PDA

View Full Version : За помоща от полицията



Gelew
16-05-2011, 17:56
Кажете ми какъв респект да има човек или недай се боже да трябва да разчиташ на полицията-На моя колежка в събота и обрали апартамента като взели 2 лаптопа не 1 месец над 200 лв и фотоапарат.Тя заварва апартамента си целия разхвърлян и 2 изпушени цигари от крадците.Звъни на ония галоши полицайте обеснява им случката и получава отговор,че немогат да отидат защото нямат бензин в колите...Тя ги пита дали няма да вземат отпечатъци или поне да отидат да видят, за какво става въпрос, а те и казват да се обади да Хореишио да и вземе отпечатъци .... просто нямам думи...

Satanism
16-05-2011, 18:01
Така е, като тея, дето за нищо не стават, стават полицаи....

-Bobby-
16-05-2011, 18:07
То като няма ред в държавата, няма да има и надолу, при нормалните граждани и "кварталните" им гавази... във всяка нормална държава, полицаите:
1. Не са раздърпани гащници с поведение на най-пропадналите селски бекове
2. Не са с гориво под резервата в служебните си патрулки...

Оттам нататък, всичко е причинно-следствена връзка.

Gelew
16-05-2011, 18:20
И кога ще се оправи тая държава, какво да правим ние гражданите като навсякъде е безредие и корупция, всеки гледа да грабне да прецака да те клъвне... каквито и протести да правим няма да ни обърне никой внимание трябва по сериозни действия да се изхвърли боклука ... ама сме свикнали да ни е вътре и всеки си казва това е България така е и се смирява...

bager
16-05-2011, 18:27
Ситуацията е неприятна и за съжаление не е изключение.
Отишла ли е след това в РПУ-то да напише жалба? Както за грабежа, така и за отказа на съдействие. Аз поне така бих направил (дано не се налага). Просто всяко действие или бездействие от наша страна, формират съответното държание в тия така наречени органи на реда.

Gelew
16-05-2011, 18:31
Да отишла е в РПУ-то и е писала 2 часа безсмислени обеснениея за да отчетът активност копелетата, а апартамента и стоял разбит без надзор...

Satanism
16-05-2011, 18:46
По-скоро вече трябва по едно записващо у-во на телефоните да си монтираме и като ти отговорят така, звъниш на някоя медия...

sen7
16-05-2011, 20:00
тъпа работа , че така са и отговорили.Принципно пътрулките са с по 7 литра на смяна и са ги съкратили двойно.Дори кратците са се научили и удрят едно място, патрула отива и седи там , а те отиват на друго и си действат необезпокоявания.Тъпа работа е ама не са виновни те, а шефовете им, които ни критери спазват при избори им и т.н.И въпреки това подобен отговор само говори колко прост и бил въпросния служител.Най-добре едно оплакване в районното, че после ще премине на "викнете ринтинтин да го проследи и намери".

fred
17-05-2011, 13:02
ББ и ЦЦ са преборили всичко, не се тревожете.
А по сериозно-и полицията и каквото и друго да се сетите, например здравеопазване са в такова състояние в момента.

BLUE1
17-05-2011, 13:13
Силно се съмнявам, че са и отговорили точно така както е описал колегата, за бензина е ясно, но има и други условия които трябва да се изпълнят за да отиде група на адреса, а те са: да има свободен експерт и разследващ полицай за огледа, отделен е въпроса, че в нашата полиция се използват допотопни методи за снемане на дактилоскопични и трасологични следи. Сигурен съм, че грубият тон е силно преувеличен по простата причина, че и най-големият новобранец в дежурната стая знае, че разговорите по телефона се записват и ако някой гражданин пусне жалба в прокуратурата то дежурният излита без неговите шефове да си направят особено усилие да разнищят случая. Полицията и като цяло МВР е тотално разбита структура, проблемите не са само в кадрите, те са въобще в структурата, в целите, в методите, в отчета на работата въобще всичко.....Жалко е, че повечето хора изобщо не си задават въпроса защо така става и къде всъщност е ключа за бараката, а направо плюят и обвиняват най-низшите в системата.

Sunny
17-05-2011, 14:07
Не знам в Сливен може и да е така но ми се е налагало във Варна да търся съдействие поради точно същите фактори - отключен апартамент , всичко изтърбушено и установени липси .
След като позвънихме в полицията дежурният ни помоли да оставим телефон за контакт и ще ни потърсят а през това време да не правим нищо . След по малко от час ни се обадиха като вече бяха на адреса . Дойде цивилен експерт с необозначен автомобил - легитимира се както си му е реда , изслуша ни и огледа щателно навсякъде . Извади си инструментите "гримира" навсякъде и помоли да свалим патрона и да му го предадем за експертиза . Накрая помоли съвсем учтиво да отидем до районното и да си пуснем жалба - Няма проблем , така и направихме .
До тук с добрата част ;)
След 6 месеца ни звъннаха да ни уведомят ,че разследването срещу неизвестен извършител е прекратено и нищо не е открито .
С тези ресурси на полицията - това са им възможностите .

fred
17-05-2011, 14:09
Като цяло може и да се по любезни, тук съм съгласен, но резултата е нулев.И аз съм имал преди доста години подобен случай, както и мои колеги пък в по ново време, нищо не се откри после или нямаше резултат.
Мисълта ми е, че независимо от случая и поведението резултатите са нулеви, или почти нулеви.

-Bobby-
17-05-2011, 14:29
Те са минус нулеви...
Когато през далечната 2002 бяхме с баща ми в Горна баня и ни разбиха колата, и ни откраднаха якетата с всички документи вътре, суека в 6-то, докато ни приемаше жалбата, се изцепи, че "ги знаели кои са, ама...". На въпроса защо не са по затворите, а само "ги знаят", оня само правеше кисели физиономии.
После над седмица не можаха една служебна бележка, удостоверяваща кражба на документи, да ни дадат подписана. Трябваше на познат пенсиониран разузнавач да звъннем, та да отиде до там и за 3 мин, по линията "колеги сме", да свърши работата на ония кратуни, дето само търкат столовете... а тогава служебните бележки бяха важни, за да удостовериш кражба на документи, иначе ги пишеха загубени и глобяваха. А отделно, освен личните документи, сл. бележка беше нужна за пред банки, КАТ, застрах. компания...

Отдавна съм се отказал да се ядосвам с тия тикви, а от друга страна - жална му майка на някой келеш или мангал, ако го хвана в крачка. Така ще ми причернее, че сигурно ще го лежа после, щото дори и за това нещо, законите ни са малоумни. Явно тъпата потребителска американска нация е по-наясно от супер умната и хитра българска такава. Там - а ти е у двора дори - може да извадиш пушката... а тук, дори само да го набиеш, те съдят за побой, а него за кражба или опит за кражба - не.

Sunny
17-05-2011, 15:18
Явно на моменти има полза и от тях .
Ескорт от патрулки и жандармерийски коли е откарал спешно в местната болница 3-годишно дете от Бургас. БЛИЦ научи, че причината за намесата на служителите на МВР е... закъсняла линейка.
(http://www.blitz.bg/news/article/108592)

fred
17-05-2011, 16:38
Те са минус нулеви...
Когато през далечната 2002 бяхме с баща ми в Горна баня и ни разбиха колата, и ни откраднаха якетата с всички документи вътре, суека в 6-то, докато ни приемаше жалбата, се изцепи, че "ги знаели кои са, ама...". На въпроса защо не са по затворите, а само "ги знаят", оня само правеше кисели физиономии.
После над седмица не можаха една служебна бележка, удостоверяваща кражба на документи, да ни дадат подписана. Трябваше на познат пенсиониран разузнавач да звъннем, та да отиде до там и за 3 мин, по линията "колеги сме", да свърши работата на ония кратуни, дето само търкат столовете... а тогава служебните бележки бяха важни, за да удостовериш кражба на документи, иначе ги пишеха загубени и глобяваха. А отделно, освен личните документи, сл. бележка беше нужна за пред банки, КАТ, застрах. компания...

Отдавна съм се отказал да се ядосвам с тия тикви, а от друга страна - жална му майка на някой келеш или мангал, ако го хвана в крачка. Така ще ми причернее, че сигурно ще го лежа после, щото дори и за това нещо, законите ни са малоумни. Явно тъпата потребителска американска нация е по-наясно от супер умната и хитра българска такава. Там - а ти е у двора дори - може да извадиш пушката... а тук, дори само да го набиеш, те съдят за побой, а него за кражба или опит за кражба - не.

Да, виж ако открадната на някоя важна особа веднага го намират, наистина ги знаят, ама докато се задвижи тая машина,,,,

ФЕРАРИСТ
17-05-2011, 18:14
Аз не мога да разбера какво толкова иска тая женица - може би да тръгнат да търсят извършителите.......все пак е много по лесно те сами да се предадат или издънят......другото е сложно......

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:10 ----------


Явно на моменти има полза и от тях .
Ескорт от патрулки и жандармерийски коли е откарал спешно в местната болница 3-годишно дете от Бургас. БЛИЦ научи, че причината за намесата на служителите на МВР е... закъсняла линейка.
(http://www.blitz.bg/news/article/108592)

Свидетелка на случилото се забелязала преминаващия наблизо жандармерийски автомобил и помолила за съдействие.

Служителите на МВР се отзовали веднага и повикали Бърза помощ. След 10-15 минути чакане Стоян Бойчев и Стоян Буланов не издържали и взели инициативата в свои ръце. След разрешение от дежурния в местното Второ РПУ те качили детенцето в колата и с помощта на две патрулки, които отцепили една от пътните ленти, закарали момчето в МБАЛ-Бургас.
Ако новината е коректно представена, нещата не изглеждат много розови.......това с искането на разрешение ме срина.....
"Ало, тук Едикой си - тук неква лапетия умира - разрешете да помогнем".....

Satanism
17-05-2011, 19:37
НЕ, че много разбирам, ама специално Жандармерията май не могат да си правят каквото си искат, ако ще верно лапетията да умира...

ФЕРАРИСТ
17-05-2011, 19:45
НЕ, че много разбирам, ама специално Жандармерията май не могат да си правят каквото си искат, ако ще верно лапетията да умира...
Точно пък жандармите могат да правят квото им кефне, чувал съм че много много не се церемонели с човешките права, а тва е достатъчен довод за това......

mladengsi
17-05-2011, 20:07
... те и казват да се обади да Хореишио да и вземе отпечатъци...


... отишла е в РПУ-то и е писала 2 часа безсмислени обеснениея за да отчетът активност копелетата, а апартамента и стоял разбит без надзор...

Така или иначе тия "пазители на реда" няма да си мръднат пръста, в тия 2 часа просто е трябвало да се свърже с някоя медия или някой по high в РПУ-то и да обясни за Хорейшио, не че нещо ще се промени де.. Лично за мен това е пълна подигравка, но не се и очудвам от ситуацията.

:whip:

LeoVin4i
21-05-2011, 00:05
И на нас като ни разбиха служебната кола висяхме около 3 часа в едно РПУ на 50км. от Варна. Малко патова става ситуацията като ти откраднат портфейла с парите а трябва да платиш некви такси, за да ти издадат там нещо си, че наистина са ти откраднали документите. Ама имахме "късмет", че банката не работеше и затова на другия ден пак ходихме - още 100км и няколко часа загубени. Иначе полицаите бяха разбрани, взеха отпечатъци и бяха любезни като ни казаха, че ние сме си виновни :choice:

Linkestis
21-05-2011, 11:49
Понеже Ники размишлява на темата за "да доложим,и разрешете",на сфетофара на Божурище...ТИР/турчин/ размазва една колица.Жената като тапа излита от колата потрошена.Те седят на гюме на Лукоил.Идват и почват да се чешат по мандулините.
Няколко човека се обадихме за линейка.Нооо след 20 мин. се оказа че линейката неможе да "пробие" задръстването на караулката.Жената през това време направи седалката на Алфата в кръв.Казвам му старши тръгвам,жената ще умре в колата.А чубанина вика немам пари у валчера да питам шефа дали мое да я закараш!?!??!Нали имат станций???
Пускам аварийки и в насрещното...ОН ми вика седи омбре!Колегата каза да не напускаш мястото на инцидента!??!?!
За моя радост линейката "проби" след още 20 мин.Ветеринаря пита жената: от къде си?!?!?! Има лична карта с адрес гр.Сливница.Пита шофера на линейката:кво ше я прайм???Тая е от Сливница!Шофера:Ба ли му майката!
Питам: Вие четиримката нормални ли сте??След още десетина минути решиха да я карат в Люлин.Тая жена как не ми умря в колата незнам.
Та това за Хореишио не ме учудва ама хич!
---
Та така за колега дето явно е в системата /BLUE1/....Колега,похвално че си защитника на дамата с розата,ама погледни с отворени очи на простотията която цари в системата на МВР!Това че ти си изключение,не оправдава останалите 99% мотико-лопатни подобия на полицай в България.

RUNNING WILD
21-05-2011, 12:09
НЕ, че много разбирам, ама специално Жандармерията май не могат да си правят каквото си искат, ако ще верно лапетията да умира...

Жандармерията е с по големи правомощия от МВР един жандармерист по собствена преценка може да блокира улица да вземе МПС на Градски Транспорт без да иска разрешение и одобрение от началника си и тн...за Турция жандармерията е страшилище те са разделени на 270 области и всяка е подчинена на един офицер жандармерист,там ще ти стане доста некомфортно ако си бандит....и аз не вярвам МЕВЕРЕТО така да се е изцепило с Хорейшо щото са на една жалба живот в момента и си губят и пенсията и полагаемите заплати,а и не знам хората какво очакват на момента от някой оперативен работник или дознател или експерт...те не са врачки и за да хване някой найстина трябва време да го закове безпомощен да събере няколко случая дори да се измъкне по един да го тресне за друг,а и има хубави метални врати с добри ключалки не са скъпи не е лошо да се помисли дали си предизвикал и помогнал с мързела си за това събитие,то е малко като с колите не оправиш нещо на време а после се сърдиш на майсторите че ти излиза скъпо...след дъжд качулка...

BLUE1
21-05-2011, 12:27
Та така за колега дето явно е в системата /BLUE1/....Колега,похвално че си защитника на дамата с розата,ама погледни с отворени очи на простотията която цари в системата на МВР!Това че ти си изключение,не оправдава останалите 99% мотико-лопатни подобия на полицай в България.

Колега от доста време не съм в система и очите ми са добре отворени, по-добре ти погледни малко по-далеч от носа си, защото това което пишеш е така, но то е резултат, а не причина. На някой точно това МВР му върши идеална работа, за мижавите заплатки гарнирани с безпрой простотии, това получава българският народ. А на колегата който пише за жандармерията ще му предложа да прочете частта в ЗМВР която е касае, защото това което е написал е смехотворно

RUNNING WILD
21-05-2011, 13:51
колега Блу прочети закона за жандармерията аз съм го чел преди 10 години още ако това имаш в предвид,сега е СПС -Специализирани полицейски сили, те се ползват като охрана на стратегически обекти-язовири,летища,посолства,за гражданска война не се "рекламират" и тиражират като полицията,отклонихме темата много сори.

firedragon
21-05-2011, 14:25
Понеже Ники размишлява на темата за "да доложим,и разрешете",на сфетофара на Божурище...ТИР/турчин/ размазва една колица.Жената като тапа излита от колата потрошена.Те седят на гюме на Лукоил.Идват и почват да се чешат по мандулините.
Няколко човека се обадихме за линейка.Нооо след 20 мин. се оказа че линейката неможе да "пробие" задръстването на караулката.Жената през това време направи седалката на Алфата в кръв.Казвам му старши тръгвам,жената ще умре в колата.А чубанина вика немам пари у валчера да питам шефа дали мое да я закараш!?!??!Нали имат станций???
Пускам аварийки и в насрещното...ОН ми вика седи омбре!Колегата каза да не напускаш мястото на инцидента!??!?!
За моя радост линейката "проби" след още 20 мин.Ветеринаря пита жената: от къде си?!?!?! Има лична карта с адрес гр.Сливница.Пита шофера на линейката:кво ше я прайм???Тая е от Сливница!Шофера:Ба ли му майката!
Питам: Вие четиримката нормални ли сте??След още десетина минути решиха да я карат в Люлин.Тая жена как не ми умря в колата незнам.
Та това за Хореишио не ме учудва ама хич!
---
Та така за колега дето явно е в системата /BLUE1/....Колега,похвално че си защитника на дамата с розата,ама погледни с отворени очи на простотията която цари в системата на МВР!Това че ти си изключение,не оправдава останалите 99% мотико-лопатни подобия на полицай в България.

Ако бях на твое място директно бия един чомбер на доктора и карам жената в болница. Как така ще оставят живота на човек за да се чудят какво да правят?!!?!?! Еб*си малоумната работа. Да не дава Бог някой лекар да ме ядоса или по някакъв начин да застраши мен или някой близък,това ще му е последния работен ден!

soldier81
21-05-2011, 14:41
Ако бях на твое място директно бия един чомбер на доктора и карам жената в болница. Как така ще оставят живота на човек за да се чудят какво да правят?!!?!?! Еб*си малоумната работа. Да не дава Бог някой лекар да ме ядоса или по някакъв начин да застраши мен или някой близък,това ще му е последния работен ден!

А можеш ле да си представиш ти колко чомбера ще изядеш,ако човека умре в колата ти на път за болницата?

Не е лошо да се помисли малко преди да се пишат глупости,аман от Рамбовци.

BLUE1
21-05-2011, 15:20
колега Блу прочети закона за жандармерията аз съм го чел преди 10 години още ако това имаш в предвид,сега е СПС -Специализирани полицейски сили, те се ползват като охрана на стратегически обекти-язовири,летища,посолства,за гражданска война не се "рекламират" и тиражират като полицията,отклонихме темата много сори.

Предният ти, а и този пост са свидетелство за пълна некомпетентност. Жив и здрав да си.

Linkestis
21-05-2011, 15:28
Еми аз бях по-шокиран от жената.Още повече че водача на колата едвам излезна,а на светофара на Метро минават доста автомобили ама никои не спря да помогне,освен една жена която зареждаше,си изостави колата и дойде.За турчина да не говорим,освен че мина на червено с ТИР–а се вайкаше за предницата!?!?
Като през това време катаджийте не взимаха отношение нито към блъснатата кола нито към турчина.

RUNNING WILD
21-05-2011, 17:20
Предният ти, а и този пост са свидетелство за пълна некомпетентност. Жив и здрав да си.

би ли написал с подробности кое не ти съответства защото това са фактите и законите явно при теб не важат,не си го смуча от пръстите и имам постоянни контакти с хора на 60 г с 3 звезди на раменете да не говоря за стаж по 35 г....единият е от бившето УБО водеше обучението в Враня и после 10 години в жандармарията до пенсиониоране току що говорих с него защото ме озадачи,от друга страна излизам с сина на бившият комендант на сградата на 6 ти септември и на школата Симеоново...що ли живея в полицейски блок и квартал и дори да не искам съм запознат...

BLUE1
21-05-2011, 20:29
би ли написал с подробности кое не ти съответства защото това са фактите и законите явно при теб не важат,не си го смуча от пръстите и имам постоянни контакти с хора на 60 г с 3 звезди на раменете да не говоря за стаж по 35 г....единият е от бившето УБО водеше обучението в Враня и после 10 години в жандармарията до пенсиониоране току що говорих с него защото ме озадачи,от друга страна излизам с сина на бившият комендант на сградата на 6 ти септември и на школата Симеоново...що ли живея в полицейски блок и квартал и дори да не искам съм запознат...

Само едно ще ти кажа, последният Закон за жандармерията е от 1920 година. Колега вземи почети малко вместо да се излагаш....спора с теб е абсолютно безсмислен и безинтересен, просто не може да има такъв.

souze
21-05-2011, 21:30
Само едно ще ти кажа, последният Закон за жандармерията е от 1920 година. Колега вземи почети малко вместо да се излагаш....спора с теб е абсолютно безсмислен и безинтересен, просто не може да има такъв.

С това твое твърдение не мога да се съглася!

"Съгласно последните изменения на ППЗМВР от 19 Януари 2010 г. дирекция „Специализирани полицейски сили” е правоприемник на дирекция „Жандармерия” отново в състава на Главна дирекция „Охранителна полиция”, а „Териториалните звена на дирекция „Специализирани полицейски сили” - на „Зоналните жандармерийски управления”, като СОБТ излиза от състава на ДСПС.
Съгл. чл. 81 от ППЗМВР „Дирекция „Специализирани полицейски сили” е специализирана структура на Главна дирекция „Охранителна полиция” за опазване на обществения ред, охрана на масови мероприятия, овладяване на масови безредици, противодействие на терористични действия, охрана на стратегически и особено важни обекти и дипломатически представителства.”


Източник : http://www.gdop.mvr.bg/Istoria/default.htm

BLUE1
21-05-2011, 22:41
С това твое твърдение не мога да се съглася!

"Съгласно последните изменения на ППЗМВР от 19 Януари 2010 г. дирекция „Специализирани полицейски сили” е правоприемник на дирекция „Жандармерия” отново в състава на Главна дирекция „Охранителна полиция”, а „Териториалните звена на дирекция „Специализирани полицейски сили” - на „Зоналните жандармерийски управления”, като СОБТ излиза от състава на ДСПС.
Съгл. чл. 81 от ППЗМВР „Дирекция „Специализирани полицейски сили” е специализирана структура на Главна дирекция „Охранителна полиция” за опазване на обществения ред, охрана на масови мероприятия, овладяване на масови безредици, противодействие на терористични действия, охрана на стратегически и особено важни обекти и дипломатически представителства.”


Източник : http://www.gdop.mvr.bg/Istoria/default.htm

И с кое не си съгласен??? Жандармерията от 97 година е част от МВР, за малък период от време е отделна национална служба, но от МВР, а в момента са част от полицията. Става въпрос, че колегата пише някакви смешки за "специални" правомощия и глупости който никога ги е нямало, още повече, че жандармерията е наследник на вътрешни войски и сержантският и състав е съставен от войници и старшинки а офицерите са си чиста проба военни. Основната им функция е охранителна те без полицейски патрул не могат и кола за проверка да спрат.........не ми се занимава с глупости пишете си каквото искате.

souze
21-05-2011, 22:49
И с кое не си съгласен??? Жандармерията от 97 година е част от МВР, за малък период от време е отделна национална служба, но от МВР, а в момента са част от полицията. Става въпрос, че колегата пише някакви смешки за "специални" правомощия и глупости който никога ги е нямало, още повече, че жандармерията е наследник на вътрешни войски и сержантският и състав е съставен от войници и старшинки а офицерите са си чиста проба военни. Основната им функция е охранителна те без полицейски патрул не могат и кола за проверка да спрат.........не ми се занимава с глупости пишете си каквото искате.


Нали и аз това съм написал! Не съм съгласен, че закона е от 1920г.! Аааа за специалните правомощия....то там е ясно :)

RUNNING WILD
22-05-2011, 00:08
колега то има много национални служби не са като GESTAPO в Германия да са 70 отдела ама има дал господ като са част от полицията защо си имаха шеф Живко Живков а не им беше шеф примерно ген,Василев а?то и пожарната е към МВР ако така приемаш нещата то и пожарникаря не може да те спре да ти провери колата ако не се е запалила....и ти написах че може да затвори улица по негово усмотрение и да примерно кара моторно превозно средство от тип ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ и избройх функцийте и съм го чел и дори тия дето учат право се запознават с тия полицейски закони и функций и хвани питай некой дали е така не рови по интернет,и сега като си почнал с законите от 1920 да не ми кажеш че България е членка на Интерпол от 1926 година...то и аз не споря изброявам факти само...

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

Национална служба "Жандармерия"(НСЖ)-задачи и дейности

Специална охранителна и

оперативноиздирвателна служба на МВР за охрана но стратегически и особено важни обекти, борба с терористични групи, охрана на обществения ред и борба с престъпността.

Правомощията на полицейските органи от НС 'Жандармерия" са. -разполагат сили и средства, изграждат и снемат инжинерно-технически съоражения и други средства за охрана на важни обекти;
преследват нарушители, -отцепват райони, ограничавот временно или забраняват движението на лица и транспортни средства; -използват държавни, обществени и лични превозни средства в случаи на масови безредици, природни бедствия, аварии и катастросри; -Въпрос #18

айде да почетеш малко и да вникнеш какво ти казах че съм чел преди 10 години,според теб тия изброените неща всеки ли полицай може да си позволи лукса да ги прави?

BLUE1
22-05-2011, 10:14
Боже, колко мъка има по този свят,Боже! Случайно да си чувал, че НСЖ не съществува вече, случайно да ти прави впечатление израза Правомощия на ПОЛИЦЕЙСКИТЕ органи от......който си копирал от старият ЗМВР......не ми се спори с теб не си подготвен, нямам намерение да ти чета ЗМВР и ПП и да ти обяснявам как стоят нещата, 10 години съм бил там и сега ми е смешно някой си да ми обяснява кой какви правомощия имал......

RUNNING WILD
22-05-2011, 10:29
ти можеш и 50 години да си седял там това че не си запознат ти е простено,нали написа на 3 ти ред в твоето четиво че НИКОГА НЕ Е ИМАЛО спциални правомощия?а какво се оказа по закон? че ги е имало ама не си чел,я ми кажи щом си запознат как да си предпазим дома от взломна кражба кажи ми устройството на ключалките как се преодоляват коя е добра за защита поне да ни помогнеш нали си бил полицай казваш помагай ни да не патиме.

firedragon
22-05-2011, 13:24
А можеш ле да си представиш ти колко чомбера ще изядеш,ако човека умре в колата ти на път за болницата?

Не е лошо да се помисли малко преди да се пишат глупости,аман от Рамбовци.

Е щом казваш,че е по добре лекари и полицаи да се чудят какво да правят докато човек умира добре. Тази институция не се ли казваше "Спешна помощ" ,т.е да ти помага спешно,не да се чудят ти от къде си и какво да правят с теб???
П.П И да определено не съм "рамбовец",но бездействието в повечето случеи е по-пагубно от действието.

old alfist
31-05-2011, 22:02
Явно властва закона на джунглата - по-силния и наглия ще оцелеят. Полицията е да констатира нарушенията и за а парлама.
Днес например полицаят на портала на историческия музей в София се възмути от мен, че съм си хвърлил фаса в кошчето за боклук и ме изкара едва ли не подпалвач, като искаше да погледна как дими цигарата ми при другия боклук - пълна пародия. Май беше по-добре да си плюсна фаса на плочките.

mordohy
01-06-2011, 00:25
Много пъти съм твърдял, че проблема е в подбора, а той е съобразен с изискванията на военния модел, който за съжаление още е актуален.
Търсят се и се назначават хора с интелигентност под средната, но наблюдателни и с устойчиво внимание.
Горе-долу в тоя ред.
Това означава изпълнители, а не мислещи същества. Служители, които не се замислят какви заповеди изпълняват. Те и самостоятелност нямат.
Това е много удобно!
Така няма начин някой от тах да арестува шефа си, дори и да вижда, че извършва престъпления.
Като се замислиш, описвам пълен селски хитрец "Андрешко" , който гледа низките си страсти и не му пука за нищо.
Тогава какво да очакваш от него!
Днеска са хванали поредния спецполицай замесен с организираната престъпност.
Не са ли знаели подчинените му!?
Знаели са, но са траели, защото са били старателно подбрани от психарите в психолабораторията на Левски- Спартак.
Разбира се, там са се явявали и хора в нетрезво състояние, след тежък махмурлук или просто без желание и са симулирали тъпота и овчедушие!
Точно от тая група са се промъкнали в структурите и мислещи същества.
Парадокс, но е истина!
Така, че не търсете под вола теле!

warbah
01-06-2011, 01:34
[QUOTE=mordohy;894506]

Днеска са хванали поредния спецполицай замесен с организираната престъпност.
Не са ли знаели подчинените ми!?
QUOTE]

Ето това е страшно,наистина не ми го побира ума как е възможно организираната престъпност да владее структурите на полицията.От там са обречени всички опити които се правят в борбата с орг.престъпност от страна на съвестните полицаи.За това сме и на този хал.Това е и една от причините да ни стопират за Шенген,и то с право.

mordohy
01-06-2011, 06:51
Може!
Ниското заплащане, съчетано със селски тарикалък, както и пълната незаинтересованост на обществото и липсата на граждански контрол, водят точно до такива неща!

BLUE1
01-06-2011, 08:09
Може!
Ниското заплащане, съчетано със селски тарикалък, както и пълната незаинтересованост на обществото и липсата на граждански контрол, водят точно до такива неща!

Бих казал, че нещата обикновено не са толкова прости. Психологичният профил на доброто ченге и добрият престъпник са сходни, това не го казвам аз, но мотивацията е различна. В българското МВР мотивация няма, за това както казва и колегата по-горе, тъпите си остават тъпи и взимат на дребно, а тези които стават за тази работа рано или късно отиват да работят при конкуренцията, което е съвсем нормално при нормалният бизнес, само където на полицията "конкуренцията" и е престъпността.
Аз имам много примери за свестни момчета, професионалисти, които след раздялата си с МВР, съвсем целенасочено минават от другата страна и не говоря за разни охранители и шофьори на баровци, а за управители и ръководители на сиви и даже чисто тъмни бизнеси. Но както си е казано по-много начини от много умни глави, който не храни своя армия, храни чужда или когато овчаря не храни кучетата пазачи на стадото, то те започват да другаруват с вълците.

mordohy
01-06-2011, 22:42
Бих казал, че нещата обикновено не са толкова прости. Психологичният профил на доброто ченге и добрият престъпник са сходни, това не го казвам аз, но мотивацията е различна. В българското МВР мотивация няма, за това както казва и колегата по-горе, тъпите си остават тъпи и взимат на дребно, а тези които стават за тази работа рано или късно отиват да работят при конкуренцията, което е съвсем нормално при нормалният бизнес, само където на полицията "конкуренцията" и е престъпността.
Аз имам много примери за свестни момчета, професионалисти, които след раздялата си с МВР, съвсем целенасочено минават от другата страна и не говоря за разни охранители и шофьори на баровци, а за управители и ръководители на сиви и даже чисто тъмни бизнеси. Но както си е казано по-много начини от много умни глави, който не храни своя армия, храни чужда или когато овчаря не храни кучетата пазачи на стадото, то те започват да другаруват с вълците.
Ти е редно да млъкнеш и знаеш много добре защо!
Аз вече мога да си дърдоря, каквото си искам!:gruebel:
Все пак - Браво!
Като те слушам, не всичко е загубено!
Без значение, дали си бил махмурлия!:humpx:
Ха наздраве!:humpx:

BLUE1
02-06-2011, 09:07
Загубено е приятелю, загубено е! Вече и аз мога да си говоря каквото си искам за "системата".

митака-пловдив
02-06-2011, 11:41
Като шофьор на камион,доста често (почти ежедневно) ми се налага да търся адреси за разтоварване,да нарушавам знаци и да си търпя последствията.Попадал съм на полицай които са ме водили с патрулка до адреса,полицай които са ми "рисували" карта откъде да мина,разбрани и истински полицай.Като по-често попадам на такива които не разбират,не искат и отказват да помогнат в каквато и да е ситуация.Аз също съм на мнение че "подбора" им се извършва по една некачествена система,НО както каза колегата по-горе,все пак там попадат и стойностни хора.Живея в един квартал на Пловдив в който има много паркове в които се събира днешната "младеж" разуздани,пияни и дрогиращи се лекета.Радвам се че в 1-во РПУ Пловдив има доста от "стойностните" полицай!Но въпреки това системата им за гориво за патрулиране е доста скромна и в момента се опитваме да видим как да "спонсорираме" поне един патрул вечер който да обикаля на проблемните места.

Аз съм на мнение че "трябва" да се направи нещо като закон,или както там трябва да се казва - полицай,който си върши работата стойностно да бъде "поощряван" или награждаван.... нещо,с което да бъде като пример за останалата част.Защото има стойностни кадри и това заклеймяване на всички,освен озлобяване и нехайство просто не ни помага на нас,"цивилните"!

mordohy
02-06-2011, 21:49
Митак, проблема е, че съвестните ги " поощряват" подобаващо!
Беше преди много гоини, но положението си е пак същото. Два пъти ме наказаха с "предупреждение за непълно служебно съответствие", преведено: Пич, не ставаш изобщо за тая работа.
Първия път, защото излязох на улицата и спрях движението да преминат три групи от детска ясла, а те са по-ниски и от колите и никога не може да си сигурен на къде ще хукнат.
Основанието:
Имало пешеходна пътека и шофьорите да внимавали!
Втория път, защото настигнахме една жена, отиваща на работа в хлебозавода в три и половина сутринта,около Коледа, а вънка беше под -20 гр. До завода трябваше да ходи още 7 километра. Всъщност и ние там отивахме!
Основанието за наказанието: ами не е важно, че има глутници песове, че може да замръзне, а и , че ние сме също за там. Като толкова сме се притеснявали за нея, да караме след нея , а пък тя да си ходи пеша. Виж ако припадне от студа или я наръфат кучетата, или си счупи краката или главата, тогава може да извиаме линейка!
Мамка му, като се сетя и сега побеснявам!:sick1::sick1::sick1:

old alfist
02-06-2011, 23:34
Е, ми то се иска акъл и разчупено мислене за тази работа, но за съжаление тези качества не се толерират, а обратното - налага се тенденциозно, поведение като на коне с капаци и то във всички сфери на живота, не само в Полицията. Интелигентността и творчеството се смазват, за да може по-лесно да се управлява.

Gelew
07-06-2011, 16:10
Днес с идването си отново лоши новини от тази колежка... Този път си е била в тях и са грабнали само дамската и чанта и на детето GSM-a и това ако не е наглост ...