PDA

View Full Version : Смяна на цвета на бутона на радио блаупункт



badmadafaka
25-04-2011, 22:33
...

vladev
26-04-2011, 12:36
И аз имам същото радио и много ме дразни.

http://i.imgur.com/v5wfp.jpg

Даже си мислех да го отворя и да го кръцна тоя (и)диод, но не успях да намря отверка, с която да го отворя. Иначе, като гледам е точно така - самото стъкалце е синичко. Незнам дали може да се направи ново, някъде по поръчка, в друг цвят.

А иначе са направили цвета на дисплея да се сменя... :hmm:

mboge
26-04-2011, 19:58
Това синьото прозрачното над диода , що не го свалите и му ударите една черна боя от вътре и да видите как няма да ви заслепява вече :D

Sergey_gigov
29-04-2011, 11:28
http://web.onetel.com/~uncletony/in_car.htm
на ISOконектор А пин номер 6 е точно за тази работа -обикновенно е един оранжев кабел . инталацията на алфите имат предвиден димер и когато се пуснат фаровете -след свързване на съответния кабел би трябвало подсветката на панела да намали светлината на включени фаове

Друг е въпроса обече конкретно това устройство дали има тази опция

Sergey_gigov
30-04-2011, 12:18
е то разпознаването става по следния начин -включваш фаровете -след което на този пин се подават 12 в от автомобила - (това не е компютОр-за да му задаваме часова зона ), но наистина си прав че е важно как ще го настроиш .
След като това не ти върши работа следва брутални дейности ,като отваряне на панела и смяна на диода ,кофтито е , че са СМД и става голяма трагедия

phoenix
02-05-2011, 13:33
а ако се добави едно R-че свързано последователно на едното краче на диода, дали няма да светне по слабо или с потенциометърче да може да се димира?

tonov
02-05-2011, 23:02
Мисля, че ако смениш диода със зелен ще стане... Може пак да синее леко, но поне няма да ти е толкова дразнещо. Но без отваряне на панела няма да минеш ;) Иначе кво като е СМД, във всеки сервиз за ГСМ-и могат да го сменят, ако ти нямаш уменията и инструментите сам да го направиш.

The_Game
03-05-2011, 19:04
Сложи нещо пред диода или го драсни с маркер.