PDA

View Full Version : Свързване на кабели



mariqn.rusev
22-03-2011, 23:17
Здравейте искам да попитам как да си свържа стъпалото към оригиналното CD на АЛФА 147,като отзад няма чинчове.Някой знае ли как мога да си изкарам кабели и да си направя сам чинчовете?Благодаря ви предварително.

oem
23-03-2011, 00:04
От предусилвателя се изкарват чинчове. Някой по специалист трябва да го отвори и да ти ги изведе. Ако на входа на стъпалото вкараш сигнал директно от стъпалото на CD-то има риск да изгориш мощното стъпало.

mariqn.rusev
23-03-2011, 21:14
Добре с ето този кабел няма ли да стане?

Sergey_gigov
25-03-2011, 16:57
ще - това е кабела , който ти трябва

mariqn.rusev
26-03-2011, 18:09
Ок!Благодаря

vladeto_
08-04-2011, 22:32
от къде да намеря ткаъв кабел ?

mordohy
08-04-2011, 22:58
Всеки уважаващ себе си усилвател има и вход за директно подаване на сигнал от крайното стъпало на плеъра. Има си и входящ потенциометър, с който регулираш силата на входящия сигнал и не знам, защо се занимавате с идиотщината да вадите сигнал от предусилвателя.
Това се правеше, но някога, когато усилвателите бяха съвсем друга бира.
Освен това сигнала от предусилателя, до като стигне до усилвателя, който по традиция е в багажника, има всички шансове да се изкриви, да влезе брум или просто да е недостатъчно силен.
Входа за слаб сигнал е 500 или 750 миливолта.
Много от предусилвателите дават 120, че и по-малко миливолта.
Така, че взимайте смело от кабела за колоните, но внимавайте!!!
Повечето съвременни крайни стъпала на плеърите са с мостова схема. Тоест и на двата кабела за колоната има вързан по един усилвател. Инвертиращ и неинвертиращ. Това изисква за се използва само единия кабел, а оплетката директно на масата на плеъра.
По-старите са със само един усилвател на канал и там единия кабел е от стъпалото, а другия е просто маса.
Тука вече е по-просто.
Масата на оплетката!
Освен това, препоръчвам да пуснете още една маса от корпуса на плеъра на оплетката.
От много маси там глава не боли!
Ако е по-стар усилватля и има само вход за слаб сигнал,пак няма страшно!
Просто трябва да сложиме отвънка потенциометъра, който по-новите си имат вътре!
Успех!

badmadafaka
11-04-2011, 12:04
от къде да намеря ткаъв кабел ?
Ако не бъркам вида на буксата, всички блаупункти (поне от последните няколко години) са с такива, тоест преходника към чинчове е марка "блаупункт" и се продава там къдет продават радиа на същата марка, демек в "техномаркет"... А ако имаш някой френд, който си е купувал скоро някакво радио същата марка (чисто ново), което не е мега-лоу-траши клас, би трябвало да си го има преходника в комплекта. Тоест ако имаш такъв човек и той не го ползва... Абе малко сложно стана, по-добре си го купи, струва не повече от 20-тина лева :comphits:

Sergey_gigov
15-04-2011, 17:31
даже е 15 кинта фирма Импас 56 намира се на бул. Черни връх 67
Сервиз Аристо моторс

dobri_g
20-05-2011, 10:10
Добре с ето този кабел няма ли да стане?

С този кабел няма да стане. Това е за AUX вход на CD-то.
Не е изход.

Sergey_gigov
21-05-2011, 14:40
С този кабел няма да стане. Това е за AUX вход на CD-то.
Не е изход.

я пак си помисли - да не си в грешка ?

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/ISO-konektor.htm

C1 - external amplifier or equaliser



+ Pin 1 - Line out left rear
+ Pin 2 - Line out right rear
+ Pin 3 - Line out ground
+ Pin 4 - Line out front left
+ Pin 5 - Line out front right
+ Pin 4 - +12v switched - maximum 150mA

ALFA CORSE
21-05-2011, 20:37
Да ама кабела на снимката е за C3, а колегата няма пинове за конектор C1.

Sergey_gigov
25-05-2011, 11:07
блаупункт-ска му работа ........ идиоти -радио без изход , пък с вход :D
не плачете, тогава има и друг вариянт -макар да не е най-добрия , все пак е вариянт
http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=30_53&products_id=434

ALFA CORSE
25-05-2011, 14:38
Това е интересно, изпробвано ли е как работи?

dobri_g
25-05-2011, 15:24
я пак си помисли - да не си в грешка ?

Както се видя, не съм :devil:.

Sergey_gigov
25-05-2011, 15:51
хайде да речем на 50% - това дали има или не изходи зависи единственно от модела на цд- плеъра и годината на производство - на 156 съм монтирал усилвател с оригиналния плеър и точно с такъв преходник -това че в конкретната кола не може да стане - възможно е ., но преходника си е тоя - при поръчката му идват С1, С2 и С3, така че дали това на снимката е С1 или С3 няма много голямо значение ...

dobri_g
25-05-2011, 16:16
:spam:
Ok, стискаме си ръцете на 50 %.
И стига сме спамили темата на колегата.

Между другото това за буксата е добре да се знае, че идва с трите конектора. Сега, ако и кажете от къде, цена няма да имате. Да не се чудят други колеги, на които може да им потрябва.

П.П.


написано е вече
Ok. Пропуснал съм го.:th_up:

Sergey_gigov
25-05-2011, 16:29
написано е вече

dobri_g
13-06-2011, 17:33
Ето нещо за колегите, които имат окабелен конектор C1:
Кабел ISO BLAUPUNKT 4RCA (http://www.electronics.bg/product_info.php?products_id=21003811)

ALFA CORSE
20-06-2011, 22:56
Аз реших да използвам един преобразовател на audison connection SLI 2 (http://www.connection.eu/index.php?link=accessories&view_c=9&view_f=24)

http://junkies.files.wordpress.com/2007/05/audison-sli.jpg?w=497

След седмица-две ще пиша отзиви.

CTOMAHATA
23-06-2011, 00:38
Радиото ми също няма изходи на C1. Усилвателя е боднат директно на високите, въпреки че не ми се искаше. Все пак подобрението в звука е осезаемо.

За сега не съм се отказал от подобрения и пасивно търся радио с изход (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60083).

ALFA CORSE
28-06-2011, 21:06
Радиото ми също няма изходи на C1. Усилвателя е боднат директно на високите, въпреки че не ми се искаше. Все пак подобрението в звука е осезаемо.
Вземи си един преобразувател високо към ниско, аз съм доволен от този на audison, не съм го замервал колко волта дава към усилвателя все още. А и си има auto remote.

zdravko_ss
22-11-2011, 16:22
Колеги, взех си един усилвател Blaupunkt и кабел за чинчовете от C1, обаче на схемата на моето сиди remote control е на C2.Кабела, който е оставен за RC се пада на пин 6, който се явява свободен.Въпроса ми е към кой пин от C2 трябва да свържа пин 6 от C1? Може би към пин 10, но не съм наясно и предпочитам да питам.

dobri_g
22-11-2011, 17:17
Въпроса ми е към кой пин от C2 трябва да свържа пин 6 от C1? Може би към пин 10, но не съм наясно и предпочитам да питам.
Към никой. Най-добре ползвай плюс от конектор А(този, който го водят за автоматична антена ) за включване на усилвателя.

П.П. С2 при теб да не за дистанционно от волана?

zdravko_ss
22-11-2011, 17:53
значи ли,че ако към входа за remote control на усилвателя закача 12V ще тръгне? и малко не ми стана ясно къде е това за което казваш на конектор А

dobri_g
23-11-2011, 08:35
значи ли,че ако към входа за remote control на усилвателя закача 12V ще тръгне? и малко не ми стана ясно къде е това за което казваш на конектор А
Да, като подадеш 12V ще се включи усилвателя. При теб нямаш изход за автоматична антена на конектор А. Виж на конектор С2 10-ти пин кога има 12V, ako e след като пуснеш CD-то може да ползваш и него.

zdravko_ss
25-11-2011, 16:43
Както и предполагах, направих мост между пин 10 от конектор С2 и пин 6 на конектор С1 и тръгна.Проблема сега е, че на пин 10 има постоянни 12V и трябва да мисля някакво ключе да изключвам усилвателя.

dobri_g
25-11-2011, 17:09
Както и предполагах, направих мост между пин 10 от конектор С2 и пин 6 на конектор С1 и тръгна.Проблема сега е, че на пин 10 има постоянни 12V и трябва да мисля някакво ключе да изключвам усилвателя.
Няма смисъл да правиш мост между пиновете, направо свързваш пин 10 към усилвателя(на пин 6 така или иначе нямаш нищо). Напрежението на 10 постоянно ли е или само когато колата е на контакт, ако е само на контакт можеш да го оставиш и без ключе.

zdravko_ss
25-11-2011, 17:46
Направих мост между 10 и 6 пин за да не преправям буксата на преходника за чинчовете, защото там кабел за remote control беше оставен на пин 6,сега от пин 6 направо отива в усилвателя. Напрежението е постоянно на пин 10, може би защото като връзвах сидито му пуснах два постоянни плюса за да може да работи и без контакт.

dobri_g
25-11-2011, 17:57
Направих мост между 10 и 6 пин за да не преправям буксата на преходника за чинчовете, защото там кабел за remote control беше оставен на пин 6,сега от пин 6 направо отива в усилвателя. Напрежението е постоянно на пин 10, може би защото като връзвах сидито му пуснах два постоянни плюса за да може да работи и без контакт.
Това напрежение не прекъсва ли, когато е изключено CD-то?
Ако не ще трябва да го свържеш през ключе и да гледаш да не го забравиш включен.

zdravko_ss
25-11-2011, 18:34
не, не прекъсва напрежението, ще му мисля нещо с ключе.

tonov
29-11-2011, 19:10
Може направо да свържеш ремоте-то на усилвателя някъде където има 12В на контакт, така няма да има опасност да го забравиш включен. Лошото е, че в такъв случай и усилвателя ще работи само когато си на контакт. Но все пак е вариант ;)

zdravko_ss
01-12-2011, 07:39
това е идея, благодаря!