PDA

View Full Version : клапата на климатика



lan
21-08-2006, 14:12
Здравейте колеги,
дълго време се чудех защо климатика нещо ми се чуди като го включа и един ден си нямах работа и я разглобих отпред. Първото, което видях е, че няма поленов филтър, всъщност то дори и кутия няма - нормално ли е - не зная, надявам се да ми кажете. Но с това не приключи всичко, стана по - интересно, клапата изобщо не помръдва, стои в отворено положение. успях да се навра под таблото в дясно (въпреки моите 1.92м и почти 100 кг.), защото мислех, че моторчето не работи. Доколкото видях то си е ОК. Явно механизма е счупен. Та въпросът ми е, някой имал ли е такъв проблем или дори и да е нямал, знае ли как се оправя това нещо. По мое му май трябва да се свали таблото за да се стигне до тези нещица. Тази мисъл обаче не ме прави особено щастлив, но ако се налага...

Bobo
21-08-2006, 22:36
По принцип моторчето сдава багажа но е възможно да се е скапал и механизма :roll: Таблото не се сваля, но трябва да си доста сръчен и да имаш подходящ инструмент :wink: Ако го закъсаш пиши ЛС :wink:

lan
22-08-2006, 08:47
моторчето си е наред, защото върти, но промяна в положението на клапата няма. ако не се сваля таблото, то може би трябва поне жабката да махна, защото лежайки на пода едва стигнах до моторчето, а до механизма си нямам идея как. От гледна точка на пространството GTV - то е доста оскъдно. този weekend най - вероятно ще я помъча пак и ако излезе нещо ще пиша.