PDA

View Full Version : Запитване за FIAT brava



10-11-2004, 01:00
Искам да помоля собствениците на този модел кола да ми напишат впечатления за нея като подръжка и здравина,защото мисля да си купя такава.

DiStefano
10-11-2004, 09:26
Убава, здрава, икономична, непретенциозна, грациозна кола поне според мен ... без значение ква модификация е S, SX, ELH, D и т.н. поддържан ли е екземпляра си струва ... това е моето мнение

11-11-2004, 01:40
Айде малко активност проявете, не вярвам да няма собственици на BRAVA.Интересува ме скъпа ли е подръжката, разваля ли се често,как е окачването и такива работи.

11-11-2004, 08:46
Наистина не познавам много добре този автомобил. Що се отнася до окачването, то е базирано изцяло на Tipo/Tempra. Т.е. еднакво е. Частите по-ходовата част са евтини и не се разбиват толкова често. Поне аз с моето Tipo изминах над 70000км преди да се разчука отново.

11-11-2004, 09:17
аз имах брава до преди година и половина:) мойта беше 1.6 - но 90 коня... Доста прилично вървеше чесно казано и се караше мнооооого приятно. Малко гадно, че е ужасно лек волана... Иначе почти нищо не съм ремонтирал по нея - само колекторите ми оправяха - тва доколкото разбрах от вантотрейд бил често срещан проблем - от греене се получавал... та така - иначе е екстра колата, да не говорим, че съотношението пари/качество и удоволствие е чудесно. Едва ли ще съжаляваш ако вземеш такава... само дето аз бих скочил или на 1.8 или 1.9ЖТД ;)

Alexius
12-11-2004, 00:47
Твърдо ЗА. Моята е 1,6 16V-103коня. Трябва да ти кажа че е доста комфортна и удобна за каране както градско така и извънградско каране. За здравина незнам, но специално за ходовата част е идентична с тази на типото/както каза колегата по-горе/. Аз имам проблем в рейката, но той не се появи при мен а така я взех/вече месец и полувина/. Баща ми преди 2 седмици си взе същата, като първи впечатления мога да кажа: ЗА ЦЕНАТА СИ КОЛАТА Е ПРОСТО СУПЕР!

Alexius
12-11-2004, 00:50
Убава, здрава, икономична, непретенциозна, грациозна кола поне според мен ... без значение ква модификация е S, SX, ELH, D и т.н. поддържан ли е екземпляра си струва ... това е моето мнение

Колега фиатката на снимката е УНИКАЛНА:)

14-11-2004, 02:49
Благодаря за съветите, сега остава да си намеря и подходящата.

15-11-2004, 01:37
Благодаря за мненията, които дадохте, спрях се на 1.8 и сега ще търся такава.

Alexius
17-11-2004, 14:38
1.8 16V e идеалният вариант!

Alfoso
13-12-2004, 13:56
Това за лекия волан ме заинтригува и изненада наистина.Подобни подробности наистина могат да променят мнението за една кола...с удоволсвие ще се радвам ако някои добави още такива относно горе посочения модел....10Х колеги....:)

Icko PB7932XB
27-12-2004, 17:10
Аз карам Брава от '96 ще започне девета година вече. Макар че смених много други коли през това време защото не ми харесва как вози фиятката, така и не го продадох и сега си давам сметка, че за тези години и 156000 км не съм имал никакви сериозни проблеми с него изключение прави само жена ми която миналта година го удари два пъти и сега аз в неделя се опитах да бутна един ел. стълб с него :lol:, но това са външни фактори. Сега за пореден път ще му изпъна ламарините и продължавам да си го карам. Само съвет, ако караш повечко минавай често стенд преден мост и махни оригиналните джанти много са меки за нашите гладки пътища.