PDA

View Full Version : Alfa 75 и още



VFTI
04-09-2006, 13:32
Някой може ли да провери Вина на една алфичка 75 в къщи
zar16281000004985 не ми го показва...
този вин номер го пишеш на една пластинка под капака, не някъде върху двигателя, а на самия двиг пише ли някъде:roll: :roll:

Колцата е произведена 85г. няма грам ръждица(e има 2см съвсем повърхностно върху десния калник) и е само на 200хил км :P мога да кажа че е може би най-запазената или поне една от най-запазените в цяла БГ :P :P

VFTI
04-09-2006, 16:24
Уф исках и да попитам нещо... Колко тежи тази алфичка...Под предния капак пишеш 1410кг. нещо такова :roll: :roll:

И така както е перфектна заслужава ли си цената от 2000лв. догодина мисля да се сдобия с нея :P (ако дядото реши да я продаде) дай боже..
85г. 1.8 няма клим. има борд и още някаква електроника...


Ако някой има интерес може да му разкажа за колата а и да я снимам...

търтей
04-09-2006, 16:49
писни снимки да
за цената - какво да ти кажа - се пак е на 20 години ...
та 2000 са или малко или ужасно много
ама знам ли :roll:

важното е теб да те кефи и цената да те устройва
другото са празни приказки:)

тежи около 1100 кг с пълен резервоар

VFTI
04-09-2006, 20:21
писни снимки да
за цената - какво да ти кажа - се пак е на 20 години ...
та 2000 са или малко или ужасно много
ама знам ли :roll:

важното е теб да те кефи и цената да те устройва
другото са празни приказки:)

тежи около 1100 кг с пълен резервоар

Снимки имам ама са с гсм... Аз мога всеки ден да я снимам ама сега много ми е бачкането и нямам време...Принципно алфата всеки ден спира пред в къщи(живея в къща и имаме магазин в къщата който е по наем та човека който държи магазина спира с нея всеки ден)тя всъщност не е негова,той си я кара от 2г. но е на бащата на жена му :D който си я е внесъл 91г. :P абе дълга и широка....
Иначе както казах прави си сметката 85г.и има само повърхностно ръжда на калника 2см..просто 15г. както е в бг не е карана и не е блъскана :D и постоянно седи в гараж...както казах 200хил км... Той човека не е някакъв фен на марката ама все пак си я кара и си я гледа...

Аз лично ме кефи щото е алфа :D А и е ефтина и ако го натисна догодина сигурно дядото ще я продаде....А и знам че е гледана :P което е най-важното :)

Унесох се с писане ама тва защото днеска ми я остави да я разгледам подробно:D ,само не съм я каръл ама утре може да направя някое кръгче.....
Та някой ако може да каже как е вин номера, къде на двиг. го пише :roll:е
85г. 1.8 120коня

Abarth
05-09-2006, 01:04
Дава грешен вин :roll: А какъв цвят е :P

търтей
05-09-2006, 09:55
номера на рамата (вин) е написан на десния ботуш (ако не бъркам)
на двг-то е от ляво от пред

Venci
05-09-2006, 21:43
Тая 75-ца е от по-старите и VIN-а сигурно го няма в е-пер!!! Човеко и друг път съм го писал. И сега ще го напиша НЕ СЕ ЛЪЖИ ПО ЦЕНАТА ТОВА НЕ СА ЕВТИНИ КОЛИ!!! Разбери ме правилно! Не се заяждам или нещо такова. :wink:

VFTI
06-09-2006, 13:51
Тая 75-ца е от по-старите и VIN-а сигурно го няма в е-пер!!! Човеко и друг път съм го писал. И сега ще го напиша НЕ СЕ ЛЪЖИ ПО ЦЕНАТА ТОВА НЕ СА ЕВТИНИ КОЛИ!!! Разбери ме правилно! Не се заяждам или нещо такова. :wink:

Адаш :D Пр ми е и аз въм Венци :P Какво имаш предвид това за цената, че не го схванах :oops: :oops: :oops:


П.П алфата е сива...

Abarth
06-09-2006, 16:40
Тая 75-ца е от по-старите и VIN-а сигурно го няма в е-пер!!! Човеко и друг път съм го писал. И сега ще го напиша НЕ СЕ ЛЪЖИ ПО ЦЕНАТА ТОВА НЕ СА ЕВТИНИ КОЛИ!!! Разбери ме правилно! Не се заяждам или нещо такова. :wink:

Адаш :D Пр ми е и аз въм Венци :P Какво имаш предвид това за цената, че не го схванах :oops: :oops: :oops:


П.П алфата е сива...
Има впредвид,че е сложна за правене и за поддръжка и трябва да и разбираш,иначе ти излиза солена ;) И аз бях като теб преди 1 година,търсих си 75-ца или 33-ка и бат венци като ми разказа за кака ти жулиета и .... :o

VFTI
06-09-2006, 18:24
Мда и това ми е ясно :( Особенно 75 :roll:

mr.wrong
07-09-2006, 23:21
Просто има грешка в VIN-а

най-вероятно е ZAR162B........ a ne 8
на 75ците номера на шасито може да го намериш и под стелката в багажника до резервната гума ама се чете трудно :)

MONI
08-09-2006, 09:47
Просто има грешка в VIN-а

най-вероятно е ZAR162B........ a ne 8
на 75ците номера на шасито може да го намериш и под стелката в багажника до резервната гума ама се чете трудно :)

ОФФ

Ауу колега и ти си с неква много лоша 75ца.....може ли да пуснеш някоя снимка???

Venci
08-09-2006, 21:52
Мда и това ми е ясно :( Особенно 75 :roll:


Ти пък как реши, че 75-та е по-сложна за поддръжка от Джулиетата :lol: ? Ами, че те отдолу са почти еднакви! Като изключим, че 75-та е с по-сложна ел. инсталация, а Джулиетата е с малки разлики по механиката :idea: .


...и бат венци като ми разказа за кака ти жулиета и ....

Колегааа :shock: стига, бе! Човек ще каже, че или кой знае какво съм ти наговорил за баба Ви Жужа или тя е неспасяем случай :lol: . Много са си хубави колите, ама ако лесно ти се троши мерака по-добре да не се захваща човек. Иначе си заслужават :super:

75 2.0 turbo
08-09-2006, 21:54
Мда и това ми е ясно :( Особенно 75 :roll:


Ти пък как реши, че 75-та е по-сложна за поддръжка от Джулиетата :lol: ? Ами, че те отдолу са почти еднакви! Като изключим, че 75-та е с по-сложна ел. инсталация, а Джулиетата е с малки разлики по механиката :idea: .


...и бат венци като ми разказа за кака ти жулиета и ....

Колегааа :shock: стига, бе! Човек ще каже, че или кой знае какво съм ти наговорил за баба Ви Жужа или тя е неспасяем случай :lol: . Много са си хубави колите, ама ако лесно ти се троши мерака по-добре да не се захваща човек. Иначе си заслужават :super:
СЕКТАНТ :idea:

Iltcho
08-09-2006, 21:58
СЕКТАНТ :idea:

Кой го каза :shock: :D


Колегааа стига, бе! Човек ще каже, че или кой знае какво съм ти наговорил за баба Ви Жужа или тя е неспасяем случай . Много са си хубави колите, ама ако лесно ти се троши мерака по-добре да не се захваща човек. Иначе си заслужават

Те тука Венцо е мноооого прав. Ако лесно ти се троши мерака - недей се захваща. И аз, и 75 2.0 turbo и Венци можем да ти кажем, че тея коли са една бездънна яма за пари :?
Аз лично наскоро бях на косъм да се откажа. Ма бабичката мръдна, показа няколко неокапали зъба и ... не пак а отново

Abarth
09-09-2006, 03:11
...и бат венци като ми разказа за кака ти жулиета и ....

Колегааа :shock: стига, бе! Човек ще каже, че или кой знае какво съм ти наговорил за баба Ви Жужа или тя е неспасяем случай :lol: . Много са си хубави колите, ама ако лесно ти се троши мерака по-добре да не се захваща човек. Иначе си заслужават :super:
Абе той мерака при мене се троши мнооого трудно,ама за да имаш такава кола трябва да и разбираш не да даваш безумни суми за мастери ;)

mr.wrong
09-09-2006, 07:54
Прав си . За да имаш и да караш такава кола освен много голям мерак ти трябват още технически документации, един голям сандък с инструменти гараж с канал и по възможност приятел стругар за да ти прави множеството спецялизиран инструмент. Части се намират на доста прилични цени а и понякога може да комбинираш някой неща от други марки :) Несъм съгласен че тези коли са бездунна яма за пари, ако всичко си поддуржаш и проверяваш навреме колата ти се отблагодарява с безаварийна работа а и е доста по здрава от повечето коли които се движат по пътищата.
Успех

Abarth
09-09-2006, 10:22
Прав си . За да имаш и да караш такава кола освен много голям мерак ти трябват още технически документации, един голям сандък с инструменти гараж с канал и по възможност приятел стругар за да ти прави множеството спецялизиран инструмент. Части се намират на доста прилични цени а и понякога може да комбинираш някой неща от други марки :) Несъм съгласен че тези коли са бездунна яма за пари, ако всичко си поддуржаш и проверяваш навреме колата ти се отблагодарява с безаварийна работа а и е доста по здрава от повечето коли които се движат по пътищата.
Успех
За здравината съм съгласен :wink: Поддържа ли се е много здрава кола :)

nkn66
13-09-2006, 01:17
...и бат венци като ми разказа за кака ти жулиета и ....

Колегааа :shock: стига, бе! Човек ще каже, че или кой знае какво съм ти наговорил за баба Ви Жужа или тя е неспасяем случай :lol: . Много са си хубави колите, ама ако лесно ти се троши мерака по-добре да не се захваща човек. Иначе си заслужават :super:
Абе той мерака при мене се троши мнооого трудно,ама за да имаш такава кола трябва да и разбираш не да даваш безумни суми за мастери ;)

Е колко е скъпа тая подръжка? Да не е като на 156 :?: Мислех да си взема една за бегачка, ама вие ше земете да ме откажете

MainaCore
13-09-2006, 13:43
искам и аз да ви питам нещо...та имам някаква оферта за една 75-ца 86г., мисля 1.8, не е за много пари, но не била карана от много време. още не съм е видял, обаче съм се надъхал много и искам да питам колко пари горе-долу ще ми излезне цялостното стягане на колата - работа по двигател и купе и всичко, при положение, че колата е в окаян вид - смисъл почти в най-лощо възможно състояние. незнам дали се заслужава да се захващам въобще, като ви слушам вас явно става въпрос за много усилия, а аз на всичкото отгоре и почти нищо не разбирам, но самата кола като модел ме кефи много, ама наистина много - просто искам 75 ! :)

Abarth
13-09-2006, 13:51
...и бат венци като ми разказа за кака ти жулиета и ....

Колегааа :shock: стига, бе! Човек ще каже, че или кой знае какво съм ти наговорил за баба Ви Жужа или тя е неспасяем случай :lol: . Много са си хубави колите, ама ако лесно ти се троши мерака по-добре да не се захваща човек. Иначе си заслужават :super:
Абе той мерака при мене се троши мнооого трудно,ама за да имаш такава кола трябва да и разбираш не да даваш безумни суми за мастери ;)

Е колко е скъпа тая подръжка? Да не е като на 156 :?: Мислех да си взема една за бегачка, ама вие ше земете да ме откажете
И аз миналото лято бях супер запален по 75-ца...почти се отказах като всички колеги от форума ми изказаха мнение...но остана още мерака и не спрях да гледам 75ци :) Гледах...гледах...1...2 месеца... сигурно 15-20 75ци съм изгледал за купуване и всичките бяха меко казано за нищо неставащи гробници :cry: След това започнах да гледам 33ки....същото положение :cry: ...накрая си викам писна ми я да погледна някой фиат.... и взех че взех типото :roll: Но като го взех,много съжалявам защо не си взех 75ца или 33ка :cry:

Abarth
13-09-2006, 13:54
искам и аз да ви питам нещо...та имам някаква оферта за една 75-ца 86г., мисля 1.8, не е за много пари, но не била карана от много време. още не съм е видял, обаче съм се надъхал много и искам да питам колко пари горе-долу ще ми излезне цялостното стягане на колата - работа по двигател и купе и всичко, при положение, че колата е в окаян вид - смисъл почти в най-лощо възможно състояние. незнам дали се заслужава да се захващам въобще, като ви слушам вас явно става въпрос за много усилия, а аз на всичкото отгоре и почти нищо не разбирам, но самата кола като модел ме кефи много, ама наистина много - просто искам 75 ! :)
Бягай далече специално от тая ;) 75 ми е любимата кола....търси някоя в добро състояние :) Такава кола си купува или нищо неразбиращия,или този който е фен и знае за какво става въпрос,всичко за колата ;)

Nikiboy
13-09-2006, 23:40
Кефа ценя няма - няма секти, няма ала бала. Кефа си е кеф. Ако нещо те кфи, то го прави!

Живота е кратък, живей го пълноценно!