PDA

View Full Version : CD плейър от USA -ще работи ли радиото тук?



vaskoni
05-03-2011, 19:49
Здравейте..без да съм сигурен, просто от някъде съм чул че на въпросните СД-та не им работи тунера както трябва на нашите честоти, и по точно въпроса ми е може ли да се ползва в БГ.Но пък виждам че има шипинг до цяла Европа т.е. тунера би трябвало да работи коректно щом има опция за продажба към Европа? И по точно става въпрос за това

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Sony-CDX-GT640ui-MP3-WMA-CD-AAC-Headunit-IN-DASH-NEW-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3a63a96806QQitemZ25078 0149766QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo

На пръв поглед по нищо не се отличава от модела предлагано и у нас.

Предварително благодаря за всякаква информация!

mboge
05-03-2011, 20:19
Имам един приятел , който си донесе от там Alpine и всичко си му е ОК.

P.S Ето какво казва и добрата стара Wikipedia

http://en.wikipedia.org/wiki/FM_broadcasting_in_the_USA


In the United States FM radio stations broadcast at frequencies of 87.8–108 MHz.

RangeUser
05-03-2011, 21:38
И аз съм с Алпайн от САЩ, никакви проблеми с радиото. :beer:

Grim
06-03-2011, 09:43
Оригиналното радио на шевролета ми беше някакво Bose-AcDelco и хващаше само 100.1, 100.3 и т.н. през 1 честоти.... ако това не стоково вградено би трябвало да няма проблем :)

kiko73
06-03-2011, 12:19
аз на старата печка и слагах "синя точка" и имах такава интрига - в упътването си е описан начина, по който се прехвърля "търсачката" (обхвата) на тунера по евро стандарт и всичко става ОК.

tonov
06-03-2011, 22:52
То за хващане няма да има проблеми, просто в USA радиото е само на нечетни честоти. т.е по подразбиране няма да лови четните БГ радиа. В тунинг.бг съм срещал информация (нямам много спомен), че ако не е заложено като функция по системните менюта, можеше да се препрограмира. Конкретно за СОНИ не знам.

пп: В USA няма и RDS, така че вероятно и тази функция ще липсва.

Sergey_gigov
07-03-2011, 14:49
Имат RDS,само че е някаква тяхна модификация иначе по темата - радиото ще работи , не е сигурно само като излезнеш от града ,какво ще се случва,както казах техния RDS е малко по различен

vaskoni
09-03-2011, 21:50
Явно за всяка марка е различно, защото съм виждал Pioneer е от US да се продава някъде из форумите и си пишеше амер.тунер т.е. има нещо. Познат ремонтиращ битова електроника ми каза че някои работят други изобщо не хващат радио тук и си е на риск.Въпроса е как да разбера този модел ще свири ли тук или ще го ползвам само на флашка?

vaskoni
05-05-2011, 22:18
То за хващане няма да има проблеми, просто в USA радиото е само на нечетни честоти. т.е по подразбиране няма да лови четните БГ радиа. В тунинг.бг съм срещал информация (нямам много спомен), че ако не е заложено като функция по системните менюта, можеше да се препрограмира. Конкретно за СОНИ не знам.

пп: В USA няма и RDS, така че вероятно и тази функция ще
липсва.

Наистина се оказа че хваща само нечетните, не че ми е кой знае какъв проблем ама не можах да открия начин за въздействие в менюто, търсих и в нета някякво инфо но без успех.
Ще съм благодарен ако ме насочите към някого можещ да препрограмира или там каквото е нужно за да
хващам всички радиа.Попитах уж вещ човек, който ми отговори че не е чувал за такива интервенции

kolev
10-05-2011, 10:54
аз съм против тия неща щото сега ще ти излезе същите пари, ако го беше взел от тук , само че без разправиите.
занеси радиото в кой да е сервиз за битова електроника, ако модела има европейска версия ще ти сложат дъмп от нея и евентуално ще тръгне.

cassillas
11-05-2011, 19:51
Аз съм с JVC от САЩ и при него има избор за американски/европейски стандарт. И хваща всички станции тук.

vaskoni
20-05-2011, 13:16
аз съм против тия неща щото сега ще ти излезе същите пари, ако го беше взел от тук , само че без разправиите.
занеси радиото в кой да е сервиз за битова електроника, ако модела има европейска версия ще ти сложат дъмп от нея и евентуално ще тръгне.

Благодаря за съвета, модела го има същия - SONY GT640UI и в БГ и единствената разлика е че от
US приятел ми го донесе точно на половината на цената на Техномаркет.А с излишни разправии не мисля да се занимавам ако става и ми отърва цената - да, ако не - здраве и така бива, освен това като прегледах радиата в София почти всички които ме интересуват са нечетни честоти.
Още веднъж благодаря!