PDA

View Full Version : Зъбни колелца за разпределение на въздуха в купето



Andrew
21-08-2006, 08:55
Колеги, оня ден разколачих на баща ми алфата, (164 ТС - '90) защото вентилатора духаше само на предното стъкло. След двудневен демонтаж на таблото разбрах къде е проблема. На едното зъбно колелце му ги нямаше два зъба. Моля помогнете, откъде мога да си намеря такива зъбни колелца... или направо целия блок с 5-те зъбни колелца. Иначе пробвах се да ги наслоя... засега стана. Обаче предпочитам да си взема ново колелце щот имам чуство че ако го оставя така, пак ще трябва да разглабям скоро таблото.

Boby
21-08-2006, 10:11
В някоя забутана морга,където не знаят за какво става дума иначе ще ти :death: със 100-120лв и не се знае колко ще изкара.

Aquila
15-09-2006, 17:50
Колеги, оня ден разколачих на баща ми алфата, (164 ТС - '90) защото вентилатора духаше само на предното стъкло. След двудневен демонтаж на таблото разбрах къде е проблема. На едното зъбно колелце му ги нямаше два зъба. Моля помогнете, откъде мога да си намеря такива зъбни колелца... или направо целия блок с 5-те зъбни колелца. Иначе пробвах се да ги наслоя... засега стана. Обаче предпочитам да си взема ново колелце щот имам чуство че ако го оставя така, пак ще трябва да разглабям скоро таблото.

В коя част се намират точно тези зъбни колелца?Трябва ли да се маха цялото табло или само километража и духалките? Мойта също не духа горе,само на стъклото и в краката, и мислех да разглобявам

Andrew
16-09-2006, 13:43
За съжаление ще трябва да разглобиш цялото табло...

Andrew
16-09-2006, 13:46
Тук можеш да намериш полезна информация по разглобяването и др. :!:

http://www.alfapro.com/

Boby
16-09-2006, 16:06
Само един съвет. Закрепвайте много добре кутийките със зъбните предавки,така че да не помръдват и мм :!:

virusalfa
17-09-2006, 18:19
Аз също имах проблем със степера,свалих го,и установих,че има оронени зъби.Поиграх си час-час и половина с лупата ,течен метал и игла и изградих нови зъби,а с помощта на задружното зъбно колело(това,което е зацепено за въпросното,дето е развалено) формовах и почистих зъбите.Изчаках два часа,монтирах колелата на мястото им,смазах ги с Литол-24, и работят вече една година без проблем.Но докато извадиш моторчето,ще родиш мъжо
:wink: