PDA

View Full Version : регулиране съединител 164 ТД



Aquila
23-08-2006, 13:57
Съединителя отделя много долу , някой знае ли дали може да се регулира, но понеже не е с жило а с хидравлична помпа все си мисля,че той се наглася сам според това колко е износен ? Ако имате идеи ще е добре :D

Mury
24-08-2006, 18:02
Неможе да се регулира,но не мисля че се нагажда според износването защото моя е нов и пак си отделя горе :wink: :wink: :wink:

virusalfa
25-08-2006, 10:14
.. И не е много евтин... :roll:

Boby
28-08-2006, 13:58
Не се регулира съединителя.Комплект нов излиза 140лв без лагер.

Aquila
04-09-2006, 00:59
Съединителя се пооправи.Колата не беше карана много време просто.

Бях пускал и друга тема понеже преди беше много твърд,едва натисках педала - оказа се запушен маркуч, един от двата,които влизат в работното цилиндърче, а и самото цилиндърче не беше в добро състояние.Срещу 34лв за цилиндър и 39 :shock: за маркуч от Динекспрес в Пловдив!!! Никъде неможах да намеря такъв маркуч нито в магазин,нито на места където произвеждат,та в Динекспрес май-добре знаят,че няма и си надуват яко цените. Сега поне педала на съединителя е добре.

Друг проблем - трудното палене и пушене се оказа лек теч от ГНП-то. В смисъл всичко друго е проверено и след като има теч значи системата е така да се каже разхерметизирана и си мисля,че просто не качва достатъчно гориво . След няколко дена ще ремонтирам и резултата ще е ясен

virusalfa
04-09-2006, 09:42
Когато липсва теч е възможно да се бъзика регулиращия клапан за ниското налягане в помпата,както е при мен,примерно,ама въобще не ми пука :idea:

Boby
04-09-2006, 20:58
Смени цялата спирачна течност.Когато я пробвах педала на спирачката беше много твърд.То май и накладки нямаше де,но пак съединителя и спирачките бяха твърди.

Не казваш от къде тече помпата,но смяна на гумички,тва онова от 60-400лв.Поне толкова е в сервиз на Бош.Кога пали трудно на топло или студено?

virusalfa
04-09-2006, 22:31
Съединителя се пооправи.Колата не беше карана много време просто.

Бях пускал и друга тема понеже преди беше много твърд,едва натисках педала - оказа се запушен маркуч, един от двата,които влизат в работното цилиндърче, а и самото цилиндърче не беше в добро състояние.Срещу 34лв за цилиндър и 39 :shock: за маркуч от Динекспрес в Пловдив!!! Никъде неможах да намеря такъв маркуч нито в магазин,нито на места където произвеждат,та в Динекспрес май-добре знаят,че няма и си надуват яко цените. Сега поне педала на съединителя е добре.

Друг проблем - трудното палене и пушене се оказа лек теч от ГНП-то. В смисъл всичко друго е проверено и след като има теч значи системата е така да се каже разхерметизирана и си мисля,че просто не качва достатъчно гориво . След няколко дена ще ремонтирам и резултата ще е ясенРаботния цилиндър на 164,Капа и 166 почти съм сигурен,става от Алфа 33 :idea:

Aquila
07-09-2006, 01:31
Смени цялата спирачна течност.Когато я пробвах педала на спирачката беше много твърд.То май и накладки нямаше де,но пак съединителя и спирачките бяха твърди.

Не казваш от къде тече помпата,но смяна на гумички,тва онова от 60-400лв.Поне толкова е в сервиз на Бош.Кога пали трудно на топло или студено?

Еми ти я видя, но сега и дръпнах едно добро ремонтче, само амортисъори не съм сменял. Сега пали много по-добре от преди,но пак понякога на студено ми се налага да подгрея 2-3 пъти ( до колкото може да е студено лятото де) .Спирачки и съединител са ОК вече, наистина нямаше накладки.ГНП-то тече съвсем леко, образува капка отдолу. Утре ще я карам на майстор и ще видим.

Друго,което обаче се чудя от какво може да е - при по-висока скорост над 150-160 държи постоянна температура от 95-100 градуса,че даже тръгва да минава 100те.Незнам дали проблема е от перката или от водната помпа. Незнам на какъв принцип функционират датчиците за температурата,защото на градско перката си включва нормално и охлажда,а на извънградско все едно не включва.

Boby
10-09-2006, 15:25
Е ти щом сега на 20* подгряваш 2-3 пъти тогава зимата по-добре като я запалиш цяла зима не я гаси :!: При висока скорост тая държи малко над 80*,ако е дълго изкачване може и 90 да държи.В градски усливия малко преди 100 се включва перката.

Aquila
15-09-2006, 14:42
Трудното палене и то се оправи - центровка на помпата, сега на половин оборот пали.
Има някакъв лек теч от радиатора на парното в купето и може загряването да е от това.

Andrew
15-09-2006, 15:38
Трудното палене и то се оправи - центровка на помпата, сега на половин оборот пали.
Има някакъв лек теч от радиатора на парното в купето и може загряването да е от това.

Колега, как си си направил центровката на помпата, че и мойта така пали, и независимо дали е топла, трябва да подгрявам.

Как подгряваш при положение,че е топла :?:

Aquila
15-09-2006, 17:44
Трудното палене и то се оправи - центровка на помпата, сега на половин оборот пали.
Има някакъв лек теч от радиатора на парното в купето и може загряването да е от това.

Колега, как си си направил центровката на помпата, че и мойта така пали, и независимо дали е топла, трябва да подгрявам.


Същата работа и при мен,дори и топла палеше трудно,после се тресеше няколко секунди и пушеше жестоко,сега е 6+ . За центровката я закарах на майстор,как и какво точно е правил незнам.Но мойта е с механична помпа,твойта би трябвало да е електронна.Иди да я погледнат,на мен ми я оправиха за 20лв.