се е осмелил да протестира срещу бащита-Путин или Медведев.То и гей да си там не можеш да си покажеш гейовщината, камо ли да си покажеш носа, че недолюбваш или мразиш властта.

Това е факт, но установяването на бандитска мюсюлманска държава в сърцето на Европа стана именно след американската намеса. Европейските държави се сетиха какъв си го набиват, ама късно. Затова после при офанзивата в Ирак участваха само Полша, Испания, която се оттегли след атентатите и ... естествено първата страна, изпратила войски в Чехия при Пражката пролет - България.
Офанзивата в Ирак беше около 35-40 държави.Колкото до Косово-каквото си направиш сам, цяло село не може да ти направи, това е.Вината си е на Милошевич и обкръжението му-най вече.Да и американците имат вина, ама ако не беше тоя никога нямаше да се стигне и до това.Можеше да воюва само там, ако беше се наложило и нямаше да има проблеми.Но след 10 години войни с почти всички бивши свои области и народности, това е.Затова писах разни поговорки по-горе.Всеки такъв диктатор си мисли че е бог и не вярва, че може да сбърка.

А по темата- моята теза я изказах-това е дело основно на ислямистите.Каквото и да се иска и говорим - това е в дъното.Нито египтяните ще станат по-богати нито нещо ще се промени съществетно както и в Либия примерно.Не случайно имаше протести в Кувейт, в Бахрейн, на места, където е много по различно от положението в Египет например.

Както и да го въртим не е толкова очевадно както американците, а за парите :) те ако са искали са щели да намерят. Може да не им се харчат за глупости.
Руснаците непрекъснато се въоръжават, бюджета им за военни цели е увеличен 3 пъти в последните време, но са твърде бедни:
Бюджета на Русия за военни цели е около 38 милиарда долара, на САЩ - над 620 милиарда долара, при това орязан от Обама с около 100 милиарда. Много ясно, че тия бюджети са вследствие с националните им доходи...., прави сметка

Alexanderbb
20-03-2011, 13:05
Приятелю надали знаеш че по-фалирала държава от Щатите няма. Просто там печатницата за пари е пусната със страшна сила. Не случайно бързаха да изтрелят ракети за едни 100 милиона ей така само за една вечер

ФЕРАРИСТ
20-03-2011, 15:14
Бюджета на Русия за военни цели е около 38 милиарда долара, на САЩ - над 620 милиарда долара, при това орязан от Обама с около 100 милиарда. Много ясно, че тия бюджети са вследствие с националните им доходи...., прави сметка
Ми руснаците имат много повече източници на доходи, за да избиват от оръжие и войни......Русия има в пъти повече петрол и газ от САЩ и преспокойно могат и без войни да минат, макар че и те за да не губят тренинг си имат там една Чечения и околности......
Иначе САЩ изобщо не е толкова свободна страна, братовчедка ми с мъжа си живее в ЛАнжелис, и точно заради коментарите си и разговорите си за същия филм, и тоя на Майкъл Мур Фаренхайт 9/11 бяха изхвърлени от престижни архитектурни длъжности, на който вземаха по 6-7 хиляди долара месечно, и сега са в друг град, единия мие чинии другия гледа 2 деца.....така че САЩ точно е толкова червива по отношение на свобода на народа, че повече не може и да бъде......

tanatos
20-03-2011, 15:43
Кадафи може да бъде отстранен по абсолютно всяко време, стига да е имало желание за това.Както и Садам и останалите диктатори. Какво е направил Кадафи на някоя от тези страни дето го нападат? Човека си пази властта и суверенитета на държавата. Какви са ООН и другите там пактове за да му се бъркат? Що не отидат да се бъркат в политиката на Руанда,Ботсвана, Намибия, Уганда? Що не искат да свалят тамошните диктатори където е много по отвратителна ситуацията. Отговора е шибания петрол.Каквото искате си говорете само това е целта.

Сащ са много силни във воденето на бойни, но на чужда територия. Много им е удобно.Кога ли ще ги треснат отново, че да им се напомни къде им е мястото и да си гледат работата.

Не подкрепям тази война, народа на Либия трябва да се справи сам.Бунтовниците ако са силни да завземат властта.Ако имат нужната подкрепа от народа на Либия това щеше да стане. В момента ситуацията е като в дискотечен бой, Киро и Пешо се сдърпаха, ама понеже Пешо е ебахти пича викна още 10 човека да му помогнат да набие Киро.

fred
20-03-2011, 16:17
Еее, липсва ми Търтея, да каже, колко мъка има по тоя свят, включително най вече у нас.Ако нямаше САЩ, кой ли щяхме да плюем, понеже у нас проблемът не е от чичо САМ?А, турците и циганите, вярно,
Добре, руснаците са най-велики, най-умни, американците са идиоти и сатрапи, всички мразим Америка, демек САЩ.
Затова Станшев забремени Моника Йосифова, а не Моника Люински.
А относно оня дебелак Макъл Мур, има късмет тоя, че не живееше в Русия, ако беше направил подобен филм за руската упавлеченска КГБ клика, отдавна щеше да е убит от "чеченци".А той просто си е милионер в САЩ, нещастника
Каквото и да има Русия, тя е неспособна да го управлява-просто четете.Ако не сте го разбрали, проблемът си е ваш.Само за сведение-3,7 трилиона долара е бюджета на САЩ, айде тия дето си падат по Русия да си потърсят и видият колко колко е бюджета на Русия.

nikolaaaay
20-03-2011, 16:58
Какви са ООН и другите там пактове за да му се бъркат?

Не подкрепям тази война, народа на Либия трябва да се справи сам.Бунтовниците ако са силни да завземат властта.Ако имат нужната подкрепа от народа на Либия това щеше да стане. В момента ситуацията е като в дискотечен бой, Киро и Пешо се сдърпаха, ама понеже Пешо е ебахти пича викна още 10 човека да му помогнат да набие Киро.
Стига с тоя петрол. Петрола и сега не е за либийците, а за шепа хора около Кадафи. Войната обаче не е заради това и не се води само от щатите. Участват държави като Норвегия (която си има петрол), Дания, Белгия, Холандия, Италия. Тези страни не го правят заради някакви облаги за тях. Правят го за да може запада да има 1 съюзник от този регион в повече. Аз не виждам съществена разлика между България 1876г. и Либия 2011г., освен че ние сме борили срещу чужд султан, а те срещу свой диктатор.
Викате да се оправят сами, тва си е вътрешен въпрос. Да, ама не е. Няма как да се воюва с пушки срещу танкове и самолети на организирана войска. Видя се, че ги изклаха за нула време. Трябва им помощ и за щастие я получиха. Както и ние преди 135 години.
Много е елеметарно всичко да се обяснява с петрола. Милошевич нямаше петрол, ама и него го свалиха.

ФЕРАРИСТ
20-03-2011, 18:31
Участват държави като Норвегия (която си има петрол), Дания, Белгия, Холандия, Италия. Тези страни не го правят заради някакви облаги за тях. Правят го за да може запада да има 1 съюзник от този регион в повече.
Даваш перфектен отговор на причината да нападнат Либия, сега остава само да асимилираш и икономическите причини за това......да имали съюзник????......в какво - по до доброто разпределение на либийския пясък за западните строежи, или за нефт.......


Милошевич нямаше петрол, ама и него го свалиха.
Милошевич стоеше начело на много голяма страна, на пътя между Европа и Азия, на пътя на някой инфраструктурни неща, и знаеше че ако Югославия се разцепи на принципа "разделяй и владей" ще е кофти за страната му.......и ако забеляза народа му беше с него.....никоя война не се води без икономическа причина.......

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:27 ----------


Видя се, че ги изклаха за нула време. Трябва им помощ и за щастие я получиха.
Чесно казано аз нищо не видях, както каза един колега тука, показаха някакви индиянци дето викат и крещят около някакви жипки, гърми се тук таме, някакви хора викат и не мойш разбра кой и какви са, и едни и същи кадри от жесеемка за 30 долара се въртяха нон стоп, и по СНН даже ги гледах няколко дена.....ако коментарите който вървяха към тия кадри бяха че бунтовниците са превзели Триполи, обесили са Кадафи, и са провъзгласили държавата Лилипутия може би всеки 9ти от 10 човека щеше да повярва че е така, независимо че няма да покажат Кадафи обесен.....
Тва може всяка махала в Либия да си го спретне с бюджет от 100 долара, и един калашник дето да гръмне 10-20 пъти преди да затегне......
Баси гледам настроенията и чак не вярвам на очите си каква дезинформация и погрешно мнение за дадено нещо или събитие могат да направят медиите.......

fred
20-03-2011, 18:33
и кво това е добре така ли ?
не съм русофил но в момента не си много запознат с реалната ситуация - ако руснаците или китайците сложат вето над акцията (а те ще го направят) американците ще се надрискат защото не им стиска .
Въпреки големия бюджет.
А Русия много добре си управлява имането напоследък - ти караш с руски бензин, топлиш се от Русия (на газ или на ток), което е доста по хитро управление от водене на война в името на "защите на правата на човека"

Запознат съм, те се въздържали се, а ако сложат вето, нищо няма да се промени-тоест, ще има да кажем удар в рамките на НАТО.Всъщност американците вършат мръсната работа на ЕВропа ако се замислиш.А за енергийната зависимост съм съгласен, в тая област също трябва да има промени-аз нямам нищо против руснаците, стига да не им ядем попарата.

nikolaaaay
20-03-2011, 19:41
Даваш перфектен отговор на причината да нападнат Либия, сега остава само да асимилираш и икономическите причини за това......да имали съюзник????......в какво - по до доброто разпределение на либийския пясък за западните строежи, или за нефт.......
Нефт та нефт. Войната е за тези 2% от световното производство, които държи Либия, така ли. В държавите, които атакуват Либия, 50-80% от БВП се формира от услуги. ХВП, Тежка и лека пром., нефт, спирт, фанта и т.н. са фактори ама за Китай или Афганистан. Това е така, понеже без софта на компютъра си и без мрежата, създадена все там - в цивилизования свят, нямаше даже и да можем да си лафим сега.
Просто искат там да се установи управление, което което да поддържа политиката им спрямо арабския свят. Кадафи не е точния човек.
По тази причина и руския цар е обявил война на Турция през 1876г. (освен да спре геноцида с/у българите).
П.С. Съмнявам се само, че самия той е вярвал, че постигне такова влияние, щом и след повече от 100 години тук има хора, които ни убеждават, че русите са Номер 1. Сега трябва даже да купим техните реактори за 6,3 млрд. щото те няма как да не са най-сигурните и най-ефективните в света. Армията им е най-силната, газта им е най-калоричната, абе изобщо тва е извънземна нация.

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:06 ----------


Милошевич стоеше начело на много голяма страна, на пътя между Европа и Азия, на пътя на някой инфраструктурни неща, и знаеше че ако Югославия се разцепи на принципа "разделяй и владей" ще е кофти за страната му.......и ако забеляза народа му беше с него.....никоя война не се води без икономическа причина......
В Косово каква е ик. причина?
Те за Сърбия ако искаха да си прокарат инфраструктурните неща, щяха да я приемата или асоциират към ЕС. Това не се е случилило и досега.
Тва за пътя Европа-Азия е несериозно.
Няколко народа бяха против Милошевич, а именно - словенци, хървати, босненци, косовари. Отцепиха се даже и Черна Гора. Тва защото много им е харесвало да са под крилото на Сърбия. Особено на хърватите от Вуковар. Заради тях беше намесата. Иначе и турския народ е пдкрепил султана си за баташкото клане примерно, ама както каза един колега по-горе, на чужд народ всякакво тегло му е малко.
Само ти припомням: Вуковар пада в ръцете на сръбските сили на 18 ноември 1991 година след тримесечна обсада в началото на сръбско-хърватската война (1991 - 1995 година).
Два дни по-късно сръбските сили извеждат над 250 хървати от болницата във Вуковар, след което ги екзекутират във ферма в околностите.
Общ 1 600 цивилни и военни са убити по време на обсадата на Вуковар, близо 4000 души са ранени от артилерийски снаряди на Югославската армия и сръбските бунтовници в Хърватия. Близо 22 000 хървати са прогонени. Градът бе сринат до основи.

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:20 ----------



Чесно казано аз нищо не видях, както каза един колега тука, показаха някакви индиянци дето викат и крещят около някакви жипки, гърми се тук таме, някакви хора викат и не мойш разбра кой и какви са, и едни и същи кадри от жесеемка за 30 долара се въртяха нон стоп, и по СНН даже ги гледах няколко дена.....
Няма кадри естествено. Режима гледа да прекъсне всякакви комуникации. Спрял е и интернета даже. Арестувал е екип на Ал Джазира. Да не мислиш, че големите телевизии не искат да дават кадри директно от Триполи или Бенгази. Сигурен съм, че биха платили сериозни суми за такива кадри.
Иначе си прав, че в такива случаи се организира сериозна пропаганда и дезинформация. Трудно е да разбереш истинските факти. Но щом на страната на бунтовниците са минали част от войската с бойни самолети, смятай дали има съпротива. Една бг мед. сестра каза като се върна тук, че са разстрелвали ранените в леглата им в болницата.

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:31 ----------


Абе колега коя е тая мръсна работа на европа бе. За сърбите кое беше мръсното ,за ирак къде е мръсотията ,за афганистан къде е мръсното .

За Сърбия, въпреки че въпросът не е към мен, съм ти отговорил по-горе. За Ирак и Афганистан е кристално ясно защо беше инвазията.
Искам и аз да попитам нещо. В Ирак и Либия има нефт, ама в Босна, Косово и Афганистан няма. Като няма петрол що се хабят за тях?

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:38 ----------


Ма за пет години Италия Франция и Англия са гушнали 800 млн. евро за оръжия на Либия - що не ги върнат парите а.
За 5 години БВП на тия 3 държави е число, дето едва ли знаеш как се пише.

ФЕРАРИСТ
20-03-2011, 19:52
Нефт та нефт. Войната е за тези 2% от световното производство, които държи Либия, така ли. В държавите, които атакуват Либия, 50-80% от БВП се формира от услуги. ХВП, Тежка и лека пром.,
Разбира се - всичките им тия услуги за да се осъществят, те имат нужда от какво - НЕФТ......

fred
20-03-2011, 19:56
Абе колега коя е тая мръсна работа на европа бе
За Либия кое е мръсното - Кадафито каза че Саркози му е искал пари и оп-мръсно и бой, що казва.Ма за пет години Италия Франция и Англия са гушнали 800 млн. евро за оръжия на Либия - що не ги върнат парите а.
За сърбите кое беше мръсното ,за ирак къде е мръсотията ,за афганистан къде е мръсното .
Нема мръсно, има изгодно.Нали знаеш кой контролира наркотрафика и откъде минава за Европа.
Абе сичко е кинти бе -за това им е такъв бюджета ,бизнеса им е такъв.
Мръсната е, че Либия е най близо до Европа и тя е потърпевша.Запитваш ли се защо първият удар е нанесен от френски самолет?Тоест, това е знак.С това, обаче се изчерпи до момента дейността на Франция.Кадафито е милиардер, който си говори каквото му падне-ми да не е купувал оръжие, за твое сведение Русия е продало оръжия за около 8 млд долара, на кой мислиш продава-на Франци, Италия или ЕС?
Колкото за кинтите си прав, ама затова и Кадафито стои като дирек и не мърда, заради кинти

ФЕРАРИСТ
20-03-2011, 20:00
Няколко народа бяха против Милошевич, а именно - словенци, хървати, босненци, косовари. Отцепиха се даже и Черна Гора. Тва защото много им е харесвало да са под крилото на Сърбия.
Тия изброените дори и заедно са по малко от сърбите като цяло, дори и по площ......предполагам в тоя ред на мисли няма да имаш и да видиш нищо нередно турци и помаци из кърджали и региона да рекат че не искат да са при Бойка, и да рекат да си направят собствена държава, или да се лашнат към Турция, че да са по добре.....същото е.....разделяй и владей.....

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:57 ----------



Проблемът е че са насилствено присъединени към Югославия и не искат да са там, всички избягаха, включително и българите от македония, на които им набиха в главите че са македонци
Това е въпрос на гледна точка, която може да бъде много широко тълкувана, тия в Родопите също могат да кажат че не искат да са там, и насилствено са натикани, само една подходяща пропаганда им требе.....

fred
20-03-2011, 20:08
Тия изброените дори и заедно са по малко от сърбите като цяло, дори и по площ......предполагам в тоя ред на мисли няма да имаш и да видиш нищо нередно турци и помаци из кърджали и региона да рекат че не искат да са при Бойка, и да рекат да си направят собствена държава, или да се лашнат към Турция, че да са по добре.....същото е.....разделяй и владей.....

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:57 ----------


Това е въпрос на гледна точка, която може да бъде много широко тълкувана, тия в Родопите също могат да кажат че не искат да са там, и насилствено са натикани, само една подходяща пропаганда им требе.....

То понеже бях в процес на писане си изтрих мнението :)
Може, ама няма нищо общо с положението в Югославия, която бе измислена държава.Ако Тито не беше се скарал със Сталин, сега и ние щяхме да бъдем част от тая бивша Югославия, другаря Георги Димитров с две ръце работил за тая идея, понеже Сталин я е искал.Та тогава щеше ли да говориш същото, понеже и хървати и другите народности от бивша Югославия никога не са били държава със Сърбия, просто това е част от бившата Австро-УНгария, то и Унгария трябваше да бъда част от Австрия тогава, а поради политиката разделяй и владей, ние се сдобихме с независимост след 500 години турско владичество.....Хората си имат конкретни искания, светът се мени, а населението на България, Сърбия и Гърция тогава е било, какот и сега, по малко от това на Турция.По тази причина, разделяй и владей пристига тук Русия, за да има влияние на Балканския полуостров, по тази същата причина Русия не се опъва на Берлинския конгрес, който променя Сан Стефанския догоров, а и пак по тази причина, Русия, а не Туриця е основен противник на Съединението на България, което честваме в наши дни.

old alfist
20-03-2011, 21:51
Бахти вариациите по темата - добре, че поглеждам заглавието за да си припомня за какво става въпрос, защото напоследък май се поотплеснахме.

Та малко по темата - Кадафито върви по пътя на Саддам Хюсеин и Милошевич, но акулите се опитват да се надлъгват кой ще вземе иницаитивата, защото не знаят каква беда ще си навлечат, като се има впредвид примера с Ирак.

Derry
20-03-2011, 22:20
Бюджета на Русия за военни цели е около 38 милиарда долара, на САЩ - над 620 милиарда долара, при това орязан от Обама с около 100 милиарда. Много ясно, че тия бюджети са вследствие с националните им доходи...., прави сметка

В кръга на шегата предполагам, че руските самолети и ракети са значително по евтини от американските и затова се справят с по-малко пари :).
Като чета тия цифри дето си ги написал си мисля 6 млрд. тиквички по земята, на тиквичка се падат по 620 доларчета ако хората са възпитани и миролюбиви. За много гладни и окъсани човечета това ще е решение на проблемите им.

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:13 ----------


Еее, липсва ми Търтея...

На мен пък хич.

nikolaaaay
20-03-2011, 22:22
Тия изброените дори и заедно са по малко от сърбите като цяло, дори и по площ......предполагам в тоя ред на мисли няма да имаш и да видиш нищо нередно турци и помаци из кърджали и региона да рекат че не искат да са при Бойка, и да рекат да си направят собствена държава, или да се лашнат към Турция, че да са по добре.....същото е.....разделяй и владей.....
Значи, щом са по-малко да ги изтребват. Не схаващам логиката. И ние сме били малцинство в османската империя, значи оправдано са ни клали?!
Има огромна разлика с нашите помаци, защото хървати, словенци и т.н. са народи с различна култура и история. Особено след разделянето се видя къде са словенците и хърватите и къде е сръбето.
Помашки народ няма и никога не е имало. Плюс това тях никой не ги е мачкал. Имат си даже новини на турски и права поне колкото нас.

Derry
20-03-2011, 22:25
...Ако нямаше САЩ, кой ли щяхме да плюем, понеже у нас проблемът не е от чичо САМ?А, турците и циганите, вярно,
Добре, руснаците са най-велики, най-умни, американците са идиоти и сатрапи, всички мразим Америка, демек САЩ.
...

Поначало почти винаги силните са арогантни, това не й харесваме на америката, искат нещо - отиват и го взимат, пътьом отбележат, че се борят за братския народ, за демокрацията по света и продължават. Към Руснаците има някакъв сантимент и толкова, на мен лично са ми по симпатични въпреки, че ми е ясно, че нито америка, нито русия ще си мръднат пръста за нещо в полза на България.

fred
20-03-2011, 22:44
Разбирам те, ама най арогантни са руснаците, баба ми имаше спомени и от германски войници и от руски, същите, подобни имаше и баба ми на жена ми, в Словакия-много неприятни, меко казано.У нас, тоя "сантимент" е насаден по ред причини, вкл и пропагандни/както и негативизма към америка/.Иначе, на маса предпочитам руснак пред американец :)Аз не мразя нито Русия, нито руснаците, не обичам руската /съветска/ политика.А не съм и безрезервно влюбен в САЩ, но като се почне едно постоянно мрънкане към американците и т.н. - ми писва,

koolio
21-03-2011, 00:20
Разбирам те, ама най арогантни са руснаците, баба ми имаше спомени и от германски войници и от руски, същите, подобни имаше и баба ми на жена ми, в Словакия-много неприятни, меко казано.У нас, тоя "сантимент" е насаден по ред причини, вкл и пропагандни/както и негативизма към америка/.Иначе, на маса предпочитам руснак пред американец :)Аз не мразя нито Русия, нито руснаците, не обичам руската /съветска/ политика.А не съм и безрезервно влюбен в САЩ, но като се почне едно постоянно мрънкане към американците и т.н. - ми писва,

За постоянното мрънкане си прав. Но през 2004-та, когато Буш беше избран за втори мандат бях в САЩ и то в неговата "крепост" - Синсинати, Охайо. Говорил съм с доста типични заклети републиканци, повярвай ми, мисленето им по нищо не се отличава от това на нашите червени бабички.

Alexanderbb
21-03-2011, 08:38
Значи, щом са по-малко да ги изтребват. Не схаващам логиката. И ние сме били малцинство в османската империя, значи оправдано са ни клали?!
Има огромна разлика с нашите помаци, защото хървати, словенци и т.н. са народи с различна култура и история. Особено след разделянето се видя къде са словенците и хърватите и къде е сръбето.
Помашки народ няма и никога не е имало. Плюс това тях никой не ги е мачкал. Имат си даже новини на турски и права поне колкото нас.

Не мислиш ли че ставаш досаден с повтаряне на една и съща глупост за турското робство. Двете ситуации нямат ама абсолютно нищо общо. По твоята логика аз бих попитал тогава защо американците не се заклеймят за избиването на индианците или испанците за ацтеките.
Истината е че не може някой да си присвоява ролята на международен жандарм и да се меси във вътрешните работи на суверенни държави. И то изключително избирателно. Само ще спомена места като Сомалия, Конго а сега и някои други арабски държави където се вършат не по-малко ужасни неща но никой не се е засилил натам

mitaka721
21-03-2011, 10:10
За паричките не мисля че те са важни ,не те водят света а власта,а паричките според мен са за да могат да контролират такива като нас.

---------- Post added at 10:10 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

Тук нещата според мен са други.Някой хора май искат да завладелят целия свят и да им робуват.

ФЕРАРИСТ
21-03-2011, 19:11
Неска пуснаха вестите че някой нашенци изобщо не искат да се връщат тука......тва ся какво ли говори - че там не е толкова зле, или тука е още по трагично......

tanatos
21-03-2011, 19:56
Тва ще рече,че дори и при военни действия там е по добре от колото тук.Гледи ти и парадокс..

Доко
21-03-2011, 22:06
Чи то тук постоянно все едно ни бомбандират, кво да му е хубавото ? Доста бомби ш'а тря'а да издЪт док'Ът ни стигнат. :hehehm:

nhg
23-03-2011, 02:53
Тва ще рече,че дори и при военни действия там е по добре от колото тук.Гледи ти и парадокс..

Това спокойно може да го напишеш и в темата за Япония - гледах/слушах тел разговори с двама българи по различни телевизии - никой от българите там (поне тези които те познавали) нямал намерение да се прибира.
Да се чуди човек - тука толкоз хубу, магистрали се строят..

fred
23-03-2011, 09:15
За постоянното мрънкане си прав. Но през 2004-та, когато Буш беше избран за втори мандат бях в САЩ и то в неговата "крепост" - Синсинати, Охайо. Говорил съм с доста типични заклети републиканци, повярвай ми, мисленето им по нищо не се отличава от това на нашите червени бабички.

А, напълно съм съгласен.Човекът си е човек, така е.Нито пък американците са ангели небесни, борещи се за святата правда.Моето мнение е вследствие на близкото ни минало и пловодете му в настоящето :) А и както беше казал, не помня вече кой, но-всяка власт корумпира, но абсолютната власт корумпира абсолютно.Всеки който седи на власт и смята да се увековечи с тази власт, създава окло себе си абсолютната корупция.

CBET
29-03-2011, 05:31
http://demotivation.me/images/20110327/mr1bc9wa4viu.jpg

StanG
08-04-2011, 12:00
"НАТО уби 13 от опозицията на Кадафи"

13 души, противници на режима „Кадафи", са станали жертва на авиоударите на НАТО по град Брега, съобщава БиБиСи

И официалното изявление на НАТО по въпроса (превъртете на 2:40)...
http://vbox7.com/play:d3099f25


:oops:

Susscrofa
19-10-2011, 10:05
Хилари Клинтън с необичайно изявление: Бърз арест или смърт за Кадафи
Държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън необичайно безцеремонно заяви днес в Триполи, че САЩ биха искали сваленият либийски лидер Муамар Кадафи да бъде убит или бързо заловен, предаде Асошиейтед прес.
Източник: http://dnes.dir.bg/news/muamar-kadafi-hilari-klintan-Lybia-and-Mid-East-unrest-9720164?nt=4

Чудесна позиция. Какви християндемократични ценности какво чудо.
Отстрелвай "противника" и проблемът е решен.:picnic:

fred
19-10-2011, 10:29
Ами по добре е да го гръмнат директно, голяма гадина е тоя, ще свърши като събрата си Саддам.

Alexanderbb
19-10-2011, 11:35
Ами по добре е да го гръмнат директно, голяма гадина е тоя, ще свърши като събрата си Саддам.

Чакай сега защо го обявяваш за гадина. Може би на базата на писаното от западните агенции. В същност работата в Либия и в цяла Северна Африка е доста по-различна

fred
19-10-2011, 12:59
На базата, на това, което знам за режима му.То не е от вчера.Имам познати живеят там.
Писания за неговия режим, както и този на Саддам се появиха у нас още по времето на Горбачов, в руските вестници, които се продаваха и у нас.В днешно време за всеки един лидер има информация, всеки може да я чете и третира, според възгледите си.

Susscrofa
19-10-2011, 13:23
На базата, на това, което знам за режима му.То не е от вчера.Имам познати живеят там.
Писания за неговия режим, както и този на Саддам се появиха у нас още по времето на Горбачов, в руските вестници, които се продаваха и у нас.В днешно време за всеки един лидер има информация, всеки може да я чете и третира, според възгледите си.

И викаш дай да го утепаме.
Е така, да го отстреляме кат заек, пък после пак ще се правим на демократични.:picnic:

Alexanderbb
19-10-2011, 13:24
Ами да видим аз как аз виждам нещата:
Един ловък човек който успя доста години да удържа в една държава голям сбор от различни племена които в повечето случаи са отколешни врагове. Икономически Либия беше държава в чудесно положение. Големи вложения в Европа на името на Либия а не на Кадафи. Самите "бунтовници" намериха над 35 милиарда в централната банка. Либийците в повечето случаи не работеха а ползваха бели специалисти и доктори + черни нискокфалифицирани работници. За образование и здравеопазване те естествено нищо не плащаха. Либия има чудесна инфраструктура и десетки километри подземни водопроводи през пустинята.
Отделно Кадафи не понасяше всякакъв вид ислямисти и ги преследваше безмилостно. Другото което малко хора знаят е че Кадафи е имал идеята да се създаде обединена банка на Африка и единна африканска валута която да измести щатския долар от разплащанията. Даже са били заделени пари за тази цел. Друг "гаден тирански ход" е било финансирането на комуникационни спътници които да направят африканците независими от американските и европейски такива.

fred
19-10-2011, 14:33
И викаш дай да го утепаме.
Е така, да го отстреляме кат заек, пък после пак ще се правим на демократични.:picnic:

Демокрацията не трябва да се прилага към диктатори, убили хиляди хора и воюващи до последно за властта си.

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:29 ----------


Ами да видим аз как аз виждам нещата:
Един ловък човек който успя доста години да удържа в една държава голям сбор от различни племена които в повечето случаи са отколешни врагове. Икономически Либия беше държава в чудесно положение. Големи вложения в Европа на името на Либия а не на Кадафи. Самите "бунтовници" намериха над 35 милиарда в централната банка. Либийците в повечето случаи не работеха а ползваха бели специалисти и доктори + черни нискокфалифицирани работници. За образование и здравеопазване те естествено нищо не плащаха. Либия има чудесна инфраструктура и десетки километри подземни водопроводи през пустинята.
Отделно Кадафи не понасяше всякакъв вид ислямисти и ги преследваше безмилостно. Другото което малко хора знаят е че Кадафи е имал идеята да се създаде обединена банка на Африка и единна африканска валута която да измести щатския долар от разплащанията. Даже са били заделени пари за тази цел. Друг "гаден тирански ход" е било финансирането на комуникационни спътници които да направят африканците независими от американските и европейски такива.

Мда, за ислямистите съм съгласен, просто те му пречеха на абслютната власт обаче.
Другото са доста неверни неща-Либия имаше икономика, отслабена поради ембаргото наложено след атентата от Локърби, да, пари Либия все пак има, защото има петрол.А колко са личните "спестявания" на Кадафи и шаката му?Даже в някъде се писа за 40 млд, колкото и да са-всичко е на гърба на народа му.
А тия бъртвежи за "единна валута" може да ги говори някой, който не разбира и грам икономика, чиста проба фантазии.

Susscrofa
19-10-2011, 14:46
Демокрацията не трябва да се прилага към диктатори, убили хиляди хора и воюващи до последно за властта си.

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:29 ----------



Мда, за ислямистите съм съгласен, просто те му пречеха на абслютната власт обаче.
Другото са доста неверни неща-Либия имаше икономика, отслабена поради ембаргото наложено след атентата от Локърби, да, пари Либия все пак има, защото има петрол.А колко са личните "спестявания" на Кадафи и шаката му?Даже в някъде се писа за 40 млд, колкото и да са-всичко е на гърба на народа му.
А тия бъртвежи за "единна валута" може да ги говори някой, който не разбира и грам икономика, чиста проба фантазии.

Не ме убеди нещо.
Не беше убедителен.
Ако някой оределя себе си за демократичен, то той трябва да прилага тези принципи към всички.
Както правят европейските лидери, касапин или не отива на съд в Хага, а за смъртно наказание и дума не може да се обели.
Либия беше една добре устроена и добре функционираща държава. С много по-добра инфраструктура от нас.:picnic:

fred
19-10-2011, 14:59
Ами който е демократичен, към личности, които не са такива си патят-примри бол:(
Убиеца от скадинавските държави, не помня коя точно, убийствата в Холандия на режисьор, който направи филм за насилието в арабския срещу жените и какво ли не.
Демократичната държва и общества, трябва имат и строги закони и действия, срещу тези, които грубо ги погазват.

Susscrofa
19-10-2011, 15:11
Ами който е демократичен, към личности, които не са такива си патят-примри бол:(
Убиеца от скадинавските държави, не помня коя точно, убийствата в Холандия на режисьор, който направи филм за насилието в арабския срещу жените и какво ли не.
Демократичната държва и общества, трябва имат и строги закони и действия, срещу тези, които грубо ги погазват.

Съгласен съм, но всички строги наказания и противодействия не бива да излизат от рамките на демократичните ценности, защото в един момент няма да можем правим разлика между, "лошите" и "добрите". :picnic:

Alexanderbb
19-10-2011, 15:55
Ами който е демократичен, към личности, които не са такива си патят-примри бол:(
Убиеца от скадинавските държави, не помня коя точно, убийствата в Холандия на режисьор, който направи филм за насилието в арабския срещу жените и какво ли не.
Демократичната държва и общества, трябва имат и строги закони и действия, срещу тези, които грубо ги погазват.

Ами в Саудитска Арабия бият жените които карат коли сами. Казваш ембарго. Ами нали ембаргото им го наложиха баш тези дето сега му викат че е тиранин. Апропо Саркози и Берлускони му се радваха докато им даваше пари. А дали е икономическа фантазия както ти сам каза всеки може да се порови и да почете.

koolio
19-10-2011, 16:23
Съжалявам ако засягам някого, но последните мнения са на базата на лични симпатии и предразсъдъци. Положителните качества на личността и на политика далеч не се припокриват.

За повече информация - прочетете "Владетелят" на Николо Макиавели.

fred
19-10-2011, 20:04
Не съм го чел, трябва да се наканя :)
А иначе, към Прасчо и Александър, искам да ги потитам, изразяват ли силно негУдование към незаконната окупация на Тибет и Чечения и борят ли се против китайските и руските демократи и човеколюбци??

koolio
19-10-2011, 22:35
Не съм го чел, трябва да се наканя :)
А иначе, към Прасчо и Александър, искам да ги потитам, изразяват ли силно негУдование към незаконната окупация на Тибет и Чечения и борят ли се против китайските и руските демократи и човеколюбци??
Фред, недей с аргументи "вие що биете негрите", така спорът няма да доведе до нищо добро.
А иначе няма да сбъркаш ако се наканиш да прочетеш "Владетелят", книжката не е много дебела, ако я нямаш, мога да ти я дам.

fred
19-10-2011, 22:38
Да, за биенето на негрите си прав, но подтекстта ми е ясен-но това наистина не е довод.
Благодаря за книгата-може с удоволствие, само трябва да се наканя да довтасам отново на някоя среща, че рядко сколасвам, но ще се разберем нещо.
А иначе-както Монголия не може да прескочи капитализма и да влезе в социализма, това беше едно време твърдението социалстическо, така и всяка нация или народ, не може да стане демократична, докато не е извървял пътя и това не се превърне в потребност на голяма част от тази група хора.Да се борят за истината, да я устояват и да я търсят.
Ей сега например гледам един филм с режисьор Клинт Истууд - "Подмяната", по действителен случай, не го бях гледал.Това, което е описано във филма, макар и художествено, у нас е почти невъзможно, да не говорим за една част от арабските страни, които на практика са все още в някакъв феодализъм, независимо от фасадата им.В Иран за един филм актриса бе осъдена на 1 година затвор и 90 удара с камшик наскоро, какво да говорим.

Alexanderbb
20-10-2011, 10:14
Не съм го чел, трябва да се наканя :)
А иначе, към Прасчо и Александър, искам да ги потитам, изразяват ли силно негУдование към незаконната окупация на Тибет и Чечения и борят ли се против китайските и руските демократи и човеколюбци??

Веднага ще ти отговоря че първо държава Чечения никога е е имало (в този ред на мисли би трябвало да измислиш държави като Кюрдистан, Баския, Чукотка, Кажуния и Квебек) за негрите и индианците сам си знаеш. За Тибет нещата са малко по-други. Вярно Китай теоретично е окупатор но пък Тибет в момента е автономен район и освен един двама "борци" за права май никой не иска независимост. Вообще като говорим за Китай там никога совите не са това което са.
Аз не се бора за нищо но просто не съм съгласен някой със съмнителни намерения да прави "добрини" и да "демократизира" народи на които самата идея за демокрация е чужда. Не може да не се съгласиш например че демократичност на управление което залага законите на Шариата е нонсенс

fred
20-10-2011, 15:22
Веднага ще ти отговоря че първо държава Чечения никога е е имало (в този ред на мисли би трябвало да измислиш държави като Кюрдистан, Баския, Чукотка, Кажуния и Квебек) за негрите и индианците сам си знаеш. За Тибет нещата са малко по-други. Вярно Китай теоретично е окупатор но пък Тибет в момента е автономен район и освен един двама "борци" за права май никой не иска независимост. Вообще като говорим за Китай там никога совите не са това което са.
Аз не се бора за нищо но просто не съм съгласен някой със съмнителни намерения да прави "добрини" и да "демократизира" народи на които самата идея за демокрация е чужда. Не може да не се съгласиш например че демократичност на управление което залага законите на Шариата е нонсенс
Това имах предвид, когато споменах Чечения и Тибет-ее, там е друго :)
По голями смехории не бях чувал-не знам дали знаеш нещо за Тибет, ама явно нищо не знаеш - относно кой какво иска, така че разговора за това е безпредметен.Само да ти спомена, че като срещнат, някой от многобройните китайски патрули по пътя например, жителите на Тибет направо са прегазени ако не дадат път..., това е дреболия на фона на много други прояви и поведение на "братския Китай".
Колкото до Чечения, не съм запознат с подробности-тоест държава дали е имало или не, но въпросът е че те не искат да бъдат част от СССР, пърдон Русия, а Грузия - и такава ли държава не е имало:tooth:, щото и там Русия се оказа "миротворец"
Значи моята идея е това-в света има различни сили и всички те се борят за влияние, аз съм на страната на САЩ и ЕС, колкото и това да е условно, а не на Китай, Русия, Иран, Сирия и прочее.:pimp:

Pepo
20-10-2011, 16:03
Отстреляха си го. Два дни след изявлението на Хилъри Клинтън. Явно са си знаели къде е, а сега просто реагираха.

http://www.bnews.bg/article-36954

http://english.aljazeera.net/

fred
20-10-2011, 16:46
Заслужен край на всеки самозабравил се тиранин, който се гаври и със собствения си народ...

koolio
20-10-2011, 19:05
Заслужен край на всеки самозабравил се тиранин, който се гаври и със собствения си народ...

Сега, последно, за или против смъртното наказание сме?

fred
20-10-2011, 19:15
Приципно сме против:)
Против съм смъртното наказание да бъде прилагана мярка към нейните граждани, въведена със закон!
Но в такива случаи съм ЗА.Тоест, личности като Хитлер, Сталин, Кадафи, С.Хюсеин, тоя на Сирия, сега не ми в акъла, доест доказаните сатрапи и тирани на :guillotine:.Отстраняването на престъпници от национален характер не може да се сравнява с наказателно-правната система на една държава.

koolio
20-10-2011, 21:36
А например изроди, като тоя дето закла децата си и запали роднините? Те не заслужават ли?
И все пак мисля, че по-цивилизовано беше да има съдебен процес. Но не съм толкова наивен да си го представям, че ще стане, защото щаха да лъснат много кирливи ризи на силни световни лидери.

fred
21-10-2011, 10:27
Принципно го заслужава-но това ще стане пак темата за смъртното.Защото в закона се визира еди какво си, органите, които разследват стигат трябва да го докажат, съдията да го реши и т.н.
Всичко това в нашенската действителност ще бъде изкривено още при приемането му, други причини против смъртното също имам, ама друга тем.

Alexanderbb
21-10-2011, 12:56
Това имах предвид, когато споменах Чечения и Тибет-ее, там е друго :)
По голями смехории не бях чувал-не знам дали знаеш нещо за Тибет, ама явно нищо не знаеш - относно кой какво иска, така че разговора за това е безпредметен.Само да ти спомена, че като срещнат, някой от многобройните китайски патрули по пътя например, жителите на Тибет направо са прегазени ако не дадат път..., това е дреболия на фона на много други прояви и поведение на "братския Китай".
Колкото до Чечения, не съм запознат с подробности-тоест държава дали е имало или не, но въпросът е че те не искат да бъдат част от СССР, пърдон Русия, а Грузия - и такава ли държава не е имало:tooth:, щото и там Русия се оказа "миротворец"
Значи моята идея е това-в света има различни сили и всички те се борят за влияние, аз съм на страната на САЩ и ЕС, колкото и това да е условно, а не на Китай, Русия, Иран, Сирия и прочее.:pimp:

Принципно всеки си има право да е с промит мозък и да вярва на каквото си иска.

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:50 ----------


Приципно сме против:)
Против съм смъртното наказание да бъде прилагана мярка към нейните граждани, въведена със закон!
Но в такива случаи съм ЗА.Тоест, личности като Хитлер, Сталин, Кадафи, С.Хюсеин, тоя на Сирия, сега не ми в акъла, доест доказаните сатрапи и тирани на :guillotine:.Отстраняването на престъпници от национален характер не може да се сравнява с наказателно-правната система на една държава.

Много забавен избор. Ти точно как правиш разлика между добри и лоши. Щото Хитлер и Сталин лоши пък Чичо Сам готин щот хвърлил атомни бомби само две. Тоя от Сирия бил лош ама Ердуган дето трепе кюрди явно не е. В бивша Югославия сърбите бяха изверги а албанските престъпници ангелчета, е това че разглобявали хора за органи е незначителна подробност. В Сомалия явно всичко си е наред щото там демокрация не се предвижда. Абе знаеш ли че ти вероятно вярваш че Бен Ладен е съборил кулите близнаци.

CBET
21-10-2011, 14:02
Либийците тепърва ще вкусят от "демокрацията", която западната култура ще им предложи.
Каквото и да си говорим, факт е че Кадафи не предпочете да избяга в изгнание и да си доизживее живота на спокойствие (имаше и тази опция), а остана в Либия и смело посрещна съдбата си, което лично мен много ме респектира!

Докато хората по тая планета не научат значението на думичката толерантност, а също и да я прилагат, такива случки ще продължават да се случват.

Pepo
21-10-2011, 14:16
Не ви ли се струва някак цинична цялата тази клоунада?

Clinton in Libya to offer new aid package

http://i52.tinypic.com/2ic9wf8.jpg

Susscrofa
21-10-2011, 16:35
Не съм го чел, трябва да се наканя :)
А иначе, към Прасчо и Александър, искам да ги потитам, изразяват ли силно негУдование към незаконната окупация на Тибет и Чечения и борят ли се против китайските и руските демократи и човеколюбци??

Кой не скача е червен!!!!!!!!!!
Стига Фреди, това не е сериозно.
Няма как държава определяща себе си като демократична, изтъкваща, че там властва върховенството на закона, и всички са равни пред него, да поднася такива изказвания. Пълен цирк. За мен всеки има право на справедлив процес.
Аз обаче се чудя, ти, който определяш себе си за демократ, как приемаш, разстрел без съд и присъда, та то дори и народния съд е произнасял присъди преди да стреля.:whistle:

fred
21-10-2011, 18:48
Приемам го - ако въпросният Кадафи е изнасилил майка ти и сестра ти и е убил братята ти, как би реагирал ти примерно/пряко или косвено, чрез режима си/?
Демократично е ли да загинат примерно 100 или 1000 човека допълнително, само и само да се осигури процес на един садист и убиец, какъвто е Кадафи?
Да, ето на Саддам ми се осигури процес, Кадафито го гръмна ядосан или развълнуван арабин, дай сега да ревем, че Хилари призовала към убийството му!
Демокрацията се гради и поддържа по много пътища, в този слуачй аз не съм съгласен с това действие, ако че гледката на Кадафи не ми е приятна, от човешка гледна точка, но който сее ветрове, ще пожъне бури

Susscrofa
21-10-2011, 18:54
Приемам го - ако въпросният Кадафи е изнасилил майка ти и сестра ти и е убил братята ти, как би реагирал ти примерно/пряко или косвено, чрез режима си/?
Демократично е ли да загинат примерно 100 или 1000 човека допълнително, само и само да се осигури процес на един садист и убиец, какъвто е Кадафи?
Да, ето на Саддам ми се осигури процес, Кадафито го гръмна ядосан или развълнуван арабин, дай сега да ревем, че Хилари призовала към убийството му!
Демокрацията се гради и поддържа по много пътища, в този слуачй аз не съм съгласен с това действие, ако че гледката на Кадафи не ми е приятна, от човешка гледна точка, но който сее ветрове, ще пожъне бури

Когато обикновен човек наруши закон, това е нормално, когато кмет го наруши това е ненормално, когато съдия го наруши, това е страшно за основите на държавността.
Не приемам по-никакъв начин високопоставено държавно лице от една определяща себе си като демократична държава да вдига глас за вендета, линч и т.н.
Това е проблем, Фред, проблем е, не е нормално.

fred
21-10-2011, 19:16
Когато обикновен човек наруши закон, това е нормално, когато кмет го наруши това е ненормално, когато съдия го наруши, това е страшно за основите на държавността.
Не приемам по-никакъв начин високопоставено държавно лице от една определяща себе си като демократична държава да вдига глас за вендета, линч и т.н.
Това е проблем, Фред, проблем е, не е нормално.

Да, ама Кадафито не е заловен в САЩ и разстрелян там, не забравяй, още повече, че в Либия американците са доста ограничен брой, работата се ръководи основно от Франция. всяко лице в качеството си на висиш служител или обикновен човек може да каже каквото мисли, пък всеки друг има и право да го коментира, това е.
За мен е нормално, няма да го повтаряме сега до безкрай, ти си имаш едно мнение, аз друго.

Derry
21-10-2011, 19:26
Когато лъва падне и магаретата го ритат не, че Кадафи е лъв ама ония шматки се натискаха 50 години и сега изведнъж са голямата работа е с удоволствие чакам да се нанесат западните цености и напълно да ги заврат в на кучето ауспуха.

Susscrofa
21-10-2011, 19:28
Да, ама Кадафито не е заловен в САЩ и разстрелян там, не забравяй, още повече, че в Либия американците са доста ограничен брой, работата се ръководи основно от Франция. всяко лице в качеството си на висиш служител или обикновен човек може да каже каквото мисли, пък всеки друг има и право да го коментира, това е.
За мен е нормално, няма да го повтаряме сега до безкрай, ти си имаш едно мнение, аз друго.

Не става дума за разстрела, а за репликата на държавния секретар на САЩ.
Тези неща за водещата роля на Франция, не пред мен:fish:
Я пак повтори това за висшия държавен служител, който можел да си говори каквото си иска..:))))))

fred
21-10-2011, 19:47
Разбира се, че може да говори каквото си иска, в смисъла-каквото той мисли.За това е избран.Избирателите си правят оценката за него, аз лично бих гласувал за Хиларито след това й изказване!
А няма какво да оставям Франция, Либия е била и ще бъде основно нейно владение, макара и не впрекия смисъл.Това пролича и в тая кризи, война ли, няма значение терминът.

CBET
21-10-2011, 20:29
Фред,

чета ти постовете, гледам ти възрастта (надявам се че коректно си я въвел, а не си добавил 20-30 години ей така за "тежест") и се чудя и се мая ...

koolio
21-10-2011, 21:33
Според мен това изказване на Хилари си беше чиста проба гаф. Брутална демонстрация на сила и безнаказаност в пълно противоречие на правилата на дипломацията.

А защо не беше и нямаше как да бъде осигурен справедлив процес на Кадафи - казах го в предходен пост, щяха да се изкарат доста кирливи ризи на високопоставени политици и едри бизнесмени, които дълги години са си бъркали по дупките с тоя изрод.

Derry
21-10-2011, 23:11
Почват да правят каквото си искат и това е само началото.

fred
21-10-2011, 23:14
Фред,

чета ти постовете, гледам ти възрастта (надявам се че коректно си я въвел, а не си добавил 20-30 години ей така за "тежест") и се чудя и се мая ...

Ми и аз се чудя и се мая, за други неща де..., та всеки има на какво да се чуди.Аз най вече, как за 50 години промивка, българи могат да жалят тоя плъх Кадафи, от който пострадаха и българи ,само и само да развеят знамето на антимамериканизмът у нас.Абе бива омраза към империализма, ама чак пък толкоз.../тук не включвам коолио/.Като съм на толкова години, тряба да мразя американците и да харесвам плешиви и ниски дждуджета от КГБ, които си менкат властта, както им дойде ли?Да ама не, би казал Бочаров, който е май около 90 те :)
ПП -за Свет - на толкоз съм, иначе позаслабнах спрямо 40 те, тогава бях към 105 кг :) сега съм поолекнал
Айде лека нощ, ще гледам "Истински лъжи" по бТВ eкшън,,

Derry
21-10-2011, 23:50
Ми и аз се чудя и се мая, за други неща де..., та всеки има на какво да се чуди.Аз най вече, как за 50 години промивка, българи могат да жалят тоя плъх Кадафи, от който пострадаха и българи ,само и само да развеят знамето на антимамериканизмът у нас.Абе бива омраза към империализма, ама чак пък толкоз.../тук не включвам коолио/.Като съм на толкова години, тряба да мразя американците и да харесвам плешиви и ниски дждуджета от КГБ, които си менкат властта, както им дойде ли?Да ама не, би казал Бочаров, който е май около 90 те :)
ПП -за Свет - на толкоз съм, иначе позаслабнах спрямо 40 те, тогава бях към 105 кг :) сега съм поолекнал
Айде лека нощ, ще гледам "Истински лъжи" по бТВ eкшън,,

Тоя Кадафи не го жаля, даже ми е все едно за него каквото си надробил това си сърба ама ония убавци западните демократи еле па американските такива се убиват да реват, че всичко се прави за вездесъщата демокрация, за справедливост, за хуманност, за хубав живот ако щеш и каквито си помислиш хубости и прелести пък то в крайна сметка е за едните пари. Е аз тия няма как да ги уважавам, че те до преди 40 години не се возеха на едно с негрите, сега са самата доброта.

koolio
22-10-2011, 00:18
Пак ви казвам, прочетете "Владетелят" и тогава си помислете дали да слагате действията на политиците в морални категории.

CBET
22-10-2011, 08:49
Ми и аз се чудя и се мая, за други неща де..., та всеки има на какво да се чуди.Аз най вече, как за 50 години промивка, българи могат да жалят тоя плъх Кадафи, от който пострадаха и българи ,само и само да развеят знамето на антимамериканизмът у нас.Абе бива омраза към империализма, ама чак пък толкоз.../тук не включвам коолио/.Като съм на толкова години, тряба да мразя американците и да харесвам плешиви и ниски дждуджета от КГБ, които си менкат властта, както им дойде ли?Да ама не, би казал Бочаров, който е май около 90 те :)
ПП -за Свет - на толкоз съм, иначе позаслабнах спрямо 40 те, тогава бях към 105 кг :) сега съм поолекнал
Айде лека нощ, ще гледам "Истински лъжи" по бТВ eкшън,,


"Кой не скача е червен!" - все си мислех, че на тоя лаф се връзват само "зелените" тийнове ...

Извинявай Фред, но разсъждаваш много тесногръдо и наивно, а имам усещането, че претендираш за малко по други неща.
Лицемерие и демагогия - това са двете думички, които според мен описват най-правилно политиката във варианта ѝ от другата страна на Атлантика. Лошото, е че тоя стил започва да приижда и насам, което не ме кара да се чувствам щастлив и горд от факта.

Alexanderbb
22-10-2011, 09:04
[QUOTE=CBET;955094]"Кой не скача е червен!" - все си мислех, че на тоя лаф се връзват само "зелените" тийнове ...

А замислял ли си се че те се връзват на такива лафове защото и родителите им се връзват на тях и няма кой да ги просвети и да им обясни как стоят нещата на практика. А иначе политиката си е мръсна работа и често се налага на практикуващите да викат на черното бяло и обратното.
Стила на САЩ не се е променял никога и вероятно няма да се промени до разпадането им. Тъжното е че у нас все повече хора се меркантилизират и почват да мислят с една гънка. На тях е безмислено да им се обяснява че след месец ако бай Мангал реши да прави бунт "любимите му ЕС и САЩ" ще кажат че не бива да се подтискат малцинствата и ще защитят тях. Тези хора утре ще идат да гласуват за ........ (днес е събота и няма право на предизборна агитация) щото добивът на шистов газ за тях е "спасение от руската зависимост".

fred
22-10-2011, 09:57
Най-тъжно, че тесногръдите папагалски клишетата въведени още след Втората световна война по отношение на разитите държави от комунистите се потватарят и в 21 век и то българите- едни от най-пострадалите от съветското владичество.
Промити мозъци, ми обясняват, какво трябвало да ми обяснят родителите?!Ми те вашите, като ги гледам, какво са ви обяснили, срам ме хваща.Не знам защо не се погледнете вие, какъв ви е мирогледа, ами сте седнали да критикувате моя.Гордея се, че не съм папагал в хора на бетонните глави.
Преди да критикувате американската политика вижте тая, от която и в момента зависим най много. Руската политика.Която налага полуфеодалното управление (като на Лукашенко, който и на тях вече им е неудобен)А в собствената им държава продължава да цари простотия, корупция.Управлява се от алчни кръгове, формирани в миналото, които сега зад маската на старата идеология трупат милиарди на гърба на простия мужик.
Един ми говори за шистов газ, а дума не обелва за милиардите, които някои искат да платят за безмислена АЕЦ-проект, в който никой нормален бизнесмен, компания или държава не ще да участва.Ами монополиста на петрол у нас, да не би да е американска компания?
Има една поговорка-разбира ли свиня от кладенчова вода?Е не разбира, ясно е.И гледа да се отъркаля в кладенеца, за да стане локва.Като някой му каже, че е прасе, реве че е обиден и иска да си се търкаля в калта още.
Айде наздраве, днес е ден за размисъл, който има с какво да мисли де :)
Съжелявам и аз, ама каквото повикало, такова се обадило.Който се е обидил, да ме прощава, ама първо де си види простотиите, които е написал и на които отговорям. :)Аз лично не се чувствам обиден, само се чудя, колко е трудно да мръднеш малко съзнанието си.

Alexanderbb
22-10-2011, 10:05
Само да те питам дали си чел книжката посветена на острова от където си написал че си

fred
22-10-2011, 10:16
Чел съм много неща - от Марко Марчевски е книгата, знам какъв е, сега ми кажи, че накрая лошите империалисти подпалиха острова.Ами той човека това си е вярвал-това е написал.
Но подхода ти е правилен, само дето трябва да се прочетат още поне няколо хиляди книги-даже и да е произволно, все ще му влезе на човек нещоVНо това трябва да започне от ранна възраст.
До към 15-17 години бях комунист, по убеждения-това ми беше втълпено-после както се казва прогледнах,

Alexanderbb
22-10-2011, 10:23
Добре, добре образовай се от CNN и филмите за Рамбо. Само те съветвам да пропуснеш 3 та серия в която той помага на афганистанския народ който се бори срещу окупиралата го армия

---------- Post added at 07:23 ---------- Previous post was at 07:19 ----------

[До към 15-17 години бях комунист, по убеждения-това ми беше втълпено-после както се казва прогледнах,[/QUOTE]

Аха после ти втълпиха друго значи. Пък сега ще ти втълпят трето и ти все ще си проглеждаш :-)

fred
22-10-2011, 10:43
Добре, добре образовай се от CNN и филмите за Рамбо. Само те съветвам да пропуснеш 3 та серия в която той помага на афганистанския народ който се бори срещу окупиралата го армия

---------- Post added at 07:23 ---------- Previous post was at 07:19 ----------

[До към 15-17 години бях комунист, по убеждения-това ми беше втълпено-после както се казва прогледнах,

Аха после ти втълпиха друго значи. Пък сега ще ти втълпят трето и ти все ще си проглеждаш :-)[/QUOTE]

Гледал съм и Рамбо, гледал съм и Покаяние гледай ти,Прочети книгите на комуниста Оруел, писани преди 80 години-за комунизма.Тоя човек въпреки, че е бил комунист, бързо вижда какво е това всъщност.
А никой нищо не ми е втълпил, освен че завърших икономически техникум и УНСС, също така изкарах и казарма, ходих по бригади, прчетох още няколко хиляди книги /като добавиш и четените преди това, които бяха доста голяма цифра/ и разбрах, че по скоро налъмите в банята ще цъфнат /и налъми съм виждал :)/, отколкото комунизма и социализма са нещо рационално и човешко.
Втълпяването е до време на глуповат мозък.Не случайно и повсмесетно комунисти изтребват, гонят, а по късно и купуват интелигенцията.Защото умния човек не се лъжие лесно...а недоразвития ум си крета до гроба с едно и също в глават..
Айде, че отивам по задачи :)

koolio
22-10-2011, 12:36
Много жалко. Много жалко, че още се делим на русофили и русофоби, на американофили и американофоби, а не си гледаме в собствения двор. Наистина не разбирам - защо е нужно да заемаме нечия страна в световните конфликти, а не си гледаме в нашия двор и нашите приоритети.
Явно това е резултатът от толкова години викане на ура, долу и да живей, за да се получи така, че иначе интелигентни хора, каквито не се съмнявам, че са участниците в темата, да изпадат под влияние на разните фИлии и фобии и да се нападат и обиждат.

Alexanderbb
22-10-2011, 12:58
Прав си съседе това е безпорно. А аз така и не разбрах какво общо има Либия с комунизма. Междувпрочем Маркс в своя труд Капиталът разглежда икономическия модел Комунизъм. Политическия Марксизъм-Ленинизъм после е измислен от съвсем други хора.
А износа на "демокрация" не се различава по нищо от износа на "марксизъм-ленинизъм"

koolio
22-10-2011, 15:06
Именно, че борбата за влияние на големите сили се води с една цел и с едни средства, независимо кой какви благоприлични лозунги издига. И това не е отсега, а от времето на империите още. По тази причина ми изглежда доста глупаво да вземаме нечия страна и да обявяваме едните за добри или за лоши. Имам предвид нас, обикновените гласоподаватели и данъкоплатци, каквито сме и аз, и ти, и Фред, и Дивото прасе и всички останали. Във външнополитическо отношение - затова плащаме данъци и издържаме толкова политици и дипломати, за да знаят по-добре от нас чия страна да заемат когато е необходимо. А защо в България няма такива знаещи политици и дипломати - това вече е една съвсем отделна тема.

Derry
22-10-2011, 15:40
Въобще аз не харесвам нито политическата система, нито икономическата. И при комунистите и при капиталистите. Няма демокрация :(.

koolio
22-10-2011, 16:01
Въобще аз не харесвам нито политическата система, нито икономическата. И при комунистите и при капиталистите. Няма демокрация :(.

И кво предлагаш?

Derry
23-10-2011, 00:10
Като за начало златен стандарт и пряка демокрация, безпартиен модел.

Susscrofa
24-10-2011, 11:13
Нова Либия ще се управлява по законите на шериата, заяви Мустафа Абдел Джалил
24 октомври 2011 | 11:09 | Агенция "Фокус"
Начало / Свят
Бенгази. Либия, чието „освобождение” от режима на Муамар Кадафи беше обявено вчера, ще бъде управлявана съгласно ислямското законодателство и всеки закон, противоречащ на шериата, ще бъде отменен, заяви председателят на Преходния национален съвет Мустафа Абдел Джалил, предаде РИА Новости.
„Ние, като мюсюлманска страна, приемаме мюсюлманския шериат като основен източник за законодателство”, е заявил Джалил на церемония в Бенгази.
Като закон, който не съответства на ислямското право, Джалил е посочил забраната за многоженство, като е заявил, че тя ще бъде отменена.

Честито на всички демократичномислещи поддръжници на намесата в Либия, време е да берем плодовете.:picnic:

nickyto
24-10-2011, 11:32
Честито на всички демократичномислещи поддръжници на намесата в Либия, време е да берем плодовете.:picnic:

Мисля, че плодовете ще се берат на по-късен етап. В момента демокрацията в Либия е в "бурен цъфтеж". Какви обаче ще са плодовете, след като "управляват" бивши министри на Кадафи ?!?

pavlin
25-10-2011, 16:21
Аха после ти втълпиха друго значи. Пък сега ще ти втълпят трето и ти все ще си проглеждаш :-)

Гледал съм и Рамбо, гледал съм и Покаяние гледай ти,Прочети книгите на комуниста Оруел, писани преди 80 години-за комунизма.Тоя човек въпреки, че е бил комунист, бързо вижда какво е това всъщност.
А никой нищо не ми е втълпил, освен че завърших икономически техникум и УНСС, също така изкарах и казарма, ходих по бригади, прчетох още няколко хиляди книги /като добавиш и четените преди това, които бяха доста голяма цифра/ и разбрах, че по скоро налъмите в банята ще цъфнат /и налъми съм виждал :)/, отколкото комунизма и социализма са нещо рационално и човешко.
Втълпяването е до време на глуповат мозък.Не случайно и повсмесетно комунисти изтребват, гонят, а по късно и купуват интелигенцията.Защото умния човек не се лъжие лесно...а недоразвития ум си крета до гроба с едно и също в глават..
Айде, че отивам по задачи :)[/QUOTE]


Май трябва да се поспреш да четеш че май се получава обратен ефект или поне да смениш литерарурната насоченост на четивата.

koolio
25-10-2011, 16:37
Гледал съм и Рамбо, гледал съм и Покаяние гледай ти,Прочети книгите на комуниста Оруел, писани преди 80 години-за комунизма.Тоя човек въпреки, че е бил комунист, бързо вижда какво е това всъщност.
А никой нищо не ми е втълпил, освен че завърших икономически техникум и УНСС, също така изкарах и казарма, ходих по бригади, прчетох още няколко хиляди книги /като добавиш и четените преди това, които бяха доста голяма цифра/ и разбрах, че по скоро налъмите в банята ще цъфнат /и налъми съм виждал :)/, отколкото комунизма и социализма са нещо рационално и човешко.
Втълпяването е до време на глуповат мозък.Не случайно и повсмесетно комунисти изтребват, гонят, а по късно и купуват интелигенцията.Защото умния човек не се лъжие лесно...а недоразвития ум си крета до гроба с едно и също в глават..
Айде, че отивам по задачи :)


Май трябва да се поспреш да четеш че май се получава обратен ефект или поне да смениш литерарурната насоченост на четивата.[/QUOTE] Ти каква насоченост препоръчваш?

CBET
25-10-2011, 17:13
Хах! Павлине, добре завърнал се!

pavlin
25-10-2011, 18:01
Май трябва да се поспреш да четеш че май се получава обратен ефект или поне да смениш литерарурната насоченост на четивата. Ти каква насоченост препоръчваш?[/QUOTE]

Напълно противоположна на първата за да може да сравнява.

fred
26-10-2011, 17:43
QUOTE]


Май трябва да се поспреш да четеш че май се получава обратен ефект или поне да смениш литерарурната насоченост на четивата.

Е Павлинчо, то при теб явно е така, ама при мен е различно. Разбирам те, не можеш да си събереш акъл, ясно е, ама не го и давай, без да ти го искаМ /няма просто такъв у теб/. Писнало ми е от такива -плюят по нещо, а живеят в него.Все едно червей, който плюе по ябълките и приканва за унищожаването им, и смята че най добре за червиите е да се живее в магарешките тръни например, но не иска да живее в маг. трън. Чакам, теб, защитникът на разните режими и борец против загнилия империализъм, да напуснеш омразните САЩ и да заживееш я в свободна и богата Куба, Сев. Корея, е, може и във Венецуела да прескочиш, там не е баш, какот си го харесваш, ама бива.
Айде и после пиши.Иначе си ставаш поредния празен дърдорко, който чрез живота си опровергава възгледите си-само празното му дрънкане се носи над Florida, USA.

Alexanderbb
26-10-2011, 20:12
A как се връзват катарските войници участващи в "революцията". Аз на това по-скоро му викам събаряне на законната власт в една държава с цел окупация и икономическа изгода

pavlin
26-10-2011, 20:26
По последни данни около 40 000 за загинали след намесата на НАТО в Либия а уж целта им беше да избегнат жертви. Абе лицемерие от всякъде.

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:22 ----------


Е Павлинчо, то при теб явно е така, ама при мен е различно. Разбирам те, не можеш да си събереш акъл, ясно е, ама не го и давай, без да ти го искаМ /няма просто такъв у теб/. Писнало ми е от такива -плюят по нещо, а живеят в него.Все едно червей, който плюе по ябълките и приканва за унищожаването им, и смята че най добре за червиите е да се живее в магарешките тръни например, но не иска да живее в маг. трън. Чакам, теб, защитникът на разните режими и борец против загнилия империализъм, да напуснеш омразните САЩ и да заживееш я в свободна и богата Куба, Сев. Корея, е, може и във Венецуела да прескочиш, там не е баш, какот си го харесваш, ама бива.
Айде и после пиши.Иначе си ставаш поредния празен дърдорко, който чрез живота си опровергава възгледите си-само празното му дрънкане се носи над Florida, USA.

Не съм единствения който живее в САЩ и критикува системата ама май това не го пише в твоите книжки. Затова и ти казах да се опиташ погледнеш и от другата страна на медала.

fred
26-10-2011, 20:37
По последни данни около 40 000 за загинали след намесата на НАТО в Либия а уж целта им беше да избегнат жертви. Абе лицемерие от всякъде.

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:22 ----------



Не съм единствения който живее в САЩ и критикува системата ама май това не го пише в твоите книжки. Затова и ти казах да се опиташ погледнеш и от другата страна на медала.
Павлинчо, нещо си се сбъркал съвсем чадо (ма такива като теб си избраха Осамата, не се пеняви). А за другото-аз книжки нямам-не съм издал-за щастие или нещастие, а чета книги.Книжки например са комиксите и други ненужни или маловажни писания, а книга е нещо четвъртито, няма картинки и е написана от разни умни чичковци и лелки, ама не само за деца, а и за върастни.Освен, че не трябва да сричаш, трябва, пак ти казвам да имаш разум, да ги проумееш-това, което искат да ти кажат, особено при художествените.Нещо сложно явно за теб.
Писах, за четене, по съвет на твое другарче, да гледам еди какво си ми препоръчва-та както и на теб ти казвам, че съм гледал и чел доста по-вече от теб.
Тая твоята страна на медала е ясна-ама, като си критикар иди и критикувай и другаде, където е трудно.
Тия дето критикувате -живеете в тая система, а не в другата-и като гледам, не се махате от там, щото ви харесва.Даже и доброволно си отишъл, а не си заточен насила от някой.
Та емигрирате в Китай, както другаря Жоро Тарабата например и съратници - с лодки са гребали до Одеса, ти може до Куба да погребеш, като се пазиш от тия, дето гребат към САЩ, да не те потопят :hehe:.

Alexanderbb
26-10-2011, 21:29
Павлинчо, нещо си се сбъркал съвсем чадо (ма такива като теб си избраха Осамата, не се пеняви). А за другото-аз книжки нямам-не съм издал-за щастие или нещастие, а чета книги.Книжки например са комиксите и други ненужни или маловажни писания, а книга е нещо четвъртито, няма картинки и е написана от разни умни чичковци и лелки, ама не само за деца, а и за върастни.Освен, че не трябва да сричаш, трябва, пак ти казвам да имаш разум, да ги проумееш-това, което искат да ти кажат, особено при художествените.Нещо сложно явно за теб.
Писах, за четене, по съвет на твое другарче, да гледам еди какво си ми препоръчва-та както и на теб ти казвам, че съм гледал и чел доста по-вече от теб.
Тая твоята страна на медала е ясна-ама, като си критикар иди и критикувай и другаде, където е трудно.
Тия дето критикувате -живеете в тая система, а не в другата-и като гледам, не се махате от там, щото ви харесва.Даже и доброволно си отишъл, а не си заточен насила от някой.
Та емигрирате в Китай, както другаря Жоро Тарабата например и съратници - с лодки са гребали до Одеса, ти може до Куба да погребеш, като се пазиш от тия, дето гребат към САЩ, да не те потопят :hehe:.

Бих ти отговорил но възпитанието и наложените правила тук ме възпират. Все пак модераторите могат и да погледнат към темата

pavlin
26-10-2011, 22:49
Към Фред,
Абе явно няма смисъл, хайде със здраве и продължавай да си вярваш.

fred
26-10-2011, 22:56
А, смисъл няма....всеки си вярва в нещо. И от мен със здраве Павлине

Бих ти отговорил но възпитанието и наложените правила тук ме възпират. Все пак модераторите могат и да погледнат към темата
Преди да ми отговаряш, туко виж преодолял възпиращато те възпитание, ще ми е интересно да ми намериш пост където аз съм започнал да обиждам някокого пръв-теб или който и да е?! Да му обяснявам с колко гънки мисли, какво му бил обяснил бащата примерно (за щастие моят не беше нито военен, нито милиционер държа да подчертая), дали бил просветен и т.н, нали? Понеже аз веднага ти показвам един твой пост в тая тема:

....
А замислял ли си се че те се връзват на такива лафове защото и родителите им се връзват на тях и няма кой да ги просвети и да им обясни как стоят нещата на практика........ Тъжното е че у нас все повече хора се меркантилизират и почват да мислят с една гънка. На тях е безмислено да им се обяснява че след месец ако бай Мангал реши ....
Действам на принципа, каквото повикало-такова се обадило, като не ти харесва не започвай пръв, иначе и за мен е безмислено да обяснявам на хора, които Бочаров е определил точно преди 20-тина години.Идеята ми е да го прочете, този който има нужда и нагласа да го асимилира.
Аре и от мен със здраве.

sa6o_roman
06-11-2011, 20:58
Военни престъпления и нарушаване на човешките права... от нато

http://libya360.wordpress.com/2011/11/01/human-rights-investigations-on-crimes-of-obama-and-his-nato-in-libya/

mordohy
06-11-2011, 21:14
Никой не го забеляза!
"Завърших УНСС"
Колко ли му е струвало на Павката да си го признае!
А го е осъзнал!
И него, както и прасчо не го разбирате!
павката не иска нищо от вас, освен да подлагате на съм нение всичко!
Ха наздраве!

fred
09-11-2011, 18:56
Наздраве и от мен, ама нещо съмненията им, особено на Павлин и некои други, относно например Русия и Китай, не ги виждам :cheers:, а иначе и аз съм и подозрителен, особено към изтока :)