PDA

View Full Version : Предно стъкло 159



Alamo
31-05-2011, 16:23
Колеги интересува ме производителя на стъклата на 159

Mury
01-06-2011, 10:59
Пилкингтън:smartass::smartass::smartass:

antonyonkov
13-06-2011, 18:39
Тези седмици ще си оправям козметичните забележки от зимата по колата. Имам от камъчета една по-сериозна шупла на предното стъкло и други леки ударчета. Днеска ходих описвах забележките, даже утре имам пак, че не можело повече от 3 елемента. За стъклото ми казаха, че ще го сменят, но няма да е оригинално, щели да ми сложат някакво кобра /поне така чух/. Не ги сменяли с оригинални, поспорихме ама това си е. Чудя се дали да остана на този вариант или да си доплатя и да си взема оригиналното директно от алфа, че има бая неща в него - сензор за дъжд, отопления, да не нещо да е кофти и да ме е яд после, че си спомням на един познат все едно аквариум му беше стъклото, като му го смениха.

dilian alfa gtv
13-06-2011, 20:26
Тези седмици ще си оправям козметичните забележки от зимата по колата. Имам от камъчета една по-сериозна шупла на предното стъкло и други леки ударчета. Днеска ходих описвах забележките, даже утре имам пак, че не можело повече от 3 елемента. За стъклото ми казаха, че ще го сменят, но няма да е оригинално, щели да ми сложат някакво кобра /поне така чух/. Не ги сменяли с оригинални, поспорихме ама това си е. Чудя се дали да остана на този вариант или да си доплатя и да си взема оригиналното директно от алфа, че има бая неща в него - сензор за дъжд, отопления, да не нещо да е кофти и да ме е яд после, че си спомням на един познат все едно аквариум му беше стъклото, като му го смениха.
Зависи автокаското ти със каква клауза е иначе са длъжни да ти сложат оригинално..........иначе моето е сменяно също от шупла и не е оригинално ,но си е със всички датчици и всичко работи няма проблем.
Тука в семейството миналата седмица сменяхме стъклото на 3-год Мазда и я оставихме при официалния представител и сложиха оригинално,но казаха че само при тях иначе след гаранцията и лизинга който свършва във друг сервиз слагат друго стъкло.
Ако искаш мога да ти го снимам или на живо да ти покажа моето стъкло.

antonyonkov
13-06-2011, 20:34
Аз и за друго искам да те питам, така че най-добре да се видим наистина, хем да видим има ли видимо разлика между стъклата.

dilian alfa gtv
13-06-2011, 20:46
Аз и за друго искам да те питам, така че най-добре да се видим наистина, хем да видим има ли видимо разлика между стъклата.
Междудругото доверения сервиз който ползвам към каското си което е във уника ,тази пролет оставих колата премахване на драскотини и точки от камъчета .....,та мисълта ми беше че ми смениха предна емблема със оригинална заради една люспа на нея ,също и защитните лепенки на вратата и калника също оригинални видях ги във опаковките .......а частите собственика взема от ЕЛИТКАР ,а миналата год. ми сменя подкалниците заради престилките отпред счупиха се в ледовете......пак оригинални.
Да се видим няма проблем по тел. може да се разберем,ще ти покажа и още една тънкост която е около стъклото да следиш за нея.......!?
Аз също ще те питам нещо ......мисля и аз да свалям окачването и да минавам на джанти R 18

Mury
14-06-2011, 09:44
Тези седмици ще си оправям козметичните забележки от зимата по колата. Имам от камъчета една по-сериозна шупла на предното стъкло и други леки ударчета. Днеска ходих описвах забележките, даже утре имам пак, че не можело повече от 3 елемента. За стъклото ми казаха, че ще го сменят, но няма да е оригинално, щели да ми сложат някакво кобра /поне така чух/. Не ги сменяли с оригинални, поспорихме ама това си е. Чудя се дали да остана на този вариант или да си доплатя и да си взема оригиналното директно от алфа, че има бая неща в него - сензор за дъжд, отопления, да не нещо да е кофти и да ме е яд после, че си спомням на един познат все едно аквариум му беше стъклото, като му го смениха.

Сигурен ли си че има подгряване предното стъкло.Иначе и аз имам шупла,и трябва да ходя да видя какво ще ми кажат,иначе имам оригинален прозорец,но незнам дали ще ми го платят :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

antonyonkov
14-06-2011, 22:40
Ами за подгряването явно не е това дето си мисля, защото днес като бях в сервиза дето ще я правят ме питаха специално има ли подгряване не чистачките да не замръзват. А такова чудо мисля, че нямам или пък 3 години вече не съм го открил :)

А за стъклото дето имаш, най-добре да отидеш да опишеш старото и да им кажеш да ти го платят по експертна оценка. Пък ти после да си сложиш новото.

А ако няма да правиш това, може да се разберем за цена и да ми го пратиш, че аз не обичам много заместителите :)

Mury
15-06-2011, 09:36
Ами за подгряването явно не е това дето си мисля, защото днес като бях в сервиза дето ще я правят ме питаха специално има ли подгряване не чистачките да не замръзват. А такова чудо мисля, че нямам или пък 3 години вече не съм го открил :)

А за стъклото дето имаш, най-добре да отидеш да опишеш старото и да им кажеш да ти го платят по експертна оценка. Пък ти после да си сложиш новото.

А ако няма да правиш това, може да се разберем за цена и да ми го пратиш, че аз не обичам много заместителите :)

По експертна пак няма да стане,защото те ще ми платят за прозорец от Кобра,а не оригинален.:punk::punk::punk:Като имам време ще ходя до тях,да видим какво ще стане:goodnight::goodnight::goodnight:

DJraceman
17-06-2011, 20:40
Не тази сигурно няма подгряване, само сега Алфа имат нов антирефлексен прозорец на 159ките с погряване в зоната на чистачките, но седи грозничко и аз не си го сложих.