PDA

View Full Version : Гаранционен фонд - заплашват с глоби



vaklinator
11-04-2011, 13:50
Получих следното писмо: .... Тъй като ваше автомобил с ДК №СС8441АС не прписъства в базата данни на ....... майната им там застрахователи, ще ви наложим глоба в размер на 400 лева ..... съгласно закона за задължителната застраховка ГО и ще се предприеме служебно спиране от движение на вашето МПС...... Това съвсем накратко го преразказвам. Всъщност не ми е ясно какво искат тези господа? Моля ако някой е запознат да сподели или да ми даде насока за размисъл. Автомобил не е в движение от 2008-ма, ако е важно.
П.П. В смисъл не се използва, но не е спрян официално.

The_Game
11-04-2011, 14:00
Нали са се засилили да въведат в данъчното всичко регистрирано в кат.

Alexanderbb
13-04-2011, 15:37
аз все по силно си мисля че е време да хванем сопите амаааааа....

Ранобудниче
13-04-2011, 15:51
Получих следното писмо: .... Тъй като ваше автомобил с ДК №СС8441АС не прписъства в базата данни на ....... майната им там застрахователи, ще ви наложим глоба в размер на 400 лева ..... съгласно закона за задължителната застраховка ГО и ще се предприеме служебно спиране от движение на вашето МПС...... Това съвсем накратко го преразказвам. Всъщност не ми е ясно какво искат тези господа? Моля ако някой е запознат да сподели или да ми даде насока за размисъл. Автомобил не е в движение от 2008-ма, ако е важно.

И аз имам подобно писмо за кола, която съм продала преди 2 години (по всички правила) и която съм отписала от данъчното.

Всъщност, посмях се, четейки.
Не смятам да върша работата на купувача, който на фона на дребната сума, която договорихме, така и не я събра цялата.

brazen
13-04-2011, 17:23
И аз имам подобно писмо за кола, която съм продала преди 2 години (по всички правила) и която съм отписала от данъчното.

Всъщност, посмях се, четейки.
Не смятам да върша работата на купувача, който на фона на дребната сума, която договорихме, така и не я събра цялата.


Ами да ти кажа Дядо ми получи писмо за един Трабант, който беше бракуван и ОТПИСАН още преди 10 години... да ама се оказа че в данъчното все още му се води, въпреки навременното уведомяване на господата,че колата е бракувана. Наложи се да им нося талона на автомобила(трабанта де), на който има печат "унищожена", за да я отпишат.

Така че, ако ти идва писмо на теб, значи тази кола фигурира на твое име все още... Предполагам нещо им е грешна информацията, но те съветвам да провериш дали наистина са ти я отписали. Защото ако не са го направили(по тяхна вина), на тебе ти се точат лихви, глоби и т.н.

jorko
13-04-2011, 17:25
Получих следното писмо: .... Тъй като ваше автомобил с ДК №СС8441АС не прписъства в базата данни на ....... майната им там застрахователи, ще ви наложим глоба в размер на 400 лева ..... съгласно закона за задължителната застраховка ГО и ще се предприеме служебно спиране от движение на вашето МПС...... Това съвсем накратко го преразказвам. Всъщност не ми е ясно какво искат тези господа? Моля ако някой е запознат да сподели или да ми даде насока за размисъл. Автомобил не е в движение от 2008-ма, ако е важно.

Официално ли е спрян от движение ? Или просто не се кара ?

vaklinator
13-04-2011, 17:59
Официално ли е спрян от движение ? Или просто не се кара ?

Не се кара, не е спрян от движение официално.

Max
13-04-2011, 18:03
Не се кара, не е спрян от движение официално.

Всичко прекрасно, но дори да не е спряна официално колата от движение, не виждам какво ги бърка има ли застраховка или не, след като колата не се движи.
Ако си я прибере човек в гараж, двор и т.н. и си плаща данъка какъв е проблема?
Пак търсят едни пари дето някой се е сетил, че му трябват...

DerMeister
13-04-2011, 18:07
Аз днес бракувах една Корса, за която получих писмо. КАТ, данъчно и т.н. всичко съм направил. Сега трябва ли на тия тулупи, които чисто и просто рекетират с тези писма, да им пращам/казвам нещо или забравям?

vaklinator
13-04-2011, 18:20
Аз днес бракувах една Корса, за която получих писмо. КАТ, данъчно и т.н. всичко съм направил. Сега трябва ли на тия тулупи, които чисто и просто рекетират с тези писма, да им пращам/казвам нещо или забравям?

Прав си колега, ама невиждам как ще напълнят хазната с глоби, които няма откъде да ги вземат. Хората пари нямат за бирници, ток, парно .... и ядене, пък камоли за тяхните глупости. Май наистина е дошло време да се хване тоягата и да се млати до дупка.

jorko
13-04-2011, 18:32
Всичко прекрасно, но дори да не е спряна официално колата от движение, не виждам какво ги бърка има ли застраховка или не, след като колата не се движи.
Ако си я прибере човек в гараж, двор и т.н. и си плаща данъка какъв е проблема?
Пак търсят едни пари дето някой се е сетил, че му трябват...
Кодекс на застраховането...

vaklinator
13-04-2011, 19:28
Кодекс на застраховането...

Е и? Какво да застраховам на МПС , което не се използва към текущата ден и дата? Какъв риск има да изкочи сам автомобила от гаража и да направи беля на някой своеволно. Извинявайте , ама тука не сме във филм на Хичког. Стягам си тоягите и съм им еб*л майката на рекетьорите. ПИСНА МИ НА КУ**

Георги Живков
13-04-2011, 20:33
Според европейски изисквания,не знам си колко процента от регистрираните МПСта,трябва да са застраховани.

ФЕРАРИСТ
13-04-2011, 20:39
Свиркайте си, и ич да не ви пука.....

Cardinala
13-04-2011, 20:41
А според европейски изисквания пише ли, че трябва да се увеличат и заплатите, или нека плащаме по европейски за всичко, пък да ни плащат по български за труда???

ALFA JTD
13-04-2011, 20:47
и аз получих писма даже 3 и се чудя дали да плащам ли?
една от колите е леко изгоряла след като я продадох преди 3-4 години лошото е че нямам никакви документи за нея и не мога да я бракувам
какво да правя не знам :bored:

myato
13-04-2011, 21:15
и аз получих писма даже 3 и се чудя дали да плащам ли?
една от колите е леко изгоряла след като я продадох преди 3-4 години лошото е че нямам никакви документи за нея и не мога да я бракувам
какво да правя не знам :bored:

Иди в КАТ и си извади удостоверение за това,че си собственик.Другото не е за тук.

vaklinator
13-04-2011, 21:17
А според европейски изисквания пише ли, че трябва да се увеличат и заплатите, или нека плащаме по европейски за всичко, пък да ни плащат по български за труда???

Не си прав колега!!! В много европейски държави цените дори са ПО-НИСКИ от нашенските, но заплатите са им 15 пъти по-големи. МАМКА ИМ ************

голямата риба
13-04-2011, 22:14
в Ланча форума има подобна тема.
Та се оказва, че заради безумието на законите в РБ, тези от фонда не могат да направят нищо, освен да се ежат.

Alexanderbb
13-04-2011, 22:37
Да и май май противоречи на закона за потребителите който пък е европейска директива. И там пише че не могат да те накарат да плащаш нещо което не ползваш

pr_00f
14-04-2011, 21:48
И аз получих днес такова писмо за Алфата... която продадох преди две и половина години. ( и съвсем прилежно отписана в общината в законен срок)

След една поредица от цитати, закони , наредби срокове и заплахи какво ме очаква ,следва текст най-отдолу:

"В случай, че към 11 Март 2011г. сте прехвърлили собствеността на притежаваното МПС с нотариално заверен договор за покупко-продажба на МПС, горните указания не се отнасят за Вас и моля да бъдем извинени.

Най якото е че имам 14 дневен срок от датата на изпращането на съобщението .... а то е изпратено на 29 Март а аз го получавам на 14 Април. Хахахаха е то бива тъпотия безумна.

Та аз си имам копие от нотариално заверения договор за продажбата. Само че какво следва от това - никъде не са поискали от мен да им подам тази информация, да пратя сканирано копие или нещо от сорта. Как ще намерят купувача на колата който определено не си е направил труда да я регистрира в общината, а може би и в КАТ. А със сигурност знам , че колата е препродадена не по късно от година. Ама да се оправят де.

Satanism
14-04-2011, 23:18
Между другото, при бракуване искаха ли ви документ за платени данъци в КАТ?

DerMeister
15-04-2011, 00:43
Между другото, при бракуване искаха ли ви документ за платени данъци в КАТ?
Не.

abart_
15-04-2011, 00:49
Между другото, при бракуване искаха ли ви документ за платени данъци в КАТ?

На мен пък "ДА" ,преди три години и кусур....

Искаха ми бележка за платени данъци,талона на колата(малък и голям) и регистрационните табели.......:cry:

DerMeister
15-04-2011, 00:54
Вчера бракувах една кола.

Дойдоха, взеха я, документ, че е взета. От там в КАТ, първо на гишетата преди каналите, после връщаш номерата и ти дупчат големия талон в бараката, където дават нови номера. После в общината с талона и документа от скрапа(копия), платих данъците и довиждане.

Ранобудниче
15-04-2011, 09:58
... Ама да се оправят де.

Точно така мисля и аз.

pr_00f
15-04-2011, 10:20
Ами ако ми бяха поискали да им изпратя копия от документи, договор или нещо от сорта - проблем няма, въпреки че не съм длъжен.
Но нищо подобно не са поискали.

pinko
15-04-2011, 10:22
Аз пък пощръклях с моята община тия дни - отивам да платя данъка на Жипа и вагона и някаква зла лелка почва да ми обяснява как съм бил имал още 3 коли, на които не са платени данъците.

Аз се облещих и се оказа, че още ми се водят Ланча Дедра (продадена 2006 и надлежно отписана в същата тая община), Ланча Капа (продадена 2007 и надлежно отписана в същата тая община), както и Алфа 166 (същата работа, продадена и отписана 2009 г.)

Некви суми, некви лихви, некви ужаси - аз и обяснявам на тая лелка, че след продажбата съм идвал, писал съм декларация, носил съм ксерокопие от нотариалния договор, носил съм и оригинала тоже и т.н., откъде накъде тия коли още не са отписани? И тя мига, вероятно е станала грешка, сигурно са се загубили декларациите.... Да съм донесял неква бележчица, дето са ми я дали при отписването?!?? Ми аз отдавна съм ги изхвърлил тия бележчици, за кво са ми некви стари документи на коли, продадени и забравени още преди 5 години? Тва да не е акт за раждане, че да го пазя цял живот?

И още един въпрос изниква - хубу де, като са се загубили декларациите, като колите още не били отписани, що миналага година тия коли не ми се водиха, а тая година изведнъж възкръснаха? И на бърза ръка са натрупали данъци и лихви за 5 години назад?

Ще помоля и Горица за мнение, щото просто не знам кво да правя - да ги отсвирвам ли, да ги съдя ли, или просто да отида и да залея с бензин скапаната им барака? И без тва нямат връзка с другите общини, сичко се пази на архивните им компютри от времето на Фред Флинтстоун.

Ранобудниче
15-04-2011, 10:44
Занеси си договора за продажба.
Не може да ти искат данъци за времето след сделката - длъжни са да си направят корекция, ако ще да е за 5 години назад.

Големи мърди са, ей.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

И си пазете бележките, колкото и да е досадно.
Особено, когато са свързани с данъчните.

vaklinator
15-04-2011, 14:32
Моля ви колеги да се придържате към темата за застраховката и гаранционния фонд. За данъците си има друга тема, но въпреки това се вижда, че тука всички административни служби са в "ЗАСАДА".
Мързи ги, не си вършата работата, разиграват хората, рекетират ги с разни писъмца и членове и алинеи, единствено с цел да напълнят празния бюджет, аз се отказвам и повече и стотинка няма да внеса в хазната.
След месец и половина се качвам на самолета с еднопосочен билет, оти ми писна от тъпи и неграмотни управници тука.

Mind_Control
15-04-2011, 16:36
Прав си колега, ама невиждам как ще напълнят хазната с глоби, които няма откъде да ги вземат. Хората пари нямат за бирници, ток, парно .... и ядене, пък камоли за тяхните глупости. Май наистина е дошло време да се хване тоягата и да се млати до дупка.

Да.. ама в случая млатените ще бъдеме ние :) дупе ни е яко. Никога няма да се вдигнеме на общонароден протест- един щото щяло да вали, друг щото го мързи, трети щото не му пука..

Alexanderbb
16-04-2011, 08:31
Моля ви колеги да се придържате към темата за застраховката и гаранционния фонд. За данъците си има друга тема, но въпреки това се вижда, че тука всички административни служби са в "ЗАСАДА".
Мързи ги, не си вършата работата, разиграват хората, рекетират ги с разни писъмца и членове и алинеи, единствено с цел да напълнят празния бюджет, аз се отказвам и повече и стотинка няма да внеса в хазната.
След месец и половина се качвам на самолета с еднопосочен билет, оти ми писна от тъпи и неграмотни управници тука.

Абе не си прав. Щото там където ще идеш нещата са станали защото хората не са се качвали по разни самолети ами са си отстоявали правата. А ние само седим и чакаме нещо да ни падне от небето

vaklinator
16-04-2011, 14:33
Абе не си прав. Щото там където ще идеш нещата са станали защото хората не са се качвали по разни самолети ами са си отстоявали правата. А ние само седим и чакаме нещо да ни падне от небето

Не седя!
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56507&page=31

DiStefano
19-04-2011, 11:52
Ахахах .. и ние получихме писмо за кола която преди 2 години е спряна от движение и има и документи. Обадих се на 02 980 70 69 и оттам няква почна да ми се обяснява в любов, че видиш ли те немат необходимите данни да знаят коя е спряна и коя не ... и на 10 мои въпроси, не можа да отговори на нито един и само мрънкаше. Ебахти и пропадналата държава. Срам ме е вече, че съм българин честно ..

А в момента пробвах да им звънна отново, че ми дойде да питам и друго и чух само " Разговорът не може да бъде осъществен по технически причини" ... ахаххахахахаха

Stefan Caromov
19-04-2011, 12:11
Не ,че нещо ,ама в ЗЗД чл 110 ясно е казано ,че има давност и тя е пет години . В общи линии след това ,ако не е оказан друг срок ,може само да го попампуркат

raiders
19-04-2011, 16:15
След десетки обаждания и разбира се напрежение което се получи между хората който продават застраховки (брокери или агенти) става ясно едно, тази държава Ни прави на каквото си иска.

Но след като и те самите ГФ не знаят и нямат данни има ли застраховка, няма ли, дали е платена, внесена и каква е връзката между тях и застрахователните компании?!?

Мой клиент има ГО на 4 вноски и му казали, че е прекратена застраховката. Аз съм събрал парите, внесъл съм ги в брокера и той ги е внесъл на застрахователя. Е как разбраха, че няма застраховка?!?

За мен е по-правилно, ако не караш МПС не плащаш ГО, както е било и сега. Плащаш данък и минаваш на преглед.

Mind_Control
21-04-2011, 12:02
За мен е по-правилно, ако не караш МПС не плащаш ГО, както е било и сега. Плащаш данък и минаваш на преглед.

Аз съм съгласен с теб, но чисто формално- как ще минеш преглед, като нямаш ГО? По точно как ще стигнеш до пункта за преглед?

Max
26-05-2011, 12:00
За да не отварям нова тема http://www.dnes.bg/politika/2011/05/26/popravkata-aleksei-petrov-mina-i-prez-parlamenta.119607

Какво мислите относно решението на парламента за премахване на застрахователните стикери и по-конкретно в частта за глобяване на шофьора?

П.П.: Все още не е минало на второ четене, но скоро ще е факт.

Old Fox
26-05-2011, 12:22
А къде им бъркат стикерите? Що се пънат да ги махат?

bager
26-05-2011, 12:26
Ами застрахователите ще направят талончета, които да си слагаш вътре на таблото като си паркирал примерно. Както е с талоните за синя зона(или както беше, сега не знам, с тия смс-и...). Това не е забранено от закона. Предпочитам да имам стикер и да не ми крадат колата, отколкото да ми я разбиват и след това да се разправям със застрахователи. Обаче кой в България се интересува кой какво предпочита? Тук все се гонят нечии интереси!

vaklinator
26-05-2011, 14:23
Ами застрахователите ще направят талончета, които да си слагаш вътре на таблото като си паркирал примерно. Както е с талоните за синя зона(или както беше, сега не знам, с тия смс-и...). Това не е забранено от закона. Предпочитам да имам стикер и да не ми крадат колата, отколкото да ми я разбиват и след това да се разправям със застрахователи. Обаче кой в България се интересува кой какво предпочита? Тук все се гонят нечии интереси!

Това няма да е вечно така. Когато само мангалите и президента и парламента останат официалните жители на таядържава, е тогава ще ги питам... + 2 000 000 пенсионери?!? Аз наесен излитам от тука. Неиздържам повече на тъпотия и безобразия

RPWWD
26-05-2011, 15:56
Ами застрахователите ще направят талончета, които да си слагаш вътре на таблото като си паркирал примерно. Както е с талоните за синя зона(или както беше, сега не знам, с тия смс-и...). Това не е забранено от закона. Предпочитам да имам стикер и да не ми крадат колата, отколкото да ми я разбиват и след това да се разправям със застрахователи. Обаче кой в България се интересува кой какво предпочита? Тук все се гонят нечии интереси!

Тука не се гонят никакви интереси, напротив - премахва се една от възможностите за сигнали между "Инсовете" и подопечните им автокрадци. Премахва се и необходимостта да платиш едни 30-40-50 кинта на фирмите за маркировка, които пак са техни и така. Алфата никой няма да ти я открадне без стикер, даже ако я гепят ще си на печелба, щото ще вземеш повече пари, отколкото от продажба, а наркоманите, които тарашат коли за СиДита и някоя и друга забравена вътре ценност въобще не се интересуват от лепенките на джама, а просто го трошат и взимат квото им трябва ;-)

RPWWD
26-05-2011, 16:39
http://dnes.dir.bg/news/deputati-zastrahovane-stikeri-avtokasko-8703642 Ето ви и новината.

ФЕРАРИСТ
26-05-2011, 17:55
Аз някак си не мога да си представя някой да ми забрани в моята си собственост да лепя, късам, рисувам, или прочее........баси - тва се едно да забранят лилавите завеси - ми тва си е у нас, ако ща и карамбозови ще си сложа......или пък да забранят поставките за кафе в колите, или ароматизаторите......

tanatos
26-05-2011, 19:03
Ма тва много интересна работа, депутатите ли са ми купили колата, че да ми казват каква лепенка или стикер да си сложе?Когато започнат те да ни купуват колите и да ни пълнят резервоарите тогава могат да въвеждат такива закони.

Застрахователите винаги ще намерят начин да се измъкнат от ситуацията. Примерно лентите под номерата. Винаги може да са с реклама на застрахователната компания. Може да предложат да сключиш договор с който предостъпваш това място за тяхна "реклама".

Като знам чий са тези фирми за маркировкии ми е ясно защо го правят ама нема да им мине номера.

ФЕРАРИСТ
26-05-2011, 19:31
Мда, ще дадат лепенки, и тогава кво - ще тълкуваме кое е лепенка, и кое стикер......тва е най - големия пример за тва че в една държата се толерира беззаконието - приемането на маса тъпи и глупави закончета дето са безмислени, неприложими, но се водят закони, и неспазването им създава тенденцията към неспазване и на другите по значими такива......

fred
26-05-2011, 20:01
Изискванията влизат в сила 1 г. и 3 месеца след приемането му, та не бързайте. А лепенките нямаше да са лоши, ама като се плащат за чий са ви?


Да.. ама в случая млатените ще бъдеме ние :) дупе ни е яко. Никога няма да се вдигнеме на общонароден протест- един щото щяло да вали, друг щото го мързи, трети щото не му пука..

Освен вдигането, въпросът е как ще се контролира изпълнението на исканията за даден протест, тоест не е само излизането, а и това, какво да се прави, въпрос зададен в руската класика, но все още без отговор и там :). За съжаление практиката показва, че сме малоумно племе и не сме дозрели за демокрация, все още, това е, ще се търкаляме още 10-20 г докато обществото узрее, така да се каже:dyrvo_v_kenefa:

santo_traficante
26-05-2011, 21:54
Споко ще има друг вид маркировка:falos2:

gigi
26-05-2011, 22:01
Поредната пълна простотия на Боко Цецко и компания, вчера обраха бившия президент, трезор на банка и т.н. Хората немат един лев да се усмихнат те гласуват най голямата простотия аз па ше си лепна копието на полицата на джама и кво нямам лепенки имам полица на джама все тая. Д.ба и тъпаците прости...........:shutup:

santo_traficante
26-05-2011, 22:18
Поредната пълна простотия на Боко Цецко и компания, вчера обраха бившия президент, трезор на банка и т.н. Хората немат един лев да се усмихнат те гласуват най голямата простотия аз па ше си лепна копието на полицата на джама и кво нямам лепенки имам полица на джама все тая. Д.ба и тъпаците прости...........:shutup:
Да ти направя убаво цветно копие:roll2: За теб спецялно давам 2 стикера за страничните врати на колата:crazy:

Mind_Control
26-05-2011, 22:18
Споко ще има друг вид маркировка:falos2:

Тоя среден пръст за нас потребителите ли е?

Дайте да си говориме честно. Маркировката е пълна простотия и е само и единствено с цел да се прибират пари. Никъде го няма това по цивилизования свят, да ти преебават колата с някаква безсмислена маркировка.

santo_traficante
26-05-2011, 22:22
Тоя среден пръст за нас потребителите ли е?

Дайте да си говориме честно. Маркировката е пълна простотия и е само и единствено с цел да се прибират пари. Никъде го няма това по цивилизования свят, да ти преебават колата с някаква безсмислена маркировка.Към тези дето си мислят че като махнат стикерите няма да има друго:crazy:
Ми и в момента има ЗК който не маркират:)Сключвайте при тях и няма да маркирате:)

RPWWD
26-05-2011, 22:35
Към тези дето си мислят че като махнат стикерите няма да има друго:crazy:
Ми и в момента има ЗК който не маркират:)Сключвайте при тях и няма да маркирате:)

Споко бе, гъзар, нашите италиански коли не ги крадат, мисли за твоята :roll2:

santo_traficante
26-05-2011, 22:56
Споко бе, гъзар, нашите италиански коли не ги крадат, мисли за твоята :roll2:Аз съм споко:roll2:Моли се да не умреш от глад...:roll2:

RPWWD
26-05-2011, 23:18
Аз съм споко:roll2:Моли се да не умреш от глад...:roll2:

Аз пестя от закуски за бели дънки, кожено якенце и "сив мерцедес ме преследва в живота" :roll2:

lazy
27-05-2011, 08:34
Споко ще има друг вид маркировка

люлеещи се плюшени кученца в различен цвят на задното стъкло ?

Alexanderbb
27-05-2011, 09:44
Аз пестя от закуски за бели дънки, кожено якенце и "сив мерцедес ме преследва в живота" :roll2:

Бял Бял. Ама класика в чалга простотията :-)

---------- Post added at 06:44 ---------- Previous post was at 06:41 ----------

Аз май ще спра да се чудя за безумствата в нашите закони. В единия пише че нищо не може да се слага на предното стъкло за да не пречи на водача а в другия ни задължават да лепим винетки, стикери за гражданска и за преглед. А и самия стикер за гражданската нали пак се явява маркировка на застраховател. Почти изпадаме в положението "мътиш ми не мътиш водата ще те ям"

Mind_Control
27-05-2011, 10:20
Към тези дето си мислят че като махнат стикерите няма да има друго:crazy:
Ми и в момента има ЗК който не маркират:)Сключвайте при тях и няма да маркирате:)

А това освен в полза на самите застрахователи, в чия друга полза е?

Не ми пречи да имам стикер, ама трябва да се спре с тия мутренски истории и тогава и ти и аз ще живеем по- добре.

fred
27-05-2011, 10:28
Има и връзка с маркировките-маркираш еди къде си, по малко ще ти сe бърника колата, евнутално все пак. Не си маркрал еди къде си-може да пострадаш.Не става дума и само за крадене-може да ти натроши нещо примерно.
Много е правлино това, абсолютна забрана на подобни стикери и яки глоби и за шофьорите и за самите застрахователи, които ги издават, единствения начин да се прекрати тая практика.

bager
27-05-2011, 10:39
Добре де, все принципни позиции се изказват, т.е. "всеки си гледа от неговата камбанария".
Хайде дайте прогноза, ще намалеят или ще се увеличат кражбите на МПС-та, след окончателното приемане на тези промени?
Моята е, че ще се увеличат. Кражбите имам предвид и моля лафчетата, ама по-добре да ти я откраднат щото ще ти я платят повече, да не се използват. Не искам да ми крадат колата. И кой казва, че всеки от нас има само Алфа? Това последното щото нали те не се крадяли.
Тоя закон НЕ помага на обикновения гражданин, поне не в този си вид!

BLUE1
27-05-2011, 10:41
Изобщо не става въпрос за практиките на застрахователните компании, а за напълно неефективният закон който прокарват, законодателният орган харчи прекалено много пари за да създава брак. Ако например един шлосер създава толкова брак в работата си ще го уволнят веднага. Въобще не ви ли прави впечатление редакциите в началото на кой ли не закон в България колко пъти е променян самият закон в рамките на година две. Тия дето пишат законите и ги приемат наистина ли са толкова тъпи или обслужват личните си интереси?!

Само за пример ще дам НПК --- за 6 години над 15 пъти е променян, това са парламентарни комисии, експерти щуротии и много пари от нашият джоб.
В сила от 29.04.2006 г.
Обн. ДВ. бр.86 от 28 Октомври 2005г., изм. ДВ. бр.46 от 12 Юни 2007г., изм. ДВ. бр.109 от 20 Декември 2007г., изм. ДВ. бр.69 от 5 Август 2008г., изм. ДВ. бр.109 от 23 Декември 2008г., изм. ДВ. бр.12 от 13 Февруари 2009г., изм. ДВ. бр.27 от 10 Април 2009г., изм. ДВ. бр.32 от 28 Април 2009г., изм. ДВ. бр.33 от 30 Април 2009г., изм. ДВ. бр.15 от 23 Февруари 2010г., изм. ДВ. бр.32 от 27 Април 2010г., изм. ДВ. бр.101 от 28 Декември 2010г., изм. ДВ. бр.13 от 11 Февруари 2011г., изм. ДВ. бр.33 от 26 Април 2011г.

Немският НПК е в сила от 1950 година и има едва 4 допълнения и изменения.

fred
27-05-2011, 20:06
Добре де, все принципни позиции се изказват, т.е. "всеки си гледа от неговата камбанария".
Хайде дайте прогноза, ще намалеят или ще се увеличат кражбите на МПС-та, след окончателното приемане на тези промени?
..!
Мисля че, като цяло ще намалеят


Изобщо не става въпрос за практиките на застрахователните компании, а за напълно неефективният закон който прокарват, законодателният орган харчи прекалено много пари за да създава брак. Ако например един шлосер създава толкова брак в работата си ще го уволнят веднага. Въобще не ви ли прави впечатление редакциите в началото на кой ли не закон в България колко пъти е променян самият закон в рамките на година две. Тия дето пишат законите и ги приемат наистина ли са толкова тъпи или обслужват личните си интереси?!

Само за...
Като юрист, това ти прави впечатление.А отделно тая извадка с промените може да се види в почти всички закони
Мен, като икономист ми прави впечатление освен това и липсата на организация на труда в рамките на обществото, което пък води до ниски доходи, безработица и так дале /мизерия с една дума/.
И двете са в резултат на всеобщата простотия и недоравитото ни общесто. То се манипулира лесно и възпроизвежда се в парламента. Липсват и РЕФОРМИ /колкото и изтъркано да звучи/.
От това дередже следва калпавото законодателство /действащото се заобикаля лесно от всеки простак с малко пари/, калпава икономика, сив и черен сектор, лошо здравеопазване и т.н.
Та както е казал поета /да го позасилим литературно/:
Нека носим още срама по челото
синини от бича, следи от теглото....

BLUE1
27-05-2011, 20:25
То и аз съм икономист, но доскорошните ми занимания налагаха често ползване на наказателното законодателство. Иначе поета го е казал толкова точно още през далечната 1875
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

lordliness
27-05-2011, 20:34
И в крайна сметка да скоча ли до колата да отлепям стикери,защото ми писна да спонсорирам държавата,50 лева са си 50 лв ,ще ми ги поискали първото ченге, което не се представя и се прави на американски полицай с тъмните си очила от 5 лева

RPWWD
28-05-2011, 00:34
И в крайна сметка да скоча ли до колата да отлепям стикери,защото ми писна да спонсорирам държавата,50 лева са си 50 лв ,ще ми ги поискали първото ченге, което не се представя и се прави на американски полицай с тъмните си очила от 5 лева

Поне докато не се обнародва в Държавен вестник - не. Още повече, че ако се застраховаш в компания, която използва такива трикове за комуникация с крадците, то в общите им условия по застраховката "Каско на МПС" задължително е упоменато, че без въпросната пасивна маркировка те не носят риска и ако нещо ти се случи на колата може да не ти платят.
Пак казвам, никой не ни е умрял за бангиите, а и ние не караме селските мечти от чалга клиповете, все пак :roll2:

fred
28-05-2011, 16:50
И в крайна сметка да скоча ли до колата да отлепям стикери,защото ми писна да спонсорирам държавата,50 лева са си 50 лв ,ще ми ги поискали първото ченге, което не се представя и се прави на американски полицай с тъмните си очила от 5 лева

Писах го, но пак повтарям-изискването за стикери ще влезе в сила 15 месеца след обнародването му.Тоест септември 2012 някъде

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:47 ----------


То и аз съм икономист, но доскорошните ми занимания налагаха често ползване на наказателното законодателство. Иначе поета го е казал толкова точно още през далечната 1875
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

Е дано и като него пък после кажем: Жестокостта ми се сломи :)

vaklinator
29-05-2011, 03:28
Такаааа...
Да предположим, че колата ми вече са я спрели от движение.
Ипримерно са ме глобили ххх стотин лева /да им заседнат на гърлото/, аз откъде ще зная затова?
И междувременно съм си подновил застраховката минал съм на преглед....... и си карам спокойно.... докато в един момент не се намери някой да ми прави истинска проверка /случвало ми се е да вися 20 минути около караулката и да чакаме справка от кат/. Какво ще стане тогава? Ще ми конфискуват колата ли? Щото тя е на близо цената на глобата зависи дали резервоара е пълен или не.

fred
29-05-2011, 20:17
Ми налагат ти глоба, която в зависимост, от това, как е уредено това на практиа, аможе да се прати и в данъчното.Ако отиде в данъчното плащането и е само въпрос на време.

vaklinator
29-05-2011, 23:12
Това значи ли , че обикновени "УНИФОРМЕНИ ПРОСЯЦИ" -така наречени полицаи немогат да ми съставят никакъм акт!????

IVO_GWM
05-06-2011, 16:19
Преди 2 месеца ми се наложа да поемем един проект за софтуер на една застрахователна компания относно последните промени за задължителните застраховки и подразбрах следната информация.

От 1-ви юни трябваше да стартира (но го отложиха засега за 18 юли) издаване на задължителна гражданска отговорност само с електронен номер. И съответно да се прекрати издаване на ГО с кочан. При издаването на ГО трябва да се получи онлайн електронен номер на ГО и да фигурира в полицата.

В гаранционния фонд ще има база данни от КАТ на регистрираните коли и съответно тези със сключени ГО.
По този начин ще могат да получат справка за всички автомобили водещи се в движение но без ГО. Целта е да не пада процента на застрахованите под 70% за да не се въведе граничен контрол.

Един плюс който виждам е че ще се получава коефициент доколко е рисков водача и ако няма заведени ПТП по негова вина ще му се предлага отстъпка от ГО.

А как ще тръгнат нещата поживьом увидем :)

Abar7h
05-06-2011, 16:56
Според мен, както винаги е ставало - няма да има отстъпки за добри шофьори, а по-скоро единствено санкции за провинилите се. Демек ако сега си плащам 180лв, но нямам никакви провинения ще продължа да си плащам 180лв, но брат ми примерно, който е некадърен шофьор с ПТП-та ще плаща 300.... ;) Както винаги са ни цакали, така и ще продължават! Иначе колега, мерси за информацията! Ако подочуеш още нещо, информирай ни.

vaklinator
05-06-2011, 19:55
Според мен, както винаги е ставало - няма да има отстъпки за добри шофьори, а по-скоро единствено санкции за провинилите се. Демек ако сега си плащам 180лв, но нямам никакви провинения ще продължа да си плащам 180лв, но брат ми примерно, който е некадърен шофьор с ПТП-та ще плаща 300.... ;) Както винаги са ни цакали, така и ще продължават! Иначе колега, мерси за информацията! Ако подочуеш още нещо, информирай ни.

Това драги ми приятеулю и колега не ме устройва
Значи няма да си правя труда повече да плащам никакви застраховки. Това е моето решение

santo_traficante
05-06-2011, 20:49
......
Има идея да се вържат и точките от талона към тази схема:mrgreen:Новия софт го имам от 2 седмици и бачка идеално:)От утре започваме издване на полици през него тестово:mrgreen:Има тенденция да отпадне стикера на ГФ като напяскат достатъчно камери който по ДКН разчитат дали имаш ГО:) И акта ще се издава без намесата на полицай:mrgreen: и т.н...новости

Max
05-06-2011, 22:50
Има идея да се вържат и точките от талона към тази схема:mrgreen:Новия софт го имам от 2 седмици и бачка идеално:)От утре започваме издване на полици през него тестово:mrgreen:Има тенденция да отпадне стикера на ГФ като напяскат достатъчно камери който по ДКН разчитат дали имаш ГО:) И акта ще се издава без намесата на полицай:mrgreen: и т.н...новости

Не е зле и пътищата да оправят, така и така ни смъкват доста пари от данъци, пък досега не съм видял ремонт на колата да са платили на някого заради дупките...

vaklinator
05-06-2011, 23:37
Не е зле и пътищата да оправят, така и така ни смъкват доста пари от данъци, пък досега не съм видял ремонт на колата да са платили на някого заради дупките...

Колега признавам си , че ного ме разсмя
Не ми се иска да се правя на остроумен и да итирам определението за ПЪТ. Това е такова....... с прилежащите му банкети, канавки....
Нямам сила да го коментирам това върху което се движим ние, а ми говорят непрекъснато за магистрали. Че това просто г-н Бойко б са едни некачествени пътища с лоша настилка с 2 ленти, в едната е невъзможнж да се кара от дупки и кръпки и Вие у викате на това магистрала. Абе толкова ли не можете да се качите на държавния самолет и да кацнете на една магистрала със 7 ленти за движение в едната посока?
Пустиняк!!

Строи ми тоя ББ някакви шибани калдаръми и ми се тупа.... болгар - болгар. Ама ГАНЬО..... просто пасти да яде.

santo_traficante
06-06-2011, 09:22
Не е зле и пътищата да оправят, така и така ни смъкват доста пари от данъци, пък досега не съм видял ремонт на колата да са платили на някого заради дупките...Все едно и също си баете....тук данъка направо е мизерен в сравнение с ЕС.Вземи заплата 3000еур в Австрия и след като си платиш данъка,наема..ще ти останат едни 500еур.Колко ти е данъка на колата та ревеш?

ФЕРАРИСТ
06-06-2011, 17:01
тук данъка направо е мизерен в сравнение с ЕС.Вземи заплата 3000еур в Австрия и след като си платиш данъка,наема..ще ти останат едни 500еур.Колко ти е данъка на колата та ревеш?
E....ся тва изобщо не е така......

morfius
06-06-2011, 17:23
Все едно и също си баете....тук данъка направо е мизерен в сравнение с ЕС.Вземи заплата 3000еур в Австрия и след като си платиш данъка,наема..ще ти останат едни 500еур.Колко ти е данъка на колата та ревеш?

Я добави и цената на ремонтите поради причината - скапани пътища, пък после пак прави сметки.
Не, че твоята като цяло е вярна де...

vaklinator
06-06-2011, 22:04
Темата е малко по-ралична, от темата с данъците.
Пък и фактите с тези данъци не са коректни.

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:00 ----------


Все едно и също си баете....тук данъка направо е мизерен в сравнение с ЕС.Вземи заплата 3000еур в Австрия и след като си платиш данъка,наема..ще ти останат едни 500еур.Колко ти е данъка на колата та ревеш?

Искаш да актуализират и данъчното законодателство с Цитираното от Тебе съотношение ли?
Нестига че акцизите ни са жална ни майка, че глобите са си ебали майката, ами и сега искаш и данъците и ТЮФ-а да ни е като в швабски държави ли?
Аз искам да работя 8 часа и немеца като работи 8 часа труда да не се оценява по идентичен начин. аз да мога с моя труд за 1 час да мога да си вема 30 литра дизел, и немеца да си вземе 30. Това е важно за се АКТУАЛИЗИРА законодателно в ЕС, а не на българите всичко да ни 10 пъти по-скъпо от бозавите фашаги.

Max
06-06-2011, 22:28
Все едно и също си баете....тук данъка направо е мизерен в сравнение с ЕС.Вземи заплата 3000еур в Австрия и след като си платиш данъка,наема..ще ти останат едни 500еур.Колко ти е данъка на колата та ревеш?

Отново се изказваш все едно си последна инстанция... замисляш ли се че има неща, които са принципни и нямат нищо общо с размера на данъците и доходите?

Abar7h
09-06-2011, 11:38
Това драги ми приятеулю и колега не ме устройва
Значи няма да си правя труда повече да плащам никакви застраховки. Това е моето решениеПринципно това е правилното решение, за да се реши проблема - просто всички спираме да плащаме, докато не се нормализира положението, обаче малко хора смеят да го направят и затова ще си ни тъпчат! Не може някой гаден дърт кочиняк дето бълва бахти газовете и се разпада на пътя да плаща 20лв данък и 140-150лв ГО, а някой човек с примерно 145 1.4ТС да плаща 130лв данък и 170лв ГО... Да не говорим за ГО на скутер. За лукса да се возиш на мотопедче 50 кубика дължиш...75-100лв ;) Правете си изводи! А и сега мутрите нали си платиха да се плаща ГО-то само на 1 вноска, и гаврата с народа вече е почти изцяло завършена! :)

Mind_Control
09-06-2011, 16:40
Принципно това е правилното решение, за да се реши проблема - просто всички спираме да плащаме, докато не се нормализира положението, обаче малко хора смеят да го направят и затова ще си ни тъпчат! Не може някой гаден дърт кочиняк дето бълва бахти газовете и се разпада на пътя да плаща 20лв данък и 140-150лв ГО, а някой човек с примерно 145 1.4ТС да плаща 130лв данък и 170лв ГО... Да не говорим за ГО на скутер. За лукса да се возиш на мотопедче 50 кубика дължиш...75-100лв ;) Правете си изводи! А и сега мутрите нали си платиха да се плаща ГО-то само на 1 вноска, и гаврата с народа вече е почти изцяло завършена! :)

Тъжна история.. Май някой хора, за да си застраховат колата трябва да теглят кредит.. Тука може да се започне друг спор- като нямаш пари, що караш кола. Затова според мен е най- редно всички такси, данъци, застраховки и прочее да се сложат в цената на бензина. Така колкото повече караш, толкова повече плащаш, което е редно според мен.

ФЕРАРИСТ
09-06-2011, 18:40
Принципно това е правилното решение, за да се реши проблема - просто всички спираме да плащаме, докато не се нормализира положението, обаче малко хора смеят да го направят и затова ще си ни тъпчат!
Абсолютно, това е по мое мнение най - ефективния начин на протест не само у нас, но и в глобален аспект.....

Abar7h
11-06-2011, 16:24
Тъжна история.. Май някой хора, за да си застраховат колата трябва да теглят кредит.. Тука може да се започне друг спор- като нямаш пари, що караш кола. Затова според мен е най- редно всички такси, данъци, застраховки и прочее да се сложат в цената на бензина. Така колкото повече караш, толкова повече плащаш, което е редно според мен.Мне, аз не казвам, че застраховките за колите са скъпи - те са горе-долу на нормални цени, но не само, че не са разпределени правилно - цялата схема, за оценяване "кой колко ще плаща" е сбъркана страшно много, а най-лошото е, че както сами се убеждаваме, с рушвети и договаряния под масата нещата отиват на още по-зле! :) Но естествено през цялото това време "демократичните" медии, показващи "всички гледни точки" мълчат покорно пред волята на мутрите със застрахователните компании. :)

Mind_Control
13-06-2011, 09:58
Абсолютно, това е по мое мнение най - ефективния начин на протест не само у нас, но и в глобален аспект.....

Колкото всички спряхме да зареждаме бензин, толкова всички ще спрем да си плащаме застраховките.

despota
16-08-2011, 23:25
аз съм за тоягите...тия идиоти ни докарват периодично до просешка тояга...е нека я вдигнем тая тояга да я усетят и те на техен гръб....

Бобби
25-08-2011, 01:23
Темата е малко по-ралична, от темата с данъците.
Пък и фактите с тези данъци не са коректни.

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:00 ----------



Искаш да актуализират и данъчното законодателство с Цитираното от Тебе съотношение ли?
Нестига че акцизите ни са жална ни майка, че глобите са си ебали майката, ами и сега искаш и данъците и ТЮФ-а да ни е като в швабски държави ли?
Аз искам да работя 8 часа и немеца като работи 8 часа труда да не се оценява по идентичен начин. аз да мога с моя труд за 1 час да мога да си вема 30 литра дизел, и немеца да си вземе 30. Това е важно за се АКТУАЛИЗИРА законодателно в ЕС, а не на българите всичко да ни 10 пъти по-скъпо от бозавите фашаги.
Открии разликите.....никога не сме били в Европа...а покрай нея!

arieca155
25-11-2012, 21:43
аз съм в англия от доста време.лятото си бях в отпуска има застраховка за периода,след това съм си прибрал колата в гараж и сега майка ми е притеснена милата,че дошло писмо от фонда и искали да ме глобяват и какво да прави.та,аз съм тук ,колата ми е в гараж,ако и да е задължителна тази застраховка как ще се подпиша като физически не присъствам.тук при нас ако колата е в гараж няма проблем,проблема е ако е на улицата без "ГО" и някой се хакне в нея.мога ли да ги съдя някъде защото го мисля,не издържам вече.тук си имам кола и всичко и е платено,като се прибирам пак всичко си имам и на алфата,какво искат ,душата ми ли !?та ако може някой да каже как да постъпя.имам една емтелска карта и не я не я ползвам а я плащам по договор.това ,че съм си купил кола ...договор със застрахователя ли съм подписал да го еба,е ...минавам на ваучер и при колите какъв е проблема.впуснах се в размишления!

BO
25-11-2012, 21:58
Закона е такъв, че ако колата не е спряна от движение си длъжен да плащаш ГО. Това е.
Ако не искаш да плащаш ГО, минаваш през КАТ и я спираш от движение.

dilian alfa gtv
25-11-2012, 22:20
Закона е такъв, че ако колата не е спряна от движение си длъжен да плащаш ГО. Това е.
Ако не искаш да плащаш ГО, минаваш през КАТ и я спираш от движение.
Точно да,но това понятие вече автомобила временно да е спрян от движение го няма,а начина е сваляш номерата и ги предаваш заедно с талоните,един вид бракуваш автомобила.Никаква логита няма според мен, но е така.

arieca155
26-11-2012, 09:08
ако е така...,това е отвратително!аз дори не съм в държавата и няма как да стане нито едното нито другото.как може всеки ден да ни вкарват в някакви такива недомислици и тъпотии.благодаря за отзивите!

Kuku
26-11-2012, 09:47
Добре де, "спрян от движение" и "бракуван" не са ли две различни неща?! :?

Susscrofa
26-11-2012, 09:56
Добре де, "спрян от движение" и "бракуван" не са ли две различни неща?! :?

Според те са различни, така ли?:bath:

Kuku
26-11-2012, 10:20
ДА!
А ти мислиш, че "спрян от движение" и "снет от отчет" е едно и също? :hmm:

dilian alfa gtv
26-11-2012, 11:06
ДА!
А ти мислиш, че "спрян от движение" и "снет от отчет" е едно и също? :hmm:
Незнам то простотията е в повече,но когато един автомобил е "Бракуван" то същия да бъде пуснат отново в движение трябва да мине технотест.

Kuku
26-11-2012, 11:40
Вече не може, бракуван ли е веднъж - край :)

Stefo
26-11-2012, 11:48
Защо да не можеш да платиш гражданската ако не си в държавата, няма нужда да е лично.

Susscrofa
26-11-2012, 11:52
Вече не може, бракуван ли е веднъж - край :)

Актът на бракуването кой го издава?

Kuku
26-11-2012, 13:26
Ако имаш да казваш нещо - казвай!

jorko
26-11-2012, 15:32
Според те са различни, така ли?:bath:

И не само според него, а и според нормативната уредба :yawn:

dilian alfa gtv
26-11-2012, 16:30
Вече не може, бракуван ли е веднъж - край :)

А не колега,може но нали казвам Технотест и така.

Kuku
26-11-2012, 16:32
Преди можеше, но ВЕЧЕ не може.... не съм сигурен от кога е в сила промяната ;)

dilian alfa gtv
26-11-2012, 19:21
Преди можеше, но ВЕЧЕ не може.... не съм сигурен от кога е в сила промяната ;)
Може и така да е,б.......али го,то всеки ден нови наредби,разпоредби и допълнения към тях.

Kuku
26-11-2012, 19:34
От опит го казвам, при това не с една, а с две коли!
Сега ще ги возят до Германия, за да ги регистрират и после обратно тук :)

Susscrofa
26-11-2012, 19:54
И не само според него, а и според нормативната уредба :yawn:

Покажи ни тази нормативна уредба.:bath:

Kuku
26-11-2012, 21:54
Закон за движение по пътищата не си ли чел?

jorko
27-11-2012, 08:35
Покажи ни тази нормативна уредба.:bath:

Точно за това си мислех в момента - как да ти сервирам всичко наготово :book::magic::static:

Susscrofa
27-11-2012, 08:58
Точно за това си мислех в момента - как да ти сервирам всичко наготово :book::magic::static:

Интересно ми е да видя как боравиш с нормативната уредба:)
Просто когато се споменава тя, е нужно да сложиш цитатче, да сложиш една извадчица, иначе е малко въздушно.:):tequilla:
Но не си длъжен разбира се.

Kuku
27-11-2012, 09:40
А ти си длъжен да познаваш закона, ама уви.... :tequilla:

jorko
27-11-2012, 09:45
Интересно ми е да видя как боравиш с нормативната уредба:)
Просто когато се споменава тя, е нужно да сложиш цитатче, да сложиш една извадчица, иначе е малко въздушно.:):tequilla:
Но не си длъжен разбира се.Имаш нет, сигурно знаеш как се пише гугутка ... останалото е лесно :smoke:... а това как аз боравя с такива неща, го виждат клиенти и съдии ;)

Susscrofa
27-11-2012, 11:38
Имаш нет, сигурно знаеш как се пише гугутка ... останалото е лесно :smoke:... а това как аз боравя с такива неща, го виждат клиенти и съдии ;)

Аз съм некомпетентен.

Покажи къде в ЗДП е разяснено това за бракуването и спирането от движение.
Не се заяждам, просто ще е хубаво да го знаем.:tequilla:

---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:37 ----------


А ти си длъжен да познаваш закона, ама уви.... :tequilla:

Длъжен съм да познавам правилника бе капибаро.:):smoke:

Kuku
27-11-2012, 11:56
А закона е писан за парашутните гащи на баба ти..... :magic:
Като не си наясно, защо се обаждаш?
Образовай се малко, швестер!:static:

Susscrofa
27-11-2012, 12:05
А закона е писан за парашутните гащи на баба ти..... :magic:
Като не си наясно, защо се обаждаш?
Образовай се малко, швестер!:static:

Много ми се връзваш.

Добре де, защо не искате да постнете извадката, която регламентира спирането от движение и това, което Вие наричате брак?

Kuku
27-11-2012, 12:16
Защото това са неща, които би трябвало да знаеш още от деня, в който си седнал зад волана :!:
Направи си услуга и опресни знанията си - нали си всезнайковец :magic:

Jivko7777
27-11-2012, 12:25
Ся аз пък да кажа един автомобил който се ползваше само лятото му плащахме гражданска за 3 месеца и никакви проблеми, докато дойде твоя ред да те проверят и да ти пратят писмо пак за едни 3 месеца и си готов, общо взето никакви проблеми

jorko
27-11-2012, 14:08
Покажи къде в ЗДП е разяснено това за бракуването и спирането от движение. Разясняването не е там, но е добра отправна точка като за начало :)

digitalundgrd
27-11-2012, 14:14
Интересно инфо, Живко ;) Точно, защото Фиата мисля да го "зазимя" през зимата (то вече му изтече ГО преди 1-2 дена), таа реших да не му плащам ГО за декември януари февруари. Март месец живи, здрави нова ГО и така...Наистина не виждам защо трябва да се плаща нещо, което реално няма да се движи цяла зима и съответно не би причинило щети никому (освен ако някой не се метне нарочно на предния капак и не си супи ключицата или лакетна кост :) ). Все пак нали това ГО е, ако причиниш вреда/щета на някое МПС или пешеходец?

Susscrofa
27-11-2012, 15:00
Разясняването не е там, но е добра отправна точка като за начало :)

Оставам с усещането, че си мислиш, че аз не знам къде е регламентирано това:). Спокойно, аз знам.
Опитвам се да те науча как се споделя полезна информация във форум на хора с общи интереси.
Опитвам да ти кажа, че твоята информация не е полезна по начина, по който я предоставяш.:)

:smoke::tequilla:

jorko
27-11-2012, 15:07
Оставам с усещането, че си мислиш, че аз не знам къде е регламентирано това:). Спокойно, аз знам.
Опитвам се да те науча как се споделя полезна информация във форум на хора с общи интереси.
Опитвам да ти кажа, че твоята информация не е полезна по начина, по който я предоставяш.:)

:smoke::tequilla:

Аз аз пък не обичам да давам готова информация, придпочитам човека отсреща сам да я намери с някой и друг жокер, иначе не е интересно, да не говорим че стила ти на питане и споделяне е доста "свински", така че точно ти не ми давай съвети какво и по какъв начин споделям...

Susscrofa
27-11-2012, 15:12
Защото това са неща, които би трябвало да знаеш още от деня, в който си седнал зад волана :!:
Направи си услуга и опресни знанията си - нали си всезнайковец :magic:

И казваш, че този регламент е в ЗДП?:smoke:

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:10 ----------


Аз аз пък не обичам да давам готова информация, придпочитам човека отсреща сам да я намери с някой и друг жокер, иначе не е интересно, да не говорим че стила ти на питане и споделяне е доста "свински", така че точно ти не ми давай съвети какво и по какъв начин споделям...

Ти държиш да ти е интересно ли?
Харесваш томболи сигурно.
Така както протече дискусията с твоите задачки-закачки и с тоталната некомпетентност на куку, всеки четящ темата ще тръгне да рови решението на този казус в ЗДП.
Според теб там ще го открие ли?

jorko
27-11-2012, 15:26
И казваш, че този регламент е в ЗДП?:smoke:

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:10 ----------



Ти държиш да ти е интересно ли?
Харесваш томболи сигурно.
Така както протече дискусията с твоите задачки-закачки и с тоталната некомпетентност на куку, всеки четящ темата ще тръгне да рови решението на този казус в ЗДП.
Според теб там ще го открие ли?

Теб не те засяга какво ми харесва, Кuku сам си знае какво пише, мен не ме замесвай с него, а в ЗДвП си пише достатъчно, за да се ориентира човек ... ако не го мързи, де ...

Susscrofa
27-11-2012, 15:33
Теб не те засяга какво ми харесва, Кuku сам си знае какво пише, мен не ме замесвай с него, а в ЗДвП си пише достатъчно, за да се ориентира човек ... ако не го мързи, де ...

Толкова ли е трудно да напишеш точно коя наредба от законодателството урежда тези въпроси, вместо да пращаш съфорумците да изчитат ЗДП?
Всъщност ти знаеш ли, че има такава наредба?:tequilla:

jorko
27-11-2012, 15:55
Толкова ли е трудно да напишеш точно коя наредба от законодателството урежда тези въпроси, вместо да пращаш съфорумците да изчитат ЗДП?
Всъщност ти знаеш ли, че има такава наредба?:tequilla:

Не е трудно по принцип, а и никого не пращам да чете каквото и да е, но който се интересува, без поне малко четене няма да мине толкова лесно...
Не знаех, добре че си ти да ми кажеш...

BLUE1
27-11-2012, 15:57
НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № I-45 ОТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРАЦИЯТА, ОТЧЕТА, ПУСКАНЕТО В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕТО ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И НА РЕМАРКЕТАТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ (ДВ, БР. 31 ОТ 2000 Г.)
http://www.citybuild.bg/act/naredba-izmenenie-dopylnenie/2135808568

Susscrofa
27-11-2012, 16:01
НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № I-45 ОТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРАЦИЯТА, ОТЧЕТА, ПУСКАНЕТО В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕТО ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И НА РЕМАРКЕТАТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ (ДВ, БР. 31 ОТ 2000 Г.)
http://www.citybuild.bg/act/naredba-izmenenie-dopylnenie/2135808568

Винаги някой разваля играта:)

Ама чакайте, нали кукуруку каза да четем ЗДП.:tequilla:

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 14:00 ----------


Не е трудно по принцип, а и никого не пращам да чете каквото и да е, но който се интересува, без поне малко четене няма да мине толкова лесно...
Не знаех, добре че си ти да ми кажеш...

Еми май наистина незнаеше.:smoke:

jorko
27-11-2012, 16:05
Винаги някой разваля играта:)

Ама чакайте, нали кукуруку каза да четем ЗДП.:tequilla:

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 14:00 ----------



Еми май наистина незнаеше.:smoke:

При това я разваля малко скучно с този линк, но все пак се брои
Я, имало наредба ! Брей каква работа :drool:

Kuku
27-11-2012, 17:42
Свиня, това, че те не си наясно със ЗДП, не значи, че там няма нужната информация!!!
Достатачно ясно е написано, че "спрян от движение" и "снет от отчет" са две различни понятия!!!

Susscrofa
27-11-2012, 19:35
Свиня, това, че те не си наясно със ЗДП, не значи, че там няма нужната информация!!!
Достатачно ясно е написано, че "спрян от движение" и "снет от отчет" са две различни понятия!!!

Не е истина колко си слаб!:sniping::sniping::sniping:

Отстрелян...........хахахаха!

Kuku
27-11-2012, 21:59
Аз съм слаб, защото ти си некомпетентен всезнайко и не познаваш закона? :hmm:

Susscrofa
27-11-2012, 22:45
Аз съм слаб, защото ти си некомпетентен всезнайко и не познаваш закона? :hmm:

Хахаха............къв закон бе, то цяла наредба си има, ама ти нали си върхът на компетенциЯТА......хаха:drunk:

Kuku
27-11-2012, 22:54
Ама ти и за нея не знаеше до преди няколко часа :D :D :D

Susscrofa
27-11-2012, 22:57
Ама ти и за нея не знаеше до преди няколко часа :D :D :D

Еееееееееее!!!!!!
Я прочети пак всичките ми въпроси:)

Онзи ден гледах "възходът на планетата на маймуните" и се сетих за теб.

Kuku
27-11-2012, 23:06
А ти прочети закона - за твое добро е :!:

Susscrofa
27-11-2012, 23:22
А ти прочети закона - за твое добро е :!:

Аз имам шофер.:drive:

Kuku
27-11-2012, 23:35
Дано е по-запознат от теб :!:

Mind_Control
28-11-2012, 16:33
Типичен български форум- някой пита нещо и всички започват да обясняват, колко е тъп и мързелив. Няма тъпи въпроси. Има тъпи отговори, а вашите са покъртителни просто.

jorko
28-11-2012, 18:00
Типичен български форум- някой пита нещо и всички започват да обясняват, колко е тъп и мързелив. Няма тъпи въпроси. Има тъпи отговори, а вашите са покъртителни просто.

Яко :yes:

digitalundgrd
28-11-2012, 18:18
До тук разбрахме, че във форума е пълно с теоретици :) В крайна сметка има ли някой глобен за това, че не си е подновил ГО, а колата седи на трупчета пред блока да речем ? Говорим за потърпевш, а не за на чичото, на стринката, на лелята на комшията...

По закон се изяснихме какво следва, въпроса е на практика какво се случва, защото уж по закон без платен данък не може да минеш на Годишен Технически Преглед, но ПРАКТИКАТА показва друго (инфото е от преди няколко седмици) :prescription:

morfius
28-11-2012, 18:59
Закона е такъв, че ако колата не е спряна от движение си длъжен да плащаш ГО. Това е.
Ако не искаш да плащаш ГО, минаваш през КАТ и я спираш от движение.


Точно да,но това понятие вече автомобила временно да е спрян от движение го няма,а начина е сваляш номерата и ги предаваш заедно с талоните,един вид бракуваш автомобила.Никаква логита няма според мен, но е така.


Добре де, "спрян от движение" и "бракуван" не са ли две различни неща?! :?


Според те са различни, така ли?:bath:


ДА!
А ти мислиш, че "спрян от движение" и "снет от отчет" е едно и също? :hmm:


И не само според него, а и според нормативната уредба :yawn:


Покажи ни тази нормативна уредба.:bath:


Типичен български форум- някой пита нещо и всички започват да обясняват, колко е тъп и мързелив. Няма тъпи въпроси. Има тъпи отговори, а вашите са покъртителни просто.

А сега деца кажете, де са му ръцете...

Докато се толерират хора които ползват форума само да си опънат виртуалната пишка, все така ще е.

Susscrofa
28-11-2012, 19:13
А сега деца кажете, де са му ръцете...

Докато се толерират хора които ползват форума само да си опънат виртуалната пишка, все така ще е.

За власт ли си жаден?
Стига бе, това е доста жалко.:duel:

morfius
28-11-2012, 21:46
По скоро съм отегчен от глупостите прасчо... ако на това тук може да му се каже власт, в тоя филм вече съм участвал.

Ама и ти самия не можеш да кажеш каква е ползата от включването ти в темата.

Susscrofa
28-11-2012, 21:52
По скоро съм отегчен от глупостите прасчо... ако на това тук може да му се каже власт, в тоя филм вече съм участвал.

Ама и ти самия не можеш да кажеш каква е ползата от включването ти в темата.

Забелязваш ли, че аз се включвам когато темата вече е оакана.
Тогава ми харесва.
Не развалям чисти теми.

Защо продължаваш да пишеш тук, ти си умно и интелигентно момче. Не се ли умори наистина. Защо си се запънал и заинатил така:grin:

Kuku
28-11-2012, 21:59
Кое точно е оакано, ПРЕДИ да започнеш да се правиш на интересен?

dilian alfa gtv
28-11-2012, 22:12
Кое точно е оакано, ПРЕДИ да започнеш да се правиш на интересен?

Заеби....:yes: