PDA

View Full Version : как да си разглобя таблото, изгоря ми подсветка



martzaro
24-08-2006, 01:03
Изгоре ми лампата на километража и сег виждам само оборотомера нощем верно че на 5-та стрелките са успоредни ама така не ме кефи. Едно от готините неща в 164 е таблото което през нощта е като самолет.

umax
24-08-2006, 13:16
Ми начи колега аз таблото с уредите го свалих по тази картинка
http://www.belev.net/umax/tablo.jpg
тоест развиваш винт номер 4. Останалото е на щипки ;)

Свалях го доста отдавна такаче е възможно да има още някой болт, внимателно със свалянето на капачетата, че се трошът щипките им ;)

Gligan
24-08-2006, 20:16
Хм да въпросна-за дисплея на климата ми изгоряха крушките на часовника и степента на вентилатора,някой ще ме светне ли как се сменят :please: п.с. става въпрос за новото табло

Andrew
25-08-2006, 15:20
Хм да въпросна-за дисплея на климата ми изгоряха крушките на часовника и степента на вентилатора,някой ще ме светне ли как се сменят :please: п.с. става въпрос за новото табло

сигурен ли си че са крушките? да не е заминал кабела? Както и да е имам решение и за двата проблема. Иначе трябва да махнеш и таблото (или поне да го разхлабиш малко) за да свалиш климатроника... и те се виждат отзад. Лесно се сменят. Навсякъде има такива крушки само че ще трябва да свалиш зелената гумичка от старите и да я сложиш на новата крушка, иначе ще ти свети жълто - внимателно да не се скъса че тогава няма управия... ще трябва да се лепи с нещо! Ако имаш други въпроси пиши ЛС

Boby
28-08-2006, 13:51
За таблото.

Сваляш волана на долу.Бъркаш с пръст отзад и избутваш колчетата на капачките от ляво за километража,теста от дясно няма нищо.Отвиваш двата болта отпред.Отдолу има още 2.Сваляш пластмасата,откачваш буксите.Отвиваш другите 2 болта който вече държът таблото,откачваш го от горния край и си сменяш каквото трябва.Сглобяваш го по обратния ред.

Успех! :th_up:

Gligan
29-08-2006, 19:27
Занчи таблото го свалих :Yeeeehaaa: благодаря за напътствията вкл. и на Григор, без който нямаше да мога да я измъкна тая пущина.НО не мога да се светна крушката върви с цокъла или без него, моля Ви за светлина по въпроса

Boby
29-08-2006, 20:12
Естествено, че без :!:

Gligan
31-08-2006, 14:20
Успяяях сега е светлина, благодаря на всички :bowdown: значи крушката върви с пластмасовия цокъл /или фасунка, не знам кое е по-правилното/, не можах да сваля гумения капут, но намерих на osram зелени крушки и сега всичко е О.К.