PDA

View Full Version : турбо боксер 2



bobaka
13-05-2011, 20:04
да ви се похваля днес запалихме боксерчето имаше малко ядове но всичко засега е 6 следва доизкусоряване на някои неща и през следващата седмица настроика и после яко газ :naughty: по касно ще пусна снимков материал по проекта и повече подробности

mik mik
13-05-2011, 20:19
Евала! Дай повече инфо снимков материал и т.н.:)

radostin_ivanov
18-05-2011, 22:03
Браво,поздравления за колата и за положения труд,пожелавам ти да те радва много.

Abar7h
18-05-2011, 22:15
Е тва е сериозен човек....възхищавам ти се! Няма години мъки и чудесии - директно се казва боксера вече е турбо и тва е! :respect: Ама дай малко повече инфо - каква е турбината, колектора как го избарахте? Степен на сгъстяване, а у :D С каква електроника ще бъде?

bobaka
19-05-2011, 17:20
чесно да ви кажа незнам много щото не съм маистор ми само мога да давам газ. Колата е с турбо от импреза 280 коня,, ихи,, някакво, кулера е от косуърт ,генерацията е супер поне много ме кефи мен на 63 мм ще е ще има и снимки само да ги съберем всичките, махнахме компа на колата и сега съм с мега,маслото е мотул льо ман 20w60, бензиновата помпа е от бмв м3 ,дюзите са 440-ки и тва е общо взето иначе карантиите са стокови засега само съединителя ще го пращам за керамика ,колата засега ще се кара на 0.5-0.6 бара да видим как ще е не е разреден мотора и затова няма да надувам повече за зимата ще се правят доста подобрения-бутала,биели ,по голямо турбо, но това лято ще се дава палната газ така пак каквото стане :super:

toshko69
19-05-2011, 22:50
Браво Боби и като си готов,ела да видим на живо за какво иде реч,а и на някой старт може да звъннеш да дойдем.

Cardinala
28-05-2011, 20:40
Дано доживея да го видя това чудо в действие, че тая Англия ми е*ава мамата :)

bobaka
29-05-2011, 00:31
във вторник настроиваме и тогава ще пусна снимки и клипове и подробна инфо че много философи в форума :hi_temerature:

bobaka
04-06-2011, 19:11
днес имаше гонка с наи барзата в плевен астра 2.0гси камерата е на около 250 метър http://vbox7.com/play:02303385 имаше и гонка с бмв 325 с чип генерация згъстен мотор и още доста доработки което бие до 4-та скорост м3 е36 победа за алфата с около 3 коли но клипа се скапа нещо

digitalundgrd
04-06-2011, 19:29
Колега клипа не работи. - "Грешка! За съжаление, видеото, което се опитвате да отворите, не съществува!"

bobaka
05-06-2011, 10:11
незнам кво става с тия клипове ще видя да ги пусна на друго място и ще дам линк на гонката с астрата алфата бие с 7-8 коли :notworthy:

oTBpaTuTko
06-06-2011, 15:17
Пускай да се накефя :))

Да те попитам като не си майстор, приятел ли ти го прави?

bobaka
06-06-2011, 17:26
приател ама нали знаеш че сиренето е с пари :grin: ще ги пусна само да се регистрирам в някои саит че не става в в-бокс ето го клипа http://www.youtube.com/watch?v=jnjpaPw1usk

eskaliburg
08-06-2011, 10:11
Мечта , евала колега .. !
Малко инфо около двигателя ?

Perdaha
08-06-2011, 11:06
поздрави добре е наистина,иначе на всички ни е интересно малко повече инфо какво как и колко горе долу :)
успех с количката мания си е !

bobaka
14-06-2011, 23:00
днес имаше стартове с боксера срещу бмв М 3 е36 победа за алфата с 1 кола и половина и старт с мазда 323 маи беше 1.6 турбо с по голяма турбина и момчето не каза какво точно победа за алфата с над 4 коли :big_bow_down: много съм доволен от колата дано намерим и момчето което снима да пусна клиповете

drigata
15-06-2011, 10:40
Вземи си направи темата както трябва да е в този раздел(Подробни снимки),защото в момента не си за този раздел.

rijko
15-06-2011, 12:44
засега ще се кара на 0.5-0.6 бара да видим как ще е не е разреден мотора и затова няма да надувам повече

Браво, но има една поговорка че човек когато мълчи или знае всичко от опит или е глупав. Аз не разбирам много но може да попиташ хората с опита какво правят като сложат вентилаторчета на не разредените си агрегати. И не го приемай като заяждане. Браво за желанието поздрави.

Jivko7777
16-06-2011, 00:36
днес имаше стартове с боксера срещу бмв М 3 е36 победа за алфата с 1 кола и половина и старт с мазда 323 маи беше 1.6 турбо с по голяма турбина и момчето не каза какво точно победа за алфата с над 4 коли :big_bow_down: много съм доволен от колата дано намерим и момчето което снима да пусна клиповете

Нещо фантазии виждам тука или това е било 28-ца ;)

миро
16-06-2011, 00:45
Нещо фантазии виждам тука или това е било 28-ца ;)
Що бе може и Мповер да е било. Онзи лилавия някой скоро каза, че не е бил зацепен правилно,а той се пусна с цяла София. Ма нали знаеш има 28ца и 28цата на Иван...

Jivko7777
16-06-2011, 00:47
Що бе може и Мповер да е било. Онзи лилавия някой скоро каза, че не е бил зацепен правилно,а той се пусна с цяла София. Ма нали знаеш има 28ца и 28цата на Иван...

Тей бе знам, вие ме пуснахте с най-вървежната 28-ца и най-вървежния ТС и после нафтата падала с малко, еми тей ще е... :)

Bobo
16-06-2011, 12:53
Тей бе знам, вие ме пуснахте с най-вървежната 28-ца и най-вървежния ТС и после нафтата падала с малко, еми тей ще е... :)

Аве как ве тея и двете дето те пуснахме са мъртви ;)

А на бобака евала за ентусиазма ма дай инфо бре нищо не си писал ;)

zdravio
16-06-2011, 15:36
Евала на момчето, с тия извратений се прочуват Алфите в БГ!!! :static:Боксер турбо... да това е!

bobaka
16-06-2011, 19:01
към приателчето живко 777 в плевен има 2 м-ки едната е мъртвец, а тази с която се пусках я карат на дрифт шоутата момчето е от плевен, ако толкова те интересува поразпитаи и ше разбереш дали лъжа. Писна ми от постоянни философи които никога не вярват че и на други може да им вървят колите :blah: и как искате да пиша тук като постоянно трябва да се обяснявам на някои, не искам да се доказвам на никои просто пиша резултати.Ако имате познати в плевен попитаите за моята кола и така, а само да ти кажа че с 328 няма състезание зимам и по 4-5 коли. Колата е надута на 0.8 вече и върви доста прилично обещавам че тия дни ще направя снимки и ще ви дам повече инфо за колата. http://www.vbox7.com/play:925f3cc5 ето на този клип я има м-ката бмв-то което идва след дунев неможах да намеря друг клип сега, но ако някои познава момчето да му званне

Jivko7777
17-06-2011, 19:07
Аве как ве тея и двете дето те пуснахме са мъртви ;)


Остай се бе, от най-мъртвите :lol:
Само на Васко си е вървежна :crazy:

bobaka
18-06-2011, 10:32
ето малко снимки

diapper
18-06-2011, 12:07
Съдържанието в момента не е достъпно !
Толкова ли е трудно да се качат във форума ?
Все пак има хора,които не ползват facebook ...

bobaka
18-06-2011, 14:10
ще пусна и под капака снимки но довечера да я наснимам

acko88
19-06-2011, 14:44
Ето това вече е нещо друго!Постарал си се да направиш колата и както в първия си пост така и в този ще напиша едно евала ;) а не да си мислиш че всички са тръгнали с лошо.
Идеята за мястото на кулера е много добро,мислил съм го много одавна и за бензиновата и за жтд-то но там местото непозволяваше,но ето че при боксер място явно има,айде успех и продалжавай да я засилваш :grin:

tISHI
12-07-2011, 12:03
Колега искаш ли да те пробваме с едно Фиат Купе 2.0 турбо? Той по принцип си върви колкото М-ка.... Човека си е в Плевен за кратко.
Ако си съгласен, дай ми номера си на личен.

bobaka
12-07-2011, 19:43
0889447433

zdravko_ss
12-07-2011, 19:45
Ела да видим този звяр в неделя на срещата.

plamen_rj
13-07-2011, 16:18
:thumbup::clap2:

plamen_rj
13-07-2011, 22:33
Гонки имаше и раносметката е : първи старт от място ме взе с около 1-2 коли на 400 метра. Тръгва мн добре алфата със 15" полуслик и олектена от към интериор :D
Тогава обаче карах на ниското налягане (1 бар) направихме и 2 летящи, които взех аз с малко.
После на голямото налягане направихме пак един-два старта , на които според мен вече нещата бяха изцяло в моя ползва , особено на летящите. Ще има и продължение скоро ! Подчертавам , че алфата си върви много сериозно! Но също за мен фията върви повече :headbang:

digitalundgrd
13-07-2011, 22:52
Евала така се прави ;) Излизаш, правите гонка и после резултатите в рамките на 2-3 дена, а не както в повечето случаи - виртуални гонки 1-2 месеца и накрая реално гонка никога не се осъществява!

Perdaha
13-07-2011, 22:57
Гонки имаше и раносметката е : първи старт от място ме взе с около 1-2 коли на 400 метра. Тръгва мн добре алфата със 15" полуслик и олектена от към интериор :D
Тогава обаче карах на ниското налягане (1 бар) направихме и 2 летящи, които взех аз с малко.
После на голямото налягане направихме пак един-два старта , на които според мен вече нещата бяха изцяло в моя ползва , особено на летящите. Ще има и продължение скоро ! Подчертавам , че алфата си върви много сериозно! Но също за мен фията върви повече :headbang:

Ее евала пуснете някое друго клипче да се покефим и ние !!!

alfatras
14-07-2011, 00:06
Гонки имаше и раносметката е : първи старт от място ме взе с около 1-2 коли на 400 метра. Тръгва мн добре алфата със 15" полуслик и олектена от към интериор :D
Тогава обаче карах на ниското налягане (1 бар) направихме и 2 летящи, които взех аз с малко.
После на голямото налягане направихме пак един-два старта , на които според мен вече нещата бяха изцяло в моя ползва , особено на летящите. Ще има и продължение скоро ! Подчертавам , че алфата си върви много сериозно! Но също за мен фията върви повече :headbang:
Видя ли,че не е толкова страшно;)-жалко,че доста мнения изчезнаха!Пуснете някой клип?

plamen_rj
14-07-2011, 00:57
От към клипове беше много зле положението, има само 1 старт сниман, и той е най-лошия за мен, сниман от 2 камери, но ще го пусна все пак разбира се :)
На втория клип правим летящ , вече на 1,3 карам и там си заминавам на всяка предавка... но не се вижда на клипа...

http://vbox7.com/play:d6c4595a1f

http://vbox7.com/play:ac0270fb75



Видя ли,че не е толкова страшно;-)-жалко,че доста мнения изчезнаха! Ами не е така.. отидох неподготвен за старт от място и паднах , а неподготвен бях само аз, но няма да се оправдавам. Следващия път знам как да ходя ;)

JAMAL
14-07-2011, 01:15
Определено си личи, че на старта полезното действие не е много високо за Фиата. Но за сметка на това и двeте коли вървят прекрасно. Аз лично ще се радвам, ако виждам повече действие от тях в бъдеще, във форума или на живо.

1912
14-07-2011, 08:09
браво на момчетата и двете коли са доста силни и много хора ще отпаднат от тях :torch:

bobaka
14-07-2011, 16:44
http://www.youtube.com/watch?v=d4xHOMh2s_Y брато а защо не казваш че алфата е 1.7 пак ти си 2000 и турбината ти е доста по голяма и аз карам на 0.8 пак ти на 1 бар летящите стартове не исках да ги правим защото както ти казах съединителя замина доста и няма смисъл фиата върви но от място няма шанс когато искаш ще има реванш но ще сменям първо съединитела и тогава ще видим ,а пък ако фиата сега вървеше повече след старта трябваше да ме разминеш маи

plamen_rj
14-07-2011, 19:06
Тия лафове аз съм 1,7 ти си 2,0 не ги пускай, щото сам каза , че нищо не отбираш от тия неща! А дали няма разлика степен на сгъстяване, газоразпределяне и др. фактори освен на колко надуваш? Другото- турбината ми не е по-голяма - турбото ми е от 265 коня лансър ЕВО. Трето я кажи след като се върнахме , по тъмното, от трите старта които направихме (2 летящи и един от място) беше ли поне за половин секунда пред мене ??

За да е чисто и ясно всичко следващия път заставаме , качваме по един човек в колите с камери и правим 3 старта 0-200 да се види истината ;)
Все пак признах че съм паднал на старта от клипа, ама дотам. други загуби не си спомням да имах :)

tISHI
14-07-2011, 19:20
http://www.youtube.com/watch?v=d4xHOMh2s_Y брато а защо не казваш че алфата е 1.7 пак ти си 2000 и турбината ти е доста по голяма и аз карам на 0.8 пак ти на 1 бар летящите стартове не исках да ги правим защото както ти казах съединителя замина доста и няма смисъл фиата върви но от място няма шанс когато искаш ще има реванш но ще сменям първо съединитела и тогава ще видим ,а пък ако фиата сега вървеше повече след старта трябваше да ме разминеш маи


А ти защо не казваш, че колата ти тежи не повече от 1200 кг. а фиата - 1320кг ?? Това не е ли фактор?
Ако твърдиш, че Фиата няма шанс от МЯСТО, пуснете се от място до 200+ ускорение и ще се види дали е така.
Колегата си призна, че е паднал от място и даже си качи клиповете. От твоя страна има само 1 качен клип как биеш....

drigata
14-07-2011, 19:32
Ще ви почакам още малко и после.........:smackbum::smackbum:

DJ_STIVAN
14-07-2011, 19:58
Пичове, колите вървят добре, няма кво толкова да спорите. Ако има нещо заставате пак когато колите са в кондиция и свирявате без да има оправдания после.

Иначе към колегата с купето... ти нямаш ли виско? Гледам на старта от място само едната гума въртеше.

bobaka
14-07-2011, 20:41
TISHI ти кои беше че не мога да се сетя че пишеш тука. а пък други стартове от място имаше ли освен последния когато неможа да включиш 2-ра .и имаш и шпер плюс това че си на по голямо налягане ама няма значение когато искаш ще се пуснеме пак от място понеже не се очертава да сложа керамика скоро и няма смисъл от летящ както видя
[/COLOR]а на 1.5 ще ме биеш с сигурност каза ми и пламен след като го вози :Yeeeehaaa: ама тои не разбира хаха

tISHI
14-07-2011, 21:35
TISHI ти кои беше че не мога да се сетя че пишеш тука.

Раздела случайно да не е твой?
Вземи си оправи и темата, защото въобще не отговаря на изискванията. Нито 1 снимка няма и нито 1 обяснение около проекта. Темата ти е по-скоро за тунинг и рацинг раздела. Пък тогава ме питай кой съм и дали трябва да пиша.

bobaka
14-07-2011, 21:51
Раздела случайно да не е твой?
Вземи си оправи и темата, защото въобще не отговаря на изискванията. Нито 1 снимка няма и нито 1 обяснение около проекта. Темата ти е по-скоро за тунинг и рацинг раздела. Пък тогава ме питай кой съм и дали трябва да пиша.

и снимки има и обяснение горе доло има и не е мои раздела но темата си е моя и не ми я цапаи с твоите разсъждения като не ти е интересно не ми я чети и готово но не си даваи мнението без да имаш представа за какво става на въпрос нито си бил там нито си виждал колата ми ама иначе си компетентен както 90 процента от форума :?

italfen
14-07-2011, 21:56
...

tISHI
14-07-2011, 21:57
и снимки има и обяснение горе доло има и не е мои раздела но темата си е моя и не ми я цапаи с твоите разсъждения като не ти е интересно не ми я чети и готово но не си даваи мнението без да имаш представа за какво става на въпрос нито си бил там нито си виждал колата ми ама иначе си компетентен както 90 процента от форума :?

Да прав си, че не сме я виждали, защото няма нито 1 снимка. Разгледай си темата. Никаква информация около проекта няма, ама грам. Само оправданието, че си 1.7, а колегата 2.0 .... Не ми е нужно да съм бил там, защото има клипове. А оправданията си ги запази за себе си, защо така се е развила гонката.
Повярвай ми... Поне малко съм компетентен и ВСЕ пак ще се радвам ( както и другите може би ) да видим подробно инфо около проекта и снимков материал

П.С. Поздравления за колата все пак. Наистина върви хубаво.

alfatras
14-07-2011, 22:24
Аре стига сте се джафкали кат малки деца:knock:-и 2те коли вървят добре-кво повече искате-да я заключат ли:death:?
Направихте ли си кефа-направихте си го!Евала-има и видео!

bobaka
14-07-2011, 23:23
за какво да се оправдавам че бих фиата ли хохохохо и снимките наистина са изчезнали но е станало не по моя вина явно тиа дни като имаше проблеми с форума е станало нещо и ако модераторите не могат да пуснат снимките ще ги пусна пак не е проблем и пак ти казвам имаше един единствен старт истински и алфата би сега това е положението другия път може и да стане обратното ще видим но няма значение важното е кефа а тои е голям

tISHI
15-07-2011, 11:06
за какво да се оправдавам че бих фиата ли хохохохо и снимките наистина са изчезнали но е станало не по моя вина явно тиа дни като имаше проблеми с форума е станало нещо и ако модераторите не могат да пуснат снимките ще ги пусна пак не е проблем и пак ти казвам имаше един единствен старт истински и алфата би сега това е положението другия път може и да стане обратното ще видим но няма значение важното е кефа а тои е голям

Колегата не смята че си го бил, но както и да е.
Защо са ти модераторите? Просто редактирай първото мнение ( ако все още е възможно ) и от там вкарай снимките и инфото относно машината.

bobaka
15-07-2011, 14:59
аз за това водя някой да снима че да се види какво е станало че никой
не си признава като падне. щом не е паднал значи е бил хаахаах.дано само такива загуби имам

acko88
15-07-2011, 17:51
Колега четох малко от темата и в спора с гонката няма да влизам,но да ти кажа че малко се бъркаш относно съединителя.Ако си с изтъркан съединител,летящите стартове ще са по-добре за теб,ако сложиш керамика или нов съединител тогава на старт от място ще се представяш по-добре отколкото с заминал амбряж!

bobaka
15-07-2011, 18:35
абе хора вие кога ще спрете да филосовствате сериозно не съм професионален състезател но имама над 1000 сигурно старта по улиците оставете ме да знам как и кога и защо ми върви колата и да знам по какъв начин е по добре за мен да се стартира в случея .за последен път вече пиша обяснение на някои- СЪЕДИНИТЕЛЯ е заминал за да трагнем от летящ трябва поне за малко да задаржа обороти и после палната газ и тои изпуска и колата не трагва просто колегата от старт от място не може да ме бие и затова искаше от летящ да ги сравним но в момента алфата не става за летящи стартоте не казвам че ще го биа, фиата варви но престанете да давате акъл и да филосовствате. караите си колите както искате никои не ви казва как нали .и да напиша които изка старт с наи бавната алфа да ми званне 0889447433

Perdaha
15-07-2011, 20:01
А ти защо не казваш, че колата ти тежи не повече от 1200 кг. а фиата - 1320кг ?? Това не е ли фактор?
Ако твърдиш, че Фиата няма шанс от МЯСТО, пуснете се от място до 200+ ускорение и ще се види дали е така.
Колегата си призна, че е паднал от място и даже си качи клиповете. От твоя страна има само 1 качен клип как биеш....


първо колега можеш да си мечтаеш 145-цата окичена с това турбо да тежи по-малко от 1200 кг и аз имах такава,няма да изпадам в спор тя трябва да се премери ама тея 1200 кг са мечта да знаеш
поздрави и за колегата с 145-цата колата си върви много прилично а и трябва да се вземе впредвид че все пак всичко е сток и неможе да се надува много!!

plamen_rj
17-07-2011, 06:00
bobaka (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/member.php?u=848) , понеже стана дума, астрата на Бобъра ще те бие, давам ти гаранция :D Можеш спокойно да му излезеш на Дъбник, на грапавия асфалт, не като мене на Лукойла :D Пробвах го и 30-120 сме заедно, 120-200 е 3 метра пред мен и след 220 го минавам.... Тоест ще те бие :D Понеже разправяше , че се е покрил, а той ми обясни , че просто те вика на грапавия асфалт , а не на това стъкло на Лук-а....

Perdaha
17-07-2011, 08:46
bobaka (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/member.php?u=848) , понеже стана дума, астрата на Бобъра ще те бие, давам ти гаранция :D Можеш спокойно да му излезеш на Дъбник, на грапавия асфалт, не като мене на Лукойла :D Пробвах го и 30-120 сме заедно, 120-200 е 3 метра пред мен и след 220 го минавам.... Тоест ще те бие :D Понеже разправяше , че се е покрил, а той ми обясни , че просто те вика на грапавия асфалт , а не на това стъкло на Лук-а....

аре ве колега ти тая тема я обърна на.....видяхме те че си най бързия в България кво става сега или ещо....пък бързата астра я видяхме можеш сам да върнеш страница назад :)

bobaka
17-07-2011, 10:31
значи ти много почна да рзбираш от гонки аз до 120 сам 2 коли пред теб до 200 не знам а щом го минаваш нагоре значи не може да ме стигне тои никога, аз стартове като ваще от 30-40 км не правя ти когато си си мерил 400 метра данеби да си ги мерил от летящ а? аз неискам да ходя до дъбник защото ми писна от такива като вас всеки има някакви претенции ти искаш от летящ тои на дъбник ми ако искате да си махна кабелите на свещите и да ме биете с сигурност за да сте доволни целия град се пуска на лукоил само на него не му изнася като кара самолет да ми званне и да се пуснеме тя барзата кола си личи

MogaTa
18-07-2011, 12:45
Незнам за вас, но аз искам като влезна в някоя тема да чета смислени работи!
Отворете си една тема в долния раздел и си мерете глупостите.

bobaka
18-07-2011, 15:04
аз пък си мечтая такива като тебе да не пишат по темите постоянно някакви свои мисли и желания :big_whoops:

drigata
17-09-2011, 18:45
Teмата я отключвам,но видя ли ,че пак се почва с хранилката и "малкият" спам ,ще я заключа отново!

И една молба към съдържателя на темата,корегирай си първият пост в темата,като в него качи всички налични снимки и опиши подробно целият проект.

eskaliburg
09-11-2011, 22:51
колега какво става с този звяр ?

bobaka
10-11-2011, 17:20
проблеми доста засега с съединителя когато стане ще пусна снимки и инфо

drigata
30-12-2011, 13:25
Колега,приведи си темата според изискванията на раздела.

След нова година ще бъдат разчистени всички теми които не отговарят на изискванията.

Pyro
30-12-2011, 20:43
Колега поздравявам те искрено за труда.Много ми харесва колата ти, пожелавам ти да ги късаш всички немски и японски кошове на пътя.Само да те попитам има ли ефект от олекотяване в интериора- нещо такова бях прочел по назад в темата.

bobaka
30-12-2011, 21:30
имаш л.с.:prescription:

bobaka
11-05-2013, 19:18
това на 1.4 налягане и малко проблеми с кабелите на свещите П.С. евала на Волен ,голям пич

don_pepone
11-05-2013, 20:55
Nice Браво :) ,ако я докарате тая крива до по-праволинейно положение в горният край натаблицата нещата ще заспят :)