PDA

View Full Version : И ся ко - почна се пред - президентско.....



ФЕРАРИСТ
09-05-2011, 19:32
......фърлям по едно око на задкулисните агитации за предстоящите президентски избори, и някакси ми се набива именцето на мадам Кристалина Георгиева.......не че от президента зависи кой знае какво, за мен единствения критерии за президент е да изглежда добре, така или иначе нищо не прави, поне да изглежда добре.....
Но пък ми проглушиха някак си ушите с високия рейтинг на тая, всяка социолог агнция ми набива в главата че тая била с най - висок рейтинг.......бас държа че всеки втори в СФ или на село не я е и чувал тая, камо ли кво прави........но мога така едни два лева да сложа на тъмно че тая ще е следващия президент, или поне Биби ще я номинира тая, отделен въпрос е дали ще спечели, но както са я подхванали от сега(както подхванаха и Бойко още по времето на царя) вероятноста е много голяма по мое мнение.......
Друг с 2 лева?

tanatos
09-05-2011, 19:38
Плащам твойте 2 и слагам още 2 лева и 36 стинки, че Биби лично ще се кандидатира. Новия президент ще е назависим нема да е свързан с партия.

ФЕРАРИСТ
09-05-2011, 19:43
Стига бе, да не е луд - президента няма никаква власт, а на Биби тъкмо му ареса......

tanatos
09-05-2011, 20:01
Ша дърпа конците на Цв.Цв., той пак ще има цялата власт.Разбира се това ще стане ако народа реши, ама както се казва в един виц "дали, дали ама надали" :):)

fred
09-05-2011, 20:21
Стига бе, да не е луд - президента няма никаква власт, а на Биби тъкмо му ареса......
Няма власт, ама няма и отговорност никаква.Отделно, както се казваше в една статия за Гоце, - президента няма власт, но има влияние.Та ББ не може да се изключи.
А Кристалинка е нещо като ББ, Царя и Кунева-тоест нищо от което да очакваме да направи нещо :sleepy:

vaklinator
09-05-2011, 20:47
Българите са отвратени от Бойко и всичките му мутрински изцепки и тъпотията на министрите му. Залагам 1 лев, че ако турската партия на Доган издигне кандидат, макар и подставено лице ++....

fred
09-05-2011, 20:52
Президента ще е от Герб-спор няма, всички социолози го казват,няма никакво значение кой ще нарочат.

Linkestis
09-05-2011, 20:53
Отвратени,отвратени..колко да са отвратени???
Акоо бяха отвратени,трябваше отдавна да СМЕ пред парламента!

vaklinator
09-05-2011, 20:54
Отвратени,отвратени..колко да са отвратени???
Акоо бяха отвратени,трябваше отдавна да СМЕ пред парламента!

Амииии не съм те виждал там... може би:sleepy:

koolio
09-05-2011, 22:25
И какво точно не ви харесва в Кристалина Георгиева не разбрах?

bager
10-05-2011, 10:58
Друго ми прави вчечатление на мен, обаче! Бавенето на обявяването на кандидатурите за президент. Защо? За да няма време за ровенето за компромати? Защото не може да се намерят хора с чисто минало и чисто име? Нежеланието на честни хора, за които хората биха гласували, да се кандидатират? И още, и още...
В Сащ кандидатите за президент се знаят поне година преди изборите. В нормална Европа- също!
Та къде сме ние?!?

Ramsezsh
10-05-2011, 11:21
Та къде сме ние?!?

В България, където не може посланиците да са агенти на ДС, но виж Министър председател може!

Pinky
10-05-2011, 11:48
Не е съвсем вярно, че президент няма никаква власт и функции. Това беше често тиражирано при по-кризисни моменти, в които имаше разни мераци за президентска република (което само по себе си е леко глупаво).
За Кристалина Георгиева не мога да се изкажа категорично от сега, но на първо четене ми е малко съмнително постоянното пробутване на "племенника" и насам-натам.

kolev
10-05-2011, 12:11
абе тоя филм сме го гледали. сега бойко ще се изтъпанчи и ще разправя наляво и надясно как няма да се кандидатира. ще извадят някой мухльо и ще има пак скандали и компромати. ама в крайна сметка кандидатурата ще е на бойко понеже обича да му гъделичкат самочувствието и го приема вътрешно ако не е най-големия. ще има и концерти на веселин маринов, а цецко ще срича пак от сцената.
проблема е че доган тоя път може да им подложи един рязан и новия президент пак да е комуняга с минало в дс.

vaklinator
10-05-2011, 12:22
Писна ми от боклуци. Който ще да е президент. Нека да защитава българския народ и нация, а не като ПЪРВАНОВ да ми се хвали по медиите, че е нарязал ракетите SS 23, че е осигурил американските бази на НАТО.... МРЪСНИК И ПРЕДАТЕЛ!!! Този гнусен тип е за разстрел за предателство на родината!!!! Гнусен пуяк. Айде стига толкова, че пак ще ми лепнат наказание. Опитах се да се въздържам.

adv_petrov
10-05-2011, 13:19
Правилно, името на Кристалина Георгиева се лансира от близките до герберите пиари именно защото е непознат за българите и следователно неопетнен и до момента неоплют политик, за когото дори Трактора няма коз в ръцете който да хвърли към медиите - защото герберите нямат просто кого друг да извадят като име на тоя момент. Нито един човек нямат - нито Цецо, нито Фъндъкова може да скочи да се бори на цяла България, нито Искрето Фидосова, Който и да бяха посочили, се почваше с янетата и компроматите на момента. Вече се опариха сериозно с оная как и беше името, Желева ли с английския
Според мене Кристалина Георгиева е само конфета - сега я лансират, докато си направят задкулисните договорки за точния човек - поне с по-големите, считай по-опасни играчи на масата. Все пак и герберите не са толкова тъпи, че да не осъзнават че президента на герб няма да е президент на всички. Което пак ни връща към компроматната война, защо Иво Инджев си отиде след като изнесе ония данни за апартаментите на Гоце, и така.
Общо взето, интригантска държава.

morfius
10-05-2011, 15:16
А някой изобщо да се сеща защо К. Георгиева НЕ може да бъде кандидат?

bager
10-05-2011, 15:25
А някой изобщо да се сеща защо К. Георгиева НЕ може да бъде кандидат?

Мда, липсват и ...последните 5 години!

CBET
10-05-2011, 17:00
К. Георгиева е следващият министър председател на нашата Родина. Плановете за нея са отдавна начертани от ... чичо Ваньо.

BatVas
10-05-2011, 17:14
Явно , че американците и Световната банка ни дърпат яко конците при настоящите малоумници от ГЕРБ . Дянков - Световната банка, Кристалина и тя, в комисията "Кушлев" човек на Уорлик и Световната банка (а тази комисия има много, много яки механичми за натиск с блокиране на имущество и сметки без съд и .н.т)
Та аз като не съм за БСП, кандидата на СДС за сега не ме кефи - макар да съм симпатизант на СДС , направо се чудя и мая за кого да гласувам, но при всички положения няма да е за издигнат от ГЕРБ , всеки друг но не и тъпаците от ГЕРБ.

vaklinator
10-05-2011, 17:17
Явно , че американците и Световната банка ни дърпат яко конците при настоящите малоумници от ГЕРБ . Дянков - Световната банка, Кристалина и тя, в комисията "Кушлев" човек на Уорлик и Световната банка (а тази комисия има много, много яки механичми за натиск с блокиране на имущество и сметки без съд и .н.т)
Та аз като не съм за БСП, кандидата на СДС за сега не ме кефи - макар да съм симпатизант на СДС , направо се чудя и мая за кого да гласувам, но при всички положения няма да е за издигнат от ГЕРБ , всеки друг но не и тъпаците от ГЕРБ.

И аз за милиционерщина и пожарникари, бивши и настоящи мутри и мутреси няма да гласувам. Гнус ме е да го гледам тоя ББ и оня евнух Дянков. Цветанов се старае момчето, ама е все в засада.

morfius
10-05-2011, 17:59
Каква световна банка, какви масони, какви американци, какъв кон на верандата?
Олигопола у нас си е чисто пост-съветски и червено ДС рски.
ББ - не става член на ДС просто защото не издържа приемните изпити инак като охрана на ТЖ е трябвало да бъде там. После напуска системата за да НЕ си хвърли партийната книжка при деполитизацията.
ЦЦ - също е член на структурите и на БКП.
Нататък смятам е безсмислено да продължавам...

BatVas
10-05-2011, 18:11
Каква световна банка, какви масони, какви американци, какъв кон на верандата?
Олигопола у нас си е чисто пост-съветски и червено ДС рски.
ББ - не става член на ДС просто защото не издържа приемните изпити инак като охрана на ТЖ е трябвало да бъде там. После напуска системата за да НЕ си хвърли партийната книжка при деполитизацията.
ЦЦ - също е член на структурите и на БКП.
Нататък смятам е безсмислено да продължавам...

И това е вярно , както са вярни връзките със Световната банка. И като знам как лобистките интереси се навързват в САЩ(това не е конспирация, а реалност там даже законна), имам основание да се притеснявам, че манипулирането на пожарникари, мутри, физкултурници и милиционери няма да е трудно да бъдат лашкани в манипулациите на Москва , САЩ и частни интереси на фирми от пост -съветския олигопол ,както и ти казваш !
Просто е вярно , че това е много некадърно управление, а както обичам да казвам политиците са само три вида :
Лоши, много лоши и некадърни - винаги е по добре да са лошите, а най-зле са нещата при некадърни.

vaklinator
10-05-2011, 19:51
И това е вярно , както са вярни връзките със Световната банка. И като знам как лобистките интереси се навързват в САЩ(това не е конспирация, а реалност там даже законна), имам основание да се притеснявам, че манипулирането на пожарникари, мутри, физкултурници и милиционери няма да е трудно да бъдат лашкани в манипулациите на Москва , САЩ и частни интереси на фирми от пост -съветския олигопол ,както и ти казваш !
Просто е вярно , че това е много некадърно управление, а както обичам да казвам политиците са само три вида :
Лоши, много лоши и некадърни - винаги е по добре да са лошите, а най-зле са нещата при некадърни.

Ебаси нацията сме, винаги некадърници избираме

starata alfa
10-05-2011, 19:57
аз залагам на менда стоянова от герб и мая манолова от бсп 99% съм сигурен че битката ще е между жени
пп помнете ми думите

pinko
10-05-2011, 20:06
А някой изобщо да се сеща защо К. Георгиева НЕ може да бъде кандидат?

В конституцията е казано, че за президент може да бъде избран само български гражданин, който е живял през последните пет години в страната.

А за да се промени конституцията, трябва да се свика велико народно събрание.

За каква Кристалина изобщо говорим? Къв президент, кви пет лева, ква милиция?

За да не съм голословен:

Пасивно избирателно право

Чл. 4. (1) Право да бъдат избирани за народни представители имат българските граждани, които са навършили 21 години към изборния ден включително, нямат друго гражданство, не са поставени под запрещение и не изтърпяват наказание лишаване от свобода.

(2) За президент и вицепрезидент на републиката може да бъде избиран български гражданин по рождение, навършил 40 години, който няма друго гражданство, не е поставен под запрещение, не изтърпява наказание лишаване от свобода и е живял последните пет години в страната.


Оттук: http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135715515

ФЕРАРИСТ
10-05-2011, 20:10
И какво точно не ви харесва в Кристалина Георгиева не разбрах?
Нищо бе, бомба си е, лично на мен по ме кефи, не аресвам ловците......просто коментирам начина по който се "подготвя" един вид агитация.....

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:08 ----------


А някой изобщо да се сеща защо К. Георгиева НЕ може да бъде кандидат?
Виж за тва не се бях замислял - тая не е особенно популярна при мене, и затва......:)

fred
10-05-2011, 21:03
К. Георгиева е следващият министър председател на нашата Родина. Плановете за нея са отдавна начертани от ... чичо Ваньо.

А дойдохме си на думата, дай ракията и да почваме :big_beer:

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:02 ----------


И какво точно не ви харесва в Кристалина Георгиева не разбрах?
Женицата е симпатична, но е е типичен чиновник, без мнение, без позиция, безлична и сливаща се с тълпата евробюрократи, доста асоциации с М.Кунева. А иначе тя е била състудентка със Иван Костов, Ренета Инджова и прочее.Президента или който и да е виден политик /у нас президента е с ограничени пълномощия/ трябва да е ярка личност с позиции и мнения по наболели въпроси.

CBET
10-05-2011, 21:40
А дойдохме си на думата, дай ракията и да почваме :big_beer:

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:02 ----------


Женицата е симпатична, но е е типичен чиновник, без мнение, без позиция, безлична и сливаща се с тълпата евробюрократи, доста асоциации с М.Кунева. А иначе тя е била състудентка със Иван Костов, Ренета Инджова и прочее.Президента или който и да е виден политик /у нас президента е с ограничени пълномощия/ трябва да е ярка личност с позиции и мнения по наболели въпроси.


Фред, да давам ракията ама то на панахида ще замяза ...

А иначе кака Криска с чичо Ваньо и аспирантура заедно са карали ...

vaklinator
11-05-2011, 08:50
Аспирантура за какво? "Как да откраднем още"
Мамицата им миризлива.

Pinky
11-05-2011, 09:50
Вероятно си имаш причина да се изказваш така, но нека не даваме тласък на темата в тази посока - накрая само ще се изпокараме, без да сме стигнали до конструктивното.

А иначе - знам я тази част от конституцията; помня, че заради тогавашните слухове, че Симеон може да е кандидат на СДС за президент вкараха тази точка, но не се бях сетил, че хваща и Кристалина Георгиева.
Съгласен съм и аз, че ББ е доста вероятен кандидат за президент. Няма да издържи на изкушението да е главнокомандващ на армията просто :tooth:

fred
11-05-2011, 11:13
Фред, да давам ракията ама то на панахида ще замяза ...

А иначе кака Криска с чичо Ваньо и аспирантура заедно са карали ...

Ми сега повода ще го обмислим:)
Ясно, че се познават, няма и лошо, но тя не е политик, в тоя смисъл аз съм против нея

Pinky
11-05-2011, 12:21
В контекста на горния пост, искам да обърна внимание на нещо. Последните 15 години, думата "политика" беше доста окаляна от разни партии, които имат интерес от ниска избирателна активност с идеята да отвратят хората като цяло и да ги откажат да гласуват. Не се поддавайте на такива провокации. В крайна сметка, всичко е политика, макар и политиката да не е всичко.
Политиката е такава, каквато ние изберем и каквато ние позволяваме.

koolio
11-05-2011, 13:51
В контекста на горния пост, искам да обърна внимание на нещо. Последните 15 години, думата "политика" беше доста окаляна от разни партии, които имат интерес от ниска избирателна активност с идеята да отвратят хората като цяло и да ги откажат да гласуват. Не се поддавайте на такива провокации. В крайна сметка, всичко е политика, макар и политиката да не е всичко.
Политиката е такава, каквато ние изберем и каквато ние позволяваме.

И аз това казвам, ама явно са успели - всеки, който се захваща с политика, по дифолт е лош и трябва да го оплюем. Затова питах К. Георгиева с какво конкретно се е компрометирала, ама никой не ми даде смислен отговор ...

morfius
11-05-2011, 15:56
И аз това казвам, ама явно са успели - всеки, който се захваща с политика, по дифолт е лош и трябва да го оплюем. Затова питах К. Георгиева с какво конкретно се е компрометирала, ама никой не ми даде смислен отговор ...

Тя не може да се кандидатира, просто не е в уравнението.

fred
11-05-2011, 20:23
А не е и политик, пак да повторя.Наистина, при нас президената няма еквивалента на институцията президент в САЩ, Франция и т.н., но все пак и у нас това е политическа, а не чиновническа длъжност.Защото Кристалина си е един чиновник, от горните етажи на чиновническите структури.Чиновникът не може да бъде двигател на някакви виждания и промени, каквито БИ могъл да бъде един политик.
Но в страна с ниска политическа култура, да на кажем без никаква такава в настоящето /наШта/ всичко е напълно възможно.
Отделно по света има малко жени, показали дарба в сферата на голямата политика-Магргарет Тачър, Индира Ганди, Мадлин Олбрайт, Кондолиза Райс, поне аз се сещам за тези в близките десетилетия.

vaklinator
12-05-2011, 06:14
Закакво ни е изобщо президент?
За да се налапа
За да се моткат 400 броя служители в президентсвото с неприлично високи заплати
За да им плащаме пенсии на тези всичките ххх чиновници
С какво е полезна тая институция на народа и обществото?
Куха и напълно излишна пешка е тоя президент
А пък за капак на всичко има и още един смукач - вицепрезидента. Неговата превилегия е да разписва помилвания на престъпници и убийци.
Той пък съвсем се съсипа от разчесване на мъдурите.
Ебаси богатата държава сме.
Гнус ме е от всичките тия меркантилни шибаняци.

fred
12-05-2011, 09:29
Аз също мисля, че у нас президент не е необходим, та и вице има, което има същия щат, като на президента, скъпа и лапаческа структура. Ролята на президента в САЩ , Русия и прочее президентски държави е всъщност ролята на министър председателя у нас.Това е излишна структура и според мен.Навремето обаче, в страха си да се загубят повсеместно властта си, това президенство бе наложено с конституцията ни, гласувана от БСП и сателите му.Ако помниш, тогава една част от СДС, 39 депутати напусна парламента и обяви гладна стачка.Президента е един вид някакво разделение на властта.
та за да се махне президенството е небходима промяна в Конституцията, което пък е доста сложно.

vaklinator
12-05-2011, 09:49
Аз също мисля, че у нас президент не е необходим, та и вице има, което има същия щат, като на президента, скъпа и лапаческа структура. Ролята на президента в САЩ , Русия и прочее президентски държави е всъщност ролята на министър председателя у нас.Това е излишна структура и според мен.Навремето обаче, в страха си да се загубят повсеместно властта си, това президенство бе наложено с конституцията ни, гласувана от БСП и сателите му.Ако помниш, тогава една част от СДС, 39 депутати напусна парламента и обяви гладна стачка.Президента е един вид някакво разделение на властта.
та за да се махне президенството е небходима промяна в Конституцията, което пък е доста сложно.

Съмнявам суе , че е сложно.
Желая успех на истинските патриот, които преди броени дни създадоха истинска партия. Предполагам се сещаш за кои хора говоря.

kolev
12-05-2011, 10:25
момчета, президент не само е необходим , но и задължителен. чрез него се осъществява разделение на властите което е необходимо за да бъдем ние свободни хора и тоя принцип е заложен във всяка една демокрация. изключително важно е правомощията на коя да е от 3-те власти нито да се увеличават, нито да се намаляват. биби вече притиска 2 и е от особено голямо значение и 3-тата да не попада в неговите ръчички.

vaklinator
12-05-2011, 11:53
За огромно съжаление от президента пък съвсем нищо незвиси, а и той нежеае да зависи нещо от него, иначе да беше досега взел отношение по много много въпроси и непристойни действия на БГ правителството на ББ.
http://www.skat.bg/products.php?type=10&genre=4118
За мен това са тези, които са истински Българи.

kolev
12-05-2011, 12:33
е как, най-малкото президента е лицето на българия пред целия свят /в момента по-скоро задника :) / и се иска от него да е много добър политик. първанов е добър политик, но много са му светкали с червената лампа в очите :) :) :)

Pinky
12-05-2011, 15:51
Знаех си, че ще го обърнем на глупости с това плюене.

За да се стигне до там, че и Фред да почне да вдига температура, не е добре.

vaklinator
12-05-2011, 15:58
Знаех си, че ще го обърнем на глупости с това плюене.

За да се стигне до там, че и Фред да почне да вдига температура, не е добре.

Напротив! Добре е
Няма вече "пас" в тая игра. Тези мутри ще си идат не по-малко позорно от Жан Виденов, който го пропъдихме със сопи и масови протести през лютата зима на 97-ма.
ББ и той ще отиде в небитието и никой няма да се сеща за него, дано това обаче стане час по-скоро, че иначе жална ВИ майка на вас, моята вече е ........ писна ми цял живот да ходя по митинги. \Ваш ред е младежи.

kolev
12-05-2011, 16:45
на младежите не разчитай. за тях е важно каква прическа да си направят и вечерта в коя чалготека да се качат на масата с на мама и тати парите. просто влез в кой да е университет за да видиш за какво става въпрос.

vaklinator
12-05-2011, 17:23
на младежите не разчитай. за тях е важно каква прическа да си направят и вечерта в коя чалготека да се качат на масата с на мама и тати парите. просто влез в кой да е университет за да видиш за какво става въпрос.

Знаеш ли колко ми се иска да не е така, както казваш....
Ако си прав, тогава още мильон и половина ги пиши изчезнали от БГ до края на годината. А догодина по това време- тука ще са само мангалите и пенсионерите.

kolev
12-05-2011, 17:43
и на мен ми се иска да не е така, ама познавам по-интелигентни чобани. гледай какво става сега по абитуриентските .

ето и по темата
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3800671
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3810391

биби май ще се стяга за новия пост

vaklinator
12-05-2011, 18:44
Да вземе да си поръча едно дървено пардесю.
Боклук миризлив шибан.... сорри.:(

Абе докога ще чакаме да пукне диктатора, че да се надяваме на нещо по-добро? Тоя поне диктатор да беше, а той само на гаджето си банката оправи и нейните соларни панели.
Бай Тошо диктатор, ама се е постарал да има фабрики и заводи във всеки град и хората да живеят спокойно.
НЕ съм за режима на тодор живков, но тогава наистина имаше държавност, армия и полиция, а сега има само полиция и то 2 пъти по-голяма от армията...
Лекции мога да изнасям много. Ако на някой му се бърбори съм на скайпа.:)

fred
12-05-2011, 19:39
Знаех си, че ще го обърнем на глупости с това плюене.

За да се стигне до там, че и Фред да почне да вдига температура, не е добре.

Ма то ние си говорим в крайна сметка едно и също а кервана си върви :)

vaklinator
12-05-2011, 19:55
Не е кервана, а мангизите на ББ си вървят право в неговия джоб. Е га пукне от подагра!

Linkestis
12-05-2011, 20:14
Амииии не съм те виждал там... може би:sleepy:

Ами не си ме виждал,защото не ме познаваш. :)

old alfist
15-05-2011, 22:34
Както споменах преди няколко години в този форум, аз съм за Кристалина Георгиева, а президент да става който си иска смешник.

vaklinator
15-05-2011, 23:48
Както споменах преди няколко години в този форум, аз съм за Кристалина Георгиева, а президент да става който си иска смешник.

Кажи ми нещо положително за Кристалита моля те!!!
ПП. Но бъди готов с ответни отговори

Linkestis
16-05-2011, 00:24
Тя не беше ли леля на някой?

koolio
16-05-2011, 01:03
Кажи ми нещо положително за Кристалита моля те!!!
ПП. Но бъди готов с ответни отговори

Образована, с опит в международните отношения, необременена политически, некомпрометирана.

Pinky
16-05-2011, 09:38
Отваряме енциклопедията и четем:
A politician or political leader (from Greek "polis") is an individual who is involved in influencing public policy and decision making. This includes people who hold decision-making positions in government, and people who seek those positions, whether by means of election, coup d'état, appointment, electoral fraud, conquest, right of inheritance or other means. Politics is not limited to governance through public office. Political offices may also be held in corporations, and other entities that are governed by self-defined political processes.
Лошото е, че тя наистина няма общо с политиката. Политически необремен не е нищо положително, според мен. Няма светлина относно политическите и убеждения, ако изобщо има такива.

old alfist
16-05-2011, 09:51
Отваряме енциклопедията и четем:
A politician or political leader (from Greek "polis") is an individual who is involved in influencing public policy and decision making. This includes people who hold decision-making positions in government, and people who seek those positions, whether by means of election, coup d'état, appointment, electoral fraud, conquest, right of inheritance or other means. Politics is not limited to governance through public office. Political offices may also be held in corporations, and other entities that are governed by self-defined political processes.
Лошото е, че тя наистина няма общо с политиката. Политически необремен не е нищо положително, според мен. Няма светлина относно политическите и убеждения, ако изобщо има такива.

Политическата обремененост замъглява разума.

Pinky
16-05-2011, 10:05
Би ли се аргументирал?

old alfist
16-05-2011, 10:09
Би ли се аргументирал?

Каква по-добра аргументация от всичко това, което сме преживяли през годините.

morfius
16-05-2011, 10:11
И защо мислите, че това дето сме го преживели е заради политическа обремененост, някой да ми отговори?

old alfist
16-05-2011, 10:32
И защо мислите, че това дето сме го преживели е заради политическа обремененост, някой да ми отговори?

Предполагам, че намекваш за политическата отговорност, макар, че видяхме колко са отговорни политиците у нас - един човек може да е отговорен и без да е някакъв партиец.

koolio
16-05-2011, 10:42
Отваряме енциклопедията и четем:
A politician or political leader (from Greek "polis") is an individual who is involved in influencing public policy and decision making. This includes people who hold decision-making positions in government, and people who seek those positions, whether by means of election, coup d'état, appointment, electoral fraud, conquest, right of inheritance or other means. Politics is not limited to governance through public office. Political offices may also be held in corporations, and other entities that are governed by self-defined political processes.
Лошото е, че тя наистина няма общо с политиката. Политически необремен не е нищо положително, според мен. Няма светлина относно политическите и убеждения, ако изобщо има такива.
В дясното пространство е. Това за мен, плюс изброените качества, е достатъчно.
Политическата обвързаност е плюс когато има партии с ясни цели и принципи. Можеш ли да ми кажеш кое им е дясното на СДС и ГЕРБ и кое и е лявото на БСП? И една задача със звездичка - защо в България има толкова много комунисти по убеждения, а няма комунистическа партия?

morfius
16-05-2011, 10:56
Нищо не намеквам, по простата причина, че преживяваме каквото искаме - мътната вода... колкото и да не искаме да си го признаем, масово е желанието не за подредба и съвместни усилия, а за просперитет на гърба на другарчето, за далаверка и неспазване на никакви правила.

А за комунистите и партията, у нас комунисти няма от 49г. горе долу ... има интересчии.
Думите са на партизанин и партиен секретар ... без коментар.
Та и партиите са интересчийски, а не идеологически.

К. Георгиева е добър служител, но не е политик... президента по правомощия е просто политик, някак не ми стои добре там.
По би и отивало мястото на Ц. Цачева например...

fred
16-05-2011, 12:33
.....в България има толкова много комунисти по убеждения, а няма комунистическа партия?

А БКП има, даже са две, едната е начело с някакъв съветник на бай Тошо, а другия издаваше еротична поезия, не знам дали още е жив.Едната се казваше Съюз на комунистите в България, другата май БКП директно и двете са участвали в изборите многократно, без никакви съществени резултати.

old alfist
16-05-2011, 18:09
Нищо не намеквам, по простата причина, че преживяваме каквото искаме - мътната вода... колкото и да не искаме да си го признаем, масово е желанието не за подредба и съвместни усилия, а за просперитет на гърба на другарчето, за далаверка и неспазване на никакви правила.

А за комунистите и партията, у нас комунисти няма от 49г. горе долу ... има интересчии.
Думите са на партизанин и партиен секретар ... без коментар.
Та и партиите са интересчийски, а не идеологически.

К. Георгиева е добър служител, но не е политик... президента по правомощия е просто политик, някак не ми стои добре там.
По би и отивало мястото на Ц. Цачева например...
Е, ми избирайте си поредния галфон тогава и викайте, че така сме искали.

koolio
16-05-2011, 19:34
Кой е според вас подходящ кандидат всъщност? Светослав Малинов - ок, но какъв международен опит има?

vaklinator
16-05-2011, 19:46
Кой е според вас подходящ кандидат всъщност? Светослав Малинов - ок, но какъв международен опит има?

Тоя не съм го и чувал. За нищо нестава.
Зависи кой ще се кандидатира. Ако аз искам да стана президент, ще е по-лесно, отколкото да си намеря работа. Той ББ затова си вре гагата навсякъде и никъде ни си завършва мандата. При онзи лъжливия цар главен секретар, заеба там отиде кмет и там сра едни говна, сега иска да заебе и правителството, абееее некадърник. Всеки актьор може да го сложи в задния си джоб, поне ще се спомня какви ги е приказвал до 11 часа преди обед, та да не казва друго в 14,30 следобед. Аз няма да гласувам за тоя.

fred
16-05-2011, 20:03
Кой е според вас подходящ кандидат всъщност? Светослав Малинов - ок, но какъв международен опит има?

Ами какъвто е опита на Първанов и на предишните президенти.Не че е не е важен опита, но той се и придобива, по важни са целити и принципите, колкото и да е ограничена ролята на президента, тя не е маловажна.

vaklinator
16-05-2011, 20:21
Ами какъвто е опита на Първанов и на предишните президенти.Не че е не е важен опита, но той се и придобива, по важни са целити и принципите, колкото и да е ограничена ролята на президента, тя не е маловажна.

Особено за неговата "дребна" пейнсийка. Нищо друго не прави тоя паразит - президента.

fred
16-05-2011, 20:26
Пенсията му е едно на ръка, той за 8 години осигури 8 поколения напред :)

vaklinator
16-05-2011, 20:31
Пенсията му е едно на ръка, той за 8 години осигури 8 поколения напред :)

на себе си да, но около него още 400 назначени на щатна длъжност държавни служители се моткат като поаци и те щи искат пенсия след още няколко годинки. Ей затова няма в пенсионните фондове нищо, защото тези башибозуци доят непрекъсното, че и за още ломтят и подскачат. Закакво е това президентство, да не говорим пък за вицепрезидента...., че и омбуцмана, че и какви ли не паразити и пиявици, а хората със много години стаж едвам събират за парно и ток. Възмутем съм от наглост и лицемерие, а като дойдат изборите всички се мазнят и кебабчета намират за мангалите и кюфтета за гладните....... Да му се и незнае и демокрацията и ЕС.

fred
16-05-2011, 22:18
А, то без демокрацията беше още повече, ама да не отваряме пак подобни теми.
Президент у нас ще има докато е предвиден по конституция, писах го и преди.

old alfist
16-05-2011, 22:35
Според мен при Парламентарна Република, Президентът трябва да е един мъдър човек, врял и кипял в живота и даващ едно независимо от политическите игри мнение - един вид общонационален омбуцман, във вътрешнополитически аспект.
Не случайно след отрицателият вот на президента, решенията на Пармалента са легитимни след "квалифицирано мнозинство", но за съжаление е извратена тази идея, защото самият той се издига от някаква партия.
А ако включим и международни контакти, делова етикеция, езици и др. и нещата стават сложни.
Съвършени хора няма, но все пак не е лошо да не се допускат идиоти в управлението на държавата.

vaklinator
16-05-2011, 23:03
Според мен при Парламентарна Република, Президентът трябва да е един мъдър човек, врял и кипял в живота и даващ едно независимо от политическите игри мнение - един вид общонационален омбуцман, във вътрешнополитически аспект.
Не случайно след отрицателият вот на президента, решенията на Пармалента са легитимни след "квалифицирано мнозинство", но за съжаление е извратена тази идея, защото самият той се издига от някаква партия.
А ако включим и международни контакти, делова етикеция, езици и др. и нещата стават сложни.
Съвършени хора няма, но все пак не е лошо да не се допускат идиоти в управлението на държавата.

За жалост точно такъв бурсук ни е премиер в момента
Мамка му , дано да доживея до наесен и се изпарявам от тая държава.

fred
17-05-2011, 14:12
Според мен при Парламентарна Република, Президентът трябва да е един мъдър човек, врял и кипял в живота и даващ едно независимо от политическите игри мнение - един вид общонационален омбуцман, във вътрешнополитически аспект.
Не случайно след отрицателият вот на президента, решенията на Пармалента са легитимни след "квалифицирано мнозинство", но за съжаление е извратена тази идея, защото самият той се издига от някаква партия.
А ако включим и международни контакти, делова етикеция, езици и др. и нещата стават сложни.
Съвършени хора няма, но все пак не е лошо да не се допускат идиоти в управлението на държавата.

Само си мисля, че решенията просто се преглесуват с обикновено мнозинество, ама то все тая.
Президента трябва да може и да взима решения, които са на база неговите лични убеждения, заради които пък са го избрали.
Затова в президентскките републики президенат е нашия варивант на министър председател, назначава правителство, органи, има законодателна инициатива и тн и носи съответно политическа и всякаква отговроност за действията си.

kolev
17-05-2011, 14:46
президентската република е за държави с голямо население. тука това ще доведе до много лоши неща. конституцията ни си е много добре, законите и те да речем, само няма кой да ги спазва.

поета какво е казал - закона е врата у полето .... :)

RaIDeR
17-05-2011, 20:26
И аз да кажа как виждам нещата ! Тоя бОЙКА ся виде,че затъна максимално държавата и ще става по-зле даже ,та компромисното решение за него е да стане президдент и да остави друг да поема недоволството на народа ,пък той пак да си е най-големия и да си чеши егото и за всичко да обвинява другите . То че всички са виновни виновни са вижда се на кво дередже сме ,ама как един не се изправи да излезе и каже "аз съм отговорен и признавам вината си за (еди кви си проблеми зависещи от него)" !
А междо другото президента поне българският няма никаква власт , той е върховен главнокомандващ армията а Бг армия нема и лице представящо народа си , той не участва в управлението на държавата !

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

Нз дали сме за демокрация баце , нещо ич не ни се получават нещата . Май само някой диктатур ще ни измъкне от тинята (Фидел Кастро) сещам се само за един такъв Волен Сидеров , обаче ако стане така ще има мн екстрадирани мангаля даже всичките ,а и на съпуня качеството ще се занижи драстично :П

fred
18-05-2011, 13:12
Сори, ама Волен Сидеров е един откачен никаквец.

nhg
18-05-2011, 13:23
Сори, ама Волен Сидеров е един откачен никаквец.

Ще си позволя да вметна, че според мен дори не е откачен, а само се прави на такъв - просто това е печелившата (в неговия случай) поза...

morfius
18-05-2011, 14:29
[/COLOR]Нз дали сме за демокрация баце , нещо ич не ни се получават нещата . Май само някой диктатур ще ни измъкне от тинята (Фидел Кастро) сещам се само за един такъв Волен Сидеров , обаче ако стане така ще има мн екстрадирани мангаля даже всичките ,а и на съпуня качеството ще се занижи драстично :П

Колега, не кълви на гол бастун... моля те.
Тая "теза" я пробутват ония дето искат да си караме в пародия на отминалия строй маскирана като демокрация.
Това тук е олигопол, не е демокрация - просто го няма демото, още не е надраснало стадото.
А Болен ... е просто клоун под наем, наема го плащат работодателите на Доган.

old alfist
19-05-2011, 01:57
Ще си позволя да вметна, че според мен дори не е откачен, а само се прави на такъв - просто това е печелившата (в неговия случай) поза...
Факта, че се опитва да се прави на откачен е показателен, че е луд.

nhg
19-05-2011, 11:55
Факта, че се опитва да се прави на откачен е показателен, че е луд.

Бе принципно си прав, ама нали от това извлича съответните дивиденти; пък и не е първия циркаджия - има дооста пресни спомени - Жоржи, 'отец' Гелеменов, Петър Гогов, д-р Иван Георгиев, Йоло Денев... Сигурен съм, че може да се сетиш и за други.
Та в тоя случай нали знаеш поговорката за двата зелника...

fred
19-05-2011, 22:01
Ще си позволя да вметна, че според мен дори не е откачен, а само се прави на такъв - просто това е печелившата (в неговия случай) поза...
А и това е така, хитър е и се прави.Но му има нещо определено, но както казва майка ми, луд, ама не се минава.От тия е :)

old alfist
20-05-2011, 01:54
А и това е така, хитър е и се прави.Но му има нещо определено, но както казва майка ми, луд, ама не се минава.От тия е :)
А, бе дяволска работа - най-добре да си настрани от такива хора.

fred
20-05-2011, 11:44
А, така е-виж кои са около него.