PDA

View Full Version : Дойде и моят ред



max_paynec
24-05-2011, 21:33
Да се прдставя, Иван от Стара Загора съм , студент в София :) От броени дни собственик на Alfa Romeo 147 1.9 JTD, 140 коня. Колата е 2003та, в почти перфектно състояние. Слагам и снимки :static: . До тук с хваленето в следващият пост са въпросите :innocent:

kokless
24-05-2011, 21:35
Честито!
Много безаварийни с красавицата! :smile:

Nikolov
24-05-2011, 21:36
Честито! Mного да те радва и много студентки да радваш с нея :)

max_paynec
24-05-2011, 21:48
Както виждате колата е "тунингована", всичко е правено в Германия, та и първият въпрос е: какъв е този симпатичен хромиран клапан, дали е BOV или пък Waste Gate. За сега не съм го разгледал добре, защото колата е все още в "бокса" за смяна на масло, ремъци и т.н. Следващите въпроси са свързани с грешките които изскочиха :angry: Вече прочетох в общи линии за какво се отнасят и какви са възможните причини, но ще се радвам на по конкретен отговор от колеги имали подобен проблем. (Най- вероятно ще търпя критика че не му е мястото тук да питам подобни неща, но ще си я понеса, а и вие ще ми простите защото съм нов, а и вие сте готини :yes: ) До скоро и Благодаря !

gogo79
24-05-2011, 21:51
Честито и добре дошъл във племето!
Много безаварийни!:go:

badmadafaka
24-05-2011, 23:16
...какъв е този симпатичен хромиран клапан, дали е BOV или пък Waste Gate...
Знаеш ли разликата между двете (или по-точно кое за какво служи)..? Прочети малко освен имената им и сам ще си отговориш най-вероятно :thumbup:
Колата според мен е хубава, различна е и аз също ти пожелавам много безаварийни километри, както и да си алфист а не алфаджия. :thumbup:
Тоя теглич аз лично не виждам как се връзва с "тунинга" но най-вероятно е сваляем, така че ти ще си решиш какво да я правиш колата оттук нататък...

trustworthy
24-05-2011, 23:36
Честито и от мен. със здраве и много безаварйни!

Обърнал ли си внимание дали 'съска', когато превключваш скоростите?

max_paynec
25-05-2011, 01:46
И за двата клапана съм чел, :) що се отнася до теглича - да, сваляем е, много лесно при това с ключ (BOSAL е, някъв за много пари :D )

Jivko7777
25-05-2011, 12:10
Това е точно разтоварващ клапан, друг е въпроса защо е сложен...Променлива геометрия и такъв клапан не са съвместими така да го кажем...
Иначе честито ;)

Mury
25-05-2011, 12:33
Колегите казаха квото трябваше,иначе за грешките,има проблем с АБС-а и си трябва диагностика,другата грешка е за проблем със свещите.Обаче има предвид че тези грешки може да излизат и от слаб акумулатор;-);-);-);-);-)

П.С.Колата е готина,пожелавам ти много безавариини км.:pimp::pimp::pimp:

bouncer
25-05-2011, 12:42
Честито колега! Относно грешките - при мен ги даде грешките за АБС-а и АСР-а при заминал датчик на АБС-а.

digitalundgrd
25-05-2011, 12:50
Колега колата е хубава от тук на татък само безаварийно :) Моля те пръсни тия сиви мрежи в черно ;)

RPWWD
25-05-2011, 13:39
Както виждате колата е "тунингована", всичко е правено в Германия, та и първият въпрос е: какъв е този симпатичен хромиран клапан, дали е BOV или пък Waste Gate. За сега не съм го разгледал добре, защото колата е все още в "бокса" за смяна на масло, ремъци и т.н. Следващите въпроси са свързани с грешките които изскочиха :angry: Вече прочетох в общи линии за какво се отнасят и какви са възможните причини, но ще се радвам на по конкретен отговор от колеги имали подобен проблем. (Най- вероятно ще търпя критика че не му е мястото тук да питам подобни неща, но ще си я понеса, а и вие ще ми простите защото съм нов, а и вие сте готини :yes: ) До скоро и Благодаря !

Eдното съобщение "Ерър глоу плъг" значи, че ти е изгоряла някоя подгревна свещ, а другото предупреждава за някакъв проблем с АСР - системата против приплъзване при смяна на предавките. Гледам, че твоята е 16 клапанова, свещите се сменят лесно, а другото ще си каже на диагностика. Сервизи - бол!

п.п. Поздрави за днешната студентска младеж, преди 15-16 години само си мечтаехме за коли и заглеждахме разни Ескортове и Астрички ;-)

max_paynec
25-05-2011, 13:40
Благодаря, от вашите усти в неговите :grandpa: уши. Я препоръчайте къде да направя диагностиката катоя докарам в София, четох предимно добри отзиви за Extreme service, но предполагам и цените им са по високи ( дайте насоки ). Що се отнася до мрежите, май си четем мислите :cheers:, но по- нанатък.

RPWWD
25-05-2011, 13:45
Благодаря, от вашите усти в неговите :grandpa: уши. Я препоръчайте къде да направя диагностиката катоя докарам в София, четох предимно добри отзиви за Extreme service, но предполагам и цените им са по високи ( дайте насоки ). Що се отнася до мрежите, май си четем мислите :cheers:, но по- нанатък.

Свържи се с колегата ФЕРАРИСТ, той може да ти помогне още в Стара Загора. Виж му темата в "Платени обяви" и вземи координатите му от там.

Bobo
26-05-2011, 13:55
Това е точно разтоварващ клапан, друг е въпроса защо е сложен...Променлива геометрия и такъв клапан не са съвместими така да го кажем...
Иначе честито ;)

Тук си в грешка има системи с електронно управление които работят и на такива турбини и инжекционни системи ;)

andro88
26-05-2011, 15:15
Добре дошъл в семейството. Много безаварийни километри с белисимата. Радвам се ,че има и други студенти алфисти- с тва показваме ,че марката има фенове от 10 до 110 годишни.
Понеже и аз карам ЖТД- да знаеш ,че лампата за свещите може да мига и поради други причини- примерно реле. Така ,че в сервиза ще кажат.

junior
26-05-2011, 16:41
Честито и от мен. Хубава количка, много да те радва и само готини гаджета да вози.

546
27-05-2011, 10:21
Айде Честито! Клапана с този тромпет служи за шашкане на охлювите дето се пречкат пред Алфите!

badmadafaka
27-05-2011, 10:51
Да, и да показва как прави змията от емблемата на Алфа :smile:

546
27-05-2011, 12:22
Змията от емблемата освен това олицетворява Мъдроста и водача на Алфа никога не прави змейки между охлювите, изчаква ги културно да направят път без да ги псува и ги изпреварва безопасно с малко над тяхната скорост.Аз правя така винаги.

kokless
27-05-2011, 14:02
Днес те мернах и те познах по червената капачка на теглича :smile:

max_paynec
27-05-2011, 22:49
Беше на реглаж днес :) че нещо сякаш износва гумите от вътрешната страна. Казаха че няма проблем, всичко идва от спортното окачване :devil: Пичовете казаха, ако искам да си сменя амортисьорите и пружините с обикновени и щяло да е ОК - :roll2: Иначе и скоростният лост вече е оправен, с две думи вън е от бокса !:dance:

undy
01-06-2011, 20:39
Честито и от мен,и да си я караш със здраве..
..колкото до алуминиевата фуния-карай си и си свиркай..и без тва никой не знае какво е ...или пък може някой знаещ,да се прелъже и да каже....
пп.... мрежите ако са сив мат(тъмен) ще са най-добре(лично мнение)